Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Scream007 válasza TexT-BoY (#186) üzenetére


Scream007
őstag

Már itt a fórumon sincs demokrácia, :O
Ha én írtam volna amit te az elözőbe, mert speciel nekem is hasonlóa véleményem akkor már meg lennék fenyegetve rég, nem értem én ezt :U

Londonból én is. :(
Ködös, koszos, füstös, hideg, rideg, és tele van farok kopasz kötekedő köcsög angolokkal. :(((
Akkor inkább Budapets forever mint London.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#202) fokukac válasza TexT-BoY (#196) üzenetére


fokukac
nagyúr

kiscsillag, légy szíves áruld el nekem, hogy Te konkrétan mennyi adót fizettél eddig.

ha semmit, akkor menj és nézd inkább a TV-macit... :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#203) Scream007 válasza ovecs (#188) üzenetére


Scream007
őstag

Nem kell beilleszkedni, illeszkedjenek máshova, ahol eltűrik ezta viselkedést, tudod mit mondott a Máté Kriszta erre>>leggyengébb lácnszem, viszlát.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#204) Scream007


Scream007
őstag

Egy megoldás van, meg kell választani engem miniszterelnöknek :R :DD

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#205) fokukac válasza Scream007 (#201) üzenetére


fokukac
nagyúr

arról nem is beszélve, hogy London lakosságának szvsz egyötöde harmadik világbeli, színesbőrű bevándorló, különös tekintettel indiára és pakisztánra... ;)

egyébként london nem koszos, nem füstös,
csak mindig esik az eső.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#206) dabadab válasza zsiga667 (#116) üzenetére


dabadab
titán

''aki odafigyelt a biológiaórákon a gimiben az tudja hogy egy férfi nagyjából heti 1 alkalomra lett tervezve''

Eleg nagy hulyesegeket beszelt akkor az a biologiatanar. A jelenlegi hivatalos allaspont az, hogy ketnaponkenti akcio az optimalis, ha az ember gyereket akar.

DRM is theft

(#207) gregorik válasza Kidus (#197) üzenetére


gregorik
senior tag

nem tudom, ki az a Kidus (gondolom, te vagy), de nem szar Magyaro-n. sőt, volt egy topik x hónapja, ki lett vesézve, hogy megfelelő kreativitással, tehetséggel stb. Magyaro-n is megvalósítható egy akár kalifornainak is megfelelő életszínvonal. konkrét példával is szolgáltam. erről kár megint vitát nyitni.

(#208) tiv61us válasza gregorik (#193) üzenetére


tiv61us
őstag

ha ekkora magyar vagy tudhatnad hogy Tompa Mihaly
meg valami slager is volt Talan Kovacs Kati
van aki azert jon az USA-ba, mindenki, szinte, mert itt akar elni, kiveve az indianokat, es qrwara nem erdekel, hogy svedorszagban valszinu jobbb az eletszinvonal



szoval ne Te dontsd el ki mit lat a tukorben, es azt sem ki hol akar elni

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#209) Scream007 válasza tiv83us (#199) üzenetére


Scream007
őstag

Hát én ha ilyne szerencsés helkyzetben lennék hogy usaba megvettetetma gyökerem beilleszkedtem, az életbe nem lenne olyna erő ami engem hazahozna.
Jóból szarba???
ez szerintme nem jó ötlet de te tudod.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#210) Scream007 válasza fokukac (#202) üzenetére


Scream007
őstag

az már megszűnt szerintem :U

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#211) Scream007 válasza gregorik (#207) üzenetére


Scream007
őstag

Te melyik országban élsz ember? :Y :Y :Y
Nem Mo.n az tuti.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#212) gozso válasza Kidus (#197) üzenetére


gozso
senior tag

tisztelettel megkernelek, ezt a mondatodat ''...Magyarorszagon szar (sic!)'' javitsd ki erre : ''Nekem Magyarorszagon szar...''

koszonom

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#213) MANyka


MANyka
csendes tag

Az, hogy milyen itt élni nem függ össze azzal, higy mennyit keresel.. Én pl. nem keresek sokat és még se szívesen mennék el innen.

