Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Andie válasza Viszlát (#496) üzenetére


Andie
őstag

Igen, aztán ö is benne lesz a hiradóban, hogy ''érthetetlen'' okból nekitámadt a kutya, és letépte a fél arcát (jobb esetben). Én kutyát nem engednék gyerek közelébe. Bármilyen értelmes és hüséges is egy kutya, mégiscsak állat, akit továbbra is föleg az ösztönei vezérelnek. Kiszámithatatlan. (bár némely ember is, való igaz)

Viharhozó : Nálam múlt héten voltak vizvez. szerelők (radiátor csöpögés ügyböl kifolyólag), konkrétan - beirom direkt - a GEBE viz-gáz-fütés szerelö teamböl 2 arc, és kb fél óra alatt körberohantak a lakásban, megállapitották a 4 radiátor szelepböl 3 csöpög (meglepö!), és ebböl 2 nem javitható, cserés. Azért megpróbálták szétszedni mindet, kalapács, véső, nagyfogó, a két kérdésesnek eltörték a réz anyáját (jóhogy ezekután nem javitható), egyet szét tudtak, azt bekócolták. Rápillantottak még a sütöre is, ott 3 rózsából 2 nem égett, piszkáltak valamit rajta, úgyhogy most ég. (kb 2 perc volt). Búcsúzóul átadtak egy 12ezres számlát. :Y
Elgondolkodtam rajta, hogy szakmát kéne váltanom.


És mostmár ON is leszek.
Nemtudom milyen mérőszám van az életszinvonalra, de majd elbiráljátok.
Jelenleg barátnőmmel egy 50 m2-es két szobás lakásban élünk egy 10lakásos ''családi'' házban (nem társas, mert nem lett szétosztva), fenn a Csillebérc hegyen, a tájvédelmi körzet szélén (szemben a kakukk hegy)
Van nagy tv, 2 szgép, mobilok, telefon, pda, net, stb ami kell. Évente 1-2 nyaralás (vagy 1 nagy, vagy 2 kisebb, átlagos költségvetés 400e), hetente 1 vacsi valami kellemes helyen, mozi, haveri sörözgetések, 2 havonta valami kiruccanás a környékre 1-2 napra. Van 2 kocsi (egy öreg mondeo és egy új volvó).
Havi fix jövedelmünk kettönknek 460 körül alakul. 28 évesek vagyunk, én infós, ö bankos lizinges.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#502) chokeee válasza #16741888 (#500) üzenetére


chokeee
aktív tag

mivel falusi gyerekként nőttem fel kertes házban, így végig volt kutyánk :U
úgyhogy azt hiszem van valami fogalmam a dologról.
egyszerűen elítélem a buta és ostoba városi embereket, akik egy 40-50 nm-es lakásban tartanak kutyákat. itt most a nagyobb testű kutyákra gondolok. szerintem nem jó se az embernek se a kutyának. a városi emberek 80%-a vagy sznobizmusból, vagy dibvatból és nem utolsósorban azért tart kutyát, mert valamilyen lelki baja van, magányos, lelkileg sérült stb....

ja és allergiás vagyok arra vagyok allergiás, hogy Bp egy nagy kutyaszarhalmaz és szarkupac. :U

[Szerkesztve]

gumiczuczli

(#503) oettinger01 válasza chokeee (#502) üzenetére


oettinger01
őstag

tökéletesen egyetértek veled, én is elítélem ezt aki nagytestű kutyát tart egy panelban az ágya mellett..... :(((

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#504) #16741888 válasza chokeee (#502) üzenetére


#16741888
törölt tag

A kutya még nagyon hasznos is lehet, csak ha nagytestű, akkor szoktatni kell a babához. Ha ez megvolt, úgy fog rá vigyázni mint a saját kölykére

de nagy ökörséget mondtál ....
aki egy ilyen nagy testű kutyára akarja bízni a gyerekét az meg is érdemli..


