Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) sariz


sariz
csendes tag

Ha jól láttam a tartalmas film kategóriában
még nem szerepelt a Csokoládé.

Pedig, szerintem igencsak odaillik...

Kellemes emlékek fűznek még ''A világ második legjobb gitárosa'' című filmhez is.
Látta valaki?

(#152) dON't hAcK! válasza sariz (#149) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Én annyival egészíteném ki, hogy Szerinted a legjobb magyar filmek. :) Egyébként tényleg nagyon jó filmeket soroltál fel, csak néhányan kimaradtak.

Ilyen lehet pl. : Legkisebb film a legnagyobb magyarról, avagy, ha nincs kéz, nincs csoki

dON't hAcK élt, ...

(#153) dON't hAcK!


dON't hAcK!
aktív tag

Gengszterek sofőrje (The Driver) - Ryan O'Neal-lel!

A The Driver című játék papája. :)

dON't hAcK élt, ...

(#154) dON't hAcK! válasza dON't hAcK! (#153) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Erről jut eszembe:

Love Story - Ali MacGraw és Ryan O'Neal



Díjak és jelölések:
Golden Globe díj (1971) - Legjobb rendező: Arthur Hiller
Golden Globe díj (1971) - Legjobb női főszereplő: Ali MacGraw
Oscar díj (1971) - Legjobb eredeti filmzene: Francis Lai
Golden Globe díj (1971) - Legjobb eredeti filmzene: Francis Lai
Golden Globe díj (1971) - Legjobb film - drámai kategória
Golden Globe díj (1971) - Legjobb forgatókönyv: Erich Segal
Oscar díj (1971) - Legjobb film jelölés
Oscar díj (1971) - Legjobb rendező jelölés: Arthur Hiller
Golden Globe díj (1971) - Legjobb férfi főszereplő jelölés: Ryan O'Neal
Oscar díj (1971) - Legjobb női főszereplő jelölés: Ali MacGraw
Oscar díj (1971) - Legjobb férfi mellékszereplő jelölés: John Marley
Golden Globe díj (1971) - Legjobb férfi mellékszereplő jelölés: John Marley
Oscar díj (1971) - Legjobb eredeti forgatókönyv jelölés: Erich Segal

Nem gyenge. :)

dON't hAcK élt, ...

(#155) sariz


sariz
csendes tag

Igazad van, szerintem ezek a legjobb magyar filmek. Én ezeket tudnám ajánlani bárkinek, és
pont ezért lennék kiváncsi a ti véleményetekre,h mi az
amit esetleg kihagytam, nem ismerek, és meg ''kell'' néznem.

Tehát örömmel fogadnám a kiegészítéseket.

(#156) sariz


sariz
csendes tag

fel

(#157) bélanéni


bélanéni
őstag

sorrend nincs, csak úgy ömlesztve:

- Pulp Fiction
- One Night At Mc'Cools
- Dances With Wolves
- Deer Hunter
- Godfather
- Gladiator
- A Beautiful Mind
- Bang Boom Bang (Haláli Balhé , Német, nagyon jó film :DDD )
- Carlito's Way
- Training Day
- Jackie Brown
- A Bronx Tale
- Snatch
- Legends Of The Fall
- Forrest Gump
- Traffic

van még más is, csak nem ugrik be

abszolút beszt mozik:

- GODZILLA
- STARSHIP TROOPERS
:DDD :DD :D

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#158) bélanéni


bélanéni
őstag

A ''Leon, a profi'', az jó film? Kb. miről szól? Hallottam már mástól is, hogy nagyon állat film.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#159) zozo_srac


zozo_srac
csendes tag

elgondolkodató / tanító filmek közé a Mártix, az utóbbi 10-20 év legtartalmasabb értelmű filmje, igazi művészfilm, átlagembereknek is fogyasztható formában. persze az ilyenek sosem értik meg a lényegét, csak az eksön és a csihipuhi érdekli őket.

mindenkinek ajánlom a http://www.morpheus.hu -ról az összes ciket, magyarázatot, satöbbit, mert nagyon érdekesek és tanulságosak. én már kb. 200x láttam a filmet, és még mindig tudok újat felfedezni benne. maga a tökély. remélem, nem cs*szik el a folytatásokat.

