Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jokanz012

    újonc

    Sziasztok,

    26 vagyok, végeztem egy gépész Bsc-t, vezszerv Msc-t, 2 éve tamogatómérnökként dolgozom (br. 520k), de kis cég révén néha projektvezetőként is kell tevékenykednem, így beleláthatok/szólhatok a többi terület munkájába (beszerzés, planning, gyártás..).
    Váltani szeretnék, mert már elég langyos lett a munkakör, nem látok már itt perspektívát, funkcionális vezetők vannak, de az az érzésem, lokálisan nincs olyan, akitől lehetne tanulni vagy lehetne valahova fejlődni.
    A topik kb. kizárólag IT területtel foglalkozik, ezért érdekelne, hogy IT business vonalon továbbindulva van-e értelme scrum master vagy IT pm pozíciók felé nézelődni? Mi kellene hozzá és mik a kilátások minden tekintetben? Semmilyen IT fejlesztői tapasztalatom nincs az egyetemi kötelező Excel és C# kurzusokon kívül.

    Őszintén szólva inkább a fejlődés és a bér mozgatna meg, úgy érzem a gyártás, operatív működés áll hozzám közelebb, magányos developer, vagy mechanikai fejlesztő (ami azért közelebb lenne) nem az én világom.

    Jövőben csinálnék egy MBA képzést is, erről van valakinek tapasztalata, hol lenne érdemes? Viszont gondolom, hogy releváns, tényleg vezetői tapasztalat nélkül ez a papír sem ér sokat.

    Köszi a segítséget!

  • Jokanz012

    újonc

    válasz JoinR #19670 üzenetére

    Én is a multira gondoltam első körben, viszont nem szeretnék az a beskatulyázott (folyamat) "mérnök" lenni, több részleg/vállalat dolgainak átlátása nélkül.
    Ami jelenleg is frusztráló és sok munkahelyen előfordul, hogy sok esetben olyanok vannak fontosabb pozícióban, akiknek egy bölcsész alapkepzést vagy azt sem sikerült teljesíteniük, semmi plusszt nem tudnak felmutatni, egyszerűen jókor voltak jobb helyen.
    Gyártós PM-es pozíció viszonylag kevés van, pláne a közelben, el kellene távolodni BP-től, de valószínűleg erre fokuszálnék első körben.

    Köszönöm a tippet a többieknek az ERP konzulensre, ez korábban is megfordult a fejemben, csak elfelejtettem listázni. Külsős SAP tanácsadó valóban más liga, kedvem is lenne hozzá, szerintetek milyen úton kéne elindulnom a jövőben? Milyen cert-eket kellene szerezni?
    :R

  • Jokanz012

    újonc

    Sziasztok,
    Autóiparban, műszaki RnD PM-ként 1,05-öt kapok bruttóban 29 évesen, keveslem. Döglődik az ipar, nem is várható extra emelés, nem hiszem, hogy határozott kommunikációval sokkal többet adnának. :(((
    Mennyit lehetne elkérni más helyen, automotiveban, vagy azon kívül?
    Lehet dobbantanék, néztem Ausztriát, évi min. 55k, 60-65 lehet reális. Dél-Németo. kicsivel több, 70-75. Sajnos elég sok terület szűkül, nem tudom feladjam-e a langyos, de biztos kényelmet.

  • Jokanz012

    újonc

    válasz CyberPunk666 #38457 üzenetére

    Köszi az inputokat, én is így látom, de nem biztos, hogy kiülném a völgy végét, kitudja mikor lesz jobb helyzet, derűs időszak a jobb fizuhoz és kihívásokkal teli munkához. Elbocsátás nálunk elvileg nem lesz, papirtologatás HO-ban megmarad. Érdemes lehetne felkészülnöm pl. egy PMP-re önállóan?
    Estiben pedig egy kétkezi szakmát is elkezdtem :D

    Karrier szempontból a többi RnD ipart nézegetem első körben, talán előny oda a tapasztalatom, de jól fel kell mérnem a helyzetet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés