Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39551) Gorneck válasza Gyuri27 (#39541) üzenetére


Gorneck
titán

Én erről nem nyitok vitát, dolgoztam soron, egy biztos sor és sor közt is van különbség, de gürcöltem segédmunkásként is (festő, kőműves, villanyszerelő mellett), szal van némi fogalmam a munka ízéről...ezért se akarom ezt a témát húzni, mert értem miről beszélsz.

2003 óta vok a SCI, majd Foxconn-nál...de 1 vmit megtanultam...nem akarok olyan cégnél dolgozni, ahol magyar a vezetőség...ha lenne módom, már nem dolgoznék itt...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#39552) Gyuri27 válasza Gorneck (#39551) üzenetére


Gyuri27
félisten

A külföldi se jobb.
Mindegy, hogy holland, francia vagy akárki. :(

Amd - Radeon - Ryzen

(#39553) Gorneck válasza Gyuri27 (#39552) üzenetére


Gorneck
titán

Sajna pedig jobb...legalábbis nálunk ez volt, meg jópár ismerősnél... :( Bár mostanában volt 1-2 húzásuk amin maga is meglepődtem...3-4 lexus a parkolóba igen csak sokmindent elárul... :(

Szépet, dolgosat és naposat mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#39554) F34R válasza Gorneck (#39551) üzenetére


F34R
nagyúr

de azért valain jelent nem 47k ért vagy.

(#39555) hackeeeee válasza F34R (#39554) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez igaz...

Csak sokszor ez mellé társul az, h néha azt mondják, h nem tudnak fizetni, mert előfordulhat... És akkor meg eldöntöd, h milegyen, h lenyeled azt, h most nem kapsz lóvét, h otthagyod őket, és lehet, hogy maradsz munkanélküli..

Véleményem szubjektív...

(#39556) Gorneck válasza F34R (#39554) üzenetére


Gorneck
titán

Nahhh ez most így 8 után picivel nem sikerült dekódolnom... :D :(

Gorneck#1239

(#39557) darál0w


darál0w
Jómunkásember

napot.

A cigány szó betiltásával a cigánykerék új neve: etnikai fordulat... :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#39558) hackeeeee válasza darál0w (#39557) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Wááááááááááááááh. :D

Véleményem szubjektív...

(#39559) F34R válasza Gorneck (#39556) üzenetére


F34R
nagyúr

bocs itt sasoltak felettem mikor írtam és elüttem egy pár karaktert.

a lényeg abban van amit hackeee írt eggyel aladtam.

(#39560) Gorneck válasza F34R (#39559) üzenetére


Gorneck
titán

Az tény, hogy nem annyiért melózom, de melózni kell, mert anélkül megbaszhatom magam...ahogy sokan... :(

Gorneck#1239

(#39561) F34R válasza Gorneck (#39560) üzenetére


F34R
nagyúr

igen ez midnehol úgy van általában. viszont sok pénzért szívesebben dolgozok.
te így meg tudod venni amire szükséged van, én viszont szökőévente 1-szer.

(#39562) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Magyar valóság.

"sziasztok
van egy garanciális samsung mobilom.
párszor már leesett így a készülékház kopott lett.
az lenne a kérdésem hogy ha beállítanék a samsunghoz ,kicserélnék garanciálisan?
vagy meg lehet próbálni,esetleg esélytelen?"
:W

Amd - Radeon - Ryzen

(#39563) Gorneck válasza F34R (#39561) üzenetére


Gorneck
titán

Ezzel mindenki így van...de ahhoz ebben a világban vmit le is kell tenni az asztalra. Persze sajna itthon az se mind1, hogy mellik megyében szeretnél letenni vmit az asztalra és milyen szakterületen.
De azt a létrát elég rendesen végigjártam...persze nekem sok minden adott volt ehhez. Legfőképp szülői support...akik nagyon is kemény fogták a gyeplőt és ha kellett elém álltak és közölték fasz vagy fiam, oszt akkor lófax se volt nem hogy új csuka.