''Der Mensch is eine Krankheit für die Welt. Und wir ... bringen die Heilung.''

(#160) Kó Pé


Kó Pé
csendes tag

Szerintem is a Mátrix az egyik legjobb film. Amikor 1.-szer láttam utána órákon át gondolkodtam rajta. A története, és az akciói is nagyon jól ki vannak találva.

(#161) zozo_srac


zozo_srac
csendes tag

jaja. nekem a másik kedvencem az amerikai szépség. lehet, hogy nem annyira látványos, mély, mint a mátrix, de legalább olyan sok mögöttes filozófiai tartalma van. nem csoda, hogy oscart kapott. én csak azon csodálkzok, hogy a Mátrix csak nagyon gagyi kategóiákban kapott szobrocskát (hang, hangeffektek, fényképezés, vizuális effektek), szerintem simán megéremelt volna egy ''legjobb forgatókönyv''-et, ha nem is egy ''legjobb film''-et.

''Der Mensch is eine Krankheit für die Welt. Und wir ... bringen die Heilung.''

(#162) tomika válasza guess.who (#51) üzenetére


tomika
aktív tag

Az élet szép című filmet épp most próbálom leszedni... :DD

(#163) tomika


tomika
aktív tag

Akiknek tetszett a Ryan közlegény megmentése, akkor ajánlom nekik az Elit alakulat című sorozatot, és a könyvet is. Állat!!!
Háború más szemszögből nézve a Kubrick filmje az Acállövedék(Full Metal Jacket) nagyon jó még...

(#164) Bagoly válasza zozo_srac (#159) üzenetére


Bagoly
senior tag

Maradjunk annyiban, hogy nem annyira látványos. ;)
Szerintem azért nagyon nem egy súlycsoport a két film, de elfogadom, hogy te így látod.


Egyébként annyira érdekelne:
Mi a szellemi mondanivalója a Mátrix-nak?
Mitől művész film?
Aki annak tartja, válaszolja meg!
Nekem csak egy szórakoztató film és nem is a legjobbakból.
(sorry, ha valakit ezzel megbántottam, de nekem nem adott túl sokat az a film.)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#165) _O|ki_ válasza guess.who (#141) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

Szerintem nem vesztünk össze,kultúráltan beszéltük meg úgy gondolom.Tudom van akinek tetszik ez a túlzott(és SZERINTEM erőltetett) feminimitás,de én személy szerint nem vagyok kibékülve vele. Vagy legalábbis ami Sandra Bullockot illeti. Nagyon kevés nőnek áll ez jól,és ő nem az. Túlzottan erőlteti ezt az aranyos vagyok;hú de romantikus; vonalat,aztán meg Féktelenkedik,meg Beépül. Hiteltelen. HANGSÚLYOZOM ez személyes és szubjektív vélemény,nem kívánok senkivel összeveszni. ;)



Ja, és a listámról kifelejtettem a Közönséges bűnözöket. Az a film egyszerűen fenomenális.


ui:nézte tegnap v.ki a Kutyaszorítóbant?



''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

(#166) hogyishívnak?


hogyishívnak?
aktív tag

Armageddon, Szikla

Tibi

(#167) dON't hAcK! válasza hogyishívnak? (#166) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Ennyire szereted az ''egyszemélyes világmegmentő'' filmeket? :)

dON't hAcK élt, ...

