Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26151) ludsimon


ludsimon
veterán

Xantomas, biztos indulni akarsz ilyen időben? :F

undefined

(#26152) rétisün válasza ludsimon (#26151) üzenetére


rétisün
veterán

itt már nem esik :P

minden topik és fórumtársnak legalább olyan, de inkább jobb évet 2010-re, mint a tavalyi volt...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26153) ludsimon válasza rétisün (#26152) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem a tavalyi év is jó volt.
Hiszen tavaly vettem a Scottot, és azt soha nem felejtem el. :K

undefined

(#26154) dqdb válasza ludsimon (#26149) üzenetére


dqdb
nagyúr

A hozzászólás időpontját nézve őrült vagy :) Bár abban a topikban nem az egyetlen :D

Boldog új évet mindenkinek!

Az volt éjszakára a tervem, hogy az év utolsó és egyben első bringázását megejtem, és betekerek éjfél előtt a belvárosba. Aztán szerencsére eszembe jutott megnézni a BKV honlapját, és a sűrű menetrend miatt az éjszakai busz mellett döntöttem. Így csak áztam, a bringán ülve teljesen eláztam volna a szakadó esőben. Odafelé egyedüli utas voltam, visszafelé pedig láttam királykék színűre festett frizurát :)

Nem gondoltam volna, hogy a Hősök tere ennyire tud visszhangozni. A sok tűzijátéktól az egész tér tiszta füst volt, a két múzeum pedig fél másodperc késéssel verte vissza a hangot.

Mod: Nézzétek meg a 23:00-kor kezdődő műsor címét. Nem akartam hinni a szememnek, ezért indulás előtt belenéztem. Tényleg az volt :) [link]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26155) ludsimon válasza dqdb (#26154) üzenetére


ludsimon
veterán

1 mp. :O
Vagy lehet fél is elég lett volna. :O
Miért, mi van azzal a topikkal? :F

undefined

(#26156) dqdb válasza ludsimon (#26155) üzenetére


dqdb
nagyúr

A mindössze 7 darab 2010-01-01 00:00:00-kor írt üzenetre gondoltam :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26157) ludsimon válasza dqdb (#26156) üzenetére


ludsimon
veterán

Miért, baj? :F

undefined

(#26158) ludsimon


ludsimon
veterán

Ez a rohadék a kerékpárost célozta. :W
Feldugnám a seggébe.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#26159) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

BUÉK!

Volt valaki tegnap bringázni? Én voltam! :DDD Azt mondják őrült vagyok, nos, lehet...
Elindultam egy aszfaltos körre délután háromkor, gondoltam egy órányi tekerés belefér, szükségem van rá. Természetesen nem sikerült megmaradnom aszfalton, így este hat után értem haza vagy 10 kilóval súlyosabban mint elindultam - annyira összesároztam magam, és a sűrű köd miatt még csurom víz is lett rajtam minden :DDD

Képek:

Az ember szánt le a felüljáróról és ez fogadja: [link]

Mehetnék jobbra (képet nézve balra), de inkább nem: [link]

Kievickéltem a "főútra": [link]

Megy le a nap és jön a köd: [link]

Erre most nem megyek: [link]

"Főúton" beállt a köd: vakuval [link] vaku nélkül [link]

Nemzeti park szélén a ködben: [link1] [link2] [link3]

szerk.: ja, látom rétisün is tolta, meg is lepett volna, ha pont ő nem ;]

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#26160) ludsimon válasza Thulcandra (#26159) üzenetére


ludsimon
veterán

Szép kis "túra" lehetett, az év utolsó dagonyázásod is meg volt. :))
Aztán majd jön gondolom a bringa mosás. Az lesz még szép meló. :))
Ködben elég veszélyes lehet, főleg mikor már lement a nap!
Találkoztál út közben autóval, vagy nem nagyon?

