Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#751) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#750) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, de 2133 on lefut az ibt all ram, szoval LoL...

© asszongya'hogy

(#752) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#751) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem is kehes. A 4.25Ghz-s beallitasom, ami elvileg tok stabil, mert folyamat ment a gep vele egy napot, es kapott mindenbol egy kicsit. OC beallitasa utan szepen elindul. Ellenben ha leallitom a gepet, es ujra akarom inditani, akkor megall 50-es hibakoddal. A 4,635GHz persze satbil, az mindig indul, es soha nem fagy ki. Nem szereti ez itten az alacsony orajelet. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#753) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#752) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:D Nincs nalam gond semmi massal...gyanus hogy valami hibas, es nem a memoria.

© asszongya'hogy

(#754) 04ahgy válasza #Morcosmedve (#747) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az a VGA elég betegnek tűnik. Pöttyöz!

BMW, milyenek a tapasztalatok a Championnal? Teccik? :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#755) MPowerPH válasza 04ahgy (#754) üzenetére


MPowerPH
félisten

Roviden es tomoren. Alom :R Olyan orajelen megy benne a cpu, amin az elozo MSI-ben soha elotte. Es persze stabil. Uncore szinten. Ket erdekes dolog van. Az egyik, hogy a memoriat csak 125-os strap-al tudom huzni, alapon mar 2400-on sem bootol, barmit csinalok. A masik pedig, amit irtam korabban, es azota utana nezve kitunik a review-ekbol is, hogy ebben a lapban ugyan azon orajelen, legyen az ram vagy cpu, kicsit kevesebb pontot dobnak a tesztprogramok, mint a tobbi lapnal.
Meg a ventiszabalyozassal van kis gondom, de azt megoldom kulon panelon.

Varom a tobb szabadidot, aztan vegre johet az LN2. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#756) westlake válasza MPowerPH (#755) üzenetére


westlake
félisten

"A masik pedig, amit irtam korabban, es azota utana nezve kitunik a review-ekbol is, hogy ebben a lapban ugyan azon orajelen, legyen az ram vagy cpu, kicsit kevesebb pontot dobnak a tesztprogramok, mint a tobbi lapnal."
És ez nem gáz egy kicsit? Elég vicces, hogy ilyenre "vetemedik" a Gigabyte. Majd rászokik erre a tobbi gyártó is. Hol lesz a határ, amit majd nem lépnek át? Egy 5GHz-es CPU majd annyit ér, mint egy 4.5GHz-es? Nyilván a HWBOT-on az a fontos, hogy kinek a neve mellett szerepel egy 3MHz-cel magasabb érték, de ez a módszer számomra annyira visszataszító. :(
Ennyi erővel csak egy mag legyen aktív és akkor nincs határ. Valahol számomra ez már annyira értelmetlen. A valódi erőt, sebességet még megértem, de ez nem valódi erő. Ez egy szimulált környezet, aminek végképp semmi haszna. Mintha egy autót vákuumban tesztelnének. Impresszív értékek születnének, csak éppen senki más nem tudja olyan környezetben használni az autót. Aki ismeri a fizika törvényeit, annak még csak nem is érdekesek az elért eredmények.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#757) MPowerPH válasza westlake (#756) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem nem. Mert nem 500MHz hianyzik(tudom, hogy nem komolyan gondoltad), hanem ugy 50MHz. Es a lap egyenlore stabilan tartja a cpu-t 4.635GHz-n, mikozben elotte az MSI-ben a 4.5GHz is instabil volt, barmit csinaltam vele. Szoval banom is en abbol az 50MHz-bol adodo veszteseget, ha kozben 200MHz-vel tobbet bir, minimum. Hidegben akarom csak neki jobban megkuldeni, ott valik el, hol is a vege. Az biztos, hogy az MSI-ben 4.6GHz-n sem tudtam benchelni, mert fagyott. Ebben meg itt ketyeg 24/7.
HWBOT -on sem mind1, mert nem csak orajelekkel megy a verseny, hanem kulonbozo benchekben is, ahol ez mar hatrany lenne.

