Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1251) brumi1024 válasza Maotun (#1250) üzenetére


brumi1024
veterán

Kényelmesebben hűthető szerintem, mint a 4790K, pont a forrasztottság miatt, én Dark Rock Pro 3-mal hűtöm még, de már itt a vizes konfig. Tápnak minőségi 650-750W-os példány elég.

(#1252) Maotun válasza brumi1024 (#1251) üzenetére


Maotun
őstag

milyen víz lesz?

(#1253) brumi1024 válasza Maotun (#1252) üzenetére


brumi1024
veterán

Épített, EKWB-től. A kompaktokból járt nálam 3 zajos szivattyús, így abból elég volt egy jó időre.

(#1255) #Morcosmedve válasza Maotun (#1254) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

nem, de ennyiert sokkal jobb egyedi vizet veszel EK-tol... Ő is egyedileg allitott ossze. Vizhutes topicban megtalalod, hogy milyet! :R

© asszongya'hogy

(#1256) gyiku válasza Maotun (#1254) üzenetére


gyiku
nagyúr

ilyesmit kepzelj el: [link]

hüllő

(#1257) brumi1024 válasza Maotun (#1254) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem, olyasmi, mint amit felettem linkelt gyiku, csak más szivattyúval(D5) és prociblokkal (Supremacy Evo Full Nickel).

(#1258) Maotun válasza gyiku (#1256) üzenetére


Maotun
őstag

30-40k ig tudok képzelődni :U ez csak kompakt víz lehet vagy inkább maradjon a Phanteks PH-TC14PE :F

(#1259) brumi1024 válasza Maotun (#1258) üzenetére


brumi1024
veterán

Én maradnék a Phanteksnél, vagy ha mindenképp kompaktvíz akkor Enermax Liqmax 240 vagy a Lepa változata az Aquachanger.

(#1260) #Morcosmedve válasza brumi1024 (#1259) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Vagy H110! :K (férjen el!)

© asszongya'hogy

(#1261) brumi1024 válasza #Morcosmedve (#1260) üzenetére


brumi1024
veterán

Azokat nem ismerem, nem mertem semmit mondani róluk, Liqmaxom és Tritonom volt. Tényleg a te vizes terved hogy áll? Jó a vizesbe is, ne itt offoljunk, bár legalább pörög a topik, pár hete még elég csendes volt.

(#1262) #Morcosmedve válasza brumi1024 (#1261) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igaz, hogy szana, meg szét van offffffolva, de orulok, hogy a nem off porog, hala annak,mhogy sokan csabulnak el :) Blokk megvan, ek full nickel, ossze is raktam 2011-v3-ra... egyelore ennyi. Nem tudok radi ugyben donteni+venti...

© asszongya'hogy

(#1263) akoska07


akoska07
nagyúr

Kicsit felkavartam az állóvizet. :) :))

Egyébként minden hibátlanul megy. Semmi sem hisztizik semmire.
Szuper a gép.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1264) gyiku


gyiku
nagyúr

(#1265) #Morcosmedve válasza akoska07 (#1263) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Helyes és "én megmondtam" :D :)

© asszongya'hogy

(#1266) akoska07 válasza #Morcosmedve (#1265) üzenetére


akoska07
nagyúr

Gyors volt a 6700K is,pláne 4.8GHz-en.
Arra sem volt panaszom,csak jött ez a proci,emiatt volt az egész váltás,amit egyáltalán nem bántam meg.

A tuningplan-el foglalkoznék,de elfelejtettem a jelszavamat,nem tudok belépni,és anélkül nem lehet. Először regisztrálni akartam,de azt mondta már be vagyok regisztrálva azzal az email-el.
És a reset password nem igazán akar megnyilni az intel oldalán amit email-ben küldtek.
Se gépről,se telefonról.

Lehet regisztrálok másik email-el.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1267) #Morcosmedve válasza gyiku (#1264) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Tested at stock speed, ami azt jelenti, hogy, pláne durva az 5820k... nem értem, hogy miert vesznek 6700k-t, na mind1 :)

Az araknal elfelejtik, hogy egy X99-A sokkal jobb mint egy Z170-A...

akoska07: kellett neked megigerni, most kuzdhetsz a password reset éterében :D köszi! :R

© asszongya'hogy

(#1268) akoska07 válasza #Morcosmedve (#1267) üzenetére


akoska07
nagyúr

Vmi gáz van az intel oldalával most.
Regisztráltam másik email-el és oda még levél se érkezett,pedig kellett volna.

Annyira bírom amikor csinálni akarok vmit és pont akkor nem elérhető az oldal minden szolgáltatása.
nem igazán biztosítok be naponta procikat,és pont az nap nem megy rendesen amikor biztosítani akarnék,kva jó.

#1269 hpeter10 :
El sem jutok odáig. Amíg be nem lépek addig nem tudok csinálni semmit.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1269) #Morcosmedve válasza akoska07 (#1268) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:C Akkor inkább hagyjad, amig nem stabil, nehogy 2x er vonjon le...

© asszongya'hogy

(#1270) trek81 válasza #Morcosmedve (#1267) üzenetére


trek81
senior tag

ten point :R :R :R

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1271) akoska07


akoska07
nagyúr

Eszembe jutott a jelszó (beletrafáltam :D ),sikerült belépnem.

Tehát,kiválasztod a procit és beírod hány darabot szeretnél biztosítani.
Következő lapon kiírja az összes adatot,milyen proci hány darab,mennyibe kerül.
Alul van egy ilyen szöveg :
After completing your purchase you will receive a confirmation email that includes the Activation Code for each purchased Plan.You can also retrieve the Code at any time by logging in and selecting the View Transaction History link.The Activation Code is needed to file a claim for processor replacement.
Ott kipipálod,hogy elfogadod a szerződés feltételeit,aztán proceed to checkout.
Következő ki választhatod melyik névvel címmel szeretnéd,fontos,hogy rendes cím legyen,ne postai megőrző box.
Tovább nyomva bejön a fizetős rész ami nálam csak paypal volt,más fizetési lehetőséget nem adott meg csak paypal-t.
Ott be kell lépni a paypal account-ba.
Miután beléptél kiírja mennyibe fog ez neked kerülni a te pénznemedre kiszámolva,és majd annyit fog levonni a paypal számláról.
Onnan tovább nyomva visszavisz az intel oldalára.
Ott még utoljára átnézhetsz minden adatot és módosíthatod ,ha vmi nem stimmel.
Legvégül Place order.

Amint befejezte átdob egy másik oldalra és ezt fogja ott kiírni:

Your order has been received.
Thank you for your purchase!

Your order # is: XXXXXXXXXX.

You will receive an order confirmation email with the details of your order and a copy of the activation code for each plan purchased. You can also retrieve the activation code at any time by logging in to the PTPP site and selecting the View Transaction History Link.

The activation code is required to file a claim for processor replacement.

Click here to print a copy of your order confirmation.

Az email szinte azonnal megjött az inteltől,amit gyorsan el is mentettem egy mappába,hogy ne kelljen keresgélni.
Benne az összes adat a vásárlásról.

Az enyém már biztosítva van. :K :))

Lehet beüzemelnem a kompresszort. ;]

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1272) #Morcosmedve válasza akoska07 (#1271) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na, akkor csak sikerult! :D Grat!! :)

Koszonom a reszletes leirast! :R

Ezek szerint sehol nem kell a CPU szeria szama, meg az se erdekli, hogy szamla milyen, nem semmi.
Ido sincs megadva, hogy meddig szol a plan? :U

Udv!

© asszongya'hogy

(#1273) akoska07 válasza #Morcosmedve (#1272) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem kért adatokat.
Viszont csak dobozos procira érvényes ez a tuningplan.

Itt le tudod csekkolni mennyi garancia van még a procidra.
Tehát...
egyszeri cserére elegendő a biztosítás,amennyiben a tuningplan-t megvásárolod egy éven belül a proci vásárlásának napjától számítva.
A tuningplan nem befolyásolja a 3év garit a processzoron,valamint kiterjed a normál 3 év garanciára. Tehát max 3 évre elég a tuningplan.
Illetve az nem tiszta,hogy ad-e hozzá plusz egy évet a garanciához.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1274) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#1267) üzenetére


MPowerPH
félisten

En irtam mar korabban is, hogy az az 1db teszt a 6700K-val, ahol jatekokban begyalazza a tobbi procit, kamu. Az osszes olyan game, ami pl. a Cryengine -t hasznalja, az profital a tobb magbol. Annyira, hogy meg a 8 magot is meghalalja par plusz FPS-el a 6-hoz kepest. Es igen, ezek itt alap ertekek, tehat a 6700K-nak volt min. 400MHz elonye. Es az 5820K is tudja a 4.7GHz-t 24/7-re. Szoval en sem ertem a hypot a Skylake korul, tekintve, hogy derekasan tul is van arazva a keszlethiany/kereslet miatt. Igy fordulhat elo, hogy egy 4 magos cpu dragabb, mint a 6 magos. LOL...

Don't Tread On Me

(#1275) nullpoint válasza akoska07 (#1273) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ez a garanciaellenőrző oldal eddig a szám beírása után sosem csinált mást mint elszürkült és ment egy animált csík a háttérben. 15 perc volt a max amit bírtam várni :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#1276) ThodEE válasza nullpoint (#1275) üzenetére


ThodEE
őstag

Igaz nem a topikba tartozó procim van, de egyből dobta az infót , semmit nem vártam , FPO hoz beírtam ami a procin látszik :R
Product: BOXED INTEL® CORE™ I5-3570K PROCESSOR (6M CACHE, UP TO 3.80 GHZ) FC-LGA12C
FPO Number : 3240c596

Estimated Warranty Expiration*: Apr 27,2016

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#1277) #Morcosmedve válasza akoska07 (#1273) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Áhá, köszönöm a felvilágosítást! Megnézem, hogy szerintük meddig van gari a procira! Nekem is "dobozos" (idezojelben, mert nem sok minden van benne xD) :)

BMW001: Locutus-ra én már rég nem reagálok, mert elvakult, amit irtal a Skylake topicba, teljesen igaz, ha 4790k árra leesne a 6700k (a 4790k is irrealisan draga es kb 15k-t emelkedett...), akkor +30k-t mar erdemes lehetne megfontolni, de jelenleg ar/ertekben messze jobb a HEDT.

© asszongya'hogy

(#1278) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Általában az 5930K milyenek? Volna egy majdnem az 5820K árában.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1279) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#1278) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem annyira jók tuningban :( illetve a 40lane az 5820k-ra, aminek 28lane, nem eri meg igazabol. De max te is tovabb adod :)

© asszongya'hogy

(#1280) akoska07 válasza MiklosSaS (#1278) üzenetére


akoska07
nagyúr

Elég sz@rul mennek tuningban az 5930K procik.
5820K-ból nem nehéz jót találni.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1281) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#1277) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rajottem mar. O volt az, aki meg Achinak is megmondta volna a frankot.... :DDD

miklosss2012: 5930K -k alt. nagyon rosszul mennek, szoval nem nagyon eri meg azokban gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1282) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

ertem, csak atfutott egy gondolat :D...mivel majdnem egy 5820K araban volna.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1283) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#1281) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:DDD fap fap fap, de látom bánt, csak reagálsz neki. 4,2-n kb ott van mint 3,6-on, neha egyik neha masik jobb.

De 4,5 HEDT es 4,5 skylake, es tovabb emelgetve sose lesz ott es ebben meg a memoria sebesseg es a pcie line nincs benne + forrasztott.

© asszongya'hogy

(#1284) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#1283) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ugyan az a VGA-nk, szoval az all, hogy az 5960X-el csinaljunk egy osszehasonlitast game -ek alatt. Engem is erdekelne, mennyivel is uti majd meg a Skylake -et. Persze jobb lenne SLI-vel. En a Ti-t azt elvetettem, ellenben lehet visszaepitem a 980 SLI-t, azoknak most padlon az ara.

Don't Tread On Me

(#1285) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#1284) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem eri meg a Ti, en is arra jutottam. Lenne olcson ref 980 betennek en is kettot. Kiv vok bele mer e menni a tesztbe :D 390-em ellen se nagyon jottek jelentkezok.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#1286) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#1285) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a masik valtozat, hogy veszek 2db 390-et(mar ha olcsobb). 5760-ban van olyan jo, mint a 980-as. Bar hasznaltban nem lattam, csak ujonnan, ugy meg draga. Egy 980-ast blokkal meg mar lovok 350 korul.

Mindjart jon a procim, mar beszolt a postas. Ma szerintem nem lesz idom beszerelni, mert a bicajhoz is megjon a fek, es azt is meg kell csinalnom, hogy hetvegere hasznalhato allapotba keruljon.
Egyebkent meglepoen 1db 980-as is eleg erre a felbontasra. Amiota bent van a 6 magos, sokkal jobbak a min FPS-es ertekek. Nincs akkora drop. Szoval mondhat barki barmit, van elet 4 magon tul is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1287) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#1286) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Pontosan. 390-re is ezt mondom. Teljesen jo FHD ra AA n kivul minden maxon...

Es van is elonye, egy emberke jott hasonlitasra 970-el es nem tudott mit kezdeni vele. 980 nal vagyok egy szinten kb.

