Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#401) Achill3uS válasza jones965 (#400) üzenetére


Achill3uS
veterán

köszönöm a felajánlást, de szerintem a Gigabyte nem értékelné ha a saját standjukon ezzel tolnánk ;] helyette inkább belehúzunk és előhozzuk a "bajnokot" ;) ellenben egy titan x-et bármikor elfogadok tőled :))

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#402) jones965 válasza Achill3uS (#401) üzenetére


jones965
Modder

A Gigabyte hogyan tolerálná, az asus kártyákat? ;]

(#403) jones965


jones965
Modder

Bosszantott, hogy a cpu 5-5.1Ghz értéken kifullad, bármit is állítok feszültség értéket.
Nos ma tolómérővel megnéztem az IHS felületét, és ez a látvány fogadott. Ebben hiába van akármilyen jó chip is esetlegesen, a kupak miatt a hőt nem lehet elvezetni. Egy ilyen értékű cpu-nál ez több mint fail a gyártó részéről. :(((

(#404) #Morcosmedve válasza jones965 (#403) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Lehet hulyeseget irok, de amikor raszoritod a hutot, sztem pont kilapitja, nem?

© asszongya'hogy

(#405) subaruwrc válasza jones965 (#403) üzenetére


subaruwrc
félisten

mehet az eszterga alá ;]

(#406) BlackSoft válasza jones965 (#403) üzenetére


BlackSoft
addikt

És erről a kupakot sem tudod leszedni szerintem anélkül, hogy szétmenne a chip :D

Amúgy pont most említettem pár emberkének, innentől kezdve csak is Xeon CPU-t veszek, nem veszek több csonkított, selejtezett i7-et, amikkel minden probléma van, meg melegszenek, mint a dög. Jön hozzám egy szép E5-2697-v3 és jónapot. Persze ehhez jár majd ECC memória is, nem szenvedek többet a gémer gányokkal, amik még drágábbak is a registered dimmeknél, mert lilakéksárgapiros hűtőbordát tesznek rá, de semmire nem való.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#407) #Morcosmedve válasza subaruwrc (#405) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

jó az a marónak is :DDD

© asszongya'hogy

(#408) jones965 válasza #Morcosmedve (#404) üzenetére


jones965
Modder

Ezt nem lehet hűtővel kiegyenesíteni. Ez sajnos gyártási probléma.
Pontosan emiatt nem fekszik fel rendesen a pot a felületére, és nincs megfelelő hőátadás.

(#409) #Morcosmedve válasza jones965 (#408) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ertem, akkor igy gaz, ha ennyire ellenfeszul es igy 70-80%-ban ernek ossze...

© asszongya'hogy

(#410) jones965 válasza #Morcosmedve (#409) üzenetére


jones965
Modder

Kb 50% kontakt van, a többit a paszta tölti ki. Katasztrófa. :(

(#411) #Morcosmedve válasza jones965 (#410) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Uhh, de szomorú :S :(

© asszongya'hogy

(#412) akoska07 válasza jones965 (#403) üzenetére


akoska07
nagyúr

Polír ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#413) jones965 válasza akoska07 (#412) üzenetére


jones965
Modder

Nem hozna sokkal többet szerintem, no meg több mint 1000$ procit nincs kedvem.

(#414) akoska07 válasza jones965 (#413) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ez az a módszer amivel megszüntetjük az egyenetlenségeket,homorú és domború kupakokat.
Ezzel megszűnne az általad említett-mutatott probléma.

Ne sajnáld a procit,mindent a cél érdekében. ;]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#415) FX9 válasza akoska07 (#414) üzenetére


FX9
tag

lol

(#416) westlake válasza BlackSoft (#406) üzenetére


westlake
félisten

De le lehet. Ha a "régi" forrasztós_ragasztós módszert is alkalmazzák, körülbelül 10 perc alatt le lehet az is szedni. Kell hozzá egy bádogos forrasztó (láng), vagy egy speciális hőlégfúvó, amit az chip-ek leszedésére használnak. Utána meg szépen le lehet kapargatni a ragacsot.
A Haswell-EP bukta ilyen szempontból. Hiába van 14 magod, ha a játékok (és te még mindig arra használnád) csak maximum 8-at tudnak dolgoztatni. Ráadásul a maximális 3.6GHz ilyen szempontból elég harmatos.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#417) BlackSoft válasza westlake (#416) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én még mindig elsődlegesen nem játékra használom a gépet :U Akkor már rég egy 4690K-m lenne...

3,5Ghz-en használom ezt az 5960X-et, és a 980 SLI-t bőven ki tudja hajtani, cpu magok 40% járnak max 1080p-nél, de 4K-nál alig csinál a CPU valamit ilyen órajelen, márpedig utóbbi felbontáson fogok játszani az elkövetkezendő időkben, mert a monitort is cserélem egy PA328Q-ra :K

Játékon kívül meg amire használom, inkább a mag kell, mint az órajel, azért is megy az 5960X is alapon, mert kb leszarja minden, hogy 5Ghz-en van-e, vagy csak 3,5-ön, annyira kicsi a különbség. 2697v3 bőven elég lesz a 3,6Ghz-ével a játékoknak egy 2 kártyás rendszerhez, főleg 2160p-nél, munkára meg bőven nagyot dob az i7-ekre, főleg 128GB rammal. Meg nem lesz többet memóriás szarakodásom az ECC-vel, azon sem kell aggódni.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#418) subaruwrc


subaruwrc
félisten

:))

ismerkedünk léggel.

