Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18251) SVLaller válasza Asbee (#18247) üzenetére


SVLaller
senior tag

köszi a választ, ettől tartottam :U

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#18252) Johni5 válasza Flashget (#18250) üzenetére


Johni5
őstag

Ez pontosan így van. :K

(#18253) Diocles


Diocles
aktív tag

Nekem hajszál pontosan 4,25 GHz-en megy, tehát tételesen senkinek sincs igaza. Ez gránitszilárdságú bizonyíték.

Továbbá most dobtam fel egy húszast és fej lett. Tehát mindenki hazudik, aki szerint az esetek felében írás.

[ Szerkesztve ]

(#18254) Johni5 válasza Diocles (#18253) üzenetére


Johni5
őstag

:U Asszem :O belezavarodtam.Mi volt a feleadat? :DDD

(#18255) Asbee válasza Diocles (#18253) üzenetére


Asbee
veterán

Köszönjük. :C

(#18256) Blood Mage válasza Flashget (#18223) üzenetére


Blood Mage
senior tag

6000 ft annyira nem olcsó megoldás nálam :D de látom a hyper tx 3 minden létező proc foglalattal kompatibilis szóval van esély hogy a jelenlegi tx 2-esem rámenne a i5 ivy-ra? :D

(#18257) Brekkk válasza kovsol (#18248) üzenetére


Brekkk
senior tag

Sajnos vannak gondok vele. A VGA-ra rendszeresen dob Video hardvare errort.
A VGA teljesen hibátlan, tesztelve lett. Tehát valami tuti van a lappal v a procival.
Ezért kérdezném, hogy hol az órajelgenerátor, lapon v a procin.
De inkább a lapon van, mert akkor még pár Mhz-et sem lehetne rajta emelni.

(#18258) Brekkk válasza Johni5 (#18249) üzenetére


Brekkk
senior tag

Én is erre gondolok. Bár a tüskéket túlélheti a cucc fagyás nélkül.
Mert ezek a +/- tüskék csak pillanatokra vannak.

(#18259) ZozzHUN válasza Flashget (#18250) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Es nem tartod valoszinunek hogy marketing miatt az ostya kozepet kuldtek ki az elejen aztan meg vegyesen? :)

(#18260) daveoff


daveoff
veterán

A nagy hőségre való tekintettel tegnap befogtam a satuba a 3770k-mat! :DD Sikeres volt a mutatvány, liquid ultra ment a kupak alá, -20°C-ot javultak a hőmérsékletek. :Y

Muszáj volt beavatkozni, mert a 27-30°C van a szobában, a tuningból meg engedhetünk! :DDD

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#18261) BlessedElroy válasza daveoff (#18260) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Az már :C

Origin: BlessedElroy

(#18262) ZozzHUN válasza daveoff (#18260) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Miert nem csinaltal elotte utana tesztet?

(#18263) daveoff válasza ZozzHUN (#18262) üzenetére


daveoff
veterán

csináltam, csak összeszerelés után véletlenül megszüntettem a raid0 kötetet, és elszállt minden adatom....... :W emlékszem hogy milyen hőfokaim voltak, mert elég sokat teszteltem előtte is.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#18264) Rexcor


Rexcor
őstag

Nekem is meg kellene csinálnom, de nem merem. :D Pedig 1,38V-on sajnos nagyon melegszik, főleg 30 fokos szobában.

(#18265) haly


haly
őstag

Én majd ma rászánom magam. Már itt a liquid ultra. Remélem hasonlóan jó eredményt kapok majd. :K

(#18266) daveoff


daveoff
veterán

A satus módszer nagyon gyors, és hatékony, de azért oda kell figyelni. Ketten csináltuk kollégával, fogta a procit, hogy el ne repüljön, és érezte is amikor megmozdult a nyák, így nem is "csépeltem" tovább! Kb fél perc volt az egész! A lényeg hogy a kupakot jó szorosan be kell fogni a satuba, hogy ki ne tudjon fordulni, elég vastag az IHS, úgyhogy nem lesz baja! Egy jól rögzített satu, egy kalapács, és egy keményfa darab, és 1-2 határozott mozdulat, ennyi az egész...... :DD

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#18267) lowzor válasza daveoff (#18266) üzenetére


lowzor
veterán

grat :) Nekem is lehet, hogy megkéne, mert most itt szopok vele 1,1V-al és 4,1 ghz-el a meleg miatt. A későbbi eladási esélyeket ez rontja?

(#18268) Johni5 válasza lowzor (#18267) üzenetére


Johni5
őstag

Amilyen szar az összes,inkább ezeket keresik majd az emberek.

(#18269) lowzor válasza Johni5 (#18268) üzenetére


lowzor
veterán

Csak gari ugye nem lesz...Meg hát lehet, hogy bele is döglik a műveletbe a proci, aztán 50000Ft volt. Szerintem inkább hagyom.

(#18270) kovsol válasza lowzor (#18269) üzenetére


kovsol
titán

Proci az szökő évben egyszer hal meg csak úgy magától.

