Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47101) shteer válasza zoltanz (#47099) üzenetére


shteer
titán

ekörül keresek valami normális, garis(!) dx11-es vga-t. de nagyon gyér a kínálat

..szerintem jónak tűnik

(#47102) shteer válasza Gyuri27 (#47100) üzenetére


shteer
titán

azt amúgy nem gondolom, hogy a jelenlegieket le kell majd cserélni - csak újként nem üzemelhetsz be olyat ami nem felel meg az előírásnak - kéménnyel már évek óta szivatják az embereket Bp-en

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#47103) 8th válasza Gyuri27 (#47097) üzenetére


8th
addikt

Nem kell lecserélni csak a baloldali sajtóorgánumok hergelik ezzel (is) a népet. Ne higgy el mindet amit a sápad arcúak a varázsdobozban mondanak. uff.

(#47104) zoltanz válasza shteer (#47101) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Garisat nem hiszem, hogy kapsz sajna.
Nekem 1 hónapba került kb, Decemberben, mire találtam DXVA képes AGP-s videókártyát.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47105) Chaser válasza 8th (#47103) üzenetére


Chaser
titán

volt itt egy szaki nemrég, szerinte le kell, nekünk már nincs gázunk, nem érint, eddig is csak főzéshez volt, de akinek van hinnye'

jóreggelt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47106) Gyuri27 válasza 8th (#47103) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát ha a hiradó müsorvezetője baloldali úszító.
A kutyákba is kellett a chip annó. Én hajlamos vagyok elhinni. Azt már kevésbé, hogy lesz erre állami támogatás.

Amd - Radeon - Ryzen

(#47107) Chaser válasza Gyuri27 (#47106) üzenetére


Chaser
titán

eléggé úgy tűnt képben van a csávó akivel beszéltem, majd akkor lesz izgis ha csak meghatározott cégek csinálhatják a korrszerűsítést

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47108) Gyuri27 válasza Chaser (#47107) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nemzeti gáz és gázkészülék bolt. :DDD
Az a poén, hogy előre ezt nem lehetett tudni. Aki idén, tavaly év végén vett egy komolyabb 200k körül kazánt az 3 éves kazánt baszhatja ki. Ami még jó esetben garis is. Meg ott a kémény dolog is.
Hasonló esetben én lefonnám a hajam, pedig nem sok van.
Remélem a kormány agyal egy kicsit és ha már ennyire óvjuk a környezetet a kályhákra, sparhelokra, veges kazánokra kibasz valami környezet védelmi díjat.

Amd - Radeon - Ryzen

(#47109) Chaser válasza Gyuri27 (#47108) üzenetére


Chaser
titán

nálunk kamu gázszivárgás volt, újra kellett a tömítéseket csinálni, de csak a dégáz saját vállalkozójával, 43k-ért.. ;] elküldtem őket a f@szba, vihetik az órát, legalább nem csúnyálkodnak a csövek:) távfűtés van így nem volt nagy para, akkoriban beszéltem szakikkal, mindenféle szigorítás lesz mind kazán mind kémények terén, napelemekre van díj, az nem elég?:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47110) Gyuri27 válasza Chaser (#47109) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ott ahol lehet választani. Sok városi ismi állt vissza a vegyes üzelésre. Ahol meg tudták oldani ott kandaló, csempekályha és egyéb alternativ megoldások vannak.
Pörög az óra és nincs meleg. Tavaly nem volt hideg, de egy a jó szigetelés (8 éves, 100nm-s ház) a modern rendszer és 50-60k volt a gáz számla. Mondjuk a főzés és a meleg viz is azzal múködik.
Most ahol nagyobb és/vagy régebbi a ház (rosszabb ablakok, szigetelés) az horror lehet.
Az új építésüeknél meg ugye mást nem is tudsz. Cirkó a vécében, fürdőben, kamrában. Kénytelen vagy azzal fűteni.
Napelem? Meg is érdemlik. Nehogymár ne fizessenek valamit. Saját fúrt kút is fizetős. A szélkerék is.
Van az a mondás, hogy nem tudunk annyit fizetni amennyit lopnak. Hát nem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#47111) Chaser válasza Gyuri27 (#47110) üzenetére


