Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Ahhoj válasza dON't hAcK! (#198) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

tényleg. :))
emléxem, még olyan 5-7 éves koromban naponta kétszer néztem meg :))
egy idő után már eléggé romlott szegény szalag minősége :DD

(#202) Ahhoj válasza dON't hAcK! (#200) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Pff, minden szemetet azért ne említsünk már meg :)

(#203) dON't hAcK! válasza Ahhoj (#199) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Tudtam, hogy nem fogsz hinni nekem. :D

dON't hAcK élt, ...

(#204) dON't hAcK! válasza Ahhoj (#202) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Az öröklét az, ami miatt eszembe jutott. Örökké élni, azaz senkibe sem beleszeretni, különben a szíved megszakad. Ezért írtem, nem a ''csihi-puhi'' miatt. :)

dON't hAcK élt, ...

(#205) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Hmmm...én is azokhoz csatlakozom, akik nem értik miért is olyan jó az a Matrix. Pontosabban nincs semmi bajom vele, tettszett is, csak semmi ''szuper-jó'' történetet, meg extra mögöttes tartalmat nem látok :( Az, hogy ''a világ amiről azt hiszed, hogy a valóság, pedig nem az'' a 10 éves Pistikének is eszébe juthatott, mikor az első 3D-s játékot meglátta. Az meg, hogy egyes fanatikusok mit magyaráznak bele abba, hogy Neo merre nézett, ugyancsak nem mérvadó(Arany János is megmondta:''Tudta a fene!'' ;)).

(#206) fantomka


fantomka
csendes tag

A jovo kezdete cimu filmet latta valaki? Kevin Spacey, Helen Hunt, Haley Joel Osment.
Na az is egy nagyon jo film!

(#207) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Ha jól látom 2 kult film már megint kimaradt:
- Gyalog-galopp
- Moszkva Tér (a magyar etalon) :D

A Mátrix meg... megnéztem egyszer moziban, nem volt rossz... Aztán mikor mindneki elkezdte sztárolni és egyszerűen minen házimozi-bemutatóteremben ez ment tele lett a tököm az egésszel. Ami túl populáris az nekem már nem szimpi, ez van. Gusztustalan mekkora felhajtást csaptak körülötte. Erős 4-es az a film, nem több. Semmi morális/erkölcsi mondanivalója nincs. Egy 120 perces demonstráció a számítógépes trükkök világából ami mellesleg hemzseg a hibáktól.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#208) guess.who válasza _O|ki_ (#165) üzenetére


guess.who
senior tag

Nem rád értettem az összeveszést... :)

Sandycsajsziról ne vitázzunk. :) Neked nem tetszik, nekem meg igen, ennyi. :)

(#209) guess.who válasza hogyishívnak? (#188) üzenetére


guess.who
senior tag

Erről az egyszemélyes dologról lehetne hosszabban is beszélgetni, most csak annyit: kissé fárasztó és unalmas lenne mondjuk egymillió honvédő katonát lemodellezni, s mindegyikükkel ''személyes'' kapcsolatba kerülni egy film alatt... :))) (Ha érted, hogy mire gondolok...)

Biztos izgi lett volna a Matrixban az utcákon közlekedő összes emberrel beszélgetni kicsit, vagy éppen a StarWars-ban mindegyik birodalmi rohamosztagossal -csakhogy ez nem lehet a feladata egy filmnek... :)

(#210) dON't hAcK! válasza fantomka (#206) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Én már írtam. Nekem azért tetszett nagyon, mert sokszor gondolkodtam már hasonló dolgokon. :)

dON't hAcK élt, ...

(#211) dON't hAcK! válasza guess.who (#208) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Nem is tetszik. :)

dON't hAcK élt, ...

(#212) dON't hAcK! válasza Agyzuzo (#207) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Ami túl populáris az nekem már nem szimpi, ez van.

Én ezért nem nézem az ''ertéel''-t szombat este. (Persze máskor sem nézem :) )

dON't hAcK élt, ...