May the Force be with you!

(#18271) =HG= válasza lowzor (#18269) üzenetére


=HG=
addikt

Nézve ezeket a skalpolós videókat, szerintem ezek a procik semmitől nem mennek tönkre ! :D

(#18272) lowzor válasza =HG= (#18271) üzenetére


lowzor
veterán

Akkor is kétesélyes a dolog.

(#18273) Johni5 válasza lowzor (#18269) üzenetére


Johni5
őstag

Öhhhö beszari öhöhömm ;]

(#18274) =HG= válasza lowzor (#18272) üzenetére


=HG=
addikt

Gyáva! :D (de még én sem skalpoltam, bár egyenlőre alapon is elég a 650Ti-hez )

(#18275) bombibmw


bombibmw
veterán

Én jövö héten fogom megcsinálni,mert 4,5-ön 85 fokos a legmagasabb maghő 30 fokban és idegesít nagyon. :D

Ez nem beszariság kérdése,csak valaki meg meri csinálni,valaki meg nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18276) daveoff válasza lowzor (#18272) üzenetére


daveoff
veterán

Nekem gari már nem sok volt rá, ráadásul nem is kisker garos volt, hanem akitől vettem itt aprón vállalt rá 1 évet. Ha kicsit másképpen közelítjük meg a dolgot, akkor szerintem növelte az értékét a beavatkozás, és nem lett baja, hibátlanul működik. Okosan kell csinálni és akkor nem lehet baj. Ha el akarom majd adni, akkor úgy fogom hirdetni, hogy kupaktalanítva van.....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#18277) Raidon válasza bombibmw (#18275) üzenetére


Raidon
őstag

Nekem Stock Coolerrel 46 fokos a legmelegebb mag :DDD raadasul eleg meleg van a szobaban :))

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#18278) haly


haly
őstag

Na megskalpoltam a dögöt. Szenvedtem vele egy picit, mire megfelelő fát találtam, satu is régi volt. Picit meg is sérült a kupak, de kis csiszolás a sarkán segített rajta, nem is látszik semmi.
Körülbelül 15 fokot nyertem alacsony feszen (4Ghz hűvösebb időben, kupakkal 67 fok volt, most melegbe 75 volt tegnap. Kupaktalanítás után, most 61 fok. :C ), viszont most eljutottam ilyen dög melegbe 4.5Ghz-ig, ahol 80 fokos volt. 1.288V-on. Eddig 4.4Ghz-en, 1.240V-on volt 90fok. Én elégedett vagyok vele, bár szerintem még egyszer újrakenem majd a kupak felett. Képeket teszek fel kérésre. :U

Ja és az 50 fok különbség kupak és mag között is 28-ra csökkent. :K

Utólag nem tűnt olyan nehéznek, de nagyon elő kell rá készülni. Így is leragasztottam a satut, ahol érintkezik a procival, de átszakadt. A másik meg, hogy nem szabad sajnálni. Két határozott ütéssel jött le a végén, mikor már fogyott a türelem. Az elején pici ütésekkel kétszer ki is esett a satuból. Szerencsére körbepárnáztam mindent, meg törölközőket kifeszítettem satu alá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18279) Repsol600 válasza haly (#18278) üzenetére


Repsol600
addikt

:D
Kupak és mag közé milyen pasztát tettél?

(#18280) Raidon válasza Repsol600 (#18279) üzenetére


Raidon
őstag

Dinnyelevet :DDD

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#18281) jeni válasza haly (#18278) üzenetére


jeni
félisten

videóra nem vetted fel a kupaktalanítást? ;]
Cooler Master MX-2 paszta jó oda?

[ Szerkesztve ]

(#18282) Asbee válasza jeni (#18281) üzenetére


Asbee
veterán

Kupak és mag közé csakis liquid pro/ultra.

(#18283) Winne válasza Repsol600 (#18279) üzenetére


Winne
nagyúr

[link]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#18284) Repsol600 válasza Winne (#18283) üzenetére


Repsol600
addikt

Megtaláltam közben. :B

(#18285) jeni válasza Asbee (#18282) üzenetére


jeni
félisten

ha olyat érdemes rákenni,akkor miért nem belülre teszi ha ott a bibi,vagyis rossz paszta van belül?
olvastam róla az valami ezüst alapú anyag ami roncsolja valamilyen módon a felületet

[ Szerkesztve ]

(#18286) Asbee válasza jeni (#18285) üzenetére


Asbee
veterán

Micsoda :F Ennek a videónak mi köze a kuapktalanításhoz? Kupak és a mag közé liquid pro-t érdemes tenni. Ilyen MX, noctua stb pasztákkal 4-5 fokot lehet nyerni. Liquid pro ~15-30.

Ez nem egy kupaktalanítás videó, azért nem teszi oda. Sima összehasonlítás. :U

Az almunimuot "megeszi" . Rá is van írva ahhoz nem szabad használni.