Ha akartam vmit azé meg kellett dolgoznom...sajna a mostani generációban ez pl kurvára nincs már benne...legalábbis én ezt látom. Tisztelet a kivételnek.

Gorneck#1239

(#39564) Gyuri27 válasza Gorneck (#39563) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egyrészt a szülök hibája.
Másrészt az államé.
Mindenki legyen fősulis meg egyetemista. A kétkezi munka meg see megfizetve nincs és még le is nézik.

Amd - Radeon - Ryzen

(#39565) Gorneck válasza Gyuri27 (#39564) üzenetére


Gorneck
titán

De azt is hogy teszik? Kinevelik a sok semmihez se értő emberkét alibi szakokon...nem kellett volna ebből is egy bevételi forrást kreálni és nem lenne baj...
Mert kurvára fel nem tudom fogni azt, hogy ha vmi végre működik, akkor miért kell azt szétverni? Jahhh mert a Fidesz találta ki? Jahhh mert az MSZP találta ki? De ha egyszer müxik? Akkor miért? De ha már mégis, akkor legalább vmi jobbat kéne kreálni nem? Nem, kérem szépen, ha nincs új nincs bevétel, nincs új kiskapu...így nem lehet tovább élősködni a népen...

Gorneck#1239

(#39566) Gyuri27 válasza Gorneck (#39565) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nézd a németeket. Ott is azért van szakember mert keletről oda megy mindenki. Amúgy ott is túlképzett hülyék lennének.
Ide meg nem jön senki. A román/székely szakmunkások is haza mentek. Mert otthon jobb.
Mi meg itt maradtunk a sok himihumi főiskolással. Akik olyan büszkék magukra, hogy csak na.
A számok nem hazudnak. A legtöbb munkanélküli a magát sokra tartó munka és életapasztalat nélküli diplomás.

Amd - Radeon - Ryzen

(#39567) Gorneck válasza Gyuri27 (#39566) üzenetére


Gorneck
titán

A helyemre nem találtak ember... :D Nem kell bemutatni...
4-5 embert hallgattak meg és semmi, és ez csak az én helyem...3-4 fő hívtak be egy másik pozícióra is...ott se volt siker...ennyit a frissdiplomásokról... :D Tisztelet a kivételnek...

Mikor meg bértárgyalásról van szó húzzák a szájuk, hogy hát mindenki pótolható...örüljek van munkám... :D Az anyátok pecccsssáját...

Ha ma Bajra mennék aszhem betolnám szomszéd páleszát...illata alapján nagyon jó kis nedüt hozott nékem... :D 1,5 lityós kiszerelésben...

ui: félreértés ne essék, nem a diplomás fiatalokkal van a bajom, hanem a fullon lebutított emberkékkel amit az ország pikk pakk kitermelt pár év alatt oszt most fulladunk bele. Mert igazából életcélok meg kb minden nélkül vannak...és némelyik még büszke is erre.

Gorneck#1239

(#39568) Gyuri27 válasza Gorneck (#39567) üzenetére


Gyuri27
félisten

Másrészről meg aki dolgozni akar azt nem fizetik meg.
Illetve olyan dolgokat követelnek, hogy csak nézel. Már az utolsó vécésnéninek is kell tudni angolul középfokon.
Kérdem én minek?
A munkaadók is fulladjanak bele. Mert ez a van olcsóbb munkaerő nagy duma. Csak mikor az új, olcsó munkaerő után kell takaritani a kakit meg kamillázás van. Erre mondom az, hogy ez van ecsém. Ennyiért ilyen embereket kapni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#39569) F34R válasza Gyuri27 (#39566) üzenetére


F34R
nagyúr

nézd , nekem nincsenek nagy elvárásaim. annyi kellene amit beadok anyunak közös költségek + 30-60k ig megmaradjon nekem. ha ezt nézed 100-110 nettó nem sok a mai világban.

A legtöbb munkanélküli a magát sokra tartó munka és életapasztalat nélküli diplomás.

Legtöbben kijárták az iskolát és nem értenek a saját szakmájukhoz sem.
még jó hogy otthon vannak. ha lejjebb adná az igényeit neki lenne melója.

(#39570) hackeeeee válasza Gyuri27 (#39568) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy van olcsó munkaerő, csak azokat sincs hol dolgoztatni...

(#39569) F34R: Ehhez erősen hozzájárunk az oktatási rendszer minősége.. Ma már a szakmunkás oktatás (ha még lenne normális) sem a régi.. Lényegében elmélet orientált oktatásunk van, ami szinte semmire nem elég..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#39571) darál0w


darál0w
Jómunkásember

szoltam nagybátyámnak...

intézi a kimenetelem.

ha van pontosabb info, ami tuti, akkor azt majd megosztom veletek :D

aludtam rá egyet...aztán fejben már számolgattam....itthon még ha a diplomát meg is szerzem ( 2 év lenne még )...krvára későn lenne saját kéró...bnő meg már lassan gyereket akar...:D

kint összeszedek egy kis zsét...aztán meglátom hogy alakul...az is lehet, hogy kint maradok és kirángatom bnőt...

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#39572) hackeeeee válasza darál0w (#39571) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah faca, akkor hajrá, sok sikert! :)

Asszony miccót?

Véleményem szubjektív...

(#39573) darál0w válasza hackeeeee (#39572) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

még semmit...tegnap még csak beszéltem rola, hogy jo lenne...estére már ott jártunk, hogy nem bánja...de még lesz 1-2 kör, meg sírás-rívás az tuti.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#39574) Gyuri27 válasza F34R (#39569) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem tudnak dolgozni. Nem az a tré, hogy valaki nem ért valamihez. Ez a munkaadó faszsága is.
Fontosabb a papir. Aztán, hogy emberünk egy nulla nem érdekes. Ahelyett, hogy maga tanitaná be az embert. Mert akkor az a tudás valós. Nyilván nem a szivsebészekről beszélek.
Sima raktárostól annyi az elvárás mint égen a csillag. Holott lássuk be nem egy bonyolult munka. Tanulható. Ami szerintem fontos lenne, hogy ne lopjon.
A mai fiatalság meg tényleg semmit nem ér. Az az alap, hogy nem ér be időre. Aztán állandóan fáradt mert sok a buli. Állandóan beteg (bár gyúr, hogy az s-s póló feszüljön).
Mindent, mindig jobban tud. Ha meg csúnyán nézel rá. Másnap már ki is lépett.
De felveszik. Mert picit gagyog angolul és relative olcsón dolgozik. Bár én ezt sok esetben nem hivnám munkának.

Amd - Radeon - Ryzen

(#39575) hackeeeee válasza darál0w (#39573) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát figya.. Ismerősöméknél a srác 1,5 évig volt Londonban dolgozni. Igaz, cégen keresztül.. Kibírták, igaz nehéz volt, de kibírták, átvészelték.

Véleményem szubjektív...

(#39576) darál0w válasza hackeeeee (#39575) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

3 havonta hazajövök...még mindig :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#39577) hackeeeee válasza darál0w (#39576) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ott is valahogy így volt, mondjuk a pontos időközöket nem tudtam. Néha volt, h bnője ment ki.. Úgymond megoldották felváltva. Meg lehet ezt oldani, csak akarni kell.. :)

Nem tudom, h esetlegesen merre leszel, akár átmegy repülővel, aztán összeszeded autóval, vagy hasonló. Manapság már vannak olcsó repjegyek, ryanair meg hasonlók.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#39578) darál0w válasza hackeeeee (#39577) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

jajah....:)

de előbb menjek ki...:D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#39579) hackeeeee válasza darál0w (#39578) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ámen! :D

Véleményem szubjektív...