(#214) tiv83us válasza Scream007 (#209) üzenetére


tiv83us
veterán

Ezt most nem ertem.
Ki mondta, hogy eljottem a ''jobol a szarba''?
Nem jottem el sehonnan, idelatogatasomnak ''csaladi'' okai voltak. Egy szoval sem gyalaztam EU-t, vagy HU-t, annyit mondtam, hogy nem szeretek itt lenni /a miertjere ne terjunk ki/ es mar varom, hogy hazaerjek.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#215) zsiga667 válasza dabadab (#206) üzenetére


zsiga667
addikt

Jelenlegi hivatalos álláspont? WTF? Mostanában gyorsabban osztódnak az ivarsejtek? Több a spermium mint 4 éve? :DDD
(Már régóta meg akarom kérdezni hogy mivel is foglalkozol, mert valahogy mindenhol azt látom hogy mindig te vagy az okosabb mindenféle témában, és ez nekem bizony egy picit visszatetsző... Elárulod?)

(#216) Kidus válasza gozso (#212) üzenetére


Kidus
őstag

tisztelettel, javitottam, bar ugy is egyertelmu volt.

Assuming Control

(#217) Scream007 válasza tiv83us (#214) üzenetére


Scream007
őstag

Ebből nekem az jön le hogy nem szívesen vagy usaba és inkább hazajönnél, ha látnád hogy hogyan tovább ha hazajönnél.

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#218) gregorik válasza Scream007 (#211) üzenetére


gregorik
senior tag

''Te melyik országban élsz ember? Nem Mo.n az tuti.''

nagyjából a legelső hsz óta vártam már egy ilyet :U, be volt tervezve szinte.. attól még nem örülök neki. nézz körül és láss csodát pl. a 2/a. vagy a 12. kerületben, Solymáron, Telkin, Sopron környékén, az is Magyaro., sőt, legalább annyira, mint a Hortobágy környéke.

mod: mint már szó volt róla, Pest megye az EU átlegéletszínvonalának 96 százalékát éri el.

[Szerkesztve]

(#219) Scream007 válasza gregorik (#218) üzenetére


Scream007
őstag

infrstruktúra fejleetlen, ezt 100/100 ember cáfolja nekem ez marad a véleményem, nincs metró, nincs plaza, ninc swestend, nincs 5 percenként járó busz villamos, valamit akarsz menned kjell máshova.........áhhhh köszi én ebből nem kérek.

Ez az ország gyakorlatilag 2 országból áll, az egyik Budapest, a többi az összes többi terület.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#220) tiv61us válasza Scream007 (#217) üzenetére


tiv61us
őstag

forditva ulsz a lovon

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#221) dabadab válasza TexT-BoY (#143) üzenetére


dabadab
titán

Text, szerintem jobb lenne, ha befognad a szadat es hanyagolnad a topikot.
Egyreszt ordito hulyesegeket beszelsz, masreszt meg ez a primitiv ciganyozas nem ide valo, es szerintem ideje lenne, hogy vmi moderator eltakaritsa.

DRM is theft

(#222) dabadab válasza Motion_Blur (#146) üzenetére


dabadab
titán

A netto lakossagi megtakaritas pozitiv osszeg (vagyis tobb a bete, mint a hitel osszege), sot novekvo tendenciat mutat.

DRM is theft

(#223) MANyka válasza Scream007 (#219) üzenetére


MANyka
csendes tag

Képzeld Kecskeméten sincs metró és mégis megélünk, sőt semmi pénzért nem költöznék Bp-re

(#224) gregorik válasza tiv61us (#208) üzenetére


gregorik
senior tag

nem kell ehhez ''ekkora magyarnak'' lennem, hogy reagáljak egy ilyen beszólásra, elég, ha szeretek EU-ban és ezen belül HU-n élni.

mod:
''szoval ne Te dontsd el ki mit lat a tukorben, es azt sem ki hol akar elni''

nem döntök én el semmi ilyesmit, csak annyit írtam, hogy én a helyében nehezen néznék a tükörbe. period.

[Szerkesztve]

(#225) piqla


piqla
őstag

Budapestnek/Magyarorszagnak jot tenne, ha kialakulna meg egy nagy vonzaskorzet, mert sajnos valoban nem allapot, hogy van egy egymillios varosunk, utana meg a kovetkezo helyen egy otodannyi lakossagu varos all.


Text: en sem szeretem a ciganyokat, de egy kisse egysiku most mar amit csinalsz.

Szereted az állatokat?

(#226) Scream007 válasza tiv61us (#220) üzenetére


Scream007
őstag

-------

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#228) Gabró válasza dabadab (#222) üzenetére


Gabró
tag

nem is olyan rég közel nulla volt az egyenleg. még jó , hogy növekszik.