Szerk.:
Hát igen, rétisün az az ember, aki a hét 7 napjából, 6 napot biztos biciklizéssel tölti, minden tiszteletem az Övé! :R

undefined

(#26161) Thulcandra válasza ludsimon (#26160) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Nagy meglepetésemre egy autóval találkoztam! Azt hittem 31-én délután senki nem lesz ott kint már. Arrafelé nem nagyon járnak kocsik, csak erdészek, méhészek, hasonlók - nyáron is jó ha 2-3 kocsival találkozom arrafelé.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#26162) ludsimon válasza Thulcandra (#26161) üzenetére


ludsimon
veterán

De jó Neked.
Én el se tudnám itt képzelni. :O


Pirossal jelölt helyen még 1 éve olyan jó nyugis volt, nem volt ott az M0-s, és egy autó se járt arra.
Olyan jót lehetett ott bringázni.
De most már az autós nép azt is elvette. :O :O
Nagyon szerettem arra menni, olyan jó nyugi volt.

Szerk.:
Én meg kezdek lustulni.
Holnaptól ha az időjárás is engedi, akkor szándékozok menni egy visszaszokós light-os kört, sport trackerrel megfűszerezve. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#26163) Thulcandra válasza ludsimon (#26162) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Autópálya itt is szétcseszte a dolgokat, gyerekkoromban még az egész Hanság területén csend volt, erre valami nagyokosok kitalálták, hogy ide kell egy autópálya, és igen, pont ide a nemzeti park szélére :W
Ez csupán annyit jelent, hogy ha nyugodt pihenést akarsz akkor nem 8 kilométert kell gyalogolnod az állomástól, hanem időjárástól függően 15 - 20 kilométert :(
Na meg a horgásztó...

Itt látszik, hogy a régi 1-es út mennyire messzi volt a parktól, aztán milyen szépen odacsapták az autópályát. (A park már közvetlen az autópálya mellett pár száz méterrel kezdődik, csak a google ebben a nézetben csak oda le írja ki.)

Itt pedig a park mellett lévő horgásztó. Közvetlen az autópálya mellett. Kellemes kikapcsolódás! (ha szereted a zajt, vagy esetleg füldugóban)

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#26164) ludsimon válasza Thulcandra (#26163) üzenetére


ludsimon
veterán

Na az milyen lenne, ha elvennék a biciklisek az autósoktól az autópályát! :))

Mondod havernak, figyelj már, nem ugrunk le az M7-esen a Balatonra? :DDD

Nyugalom is lenne, nem lenne autózaj, a biciklisek hangját meg nem nagyon lehet ne már hallani a horgásztónál, legfeljebb az autópálya szélén szurkoló nézőket. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#26165) Xantomas válasza Ariadne (#26141) üzenetére


Xantomas
őstag

B.U.É.K mindenkinek! :)

Részemről kimaradt a kupa. Mire hulla fáradtan reggel 9-re felkecmeregtünk alvás nélkül Galgamácsáról, nézni nem tudtam egyenesen, nem hogy biciklire pattanni :F Aludtam 1,5 órát, utána a kötelező lencsefőzelék betermelés a nagyinál. Nem baj, legalább még egy évig nem eszek...

Bár apum felhozta a témát, miszerint délután menjünk el bringázni, de ahhoz túl fáradt, és álmos vagyok, de ha most elalszok, akkor egész éjjel fent leszek.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#26166) ludsimon válasza Xantomas (#26165) üzenetére


ludsimon
veterán

Bocsi, hogy csak 5-kor tudtam írni, elbeszélgettünk a másik topikban, a telefonom meg le volt némítva. :B

undefined

(#26167) Xantomas válasza ludsimon (#26166) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem baj :D Akkor még javában öntögettünk magunkba mindenféle alkoholos, cukros italok keverékét.

