Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) kali8n válasza dagabor (#3798) üzenetére


kali8n
tag

Nincs, és szerintem soha nem is lesz.

(#3802) bb71 válasza poffsoft (#3800) üzenetére


bb71
őstag

... Te miért suttogó üzemmódban létezel itt - miért nem azt írod, hogy Shaddy, akkor nagy a baj!

Shaddy: TD-s ROM-ot KELL vissza Flashtooloznod!!!!!!!!! DE félek, hogy az az állapot állt elő nálad, amiből nincs szoftveres visszaút, mégpedig TD-s hardverre WCDMA-s ROM-ot téve megöltétek a touchscreent! Én nem is értem, de ebből csak touchscreen cserélvel van megoldás. (Orosz fórumon is mintha ezt olvastam volna)

Kali8n: egyetértek!

[ Szerkesztve ]

(#3803) bb71 válasza bb71 (#3802) üzenetére


bb71
őstag

Pontosabban azt nem tudom, hogy ahogy írtam, vagy Wcdma-ra TD-s Rom teszi tönkre a touchscreent...

(#3804) poffsoft válasza bb71 (#3803) üzenetére


poffsoft
addikt

azért off, mert a megoldásban nem tudok segíteni (de sejtettem, lesz nyilvánvaló oka a hibának).
Te viszont elég jól leírtad, td-cdma verzió vissza, aztán reménykedés.

[ Szerkesztve ]

(#3805) mekker


mekker
őstag

Mi most a legfrisebb gyári, illetve portolt ROM WCDMA-ra, amit érdemes felrakni? Van 1-2 kisebb bugja a készüléknek. Nem tudom, hogy az összefoglaló mennyire friss.
+1: Régen romoltam már, hogyan lehet úgy frissíteni, hogy minden megmaradjon a telón úgy, ahogy volt?

G2FW-20140606-W-R-CN-V0.8.5-öt cserélném.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#3806) mekker válasza mekker (#3805) üzenetére


mekker
őstag

Próbáltam a cappás 20141027-es v0.3.6-et, de a CWM nem akarta valamiért felrakni. Valaki tudna segíteni?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#3807) ekrisztian válasza mekker (#3806) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Cappa romja restore menu pontban tehető fel cwm-ből.
Nem a hagyományos zip telepítêssel.
:R

(#3808) mekker válasza ekrisztian (#3807) üzenetére


mekker
őstag

Az meg sajnos nem lát semmilyen meghajtót.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#3809) mekker


mekker
őstag

E: Can't mound ...

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#3810) mikej95


mikej95
aktív tag

Kint van egypár 4.4-es ROM, valaki már kísérletezett velük?

Szerk.: Most látom csak az újabb 8 GB belső tárhelyes verzió van támogatva, 4 GB verzióval egy csomó minden nem működik rendesen (pl: érintőkijelző).

[ Szerkesztve ]

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#3811) bb71 válasza mikej95 (#3810) üzenetére


bb71
őstag

Mekker: a Tiedre NEM jó a 0.3.6-os kernelű ROM!!!

Más:
4GB-ra NE próbáljatok 4.4-es romot tenni! The End

[ Szerkesztve ]

(#3812) mekker válasza bb71 (#3811) üzenetére


mekker
őstag

Sima WCDMA-m van, de nem értem ennek amúgy is mi köze ahhoz, hogy nem akarja megtalálni a partíciót.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#3813) cappa72 válasza mekker (#3812) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha az sd-t nem látja, akkor lehet, hogy az sd csatlakozója nem okés.
Volt már itt a fórumon, aki a csatlakozót megpiszkálta, és egyből jó lett: mechanikai probléma volt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3814) bb71 válasza mekker (#3812) üzenetére


bb71
őstag

Akkor még 1x: a Tied régebbi 4GB-os verzió, cappa72 0.3.6-osa pedig az újabb 4GB-osra való!!!

