Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40501) ludsimon válasza venember83 (#40500) üzenetére


ludsimon
veterán

Nagyon kedves vagy, hogy ennyire szeretnéd, hogy ott legyek, de igazából ez most nem fog összejönni.

Jövőre megígérem! :K

undefined

(#40502) #56474624


#56474624
törölt tag

No fel lett téve az új kazettatest, ez az, ami ténylegesen ug/hg-s, így a jövőben új fogaskerék vételekor sem kell agyat venni, illetve befűzni. És végre megint van jó kis racsnihang! :))

A legdurvább az a hátsó kerék pördülése, mostanában nagyon kevés ideig pördült, mióta elment a racsnim, most már megint jó, érezhető is volt menet közben, de nem is csodálom, tényleg nagyon kevés ideig pörgött, kis finom indításra szinte azonnal megállt a hátsó kerék...

(#40503) Meme válasza ludsimon (#40501) üzenetére


Meme
aktív tag

puding :P

adok bicajt.
ruha akármi jó, nem vérprofi vagy.
a nevezésre meg a 6000ft nem egy nagy mutatvány.
kaját meg vesznek mutiék, 1 kaja benne van az árban, energiacuccot szerintem szponzorálok én..
ja szerviz is lesz részünkről...

Szevasztok bogyókák!

(#40504) venember83 válasza Meme (#40503) üzenetére


venember83
nagyúr

Ne tessék diszkriminálni... :U

(#40505) ludsimon válasza Meme (#40503) üzenetére


ludsimon
veterán

A puding, főleg ha az Danette és vanilliás vagy csokis, nagyon finom. :P

undefined

(#40506) rekid


rekid
addikt

Na majd csak figyeljetek, meglesz az spd-s cipellöm aztan adok a puding mindenségnek. :D Olyat fogok mászni mint állat, föleg ha nem tudok majd belőle kiszállni. :D
A FUN csapat nemnagyon jelzett vissza... meg a vegen egyedül kell "szembeszállnom" a verseny csapattal. :D

Gyáva népnek nincs hazája!

(#40507) venember83 válasza rekid (#40506) üzenetére


venember83
nagyúr

Hehe, lehet, hogy nem szembeszállni kellene, hanem beszállni. :DDD SPD pedálból pedig könnyű kilépni, előbb-utóbb, menet közben vagy a földön elterülve mindenkinek sikerül. ;]

(#40508) dqdb válasza rekid (#40506) üzenetére


dqdb
nagyúr

Na majd csak figyeljetek, meglesz az spd-s cipellöm aztan adok a puding mindenségnek.
Ahogyan venember83 is sejtette: várjuk a beszámolót az első, a második, a harmadik és a sokadik SPD-s oldalra dőlésről :D Én látszólag könnyen vigyorgok az SPD-sek rutintalanságán a platformpedálommal, de Simon és Ariadne látták a lábszáramon a párhuzamos vörös csíkokat, amikor egy gyökéren lecsúszott az egyik lábam, az acéltüskék pedig végezték a "dolgukat".

De esésnél tessék ügyelni majd a szimmetriára: egyet balra, egyet jobbra. Ezt fejben tartva 10 perccel később a másik lábszáramat is felszántottam ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40509) atesss


atesss
addikt

Üdv !
A saját MTB-men (régebbi "Auchan-gazdaságos" összteleszkópos bringa, de jó részt kicserélve, pl. a váltó is, 21 seb, Shimano Acera + hátul is új, Megarange racsnis - holnapra megnézem részletesebben), és nővérem régi bringáján (Nawaho Olimpia, 18 seb, az eredeti régi Shimano váltó) kellene láncot cserélnem.
Eredetileg láncbontó szerszámmal akartam volna, de közben észrevettem, hogy létezik a patentszem is.
Ezekehez a váltókhoz milyen lánc és patentszem szükséges, és milyet érdemes venni, ami viszonylag jó, de nem túl drága ?
Vagy mire érdemes még odafigyelni ilyenkor ?
Esetleg boltot is ajánlhattok Bp.-n, ahol jó nagy választék van (akár nem csak ebből, kelleni fog még egy pár más alkatrész is majd).