Egyebkent kell szervalnom uj Samsung ic-s memot, hogy min. 3600-on szaladjon gond nelkul, tesztekre pedig lehessen a fole is tolni. Mert itt meg hiaba megy az UNCORE veszettul, a memok kevesek hozza.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#758) #Morcosmedve válasza 04ahgy (#754) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nincs baja a VGA-nak! A lap biosa failkodik es meg meg fagyogat. Valszeg gariba megy a lap, mert alap 2133-on kivul mast nem lehet beallitani, ha igen, max egy rammal, de akkor is ujraindul sokszor bekapcsnal, megfagy, majd egyszer beveszi es boot...es mondom eddig ment, olyan noncs h egy mukodo vbeallitast nem lehet visszarakni.

© asszongya'hogy

(#759) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Leadtam gariba az Asus-t...nem fűzök hozzá semmit.

Gigabyte GA-X99-Gaming 5P-t bepróbáljam? :U

© asszongya'hogy

(#760) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#759) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem siman. Sok valasztas nincs, mert az MSi, Asrock kilove.

Don't Tread On Me

(#761) westlake válasza MPowerPH (#760) üzenetére


westlake
félisten

Most már ott tartunk, hogy csak a Gigabyte csinál használható (tuningos) alaplapokat? Ehh..

Play nice!

(#762) MPowerPH válasza westlake (#761) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, ott van meg az Asus, de azt most gariztatja. OC Socket nelkul nem erdemes X99 -es alaplapot venni, ez mar kiderult.

Meg nem nagyon mutattal OC-s eredmenyeket, pedig ugy tudom, hogy nalad van mar az XPower egy ideje.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#763) westlake válasza MPowerPH (#762) üzenetére


westlake
félisten

Azt is csak azért vettem, mert tetszett. Nem véletlen, hogy már nem látsz tőlem eredményeket. Kiöregedtem. Már egyáltalán nem villanyoz fel a tuning. :( :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#764) MPowerPH válasza westlake (#763) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akar hiszed, akar nem, azert tenyleg nagyon jo ez a SOC. Nem merem neki jobban tolni, leven 25 fok van a szobaban, es ilyenkor a vizhutes is keves. Pedig lenne meg benne, 4.9GHz teljesen elerheto 1.45v-al, 15 fokkal lenne csak huvosebb. Egyebkent itt meg a kapott pontszam is nagyon eros.(szerintem)

Don't Tread On Me

(#765) #Morcosmedve válasza westlake (#761) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem, az a baj, hogy osszeomlott a lap BIOS-a es most lehet heteket varni, meg focizgatni, hogy hatszor vissza adjak majd, hogy naluk jo. Egy amit nem tudok a giganal, hogy bios update mennyire gyakori, mert meg mindig csak ket db van az oldalon? Vagy ennyire jo lenne? Illetve a ventilatorokat be lehet e normailsan allitani - szoftvert mennyire frissitik az oprendszer elorehaladasaval? Ezeket Gyuritól is kérdezném. Plusz mennyire fog menni a RAM-om, mivel QVL-ben nincs benne? :U
Koszi! :R

© asszongya'hogy

(#766) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#764) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Tweak launcheres kepeket tudnal kuldeni, akar priviben, amik ilyen 4.4-4,8 ig stabilak? Koszonom! :R

Egyebkent kell az OC socket es nem csak a giga maradt, de az msi nekem valamiert nem jon be, illetve en nem akarok ennyit raszanni, mert felesleges. Asrock nal lenne UsB 3.1-es lap js, oc sockettel, de ket ev a gari, ami nalam kiejti, ezert nem sok lap maradt. Asus ugye gariban, illetve mindegyik lapjuk ugyan arra epul (legalabb is ami meg szoba johene: S/Pro/Deluxe).

