Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nekem a kedvenc filmem jöttünk láttunk visszamennénk nagyon király szerintem:C

(#402) Loretto


Loretto
veterán

Ismeri valaki ezt a filmet?: Újra a régi. Nézzétek meg, a rockbizniszről szerintem hitelesen.

Soirée...

(#403) Wildmage válasza Surv (#395) üzenetére


Wildmage
senior tag

Hmm, tényleg. Igazad van. Kicsit késő volt, amikor írtam. Szvsz hatalmas alkotás a Katonák Voltunk (Sawtooh véleménye ellenére). Amikor elindul az a jellemzően lassú zene és ezerrel lőnek közben, az olyan számomra, hogy ülök és megszólalni nem tudok. Nagyon durván visszaadja a film a Vietnámi pokol hangulatát sztm.

A Schindler listája a másik, ami felejthetetlen ''élmény'' marad.

A Gladiátor is jó, de azt azért inkább csak szórakoztatónak tartom annak ellenére, hogy imádom a római kort.


A halál 50 órájról meg annyit, hogy a Gyűrűk urával van nálam egy szinten, csak más korban készült, más embereknek.

(#404) Wildmage válasza -=Sawtooth=- (#398) üzenetére


Wildmage
senior tag

Már ne haragudj, de én meg azoknak a nagy részét nem értékelem, amiket Te mondasz, hogy milyen jó. Az igaz, hogy volt Eastwood bácsinak meg még páruknak van néhány jó filmje, de nekem azok közül általában csak a 2. világháborúsok jönnek be. Mekkora király pl. a Kelly hősei ?!
Lehet, hogy ez azért van, mert ''csak'' 22,5 éves vagyok, de akkor is, ízlések és pofonok, mint tudod. Van nekem pl. egy haverom, aki rajong az olyan művészfilmekből, amiben 2 órán keresztül nem történik semmi. Ezek amolyan életérzés filmek, amin én nem bírok bent maradni egyszerűen, mert baromi unalmas szvsz. Ilyen volt az Amelie csodálatos élete, ami gondolom sokatoknak tetszett. 2 éve, amikor egy moziban melóztam 8 hónapot mást sem hallottam csak, hogy milyen jó, meg minden. Bementem és fél óra után kijöttem, mert ezalatt a rövid idő alatt 3* elaludtam úgy, hogy nem is voltam álmos, amikor bementem. Még szerencse, hogy ingyen volt :D

A manapság jó színészekből meg csak egy párat:
Sean Connery, Al Pacino, Jack Nicholson stb...

(#405) Kain


Kain
senior tag

Tartalmas:
Ördög Ügyvédje
Ryan Közlegény megmentése
Gladiator
Rekviem egy álomért
Transpotting (valamilyen szinten)
Godfather
Halálsoron
Ponyvaregény
Passió
Donnie Darko

Szórakoztató:
Dogma
Ravasz,az agy...
Blöff
Star Wars összes
Álmosvölgy legendája
Halálos fegyver 1-4
Kill Bill
Gyűrűk Ura mind :)))))

Igazából filmőrült vagyok és még oldalakat tudnék írni h melyik mért:)))))

(#406) @Töki15 válasza LOTR (#389) üzenetére


@Töki15
tag

A multiplexben csak 2 csillagos és azt jeleni hogy 16 év a minimum!

(#407) dbali


dbali
aktív tag

Nekem a kevenc filmem a GLADIÁTOR, meg szerintem majd a Passió is az lesz:D

Okos enged ha már szenved!

(#408) Phantom Lord válasza fLeSs (#378) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Annak a filmnek az első 20 perce számomra maga volt a pokol :(((

(#409) Surv


Surv
tag

Ez az Elvarázsolt kasély milyen film, látta már valaki?
Megnézném, de a plázamozijegyek árát aranyban mérik, ezért is érdekel, ha valaki túl van már rajta. Mondjuk Eddie Murphy-t birom.

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#410) Latissimus Dorsi


Latissimus Dorsi
senior tag

Most kezdődik a Halálsoron elég durva film, biztos cenzúrázzák. Elsőre elég megrázó volt eredeti hangal...

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#411) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Most megy tv2-n halalsoron..

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#412) steveetm válasza Latissimus Dorsi (#410) üzenetére


steveetm
őstag

Most lett vége:(

Én nem tudom, sztem ez nem lehetett cenzurázva, nem tudom eléképzelni anélkül mien lenne.(Régebben is láttam eccer HBO-n, ott is ugyanilyen volt, szal nem tartom valószínünek hogy az volt).

Egyébként érdekes, hogy én szinte semmi se hallottam korábban erről a filmről, pedig sztem nagyon-nagyon jó film.

Üdv.: steveetm

(#413) F-ECT$ válasza Latissimus Dorsi (#410) üzenetére


F-ECT$
titán

Én a könyvet is olvastam + moziban láttam, de már régen (amikor kijöttek, és pl a könyv már legalább 5 éves). Volt cenzúrázva vmi?

Dive ever, work never.

(#414) F-ECT$ válasza -=Sawtooth=- (#398) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem is kezdenek elegem lenni a westendes, popcornos, robbantgatós mozikból, de mivel nézek ilyet is, ezért tisztára felüdülés 1-1 művészibb jellegű film. (Most megy pl a tv2-n a Veszedelmes viszonyok.) A művészfilmekkel pedig az a baj, hogy nagyon kevés helyre jutnak el (mozi, videokölcsönző), és ha véletlenül adják a tv-n, akkor kb hajnali 1-kor kezdődnek. És ebből következik, hogy a többség olyan filmeket ír, amit mindenki ismer, és a kisebbség pedig olyat, amit nagyon kevesen láttak: pl az egyik kedvencem Az ember, aki ott se volt, de igen nagy összegben fogadnék, hogy a 14000+ PH-sból 100-an se látták...

Dive ever, work never.

(#415) guminyúl


guminyúl
tag

Kendvencek:

- Joan of Arc (13x néztem meg 1 hónap alatt moziban, volt olyan, amikor nem volt reklám előtte, mert 13.25-kor kértem a 13.30-asra és én voltam az egyetlen néző. :) )
- Avalon, 65ezerszer jobb, mint a Mátrix !!!
- The Exorcist (Ördögűző) (főleg, amikor a kislány üvölti a dokinak, hogy F*ck Me, F*ck Me!!!)
- The Big Lebowski (A nagy Lebowski)(egy kis kikapcsolódásképp :) )
- The Prophecy (Angyalok háborúja)
- Sling Blade (Pengeélen)

(#416) LOTR válasza F-ECT$ (#414) üzenetére


LOTR
addikt

de én láttam Az ember, aki ott sem volt c. filmet
nekem is nagyon tetszett
tehát már ketten vagyunk, már csak 98 kell :DDD

One Ring to rule them all

(#417) Lortech


Lortech
addikt

Ömlesztve a kedvenceim
Animátrix, Ghost in the Shell
Harcosok Klubja, Trainspotting, Requiem for a dream
Bárányok hallgatnak, Matrix, LOTR, Keresztapa trilógia
Csodálatos Elme
Kungfu rulz :DDD
Van még sok, ami nem jut most eszembe...

szerk: a Passiótól személy szerint többet/mást vártam, de azért nem bántam meg, hogy megnéztem.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#418) guminyúl válasza F-ECT$ (#414) üzenetére


guminyúl
tag

Leírhatom, hogy Myhlszkrok Wzsrckprtc híres, A hrkwszcstkrt-i állomás című eposzát mér nem látta senki. Húha... Olyan filmekről érdemes beszélni, amit sokak láttak, és van vélemény róla. Én például hányingert kapok a Gladiátortól, meg az itt felsoroltak nagyrészétől, és akkor mi van? Semmi. Fújolni nem akartam (mégis megtettem :) ).
Az ember, aki ott se volt-ot pedig megnézhettem volna, ha akarom, de nem akartam. Inkább fordultam és aludtam. Ilyen is van. Szerintem az Avalon sem egy túl népszerű film, de én amúgy is köpködök a Mátrixra, gondoltam leírom.
Félre ne érts, nem vitázni akarok, teljesen egyetértek veled, csupán az utolsó mondatod kissé furcsára sikeredett. Mintha egy adott film végignézése (vagy egy filmstílus kedvelése) feljebb emelné az értékét egy embernek.
Valószínűleg a fáradtsággal exponenciálisan nő a szociális érzékenységem, ezért írom most ezt, szóval mielőtt vitába bocsátkoznánk, előre bocsánatot kérek.
Hű, de frappáns megoldásaim vannak, mi? :DDD