Ha 0.8.5-öt akarnád feltenni, akkor sem látja az SD-t?

(#3815) mekker válasza bb71 (#3814) üzenetére


mekker
őstag

De milyen újabb 4GB-osra? Ez is WCDMA (G2FW), az rom is erre való szerintem. Most a 0.8.5-ös kernel van rajta, de a 0.3.6 is erre a készülékre való ha minden igaz.
Meg egyébként is brickelné a telefont ha rossz kernelt/romot raknék rá, de ez el sem jut odáig.
(Az újabb akkor most a TD, vagy van papírmatricás WCDMA, vagy mit jelent?)
@cappa
Majd megpróbálom akkor megpiszkálni.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#3816) bb71 válasza mekker (#3815) üzenetére


bb71
őstag

4GB Software version:
x.x.x - 0.7.4 - 0.8.5: "régi" WCDMA - fémlap látható az akksi alatt

0.3.4 - 0.2.6 - 0.3.6: "új" WCDMA - fémlapon teljes méretű papírmatrica az akksi alatt.

Nem lesz tégla, mert "csak" kicsi a különbség: pl. touchscreen!

(#3817) ekrisztian válasza bb71 (#3816) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Az enyém fémlapos 036-os.Erre szokták mondani "kínai" :)

(#3818) bb71 válasza ekrisztian (#3817) üzenetére


bb71
őstag

NA neeeee...

Megnéznéd, hogy egész véletlenül nem TD-SCDMA felirat van a fémlapon?

(#3819) mekker válasza bb71 (#3816) üzenetére


mekker
őstag

És akkor mit tudnék rárakni bugfix gyanánt?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#3820) ekrisztian válasza bb71 (#3818) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ezer %. Nincs nálam most a telefon, de a táccs lehalás miatt emléxem, hogy 0.3.6 kernel után lett jó. És viszi a 3g-t.

[ Szerkesztve ]

(#3821) mekker


mekker
őstag

Akkor légyszíves valaki javasoljon egy olyan romot, amit fel tudok erre a készülékre, és javítja a bugokat (töltéskijelzés össze-vissza megy, wifi néha beragad, GPS lassú, talán kissé túl gyorsan merül).
Ez a recovery from internal sd card nem megy. Nem is tudom, hogy miért "internalt" ír "external" helyett, vagy hi mi a bánat baja lehet, amikor explorerből mindkét partíció kezelhető rendesen.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#3822) bb71 válasza mekker (#3821) üzenetére


bb71
őstag

Én sajnos nem tudok mit ajánlani... nálunk egy 0.3.6 lakik.

(#3823) boff válasza mekker (#3821) üzenetére


boff
senior tag

A töltéskijelzésre semmilyen másik rom nem jelent megoldást, battery wipe-ot lehet próbálni de nekem az sem oldotta meg, van akinek igen. A stabil GPS-t már meg tudták oldani mert just read de követem a fórumot de ahhoz azt javaslom, hogy olvass vissza pár oldalt.

Igazából ha az utóbbi 200 oldalt visszaolvasod minden problémád megszűnik szerintem.

(#3824) mekker válasza boff (#3823) üzenetére


mekker
őstag

Olvastam már pár száz kommentet itt, igazából nem segített. A GPS-es tutorialt megcsináltam, az nem tudom hogy segített-e valamit, meg csináltam egy harmadik batterystat resetet.
Igazából nincs komoly bug. A wifi csak néha jön elő, és egy restart megoldja; a GPS az első alkalom után rögtön megtalálja (lehet most már az első is hamar meg fogja találni); a battery stat meg remélhetőleg már nem fog bugolni.
Csak már rohadtul unom ezt a sok idióta anomáliát minden egyes műszaki cuccnál...Éppen most kezdte el folyamatosan ledobálni a netet a gép, aztán router reboot + kábeldugdosás megoldotta egy időre. És akkor most nem tudni hogy a kábel rossz-e, a 13-15 ezres router, a firmware, a driver vagy a hálókártya...

