Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gregorik


gregorik
senior tag

ez kicsit necces téma (sőt), de hálás, illetve tanulságos. nem lesz népszerű, de nem baj.

engem speciel mostanában nagyon érdekel mint szociológiai, gazdasági, lélektani, hangulati stb. mutató, főleg mert össze tudom/tudjuk hasonlítani, megfeleltetni más EU országok és különböző társadalmi osztályok (illetve ezek általam ismert képviselőinek) életszínvonalával.

az íreket ismerem a legjobban; egy normál 'middle-middle class' ír család (2 szülő, 2 gyerek) egy nagyobb város csendes kertvárosában lakik, 2 szintes semi-detached házban (ikerház?), kisebb parkosított kert van hozzá, 2 szép autó. a házban 2 számítógép és egyéb elektronikai eszközök, mindenkinek van saját szobája, ha nem is nagy. a szülők többletjövedelme (disposable income) elég ahhoz, hogy évi 2 nagyobb külföldi utazást engedhessenek meg maguknak (2-4 hét nyáron és télen), továbbá van egy kis telkük vidéken fűthető faházzal.
heti 40-45 órát dolgoznak, nincs másodállásuk, nincs szükség rá. a gyerekek főiskola mellett esetleg dolgozgatnak, de otthonról elég pénzt kapnak.

mi mit tudunk felmutatni? :D

(#2) gregorik


gregorik
senior tag

[link]
QoL USA

(#3) viharhozo válasza gregorik (#1) üzenetére


viharhozo
addikt

A kozepso ujjunkat.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#4) gregorik válasza viharhozo (#3) üzenetére


gregorik
senior tag

igen, ez egy hiteles első reakció, de azontúl mit? :}

(#5) bLaCkDoGoNe válasza gregorik (#1) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem nagyon el fog menni offba vagy anyázásba ez a topik sajnos. Aki jobban él, és azt leírja, az rögtön megkapja majd a ''köcsögburzsujrohaggyáááááááámeg!''-szerű felkiáltásokat, aztán szépen lassan eljutunk majd ahhoz, hogy nekünk magyaroknak milyen szar és másoknak milyen jó, úgyhogy ''őkisrohaggyanakmeg!''. :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6) gregorik válasza bLaCkDoGoNe (#5) üzenetére


gregorik
senior tag

ezért írtam, h nem lesz népszerű. ha zárják vagy törlik, az is tanulságos és elemezhető. :D

(#7) tbs


tbs
addikt

Privi inkább. :B

(#8) Goose-T válasza gregorik (#6) üzenetére


Goose-T
veterán

Nincs itt semmi sírnivaló. Az Economist listája ([link]) szerint 110 országból mi a 37. helyen vagyunk az életminőség szempontjából. Személy szerint én jól élek, jól érzem magam, nincsenek likviditási problémáim. Lehet, hogy külföldön ötször ennyit keresnék, de ha itt is tűrhetően megvagyok, minek mennék máshova? Többet ér nekem itthon lenni.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9) gregorik válasza Goose-T (#8) üzenetére


gregorik
senior tag

thx a linket. amúgy kívülről vágom az ilyen listákat, meg az ENSZ ''emberi fejlődési index''-listáját is. az azért aggasztó, hogy a csehek és szlovének is csípőből leelőznek, s mindkettőnek előbb lesz eurója.

(#10) lapa válasza Goose-T (#8) üzenetére


lapa
veterán

csatlakozom. ezen felül mit kéne még írni?

(#11) Brae válasza gregorik (#9) üzenetére


Brae
őstag

Mér aggasztó? Mindig is jobban álltak, mint mi. Ha az albánok előznének le, akkor aggódhatnánk.

(#12) God Vazzeg válasza Brae (#11) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Vagy a románok :D

(#13) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Az átlag magyar polgár 30 éves korára vehet akár lakást és autót is, sőt a szerencsésebbek még gyereket is tervezhetnek. Cserébe eladósodnak egy életre.
Egyedül nagyon nehéz, párral (élettárs/feleség/férj) csak simán nehéz. Nem panaszkodni szeretnék, de jelen pillanatban szerinte az itt fórumozók 90%-a elmondhatja magáról, hogy a lakás és autó vásárlás kizárólag idegen forrás segítségével valósítható meg számára. Persze ezután mindenki elmondhatja magáról, hogy van valamije, csak az a kérdés, hogy ez miért így törvényszerű kishazánkban?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#14) gregorik válasza lapa (#10) üzenetére


gregorik
senior tag

konkrétumokat a példám alapján, de azokat valszeg hiába várok.

(amúgy vannak itt olyan arcok, akik más topikokban készséggel villognak a magas életszínvonalukkal; talán majd megtalálják ezt a topikot is.)

(#15) lapa válasza Gh0sT (#13) üzenetére


lapa
veterán

azért ez máshol sincs így sztem. mondjuk lakásra gondolok főként.

(#16) Gh0sT válasza lapa (#15) üzenetére


Gh0sT
addikt

Igazad van részben... De szerintem nagyon nagy különbség van aközött, hogy ÉN ITTHON 3 évig spórolok arra, hogy a lakás KEZDŐRÉSZLETÉT be tudjam fizetni. Míg MÁS MÁSHOL hasonló munkakörben 5 évig spórol arra, hogy MEGVEGYE KÉSZPÉNZRE a lakását. Lehet, hogy kicsit sarkított a példa, de óriási a különbség.

Nem, nem élek rosszul, mert nagyjából megvehetem azt, amit szeretnék. Tisztában vagyok azzal is, hogy lakásom a mostani fizetésemből a büdös életben nem lesz. Kisebb dolgokat szerintem sokan megengedhetnek maguknak, de az igazán nagy beruházások teljesen megvalósíthatatlanok.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#17) MANyka


MANyka
csendes tag

Szerintem nem is más országokkal kellene összehasonlitani ezt a szép hazánkat, hanem elég lenne, ha különböző megyéket összehasonlítnánk. Az én szakmám pl. CNC-gépbeállító, amit Bács-Kiskun megyében nem nagyon becsülnek meg. Viszont pl. Veszprém megyében kb. 2-2.5-szer annyit kapnak az ebben a szakmában dolgozó emberek.

Üdv.

(#18) gregorik válasza Brae (#11) üzenetére


gregorik
senior tag

a csehek kb. 1995-ig ugyanúgy stagnáltak, mint HU. utána beindultak; Prága ma már sokkal-sokkal tisztább és ''EU-szerűbb'', mint Bpest. a szlovén csodát meg nem értem.

(#19) lapa válasza gregorik (#14) üzenetére


lapa
veterán

nos menyasszonyommal 25 évesen vettünk egy Pesttől pár kilométerre lévő faluban egy öreg parasztházat kerttel (persze hitelre). mindkettőnknek normális munkája van (mert normálisan dolgozunk) és képesek vagyunk fejlődni, szóval marad felújításra is meg elemózsiára is. évente-kétévente külföldi nyaralás befigyel. jármű megoldott, de saját pénzből legfeljebb vmi lepukkantat tudnánk ésszerűen fenntartani. ha valamelyikünknek megszűnne a munkahelye akkor még valahogy eltengődnénk, de szűkös lenne.

egyébként kérem ne legyen ebből politikai flém, de szerintem a #1-ben megfogalmazott hangulatot jellemzi, hogy egy előző kormányt választottak újra. annyira rossz csak nem lehet a hangulat.

[Szerkesztve]

(#20) bLaCkDoGoNe válasza Gh0sT (#16) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ugyanez igaz rám is. Szóról-szóra.

De hogy gregoriknak legyen konkrétum is: 4 számítógép van otthon (5, ha a C=64-et is beleszámítjuk :D).

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#21) gregorik válasza MANyka (#17) üzenetére


gregorik
senior tag

imho gazdaságilag 3 elég élesen elválasztható részre osztható ez az ország: Kelet-HU totál elmaradott, Nyugat-HU feljövőben van, Pest megye pedig az EU átlagéletszínvonal 96 százalékának felel meg. egyértelmű, hogy aki pénzt akar keresni, minimum Pestig kell feljönnie.

[Szerkesztve]

(#22) Integra válasza bLaCkDoGoNe (#5) üzenetére


Integra
titán

marha egyszerű, az okosabbja nem ír be ebbe a topikba semmit magáról :)
amúgy egyetértek veled mi lesz a topikkal!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23) MANyka válasza gregorik (#21) üzenetére


MANyka
csendes tag

Igazad van, de azért nem semmi, hogy egy ilyen kis országban ekkora különbségek vannak.

