Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#301) westlake válasza Szergei (#300) üzenetére


westlake
félisten

Ezekre a kérdésekre csak az tudna neked érdemben válaszolni, akinek ugyanolyan alaplapja van. Az sem normális, hogy 1.5V helyett 2.5V-ot mutat, az pedig végképp, ha valóban annyit is ad/kap. A szoftveres mérések ellenőrzésére csak a több program használatát tudom javasolni (AIDA, HW Monitor). A fals információk lehetnek a szoftver(ek) hibája, de a legtöbb esetben az alaplap közöl hibás információkat. A szoftverek csak kiolvassák ezeket.

Play nice!

(#302) #35434496 válasza Szergei (#300) üzenetére


#35434496
törölt tag

A legutolsó bios van rajta?

(#303) #Morcosmedve válasza #35434496 (#302) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, írta is! :)

© asszongya'hogy

(#304) Szergei


Szergei
tag

westlake:

Értem, igazából ettől félek leginkább, "ha valóban annyit is ad/kap", ezt nem tudom, hogy lehet kideríteni.

players111:

Igen, a legújabb, de azt fontos megemlítenem, hogy az eredeti, régebbi bios is ugyanúgy 2.5V körüli értéket írt a pch 1.5V-ra (amellett, hogy instabil volt azzal a rendszer).

(#305) BlackSoft válasza #35434496 (#299) üzenetére


BlackSoft
addikt

2800mhz-re panaszkodtak a legtöbben, meg a 3000-re. Akinek 2400/2666 azoknak mind jól ment minden. Szerintem valami direkt adott órajelekben nem tetszik neki... Ha leveszem 2133mhz-re, akkor semmi gondom nincs.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#306) jones965 válasza BlackSoft (#305) üzenetére


jones965
Modder

100-as vagy 125-ös bclk mellett használod?

(#307) #35434496 válasza BlackSoft (#305) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ha Jones-nak ment a kezdeti biossal akkor neked is jó kellene legyen.

(#308) BlackSoft válasza jones965 (#306) üzenetére


BlackSoft
addikt

125-tel nem lehet elindítani... Ha nagy ritkán elindul, akkor is összeszarja magát bármilyen cpu freq-en... Egyéb esetben nem is indul, cold boot bug jön be, mintha ln2 lenne vagy nem tudom mi.

Szóval 100-ason megy.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#309) jones965 válasza BlackSoft (#308) üzenetére


jones965
Modder

Akkor ott valami tényleg nem kerek nálad. Az 5960x proci kényelmesen érzi magát 125 bclk mellett is, természetesen értelemszerűen visszaosztott ramokkal.

Csak egy észrevétel: mióta összeraktad a rendszert, a procit vetted már ki? A cpu foglalat érintkezők rendben vannak? 1-2 láb nem tökéletes érintkezése is okozhat ilyen galibákat.

[ Szerkesztve ]

(#310) BlackSoft válasza jones965 (#309) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen, tettem már bele újra, és a ramokat is. De az a poén, hogy amikor bármilyen körülmények közt feláll a rendszer, onnantól ledönthetetlen :U De nagyon érdekes dolgai vannak. Közel 1,4V kell a 4,2Ghz-hez. De ugyan ezzel a vcore-al megy a 4,5Ghz is :DDD Ugyanakkor van olyan fesz, ami magasabb kell legyen 4,2Ghz-hez, mint 4,5-höz :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#311) CirrMee válasza Szergei (#300) üzenetére


CirrMee
addikt

Vagy szenzor (chip) hiba, vagy egy még nem javított BIOS hiba. Szerintem ténylegesen nem ad akkora feszültséget...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#312) Szergei válasza CirrMee (#311) üzenetére


Szergei
tag

Köszönöm a választ.
A BIOS-topicban hasonló véleményen volt Thrawn kolléga is, javasolta, hogy jelezzem az EVGA-nak, ezt meg fogom tenni, és várom a válaszukat, bár amíg működik a rendszer, addig nincs baj, egyelőre stabil, és a hőfokok is teljesen normálisak.

(#313) gyiku válasza Szergei (#312) üzenetére


gyiku
nagyúr

kuldj egy reportot a Finalwarenek az Aida64-val, es keresd meg Fiery-t. hatha o tobbet lat.

hüllő

(#314) westlake válasza gyiku (#313) üzenetére


westlake
félisten

A szoftverek még mindig a szenzorok által küldött adatokat jelenítik meg. Minden szoftver ugyanolyan elven működik. Fiery azt válaszolná, hogy csak egy adatot olvas ki az AIDA. Nem értelmezi, csak kiolvassa.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#315) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Legutoljára az 1400MHz-s thunderbird procim tuningoltam, úgyhogy nem tudom, ez jó eredmény-e :)


| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#316) westlake válasza kraftxld (#315) üzenetére


westlake
félisten

Az AIDA64 sajnos nem minden esetben ad valós eredményket ezeknél a processzoroknál.
Egyébként ezek Haswell-EP processzorok, nem pedig Haswell-E típusúak.
Saját gép, vagy valamilyen munkahelyi?