Chaser
titán

sokan mondták egyre kisebb a fűtőértéke a gáznak, ekkora háznál meg kéne állnia 35-45k-ból ha hőszigetelt meg új ablakos, én most cseréltetem nyílászárókat, előtte is dög meleg volt, de most már többet van nyitva az ablak mint csukva, -10 foknál is:D, hőszigetelt az épület, új háznál én vegyes tüzelésű mindenevő kazánt vennék ha valakit el kell tüntetni azzal se legyen gond:D meg lenne egy kandalló is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47112) Gyuri27 válasza Chaser (#47111) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen csak a modern házakba nincs külön épület a kazánnak, meg valami kis tároló.
A portára rá van baszva a kocka ház és csók.
A kandalo az ok. De ugye ott is előre kell gondolkozni. Meg nem is olcó. Meg ott is kell valami kutrica a fának.
Ezen a jó magyar gázon mire a tea vizet felforralod a hajad befonod. Embertelen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#47113) Chaser válasza Gyuri27 (#47112) üzenetére


Chaser
titán

Át lehet alakítani, meg ha valaki újat/vesz épít tud rá gondolni. Kandallót biztos rakatnék, hosszú távon olcsóbb. Csak úgy kell kialakítani a házat hogy értelme is legyen. De még ilyen gondom nincs. Majd ha öreg leszek akkor talán lesz házam...:) Most megvolt egy nagyobb lakásfelújítás, tapasztalat szerzésre jó volt. Innentől baseball ütő a sarokban, másikban vadászpuska. A mesternek megmutatom mielőtt belekezd valamibe:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47114) Gyuri27 válasza Chaser (#47113) üzenetére


Gyuri27
félisten

3 dolgot ne keressél. Egyenes, párhuzamos, merőleges. Akkor nem lesz bajod a kőmüvessel, burkolóval stb-stb.
Azt mondják az első házat az ember az ellenségének. A másodikat a barátjának. A harmadikat magának építi.

Igen ez a tré. Ha már meg van egy ház nehéz a kandaló helyét belőni. Aztán ott a kémény kérdés (építés, engedélyek miegymás). No meg az ár.

Amd - Radeon - Ryzen

(#47115) Chaser válasza Gyuri27 (#47114) üzenetére


Chaser
titán

Nekik annál nagyobb bajuk lesz ;] Viccen kívül, legközelebb ezzel kezdem. Még nem vagyunk teljesen kész. Következő burkoló ma jön, előzőt kidobtam. Ha nem képes megcsinálni a munkáját bele se kezdjen. Ha sz@rul akarom látni akkor megcsinálom én, nem másnak fizetek. Szép magyar építőipar...:) Még jó hogy feltalálták a gipszkartont. Sztem ha házat építenék válaszfalak eleve abból lennének, kőzetgyapottal hangszigetelve.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47116) Gyuri27 válasza Chaser (#47115) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az új házaknál az elválasztó falak nem tartanak semmit. Tehát nyugodtan lehet gipszkarton. Gyors is. Dolgozni is könnyebb vele. A másik megoldás a lambéria, osb lap. Ha magad csinálod ezekkel talán könnyebb is bánni. A jó szakik kihaltak. Külföldön melóznak. Vagy annyi a munkájuk, hogy fél egy évre be vannak táblázva.

Amd - Radeon - Ryzen

(#47117) Chaser válasza Gyuri27 (#47116) üzenetére


Chaser
titán

Kartonozást egyik szomszéd sráccal csináltuk, van pár trükk de nem vészes. Jah, a jó szaki hónapokra be van táblázva, ma egy olyan jön, meglássuk'. Lambéria is lesz pár falon. A régiek biztos tudtak építeni, csak nem nálunk. Egyik falban majdnem 10 centis dőlés volt, a vakolatokról inkább nem mondok semmit:) Utókornak azért lefényképeztem mindent. Parkettát viszont jól lerakták, száraz mint a bűn és szép is. Nyilván nem a kőművesek csinálták anno.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47118) 8th