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#3825) quasimidi


quasimidi
aktív tag

Sziasztok!

Aki KukkSteve-en keresztül kérte (csoportos rendelésből (Chigon) származó) Jiayu G2F telefon garanciális javítását, visszaküldte a telefonját, és még nem kapta meg (hozzám hasonlóan), kérem jelentkezzen nálam privátban.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#3826) mikej95 válasza mekker (#3824) üzenetére


mikej95
aktív tag

Wifi probléma csak párszor jelentkezett nekem, viszont az idegesítő, hogyha a router hatókörének szélén vagyok, nem tudja eldönteni telefon, hogy akkor most elég erős a jel a kapcsolathoz vagy sem, bár ez minden telefonnal így van.
GPS-t pedig meg kell szokni. Ilyen olcsó telefonokkal net és EPO nélkül jó 2 perc tökölés is lehet mire lesz lock. Persze, ha van net akkor fél percen belül van atom stabil jel A GPS csodákra képes, EPO is segít valamicskét.

Amúgy elég cink, hogy kiadnak 3 WCDMA modellt ugyan azon a néven. Persze minimális a különbség, de az újabban más a touchscreen, a 8 GB-s ben pedig még a grafikus gyorsító is más. Több, mint elég, hogy a driver ne legyen jó.

Nálam az ótvar inviteles modemet kell mindig újraindítani, mert egyszerűen lefagy szinte naponta a nyári melegben (vagy ha télen nagyon be van fűtve) és ugyanezzel a lendülettel akkor már húzhatom ki a routert is, mert netes felületre belépni és onnét reconnectet nyomni a WAN portra tovább tart.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#3827) dagabor


dagabor
tag

Üdv!

Van itt olyan (vagy ismertek olyat) aki meg tudná szervízelni a lányom G2F -jének az 1-es SIM Slotját.
Bele lett tolva egy adapter, kártya nélkül és kissé összekócolta az érintkezőket... és most nem megy csak a 2-és slot, és ott nincs 3G ... :(

Előre is köszi a segítséget!

"semmi nem tud olyan jól más böngészőt letölteni mint az internet explorer"

(#3828) ekrisztian válasza dagabor (#3827) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szia!

Vegyél egy ilyen foglalatot és ki kell cserélni.
Van rá spanom.
Itt van ő is a ph-n és egy másik srác is aki ki tudja cserélni.

http://www.aliexpress.com/item/For-Lenovo-P90w-A780-A520-A580-S850E-A690-A800-S720-Dual-SIM-card-socket-slot-seats/1334734327.html
:R

(#3829) dagabor válasza ekrisztian (#3828) üzenetére


dagabor
tag

Köszi! :) :C

Szerintem meg is rendelem, és majd elkérem a spanod nevét, hogy fel tudjam vele venni a kapcsolatot.

Köszi!

"semmi nem tud olyan jól más böngészőt letölteni mint az internet explorer"

(#3830) ekrisztian válasza dagabor (#3829) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nincs mit! Van olcsóbb is, nézz szét.
Lényeg ez a lábkiosztás.
:R

(#3831) bb71


bb71
őstag

Tegnap ismét lefagyott ez a nagy rakás... pedig init.rc javított kerneles... :F

(#3832) HavassyB válasza Flinter (#3137) üzenetére


HavassyB
csendes tag

Hello,

Üdv.:Balázs

[ Szerkesztve ]

(#3833) viiick1899


viiick1899
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég írtam már a problémámról, hogy sikerült a telefonom kijelzőjét keresztbe repeszteni, viszont csak az üvegelőlapnak lett baja, a kijelzőpanel hibátlanul működik. Érdekelne, hogy tud e valaki olyan személyt aki cserélt már ilyen üvegelőlapot? mert elvileg ragasztva van és macerás, de bízom benne, hogy van rá valami féle megoldás. 15. dollár az érintőpanel, 40 a komplett kijelző.

