Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17851) ates85 válasza katt777 (#17847) üzenetére


ates85
tag

A proci 100% terhelésen volt a prime 95 teszt alatt.

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#17852) JoolsNOS válasza katt777 (#17847) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Már mikor láttam, hogy te írtál, vártam is a szokásos kötözködésedet....Mondod: Akkor szar a tuning
A stabilitásteszt lényege, hogy kiszűrd a nem megfelelő tuningot. És pont ez a lényeg, hogy erre a linx nem való!
Mivel szintetikus terhelést ad. Egy játék meg véletlenszerűen ad nagy, kicsi, ezerféle terhelést. (de le is írtad magad)Előbb kijön a probléma. Többen is írták már, hogy egy éjszakás linx után a bf3 fél óra után fagyott. :U

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#17853) chros


chros
őstag

Mobil CPU-t is lehet sapkazni??? (Ha igen, link?)
Van egy i7 3610QM -em es melegszik mint a fene (kozepes jaraton kb 60 fok).
Koszi!

(#17854) tikshow válasza chros (#17853) üzenetére


tikshow
addikt

Noti procikon alapból nincs kupak. Helyspórolás meg jobban hűl így.

(#17855) Asbee válasza JoolsNOS (#17852) üzenetére


Asbee
veterán

Hallod, hagyjad. Úgysem fogod meggyőzni. Itt mindenki tudja, hogy LinX egy dolog. Neki még ilyen nem fordult elő így nyilván senki nem tud tuningolni. Amit Ő tapasztalt az úgy szent mindenki más hülye, nem ért hozzá... (ezt már sokszor kijelentette még ha burkoltan is)

[ Szerkesztve ]

(#17856) chros válasza tikshow (#17854) üzenetére


chros
őstag

Hhhmmm... Koszi! Nem tudtam. (Meg nem szedtem szet, kb 4 napos a gep :) )
Akkor mit lehet tenni ellene, hogy ne legyen ilyen forro?
Koszi

(#17857) Morph76 válasza chros (#17856) üzenetére


Morph76
aktív tag

Ha garanciás ,akkor nagyon semmit .Esetleg más ventivel vagy komplett laptophoz való hűtőlappal...

(#17858) kovsol válasza chros (#17856) üzenetére


kovsol
titán

Laptop mindig is jóval melegebb lesz, mint az asztali, de ez így van tervezve.

May the Force be with you!

(#17859) Diocles válasza chros (#17856) üzenetére


Diocles
aktív tag

Ne izgasson, a gyártó felelőssége, hogy megfelelően működjön! Használd, és ha elkezd tévesen számolni, vagy nem működik, akkor vidd vissza garanciaidőn belül!

"ilyen forró"

Milyen forró? :) Az nem zavar, hogy a villanykörte milyen forró?

(#17860) haly válasza chros (#17853) üzenetére


haly
őstag

Noti procik amúgy egészen más távlatban mozognak. Nemrég került hozzám egy sandy bridge i5 laptop, és IDLE-ben 48-50fok volt, terhelés alatt meg elérte a 81 fokot is. Tovább nem kínoztam, de lehet, hogy ment volna 1, maximum 2 fokot még feljebb. i5 2450M (turbo 3.1Ghz) Szóval én nem aggódnék a 60 fokon annyit. Ha jól tudom, ezek jobban bírják a meleget, mint az asztali társaik. (bár ebben nem vagyok 100% biztos :B )

(#17861) kisza25 válasza chros (#17856) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mobil procik általában 105fokig rendben vannak, 60 fok csak tőgymeleg:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17862) J.J. András


J.J. András
őstag

halihó,

nincs időm visszaolvasni, de eddigi instrukciótok alapján beállítottam unokatesómnál a gépet, egy Prime95 és LinX-et futtattam rajta, okés, de "csak" 4,10GHz-et tudtam kihozni neki az i5 3570K-ból... de legalább a hőmérséklet beállt 77÷78°C közé, ami jónak mondható a korűábbi 88÷89°C-hoz képest.

kérdésem: a Vcore terhelés alatt = 1,18 Volt - ez most nem sok :?
a VCCSA és VTT értékek illetve a délihíd PCH értéke alapon vannak, rendre: 0,928 Volt - 1,053V - 1,049V

Mást nem tudok állítani a deszkáján, valami fapados Z77. A CPU PLL-et disabledre tettem, így nyertem 3÷4 fokot.
Hogy lehetne még csökkenteni a hőmérsékletet, mert mi lesz ha jön a nyár :?