(#40510) Xantomas válasza atesss (#40509) üzenetére


Xantomas
őstag

Gyakorlatilag patentszem a 6-7-8 sebességes láncokhoz csak a SRAM, és Sunrace-nál van, így Sramnál PC-10, vagy PC-830 jöhet szóba, míg Sunrace esetében CN-M84-től fölfele adnak hozzá patentszemet.

A Shimano láncok egy negyed mm-rel vastagabbak, így nem mennek rá más gyártók patentszemei.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#40511) csibor


csibor
őstag

Létezhet ez oldal?esetleg tud valaki telefonszámot hozzá?

(#40512) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Nem voltam most egy hétig (BalatonSoundon sínylődtem), Ti jártok napközben tekerni?? :F Számomra ez a meleg elviselhetetlen (gondolom nem vagyok egyedül :DDD), szerintem inkább felkelek holnap 6kor és úgy indulok el. Végre talán egy komolyabb terepezésre.

(#40513) Ariadne válasza csibor (#40511) üzenetére


Ariadne
őstag

Biztosan akarsz olyan cégtől rendelni, amelynek a honlapján semmi nincs, sem üzletszabályzat, sem a rendelés feltételei és módja, sőt még a cég neve sincs megadva? :U

rekid: Hú akkor szervezni kell hamarosan valami jó kis terepes túrát, és viszünk fényképezőt meg videózunk. :P

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#40514) atesss válasza Xantomas (#40510) üzenetére


atesss
addikt

Akkor gyakorlatilag (akármilyen) Shimano váltóhoz használandó bármilyen lánchoz egyáltalán nem is létezik patentszem ? :F

A Shimano láncok egy negyed mm-rel vastagabbak,
Mármint hogy szélesebb ?
Vagy "magasabb" ?

(#40515) rekid


rekid
addikt

Én nem fogok elesni. Ha mégis eldőlnék az DIREKT lesz. :P
Egyébként nem kell nekem spd hogy eldőljek múltkor rétre felfele lassan másztam nem figyeltem és gyök2vel dőltem be az útmederbe. :D

Gyáva népnek nincs hazája!

(#40516) csibor válasza Ariadne (#40513) üzenetére


csibor
őstag

nem igazán,de van a honlapon 2.5K-ért villa,ami máshol 5 kért sincs.Bár talán Fehérváron lesz 1db.

(#40517) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

sziasztok

Tud vki olyan helyet, ahol kapható FIZIK ARIONE CX BLK nyereg? Célszerűen itthonról lenne jó, bár egyéb megoldás is érdekel, ha jó áron van.

(#40518) amargo válasza (ex)Cat (#40517) üzenetére


amargo
addikt

Én csak belöktem a google-ba és az első helyen ezt találtam.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#40519) (ex)Cat válasza amargo (#40518) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Igen, ezt én is megtaláltam, csak vásárlási lehetőséget nem leltem az oldalon.

(#40520) venember83 válasza (ex)Cat (#40519) üzenetére


venember83
nagyúr

Esetleg felhívni őket? :)

(#40521) rétisün válasza Tamoo (#40512) üzenetére


rétisün
veterán

igen, épp az imént hülyéztek le itthon, mikor hazaértem, hogy ilyen melegben képes vagyok 50-60 km-eket tekerni :))
de hát nyár van, az meg meleg, nem? :D egyébként szívesebben megyek ilyenkor, mint majd télen a mínuszokban.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#40522) Ariadne válasza (ex)Cat (#40519) üzenetére


Ariadne
őstag

Mivel feltünteti a forgalmazóit, ezért esélyes, hogy nagyker. Vagy őket, vagy a forgalmazókat érdemes körbehívni. Nagyker tudja, hogy egyáltalán van-e itthon a cuccból, kisker meg el tudja hozatni.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#40523) fpeter07 válasza rétisün (#40521) üzenetére


fpeter07
veterán

Nálam 15km után is. :)

Tegnap előtt 71km/h lett a sebesség csúcsom. Nem szeretném ezt űberelni.