8th
addikt

Haver faterja (63) vett egy gépet. Áthozta, hogy telepítsem már fel és ezt azt rakjak rá neki (vlc office stb). Mondom oké. Mikor mondja hogy csak 28k volt a gép majdnem dobtam egy hátra szaltót. Még dvd író sincs benne azt úgy kellett külön megvenni plusz 3,5k-ért amihez persze se dobozt se zacsit de még csak egy qrva sata kábelt sem adtak. Kezébe nyomták az öregnek és vigyed paraszt. Ház full karcos itt ott a csupasz fémig leütve róla a festék az előlap lötyög rajta és olyan redvás belül, hogy majd belehánytam amikor lekaptam az oldalát. Pontosan Ugyanez csak no odd kiépítés. 28k + 3,5k op rendszer nélkül full dzsuvásan. Alszom rá egyet és holnap lehet felkapom az öreget és visszavisszük az egészet a fenébe. Rendesen lehúzták ezzel a tipikus németből selejtezett 12k-s konténeres géppel. Nagy cigányok ezek a kalocsai boltosok...

(#47119) Gyuri27 válasza 8th (#47118) üzenetére


Gyuri27
félisten

Soha nem értettem ha valaki nem ért valamit miért nem kérdez. Kér segítséget. Nem szégyen az.

Chaser: a jó kőműves tud vakolni, ha már a fűggőt nem ismeri.
Annó mikor az asztalos és segédje össze rakta a faházat (ilyen obis/baumaxos) a hajam lefontam.
A zsindelyt nem a megfelelő zsindely szöggel rakta fel. Mikor bementél meg láttad, hogy az összes szög vagy 3-4 centit átlóg.

Lipóttal mi a péló van? Halálra itta magát?
Kuller meg már diszidált? Vagy a faluban kikapcsolták a netet?

Amd - Radeon - Ryzen

(#47120) shteer válasza Gyuri27 (#47119) üzenetére


shteer
titán

engem szoktak kérdezni - általában utána :DDD

unonatesóék megvették a gyerkőcnek a watch dogs-ot pc-re eredetibe - kariajcsinak

2-3 éve nem nyúltam a gépükhöz:
E2200
2GB RAM
HD3850

mondtam nekik nyissák ki a tárcát mert be lehet vásárolni hozzá :) HD7770, quad, +2GB memó hogy egyáltalán elinduljon a kiválóan beválasztott játék

..szerintem jónak tűnik

(#47121) Chaser válasza Gyuri27 (#47119) üzenetére


Chaser
titán

elegem van a "szakikból" :)

shteer pár éve ismerős panaszkodott, hogy nem megy a játék, sógor mondta neki új driver kell, azért nem megy, visszaszól a tag pár nap múlva, megvette tecsóban a legújabb Drivert de még mindig nem megy a játék...:D :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47122) 8th


8th
addikt

Elkezdtem leszedni ehhez az AMD-s szutyadékhoz a drivereket a HP weboldaláról. Végül is csak laza 1millió 900ezer évet kell várni és le is tölti. [link] :P

(#47123) shteer válasza 8th (#47122) üzenetére


shteer
titán

akkor dőlj hátra és bonts 1 sört :D

..szerintem jónak tűnik

(#47124) 8th válasza Gyuri27 (#47119) üzenetére


8th
addikt

Kérdezett és segítséget kért, bent a boltban. Azért ment oda, hogy segítséget kérjen :U . Megmondta, hogy van egy gyerekektől örökölt gépe de az lassú meg hangos és akar egy másikat. Erre a köcsögök rámelegítették ezt a vackot. Úgy kell túrni a netet, hogy egyáltalán működő drivert találj hozzá ha megmakkan az alaplap "dobhatod is ki" az egészet mert a házba csak az a lap megy bele de másik lapot lehetetlen felhajtani hozzá. Boltos meg tuti pezsgőt bontott az este, hogy 28000-ért megszabadult ettől az eladhatatlan vacaktól amit kb 7000-8000-ért vett konténerből. Még német xp rajta figyel. És ha már volt pofája 3500-ért eladni az öregnek egy hat éves bontott dvd írót legalább egy sata kábelt adhatott volna mellé, hogy ne nekem kelljen vele rohangálnom. Vagy ha már ekkora zsi*ó mondhatta volna az öregnek, hogy helló fater nem fog működni kábel nélkül vegyen azt is +300 forint vagy akármi. Amúgy már engem is megpróbáltak lehúzni egy nyomtató patron szettel abban a boltban. Eredeti HP patronokat vettem csilliárdokárért. Hazaérve kibontottam erre kiderült, hogy ugyan eredeti de használt újratöltött patronok voltak a dobozban. Amikor habzó szájjal sűrűn káromkodva visszavittem, hogy 'nebasszamármegazisten' akkor meg ők voltak megsértve. Megérne egy bejegyzést az a bolt.

(#47125) Chaser válasza 8th (#47124) üzenetére


Chaser
titán

nem a boltban kell segítséget kérni, ritka az aki nem kocsog, kevesebben vannak vele úgy, hogy ez elégedett vevő visszatér vagy ajánlani fog másoknak..nekem bejött:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47126) Gyuri27 válasza Chaser (#47125) üzenetére


Gyuri27
félisten

Pont ezt akartam írni.
Nem mindenki gondolkozik úgy mint te. Itt is mint mindenhol máshol vannak megélhetési szakemberek.
Keveset keres, nyűgős az asszony miatt, a főnök baszogatja. Órabérbe van ott. Aztán még vevő is be jön. Nane.
Annó szeghalmon volt egy bolt. Öreg csókáé volt a bolt. Fiatal srác volt az eladó. Ott nem volt átverés. Ha nem volt pénzem kifizettem 2-3 részletben. Minden papir nélkül. Ramom behalt, kaptam cserét mig a garit rendezték. Na ilyen helyek már nem nagyon vannak. Pedig kisebb városban ezt mai napig lehetne csinálni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#47127) 8th válasza Gyuri27 (#47126) üzenetére


8th
addikt

Nálam is volt olyan még anno P4 korszakban, hogy szerettem volna venni 512mb ram kit-et. Mondta az eladó srác, hogy inkább egy darabot vegyek és ha lesz pénzem vigyem vissza a ramot bármikor az aktuális árlistán szereplő áron beszámolja 1GB kit-be. Fél év múlva vissza mentem és korrekten ahogy ígérte új árán beszámolta az egy gigás kitbe. Ilyen manapság tuti sehol nincs.

(#47128) Chaser válasza Gyuri27 (#47126) üzenetére


Chaser
titán

lehet ezt nagyobban is, tervezem én is, de olyan nem lesz hogy áru előre, utólag fizetve, nekem se adnak a tecskóban semmit előre oda a két szép szememért sajnos...:) minden papír nélkül meg ha illetékes vásárló megy be az fél milla bünti, akinek megéri:D aztán már beöltöztetnek mindenkit, terhes anyukától kezdve amit el tudsz képzelni

tuninggal hogy álltok?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47129) Gyuri27 válasza Chaser (#47128) üzenetére


Gyuri27
félisten

Persze ez 20 éve volt. Ma már más a világ.
Tuningolni? Minek? A tuning az vajon miiiiiiiiiiiiiiii? :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#47130) 8th válasza Chaser (#47128) üzenetére


8th
addikt

Legkomolyabb tuning nálam évek óta az, hogy nyáron leveszem a gépház oldalát, hogy hűvösebbek legyenek a vinyóim. :DDD

(#47131) Chaser válasza Gyuri27 (#47129) üzenetére


Chaser
titán

csakúgy':) vannak újra tuningolható pentiumok, ha lesz időm elkenem egynek a száját:)

8th nálam meg az alulfesz a notebookban, nem jó ez így

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47132) shteer válasza Chaser (#47131) üzenetére


shteer
titán

En kinottem belole :)

Asztali gepben 4770S, otthoniban 2500T, tesztgepben 1610T :)

..szerintem jónak tűnik

(#47133) Chaser válasza shteer (#47132) üzenetére


Chaser
titán

vissza kell nőni :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47134) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én is gondolkozom noti helyett, tablet + asztali gép kombón.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47135) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Valami használt Dell/Eizo 17 monitor DVI-D, i3 2100, Giga/Asus/MSI lap, 2x2 GB RAM Kingston, HD7750 1GB DDR5, Intel SSD ~100 GB.
Vennék AMD-s lap/procit is, csak ritka.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47136) shteer válasza zoltanz (#47134) üzenetére


shteer
titán

Rendeltem unokahugomnak egy Ainol inovo8 tabletet, kivancsi leszek ra - Intel Z3735D Quad Core 1.8GHz 8" IPS Win8.1 2/32GB mHDMI