Másik: 4,2 GHz-hez, mit kellene állítani :?

üdv :R

u.i.: JAH, a ramokat betoltam neki az +1866 CL10 -ről -> +2133 CL11-11-11-33 -ra VDRAM 1,50 Volt mellett
az megy, az hasít....

ÉS MÉG EGY: van egy ált. 65÷67 fokos mag, míg a többi 75÷78.... ez miért van :? IGPU-t nem lehet kikapcsolni :? GPU-OFFSET beállítottam -0,250 Voltra, de nem nyertem -°C fokokat

[ Szerkesztve ]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#17863) Diocles válasza J.J. András (#17862) üzenetére


Diocles
aktív tag

A 4,1 GHz-hez képest soknak hangzik, de ha egyszer ennyi kellett, hogy stabil legyen, akkor nincs mit tenni, a procinak nem lesz baja tőle. Jóvan az a hőmérséklet, fogja bírni nyáron is a megállás nélküli LinX-elést.

A K procik tuningolása nem atomfizika, nagyobb órajelhez több feszültségre és magasabb szorzóra lenne szükség, és melegebb is lenne.

(#17864) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Pénteken jön a Liquid Ultra :)

(#17865) haly válasza ZozzHUN (#17864) üzenetére


haly
őstag

Hétvégén megejted a kis beavatkozást? Írj róla! Satus módszer lesz? Nekem jövő hét csütörtökén fog megjönni a paszta, azon a hétvégén meg meg is lesz satuzva, illetve kalapálva :DDD

(#17866) Johni5 válasza kisza25 (#17861) üzenetére


Johni5
őstag

" 60 fok csak tőgymeleg" Készvagyok.Sírva höhögős figure sajna nincs. :O :DDD Jó ez helyette.

(#17867) Brekkk


Brekkk
senior tag

Van nekem egy Corsair Vengeace 2*4 GB-os 1600 CL9-es memóriám.
A Memória feszültsége 1.5 V, de a VTT 1,2 V.
Maradhat így? Vagy inkább a VTT-vel ne menjek el 1,05 V-ról?
Ivy Bridge I7 mellett.

[ Szerkesztve ]

(#17868) haly válasza Brekkk (#17867) üzenetére


haly
őstag

Most akkor 1.2V, vagy 1.05V?
Amúgy a lényeg, hogy ne legyen 0.5V-nál nagyobb különbség köztük. Szerintem minél kisebb fesz, annál jobb. :K

(#17869) gygabor1981


gygabor1981
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnák hozzátok, hogy van egy Core i7 3770-s sima procim,
alapórajelen turbóval 3900 Mhz-en a legmelegebb mag hőmérséklete 67 C, amit
a LinX program alatt mértem. A szoba hőmérséklete 27 C. Képet is mellékeltem.

Szerintetek normális ez a hőmérséklet?
Vagy huzamosabb terhelés alatt ettől a hőmérséklettől csökken a proci élettartama?

Előre is köszi a segítségeteket!

(#17870) ZozzHUN válasza haly (#17865) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Egyértelműen satus, aztán visszaragasztom a kupakot, szóval csak egy pasztacsere lesz, ahogy hallom, ha normálisan csinálom, akkor garivesztés elkerülésére is van esély.

(#17871) JoolsNOS válasza gygabor1981 (#17869) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Az semmi. 90 körül kezdj aggódni.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#17872) haly válasza ZozzHUN (#17870) üzenetére


haly
őstag

Ha fekete trutyival ragasztasz vissza, akkor van rá esélyed. Viszont ragasztással vigyázz! Volt már aki pórul járt így, és a nyák sérült a ragasztó miatt. Nehogy kuka legyen később. Mivel ragasztod?

(#17873) JoolsNOS válasza haly (#17872) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Felesleges azt ragasztgatni. Max majd akkor ha gond van vele és gariztatni kell.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#17874) Brekkk válasza haly (#17868) üzenetére


Brekkk
senior tag

1,2 V-t a VTT amit a RAM kér.
1,05-el el sem indul a gép.
Szóval ha a Memória fesz 1,5 és a VTT 1,2 akkor az jó, ha jól értem. Mert ott csak 0,3 V a differencia.
Mi a VTT?