(#40524) rétisün válasza atesss (#40514) üzenetére


rétisün
veterán

szélesebb. én nem tudtam ezt, és simán összeraktam sram patentszemmel a 8-as shimano láncot, csodálkoztam kicsit, hogy milyen nehezen pattan a helyére, meg szorul, de aztán "összekoptak" és a következő lánctisztításkor már sokkal könyebben lehetett szétszedni/összerakni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#40525) rekid


rekid
addikt

Reggel utanfujtam a gumikba mert valahogy instabil lett a gép. Hát meglepődtem mikor radugtam a pumpát.. első hátso kereknél: 1-1 bár :D Hopp mondom akkor lehet ez a baj. :d most föltoltam 4 re, ugy pattogok mint a kecskesz.... a deszkán :D De legalább megjött a tapadás :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#40526) Tamoo válasza rekid (#40525) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az kissé lapos lehetett :DDD Én 3.5-4 bár alá nem is igazán engedem soha. Kb mindig maxon van...ami felirat szerint lehet.

(#40527) amargo válasza rekid (#40525) üzenetére


amargo
addikt

Vigyázz vele mert tapadni az biza nem fog, terepre kiérve egyből le kell engedni, mert elkapar. A másik, hogy a bringa hátulja úgy fog pattogni, hogy csak nehezen tartod meg.

1 boltot ismerek a gyár területén, ami nem nagyker, így elég nagy az esély, hogy ez az lesz.
Hozzá teszem (pedig már a sex shop nyitásán gondolkodtam..).

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#40528) rekid válasza amargo (#40527) üzenetére


rekid
addikt

Igen a 4 bar-t varosra gondoltam :D Most melóba járok vele :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#40529) (ex)Cat válasza Ariadne (#40522) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Igen, ezt meg is tettem, de sajna sehol nincs online vásárlás, csak helyben. És én meg majd 200km-re lakom Pesttől, úgyhogy ez picit bonyolítja a dolgot. De azért még próbálkozom, hátha...

Köszi a segítséget!

(#40530) Ariadne válasza (ex)Cat (#40529) üzenetére


Ariadne
őstag

A linken ott van a forgalmazók között a szegedi Maniac, őket hívd fel szerintem, hogy tudnak-e hozni.
Nem kötelező egy cégnek online vásárlási lehetőséget biztosítania fogyasztók számára is, simán lehet, hogy csak kiskerek miatt vannak fent cuccok a honlapján, vagy csak úgy. Semmi nem utal arra a honlapon, hogy fogyasztóknak is értékesítenének közvetlenül, másrészt jópár éves tapasztalatom alapján olyan cégekkel nem is érdemes kezdeni, akiknek teljesen hiányos a honlapja.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#40531) pityaa23


pityaa23
senior tag

hali,
volna egy olyan gondom, hogy a jobb pedálom elromlott. Recseg ropog szegény. Szerintem az egyik csapágy felmondta a szolgálatot. Ezt meg tudják javítani, vagy vegyek újat? Wellgo pedálról van szó.

(#40532) pityaa23 válasza pityaa23 (#40531) üzenetére


pityaa23
senior tag

á, már látom lehet cserélni ezekben a csapágyakat..

(#40533) ludsimon


ludsimon
veterán

Dirtyz!

A hétvégéd mennyire van betáblázva egy kis kocatekerésre? :)

Feltéve, hogy amargo ráér, én benne lennék befejezni azt a Dobogókői mászást. :)

Péntek (még nem 100%, hogy nem dolgozok, attól függ lesz e visszamondás), szombat, vasárnap (tuti nem vállalok hétvégén melót) szabad egy tekerésre.

undefined

(#40534) atesss válasza rétisün (#40524) üzenetére


atesss
addikt

Hmm és ez mennyire lehet rossz a hajtórendszernek ?
Mert az végülis nem gond ha nehéz szétszedni / összerakni, csak ugye tekerni könnyű legyen vele, és ne tegye (még jobban) tönkre a hátsó racsnit és a hajtókart.

Délben a városban voltam, és bekérdeztem egy boltba ami a közelben volt (Hajtás-pajtásos a Király utcában), nekik nem volt, de két márkát mondott az ürge, az egyik az SRAM volt (ezt mondta kicsit drágábbnak), a másik pedig a Connex.
Mondta, hogy ezekből szerinte léteznek shimano váltóhoz is használható nem shimano láncok is, amik ugye teljesen kompatibilisek a patentszemekkel.
Ti mit tudtok erről ?

(#40535) Xantomas válasza atesss (#40534) üzenetére


Xantomas
őstag

[link]... write only mode?

5-6-7-8 sebességes montis rendszereknél minden gyártó ugyanolyan, szemhosszúságú, és csapszélességű láncot használ, így teljesen mindegy melyik gyártó láncát teszed fel.

Connex láncot én személy szerint nem ajánlok. Biztos csak hibás szériát fogtam ki, de egy láncot 1 hétig használtam, mert 4 szem is elpattant, míg két másik szemnél is látszódott a repedés. Korrekt módon cserélték, akkor kaptam Sram PC10-et.

(#40524) rétisün Shimano HG50-es láncra nekem nem sikerült ráerőszakolni a SRAM patentszemet, akárhogy próbáltam, mert bár a csapszélesség megegyezik, az oldallapok vastagabbak.
Viszont apum régi montijára legutóbb Sunrace lánc lett téve, és ahhoz gyárilag adtak patentszemet, de nem olyat amilyen a SRAM, hanem amilyen a klasszikus parasztbájkok patentszeme volt. kép Arra sem ment rá a SRAM patentszem.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#40536) ludsimon válasza Xantomas (#40535) üzenetére


ludsimon
veterán

HG-93 az egyik 'legérzékenyebb lelkű' precízen összeillesztett lánc és a SRAM patentszemmel használom már nem is tudom pontosan hány ezer km óta.

undefined

(#40537) Xantomas válasza ludsimon (#40536) üzenetére


Xantomas
őstag

De az 9 sebességes...

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#40538) detroit17


detroit17
tag

pfúú srácok a mai tekerésem elég kemény volt,110-120-as pedálfordulat igaz 30km-en keresztül de a 35fok miatt durva volt :) 1 óra alatt tettem meg a távot.Még ilyet nem csináltam de nem volt rossz :N

(#40521) rétisün: Én már ezen túl vagyok, már szokták hogy ilyet csinálok :)

[ Szerkesztve ]

(#40539) ludsimon válasza Xantomas (#40537) üzenetére


ludsimon
veterán

Így van!

Persze, most látom, neki nem olyan van. :)

undefined

(#40540) atesss válasza Xantomas (#40535) üzenetére


atesss
addikt

Nem, ezt olvastam, csak ebből számomra (elég laikus vagyok a témában elnézést :B ) nem volt egyértelmű (ezért is kérdeztem rá utána tőled), hogy a "A Shimano láncok egy negyed mm-rel vastagabbak, így nem mennek rá más gyártók patentszemei." az azt jelenti, hogy a Shimano váltókhoz való láncok; vagy azt, hogy a Shimano márkájú láncok (és a Shimano váltókhoz nem csak azt lehet használni).

5-6-7-8 sebességes montis rendszereknél minden gyártó ugyanolyan, szemhosszúságú, és csapszélességű láncot használ, így teljesen mindegy melyik gyártó láncát teszed fel.
De akkor ez a lényeg, köszi. :R

No akkor milyen rendszert tudtok ajánlani a két bringára (6 és 7 seb shimano váltók, de megnézem még majd pontosan a váltók típusát is ha kellene) ?
De a 3500 ft-os patentszemnél azért lehetőleg olcsóbb kellene...
Én ahol néztem egyszer, ott 600-700ft körül voltak a patentszemek álltalában (de hogy milyen márkák, már fogalmam sincs). Ahhoz egy mondjuk 2-3e-s lánc, és akkor még tűrhető árban vagyok. De ha csak drágábbat ajánlatok valami miatt, akkor mondjátok.
Ha tudtok valami jó boltot, lehetőleg délbudán, vagy a belváros környékén, azt is megköszönném. ;)
Esetleg északpest (XIII. és IV. ker) is lehet, holnap-holnapután megyek arrafele.