(#419) LOTR


LOTR
addikt

én is néztem a Halálsoron c. filmet
és egyből a kedvenc filmjeim közé tartozik
az etalon azért még A GYŰRŰK URA maradt, úgyhogy most ne is rangsoroljunk
de vhogy nem lehet elmondani mennyire jól sikerült a John Coffey-t alakító színész Michael Clarke Duncan szereplése, ezt a szerepet pont neki találták ki
én most láttam először a filmet, de erről a színészről ezt nem tudtam volna elképzelni, hogy ilyren drámai alakítást tud nyújtani egy pozitív ''hős'' szerepében, mivel előző filmjeiben egész más szerepek jutottak neki (pl: Armageddon -itt nem volt gonosz csak rosszfiú-szerű, Daredevil -főgonosz)
sztem a legjobb alakítást akkor lehet elérni ha egy ''jófiú''-külsejű játszik egy negatív szerepet, vagy ha egy ''rosszfiú'' pozitívot
visszatérve a filmre, nem sok olyan alkotás született még A GYŰRŰK URA mellett, ahol így bele tudja élni magát az ember a történetbe -így hirtelen pl: A.I., Nevem Sam
még mindig bánom, hogy pont most nem vettem fel videóra

[Szerkesztve]

One Ring to rule them all

(#421) F-ECT$ válasza LOTR (#416) üzenetére


F-ECT$
titán

Közben megnéztem, és kiderült, hogy majdnem 16000 a tagok száma, de a ''fogadás'' még áll :DDD

Dive ever, work never.

(#422) klewy


klewy
aktív tag

Mesterséges Értelem.
BEST!!!!

music4ever

(#423) Latissimus Dorsi válasza steveetm (#412) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Konkrétan a kivégzésekre gondoltam, hogy kihagyják-e. mert pl a száraz szivacsos az eléggé 18+. De lehet, hogy én vagyok túl érzékeny. Mindenesetre jobban megrázot (fú micsoda képzavar) amikor egybe néztem végig, és nem volt közben tampon reklám.

King könyvet ritkán sikerül filmre jól átültetni, egy kezemen meg tudnám számolni hányszor sikerült. De ez nagyon ott van. Talán mert nem noname szereplőkkel csinálták meg?

[Szerkesztve]

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#424) marcee


marcee
addikt

Senki Bolondja! (keresem DVD-n, magyar felirattal)
Sakál
Fight Club

\m/

(#425) F-ECT$ válasza Latissimus Dorsi (#423) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem vágták ki.
King könyvből ''jó'' film: Halálsoron, Ragyogás, Álomcsapda 1. órája, de utána mintha átvette volna valaki más a rendezést, mert a 2. fele tiszta szar volt :( , esetleg a Remény rabjai.

Dive ever, work never.

(#426) Axxel válasza F-ECT$ (#425) üzenetére


Axxel
csendes tag

King megfilmesítésekből sokkal viccesebb egy negatív toplistát összeállítani. Az én favoritjaim (a enyhén nevetségestől a fizikai fájdalmat okozókig):

Aranykor
Kedvencek temetője
Rémkoppantók
Langolierek- Az idő fogságában

'A gyerekeimet CONTROLnak, ALTnak és DELnek fogom nevezni. Ha Valami gond lesz velük, csak megütöm őket kétszer és minden rendbejön''