(#419) jones965 válasza subaruwrc (#418) üzenetére


jones965
Modder

Jó procit sikerült kifognotok.

(#420) subaruwrc válasza jones965 (#419) üzenetére


subaruwrc
félisten

magic hand :DDD

(#421) Achill3uS válasza jones965 (#419) üzenetére


Achill3uS
veterán

áh, csak megtanultunk alaplapot választani :))
bocs nem lehetett kihagyni ;]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#422) jones965 válasza Achill3uS (#421) üzenetére


jones965
Modder

Még az eff.-et kell megtaláljátok a lapban. Lehet jól eldugta a Gigabyte. ;]

(#423) Achill3uS válasza jones965 (#422) üzenetére


Achill3uS
veterán

jah, bocs a kézifék behuzva maradt, titan x csak 8x pcie-ben ment tudod :DDD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#424) jones965 válasza Achill3uS (#423) üzenetére


jones965
Modder

Mert abban a lapban bele is kell rakni a foglalatba? Nálunk már az is elég, ha a vitrinben van. :D

:R

[ Szerkesztve ]

(#425) matteo_szg válasza jones965 (#424) üzenetére


matteo_szg
őstag

És az a harmadik volt a vitrinben...:)

jupiiii

(#426) subaruwrc válasza Achill3uS (#423) üzenetére


subaruwrc
félisten

x4-ben nem ?

(#427) westlake válasza subaruwrc (#418) üzenetére


westlake
félisten

6/12? :U

Play nice!

(#428) subaruwrc válasza westlake (#427) üzenetére


subaruwrc
félisten

lebutítottam mert memóriát tesztelek és így marad összehasonlítható :)

ja jones

show me your eff :P

[ Szerkesztve ]

(#429) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.Kérdés:ezeket a procikat hőmérsékletbe meddig lehet elengedni,mennyi a normális?
Jelen pillanatban ugye egy 5820k van a gépben,még tuningmentesen és ilyen 60C körüli értékeket mutat hosszab tesztek után(IBT,Intel extreme utility,prime95).Ez okés nála?

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#430) 04ahgy válasza wukodlak (#429) üzenetére


04ahgy
nagyúr

95-100°C-nál kezdi el csak a Turbo visszavételét. A következtetés tehát adott: a 60 fok nagyon is jó érték.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#431) jones965 válasza subaruwrc (#428) üzenetére


jones965
Modder

Láttam HWBOT-on a végső eredményt, szép lett. :)

(#432) Achill3uS


Achill3uS
veterán

R5E, Champion is for noobs :))
kár, hogy quad ch-ben nem tudja hozni ezt a ramkezelést a lap. hozzáteszem ez a 2133-mas adata stick rommá veri a crucial quad kitemet. most teszteltem azt modulonként, hozzá se szagolnak. mákfaktor.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#433) subaruwrc válasza Achill3uS (#432) üzenetére


subaruwrc
félisten

haha,haha,hahahahaha :))
erre kb ennyit tudok mondani :D

(#434) subaruwrc válasza Achill3uS (#432) üzenetére


subaruwrc
félisten

jóójóó :))

[ Szerkesztve ]

(#435) #35434496 válasza subaruwrc (#434) üzenetére


#35434496
törölt tag

Genya! :D

(#436) subaruwrc válasza #35434496 (#435) üzenetére


subaruwrc
félisten

:))

(#437) gyiku válasza Achill3uS (#432) üzenetére


gyiku
nagyúr

van ott még.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#438) #Morcosmedve válasza gyiku (#437) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem sok az az 1,35vCore?

© asszongya'hogy

(#439) gyiku válasza #Morcosmedve (#438) üzenetére


gyiku
nagyúr

Lehet. December ota igy megy gond nelkul. Az elozo intelem egy 400as cerka volt, tuningrol meg nem is hallottam akkoriban, igy orulok ennek is.
Viszont az is orom es bodotta', hogy van egy kis elet a topikban, remelem el tudok lesni egy fasza beallitast a szakiktol.

hüllő

(#440) 04ahgy válasza gyiku (#437) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ő single channelben tolta, úgy volna fair részedről is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#441) subaruwrc válasza gyiku (#437) üzenetére


subaruwrc
félisten

az volt a lényeg hogy 4ghz-en milyen eredményt tudunk elérni.
egyébként a single vs quad channel pont nem számít semmit ebben a tesztben,azt derítettük ki :))