(#213) Ahhoj válasza Cathfaern (#205) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Szvsz a történet jó, nem hinném, hogy sok más embernek eszébe jutott volna. A baj az, hogy nincs komolyabb tartalmi mondanivalója, ha csak nem az, hogy ez csak egy kitalált világ :DD

(#214) guess.who válasza dON't hAcK! (#211) üzenetére


guess.who
senior tag

Nekem sem. :DD

(De én csak linkelek, nem beszúrok. :DDD
http://www.sandra-bullock.org/images/movie/while_you_were_sleeping/0004.jpg)

(#215) Superman


Superman
nagyúr

Nos, a topikhoz hozzászólva, azt mondhatom, hogy kedvencem az összes Star Trek film, a Bond - filmek általánosságban, az összes erőltetett macsó - szexista beütésükkel. Bár őszintén megmondom, hogy ez a jelenlegi (Halj meg máskor!) nem igazán tetszett. Halle Berry így meg úgy, de akkor sem... A Star Trek Nemesisből is akciófilmet csinált Stuart Baird, ezért az sem tetszett igazán. nem így kellene befejezni egy legendát. nem akarok senkit sem lebeszélni róla, aki akarja nézze meg, de arra még várhat, mert februárban mutatják majd be.

(#216) zozo_srac válasza Bagoly (#164) üzenetére


zozo_srac
csendes tag

jaj, de lassú vagyok. _@/''
de csak most láttam Bagoly hitetlenkedését a Mátrix művészfilm mivoltát illetően. hát most küldjek cikkeket?

''Der Mensch is eine Krankheit für die Welt. Und wir ... bringen die Heilung.''

(#217) Ürgülfütty válasza Bagoly (#1) üzenetére


Ürgülfütty
tag

Most láttam az új Bond filmet. Szuper! nem az abszolút favorit, de érdemes többször is megnézni.

(#218) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

A full kedvencek: a Blade Runner, a Roncsfilm, Ryan közlegény megmentése,Moszkva tér.
A Mátrix művészfilm mivoltáról kár vitát nyitni, a válasz egyértelműen igen. Korszakalkotó film volt, mint a maga idejében a Star Wars. Ugyanúgy a filmtörténet része, mint egy Fellini,Szabó István vagy Spielberg alkotás.
Azért mert multiplexekben játszották, még semmit nem von le az értékéből.

(#219) zozo_srac válasza Ürgülfütty (#218) üzenetére


zozo_srac
csendes tag

nagyon nem szeretem, ha a Mátrixot a Star Wars és társai közé sorolják. teljesen más műfaj, már csak azért is, mert nem a puszta szórakoztatás a célja (persze a felszínes mozirajongók számára csak az), hanem mondanivalója van, amit elég nehéz megérteni (mint aáltalában a többi művészfim esetében).

íme egy idézet egy elég jó kis cikkből a Mátrixról, annak művlszfilm mivoltáról:

''...Művészfilmet nyílván nem csinálhattak volna be-lőle. Mert akkor senki se nézte volna meg, ezért kellett bele a látvány is. Így viszont rengeteg em-ber nézi meg a filmet, és merülhet el a történet-ben, utalásokban, gondolatokban – már aki látja is ezeket, és nem csak néz ki a fejéből. Például a „Volt egyszer egy vadnyugat”, az művészfilm. Nem is szeretik sokan. Mert van benne valami felülmúl-hatatlanul jó. Épp ezért nem kell. - A sekélyes pro-dukció viszont sokaknak tetszik.
Ugyan nem annak látszik, de a Mátrix voltakép-pen a „Volt egyszer egy vadnyugat” egy mai adap-tációja.
Ami a látszatvilágot és a valóságot illeti, nem a Mátrix című film szól, hanem a buddhizmus és a jó öreg keleti tanok. Ezért választották a főszerep el-játszására Keanu Reevest, A kis Buddha című film nagy Buddháját, hogy az asszociáció pontos le-gyen. Keanu amúgy is keleti vér, indián származá-sú amerikai színész. (Az amerikai indiánok is „ke-leti” gondolkozásúak voltak.) A film alapja tehát elsősorban a keleti és a távol-keleti misztikában, és az ottani vallásokban van, főképp a hindu és a buddhista tanokban keresendő. Olyan ősi tanítá-sok ezek, hogy őket már az időszámításunk előtt is jól ismerték. „Azt mondja a prédikátor: felette nagy hiábavalóság! Minden hiábavalóság! És nin-csen új a Nap alatt!” – írja a Biblia a prédikátor könyvében.
Apropó, Biblia...''