Kiprobalnek egy 980-at is, de ezert nem rakom ujra a win10-et, lenne aki adna kolcson amugy.

© asszongya'hogy

(#1288) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#1287) üzenetére


MPowerPH
félisten

980-nak egy nagy elonye van, az OC. Nekem 1550-en ketyeg game -ek alatt. Alapon tenyleg nincs nagy kulonbseg, meg egy 290X is majdnem megfogja eyefinityben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1289) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#1288) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

azert az sem altalanos, de 1500-ot kellene tudniuk. En ugy vagyok vele, hogy akkora felarat nem er meg par minFPS, mondom ezt úgy, hogy volt 980-am. De egy olcsó jól menő ref érdekelne 120k ért max. Szerintem dragak hasznaltan, itthon... egy elonye van, igen, hogy pl a 390 nyóc gigás, ami azért király és nem egy játék kért be 5 felett.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#1290) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#1288) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:C Kircsi!

Hol nézzek batch okat egyebkent? 5820k-d elado lesz? :D

© asszongya'hogy

(#1291) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#1290) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, ha ez bevalik, akkor eladom. :)

BATCH -ok

Don't Tread On Me

(#1292) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#1291) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Eleg igeretesnek tunik! :K

Koszi!

© asszongya'hogy

(#1293) pomorski válasza rhommel (#1050) üzenetére


pomorski
őstag

Szerintem a 5930K a jobb választás, de a +60 rugó többletet szerintem nem éri meg. Én a helyedben csak akkor venném a 5930K procit, ha a pénz nem számít. Ha számít, akkor a másikat.

(#1294) MPowerPH válasza pomorski (#1293) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt mibol szurted le? Miert gondolod, hogy az 5930K a jobb valasztas? Indokold meg plz. :R Szerintem ha nem quad vagy tri SLi-t akar hajtani, akkor penzkidobas.
Nezz majd ra a BTACH tablara, amit linkeltem. Az 5930K -k atlagosan +0.1v -al kernek tobbet ugyan azon frekvenciahoz. A VID -uk pedig eddig ahogy lattam soha nem kuszott be 1v ala.

hpeter10: Tudatos vasarlas volt, mint Akoskanal. :) Az osszes hirdetett L-el kezdodo BATCh -os volt. Ez volt az egyeduli J-s, meg volt egy 3-asal kezdodo. Azok sem mennek rosszul, de ott nagyobb a szoras. Ha ez hozza az atlagot, es tudja 1.2v alatt a 4.5GHz-t, akkor az mar nagyon jonak szamit. A tobbi meg ajandek. Ugye ki tudja, hogy a wafer melyik pontjarol szarmazik a proci.... :)
Ha jol megy, akkor ugyis eladom elobb vagy utobb, hogy keressek is rajta. 6700K-t akarunk venni nitrohoz, azzal egyszerubb az egesz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1295) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#1294) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hehe, gondoltam :) Kivancsi vagyok! :K

Nitro? :U

© asszongya'hogy

(#1296) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#1295) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze... Attol, hogy nem reklamozom, meg csinalgatom(pontosabban 3-an vagyunk), probalkozok. Egy 4690K a tanulo vas. Ezt az X99-et nem mertem, mert sok penz, es ezt egyedul vettem. Nyar ota kint van a dewarom is, eddig 2db sessionra volt idonk, mert ugye mindenki dolgozik, most peak van.
Skylake -et viszont nitrora szannank. Pont jo lenne, ha lenne meg 1db GTX-em, mert eddig csak 3 van, ertelem szeruen mindenkinek 1. Most vettunk kulon pumpat csak a VGA-nak, igy azok vizzel fognak szaladni nitrozaskor is. :) Azt, hogy mikeppen keringtetunk a rendszerben hideg vizet, meg nincs megoldva. Valszeg egy nagy tartaly lesz, amibe elore hutott viz kerul. Vagy egy regi fagyaszto, vagy beruhazunk egy vizhutore.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1297) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#1296) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

De jó, erről hol lehet majd olvasni? :)

© asszongya'hogy

(#1298) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#1297) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha mar nem leszek full amator, akkor az extreme tuning topikba en is beszurok par kepet, eredmenyt. De ezt csak Karacsony utan, addig nagyon busy lesz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1299) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#1298) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:) Hajrá!!!!! Várom!

© asszongya'hogy

(#1300) nullpoint


nullpoint
senior tag

Akinek működik az intel garis oldala meg tudná nézni az én procimat ?
J513B823

köszi :)

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.