(#168) dON't hAcK! válasza zozo_srac (#159) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Picit túlzásnak tartom amit a mátrix-ról írsz, nekem pl. semmi újjat nem mondott, és úgy érzem már sokunknak voltak előtte is hasonló gondolataink. (Persze én már öreg vagyok. :) ) Ettől persze még jó film, de nem sorolnám a ''művészfilm''-ek közé.

dON't hAcK élt, ...

(#169) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Rettenthetetlen, Tűzzel-vassal (látta vki?), Amerikai história X, Schindler listája, Forrest Gump, Gladiátor, Valami Amerika, A Gyűrűk Ura (A Gyűrű Szövetsége - eddig:) )...stbstb... Nem jut minden eszembe..:) A Mátrix is nagyon jó, nem semmi a sztori, ehhez kellett fantázia. Az a szép, hogy semmivel nem lehet megcáfolni, nem lehet biztosan kijelenteni, hogy hülyeség. Elgondolkodtató;)

hey-ho-let's-go

(#170) Ahhoj válasza dON't hAcK! (#168) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

neked adok igazat. szerintem is nagyon jó film, megnéztem legalább 20szor, de nem sorolnám tartalmas/művész filmek közé. biztos én vagyok az alulművelt, amiért nem értem a tartalmi mondanivalóját :DD

(#171) venember


venember
tag

Ha régi filmet akarsz: Casablanca
Ha újat: Mátrix
Ha olyat, amit sokan láttak: Csillagok háborúja
Ha olyat amit kevesen: Tizenkét majom

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#172) Ahhoj válasza -=V3rthil=- (#169) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Pff, szvsz ilyen alaplapon mindenre mondhatnánk a világon, hogy nem is olyan biztos, hogy az úgy van, ahogy gondoljuk...
A gyűrűk Ura filmben csak azért nem tetszik annyira nagyon, mert előtte olvastam a könyvet, és a kettőnek teljesen más a feel-ingje. Filmben lehet, hogy mégis olyan helyre sorolnám, ami hajlik a tartalmi mondanivalóra, de inkább sok pénzt akarnak egyes emberek ebből a trilógiából, és inkább a látványra törekszenek, ami azért nem semmi
a gyűrűk urát nem igazán tudom hova sorolni :((

(#173) dON't hAcK! válasza _O|ki_ (#165) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Én sem gondolom, hogy összevesztünk volna. :)

Gondolkodtam ezen a Sandra-s dolgon és arra jutottam, hogy Sandra Bullock sem tökéletes, de még mindig 100000000000-szor jobb, mint a ''jajmilyenruhátvarrassak'', a ''jajmelyikfodrászomatrugjamki'' és a ''jajviszemreggelsétálniapincsit'' ''''''SZTÁROK''''''-nál. :)

dON't hAcK élt, ...

(#174) WN31RD válasza venember (#171) üzenetére


WN31RD
addikt

Pedig a 12 majom jó film (bár kiválónak sem mondanám).

Amúgy a Mátrixtól én sem vagyok oda. A látvány ugyan nem rossz, de ha a ''filozófiai tartalmára'' hivatkoznak, attól röhögnöm kell... :O :DD

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#175) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Én is előbb olvastam a könyvet, és tényleg nem u.a... Kicsit zavar, hogy most mindenki ezt olvassa, mert ''olyan jó volt a film, talán a könyv is megközelíti''... Na mind1, ez csak egy vélemény. Mindenesetre Tolkien annak idején hatalmasat alkotott. Köszönjük meg neki:)) De azért jó a film is:)

hey-ho-let's-go

(#176) dON't hAcK! válasza Ahhoj (#172) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Én be tudom sorolni a Gyűrűk urát:

''Filmek, amiket a büdés életben nem fogok megnézni.'' :)

dON't hAcK élt, ...

(#177) WN31RD válasza WN31RD (#174) üzenetére


WN31RD
addikt

Javítás: Pedig a 12 majom jó film (bár kiválónak nem mondanám).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#178) Ahhoj válasza dON't hAcK! (#176) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

:)
Megkérdezhetem, hogy miből fakad ez a mérhetetlen ellenszenv a Gyűrűk Ura iránt?