Visszajon garibol, mennyire lesz vajon eladhato? :U

© asszongya'hogy

(#767) 04ahgy válasza westlake (#756) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valószínűleg pont annyival van a konkurensek alá lőve, hogy többet profitáljon a nagyobb stabilitásból, mint amennyit veszt ezekkel. Ez összességében még így is egy bruttó-nettó győzelem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#768) 04ahgy válasza #Morcosmedve (#765) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Elvileg a QVL csak irányadó, annyira fog menni, mint az ASUS-ban ment. A GTL-en kívül semmilyen szabályozó szoftvert nem használok, és a ventiket is mindig 100%-ra lövöm be. A BIOS frissítések jövögetnek természetesen itt is, mert még mindig nem forrott ki 100%-ban szvsz. az X99 sem!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#769) #Morcosmedve válasza 04ahgy (#768) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Koszonom! :R

De ezek szerint lehet szabalyozni a ventiket :) Akkor meg minek a QVL? :U egyébként Z87-en se QVL-es memoriam volt, csak gondoltam most hatha erzekeny ra, de, hogy egy kis allitgatastol osze fossa magat a lap BIOS-a, az durva...

Akkor szerinted is vegyem meg a GIGABYTE GA-X99-Gaming 5P-t? Remelem is, hogy adnak ki ra BIOS frissitest, mert talan az egy ami kint van is béta.

© asszongya'hogy

(#770) 04ahgy válasza #Morcosmedve (#769) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Akkor szerinted is vegyem meg a GIGABYTE GA-X99-Gaming 5P-t? Remelem is, hogy adnak ki ra BIOS frissitest, mert talan az egy ami kint van is béta."

Én biztosan a GIGABYTE termékére szavazok, ha venni kell valamit.
Van hozzá egy normál és egy frissebb béta BIOS. Miért adnának ki valaha is frissebbet, ha ez a kettő elég ahhoz, hogy soha, senkinek ne legyen BIOS eredetű gondja?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#771) #Morcosmedve válasza 04ahgy (#770) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mivel nem ismerem a Bios-at, ezert kerdeztem! :R Egyebkent, termeszetesen nem kell bios refresh, ha stabil, ami van, az csak jo jel, illetve jokat olvastam a review-an is.

Irtam asusban is, de ha ide valaszolsz, akkor nem offolom tovabb azt a topicot :R

© asszongya'hogy

(#772) 04ahgy válasza #Morcosmedve (#771) üzenetére


04ahgy
nagyúr

[#2131]: Az XMP azért van, hogy könnyebb legyen a beállítás. A tuning ugyanúgy nem garantált. "Nyilvan az Oc nem garantalt, intel reszerol, de az asus reszerol ott van, ha iranymutato, ha nem, pl a QVL is, innentol kezdve egyebkent ez nem erdektelen." ---> hiába van az ASUS részéről ott bármi, ha a CPU-t az Intel gyártja és az Intel specifikálja. Az Intel meg 2133MHz-et adott meg, ha ezt írja az ASUS, ha nem. Természetesen, ha alapbeállításokkal is tapasztalsz hibát, az már ok a garanciális igény érvényesítésére, de erről eddig nem volt szó - vagy átsiklottam felette.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#773) #Morcosmedve válasza 04ahgy (#772) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, igen. Mas fondja is volt, irtam, de lehet nem volt egyertelmu. :B Ez van. Ma megyek az 5P ért, aztan kiderul mi van :)

© asszongya'hogy

(#774) 04ahgy válasza #Morcosmedve (#773) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kíváncsi vagyok a majdani tapasztalataidra.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#775) #Morcosmedve válasza 04ahgy (#774) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nah, beszereltem, tetszik, a bios se veszes, asusrol, bar szerintem kevesebb a beallitasi lehetoseg, pl a spread sectrumot nem tudom kikapcsolni. De vegulis minden meg van ami kell.
Meg is tartanam, HA ebben elindulna a ram. Itt annyival jobb a helyzet, hogy mindegyik megy dual channelben 3200-at, de mar se 3 se 4 db memoriaval egyaltalan nem jut el bios ig. Ergo arra kovetkeztetek, hogy CPU maradt mar csak ludasnak, szerdara a ceges gepet megengedtek hogy kivegyem egy orara igy le tudom tesztelni azzal a procival... mi a helyzet. Viszont ha azzal megy, azt jelenti, hogy vissza kell vigyem a Giga lapot, mert az Asus teljesen jo... csak ugye most valamiert a gigat tartanam meg. Vajon mennyire lehet az Asus t eladni? Mert 60-ert feltennem, az jo ar, ugy h egy honapos sincs. :U

Velemeny? :R

© asszongya'hogy

(#776) 04ahgy válasza #Morcosmedve (#775) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azért a 3200MHz az nem a belövöm az XMP-t és csókolom kategória, semelyik gyártónak, és OC Sockettel sem. Meg kell emelni a megfelelő feszeket, manuálisan!