(#39580) 8th


8th
addikt

Bammeg. Délelőtt majdnem megsütöttem anyám prociját. Szokásos géptakarítás + újra pasztázás után elfelejtettem visszadugni a cpu hűtőt a lapra :B . 2-3percig ment a gép majd elkezdett lelassulni és rövidesen kikapcsolt. Bekapcsolom elkezdi tőteni' a winfost megint lekapcsol. Óhogyajókurvaanyádat! Újra bekapcsolom belépek a biosba és azt látom, hogy a proci 96°C-os. Bazdmeeeg! :W Rádugtam a hűtőt 1perc alatt beállt szépet 40°C-ra. Egy ezer éves szarfos 2.4 celeroncsról van szó. Semmi baja nem lett de legalább a paszta eloszlott rajta. :DDD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#39581) F34R válasza darál0w (#39571) üzenetére


F34R
nagyúr

:C :C :C vesszé meg :P

(#39582) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hackeeeee mellik videókártya lett végűl is a HD vagy az X1650? :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39583) lipi67 válasza 8th (#39549) üzenetére


lipi67
veterán

Köszi, megvóót.

-Ma kaptam új gépet. A másik nem miattam hótta meg magát, szar volt alapból.

(#39557) darál0w: Ez ütött. :C

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#39584) hackeeeee válasza zoltanz (#39582) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most úgy állunk, h megnézzük, h mire lesz elég az X4500-as integrált a G41-en, ha elég lesz arra amire kell, akkor a végén egyik sem lesz.

Véleményem szubjektív...

(#39585) Gorneck


Gorneck
titán

Reggelt... :)

Gorneck#1239

(#39586) hackeeeee válasza Gorneck (#39585) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Viszont.

Véleményem szubjektív...

(#39587) shteer válasza Gorneck (#39585) üzenetére


shteer
titán

szépet :K

..szerintem jónak tűnik

(#39588) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Munkára fel.

Véleményem szubjektív...

(#39589) Gorneck válasza hackeeeee (#39588) üzenetére


Gorneck
titán

Arra...kezdek agyhalott lenni, de legalább most némi levegő is érkezik az irodába...így a zombimód talán később ér el...

Jó lenne vége lenne már a hónapnak...

Gorneck#1239

(#39590) F34R válasza Gorneck (#39589) üzenetére


F34R
nagyúr

:DDD

(#39591) hackeeeee válasza Gorneck (#39589) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én sem vagyok a toppon... Fejem is fáj.

Véleményem szubjektív...

(#39592) 8th válasza Gorneck (#39589) üzenetére


8th
addikt

Ezzel a kis adalékkal én is hozzájárulok a totális szellemi pusztulásodhoz. ;]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#39593) hackeeeee válasza 8th (#39592) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Wehhh.. Csodálatos! :D

Véleményem szubjektív...

(#39594) Gyuri27 válasza 8th (#39592) üzenetére


Gyuri27
félisten

Pedig ez neked való. :K :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#39595) F34R válasza 8th (#39592) üzenetére


F34R
nagyúr

loool honnan szedsz te ilyeneket ?

(#39596) Gyuri27 válasza F34R (#39595) üzenetére


Gyuri27
félisten

Le van mentve kövnyjelzőbe, me ezeket halgassa. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#39597) 8th válasza F34R (#39595) üzenetére


8th
addikt

Tesóm 2éves kislányának az aktuális kedvence. Gumimaciról már leszokott hála istennek na az volt az igazi büntetés egymás után 29x végignézni vele youtube-on. :DD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#39598) Gyuri27 válasza 8th (#39597) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez a kedvencem. [link] :B

Amd - Radeon - Ryzen

(#39599) 8th válasza Gyuri27 (#39598) üzenetére


8th
addikt

Kb ezt is néztem volna ki belőled. :DD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#39600) Gyuri27 válasza 8th (#39599) üzenetére


Gyuri27
félisten

Neszójjá be. Me 9th lesz!!! :o

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.