(#24) gregorik válasza Integra (#22) üzenetére


gregorik
senior tag

ezzel máris sikerült lehülyézned néhány hozzászólót, akik magukról írtak.
a topikból pedig talán nem lesz semmi, de egy próbát megér.

(#25) lapa válasza Integra (#22) üzenetére


lapa
veterán

mér? lehallgatják?

(#26) c.zsolti válasza Gh0sT (#16) üzenetére


c.zsolti
őstag

Teljes mértékig igazad van.. Nagyon elszomorító dolog, hogy egy fiatal párnak, ha nincs családi háttér (örökség, stb.), akkor egy 20-30 éves panellakásért akár 20-25 évre el kell magát adósítania. Aki egyedül akar lakást venni és megélni mellette (persze nem 200-300k fizetésből) az megnézheti magát...

...

(#27) piqla válasza gregorik (#18) üzenetére


piqla
őstag

Nekem tetszik a topik alapotlete, en tamogatom a fennmaradasat :)
Amugy a pragai peldadhoz visszaterve: ''sokkal tisztabb es eu-szerubb''.
Nos, en most csak egy kis peldat mondok, nemreg jartam ott: Pragaban nem volt olyan hely, ahol 1 perces setalas utan ne botlottal volna rendorbe; azert ez egesz egyszeruen hihetetlen, hogy mig Pesten jobb (elvileg) a rendorsegi letszam aranya, alig latni itt a varosban oket.

Azt is hozza kell ugyanakkor tennem, hogy sok keregeto volt most Pragaban, tobb, mint jopar eve, amikor ott jartam a mostani kirandulasomat megelozoen.

[Szerkesztve]

Szereted az állatokat?

(#28) c.zsolti válasza piqla (#27) üzenetére


c.zsolti
őstag

Hát a rendőrök.... Már nekem is régen feltűnt, hogy napokig el lehet járkálni úgy a városban, miközben nem látsz rendőrt. Legfeljebb autóval szabálytalanul közlekedni. :)

...

(#29) piqla válasza c.zsolti (#28) üzenetére


piqla
őstag

Multkor is atadtak 300 rendorautot. Ez kb. 600 embert jelent az utcakon furikazva, de gyakorlatilag en egyet sem lattam (mielott valaki vicceskedne, termeszetesen nem olyan rendoroket kerestem, akik a homlokukra irtak, hogy ''EN EGYIKE VAGYOK A 300 UJONNAN ATADATOTT RENDORSEGI FLOTTA JARORENEK''), pedig en aztan nem a Rozsadombon elek...

Vagy akar vegyuk peldanak a teruletek zoldesiteset: Budapest csak es kizarolag azert van meg a topban egy Europara kiterjedo statisztikaban, mert van egy Budank...
Bar nem tudom, hogy a topikindito nem tekinti-e nagyon offnak, ha ilyenekrol is szo esik?

Szereted az állatokat?

(#30) bobsys


bobsys
addikt

Én is eléggé elszomorítónak látom a helyzetet. Viszonylag jól keresek legalábbis azt mondják, hogy azért földhöz verhetem a seggemet mert van állásom és fizetésem. De ha a páromnak nem lenne lakása akkor valamelyik szülőnél lennénk (párom sem az itthoni fizetéséből vette). Jelenleg esélyünk sincs egy kis családi házhoz mert a törlesztőrészletek riasztóak. A nyaralásra spórolni kell ezerrel és ügyesen nézni hogy hova akarunk menni. Igazándiből nincsen nagy igényünk: évente egy nyaralás oda ahova tetszik (reális keretek között), kis (max 100nm) családi ház, munka után elmenni sportolni valamit, ha kedve van az embernek egy 3napo hétvége belföldön, ha úgy alakul akkor vacsora valahol. Ezek azok amiket nem tudunk megcsinálni. Míg máshol ezek természetes dolgok. Az ember 8órás munkával képes házat, autót venni és munka után elmenni szórakozni, spotolni csinálni valamit.
Múlt héten voltunk Visegrádon. Hajam kihullot milyen árakat kérnek mindenért. Parkolás, wc, belépő.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31) c.zsolti válasza piqla (#29) üzenetére


c.zsolti
őstag

Szerintem nem olyan gáz ezekről dumálni. Ez mind hozzá tartozik az életszinvonalunkhoz, még ha nem is közvetlenül.

...

(#32) MANyka


MANyka
csendes tag

Ennyiből jobb ''vidéken'' élni, mert én nem tudok úgy át menni a városon, hogy legalább 2 rendörautóval nem találkozzak.

szerk. ez sztem hozzá tartozik a témához, mert a közbiztonság és az életszínvonal összefüggésben van

[Szerkesztve]

(#33) gregorik válasza piqla (#29) üzenetére


gregorik
senior tag

minden ilyesmi idetartozik. pl. ez is: [link]. meg ez is: [link]

(#34) piqla


piqla
őstag

Erre sajnos megint csak a szokasos mondatok nagy reszet lehet durrogtatni: a penz valahol ott felul tunik el, ugye...

Sajnos tenyleg, manapsag itthon mar annak kell orulni, hogy munkaja es lakasa lehet az embernek.
Pl. Asszonykam meg en (de foleg en) jo idoben szeret setalni, en kirandulni is mennek, de hat azert en megiscsak ferfibol vagyok, o meg torekeny no, ismerik ezt ugye ferfitarsaim.
Szoval voltunk multkor fent a Varban, gondoltam bemegyek a Matyas templomba, kulfoldon is bemegyek az osszes templomba, meg hat megis.
Erre mit fogad? Tobb mint ezer forintos beugro a HAZAIAK-nak is? Hat edesocsem...
Kinaban van egy jo rendszer erre: peldaul a buszjegy Pekingbe kinaiaknak 100 juan (hasrautes) addig turistaknak ugyanaz, ugyanolyan szolgaltatasokkal (illetve azok hianyaval) 800-900 juan...
Es lehet szidni Kinat, hogy kommunistak, fuj, megis vilaghatalom lett... (es csak novekszik.)

Sajnos megint muszaj vagyok beirni, mert egyre tobb idegesito ember tunik fel ph-n, szoval: NEM, EN SEM GONDOLOM, hogy Kina csak ezert lett vilaghatalom

Talan egy 20-30 ev mulva, ha a mostani fiatal generacio (pl. en) vesszuk at a mostaniak helyet... Talan akkor egy kicsit mas lesz a hozzaallasa mindenkinek mindenhez, talan akkor sikerul jobban helyrepofozni az orszagot. Ha akkor meg lesz mit...

Szereted az állatokat?

(#35) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Ez a topic a PH!n szerintem nem egészen életszerü.
Valahol volt felmérés hogy a PH!-t magyarországnak azon középkoru föleg férfi középkorban élő társadalma látogatja akik átlagon felüli életszinvonallal élnek. Szóval szerintem az már eleve ne sirjon akinek az asztalán nem P3 vagy P4celeron/az AMDS egyéneknek nem duron és 2.5ös barton/ áll a polcon.
Én könnyen beszélek mert nagyon jó családi körülmények között élek és ebböl kezdtem kifejlödni de ezt váltig állitom hogy EMO nem elveszett csak a sok m#cs#k cig@ny lehuza a GDP-t meg mindent. Ha eltünne az összes akkor szerintem nem lenne ezzel az országgal baj. Most jön majd hogy raasszistaszemétgecivagyok de nem. Itt miklóson átlátom a költségvetést és ez a sok mocsok elviszi a pénzek 40%-át összesitve. PErsze ez alapbol nem drasztikus de ha kijön hogy az orvosi rendelő mennyit fogallkoznak velük a purgyét akit agyon kéne löni tanitani kell inkább stb. A vége az hogy senki nem jár jól föleg a magyar ember. :O és emelett közbiztionságrol nem lehet beszélni mert mindent megtehetnek. De a mentalitásuk ilyen ezzel szembe a magyarok meg mire hajtanak?

kész a topic leg floodgyanusabb hsze de akkoris igy gondolom majd a modok töröljék ha sok lesz ez ide.

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#36) MANyka válasza TexT-BoY (#35) üzenetére


MANyka
csendes tag

Sztem az, hogy kinek milyen PC-je van az attól függ kinek mik az igényeik. Mert én se vagyok vagyonos és mégis erre a gépre sporóltam egy évet és megvettem.
És abszolut egyetértek veled abban, hogy ország olyanokat tart el, akik nem ide valóak.