(#229) tiv61us válasza gregorik (#224) üzenetére


tiv61us
őstag

ez OK, akkor fogadd el, hogy van aki az USa-ban szeret,m egha MO-n szuletett is...
mi a problema?

de ne akarj a helyeben lenni, ne dontsd el, mit mutat neki a tukor, o Itt szeret elni,
felfoghatalan mi?

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#230) dabadab válasza zsiga667 (#215) üzenetére


dabadab
titán

Azzal foglalkozom, hogy okos legyek, bocs, ez szuletesi hibam, nezd el kerlek ;)

A konkret esetben meg onnan ismerem a ''hivatalos allaspontot'', hogy par eve eleg sokat beszeltem orvosokkal ilyesmirol, mivel eppen gyereket szerettunk volna (aztan jott is :) ).

DRM is theft

(#231) Brae


Brae
őstag

Látom moderálva lett...
Pedig nem sértésnek szántam, hanem ez az igazság...

(#232) fokukac válasza Gabró (#228) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez köszönhető volt a 2002-2004 közötti lakáshitelezési boom-nak,
amikor is negatívba ment lakosság megtakarítási rátája, és a vállalati szféra ment át megtakaríóba... ennek összes makrogazdasági hatásával együtt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#233) tiv61us válasza Scream007 (#226) üzenetére


tiv61us
őstag

nem tudom mit szerkesztettel, es nem is tema, a hozzaszolasom arra vonatkozott, hogy O most otthon van es ide jonne mar ''haza'' mert mi itt vagyunk itthon
itt az USA-ban
ez tudom megbocsjthatatlan
mind a 300 millio maybe 400 amerikainak
ha jol emlekszem

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#234) zsiga667 válasza dabadab (#230) üzenetére


zsiga667
addikt

Köszönöm a választ. :R
(Egyébként asszem azért zavar mert alapvetően én is ilyen vagyok. ;))

(#235) tiv83us


tiv83us
veterán

Topikot takaritottam, mostantol az osszes ide nem illo hozzaszolast kigyomlalom.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#236) Scream007 válasza tiv61us (#233) üzenetére


Scream007
őstag

Akkor rosszul fogalmazott, vagy szokás szerint én........ :B
Ez természetes hogy visszavágyik, magától értetődik.Mit kéne megbocsátani?
Itt xar ott jó.
Ehhez nincs mit hozzátenni.

Haverom csak 3 hónapot volt kinn LA meleltt tavaly nyáron 3 hétbe került mire vissza tudott állni valamelyest, de még fél év után is emlgetet dolgokat. :U

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#237) Tapsi


Tapsi
addikt

Úgy tűnik a topic nagyon rossz irányba ment el, de azért még írnék egy kis monológot.
A cigányokról:
Évszázadok óta komoly gondot jelent ez a kérdés, nemrég készítettem erről az etnikumról egy kis prezentációt, így mélyebben beleáshattam magam egész történetükbe. A probléma jelen van, el kell ismerni, de a megoldás nem lehet ez a szűklátókörű kiirtás, stb szöveg. Egyszerűen csak megfelelő mennyiségű időt, és pénzt kell fordítani az egyénekre, hiszen egy ember sem születik tolvajnak, gyilkosnak, maximum a környezete azzá neveli. Ezt a problémát kell orvosolni, akkor indulha el igazán a fejlődés. Félreértés ne essék, én sem szeretem a romákat, engem is támadtak már meg, de ezzel együtt a realitásokban hiszek. Az ember képes változni, ők IS emberek, és köztük is van tisztességes, dolgos. Ismerek olyan roma fiatalt, aki osztályelső egy elitgimnáziumban. Ez mind a családi háttér következménye, illetve a megfelelő társaságé. A társadalom közönye nem tartható sokáig velük szemben, és ez ki fog hatni a törvényhozásra, ill. a végrehajtásra is. Megfelelő szociológiai programokra van szükség.
A magyarságtudatról(nem tudom ez hogy kerülhetett ebbe a topicba, de ha már...):
Jómagam az elmúlt pár évben igen komoly nemzeti identitástudatot szedtem magamra, mind zeneileg, mind irodalmi téren. Ne gondolja viszont senki, hogy aki ilyesmivel foglalkozik esetleg szélsőjobbos, neonáci, stb.. Attól hogy valaki szereti a hazáját még nyugodtan elmehet külföldre szerencsét próbálni(én is tervezem ezt), világot látni, kára nem valószinű hogy lesz, maximum szerez egy kis tapasztalatot, netalántán pénzt is. Induljunk ki az angol példából: náluk szokás, hogy ha a delikvens elvégezte a középsulit elmegy 1-2 évre világot látni, pincérkedni esetleg, stb.. (javítsatok ki ha tévednék). Mégsem árulózza le senki, ott ez a hagyomány, érdemes lenne tanulni belőle. Magyarországon a társadalom mobilitása sajna igen fejletlen, mint már említették, Amerikában nem gáz, ha valaki felpakolja az egész pereputtyot a kamionra, és szépen eltolja a biciklit egy másik államba, mert ott van munka. Manapság nálunk is egyre nagyobb létjogosultsága lenne ennek az életformának.
Egészségügy:
Igen égető kérdés, hiszen a legfontosabb az életben az egészség. Egy személyes példából tudok csak kiindulni. Szülővárosomban, Esztergomban lévő kórházban fekszik jelenleg is anyum, remélhetőleg már nem sokáig. Az épület maga nagyon szép, a szoba 2 ágyas, saját zuhany, WC, mosdó. Ma raktak be nekik egy TV-t is, a falak tiszták, fehérre meszeltek. A fejlődés látványos. Nem várható el, hogy a csődközeli egészségügy egyik percről a másikra NY-EU szintre emelkedjen.