(#17875) ZozzHUN válasza haly (#17872) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Arra gondoltam, hogy lekaparom körmömmel a feketét és sima átlátszó szilóval négy sarkán megpöttyintem, úgy hogy ne folyjon ki, de tartson. Majd fényképezem.

(#17876) haly válasza Brekkk (#17874) üzenetére


haly
őstag

VTT elvileg a memóriavezérlő feszültségét IS tartalmazza. Pontosan én sem tudom, de google-be tuti meg tudod keresni.

ZozzHUN: Ragasztásnál arra vigyázz nagyon, hogy nehogy annyit tegyél, hogy úgy megemelje a kupakot, hogy ne is érintkezzen aztán a maggal. Amúgy én sem ragasztanám, túl sok macera van. Szilikonnak meg nézz utána, hogy biztosan nem fogja esetleg kimarni több idő után.

(#17877) ffodi válasza Brekkk (#17874) üzenetére


ffodi
veterán

Igazából mehet az 1,2 V, de azért nézd meg, hátha lehet belőle faragni.

Itt ez a differencia már nem számít szerintem. A VTT ezeknél a rendszereknél a VCCIO-val azonosítható, amiben nincs benne a memóriavezérlő feszültsége. Itt a VCCSA feszültséggel tudod manipulálni a memóriavezérlő feszültségét.

haly:

Régen (s1366, s1156) így volt a VTT-vel kapcsolatban, de SB óta VCCSA és VCCIO van a VTT helyett, csúnyán fogalmazva.

Újra belinkelem az okfejtésem. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#17878) #40485120


#40485120
törölt tag

Melyik éri meg jobban ?

Intel Core i7-3820 3.6GHz LGA2011 75k
MSI X79A-GD45 8D Alaplap 55k (ebbe lehet rakni 128gb ramot aminek semmi értelme, de milyen király már)
vagy
Intel Core i7-3820 3.6GHz LGA2011 75k
GIGABYTE GA-X79-UD3 Alaplap 55k (ebben van 10 sata ami nekem jól jönne)
vagy
Intel Core i7-3770K 3.5GHz LGA1155 80k
ASRock Z77 Extreme4 Alaplap 35k

videózáshoz kéne.

(#17879) BlessedElroy válasza #40485120 (#17878) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Szerintem a 3-as verzió fog sok szavazatot kapni. :))

Origin: BlessedElroy

(#17880) ffodi válasza #40485120 (#17878) üzenetére


ffodi
veterán

2. vagy 3. Ha komolyabban kell videóvágásra pl, akkor a második, mert abba tudsz rakni 6 magvas csodát is, sőt a későbbiekben IVY-E-t is. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#17881) #40485120 válasza ffodi (#17880) üzenetére


#40485120
törölt tag

Késöbbiekben tudnék belerakni egy Intel Core i7-3970X 3.50GHz LGA2011 Processzor utolag tudnék belerakni
csak nem tudom hogy megérné-e

(#17882) haly válasza ffodi (#17877) üzenetére


haly
őstag

Emlékeztem, hogy leírtad, csak nem tudtam, hogy hova. Hülyeséget meg nem akartam írni :B :R

(#17883) ffodi válasza #40485120 (#17881) üzenetére


ffodi
veterán

Elég a 3930k is. :K

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#17884) #40485120 válasza ffodi (#17883) üzenetére


#40485120
törölt tag

Hát egy Intel Core i7-3930K 3.2GHz jobban hangzik feleáron

(#17885) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Mivel nincsen igazán neki topikja, vagy csak nem találtam meg, így ide írom a problémámat.
Adott egy i3 3225 proci, minden oké vele, de eddig diszkrét vga-val használtam, most kikerült mellőle és nem tudom az integráltat életre lehelni. Rendszerbe természetesen előzőleg fel volt telepítve az intel driver is, hiszen virtuval használtam az amd-vel közösen.
Aztán a virtu szemétkedni kezdett, így idővel távozott, ez nem is volt probléma, hogy kikerült a rendszerből, minden ment tovább szépen.

Mostanáig (kezdetben egyébként intel driverrel használtam a rendszert, utána került fel az amd is mellé)
Tehát rendszerből leszedtem az amd drivert, csökkentett módban még a maradékot is eltávolítottam. Újraindítások sorozata ahogy kell, így már driver nélkül szaladt a 7770, de még biosban nem állítottam át onboardra.Ezután Biosban átállítottam onboardra és megvártam egy rendszer betöltést immáron intel driverről.