Ja és a másik kedvencei a kínaiak, aki rendesen tönkre vágtak az üzletek többségét.


[Szerkesztve]

(#37) Drizzt válasza MANyka (#32) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem elleentétesek a tapasztalataim. Szerintem Budapest belvárosában a közbiztonság nagyságrendekkel jobb, mint Nyíregyházán.

I am having fun staying poor.

(#38) piqla válasza TexT-BoY (#35) üzenetére


piqla
őstag

Erre csak annyit irok: egyetertek.

A kinaiak azert nem hiszem, hogy akkora hatalmas kart okoztak volna a jelenletukkel... En azert meg nem lattam nem dolgozo kinait. Ha mas nem, akkor a Z kategorias cuccaikat aruljak a piacon, de hozzam meg egy kinai sem jott oda, hogy ''agyá má egy 100ast''.


Drizzt: Nem lehet, hogy csak azert, mert ott koncentraltabban vannak? Itt meg eloszlik, bar foleg a szomszed keruletben vannak, ugye a hires-neves Jozsefvarosban.
Szvsz. a rendorok neha jobban felnek toluk, mint forditva kellene. Amerikaban te latsz olyat, hogy a feka srac hivja a csaladjat, hogy megverjek a rendort? Ha volt is ilyen, mar szanaszet van love a hotteste.


[Szerkesztve]

Szereted az állatokat?

(#39) Brae válasza Drizzt (#37) üzenetére


Brae
őstag

Mintha Nyíregyházán nem lennének cigók...

(#40) TexT-BoY válasza MANyka (#36) üzenetére


TexT-BoY
addikt

''Sztem az, hogy kinek milyen PC-je van az attól függ kinek mik az igényeik. ''
Ez részben igaz de csak RÉSZBEN ugyanis ha belgondolsz lehetnek bármilyen igényeim egy autóval ami mondjuk ha olyan lenne amilyenre vágyom ''csak'' 9milka de nekem csak egy 2 milkásra tellik szerinted az mi? Ugyan ez vonatkozik egy számitógépre. Lehet hogy kihazsnálnám a dual coret és igényem is van rá de dellám nincs. Namost akinek meg megvan az biztos nem csak igények miatt vette hanem volt hozzá hbizti ''KEDVE'':D;)


és máris megfigyelhető az hogy milyen emberek töltik meg forumot /ezért is szeretem/ legalábbis merek következni ebböl a pár eggyetértésböl arra hogy hasonló képpen látjuk a dolgokat. Ennek örömére most adjunkmég néhány jogot meg segéjt nekik. :C

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#41) fokukac válasza MANyka (#32) üzenetére


fokukac
nagyúr

képzeld, itt a nagyvárosban én meg minden nap több tucat rendőrautót is látok...
mióta ez a kopasz rendőrkapitány van, tele van rendőrrel a város, éjszaka is.

ha már ezt hoztad fel példának.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#42) MANyka válasza TexT-BoY (#40) üzenetére


MANyka
csendes tag

Igen sejtettem, hogy rosszul fogalmaztam :R .
De a lényeg az, hogy nem kell milliomosnak lennem, ahhoz egy ''jó'' gépet vehessek. Az autó egy más kategória.

szerk.: nem én mondtam, hogy Bp-n kevés a zsaru

[Szerkesztve]

(#44) #51736960


#51736960
törölt tag

Nem tartozik szorosan ide, de érdekes: a középsikolában majd a fősulin sok embert megismertem (6 éve végeztem), és azóta azt figyeltem meg, hogy a magasabb életszínvonalon élő haverjaim elég suttyók lettek, ha elmegyünk valahová dumálni akkor is a pénz az egyetlen téma. Azok az arcok pedig akik átlagosan keresnek, tök jó fejek maradtak és még mindig lehet velül jó dolgokat csinálni...
Én egyébként nagyon keveset dolgozom, összességében 2-3 hónapot egy évben, és ennek megfelelően nincs is sok pénzem, de nem is hiányzik. Régebben mikor többet melóztam igen jól kerestem, de rájöttem hogy többet ér a szabadidő, az pedig nem zavar hogy szar kocsival járok és nincs 30k-s cipőm.