Én erre reagáltam, szóval nem mondta hogy 40-50nmen, azt én is elitélem egyébként. Mivel én se vagyok pesti, én is csak kertben tudok gondolkodni, semmi problémát nem látok abban ha egy németjuhásszal meg van szoktatva a pici, igaza van Viszlátnak, tényleg a sajátjaként fog rá vigyázni. Soha nem felejtem el, szomszédba van egy fajtiszta németjuhász, a pici kint aludt a babakocsiban(anyja beugrott valamiért),a kutya mellette, bejött a kapun egy olyan ember akit nem ismert a kutya, elindult a babakocsi fele, kutya felugrik, és elkezd morogni, nem engedte közelebb. Hihetetlenül szerette. Az egész csak szoktatás kérdése.

(#505) chokeee válasza Andie (#501) üzenetére


chokeee
aktív tag

nagyon szívemből beszéltél Andie :DD
háyn példa volt rá, hogy a nagy testű kutya megtámadta a csecsemőt vagy a kis gyereket. és természetesen nem az udavron, hanem a lakásban..... nem az udvaron tartott kutya...
a legtragikusbb az volt, amikor kb 3-4 éve egy farkaskutya a kis csecsemő ikerpárt tépett szét. no comment.. :((
én semmilyen kutyán nem engedek a gyerekeim közelébe.....

[Szerkesztve]

gumiczuczli

(#506) chokeee válasza Andie (#501) üzenetére


chokeee
aktív tag

szépen éltek Andie, majd lecsökken a színvonal, ha lesz egy-két kölök is.... :U

gumiczuczli

(#508) Andie válasza chokeee (#506) üzenetére


Andie
őstag

Köszönöm, igyexünk.
Igen, lecsökkenhet, ha az ember nem gondoskodik elöre. Nem szórakozásból nincs még gyerköcünk, hanem épp emiatt. Addig nem vállaljuk be, amig nem tudok nekik megfelelő szinvonalat biztositani. Én felelőtlennek tartom - bár erkölcsileg és érzelmileg nyilván más - úgy gyereket szülni, hogy éppcsak tudom ruházni és etetni, ha meg megteccik neki valami a játékosztályon, akkor végigüvölti a tescót, mert nem kaphatja meg. (lehet dobálni!)

Igy remélem 1-2 éven belül egyrészt emelkedik a jelenlegi bevétel mértéke, másrészt egyéb állandó tejelö források is kiépülnek, igy nem okoz gondot havi 1-200e plusz kiadás.

Ja, és asszem a képhez hozzátartozik még azis, hogy egy fillért nem kaptam otthonról, anyucitól, apucitól. Nem vettek lakást, autót, nem volt havi apanázs (zsebpénzem sem volt soha, bár ha kellett bulira, mindig adtak). Fizették a fösulit, és kész. De én már közben dolgoztam, abból lett a mondeo (akkor 1.8 milla), és azóta is minden önerőböl, saját kútfőből. Mitöbb, per pill hónapok óta én támogatom őket ezzel-azzal (nagy hétvégi bevásárlás 20-30e értékben, stb), de ez már más téma.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#509) chokeee válasza Kalandor (#507) üzenetére


chokeee
aktív tag

így igaz ahogy mondod Kalandor. a kutya ösztönlény és ezt nem akarja a sok ostoba, hülye ''lakásbantartó gazdi'' megérteni.
nagyanyámnak is kuvasza van (természetesen kertben), amit ő nevelt kölyökkorától kezdve és a mai napig olyan a kutya, hogy ha eszik, nem szabad az ételnek még a közelébe se menni, mert minden ilyen reakciót úgy vesz, mintha valaki el akarná venni a kajáját. nagyanyámat már többször is megkapta evés közben, pedig nem is akart odanyúlni, hanem a kutya számára egy félreérthető mozdulatot tett.
a kutya az kutya és kész. plána a nagy testű vadász ill. pásztorkutyák. a kicsi lakásban lábtörlőnek jó, de egyébre semmire.

gumiczuczli

(#510) S.Feri válasza Andie (#501) üzenetére


S.Feri
őstag

Nagy hirtelen, jó dolgotokban utánanéztetek milyen eb is a westie? :DDD

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#511) ZCoyote válasza chokeee (#509) üzenetére


ZCoyote
őstag

Na ez viszont nem normális. Egy nevelt kutya soha nem kaphat oda a gazdája kezére. Még evésnél sem. Úgyhogy ott a nevelésnél igencsak elrontottak vmit.