Play nice!

(#317) akoska07 válasza kraftxld (#315) üzenetére


akoska07
nagyúr

Akkor most nalad 48 szalon futnak a dolgok ? :Y

Egy cpu quean es egy photoworx szivesen latnek.
Valamint egy videot ahol a cinebench teszt vegig fut.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#318) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Feltettem az Asus legújabb BIOS-tá. Gratulálok nekik, egyre jobbakat adnak ki :C

Már-már LN2-re elegendő feszt adok mindennek, és random 20 percenként kikapcsol a gép, mintha nem lenne neki elég fesz, majd vissza bekapcsol. :W :W :W 1,45V-ot adtam a retkes CPU-nak, input voltage 2,5V, és a többi szar is mindenestül a normális értékek 4x-ese, és mintha nem kapna eleget, kikapcsol a retekbe ez a szemét...

És Asus support nem válaszol, ha meg igen, akkor a gyári beállításokat használjam címszóval, nem az ő hibájuk... Na persze... Azért tüntetik el a kiadott BIOS-okat a saját oldalukról nyomtalanul, mintha nem is létezett volna sosem, mert olyan faszára sikerült nekik :U A kiadott 50 BIOS-ból kb 5 van az oldalukon, a többit nem merik közzétenni, annyira szar lett. Eddig a legstabilabb egy első napokban kiadott BIOS volt, ami még talán a sample alaplapokon volt eredetileg.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#319) matteo_szg válasza BlackSoft (#318) üzenetére


matteo_szg
őstag

Bocsánat, de most már tényleg úgy tűnik, hogy a te lapod rossz. Három db RVE is van a közeli ismerősök között, egyikkel sincs baj, és végigment rajtuk az összes publikus BIOS-verzió, illetve 1-2 általam adott belsős BIOS tesztverzió. Soha semmi baj nem volt.

Ha egyik BIOS-szal sem működik a lapod, akkor valami nem stimmel. Természetesen én ezt csak a saját tapasztalatokból gondolom, én sem tudom a megoldást, a csodát.

jupiiii

(#320) BlackSoft válasza matteo_szg (#319) üzenetére


BlackSoft
addikt

De akkor miért van az, hogy mindenkinél vannak gondok az összes HyperX ramokkal? Volt egy BIOS, ismerősnek R5E+5930K van 3000mhz-es HyperX-el, és 5x ki-be kapcsolt a gép, mire elindult, meg megfagyott 66-tal és 02-vel, mint nálam is, amiket leggyakrabban csinál... Elég véletlen egybeesés lenne, ahogyan az is, hogy sokáig tömörültek az emberek a ROG fórumain ugyan ezekkel a problémákkal.

És pl egyik ember sem panaszkodott még semmilyen gondra, akinek Corsair DP-je van. Szerintem ezt az olcsó ramot vagy a R5E vagy a Haswell-E nem "támogatja".

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#321) Szergei


Szergei
tag

Ilyet se láttam sűrűn, de úgy tűnik megvan, hogy lehet reprodukálni, illetve megszüntetni azt a hibát, amiről írtam.

Egy-két bővítőkártyát cserélgettem , illetve kiszereltem a gépből, és minden ilyen alkalommal lekapcsolom a tápot is (vagy kihúzom).

Ugyanezt tettem, amikor visszaraktam most a saját vga-m (volt nálam másik kölcsönben tesztelésre, ami NVIDIA nekem meg AMD-m van jelenleg, de ez lényegtelen most), belépek a bios-ba, és már megint 2.5V körül volt a PCH.

Ezért jobban szétnéztem a bios-ban, és kezdett gyanús lenni ez a 2 érték, a feszültség miatt:

DIMM VPP (CH0/1)
DIMM VPP (CH2/3)

Az első szenzor ~2.512V körül van

A második ~2.512-528V átlagban

A PCH 1.5V pedig, pontosan azt mutatja mint a DIMM VPP (CH2/3) :Y , azaz 2.512-528V körül.

A megoldás: ki kell kapcsolni a gépet.

És a következő indításnál azonnal helyreáll a PCH 1.5V, ~1.536V körüli értékre és úgy is marad.

Ha kikapcsolnám a tápot is megint, azaz áramtalanítanám az alaplapot, akkor kezdődne elölről, de mint mondtam, azt csak szerelésnél szoktam.