A nagycsoportos szakasznak olyankor már nem aludni kéne? ;]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#26168) ludsimon válasza Xantomas (#26167) üzenetére


ludsimon
veterán

haha :N
Beszélgettünk páran a "túloldalon", el voltunk, nem unatkoztunk. Vége felé rétisün is becsatlakozott.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#26169) rétisün válasza Thulcandra (#26159) üzenetére


rétisün
veterán

én voltam :K (tessék visszamenőleg is olvasni a topikot)

meg persze ma is :DDD most értem haza, 38 km....végre sikerült úgy bicajoznom, hogy nem izzasztottam ki magam már az első félórában :) (ha már egyszer lusta vagyok elmenni a kb. 700 m-re levő decathlonig valami normális aláöltözetet venni)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26170) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

BUÉK!
ivótasakos hátizsákot használ valaki? Nem olcsó mulatság :(

(#26171) ludsimon válasza rétisün (#26169) üzenetére


ludsimon
veterán

Úgy éreztem, hogy ma is menni fogsz! :))
Gratula! :R

Holnap lehet, hogy becsatlakozok én is, de nem a Scottal, egyenlőre még elég nedves az út, marad a Neuzerrel. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#26172) rétisün válasza ludsimon (#26171) üzenetére


rétisün
veterán

az még hagyján, hogy nedves az út....de az úttesten apró zuzalék (vagy mi) van kiszórva, a járdán/kerékpárúton meg ilyan homokos-fűrészporos valami, amit majd még márciusban is takarítgathatsz a bicajról, cipőről. mindezt azért, mert egy (!) napig esett egy kis hó :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26173) Ariadne válasza Tamoo (#26170) üzenetére


Ariadne
őstag

Annyira nem is drága, nyáron jó nagyon, alsó hangon 6-8k-ból spéci tartós táskával is ki lehet hozni. Nem kell feltétlenül Camelbak, nekem pl. asszem Author márkájú a víztartály, táskát pedig a Decathlonban láttam jó áron, meg az Overlandben is ki lehet fogni ilyet. És nem csak hátizsák nagyságú létezik, 2-2,5 l-es tartállyal, hanem deréköv is van, amibe egy liter víz fér.

De nem élet-halál kérdése szerintem, télen ugyanúgy hideg benne a víz (kivéve a drága Camelbakes szigetelt tartályt), nyáron pedig meleg, egyedül a nagy mennyiség, ami igazi előny, ha nyáron olyan hosszabb túrára megy az ember, ahol tudja, h nem lesznek kutak (vagy el vannak zárva...).

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#26174) rétisün válasza ludsimon (#26164) üzenetére


rétisün
veterán

szted mennyire lenne jó az autópályán bicajozni, főleg ilyen 6-7 báros virsligumikkal? fullyval még inkább, figyelembe véve a hazai útviszonyokat, akár autópálya, akár másik út...

Ariadne: látod, outizásnál ilyen gond nincs, minden faluban van temető, kúttal (bár ezt mintha már mondtam volna. többször is :DDD )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26175) Tamoo válasza Ariadne (#26173) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

aha, köszi. Hát én pont olyat keresek, ami kb 2 liter és még némi kaja vagy cucc belefér, volt hogy nekiindultunk a Mátrának erdőben aztán elég szűkös volt a készlet, mire lakott településre jutottunk :DDD
camelbak classicot néztem így elsőre, de jó lenne megnézni élőben valahol, hogy mekkora is. Amit neten találtam a többi se sokkal olcsóbb...ha egyáltalán az

[ Szerkesztve ]

(#26176) Gyok2 válasza Tamoo (#26175) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Én vettem egy ilyet: [link]

Tiszta Windows rendes ház

(#26177) Meme válasza Ariadne (#26173) üzenetére


Meme
aktív tag

Megcáfolnálak.
Nem tudom te milyen ivószatyrot és táskát próbáltál, lehet ez az oka.

Nekem egy kicsi Abus táskám volt, 2l -es szatyorral. Télen nem hült meg benne a viz, nyáron nem melegedett fel. A csőben levő, ami szabadon van, az igen, de az 3 korty.
Egyik barátomnak ~25l-es Vaude táskája van, Zefal 2l-es szatyorral, másik barátomnak ~25l-es Dakine táska, Dakine 2,5l-es szatyorral. Ők is ugyanezt tapasztalták.

És sokkal jobb, hogy nem kell a kulaccsal bajlódni.

Egyetlen bibi az lehet, ha gyenge a szájbavevős szipkája, akkor nem zár rendesen, és kicsöpög a compodra a viz. De ez csak az olcsóbb rendszereknél van.