Romani ite domum.

(#512) #16741888 válasza Kalandor (#507) üzenetére


#16741888
törölt tag

Nem értek eggyet ezzel, minden csak nevelés kérdése szvsz. Amióta az eszemet tudom nekünk mindíg volt kutyánk németjuhász/puli, most mindkettő van. Amikor kis porbafingó voltam, 4-5évesen németjuhászunk volt, azzal a kutyával mindent csinálhattam, lovagoltam rajta, farkát húztam mindent, tűrte és tűrte... Nevelés kérdése az egész, normális kutya ha a pici rálép a farkára legfeljebb nyüszít eggyet, de még véletlenül se közeledik ellenségesen a gyerekhez.
Persze lehet a családom tud valamit, kutyanevelés terén, hogy nekem csak ilyen tapasztalataim vannak, nem lehet tudni.

(#513) S.Feri válasza chokeee (#509) üzenetére


S.Feri
őstag

A nagymamád kutyája sajnos rosszul szocializálódott. Nem ismeri helyét a táplálkozási lánc felépítésében. :(

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#514) S.Feri válasza #16741888 (#512) üzenetére


S.Feri
őstag

:R

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#515) #16741888 válasza chokeee (#509) üzenetére


#16741888
törölt tag

Már értek mindent asszem.:(

(#516) rii


rii
nagyúr

FLAME:
nekem sokáig volt kutyám, olyan értelemnben, hogy nem én adtam nekli enni, és persze a helyet sem én biztosítottam neki (mivel tanuló voltam, 12-18 év közötti időszak)

De elfogadtak, és engem szerettek a legjobban,. pedig nevelést és szigort is inkáébb tőlem kaptak csak, mégis én votlam az első számukra.

Egy kutyát semmilyen körlmny közt nem ivnnék be lakásba. Udvar, max előtér

Aki szereti a kutyát, nem tartja lakásban, (bocs) és nem pórázon kakáltatja (bocs) és nincs állandóan a nyakában, hanem hagy neki úgymond ''magánéletet'', (bocs), és biztosítja a kutya számára, hogy ''félre tudjon vonulni'' (ha lakásban tartod, és leviszed sétálni, akkor ezek ugyen nem igazánb teljesülnek.) A kutya akkor is ösztönösen a természethez vonzódik, nem bútorokhoz.

Ennyit a lakásban történő kutyatartásról.

Tudom, milyen egy lelkilek egészséges kiegyensúlyozott kutya.
BP-en ilyet nem látni .......

Én nem engednék se kutyát, se macskát gyerek mellé. nem igazán higiénikus.
FLAME


[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#517) chokeee válasza S.Feri (#513) üzenetére


chokeee
aktív tag

a vélemények különbözőek. erre mondtam, hogy mindenki azt csinál, amit akar meg is b*****ja a kutyáját. vagy együtt altathatja a pólyás gyerekével, mert az olyan édes...
és a járdára is szarathatja, amit nálunk nyugatabrra lévő országokban keményen büntetnek... csak mi még 30 évre vagyunk attól a színvonaltól.

:U :U

:Y :Y

[Szerkesztve]

gumiczuczli

(#518) brownus válasza rii (#516) üzenetére


brownus
veterán

justice


Kalandor: engem imádott a kuvaszom, Tigris volt a neve és szuka. ha evett is akkor is ott lehettem mellette, sokat aludtam hozzábújva
viszont sokat volt láncon*, és megbolondult, elkellett altatni :( egy idő után csak anyámat és engem engedett magához és kivétel nélkül nekiment bárkinek...