nagyon érdekes a cikk többi része is, és néhány eészen hihetetlennek tűnő dolgot világít meg.
ha valaki veszi a fáradtságot, és úgy istenigazából beleássa magát a Mátrixba, akkor rádöbbenhet, hogy mennyi bölcsesség, ókori tanítás, vallási motívum rejtőzik a filmben. vegyük páldául a neveket:
Morpheus - az álmok istene, felébreszti Neot álmából
A hajó neve, Nebuchadnezzar (Nabukodonozor) - ókori babiloni uralkodó neve, jelentése Nagy Úr
vagya az utolsó város, Zion, a Bibliában Sion, vagyis a szent város, Jeruzsálem.
vagy itt van Neo, neve jelentése Új, viszont egy angol szó, a ONE (egy) anagrammája is. más tekintetben viszont megváltó, Jézus, akire Morpheus vár, ilyen tekintetben ő Szent Péternek is titulálható a filmben.

és ez még korántsem minden...

''Der Mensch is eine Krankheit für die Welt. Und wir ... bringen die Heilung.''

(#220) dON't hAcK! válasza zozo_srac (#216) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

hát most küldjek cikkeket?

Az Y2K-ról legalább 1000000 cikket írtak... el is pusztult benne a fél világ, de a röhögéstől! :DDD

dON't hAcK élt, ...

(#221) dON't hAcK! válasza zozo_srac (#219) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Most még vesszetek is össze! :)

dON't hAcK élt, ...

(#222) dON't hAcK! válasza guess.who (#214) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Baj, hogy beszúrok néha képeket? (Próbálok kicsiket keresni, hogy ne kergessem az őrületbe a szerényebb sávszélességgel rendelkezőket.)

dON't hAcK élt, ...

(#223) Ahhoj válasza zozo_srac (#219) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Ehh, az szép, és jó, hogy ilyen ügyesen kitalálták a neveket, meg morpheus a megváltó Jézusra várt, de még mindig nem mondtad, hogy miről is szól a film.
Mondanál egy pár konkrátumot, amiről a film szól? (buddhizmus, keleti tanok)
A taoizmusról tudok egy s mást, de nem igazán vettem észre ennek a jeleit a filmben.
De vmi olyan dolgot mondj, amiről az egész film szól, ne olyat, hogy itt meg ott megemlítették ezt, vagy ezt meg azt idézték, hanem olyat, ami az egész film alapja.
Félreértések elkerülése végett a star wars-t is, a mátrixot a szórakoztató filmek közé sorolom.
A Gyűrűk Ura még egy ilyen vitatott film szerintem. Az is szórakoztató, de az legalább a kitartásról, a barátságról, akaraterőről szól...

(#224) Egon válasza Ahhoj (#223) üzenetére


Egon
nagyúr

Bár teljesen nem értek egyet egyik táborral sem a Mátrixot illetőleg, de azért mondok egy idézetet, ami legalábbis elgondolkodtató. Illetve nem is idézek: a pontos szöveget nem tudom fejből. A lényeg: az emberi faj vírushoz való hasonlítása (a ''gazdaállat'' - jelen esetben a Föld erőforrásainak olyan szinten való felélése, ami már magának a fajnak a túlélését veszélyezteti) - azért ezen én agyalnék a helyedben...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#225) Ahhoj válasza Egon (#224) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Igen, ez a mondat volt az, ami megmaradt bennem, de attól még az egész film nem erről szól, és most ez a kérdés.
Miről szól az egész film?

(#226) Egon válasza Ahhoj (#225) üzenetére


Egon
nagyúr

Az egy dolog, hogy miről szól, az meg egy másik hogy mit lehet belemagyarázni...:) De azt hiszem, nem véletlen a nevek kiválasztása (Morpheus, Neo, Trinity - ez utóbbi nem lett megemlítve, pedig nyilvánvalóan a Szentháromságra utal), mintegy jelzésértékű.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#227) Bagoly válasza zozo_srac (#216) üzenetére


Bagoly
senior tag

Inkább írd le mi az ami téged megfogott ebben a filmben!