Személy szerint pedig: 1500 fős kis faluban élek, mégis tökéletes a közműellátás, szélessávú ADSL internet van, ami 4 éve csak álom volt.

A sok panaszrol meg csak annyit: én jobban élek mint négy éve, és ez nem a kormánynak, és senki másnak sem köszönhető, csakis magamnak. Ha dolgozom lesz pénzem=> meg tudom venni azt, ami nekem szükséges. Kajára, lakásra egyelőre nincs gondom, tehát nem én vagyok a legjobb példa, de mégiscsak tanulságos lehet az esetem.

Elnézést, ha valakit megbántottam, de azrt érdemes lenne sok embernek elgondolkodnia, és panaszkodás helyett inkább tenni valamit a saját jóléte érdekében, mert a 2 szép szeméért bizony senki sem kapott még pénzt.

[Szerkesztve]

(#238) spirit007 válasza MANyka (#223) üzenetére


spirit007
senior tag

Képzeld , ha Kecskeméten jól képzett , jó képességű munkanélküli lennél 5év alatt nagyjából 5x úgy húznál Budapestre (vagy még messzebb) mint a kisangyal .

A címre visszatérve : 33 vagyok a feleségem meg 31 , most várjuk az első gyerekünket .
19-24 éves korombam összespóróltam egy 1,5 szobás lakásra úgy , hogy havonta jutott vagy 150 Ft ''szórakozásra'' ... Amelyik csaj ezt a spórolást kibírja ... na abból lesz feleség :)
Ja , hitel akkoriban esetleg a kocsmákban volt .
Tengődtünk is ''szépen'' egy vidéki nagyvárosban (cca 160 ezer ember) '99-ig amikor is besokalltunk és Bp-re költöztünk.

Az első 4 év kurv@ kemény volt albiban 2 másodállással , és színtén spórolással sikerült lakást venni .
Amióta nincs albi+pióca főbérlő van 2 kocsink (9 év Punto és 6 éves Swift) .
Jelenleg mindkettőnknek ''biztos'' állása van , de nem kizárt , hogy 5 év múlva más országnban leszünk .

Szóval Kb. ennyire viheti két ''jó'' képességű ember becsületesen (adózva) önerőből magyarországon .

(#239) Gabró válasza fokukac (#232) üzenetére


Gabró
tag

a vállalatok megtakarítási pozíciója meg pláne (káros) hungaricum volt.