Ha ezt így leírom az EVGA supportnak, talán elhiszik ők is, és bízom benne, hogy tényleg csak szoftveres hiba.

(Azért nem raktam csak off-ba az egészet, mert hátha lesz valakinek hasonló x99-es alaplapja, és esetleg ezzel szembesül, de gyanítom, hogy ez evga-only "feature" inkább.)

(#322) kraftxld válasza akoska07 (#317) üzenetére


kraftxld
nagyúr

96, mert ebből a cuccból 2 db van :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#323) akoska07 válasza kraftxld (#322) üzenetére


akoska07
nagyúr

Azt meg hogy ?
4 procis alaplap ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#324) westlake válasza akoska07 (#323) üzenetére


westlake
félisten

Csak úgy lehet értelmezni a "ebből a cuccból 2 db van" kijelentést, hogy két ilyen dupla processzoros gépe van valakinek. Egyébként az is félreérthető volt, ahogy ő fogalmazott. A négy socketes működést csak az E5-4000-es (CPU) széra támogatja. Az "E5-" utáni szám mindig azt mutatja, hogy hány socketes működést támogat az adott CPU.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#325) kraftxld válasza akoska07 (#323) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Két fizikai szerver, mindkettőben 2 db 12 magos proci, HT-vel együtt 2x2x2x12 = 96

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#326) akoska07 válasza kraftxld (#325) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem nagyon vágom a szerver gépeket,nem nagyon foglalkoztam eddig velük.
A két szerver össze van kötve és egyszerre dolgozik a 96 szál ?

Amiket fent írtam továbbra is érdekelnének.

#324 westlake :
Köszi! :R

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#327) radi8tor válasza akoska07 (#326) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom klaszterban mennek. :K
Pl. InfiniBand FDR

Nem értek én ehhez, csak most gugliztam össze. :P

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#328) akoska07 válasza radi8tor (#327) üzenetére


akoska07
nagyúr

Köszi,igazán rendes tőled,hogy így megosztod velem ezeket az infókat. :R
Magyarul és angolul (hiába tudok) is kinai nekem. :DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#329) kraftxld válasza akoska07 (#326) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egy alkalmazás nem tudja mind a 96 szálat használni, ezeken virtuális gépek fognak futni, elosztva szépen a két host között, meg majd jön egy 3. is a közeljövőben.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#330) akoska07 válasza kraftxld (#329) üzenetére


akoska07
nagyúr

De egy gépen tudod tesztelni... :)
48 szál is érdekelne. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#331) wukodlak


wukodlak
aktív tag

[L:/dl/upc/2015-03/31/250334_iwsianoj8r2jumif_kepernyofelvetel_5.jpg](IMG:/dl/upc/2015-03/31/250334_iwsianoj8r2jumif_kepernyofelvetel_5.thumb.jpg)Sziasztok.Ezen eredményeket kaptam.Mennyire számít ez jónak?(/IMG)[/L]

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#332) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.Ezen eredményeket kaptam.Mennyire számít ez jónak?

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#333) #35434496 válasza wukodlak (#332) üzenetére


#35434496
törölt tag

Milyen órajelen ment a proci?

(#334) wukodlak válasza #35434496 (#333) üzenetére


wukodlak
aktív tag

Minden alapon semmi tuning,most még.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#335) westlake válasza wukodlak (#332) üzenetére


westlake
félisten

Sosem értettem az ilyen (és ehhez hasonló kérdéseket). Ráadásul úgy teszed fel a kérdést, hogy több más eredmény is a rendelkezésedre áll, amihez viszonyíthatsz. Az eredmény pontosan annyira "jó", amennyire "jónak" kell lennie egy i7-5820K-nak. Persze megint más lenne a helyzet, ha linkeltél volna egy olyan eredményt, ahol 5GHz-en hasítottak a magok, és arra lettél volna kíváncsi, hogy mennyire számít jónak ez a mértékű tuning az adott CPU-val.
No offense, de ugyanígy feláll a szőr a hátamon, amikor kibont valaki egy VGA-t, futtat rajta egy Unigine Valley-t, az eredményt belinkeli az adott VGA topikjába, majd felteszi az általad is feltett kérdést.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#336) wukodlak válasza westlake (#335) üzenetére


wukodlak
aktív tag

No offense.Nincs harag.Mivel most raktam össze a gépet és most jutottam el odáig,hogy teszteljem és majd esetlegesen tuning is legyen,ezért gondoltam arra ,hogy valaki akinek esetleg hasonló procija van mint nekem adhatna támpontot tuning terén is.Mivel ebben a Biosban ami most a deszkán van annyi beállítási lehetőség van,hogy alig igazodok ki rajta,meg intel most van először és nem tudom a tuning menetét se itt,bár gondolom hasonló lehet az FXek OC-jához,mert eddig az volt és elég szépen meg volt húzva.Ugyhogy majd szeretnék tuninba segítséget kérni,mit,merre állítsak.Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#337) subaruwrc válasza BlackSoft (#318) üzenetére


subaruwrc
félisten

ilyen hőtermelésű chipnek 1.45v-ot adni 2.5v input voltage mellett én nem csodálkoznék rajta hogy lekapcsol.
valószínűleg az overtemp védelem próbálja megmenteni az életét ..