(#427) F-ECT$ válasza Surv (#391) üzenetére


F-ECT$
titán

Megnéztem én is a Passiót. Hááát. Nem tudom, hogy mi volt annyira megdöbbentő benne. Valószínűleg az döbbenhetett meg, aki nem olvasta a Bibliát és aki nem járt moziban az elmúlt 30 évben.... Egyébként egy tök átlagos Jézusos film, volt már ilyen vagy 100 másik.
Valaki írta, hogy a nézők döbbenten ülik végig a stáblistát, néma csönd, stb... hát a nyugati végben láttam, és mindenki kihúzott 1 perccel az első betűk megjelenése után, volt PC is rendesen, no meg zaj.
Aki esetleg látta a stáblistát, az remélem látta, hogy a Visual Effects Editor magyar :C (mint már annyi filmben manapság)
félOFF: Ez a kiválasztott nép duma nem emlékeztet valakit valamire az elmúlt századból? félON
Az antiszemitizmusról meg annyit, hogy a zsidók kinyírták a Messiást ez tény a Biblia szerint, és itt se mondanak mást.
A Hideghegy, mint kihagyhatatlan élmény szintén meglepő számomra. Kb 100 hasonló film volt már eddig, de tudom: Ízlések és pofonok.

Dive ever, work never.

(#428) F-ECT$ válasza klewy (#422) üzenetére


F-ECT$
titán

Akkor lett volna az, ha Kubrick rendezi, no meg akkor, ha Spielberg apánk nem tette volna a végére azt a fél órás szigorúan 6 évesnél fiatalabbaknak szánt mesét... :(

Dive ever, work never.

(#429) Mazka05


Mazka05
őstag

Remélem még nem írták :C :C :C

Freddy Krüger :DD:)):DD

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#430) Mazka05


Mazka05
őstag

jah Rémálom az Elm utcában ezt kifelejttetem..

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#431) Perjel


Perjel
tag

Tartalmas:

Ördög ügyvédje
Halálsoron
A parton (On the Beach - nem tudom ez volt-e a magyar címe)
Memento
Am. szépség
Am. história X

Szórakoztató:
Mátrix 1.
Star Wars Episodes IV-VI.
Alkonyattól pirkadatig :)
Amerikai pite I. :))

Sajnos nagy az elmaradásom, lassan tele lesz a vincsim a meg nem nézett filmekkel, majd ha ráérek megnézni őket, lehet hogy átalakul a fenti lista:)

(#433) Peat;)


Peat;)
veterán

Kedvenc filmeim/sorozataim
K-pax, Band of brothers, Tolvajtempó, Halálos iramban (a 2. rész *ar! ) ,Pofa be! , Szikla, Gladiátor, Alien sorozat,Minority Report, Kém játszma, Blöff stb. :)

Nem tud valaki battletech-es filmekről(honnan szerzhető be ha van? :) )? Állítólag amerikában voltak de itthon nem... :( ,ide csak a könyveik jutottak el, játék is volt pl. mechwarrior, mechcommander sorozat.
( a jövőben játszódó igen összetett történetek, hatalmas emberek irányította harci gépek amit a mátrix 3 lenyúlt, nagyon komolyan ki van dolgozva a battletech világa, ajánlom a könyveket beholder.hu)

(#434) Perjel válasza Kalandor (#432) üzenetére


Perjel
tag

Nem, az egy másik film, amire én gondoltam az ez:
http://us.imdb.com/title/tt0219224/
A Port.hu-n A parton és ''Veszélyes jövő - Veszedelmes partvidék'' címen is szerepel, nem ismert film (TV-re készült, volt egy 1959-es mozifilm is azt sajna nem láttam, meg a regényt sem olvastam (Nevil Shute azonos című regényéből készült). Nem egy nagy film, de nekem tetszett amikor láttam. :)

(#435) Cardinella válasza Latissimus Dorsi (#423) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Nézd meg a ''Ments meg, Uram!'' c. filmet, egy halálraítélt tökös faszi utolsó napjairól szól. A film utolsó egy órája mondhatni mellbevágja az embert, (pedig nincs benne semmi akciójelenet, az injekció beadásán kívül...)
Sean Penn hatalmasat alakít ebben a szerepében...
Elgondolkodtató film, nálam az Amerikai Szépség-gel egy kategória, és mindkettő nagy kedvencem...

(#436) Latissimus Dorsi válasza Cardinella (#435) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Köfff!