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#228) zozo_srac válasza Ahhoj (#223) üzenetére


zozo_srac
csendes tag

nos, valóban, igazatok van, tartozom egy kis magyarázattal, mert annyirszor utaltam már arra a bizonyos mély értelemre. olvasott már valaki Hamvas Bélát közületek? nem hiszem. én sem bírtam ki, az első 50 oldal után leraktam. pedig ő tökéletesen leírtam, hogy miről is van szó itt.
''hogy mi a Mátrix? uralom. feladata ellenőrzés alatt tartaniminket..'' .. ''a mártix egy rednszer, amíg benne élsz, rabja vagy.'' (bocs, lehet, hogy nem voltsam pontos)
a mártix az az álomvilág, aminek te is részét képezed, te is egy láncszem vagy, így nem látsz rá az egészre, a rabja vagy, a tudtod nélkül. igazság szerint egy csomó dolgot én sem értek benne, de a nagy koponyák szerint az ember feladata kitörni ebből a rednszerből, helyreállítani az eretedi állapotot.
valahogy így magyarázta el valaki:
''Az apparátust legyőzni, ezt a hazugság-szisztémát megváltoztatni pedig csak az alapállás ismeretével és alkalmazásával lehet. Azaz a status absolutust (alapállást) realizálni kell (az eredeti állapotot, az ember eredeti helyzetét, meg kell valósítani, mintegy helyre kell állítani)! Ez a lényeg, semmi más.''
ne kérdezzétek, mit jelent, nem tudom. valami ilyesmi lehet a film igazi értelme. éppen ezért művészfilm, mert olyan mély értelemet hodoz, amit sokan meg sem értenek (én sem). igazából még sokáig lehetne vitázni arról, hogy ez egy művészfilm-e avagy sem, de én itt szeretném lezárni ezt a vitát, hiszen, hogy Kosztolányit idézzem: ''A önyvet mindig ketten alkotják: az író, aki írta, és ez olvasó, aki olvassa.'', és ez a filmekre is igaz. tehát mindenki máshogy értelmezi a filmet, a saját nézetei szerint. van, akit nem fogott meg annyira a film, nem tetszett, esetleg csak az akció miatt nézte meg. mindenesetre érdemes lenne megkérdezni a film mögöttes tartalmáról és mondanivalójáról egy filozófust is, biztosan tudna olyat mondani, amin meglepődnétek.

''Der Mensch is eine Krankheit für die Welt. Und wir ... bringen die Heilung.''

(#229) zozo_srac válasza zozo_srac (#228) üzenetére


zozo_srac
csendes tag

ja, még annyit, hogy bocs, a hosszú hozzászólásért, és ne nézzetek hülyének, tudom, hogy ez csak egy film, fikció csupán (a Mátrix nem létezik :) ), de sajnos sok eleme átültethető a mai világba is.

''Der Mensch is eine Krankheit für die Welt. Und wir ... bringen die Heilung.''

(#230) Agyzuzo válasza zozo_srac (#228) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Szerintem meg a Matrix egy mocskosul eltalált blockcuster. Egy ellopott ötletet frankón kiviteleztek, a jónép meg ráharapott. Ja igen, aki nem tudta volna: a Matrix egy-az-egybe egy amerikai képregény megfilmesítése, tehát szó nincs itt semmiféle egetrengető új ötletről. Volt már előtte pár hasonló témájú rajzfilm is, csak ezek az ún. Anime-k (japán rajzfilmek) amik nem igazán tudtak nálunk elterjedni. Pl. Ghost In The Shell.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#231) Ahhoj válasza zozo_srac (#229) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Nos egy kicsit elgondolkodtattál. Lehet, hogy arról akarna szólni, hogy változtatni kéne a világ működésén? És pl. ne a szemet-szemért elv alapján éljünk, stb stb?
Nem tudom. De akkor miért nem mondja, hogy mi lenne a helyes?
Ahogy vki mondta előttünk, azt is írd le plz, hogy szemly szerint téged mi fogott meg a filmben, mint művészi film, ha még nem is érted, hogy mit akar mondani.