(#338) westlake válasza wukodlak (#336) üzenetére


westlake
félisten

Ha nem értesz a tuninghoz, akkor szerintem keress valami guide-ot, ahol pontról pontra le van írva, hogy mit hogyan kell csinálni. Biztos vagyok benne, hogy a Google sokat segít, ha beírod ezt: processzor tuning kezdőknek. Igazából ez a generáció sem másabb, mint a ez előzőek. Nagyobb változás a Socket1366 után jött (Socket2011), mikor is az FSB-t már nem lehetett ész nélkül emelni, mivel az (egyébként már nem is FSB, hanem BCLK) össze lett kapcsolva a PCI-e sinek sebességével. Egyedül a K-s processzorokat lehet normálisan tuningolni, ott pedig a szorzót kell addig emelni, amíg még stabil a rendszer működése. A CPU-nak adott feszültséget itt is lehet emelni (ésszerű keretek között).

Play nice!

(#339) #35434496 válasza subaruwrc (#337) üzenetére


#35434496
törölt tag

Alaplapnál blekk az extrém feliratot szó szerint értette. :DDD

(#340) subaruwrc válasza #35434496 (#339) üzenetére


subaruwrc
félisten

az lehet :))

amúgy ez másnál is jelen van hogy 100-as strap mellett csak 2400-ig hajlandó bootolni a memória,ahhoz hogy feljebb léphessek már 125 strap kell ?

(#341) subaruwrc


subaruwrc
félisten

kicsit szórakoztam a rendszerrel,az uncore sajnos nem megy többet normal socketes lapban.

(#342) gyiku válasza subaruwrc (#341) üzenetére


gyiku
nagyúr

ezt hogy csinaltad? siman 125x36? vagy allitottal meg valamit?
nalam 100x44-et megy az osszes mag, viszont 1.35v-t ker hozza, igy meg elegge fut.

hüllő

(#343) subaruwrc válasza gyiku (#342) üzenetére


subaruwrc
félisten

1.85v cpu input voltage mellett 1.285v vcore és stabil a 4500. intel xtu-hoz kell 1.3v. ezenkívül semmi magic.

(#344) westlake válasza subaruwrc (#343) üzenetére


westlake
félisten

Meg azt leszámítva, hogy letiltottad a HT-t.
Vagy az csak "véletlen", és nincs jelentősége a tuning szempontjából?

#345: Hmm. Akkor nekem sem i7-5930K-t kellett volna vennem. Vagy Az ASUS X99-DELUXE nem szereti ezt a CPU-t. Kell az 1200mV a stabil 4GHz-hez.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#345) subaruwrc válasza westlake (#344) üzenetére


subaruwrc
félisten

az aida teszt alatt éppen inaktív volt,egy korábbi beállítás miatt viszont ezt leszámítva a cinebench 15 és az intel xtu stabilitás ht-val együtt értendő.

ui: aida alatt előrelépést nem hoz így lekapcsoltam,de sokat nem oszt nem szoroz ennél a cpu-nál.
legalábbis észrevehetően nem ront vagy javít semmit.

[ Szerkesztve ]

(#346) subaruwrc válasza westlake (#344) üzenetére


subaruwrc
félisten

szerintem simán cpu függő
ennek 1.06v a VID-je de ehhez képest nem megy olyan rosszul.
1v alatti VID-esek szoktak így futni kb.

uncorenak 3630-3650 környékén van vége.

(#347) #35434496


#35434496
törölt tag

Én is megnéztem tegnap mit bírnak a ramok.

(#348) subaruwrc válasza #35434496 (#347) üzenetére


subaruwrc
félisten

write-ban nem is nagy a lemaradásom :))

(#349) #35434496 válasza subaruwrc (#348) üzenetére


#35434496
törölt tag

Tőled tanultam. :D :R

(#350) ffodi válasza #35434496 (#347) üzenetére


ffodi
veterán

Látom a write bug ennél a rendszernél is megvan (nem csak x79-nél). Egyébként fasza. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.