(#179) _O|ki_ válasza -=V3rthil=- (#175) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

Tény és való,hogy a film+a könyv nem ugyanaz. Szép is lenne,ha a film azzal kezdődött volna,hogy felsorolják minden szereplő családfáját a 10121022. rokonig felmenőleg. :D Szerintem nagyot alkottak a filmmel,és a Tolkien-fanok maximálisan elégedettek lehetnek. (na jo,nem maximalisan,mert semmi sem tokeletes,de megkozelitoleg) Pl. ezerszer jobb pl. A Star Wars 1. resze. Én a konyvet vagy két évvel a film előtt olvastam,és már akkor hatalmas Lotr-fan lettem. A film pedig a lehetőségekhez képest szerintem vissza tudta adni Középfölde varázsát. Annak meg csak örüljünk,h. mindenki ezt a könyvet olvassa a film miatt. (Legalább nyelnek egy kis kultúrát is magukba :P) Ez kb. olyan,mint Kertész Imre+A sorstalanság. :(

''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

(#180) Ahhoj válasza _O|ki_ (#179) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

''Ez kb. olyan,mint Kertész Imre+A sorstalanság.''
Hát igen, ez egy szomorú dolog :(

''Szerintem nagyot alkottak a filmmel,és a Tolkien-fanok maximálisan elégedettek lehetnek''
Hehe, én tökéletesen eégedett vagyok vele (a bővített változattal, mert az nagyon übereli még az eredeti változatot is)
Én csak azt mondtam, hogy ha a filmet láttam volna csak, és a könyvet nem, akkor nem biztos, hogy a nagyon mély érzésű filmek közé sorolnám be.

Jut eszembe, mégse vagyok teljesen elégedett a filmmel. Nagyon hiányolom, hogy nem került bele Bombadil Toma és Aranymag.
Pedig talán Bombadil Toma jelentős személy lehet középföldén, elvégre rá nem hatott a Gyűrű ereje. :)

(#181) Snowcat


Snowcat
tag

Nem bííííírom :)
Annyian istenítették itt a mátrixot én már az elején írtam, hogy szerintem nem rossz, de nem is kéne hasraesni tőle.
Naszóval annyi, ha te írnál egy ilyen mátrix-programot, az egész védelmet 3 töketlen ügynökre bíznád? Ne röhögtess, én inkább azt csinálnám, hogy a del gomb lenyomásával azt törlök a mátrixból, akit akarok... Egyszerűbb meg hatásosabb is. Jameg hogy egy töketlen hajóról is be lehet lépni gond nélkül a rendszerbe... no comment
Azért nincs harag? :))

(#182) dON't hAcK! válasza Ahhoj (#178) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Nincs ellenszenv, csak nem szeretem a fantasy filmeket (fantasy vagy fantazi vagy fentözi vagy vanerremagyarszó?). Egyébként biztos jó film, csak én a könyvet sem olvastam, és nem szeretnék abba a hibába esni, amiről Verthil beszélt:

Kicsit zavar, hogy most mindenki ezt olvassa, mert ''olyan jó volt a film, talán a könyv is megközelíti''...

dON't hAcK élt, ...

(#183) Ahhoj válasza dON't hAcK! (#182) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Aham, az más. Ha nem szereted az ilyen jellegű filmeket, akkor tényleg nem osk értelme van megnézni :DD
''olyan jó volt a film, talán a könyv is megközelíti''
:DD Akkor olvasd el a könyvet, és ne nézd meg a filmet :DD

(#184) dON't hAcK! válasza Ahhoj (#183) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Elolvasnám a könyvet, ha szertném a fantasy-t vagy hogykellleírni-t.

dON't hAcK élt, ...

(#185) _O|ki_ válasza Ahhoj (#180) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

Ez mondjuk igaz,kellett volna a jó öreg Toma... :( Hiányoltam is.