*nem rajtam múlt, 7-8 éves kölök voltam

[Szerkesztve]

(#520) chokeee válasza #16741888 (#515) üzenetére


chokeee
aktív tag

volt már kuvaszod Pumpi? tudod mi az? abból a nagy dög 60 kilósból? vagy csak szarbafingó és sétáltatni való palotapincsid, aki az ember ágyába is belehugyozik, ha olyanja van...

gumiczuczli

(#521) Andie válasza Kalandor (#507) üzenetére


Andie
őstag

Unokabátyámnak volt egy fekete farkaskutyája. Nemtom ez hivatalos név-e, de olyasmi volt mint egy németjuh, csak ugye feketében. Nagyon okos kutya volt, tizenévesen ott rohangáltunk körülötte uncsitesómmal. Mentünk ki a '''szántásba'' egerészni, nyulat kergetni, stb. Soha még csak ránk sem mordult. Kaját kiszedhettük a szájából, húzhattuk a farkát, ráléphettünk, még a fogát sem villantotta.
Történt sajnos, hogy a lánykutyók miatt át - át járt a keritésen, ilyenkor rendszerint a szomszéd csirkéivel tért vissza, úgymond szuvenirként. A szokás megoldás volt ugye a férfiasságának eltávolitása. Nosza, helyi érzéstelenités, unokabátyám (120 kiló) fogta elöl a kutya fejét, mellkasát, doki hátul nyissz. Mackó hátrakapott, de a doki helyett unokabátyám karját kapta a szájába. 1 ezred mp alatt felmérte, hogy célt tévesztett, és még csak meg sem karcolta a karját. Ha a dokiét kapja meg, sztem jónéhány öltés lett volna a dologból.

Nekem még mikor szegeden éltem egy kaukázusim volt (korábban egy bernáthegyi, de arról ugye nem kell mesélnem, mindenki ismeri a fajtáját :) ).
Nagyon brutál kutya volt, szép, hatalmas jószág. Félelmetes mérete, feje, megjelenése elriasztott minden más kutyát (és embert is) a környékröl :) De nem volt vérengző jószág, kenyérre lehetett kenni, ha jól bántak vele. Lehetett nyúzni, húzta a szánkót, rohangált a hóban, dobáltuk hógolyóval, mire ö letepert, összenyálazott, és elrohant. Iszonyat jófej volt :) Mindaddig, amig kaját nem kapott. Mivel muter etette, öt fogadta csak el igazi falkavezérnek - ugyanis tudni kell, hogy a kaukázusi még nem mükutya, benne van a farkasvér. Egy gazdás kutya. Anyám elvehette előle a kaját gond nélkül. Ha én kiléptem az udvarra, mikor ö evett, akkor morgott és vicsorgott.
Mitöbb, egy alkalommal, mikor a másik házunk épült, ö ott volt kikötve a hátsó udvaron. Az embereknek meg lett modnva, hogy ne menjenek hátra hozzá. Nade egy hüje segédmuki összehaverkodott vele. Minden oké is volt néhány hétig, csakhogy Johhny elásott egy csontot a háza mellett. Ott feküdt rajta, örizte. Mikor Tibi bátyó közelitett, hogy Johnyikááááám, hogyvagyol, kis John... itt benneakadt a szó, mert a kutya, mint akit rugó lött ki, felugrott, örjöngve a 150 centis Tibi felé repült, majd arcától 10 centire a lánc rántotta vissza. Tibi még kb 5 percig falfehéren állt ott az udvaron, mig a morgásra, ugatásra oda nem mentünk. Sztem egy életre megmarad benne ez a pillanat :)
Aztán el is adtuk Johhnyt, mert megkapta öcsémet. Anyám épp a kaját porciózta szét neki a konyhában, mikor öcsém (10 éves, állva akkora mint a kutya ülve) kilépett a teraszra, és megsimogatta a fejét a kutyának. Ekkor megcsörrent bent a kajás zacskó, mire J belekapott öcsém jobb karjába. Kiforditott egy kis húst. Gyorsan kórház, varrni nem kellett, bár azóta is ottvan a nyoma. J másnap elutazott egy farmra egy nöstény mellé. Sztem neki is, nekünk is jobb volt igy, bár nagyon hiányzott sokáig.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#522) chokeee válasza Kalandor (#519) üzenetére


chokeee
aktív tag

na ugye ...... :DD :DD :DD :DD :DD

gumiczuczli

(#523) S.Feri válasza Kalandor (#519) üzenetére


S.Feri
őstag

Utánajárok a témának, van egy nagyon jó kuvasz tenyésztő ismerősöm. :R

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#524) brownus válasza chokeee (#520) üzenetére


brownus
veterán

kuvaszból 60kg????? azért ne túlozzunk:) végülis kivételek lehetnek

(#525) #16741888 válasza chokeee (#520) üzenetére


#16741888
törölt tag

Arról én nem tehetek hogy benned egy világ omlott össze mert láttad azt hogy egy kutyát normálisan is lehet nevelni, nálunk nem szokás az ha a NÉMETJUHÁSZ, Deutsche Schäferhund ha így jobban teccik, megharapja a gazdáját miközben az enni ad neki. Persze biztos mi vagyunk rohadt hülyék a kutyaneveléshez, nincs kizárva. Nálunk még a macska is odamehet az evő kutyám mellé, olyan is elfordult hogy egy tányérból ettek, ha gondolod csinálok fotót máskor. Jössz ezzel a szaratással meg lakásban tartással, egy büdös szóval nem mondtam hogy nincs igazad, én csak azt mondtam hogy lehet normálisan is nevelni egy kutyát, és nem fogja megharapni azt aki enni ad neki.
Sajnos ahogy érzékelem az értelmi képességeidet meghaladja hogy felfogd amit szövegelek neked, ezért a jövőben légyszíves kímélj meg a felém intézett hozzászólásaidtól.

(#526) chokeee válasza brownus (#524) üzenetére


chokeee
aktív tag

jó akkor legyen 100 :R

gumiczuczli

(#527) S.Feri válasza chokeee (#517) üzenetére


S.Feri
őstag

Hát többek között ezért is nevezem Budapestet a parasztgyűjtőnek. Tisztelet a kivételeknek.
A témához visszakapcsolódva ill egy-két hozzászóláshoz. A ház ahol lakunk a Zagyva partján van, ott szoktam sétáltatni az ebem póráz nélkül :B , de amikor elvégzi a dolgát mindig takarítok utána még ott is.
Nem kell együtt altatni senkivel, a kutyát tanítani és szoktatni kell. A melóhelyemen 15-németjuhászom van, én felelek értük. Némi tapasztalatom a kutyakiképzésben is akad.
Szerintem több mint 30-évre vannak egyesek, hajrá-hajrá zárkózzanak fel. Erre szoktam azt mondani, hogy ne hátra tekintsünk, hanem előre. Persze a hibákból is tanulhat az ember.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#528) chokeee válasza #16741888 (#525) üzenetére


chokeee
aktív tag

én nem mondtam, hogy nagyanyám azt a kutyát tökéletesen nevelte, mert valószínűleg nem nevelte tökéletesen, mert nem állattenyésztő és ha az lenne biztos jobban nevelte volna és nem kapott volna oda. én csak arra akarta célozni a példával, hogy ÖSZTÖNLÉNY a kutya, ami neked nem jött le a rövid kis szövegből...... amúgy meg semmi bajom a kutyákkal, hanem az ostoba gazdáikkal akik szaratják-fosatjákőket az életterem közepébe..
érted már? hiába példálózol itt az értelmi színvonallal, mert nekem már akkor kutyám volt, amikor te még gondolat formájában sem léteztél.....

gumiczuczli

(#530) chokeee válasza S.Feri (#527) üzenetére


chokeee
aktív tag

teljesen igazad van. szívemből szólsz :U
ha összeszeded, amit lerakott a kutyád még a kalapom is megemelem előtted, de sajnos minimális azoknak a kutytartóknak a száma a városban, akik ezt megteszik.