Más:
Egyébként honnan tudod, hogy nem létezik a mátrix? Ha igaz lenne, te ezt nem tudhatnád, ugye? És ugye már voltak a világ történetében megmagyarázhatatlan dolgok. Mi van, ha emiatt vannak? :))
Egyébként az elmúlt pár napban egyre több dezsávü-m volt :DDD

(#232) emvy


emvy
nagyúr

Nagyra értékelem a Mátrixot, jó film, DE.

Azért ne hasonlítsuk a 20. századi filmművészet csúcsaihoz, Tarkovszkijhoz, Angelopuloszhoz, satöbbi. Teljesen (!) más kategória.

while (!sleep) sheep++;

(#233) guess.who válasza dON't hAcK! (#222) üzenetére


guess.who
senior tag

Félreértettél. :) Nekem nem baj, meg ha baj lenne, akkor sem vagyok házigazda, hogy szóljak érte. Amúgy is csak vicceltem, ott volt a szmájli...
Ja, én is azért linkeztem inkább, hogy éjjel ne kelljen csuklanom, ha pár modemes véletlenül beleolvas a topicba. ;]
De komolyra fordítva: engem *nem* zavarnak a képek (ha nem túl nagyok), s amíg nem szól valamelyik házigazda, addig részemről szúrogathatsz nyugodtan be. Sandyről meg pláne! :DD

(#234) Egon válasza Ahhoj (#231) üzenetére


Egon
nagyúr

:) Én meg követtem _volna_ a fehér nyulat, de k***a gyorsan szaladt...:DD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#235) PeliScan válasza Cathfaern (#205) üzenetére


PeliScan
addikt

Na, csak hogy _isssszonyatosan_ szőrszálhasogató legyek: ''Gondolta a fene!'' :)

(#236) guess.who válasza Egon (#224) üzenetére


guess.who
senior tag

Ez a mondat tényleg egy elég kemény ütés volt -annak ellenére, hogy a ''rosszfiú'' szájából hangzott el a filmben...
A vicc az, hogy logikusan végiggondolva igaza van. Hiszen valóban egyetlen más emlősfaj nincs a világon, amelyik így felélné a környezetének erőforrásai. Hiszen mindegyikük egyensúlyi helyzetre törekszik -pontosabban nem önszántukból törekszenek, hanem a természet kényszeríti őket. Tipikus példa a mezei pockok és predátoruk, az egerészölyv: nedvesebb években sok mag terem a tápnövényeiken, így a pockok igen elszaporodhatnak. Ilyenkor aztán az ölyvek jól élnek, több fiókát nevelnek, ergo több pockot pusztítanak, így a pocokpopuláció szépen lecsökken egy egyensúlyi állapot közelébe...
Annyiban viszont talán mégis téved az elmélet, hogy könnyen lehet, hogy éppen egy ilyen ''leszabályozás'' közepében vagyunk. Soroljam? Áradások, éhínség, AIDS, egyéb fertőző betegségek, háborúk, stb... Azt hiszem, hogy a természet gondoskodik róla, hogy -ha lassan is, de biztosan- lecsökkenjen az emberek létszáma a ''normális'' mennyiségre. Tudom, hogy ez durván hangzik (az is), de elképzelhető, hogy így van. És ha így nézzük, akkor a forrásaink felélése éppen saját magunk ''leszabályozását'' is jelentheti egyben...

(#237) emvy válasza guess.who (#236) üzenetére


emvy
nagyúr

ÉS???

A világban már rég nem a problémák felismeréséről van szó. Azt már látja, akinek van szeme. A megoldás a probléma, egész egyszerűen azért, mert nem akarunk hosszútávon fogalkozni vele.

while (!sleep) sheep++;

(#238) Egon válasza guess.who (#236) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez (sajnos vagy szerencsére, nzőpont kérdése...;]) nem így van (mármint nem hiszem hogy ''leszabályozás'' folyna), ti. egyrészt az emberiség lélekszáma az általad említettek ellenére folyamatosan növekszik, másrészt az erőforrások pusztítása sok esetben nem függ össze szorosan a populáció nagyságával.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#239) Ahhoj válasza guess.who (#236) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Hát igen, tartalmi mondanivaló szempontjából ez az egy mondat volt. De eddig arról beszéltünk, hogy a film miről szól...