A BIOS az F1-es, vagy az F2c?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#777) #Morcosmedve válasza 04ahgy (#776) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Koszi a valaszt, de 2133-on se megy csak ket db stick. Vagy mit emeljek meg ahhoz, be se tudok lepni, max elore felteszek feszt, aztan beteszem a maradek ket db sticket? :U

3200 hoz? Sys agent et szoktam 1,25-re meg ugye a dimm et 1,35-re. CPU oc mode kapcsolo oc modban van, az az oc socket alkalmazasa, gondolom?!

F1 a BIOS. Betat nem merem.

Udv,
Peti

© asszongya'hogy

(#778) #Morcosmedve válasza #Morcosmedve (#777) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Kifutottam az idobol, de egyebkent barmilyen meglepo siman mentek az asus ban XMP ben, aztan egyszer csak nem. De utan ugyan ugy 2133-on sem, csak 3-4 restart utan. Giganal pedig alapbol nem megy 4db stick sehogyan sem egyutt, csak ketto. :(

Bocsi, hogy teged farasztalak, de talan te ertesz a legjobban a procikhoz itt a forumon (is, mert ugye a play it en is batran toltogetted a nitrot).

Esetleg feszre tippek? Hatha elobeallitva egyaltalan 4 db-al elindul (post code kijelzo jo lenne a gigara...)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#779) 04ahgy válasza #Morcosmedve (#777) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Márpedig a beta BIOS-t kell kipróbálnod. Nekem ugyanez volt az X99-SOC Force-szal. F3 BIOS-szal csak egy Crucial 2400-as ment a négyből. Frissítettem, és voilá, ment a többi is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#780) #Morcosmedve válasza 04ahgy (#779) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Rendeben, köszönöm, kipróbálom. Feszültség adatok?

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#781) MPowerPH válasza 04ahgy (#776) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg az a ramokon is mulik.... En pakolom neki a feszt, de ugysem hajlando 1.5v-on indulni 3250MHz-n. Idozitesek lazitasaval persze lehetne, de ugy csak veszitek...

Don't Tread On Me

(#782) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Helyzet valtozatlan, updatelt bios al se megy 4 stick/quad channel... semmilyen alap beallal :(

© asszongya'hogy

(#783) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#782) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg kiderul, hogy a quad kit a rossz.

Don't Tread On Me

(#784) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#783) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

De akkor külön külön, össze vissza variálva nem menne a dual channel se, nem? :U

© asszongya'hogy

(#785) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#784) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem valoszinu. A dual es a quad mukodes kozott van kulonbseg. Ugy lenne az idealis, ha ratudnal probalni masik memoriakkal.

Don't Tread On Me

(#786) snecy20


snecy20
veterán

Napokban beújítanék egy G.Skill - F4-3200C16Q-16GRK - Ripjaws 4 RK-ra - [link] - remélem nem lesz semmi stikli, és menni fog minden rendesen. Azóta a problémás Giga X99-UD4 lapot becseréltettem az Aquánál minimál ráfizetéssel egy Giga Gaming 5P-re, ezutóbbi megy eddig hibátlanul.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#787) #Morcosmedve válasza snecy20 (#786) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ugyan ilyen Ramom van, ugyan ilyen giga lapban es quad ban nem mennek, csak dualban. Ma elvileg sikerul megnezzem mas ramokkal, hogy a proci IMC je szarakszik vagy pedig a memoria nem hajlando menni.

BMW001: igen, de akkor sem igazan ertem, illetve ment az asusban, csak 2133-on, szenvedosen, itt mar be se teszi egyaltalaban.

© asszongya'hogy

(#788) snecy20 válasza #Morcosmedve (#787) üzenetére


snecy20
veterán

Jah, látom közben, visszaolvastam. Végülis a 3Ghz-es verzió lesz nekem.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#789) #Morcosmedve válasza snecy20 (#788) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nálam is lehet lesz downgrade 3000C15-re, ha a RAM a problémám.