gumiczuczli

(#531) chokeee válasza Kalandor (#529) üzenetére


chokeee
aktív tag

:R :R :R :R

gumiczuczli

(#532) brownus válasza chokeee (#526) üzenetére


brownus
veterán

én sokaltam azt a 60-at:) sztem egy jól kifejlett kan max. 50kg (általában). de lehet tévedek. az én Tigrisem karcsú fajta volt, sztem nem volt több 25-30kg-nál. de olyan édes pofája volt, mig meg nem őrűlt szegénykém. mindig mosolygott.

(#533) chokeee válasza brownus (#532) üzenetére


chokeee
aktív tag

jó-jó, valszeg hülyeséget mondtam :U

gumiczuczli

(#534) Andie válasza chokeee (#530) üzenetére


Andie
őstag

Csak nehogy lendületből beletegye :D

Kaukázusi : kifejlett kan 80-90 kg. Kuvasz sztem hasonló alkatú/méretű.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#535) chokeee válasza Andie (#534) üzenetére


chokeee
aktív tag

mit csinál a lízingcégnél a barátnőd? milyen területen van?

gumiczuczli

(#536) ZCoyote válasza Andie (#534) üzenetére


ZCoyote
őstag

Az nagyon sok. Olyan 50-65 kg a súlya a kuvasznak.

Romani ite domum.

(#537) Viszlát


Viszlát
addikt

csokinak meg endinek:

mindkettőtök írásaiból látszik, hogy csak ugatjátok a dolgot, személyes tapasztalat nincs. Nem is baj ez, csak ha már arc, akkor legyen is mögötte valami. Én is és öcsém is úgy nőttünk fel, hogy sosem voltunk kutya nélkül, érdekes, nem lett semmi bajunk. Viszont számtalan történetet tudnék mondani, hogy miket megcsinált a kutya, főleg míg picik voltunk.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#538) Andie válasza Viszlát (#537) üzenetére


Andie
őstag

Ha az nem számit személyes tapasztalatnak, hogy gyak 5 éves korom óta egész tavaly elöttig volt kutya a közelemben (vagy saját, vagy közeli rokon), akkor valóban nincs, és csak ugatok. Az, hogy veletek nem történt semmi, szerencsés véletlen is lehet. Részemröl örülök ennek, még ha most orrolsz is rám. De ugye az, hogy fegyverem van, még nem jelenti azt, hogy fejbe is lövöm magam. És lám, mégis elöfordul, még egy királlyal is. Jó volt a humoros párhuzam lejjebb : a kutya veszélyes üzem. Nem tudhatod, mikor szabadul el benne az állat (a régi, ösi), és tesz kárt benned, családodban, netán idegenben. Ugye hallottunk arról a kutyabetegségröl, ami az idegrendszerét támadja meg? És hüje lesz a kutya? Elöször csak 1-1 percre, aztán órákra. Aztán végleg. Na az az elsö 1-1 perc nehogy a gyereked közelében érje...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#539) Andie válasza chokeee (#535) üzenetére


Andie
őstag

Hü, jót kérdeztél. Portfólió kezelő röviden. Hosszan nem tudom, pedig pár verset már megtanultam. A lényeg, hogy különbözö nagy gépek (kamion, teherautó, kombájn, traktor, stb) lizingelését birálja, szerzödteti, tárgyalja, felmondja, kezeli, stb.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#540) tildy válasza Andie (#508) üzenetére