(#442) Achill3uS válasza subaruwrc (#441) üzenetére


Achill3uS
veterán

Szamit kb 1%ot, amit boven le lehet nyomni jobb ram orajelekkel a single ch miatt. A cput fel tudom nyomni 4.5+ emis es ertelem szeruen jobb scoret ad, de en azt teszteltem mi az a legjobb rambeallitas (leheto legmagasabb orajel legalacsonyabb cas-en) ahol meg lefut az xtu, cpu max 4g.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#443) gyiku válasza subaruwrc (#441) üzenetére


gyiku
nagyúr

szkuzi, nem tudtam mit neztetek. a jegyzokonyv kedveert itt a 4ghz, de quadban, nem vettem ki a ramokat:

hüllő

(#444) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.Lenne egy kis gondom.Elhatároztam,hogy akkor tuning,de előtte nézzek meg mit tud a gép.Intel extreme utility,prime95 minden gond nélkül lement,cpu kb 62-63C,viszont IBT high 10 kör,7.-ben eldobja.Mondom oké nézzük följebb Very high-ban 4. körben eldobta procira hivatkozva,hogy nemstabil,holott minden alapon van.
Kérdés:azért húzzam meg 4ghz-re,és próbaljam meg ott stabillá tenni?

Most jut eszembe IBT FX fixes,mivel előtte fx6300-am volt ennél működött tökéletesen.Lehet ez lenne a baja,és meg kellene próbálnom egy tiszta IBT-vel amiben ez a fix nincs benn?

[ Szerkesztve ]

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#445) subaruwrc válasza wukodlak (#444) üzenetére


subaruwrc
félisten

előbb próbáld meg tiszta szoftverrel.

(#446) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Frissen letöltött IBT-vel is ugyanaz.

Teszem hozzá,játékok és más programok alatt viszont teljesen stabil a rendszer,ezért nem is tudom,hogy merjem-e tuningolni és ott megpróbálni stabilizálni,vagy ne.Azért a tuning meg bennem van,hogy lássam mit megy.

[ Szerkesztve ]

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#447) Achill3uS


Achill3uS
veterán

lehet fogjuk barátozni ;] :P ha ebbol lenne még 3 modulom huh...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#448) 04ahgy válasza Achill3uS (#447) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mintha jobban barátozná a RAM ezt a Champion kintaföldit... :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#449) wukodlak válasza wukodlak (#446) üzenetére


wukodlak
aktív tag

Nos ugy néz ki egyenlőre sikerült stabilizálni a rendszert turbo off,eist off,c6-c7 off, BCLK:125(ez kellett a ram xmp profiljához,így most megy 3000hz,cl15-ön),CPU szorzó 29 ez így most 3625mhz.
10 kör prime. 10 kör IBT high,veryhigh ,Intel extreme utility stresstest 1h,+GTA5 benchmark,BF4 bench és nincs semmi gond.
Innentől fogva irány minél magasabbra normális keretek között,bár arra még nemtudtam rájönni alapon mi volt a gond.

[ Szerkesztve ]

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#450) Landon


Landon
őstag

Üdv urak,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Platform váltáson gondolkodom és két lehetőség közt vívódom: 1: várjak év végéig a 6700K-ra vagy ugorjak bele most a váltásba egy 5930K vagy esetleg 5820K-val. Természetesen lap és RAM is kelleni fog így egy nagyobb újításról lenne szó. A helyzetem a következő:

Tudom, hogy a 5930K erősebb lenne a 6700K-nál de ami nekem fontosabb az az időtállóság. Ált. 2 évig szoktam egy platformot tartani. Amennyire néztem majd az új chipset nem sok lényegi újat tud felmutatni az x99-hez képest bár nagyon nem ástam magam bele a dologba még így bőven benne van, hogy csak én voltam felületes. :) PCIe 4.0 ha jól tudom csak 2016 vége fele ölt majd valamilyen formát. Így egyelőre a fentiek az 5930/5820 mellett szólnak inkább.

Nyilván a másik oldalon ott az ár amiben a Gen6 majd gondolom jobb lesz mind lap mind CPU tekintetében meg talán év végére a DDR4 árak is esnek valamit.

Jelenleg egy 4770K-t hajtok 4.3GHz-n, abszolút nem egy tuning darab. 4.3 felé nem tudok menni ha meg feszülök sem még 1.2v felett sem és már így is melegszik ugye... Ebben lehet a RAM-ok is közrejátszanak mert 2x4GB elég régi - legalább 4 éves -1600-as Kingston Grey modulokat használok. Teszik a dolguk de gondolom nem a legmegfelelőbbek Gen4-es intel mellé bár 1.5v-on gond nélkül viszik az 1600MHz-et. Lényeg ami lényeg elment az idő a RAM modulok felett de DDR3-at már semmiképp nem akarok venni. Nem sok értelme lenne.

Amit a szekérnek ki kéne majd hajtani az 1db Titan X vagy 980Ti ha kihozzák Májusban. Ezeket még a 4770K is kihajtja talán 4.3GHz-n? Minden esetre mindenképp jobb lenne egy kissé több "head-room"/tartalék a CPU-ba.

Nem akarok nagyon semmit elkapkodni. Ha azt mondjátok várjam meg a Skylake-et akkor örömmel teszem azt. Ha nincs értelme és mindenképp az 5930/5820 az amivel jobban járok akkor azt valószínüleg olyan Június magasságában lépném meg.

Nagyon köszönöm a segítségeteket, véleményeteket! :R

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.