Remelem ideer. Ha jo, meg megeshet, hogy rendelek egyet sajat reszre is

..szerintem jónak tűnik

(#47137) zoltanz válasza shteer (#47136) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az már szépen viszi a FullHD h.264 videókat is DXVA-val. :K
Egész jó az üzemidejük is.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47138) 8th válasza Chaser (#47131) üzenetére


8th
addikt

Eljátszom néha a gondolattal, hogy veszek egy jó lapot, átkondiztatom majd lövök bele valami jóféle tuninbarát ramot ... de, és itt jön a de. Sem nagyon kedvem sem időm nincs erre. Sosem voltam nagy tuningos de persze régebben élveztem a dolgot minden stabil beállításnak örültem mint majom a farkának és ha 1-1 beállítás hozott + 5fps-t BF2 -ben elégedetten dőltem hátra a székemben. Manapság totál hidegen hagy ez az egész. Ahogy az aprón szétnéztem nevetséges áron mennek az E2xxx procik. Unaloműzőnek vagy olcsó hobbinak tök jó lenne de most, hogy már kevesebb áll előttem mint ami mögöttem van én már sajnálom az időt ilyesmire pazarolni.

(#47139) Chaser válasza shteer (#47136) üzenetére


Chaser
titán

én w8,1 minipc-t vennék ha nem lenne ilyen tré a $..épp most néztem a nyári rendeléseket, 236ft-nál húztam a számat, legutóbb kb két hete 271ft volt, most 280 felett van valahol....most jó lenne a 236:D

szerk: én meg lesz@rom az időt, utóbbi két évben sok minden történt velem, egyszer csak meghólom magam aztán ohne tuning tényleg:D sokszor este reggeliztem elmúlt fél évben, de már kezdem utolérni magam:) délben reggelizek:D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47140) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én is nagypapa korba léptem, de egy ilyesmi csodát művelne. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47141) Chaser válasza zoltanz (#47140) üzenetére


Chaser
titán

vagy rokkanttá tenne:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47142) zoltanz válasza Chaser (#47141) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Anyagilag biztos belerokkannék sztem, mondjuk az nem nehéz. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47143) Chaser válasza zoltanz (#47142) üzenetére


Chaser
titán

én más téren is, de ő is... ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47144) Gyuri27 válasza Chaser (#47139) üzenetére


Gyuri27
félisten

Odalent nektek amd-t nekem intelt kell tuningolni: :)

zoltanz: főzzön, mosson a ribanc.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#47145) Chaser válasza Gyuri27 (#47144) üzenetére


Chaser
titán

szép kilátások, maradok még idefenn akkor:)

mért ribized le egyből? lehet rendes lány, szereti ha rendesen megb@sszák ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47146) Gyuri27 válasza Chaser (#47145) üzenetére


Gyuri27
félisten

Itt fent se jobb. Meg hát úgyis lekerül az ember. Szokd a gondolatot.

Na ez az. Szopni azt tud. Meg b@szik dolgozni. Ezeket kéne a tajgetoszról dobálni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#47147) zoltanz válasza Gyuri27 (#47144) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Odalent nektek amd-t nekem intelt kell tuningolni:"

Mindezt Win95 pre alfa Nightly Builds kiadású os-en és floppys driverekkel ;]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47148) 8th válasza Gyuri27 (#47146) üzenetére


8th
addikt

Dugni tudjon főzni majd megtanul később. :DDD

(#47149) Chaser válasza Gyuri27 (#47146) üzenetére


Chaser
titán

"Na ez az. Szopni azt tud. Meg b@szik dolgozni." :C

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47150) Gyuri27 válasza zoltanz (#47147) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vista alatt. :DDD
Én biztos valami prescottot kapok gyári hűtővel meg vargáné táppal.

Andris: Ez komám? Sose. Ez a tipikus amerikai műanyag hányinger. Tolod bele a lét oszt jól néz ki. Addig ameddig. Ennyit tud összesen. Az ilyen dugni se tud. Vagy éppen csak azt.
Mert ugye szeretkezni ész és érzelem kell. De ész az ugye nincs. Érzelem meg csak a pénzed, státuszod iránt. Lásd Kedves Ferit és háremét. Vagy Vajna papát.

Chaser: há nem? De.

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.