tildy
nagyúr

Szintén zenész.
Talán máshol már leírtam , mennyire (nem) támogattak a szüleim.
Annak idején sem vettek nekem meg dolgokat, azóta sem nagyon, bár talán faterom jobban segít.
Szóval 18 évesen szükségem lett volna számítógépre, mivel informatikusnak akartam tanulni.. PErsze nem kaptam meg.
Havi 25 ezer forintért dolgoztam érettségi után kb. jún. 20-szept 20. között, a ballagási pénzemmel kipótolva így lett a végén egy P-166-os gépem...
Aztán kezdődött az iskola, első évet még anyámék álták, de rájöttem, az ELTE nem nekem való, átmentem a KAndóra következő Évben. De még előtte a nyáron elmentem pénztárosnak az auchanba, ott már havi 45 ezer forintért... szal anyámék bejelentették, ha otthagyom az eltét, egy fillért nem fognak nekem fizetni. NEm is fizettek, a nyári pénzemből +szoctámból tartottam el magam.
Köv. év nyara: szintén pénztárosi meló. Félévkor viszont kivágtak suliból félévismétlésre (2 tárgyam nem volt meg a 9ből...) így mehettem helpdeskesnek az IW-hez. Ott 1 évig voltam, közben albit is kellett fizetni...

Később részmunkaidősállás egy mobilszolgáltatónál, majd pedig diploma. Mondhatom, lassan 9 éve önellátó vagyok, szülők nem segítenek be, kivéve kölcsön formájában (pl. norvégia, illetve most az autóm).
Ekkor is többnyire csak faterom. (Fater 100 000-t adott, hogy meg tudjam venni az autóm.)
Szóval nem áll mögöttem senki, egyedüli ember , akire midnig számíthatok, az a kedvesem.

-----------------------------------------------------------
Ja és 26.5 éves koromra így alig értem el valamit. van egy 13 éves autóm, van egy siklóernyőm, egy diplomám, és végre jó szemem. De ennyi.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#541) Viszlát válasza Andie (#538) üzenetére


Viszlát
addikt

Csak sztem igy nem lehet elni. A mosogep is elszabadulhat es pont arra maszik a gyerek es ot vagja agyon a 220. Most akkor ne tarts mosogepet? Es szamtalan ilyen eshetoseg van, foleg a mai vilagban. Ettol fuggetlenul termeszetesen igazatok is lehet, de nem feltetlenul es foleg nem ilyen okorseg szintjen fikazo stilusban.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#542) Andie válasza tildy (#540) üzenetére


Andie
őstag

Igen, nekem már mesélted ezeket, és azthiszem sokan tanulhatnak Tőled is. Harc, akaraterő, küzdelem, véres verejték, stb. Ezt csak az tudja értékelni, aki átment rajta, és nem toltak alá terepjárót 18 évesen. Mondjuk meg lehet nézni, mire ment egyik és másik.
Azt mondom tildy, lesz ez még máshogy, ahogy ismerlek :)

Keresték párodat a cégtöl? Beadtam anno a pályázatot, személyes ajánlásommal.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#545) chokeee válasza Viszlát (#541) üzenetére


chokeee
aktív tag

ha végig olvastad volna figyelmesen amiket írtam, akkor most csendben maradtál volna....

gumiczuczli

(#546) fokukac válasza Kalandor (#544) üzenetére


fokukac
nagyúr

és hány ilyen van?
és mindenki ezt várná el.

sokkal édesebb minden, amit magadnak érsz el, mint ha csak úgy alád rakják.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#547) chokeee válasza tildy (#540) üzenetére


chokeee
aktív tag

hogy érted, hogy végre jó szemed van? :U

gumiczuczli

(#548) Andie válasza fokukac (#546) üzenetére


Andie
őstag

Netudd meg hogy feszitettem az -akkormég- új mondeoban 20 évesen :) és nem, nem apa vette! én! ;)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#549) Viszlát válasza Kalandor (#543) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem osztonfaktor, hanem meghibasodasi. Ugyanugy nincs ra befolyasod. En novelem ezzel a veszelyek szamat?? Ott van a mindennapi eletben, nem en talaltam ki. Es ez meg csak egy pelda volt.

csoki: az altalad hasznalt jelzok szamomra nem elfogadhatoak, sajnalom. Sokat elarul rolad, boven sokat, ennyi.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#550) tildy válasza Andie (#542) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem hiszem. De msot hála égnek jó helye van:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.