Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#347) Varga Csaba válasza tiv61us (#342) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Neked, mint az USA-ban élőnek és nem egy éretlen suhancnak mi a véleményed a Michael Moore féle Fahrenheit 9/11-ben felvetettekről???
A Bush család és a szaudiak viszonyáról.... meg arról, hogy a tisztelt politikusok mennyire érezték magukénak az USA által indított háborúban való ''személyes részvételt''.

(OK tudom, hogy Moore valamilyen szinten ''pojáca'', de azért jólenne tudni, hogy mennyi igazság volt abban a filmben)

Továbbá volt e esetleg szerencséd látni a ''A háború ködében'' c. dokumentumfilmet ami most volt premierfilm az HBO-n magyarországon...

Eredeti cím: THE FOG OF WAR: ELEVEN LESSONS FROM THE LIFE OF ROBERT S. MCNAMARA év: 2003
[link]
Az ex-védelmi miniszter visszaemlékezéseiben felvet egy két igencsak érdekes dolgot, az USA által viselt háborúk és az ártatlan polgári áldozatok vonatkozásában...
(Tokio bombázásánál figyelj nagyon..)

Ha nagyon sarkítani akarom a kérdést akkor a világ egyik legnagyobb terroristája az USA!!!
Eleddig ő van a toplistán az ellenség országában megölt ártatlan civil áldozatok számát tekintve, csak a fontosabb eredmények: Tokio gyújtóbombázása, Hirosima, Nagaszaki....
(bár az angol unokatesók is kitettek magukért a német városok (pl. Bréma) folyékonnyá olvasztásával)

Nem hiszem, hogy a politikusok etikai hozzáállása (mellette a hadsereg vezetőié is) számottevően változott volna az elmúlt 60 évben, ilyenformán hasonló érzékenységgel kezelik most is ezeket az ügyeket. (a hal pedig a fejétől szokott ugye bűzleni)

Szóval aki előszöl elbaxta a renoméját az az USA volt (60 évvel ezelőtt), ez pedig kíváló hivatkozási alap az ''ártatlan arab felszabadítási mozgalmak'' (terrorszervezetek) számára.
Ezek után az USA nem tetszeleghet az ''ártatlan szűz'' image-ében.

Mostjut csak eszembe:
Mi a helyzet az első öbölháború beteg és rokkant amerikai veteránjaival?
(volt ugye az a ''silver arrow'' fantácianevű páncéltörő lövedék aminek a radioaktivitásáról, elfelejtettek szólni az US. ARMY bakáinak, ennek jóvoltából ők pedig megismerkedhettek a fehérvérűséggel, a csontvelőrákkal, és egyéb daganatos megbetegedésekkel)
Vajon őket továbbra is ápolják, illetve kapják az öket megillető ellátást???, mert mintha erről is láttam volna valamit...

Tudom, hogy nem létezik csak fekete és fehér, közötte van a szürke millíó árnyalata, de azért nem kellene a politikusoknak ennyire fehérre mázolniuk magukat..

Az én szígorú magánvéleményem csak annyi:
9/11 után szerettem volna a bin Laden család neves tagját üveggé olvasztva látni egy Afgán barlangban, kölütötte pedig lángolhattak volna a sziklák.
A mostani szituban pedig simán a tömegbe lövettem volna ott ahol a követségeket és egyéb intézményeket felgyújtotta a felheccelt tömeg, mert ezek az állatok mást nem érdemelnének.
Ahogy az ominózus párizsi zavargások idején is rövid idő alatt rendet tetettem volna, csak nem győzték volna a temetők a túlórákat.

De én ugye egy antiszociális, minden jóérzésből kivetkőzött elmebeteg vagyok, aki egy centivel sem jobb azoknál, mint akiket halomra kívánna gyilkolni..

Hálaistennek hozzám hasonló ''elmebetegeknek'' nincs helye a politikai vezetésben, ezért ezek nem is fognak megtörténni, mivel elmebeteg módon nem lehet ezeket a problémákat normálisan megoldani.

De lehet hogy a ''normálisaknak'', sem áll érdekében a dolgok korrekt rendezése?


''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.