(#3834) Senais


Senais
aktív tag

Sziasztok!
Edesanyam telefonjaval van egy kis problema: feltolti reggel es par ora mulva mar csont le van merulve a telefon 10-20% koze + meg forro is es most jott az uzenet hogy az adatforgalma teljesen elfogyott (igy honap elejen)
Az android rendszeren kivul elvileg semmi nem fogyaszt, a tobbi alkalmazas csak par %-ot fogyaszt.
(A kep mar tobb napos, egy-ket ujrainditas soran se javult a problema, uj alkalmazast nem telepitett ra az elmult egy honapban)

[ Szerkesztve ]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#3835) Senais válasza Senais (#3834) üzenetére


Senais
aktív tag

szerk.: elnézést, a kérdés lemaradt, van valakinek valami ötlete/tippje, hogy mi lehet a baj?

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#3836) mereszk válasza viiick1899 (#3833) üzenetére


mereszk
csendes tag

Hello!

Nekem nem sikerült szétszedni, eltört a kijelző, így vettem egy kompletet. Az előlőleg rendelt touchpanel meg megmaradt.
Ha kell 3000Ft-ért oda adom.

Ilyen : http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Original-Jiayu-G2F-Touch-Screen-Touch-Pannel-Screen-For-Jiayu-G2F-Smart-Phone-Black/32247653339.html

Szerintem próbáld meg szétszedni, youtube-on vannak videok, hogy kell.
Ha sikerül elég a touchpanel, azt 1-2 nap alatt elviszi neked a posta. ha nem marad a komplett csere.

(#3837) ekrisztian válasza dagabor (#3827) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Update!

A custom G3 rom tud cserélni szoftverből 3g-t a simek közt!
Nem kell a foglalat csere, kivéve, ha két simet használ valaki
SD karin legyen kernel cserélő sript, mert nem megy a táccs, ha eltér a kerneled a romban levőtől!!

Próbáltuk cserélni a simfoglalatot, de kb annyi szakértelem és felszerelés kell hozzá mint a az LCD táccs preparáláshoz.
A hő vagy megsüti az smd-ket, vagy lepotyognak.
Igazi rework guru kell hozzá, profi gépekkel.

Keresőnek:
3g csere
sérült simfoglalat

[ Szerkesztve ]

(#3838) dagabor válasza ekrisztian (#3837) üzenetére


dagabor
tag

Köszi!! :R

Este megcsináltam a ROM cserét, és jó lett!

4GB -os lézergravírozott verzió, erről váltottam: TD ROM-ból készített WCDMA ROM v0.11.2 - 0.8.5. -ös kernerrel, gondom soha nem volt a ROM al!

Kernelt nem kellett cserélnem a 0.8.5. -el elindult szépen, mivel este csináltam meg, eddig nem sok tapasztalat van róla, de töltőn az éjjel nem fagyott meg... pár nap múlva esetleg leírom, hogy van-e változás.

Mivel így megoldódott, hogy tudom váltani mely SIM használja a 3G-t, és csak 1 kártya van benne nem hiszem, hogy kicseréltetem a SIM foglalatot... fölöslegesnek látom, akár még gond is lehet belőle... viszont lesz
egy marok SIM foglalatom ha megérkezik, :DD tehát ha valakinek más ok miatt szüksége lenne foglalatra "lesz raktáron" :D

"semmi nem tud olyan jól más böngészőt letölteni mint az internet explorer"

(#3839) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

2 eszrevetel:

Szellem erinteses problema a kepernyon eletemben eloszor jeletkezett amikor egy gagyi utazo- konnektor csatlakozo atalakitos (hasonlo mint ez: http://www.lindy.co.uk/images/2-port-usb-mains-travel-charger-1a-10-5w-black-p7021-4382_zoom.jpg ) USB csatlakozos eszkozrol toltottem a telot, es kozben elkezdtem hasznalni. Le is huztam, es radugtam egy markas toltore, azota semmi baja. Tehat a rossz minosegu tolto tartos hasznalta teszi tonkre a touch screen-t.