Kikapcs 7770 kivesz, újraindít.

Már akkor gyanús volt, hogy 800*600-ban indult legelőször is, mert ezelőtt nem volt ilyen probléma,(se az intel vezérlőközpont nem jött be) de mondom majd frissítem a driver és oké lesz minden(régi intel volt fent).
Hát nem lett, így most úgy vagyok hogy diszkrét vga-val tökéletesen megy minden, intel driverrel csak akkor ha nincsen feltelepítve, ha fel van akkor ilyen kép fogad semmit nem tudok állítani[link] nem is látja a grafikus megjelenítőt.

Lehet ezen csak egy windows újratelepítés segítene? hiába szedem le az intel drivert, utána hiába tisztítom ki rendszerszinten, mindig ez fogad.
Eszközkezelőben ott van nincs kérdőjel tehát ez sem gond, driver hiba nélkül települ.
Alaplap egy z77e-itx asrock legújabb bios van rajta 1.80-as. A rendszer tulajdonképpen azóta van fent mióta kijött a win7, volt alatta már nvidia és amd driver, meg több alaplap is, de korrekten eltávolítottam mindent, hogy az új jövevény gond nélkül települjön.
Ezzel sem volt gond csak most lett, tehát használtam ezt már integráltal is, mint ahogy írtam, de lehet hogy eljött az ideje, egy tiszta rendszernek. De nem jövök rá, hogy mi a bibi hátha tudtok segíteni :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#17886) ST05 válasza Razermazer (#17885) üzenetére


ST05
őstag

Ezután Biosban átállítottam onboardra és megvártam egy rendszer betöltést immáron intel driverről.
Kikapcs 7770 kivesz, újraindít.

onboard-bekpacs 7770 kivesz, intel igp bebootol
lenne jó
tehát nem értem, ha leszedted már , megint bebootoltattad a 7770-el

tehát hogy kivedd a 7770-et ahhoz nem kell leszedni a driver-ét elég utólag,
majd ugy fel az igp driver ( esetleg még azt nézd meg ha használod a win frissitéseket, hogy az is tartalmazza a hd driver-t és az is felteszi magától ,ha auto frissítésen vagy! ) ,
de mivel van uj driver , igy azt ott pipáld ki

-! takarits le mindent, 7770 ki, biosba igp-be legyél, és win update-el tetesd fel, úgy hátha rendbe teszi

[ Szerkesztve ]

(#17887) Razermazer válasza ST05 (#17886) üzenetére


Razermazer
őstag

Na mondjuk a sorrend lehet az volt a gond, jó megpróbálom, meglátjuk.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#17888) Flashget válasza chros (#17856) üzenetére


Flashget
félisten

márka? ugye nem Dell?

Realme GT Master Edition

(#17889) Johni5 válasza Razermazer (#17887) üzenetére


Johni5
őstag

Eszköz kezelőben nyomj egy Hardver változások keresése funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#17890) J.J. András válasza ffodi (#17877) üzenetére


J.J. András
őstag

de a VCCSA pedig 0,928Volt alapból, akkor az meg nem túl kevés :?
Egyszer linkeltél egy táblát, ott a VCCIO = VTT azaz Mem.vezérlő fesz.szabályzója....

üdv

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#17891) ruti


ruti
Közösségépítő

sziasztok, egy kérdésem volna, hogy ne parázzak rá az imént történtekre:
előfordulhat az alábbi szitu?

adott egy belakott w7x64 rendszer (SSD-n), egy C2D konfig alól
meg akartam úszni egy win reinstallt, mert csak átmenetileg, tesztre kell az áthelyezés,
és áttettem egy Ivy i5 alapú rendszerbe, ugyanazzal a VGA-val együtt, a win tökéletesen működött, néhány drivert korrigáltam, jópár napig használtam, minden rendben volt, terhelés alatt is....
nemrég egy alvásból nem jött vissza a gép..restart...

köv indítás után nézem, csak 2 mag működik...
vissza BIOS, átnéz, magok engedélyezve, minimális tuningot visszavettem, restart=továbbra sincs csak 2 mag,
a rendszer terhelésre vagy stabilitástesztre kifagy.
win-en kívül nem tudtam (amúgy mivel lehetne? Hirens-en nem találtam semmit) csekkolni, hány mag működik, de ez alatt a win alatt minden (cpu-z, everest...) csak 2 magosnak látja az i5-3470-et

visszadobom az i5-alá telepített rendszervinyót, ott a 4 mag, tesztek/teher alatt stabilnak tűnik
tehát létezik, hogy a nem saját telepített win7 alatt nincs meg a 4 mag? amikor előtte x napig megvolt? :)

csak pénteken tudok majd wint telepíteni, megnyugtathatnátok addig, hogy csak a 2magosra telepített win okozza a galibát, nem hardverhiba :R