Nem akarom nagyon sztárolni, de a Dakine táskákat és ivószatyrokat nagyon tudom ajánlani! Drágák, de a táskák nagyon ötletesek, birják a gyürödést, esést (kipróbált ;] ).
A szatyorhoz meg lehet mindent kapni ugyanugy mint a Camelback-hez.
Egy ilyen egyszerübb túrázgatni való darab ~15-20l-es táska plusz 2,5l-es szatyor 16-17k.

Szevasztok bogyókák!

(#26178) ludsimon válasza Meme (#26177) üzenetére


ludsimon
veterán

Érdeklődnék, hogy mikor fog megnyílni a Budapesti kirendeltségetek? :))

undefined

(#26179) Meme válasza ludsimon (#26178) üzenetére


Meme
aktív tag

Most figyelj milyen tárgyilagos leszek:

Ez ügyben folynak a tárgyalások a befeketetőkkel és a leendő kolegákkal.

Szevasztok bogyókák!

(#26180) ludsimon válasza Meme (#26179) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor még nem valószínű, hogy ebben a hónapban meg lesz. :N - Gondolom.

undefined

(#26181) ludsimon


ludsimon
veterán

Ma is voltam annyit mint múltkor.
Most lazábban mentem, ja, és Neuzerrel!!! :K

undefined

(#26182) fpeter07 válasza rétisün (#26172) üzenetére


fpeter07
veterán

kerékpárutat minek ilyen fűrészporral leszórni? Többet árt mint használ.

(#26183) rétisün válasza fpeter07 (#26182) üzenetére


rétisün
veterán

ezt attól az idióta baromtól kéne megkérdezni, aki kitalálta, kiszóratta városszerte. persze el nem takarítják, gondolják majd a gyalogosok, biciklisek hazahordják cipőn, keréken.....

ludsimon: én ma nem megyek, egyrészt gyalogoskirándulás van programban, másrészt akkora szél lett, hogy fúj.... :(((
igaz, ez a gyaloglás is lesz legalább annyi, mint a bicajozásod :D

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26184) Ariadne válasza rétisün (#26183) üzenetére


Ariadne
őstag

Eszembe is jutott, amikor láttam mekkora szél van ma, hogy ha a mi bringás sünink lakóhelyén is ilyen van, akkor bizony ugrott a bringázás mára, mert ugye előbb-utóbb széllel szembe kellene menni, ami meg ugye túlságosan borzolná a tüskéket... :D
Azért elképzeltem azt a gyaloglást is, ráérős kocogás az avarban, alma-uzsi a háton. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#26185) rétisün válasza Ariadne (#26184) üzenetére


rétisün
veterán

a szél nem a tüskéket borzolja, hanem a kedélyemet :K :))

avar nem lesz, mert most nem erdőbe megyünk, alma helyett meg sör a menü :DDD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26186) Ariadne válasza rétisün (#26185) üzenetére


Ariadne
őstag

Na akkor arra viszont kíváncsi lennék, hogy tűzöd fel a sörösüveget a tüskékre, jó egyensúlyérzék kellhet hozzá. :DDD

mod: Megnézve az én avataromat is, lehet jobban jártam volna, ha narancssárga rákként bukok, mert neki nincs orra, sőt homloka sem, a sok lábbal meg könnyebb kapaszkodni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#26187) Manitou


Manitou
addikt

Megvolt az idei év első tekerése, szép napsütéses időben, igaz csak 5-7C volt attól függően hogy éppen erdőben mentünk e vagy nem.
25,5km lett a táv ebből 70% földút erdőben.
Út közben találkoztunk vaddisznóval :Y és őzzel is.