[ Szerkesztve ]

(#18287) SVLaller válasza jeni (#18285) üzenetére


SVLaller
senior tag

2600k-nál nehéz belülre tenni ;)

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#18288) Milka 78 válasza Asbee (#18286) üzenetére


Milka 78
nagyúr

És ez az eljárás helyes?Itt pl. a kupakot vissza sem ragasszák,vagy az nem gáz?

(#18289) Asbee válasza SVLaller (#18287) üzenetére


Asbee
veterán

lol tényleg 2600k van a videón. :D

(#18288) Milka 78: Kupakot szinte senki nem ragasztja vissza. Én sem. Lehet akár kupak nélkül is, de oda kicsit átalakítózni kell. Ugye már be bizonyosodott hogy a ragasztó vastagsága is csak ront a hőátadáson a pasztázásnál.

[ Szerkesztve ]

(#18290) Milka 78 válasza Asbee (#18289) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én is erre gondoltam,hogy kupak nélkül tenném rá a H80-at.A régi AMD procimon alapból sem volt kupak és ha jól emlékszem volt a proci sarkán 4db kicsi gumibak.Elméletileg így menne?Annyiba könnyű a helyzetem,hogy a H80-at csak rá kell csavaroznom a procira,így lehet simán rámenne átalakítás nélkül.A másik kérdés,hogy ha kupak nélkül rakom fel elég egy MX kaliberű paszta is?

[ Szerkesztve ]

(#18291) Asbee válasza Milka 78 (#18290) üzenetére


Asbee
veterán

Socket lefogatót lehet szedni, aztán meg kell nézni utána az adott hűtővel. EK csinált pl supremacy-hez átalakított lefogatót. Valószínűleg a h80-at is átalakítózni kell.

Van egy teszt neten ahol pont így tesztelnek pasztákat. Megnézem hátha megtalálom.

[ Szerkesztve ]

(#18292) SVLaller válasza Milka 78 (#18290) üzenetére


SVLaller
senior tag

nálam is ez lenne a terv, viszont ehhez le kell szedni az alaplapról a leszorító keretet. viszont a laphoz nem szívesen nyúlnék, mert amíg a proci hibára kb. 0% az esély, az alaplappal bármikor bármi lehet.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#18293) Asbee válasza SVLaller (#18292) üzenetére


Asbee
veterán

3 csavart kell kicsavarni. :)

(#18294) Milka 78 válasza SVLaller (#18292) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nincs azzal gond.Nekem a H80-hoz alapból le kell szedni a keretet és 4 csavarral kell felhúzni.

Asbee : A fentiek miatt gondolom,hogy nem kell átalakítóznom.Max annyi lenne a dolgom,hogy az alsó merevítőt(amire felcsavarozom a pumpa részt),annyival kell kialátéteznem az alaplap hátuljához képest,mint amennyivel "laposabb" lesz a proci,de mivel így sem tudom ráhúzni a csavarokat valószínű van még annyi menet a csavaron,hogy rendesen rá tudjam húzni.

[ Szerkesztve ]

(#18295) Milka 78 válasza Milka 78 (#18294) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Itt egy kép róla.

(#18296) SVLaller válasza Asbee (#18293) üzenetére


SVLaller
senior tag

nem a 3 csavar kicsavarása a problémám, hanem hogy az a foglalat gondolom pontosan meg van tervezve hogy a megfelelő erővel szorítsa le a procit, hogy az összes láb frankón érintkezzen. ha ez nincs akkor ezt az erőt a hűtővel kell elérni a magon keresztül :U

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#18297) patomi válasza SVLaller (#18296) üzenetére


patomi
őstag

Nem lehet, hogy a külső keret tehermentesíti a lábakat és a leszorító lemez erre a keretre szorítja a procit? Nyilván a lábak minimálisan ki állnak, hogy érintkezzenek(kicsit rugalmasak) . A kupak is tehermentesít, mert a külső peremen fekszik közel a foglalt műanyag részéhez... Ha csak a magot nyomjuk lefelé, akkor talán a proci nem is de alatta a lábak görbülhetnek.. Nem?

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#18298) Diocles válasza patomi (#18297) üzenetére


Diocles
aktív tag

Nem úgy van, ahogy mondod.

(#18299) Asbee válasza SVLaller (#18296) üzenetére


Asbee
veterán

Nem lenne semmi ilyen gond. Arra kell figyelni hogy szépen egyenletesen húzd meg, ne hogy lesarkazd.

(#18300) patomi válasza Diocles (#18298) üzenetére


patomi
őstag

Tehát a lábak veszik fel a szorító erőt a fém kerettől plusz a rászerelt és ugyancsak rászorított hűtőtől? :F
Ez kicsit fura lenne...Végül is csak arra akartam kilyukadni, hogy a kupak nélkül nagyon észnél kell lenni szerintem, ha úgy kerül rá a hűtő..Bár, ha a kalapálást túlélik a procik akkor fene tudja.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.