(#240) tiv61us


tiv61us
őstag

tudomasul kell venni, az eletszinvonal tagabb ertelemben fugg
-a jovedelemtol, meg inkabb a fogyasztoi kosartol, tehat, mennyit keresel-mit kapsz erte
- a kozbiztonsagtol
- az egezseguyi ellatastol
- kozerzettol
altalaban ezt szoktak merni
vagy probaljak
MO a felso egyharmadban van ha a vilagot nezzuk, ~boven
aztan itt a globalizacio, tulkeppen szinte barhova lehet menni, aki nem talalja meg a szamitasat, de van akit pl a korulmenyek, a hazafisag, a helyzet visszatart
hala egnek aki otthon is kitarto, jo egyetemen tanul, van celja, annak ma mar van eselye normalis eletre

-emellett ne nezzetek le aki mashol kepzeli el az eletet, mert ez ilyen vilag:)

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#241) Face8814 válasza tiv61us (#233) üzenetére


Face8814
őstag

Előre is elnézést mindekitől az OFF miatt, de ...
Az aláírásod már régóta ez, mert nagyon hasonlít az enyémre? Így gondolkodóba estem, hogy ideje lecserélnem azt az egy sort a nevem alatt. :)

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#242) Scream007 válasza spirit007 (#238) üzenetére


Scream007
őstag

Ebben az országbana tisztességgel kitörölheted a segged, az ér el valamit aki lop csla hazudik, és ez egyre jobban erősödik.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#243) gregorik válasza tiv61us (#229) üzenetére


gregorik
senior tag

''fogadd el, hogy van aki az USa-ban szeret,m egha MO-n szuletett is...''

ezt nem tudom elfogadni, de teljesen mindegy... =) amúgy egy magyarnyelvű, BP-bázisú fórumon milyen reakciót vársz ezekre a flagwaving hsz-ekre?..
ez olyan, mintha én felmentem volna sírni USA fórumokra, amikor a nyugati féltekén üdültem, hogy ''jaj, de mennék már haza EU-ba, de nem bírom ezt a helyet....''

(#245) MANyka válasza spirit007 (#238) üzenetére


MANyka
csendes tag

Akkor te egy tökéletes ellen pl. vagy, mert nekem egy barátom, aki viszont Bp-ről huzott le hozzánk, mert hiába keresett 2x annyit el is ment a rezsire meg a közlekedésre. Aki meg 5 év alatt nem talál munkát az meg is érdemli, hogy ne legyen semmije.

(#246) tiv61us válasza Face8814 (#241) üzenetére


tiv61us
őstag

elso perctol ez,egy P. Mobil idezet a 70-es evekbol
a tiedet nem is lattam eddig

a cim:rocktober13
az elso par sor:
''ekopik a bornadrag
a hosszu hajad levagjak
agyadban mar kis gyerek
en akkor is ilyen leszek''

de ha enyire zavar akkor csereld, en hagyom az enyemet:)
annyira nem egal :D

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#247) tiv61us válasza gregorik (#243) üzenetére


tiv61us
őstag

akkor ne fogadd

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#248) Face8814 válasza tiv61us (#246) üzenetére


Face8814
őstag

Vagy 2-3 hónapja használom ezt. Én is valami zenei album kapcsán láttam valahol és megtetszett. Annyira igazából nem zavar hogy kissé hasonlít a tiédhez, csak hirtelen felkaptam a felyem az aláírásod láttán.
Viszont ha találok valami jobbat, azért lecserélem. :DDD

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#249) Adi válasza dabadab (#230) üzenetére


Adi
senior tag

Miért van az, hogyha az oldalmenüben föltűnik egy-egy sz*rdobáló téma és kíváncsiságból belekattintok, te mindegyikben benne vagy? :DDD Nem kéne inkább az asszonnyal meg a lányoddal foglalkozni? :)

ldm start-reconf primary

(#250) tiv83us válasza gregorik (#243) üzenetére


tiv83us
veterán

''amúgy egy magyarnyelvű, BP-bázisú fórumon milyen reakciót vársz ezekre a flagwaving hsz-ekre?..
ez olyan, mintha én felmentem volna sírni USA fórumokra, amikor a nyugati féltekén üdültem, hogy ''jaj, de mennék már haza EU-ba, de nem bírom ezt a helyet....''


Komolyan mondom erre mar nemtudok mit mondani, ugyhogy innentol ignoraljuk egymast.
Egy offban es zarojelben megjegyzett ''vagyakozo'' hangvetelu felmondat volt, hogy vegre mar nem sokaig leszek a kontinensen, mehetek haza. Erre te jossz, hogy hogy tudok en ezek utan a tukorbe nezni es hogy flagwavingelek itt, sirok meg a tobbi hulye dumad, hogy mer' ''nem birom a helyet''. Mit kepzelek en a ''BP-bazisu forumon''?
Amugy leszarom mit fogadsz el, nem vagy te nekem senkim.

Always Outnumbered, Never Outgunned

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.