Illetve azt még mondta az ürge is, hogy ugye az elején kelleni fog mégis egy láncbontó szerszám, hogy szétszedjem az alapból összerakott láncot, és beállítsam az én bringámnak megfelelő hosszt.
Ha ezt lemérném (mondjuk a mostani láncon), és megmondanám a boltban, ahol venném a láncot / patentszemet, szerintetek valahol lennének olyan jó fejek, hogy beállítják nekem a lánc méretét leszedve a nem kellő darabot belőle - lehetőleg külön munkadíj felszámolása nélkül ?
Vagy ruházzak inkább be egy olcsóbb (esetleg használt) láncbontóba ?

(#40541) Spam123


Spam123
tag

Járdán lehet biciklizni?

(#40542) amargo válasza ludsimon (#40533) üzenetére


amargo
addikt

Majd máskor csatlakozok.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#40543) dqdb válasza Spam123 (#40541) üzenetére


dqdb
nagyúr

54. §

(2) Lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni.

(3) Kerékpárral az útpadkán, az úttesten és a járdán csak egy sorban szabad haladni.

(7) Tilos
a) főútvonalon 12. életévét be nem töltött személynek kerékpározni;

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40544) detroit17


detroit17
tag

holnap lesz az első "felmérőm":D , reménykedek benne hogy jól sikerül 10km egyébként a táv amit le kell 100%-osan nyomnom

(#40545) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

200e körül milyen outit ajánlotok?

Nekem elsőre a Merida 903-asa tetszik. Erről vmi vélemény?

(#40546) Meme válasza Xantomas (#40510) üzenetére


Meme
aktív tag

leoltalak. a kmc nek is patentszemesek a 6-7-8-as láncai.
z52
z72
z82

Szevasztok bogyókák!

(#40547) Meme válasza atesss (#40540) üzenetére


Meme
aktív tag

1000-1500 ft egy használható láncbontó
akármikor jo lehet.
megaztán a nyult láncod nem akkora lesz mint az ujnak kellene...

Szevasztok bogyókák!

(#40548) Olcsi válasza (ex)Cat (#40545) üzenetére


Olcsi
senior tag

Nekem ugyanez lenne a kérdésem, de max 30-35ezres árkategóriában.:)
Egyébként egy mtb-nál elö lehet idézni hasonló áttételt, mint pl egy trekkingnél vagy outi-nál? Sokszor kevés a 3/7...:( Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#40549) #56474624 válasza detroit17 (#40538) üzenetére


#56474624
törölt tag

Milyen áttételben volt ez a fordulat?
52/11-ben? :D

Engem ma a busz kergetett meg jól hazafelé menet, na jó, mondjuk soroksári úton még szép, hogy beér 3 megálló után, mikor kettőnél "elfelejt" megállni. A gázpedált nyomni könnyű. :P

Időnként egyes barom állatok egyébként ki is szólnak "buzdításul" a mélynyomótól dübörgő autóból, meg mutogatnak... Nagy tudomány kell hozzá. :(((

(#40550) ludsimon válasza amargo (#40542) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor más.

Péntek, vagy szombat nightride?

Nem kezdek el felsorolni, mert a végén valakit kihagyok, szóval mindenki aki szeretne. :)

Amúgy iszonyat hőséget mondd péntek, szombatra. 35 C fok, csak annyi az érdekes, hogy mikor vasárnap mikor már hazafelé tartottunk Szentendre felől, akkor 36-37 C fok között ingadozott napon.
Ha most ez a 35 C fok árnyékra vonatkozik, akkor napon mennyi lesz 39-40 C fok? :Y
Már lassan leborul az ember a bicikliről, olyan hőség lesz.

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.