(#45) georgeeboy


georgeeboy
tag

Szerintem a helyzet több mint riasztó, bert bele vagyunk betonozva egy alacsony jövedelmi szintbe kökeményen. Példának elég csupán, egy angol ismerősöm aki középiskolai végzettséggel bír, dolgozik egy cégnél kint (annál, amelyiknek a cégének én dolgoztam itt) és az ő saját bevallása szerint 7 hónap alatt ki tud spórolni egy vadiuj opel vectrára, és nem kölcsönből. Ez mindent elárul. Itthon ezt mérnökként nem tudnám majd hozni 3 év alatt. Nálunk még sokan elégedetten nyilatkoznak, mert nem ismernek más alternatívát. Nem tudják milyen lehetne ez az ország, ha nem a vörös csillag árnyékában élünk vagy 50 évig.
Nem tudják milyen az, levonulni 3-4 hétre az adriára, amit egy átlag német is megtesz. Nálunk túl sok az illúzió, és túl sok az olyan hang , ami megalkuvásra bíztat. Én jelenleg nem dolgozok, de amikor dolgoztam, persze jobb helyzetben voltam, de esélytelennek láttam azt hogy abból kezdeni önálló életet. :(

::Ez van...::

(#46) piqla válasza fokukac (#41) üzenetére


piqla
őstag

Gergényi Péternek hivjak. Nem tudom hol laksz, en nagyon nem latok tul sokat. De tudod mit? Nem is kell, hogy lassam, eleg lenne az, hogy ha hivom oket, akkor ne kelljen 20 percet varnom a kierkezesukre.

Egy pelda egy videki varosbol: mellettem gazolt el egy faszparaszt szar egy kutyat. Hivom a rendorseget, mondom neki ez a helyzet, ha nincs eppen emergency (es ez amugy miert nem lehetett volna az?!) akkor kuldjon ki egy autot, es vigyek be az allatorvosiba.
''Azt nem lehet.'' Miert nem?
''Majd ertesitem az allatmentoket''. Koszonom.

Kb. 2 perc mulva egy rendorauto ment el mellettunk, nem vett eszre az egy dolog, de nem ugy tuntek, mint akik baromira el lennenek foglalva. Siman elvihettek volna a kutyat...
Szar pelda, de most ezt hoztam fel.

Amikor megvalasztottak Gergenyit, akkor egy ideig-oraig valoban ugy tunt, hogy hu, na itt most reformok lesznek. Egy hetig tarto, fokozott kozuti-ellenorzesek voltak... Elkaptak par keresett embert. Miert nem lehet ezt tovabbiakban is csinalni?

Blaha, aluljaro. Ott a sok pudvas csoves, rendorok egyik sarokban beszelgetnek (az amugy szemrevalo) eladokislannyal. Miert nem rugdaljak ki onnan a hajlektalant?

Nyugati, este. Ez azt hiszem, no comment.

Szerk.: Egyebkent nem tul jo otlet osszehasonlitgatni ilyenekkel a dolgot, hogy itthon 6 diploma -> talan allas, odakint erettsegi -> havi 1000 euro plusz jo egeszsegugyi ellatas. Manapsag mar nem lehet igy osszehasonlitani, teljesen mas minden. Abbol kellene kiindulni, hogy itthon mik lehetnenek az elvarasok (termeszetesen a racionalitas talajan maradva).

Jah, es nem er, hogy az elvarasom 8 altalanos utan havi 400k :)



[Szerkesztve]

Szereted az állatokat?

(#47) shev7 válasza Kalandor (#43) üzenetére


shev7
veterán

google szerint:

Two buildings joined by a common wall.

Szóval sztem oke az ikerhaz forditas.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#48) pschio válasza piqla (#46) üzenetére


pschio
őstag

nem csak a magyarok gondoljak igy:

[link]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#49) TexT-BoY válasza piqla (#46) üzenetére


TexT-BoY
addikt

A szerk utáni dolgog ok itt de ha lehet ne kalandozzunk már el igy. Most miért itt vitatjuk a közbiztonságot? vagy most ilyen vastagon fog a ceruza és akár mehetünk az egézségügy stb irányába is? Kötvehiszem hogy ez jóra vezet ;)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#50) c.zsolti válasza TexT-BoY (#49) üzenetére


c.zsolti
őstag

Ha biztonságban élsz, az nem jelent számodra jobb minőségű életet?
Persze lehet ennél szorosabban értelmezni a témát.

[Szerkesztve]

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.