(#240) morzsa


morzsa
aktív tag

Star Wars is televolt sokatmondó nevekkel. Úgy, mint: Égenjáró Lukács, Magányos Han, Sötét Atya stb... és Lucas nem különböző kultúrák mitológiájának elemeit használta, hanem az ugyanúgy jelenlévő népmesei sztorit helyezte ''modern'' környezetbe:a legkisebb pásztorfiú megmenti az elrabolt hercegnőt... bla,bla,bla... és ez a szó szerint fantasztikus és eredeti kivitelezés miatt ütött akkorát. Ha például Örkény István a huszadik lett volna, aki ''egyperceseket'' ír, vajon olyan (egyébként abszolút megérdemelt) nimbusza lenne? Van Star Wars, a többi( beleértve az előzményeket is EI-II) néma csönd...
A Mátrix szerintem nem az utalásai miatt ''üt'' annyira, hanem mert megpróbál egy új biblia lenni:) hiszen akár így is lehetne,nem? Talán Neo és Trinity köztünk jár...
Csak az biztos, hogy a W. fivérek nem egyszer megnézték Damon Wayanst a Különösen veszélyesben, mert a Mátrix világában a házak belseje, sőt, még a bennük való közlekedés is a fenti alkotásra hajaz.
Arról pedig, hogy akció-filmnek kellett lennie, különben jóval kevesebben nézik meg, az a véleményem, hogy:
-A W. fivérek keresni akartak rajta
-A ma embere (fiatalsága) csak így fogható meg, csak úgy tanítható, ha észre sem veszi. Különösen, ha ilyen vallásos témáról van szó, pontosabban a vallási tézisek megkérdőjelezéséről. Vagy talán a GÉPek=Isten? Innen indulva igen komoly párhuzamokat vonhatnánk... DE hogy jön a képbe Neo? Ő nem egy Jézus, és nem is egy Buddha! Minden csak nem egy önmagát feláldozó Megváltó, habár lehet, hogy a Nirvánába vezető út az, ha elhisszük, sőt, tudjuk, hogy: ''There is no spoon...''
Neo inkább Lucifer lehetne, egy lázadó angyal, de az csak a folytatás(ok)ból derülhet ki, hogy elbukik-e.

Okítsatok ki ha valamit nagyon összezavartam.

https://linktr.ee/wbteam21

(#241) Ahhoj válasza morzsa (#240) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Neo-t én se nemevzném Jézusnak, ill. Buddhának, de azért még mindig közelebb van ezekhez, mint Luciferhez :))
Egyébként jó a meglátásod, egy új bibliát akartak létrehozni akció jelenetekkel, a cél pedig sok sok pénz...
ez a film sajna ilyen, de mi így szeretjük :D

(#242) morzsa válasza Ahhoj (#241) üzenetére


morzsa
aktív tag

Pontosan. Így szeretjük!;)
A filmek olyanok, mint a versek: mindenki mást lát bennük, mást olvas ki belőlük.
Pl: a Black Hawk Dawn szerepelt valakinél, mint a legjobb filmek egyike. Gyilkolászás:5. USA hazafiasság:5. Sztori:1. Mert miről is szólt? Arról, hogy küldött a halálba egy arra abszolút alkalmatlan ember tizenkilenc másikat.:((( Egyetlen pozitívum: a két mesterlövész önfeláldozása. Na meg az ezredes, aki felemelt fejjel mászkál a golyózáporban, ahol az összes többi ranger fedezéktől fedezékig kúszik:)) A legszörnyűbb, hogy ezt a sztorit nem pénzért írták, mint pl. a ''Ryan''-t.
Eszembe jutott még egy csodás film. Csak videón láttam, de még a 37cm-en is átjött: Strange Days(2000, a halál napja) Tom Sizemore abban is igencsak hozta a formáját. Ha megvan valakinek, kérem jelentkezzen.
Vagy ott van a Holtak útja. Egyetlen beszívott, eszelős rohanás az egész film.:DDD

Biztos szentimentális hülye vagyok, de Az elnök különgépében kúúúrvára bírom, amikor berepül a kötelék parancsnok hogy megvédje az Elnököt. Ez több, mint hősiesség. Akkor is, ha csak fikció.

A Minden héten háború-ban amikor Dennis Quaid beviszi a labdát az legalább olyan jó, mint amikor Harris légnyomást kap, vagy Kovács előveszi a táskájából fél Európát. Az egész film ebben a pillanatban teljesedik ki... Nekem. Mert én ezt a hangulatot, pillanatnyi érzést kapcsolom a filmhez. Ezért szeretem.
Mint a Mátrixban az a rész amikor Neo majdnem elkerüli a golyókat és Trinity lelövi az ügynököt - lassítás.

Én azért megyek moziba, hogy legalább másfél-kétórára kiléphessek a mókuskerékből, és nem azért, hogy agyalnom kelljen:)) a film megértéséhez.

Ja nem Damon hanem Keenen Ivory Wayans vs Jon Voight szerepel a ''Most Wanted''-ben 1996.



https://linktr.ee/wbteam21

(#243) xuldar válasza sariz (#149) üzenetére


xuldar
őstag

Pl:
Pál utcai fiúk
Légy jó mindhalálig
Indul a bakterház...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#244) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Tarkovszkij volt már? :))
Sztalker...
meg Cowboy Bebop - The Movie jól.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#245) Bagoly válasza zozo_srac (#219) üzenetére


Bagoly
senior tag

Na pl. aki ezt az idézetet írta az elgondolkodhatna a következőkön:
Aki nem néz meg egy filmet, azért mert ''művészfilm'', az vajon meg fogja érteni a film üzenetét?(már ha van üzenete)
A művészfim vajon attól művészi, hogy nem lehet érteni? (vagy ez az ''érthetetlenség'' (én lila gőznek szoktam nevezni), inkább azt a célt szolgálja, hogy aki a tartalmas filmeket nem érti, azt gondolja, hogy na ez is egy ilyen ''művészfilm''?)
Ha te valami fontosat szeretnél üzenni másoknak, kommersz csomagolásba tennéd csak azért, hogy az is megnézze aki esetleg nem elég ''érett'' az üzeneted befogadására?

Amúgy olvastam egy kis Hamvast is. Weöres után (A teljesség felé) kiváncsi voltam a ''mesterére'' is. ;)

Szerintem olyan dolgokat érdemes becsülni amiről tudjuk miért becsüljük. Nem minden arany ami fénylik.

Persze ettől még lehet a mátrix ''mély értelmű'' film, csak nekem nem jött le az üzenete. Maradt a csihi-puhi. :)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#246) boygo


boygo
aktív tag

A Gyűrük Urát honnan tudnám lerántani./szinkronos/ :O

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#247) zozo_srac


zozo_srac
csendes tag

lehet, hogy igazatok van, és kicsit túlistenítettem a filmet. amúgy nem teljesen iagz, hogy lemásolt képregény és / vagy anime. mondjuk úgy, hogy szellemi ofrrásként használta fel ezeket. de úgyis mind1, egyértelmű, hogy a 2. és a 3. részt el fogják bénázni, már csak a pénzért megy az egész. kár érte :(

''Der Mensch is eine Krankheit für die Welt. Und wir ... bringen die Heilung.''

(#248) Ahhoj válasza boygo (#246) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Hmm, ne warezkodjunk, tessék megvenni dvd-n vagy videókarin :)
Ha nagyon kell, akkor mail me :D

(#249) Gollam válasza KovacsUr (#244) üzenetére


Gollam
tag

jaja és a Solaris!!! A Gömb ennek az amerikai koppintása, ami hát közel sincs ott mondanivalóban...

''Gazdagnak lenni jobb, mint szegénynek. Márcsak anyagi szempontból is.''

(#250) Bubi


Bubi
csendes tag

Pink Floyd - The Wall

Kár, hogy kevesen látták.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.