Szétnézek a tékában. Szerinted megtalálom? Még nem hallottam róla:(

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#437) Cardinella válasza Latissimus Dorsi (#436) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Van rá esély. Pár éve vetítették először a mozik...
(Egy kényelmes fotel, egy jó kávé; és nem fogsz benne csalódni, ha szereted torokszorító, ''akció''mentes, és őszinte filmeket...:) )

(#438) Mazka05


Mazka05
őstag

irta valaki már a KÖR nevü filmet??? :DD:)):DD

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#439) F-ECT$ válasza Mazka05 (#438) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem még senki. Kivéve kb 100 embert :DD És inkább című, mint nevű. És inkább az eredeti japán, mint az amerikai változat.

Dive ever, work never.

(#440) Obi-1 válasza F-ECT$ (#427) üzenetére


Obi-1
őstag

A Hideghegy nekem sem nagyon jött be. Kifejezetten sablonos volt.

Only a Sith deals in absolutes.

(#441) B.Kox válasza Cardinella (#435) üzenetére


B.Kox
tag

A ''Ments meg, Uram!'' tényleg nagyon jó film, nem értem miért ismerik ilyen kevesen.
Mindenkinek csak ajánlani tudom.

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#442) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Nem tudom írta-e már valaki az Őrült Stone avagy 2008 a Patkány éve című filmet? És mit szóltok a Szárnyas fejvadászhoz? Az is volt? Amit még nem láttam az a Kill Bill. Nem láttam. Nem tudom milyen lehet, bár Tarantinot ismerve valami kib*szott nagy vérfürdő ész nélkül, amolyan No One Lives Forever külsőnézettel...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#443) B.Kox válasza barbikenje (#442) üzenetére


B.Kox
tag

A Szárnyas fejvadász nekem is az egyik kedvencem.

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#444) I_Am


I_Am
veterán

Én most néztem meg a Seabiscuit - Vágta című filmet és ez is felkerült a favorit listámra.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#445) Perjel válasza Axxel (#426) üzenetére


Perjel
tag

A jók közé azért fel kéne venni a Tortúrát is szerintem (a ragyogást sajna nem láttam, csak a könyvet olvastam, de azt modnják az is jó)

Megnéztem ezt a halálsoron-t a tv2-n (eddig nem láttam), pedig ezt könyvben még nem olvastam... Tényleg jó film, bár kicsit ''tear-jerker'', azaz meg akarja hatni az embert... (Bevallom sikerült is, a végén sírtam mint egy lány:)) ) kb. 3 órás film, de nem tűnt hosszúnak, pedig nem annyira eseménydús. Szóval nem tudom eldönteni, a hatásvadászat stb. miatt nem mondanám, hogy igazán jó.

(#446) LOTR válasza F-ECT$ (#421) üzenetére


LOTR
addikt

figyelem mindenki nézze meg Az ember, aki ott sem volt c. filmet ha látta akkor még egyszer
akkor is győzök :))
ja A GYŰRŰK URA -t meg még min 3-szor

One Ring to rule them all

(#447) LOTR válasza F-ECT$ (#428) üzenetére


LOTR
addikt

ha jól tudom Kubrik is úgy akarta befejezni a filmet, sztem az nagyon kellett
a mai erőszaktól mentes ;] világban....
és tényleg nagyon király a film, persze csak A GYŰRŰK URA után

ui: ha végiggondolod miről szólt a film és mi lett a vége(... és elaludt.), jobban nem lehetett volna megcsinálni, ha úgy vesszük a végére találta meg amit végig keresett(ne csak az anyjára gondolj, sőt egyáltalán ne)

One Ring to rule them all

(#448) LOTR válasza Perjel (#445) üzenetére


LOTR
addikt

a Halálsoron egy k........ttjófilm
nem értem, milyen hatásvadászat?
ne szóld le :(((

One Ring to rule them all

(#449) zeus84


zeus84
tag

Úgyse mondom meg mi az !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! HI-HI-HI!!!!!!!!!!!!!

Asus A7N8X-Amd 2500+ Barton+spire hütő 256Mb Samsung Ram 2x80Gb HDD+LG-GSA-4081B

(#450) barbikenje


barbikenje
aktív tag

A szórakoztató agyatlan baromságok gyűjteménye:
Valamennyi Jay és Néma Bob film, (vót belőlük egypár...)
Beavis&Butt-Head lenyomja Amerikát... ehhez nincs mit hozzáfűzni...
A South Park:hosszabb, bla-bla....

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.