A kamera alatti resz melegedeses problemat pedig nem ertem miert baj; ott van a processzor, az dolgozik es hot termel, termeszetes a melegedes megha forro is erosebb hasznalatnal. A baratnom Galaxy Note 3-ja szinten forro azon a reszen ha erosebben hasznalva van. Sot... Az mar egy szimpla bekapcsolasos bootolas utan eleg meleg lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3840) menyuskahh


menyuskahh
tag

Aki esetleg jártas portolásban meg kernel átírásban annak javaslok egy egészen hasonló készüléket amire gyárilag szintén csak JB van, viszont custom Kk-va bugmentes elméletben, ha esetleg szeretne portolni. Bár tudom hogy egyre szűkül a közönsége a g2f-nek, de hátha van vállalkozószellem :)
[link]
Szerintem ez megfelelő donor lenne, a kijelzőt eltekintve. Ugyanaz a soc, ugyanaz a videovezérlő, stb.
Hátha valaki kedvet kap és van rá ideje :) Én sajnos nem értek az ilyesmihez :(

[ Szerkesztve ]

(#3841) bb71


bb71
őstag

Ma megint lefagyott.

(#3842) cappa72 válasza bb71 (#3841) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mikor fagyott utoljára?
(Ha régen, akkor jobb a telefon, mint a sony sok cucca... de komolyan, az Ericsson kiválása óta pfff...)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3843) Bl.Gyo. válasza cappa72 (#3842) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

December környékén! :D

(#3844) bb71 válasza cappa72 (#3842) üzenetére


bb71
őstag

2 hete

(#3845) Tonyk válasza cappa72 (#3842) üzenetére


Tonyk
veterán

Pont ma 1 éves a telefonom. Ezalatt, ha jól emlékszem egyszer fagyott le. :C

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3846) tozso76


tozso76
aktív tag

Sziasztok! Mostanában egyre többször üzennek rám viberen, hogy ki vagyok kapcsolva. Térerő skála szerint van is térerőm. Kimenő hívás mindig rendben. Egy pár hónapos telenor sim van a telóban. Ezért nem gondolom hogy az a gond. Mi okozhatja ezt? Mivel tudnám monitorozni azt hogy, valóban elérhető vagyok?

(#3847) menyuskahh válasza tozso76 (#3846) üzenetére


menyuskahh
tag

Havernál is volt ilyen hogy régi nyomógombos telefonjára mondta 1 ember hogy nem elérhető. Annak a telójával volt gond aki próbálta hívni. Van egy app: Gsm Signál Monitoring. Ha jól emlékszem logot készít. Abból minden kiderül.

(#3848) tozso76 válasza menyuskahh (#3847) üzenetére


tozso76
aktív tag

Köszi! Megpróbálom ezt a progit.
Egyébként többen mondták mostanában hogy, "mérvagykikapcsolva?"
Szvsz nálam van a gond.

(#3849) tozso76 válasza menyuskahh (#3847) üzenetére


tozso76
aktív tag

Na most ugy jartam hogy, pont nezegettem a gsm monitort es kozben viberen jeleztek hogy nem vagyok elerheto. Ahogy megkaptam a viber uzenetet, ujra probalt hivni es ekkor mar kicsorgott a telo. :(

(#3850) menyuskahh válasza tozso76 (#3849) üzenetére


menyuskahh
tag

Esetleges nem romolós próbának cuccok mentése telóról és factory reset. De ha van lehetőség akkor próbálj másik simet, ha azóta jelentkeznek a gondok mióta új sim van akkor snasszos lehet simhiba is. De lehet hogy csak olyan deep sleepbe megy a telód hogy a gsm modult is kilövi. Ha használsz clean mastert vagy hasonló appokat akkor töröld le őket.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.