''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

(#186) dON't hAcK! válasza Snowcat (#181) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Az egy nagyon is jó hajó volt! :DDD

dON't hAcK élt, ...

(#187) Ahhoj válasza dON't hAcK! (#186) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

amíg a polipok szét nem kapták :DD

(#188) hogyishívnak? válasza dON't hAcK! (#167) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Nem erről van szó, de szerintem ezek is a jobb filmek közé tartoznak és eddig senki nem írta. Persze tudom kinek a pap kinek a papné tetszik, és ez ok is mivel mint emberek különbözőek vagyunk. Valamilyen szinten úgyérzem a Mátrix és a Star Wars is az ''egyszemélyes világmegmentő'' kategóriába sorolható. :)

Tibi

(#189) dON't hAcK! válasza Ahhoj (#187) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Azok nem polipok voltak (Te nem láttad a filmet?), hanem tintahalak! :DDD

dON't hAcK élt, ...

(#190) Ahhoj válasza hogyishívnak? (#188) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

a mátrix az 3személyes (neo+morphi+trinity)
star wars az meg yoda, obi, anakin, amidala, Az Uralkodó :DD stb stb :))

(#191) Ahhoj válasza dON't hAcK! (#189) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

lehet, hogy tintahalak voltak, de vmelyik ügyes csávó akkor is polipnak nevezte őket a filmben. asszem az operátor (hogy is hívják?)

(#192) dON't hAcK! válasza hogyishívnak? (#188) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

A mátrix és a Star Wars inkább a ''sötét erők'' hatalmától mentett meg minket, ott a világ köszönte jól volt/van/lesz/izé.

Off
Egyszer volt a Fix TV-n egy telefonáló, aki elmondta, hogy kedvence a StarWars. Erre a műsorvezető csajszi elmondta, hogy neki is az egyik nagy kedvence, majd megkérdezte a telefonálót, hogy általában szereti-e a jövőben játszódó filmeket. Nem érted, igaz? ''Réges régen, egy messzi-messzi galaxisban...''
On

dON't hAcK élt, ...

(#193) dON't hAcK! válasza dON't hAcK! (#192) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Egyébként volt akinek rögtön leesett? :)

dON't hAcK élt, ...

(#194) Ahhoj válasza dON't hAcK! (#193) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

???

(#195) dON't hAcK! válasza Ahhoj (#194) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Ez:

Off
Egyszer volt a Fix TV-n egy telefonáló, aki elmondta, hogy kedvence a StarWars. Erre a műsorvezető csajszi elmondta, hogy neki is az egyik nagy kedvence, majd megkérdezte a telefonálót, hogy általában szereti-e a jövőben játszódó filmeket. Nem érted, igaz? ''Réges régen, egy messzi-messzi galaxisban...''
On

dON't hAcK élt, ...

(#196) Ahhoj válasza dON't hAcK! (#195) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

... :)
Vagy a műsorvezető csajszi tévedett, és a film még az őskor előtt játszódott, majd vmilyen globális támadást hajtott végre a Halálcsilag a Föld nevű bolygó ellen, és ekkor kezdődött előlről az élet :))
Vagy az egész egy kitaláció, nem is igaz, cak mese...
Szerintetek? :DD

(#197) dON't hAcK! válasza Ahhoj (#196) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Ezt ne mond el senkinek, de a star wars csak mese, soha nem is történt ilyen. Nem viccelek, komolyan mondom. :)

dON't hAcK élt, ...

(#198) dON't hAcK!


dON't hAcK!
aktív tag

A Macskafogó-t említettük már? (Vagy az is csak mese?:D)

dON't hAcK élt, ...

(#199) Ahhoj válasza dON't hAcK! (#197) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:

(#200) dON't hAcK! válasza dON't hAcK! (#198) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

És a Hegylakót?

dON't hAcK élt, ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.