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#17892) ffodi válasza J.J. András (#17890) üzenetére


ffodi
veterán

Olvasd már el kérlek mit írtam. :U Szerinted Intel a hülye hogy rosszul adja meg/állítja az alapfeszeket? Valószínű azért van így mert itt már nem érvényes az a "szabály". A VCCSA feszültségét ha állítod, akkor a memóriavezérlő feszültségét is állítod (SB-nél és IB-nél, korábban nem volt VCCSA és VCCIO, csak VTT, ami akkor valóban tartalmazta a memóriavezérlő feszültségét is). Ergo VCCIO≠VCCSA, VCCSA≠VTT, és tulajdonképp VTT ≠ VCCIO annak ellenére, hogy néhány lap BIOS-ában mégis így szerepel. Remélem kellően összekavartam mindenkit. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#17893) ffodi válasza ffodi (#17892) üzenetére


ffodi
veterán

Kifutottam a szerkesztési időből.......Megkerestem neked az Intel hivatalos datasheet-jét a 3. generációs i7 procikról, amibe le van írva többek között az is, mit táplál a VCCSA. Ha nem hiszel nekem, itt megtalálod (21. oldal fent, nem pedig a lap alján található oldalszám szerint).

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#17894) ImpersonatoR

Na akkor NE rakjak liquid prot a proci és a H100i köze mert hiába réz kikezdheti, illetve a kupakról is lejöhet a felirat igaz? Csak mert akkor nem tartogatom hanem eladom hátha valakinek kell Tata környékén.

(#17895) Matej


Matej
tag

Sziasztok!

Vettem egy 3570K-s procit, gyári ventilátorral.
Az a problémám vele, hogy ha beindul a terhelés, a ventilátorok nagyon felpörögnek a házban, és még így is szerintem magas hőmérsékletet ér el.
- Prime 95 alatt 72 fok max.
- Az Aida 64 alatti eredményt pedig belinkelem.

Szerintetek ez így normális, vagy ha nem, mi lenne a helyes teendő?

Előre is köszönöm a segítséget.

MaTeJ

(#17896) JoolsNOS válasza Matej (#17895) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Így működik a gyári remek megoldás. :)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#17897) haly válasza Matej (#17895) üzenetére


haly
őstag

Hát, ha tudsz, később mindenképp szerezz be egy jobb hűtőt. K-s procihoz az dukál. ;)

Amúgy a pasztád szerintem még jobb az átlagnál, mert 56fokra felmelegszik a kupakja a procinak. Enyém 42fok, ha a magok 90fokon vannak. Csak úgy ordít a satuért. :U

[ Szerkesztve ]

(#17898) Flashget válasza Matej (#17895) üzenetére


Flashget
félisten

Szerintetek ez így normális, vagy ha nem, mi lenne a helyes teendő?

gyári ventitől igen, de ilyen proci nem ezt érdemli hűtőnek.
Evo vagy a 412S beszerelése min. ha elfér a házban, lapon stb.

Realme GT Master Edition

(#17899) AAntii válasza Matej (#17895) üzenetére


AAntii
őstag

Normális, a helyes teendő az lenne, mint amit a kolléga is írt, amint összegyűlik egy kis zseton venni rá egy normális hűtőt. Prsze ha nem lesz tuning és nem zavar a gépházban megpihenő majd felszállást imitáló hajtómű, akkor még plusz hűtést sem kell venni.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#17900) chros válasza haly (#17860) üzenetére


chros
őstag

Koszi mindenkinek a valaszt!
A cel a minel csendesebb mukodes lenne (javareszt munkara hasznalva (programozas), nem jatszok, csak naponta filmek mennek rajta MPC-HC+MadVR (a legjobb beallitasokkal) ami szinten zabalja a videokartyat ).
Igy meg azt lehetne, hogy a feszt megprobalom valahogy levenni a procinal. Talaltam a ThrottleStop programot, de sajna nem csinal semmit sem :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.