Idén próbálok majd kicsit többet tekerni, meg eljutni valami szép helyre is, elsősorban ausztriában tekernék szívesen majd. :K

[ Szerkesztve ]

(#26188) ludsimon


ludsimon
veterán

tr00p3r
2 privát üzenet várja, hogy elolvassad. :)

undefined

(#26190) ludsimon válasza rétisün (#26183) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi. :N
Még visszaszokó módban vagyok. Nem tudom mi lett velem, de teljesen kivagyok egy kis tekeréstől. 2 hét kimaradt, talán ez miatt? :F
Vagy talán a 9Km naponta a suliba nem ér semmit, többet kellene még mellette tekernem, hogy jó kondiba legyek? :F

Ha így haladok, nem lesz ebből Balatoni kör. :(
Tavaly augusztusban az a Nagymaros 114Km nagyon ott volt! Máig sem tudom elképzelni, hogy sikerült 0 kajával, és hazafelé már fogyóban lévő itallal.

Nagyon nagy akaraterőm volt, az egyszer biztos!
Kismarosnál mondtam magamban, meg tudod csinálni Simon, ha az a fránya süni képes napi 40-60Km-t tekerni, akkor menni fog nekem is. :DD
Emlékszem, én hülye még menni akartam tovább, de aztán már elkezdett lemenni a nap, és pont az autópálya mellett fordultam vissza Nagymarost elhagyva Zebegény felé.

undefined

(#26194) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

ludsimon mostmár biztos nyugodtan alszol hogy ezt kitörölték. nevetséges.

(#26195) ludsimon válasza Runner_fxr (#26194) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem töröltetni akartam, olvasd el, ha nem tetszik akkor ne nálam reklamáljál. [link]
Részemről a téma lezárva!

Ui.:
Nagyobb sikerrel jársz ha ezen oldalakon próbálod eladni, itt nagyon kicsi az esélye, hogy sikerülne...
bigemag
Testbike bolha
esetleg vatera, teszvesz

(#26196) Runner_fxr :
Ne haragudj meg ezért, de nagyon zavaró volt az a 2 hatalmas kép...
Másnak is biztos szemet szúrt volna egyébként, nem kell rögtön megkövezni.. :U

[ Szerkesztve ]

undefined

(#26196) Runner_fxr válasza ludsimon (#26195) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Olvastam, de hogy e miatt egyből szaladni kelljen árulkodni mint egy kisgyerek ezt sosem tudtam megérteni. Na mindegy.

(#26197) ludsimon válasza rétisün (#26185) üzenetére


ludsimon
veterán

Erre reagálni kell, nem bírom kihagyni. Angry hedgehog -mérges sün :)) Amúgy háttérkép méretű. Nem állítod be? :D

Miért van az, hogy most lett (állítólag) újrakenve a monoblokkom, és most mikor mentem hosszú állás után a Neuzerrel elkezdett kattogni? :F

Talán a hideg miatt gyorsabban kiforgott belőle a zsír, vagy csak úgy felületesen kenegette meg az illető? :F

[ Szerkesztve ]

undefined

(#26198) rétisün válasza Ariadne (#26186) üzenetére


rétisün
veterán

dobozos sör volt, és egy (modern) sün táskában/hátizsákban viszi a cuccait :K nem a tüskén hordja :D

~ 10 km lett, brutál szélben....ekkora szélben tuti nem indulnék el bicajozni :( még nyáron se, nem hogy 4 fokban.

mod: eladó 105-ös hajtómű, ph!-soknak némi kedvezménnyel...

ludsimon: nem, mert a háttérképem most egy kelly's outi, pontosabban kettő egy képen (az egyiknek a váza lenne jó pénzért, akár holnap, ez karbon, a másik egyébként jobban tetszik, de az csak máőrcius-április körül lesz elérhető)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26199) Xantomas válasza ludsimon (#26197) üzenetére


Xantomas
őstag

Kizárt dolog, hogy kattogjon a monoblokkod. Egészen azért, mert neked olyan nincs :P Az olcsó kosaras középcsapágyad meg már újonnan is kattogott sztem.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#26200) ludsimon válasza Xantomas (#26199) üzenetére


ludsimon
veterán

Dehogy kattogott. :U
Egészen máig nem kattogott, most majd meg veszek tőle, olyan hangosan kattog. :W

Ha cserélnem kellene, akkor azzal együtt a hajtókar, hajtómű, pedál, minden, nem fogadkozok, de akkor inkább egy (nekem) új bringát veszek Memétől. :U

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.