© asszongya'hogy

(#790) snecy20 válasza #Morcosmedve (#789) üzenetére


snecy20
veterán

Remélem nem fog kelleni mindenképp BIOS frissítés, úgy néz ki Giga lapok küzdenek még a DDR4 instabilitással 3Ghz vagy afelett. :D :o

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#791) #Morcosmedve válasza snecy20 (#790) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hát, nekem megy 3200MHz C16, de ugye dual-ban. 2133-on se mennek quad-ban, de nem hiszem h ez a giga miatt lenne. Asusban is kínlódással mentek quad-ban, 2133-on, bár előtte simán ment az XMP, de ott közben valami megzakkant.

© asszongya'hogy

(#792) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Asus X99-S-ben ment a procim es ment a quad channel XMP is. Gigat vissza viszem, mert ez igy vicc. Asus meg nemtom hogy bajos e, minden esetre az X99-S-el is CPU-t 3-adjara berakva indult el az eredeti konfig...

© asszongya'hogy

(#793) gyiku válasza #Morcosmedve (#792) üzenetére


gyiku
nagyúr

irtad, hogy a munkaban 1 orara megkapod a masik gepet. meg tudod nezni a sajat lapodban a sajat ramodat, de a melos cpuval, hogy mit csinal? vagy a ram, vagy a cpu memvezerloje lesz a ludas szerintem.

hüllő

(#794) #Morcosmedve válasza gyiku (#793) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, az az Asus X99-S lap. 2800-as Corsai Dominator 4x4 van benne es 5820k.

A Giga Gaming 5P-ben egyik CPU-val egyik RAM kit se megy quadban, maximum dualban, de akkor XMP-ben a max settinget tudja.

X99-S-ben az en procimmal ment a quad channel mind a ket ramnal XMP maxon. Aztan visszakerult az eredeti proci es egy oran at igazgattam a procit, mert latta a lap a 4 Corsairt de csak 2x4-et inicializalt, 3-ik vagy 4-ik igazgatasra jo helyre kerult es megy szepen a gep ujra.

Ugyhogy ez a helyzet. most nem tudom mit tegyek.

© asszongya'hogy

(#795) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#794) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez eleg bonyolultnak hangzik. :( De akkor most rendben van? Nem vagyok napirendeb, de most az Asus es a Giga lap is Nalad van?

Az enyem mint az alom ezzel a Giga lappal. :B Az MSi meg mehet vissza a tervezo asztalhoz... Most megfordult a fejemben, hogy kiprobalok egy RVE-t is, mert van fent eleg olcson ebayen. Aztan tovabb adnam. Kivancsi vagyok, miert is olyan kehes a Rampage X99-en, ha tenyleg az.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#796) MPowerPH válasza MPowerPH (#795) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondjuk e ket jol osszehasonlithato teszt alapjan ugy nez ki, folosleges kaland lenne, mert el van maradva, mint a borravalo.

Don't Tread On Me

(#797) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#795) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem, visszavittem, nem tudok mit tenni, megvarom az X99-A-t gariból.
En is neztem az RVE-t, BlackSoft nagyon lehuzta, de van akinek meg jo, lehet a procit kell 4-5x betrnni es jo lesz...

© asszongya'hogy

(#798) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#797) üzenetére


MPowerPH
félisten

Blacksoft szenvedese kicsit tulzas, de tenyleg eleg instabil volt a lap a kezdetekben. Kesobb aztan jott egy uj BIOS, amivel ugyan joval tobb feszt kert a cpu azonos frekvenciahoz, cserebe stabilabb volt a system.

Don't Tread On Me

(#799) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Létezik olyan lga2011-3 alaplaplap aminek a hálózati kártyáját alapból támogatja az ESXi?

Üdv.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#800) MPowerPH válasza Immy (#799) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt hiszem a WS lapok igen. Mint pl. az ASRock X99 WS-E/10G, vagy az Asus X99-E WS, de nem vagyok benne biztos. Ezeknek illene...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.