Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Desmond0313

    csendes tag

    Sziasztok!

    Korábban írtam már ide olyan probléma miatt, hogy az Inviteles net ledobál és kevés az upstream csatorna, aminek az lett a vége, hogy kapcsolatba léptünk az Invitellel, és ki lett cserélve az összes koaxiális kábelünk háromszoros árnyékolásúra. Mindez még nyár végefelé történt, azóta minden tökéletesen működött. Az utóbbi 1,5-2 hétben viszont újabb probléma merült fel. Nagyjából két naponta minden délután ok nélkül leesik a letöltési sebesség (közvetlenül a modemről mérve router nélkül is) 60 Mbit/s-ről 6-10 Mbit/s-re, viszont a feltöltés változatlan marad (5 Mbit/s, ahogy lennie kell). Ez általában délután 16:30 - 17:00 körül kezdődik, és egészen este 8-9-ig eltart, majd hirtelen megjavul. Ahogy telik az idő, a letöltési sebesség valahogy így szépen kúszik mindig felfelé (ugyan azzal a szerverrel mérve). Például a tegnapi napon 5-kor belassult 6 mbps-re, aztán másfél óra után már 12 mbps volt, 8-kor már 30, 9-kor pedig volt egy random modem újraindulás teljesen magától, és utána jó lett. Kapcsolatba léptem az Invitellel, akik tájékoztattak, hogy az ő oldalukról minden rendben, ezért helyszíni vizsgálat szükséges, majd értesítenek. További anomália, hogy a 11-es upstream channelt random ledobja, pl. jelen pillanatban is villog a modemen az US és a modem diagnosztikájában ki van szürkítve a channel. Értetlenül állok a probléma előtt, minden csatlakozást átnéztem, minden a helyén van, a hálózat felépítésében semmilyen változás nem történt az újrakábelezés óta, és eddig tökéletes volt. Továbbá az is rendkívül furcsa, hogy miért csak a letöltési sebesség romlik el? Ti mit tudtok erre mondani?

    Kép a modem diagnosztikai oldaláról:

    Kép a modem logjáról:

    Előre is köszi a válaszokat! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés