Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#201) BlackSoft válasza #35434496 (#198) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen, amikor elindul, akkor stabil. Csak az elindításhoz az óratoronyba kell csapjon a villám, pontban éjfélkor 1955-ben.

Arról szól fél ROG fórum, hogy ki-be kapcsolgat a lap, a stabil tuning 3 nap után, egyik bekapcsoláskor már többé nem lesz stabil, és nem indul be soha többet a lap, CMOS reset kell, és utána újra mindent - pont amilyen köröket futok én is :U

(#199) helkis: Azt nem tudom, mert ez csak prociról szól. De szerintem nem nagyon lehettek R5E-be, mert eredményes oldalakon is 4,5Ghz mellett már volt aki 1,80V-ot adott neki, ami kicsit távol áll az 1,30V-tól :DDD

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#202) #35434496 válasza BlackSoft (#201) üzenetére


#35434496
törölt tag

Tirexinél is ez van? :U

(#203) #35434496 válasza BlackSoft (#201) üzenetére


#35434496
törölt tag

Bekk!? :U :DDD Rampage V Extreme BOOT Time ! [link]
Win 8.1 21sec :DD

[ Szerkesztve ]

(#204) helkis válasza BlackSoft (#201) üzenetére


helkis
addikt

a vccsa-d mennyin van?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#205) BlackSoft válasza #35434496 (#202) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nála is van, hogy jól megy napokig, aztán egy indításnál 17x ki-be kapcsol a gép, ki kell kapcsolni a tápot, majd újra be, start, és akkor indul.

Nálam is kb 20sec alatt bebootol, még AA-val is, nemcsak 40-es hibernált állapotú win-nel :U

(#204) helkis: 1,184V És nem találtam semmit, amivel állítani lehetne manuálisan, csak VCCIO-ra van opció, ami 1,120V-ot kap.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#206) helkis válasza #35434496 (#203) üzenetére


helkis
addikt

nem azért de nálam 16s gombnyomástól a dell notim.. :B

(#205) BlackSoft - ramok mennyi nennek? (mhz és fesz) illetve spd-ben, xmp-ben mennyi a beállított érték?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#207) BlackSoft válasza helkis (#206) üzenetére


BlackSoft
addikt

BIOS-nál sokáig jártak az X79-es lapok is. Sőt a R4E-nek volt egy BIOS-a, ami kb 5-6sec időre csak a kódokat váltogatta mielőtt adott volna hangjelzést, és bejött volna a post képernyő :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#208) helkis válasza BlackSoft (#207) üzenetére


helkis
addikt

ez most is így van R4E-n szerintem pont úgy oldották meg a sokszori indulási hibákat (nálam is volt ilyen), hogy mindegyik ram csatornán leellenőrzik a ramok beállítását hideg indításnál, a 62-es kód 4x jelenik meg, aztán indul a kijelző.. :B

szerk: kompatibilítási listán nem találtam meg a ramodat.. csak ezt Kingstonból: HX424C12PBK4/16
2400 fölött meg csak G.skill-ek és Corsair-ok vannak.. :B

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#209) BlackSoft válasza helkis (#206) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ram 2800mhz 1,350V CL14-15-15-39

(#208) helkis: Az lényegtelen szerintem. R4E-nél is a legstabilabb memóriák tesztek szerint épp olyanok voltak, amik egyáltalán nem szerepeltek a listájában :DDD

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#210) helkis válasza BlackSoft (#209) üzenetére


helkis
addikt

akkor most állítsd át 2133-ra próbaképp a ramokat, hogy úgy megy-e rendesen?

a R4E-ben van spd info a ramokhoz, gondolom ott is, meg kéne nézned, hogy mennyi a ramok VTT-igénye..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#211) BlackSoft válasza helkis (#210) üzenetére


BlackSoft
addikt

Úgy vettem észre, hogy nincs köze a ram órajelhez. Viszont a cpu cahce műveletek ölik meg rendszeresen, és azok okoznak teljesen fagyott állapotot. SPD infó VTT-t nem ír. VTTddr alapból 0.600V Nekem 0,6250V-on van.

Most amúgy feltettem 4,2Ghz-re, feszek maradtak, gond nélkül indult.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#212) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Reggel 6:08. Gép bekapcs, win feláll. PH! megnyit, katt a fórumra, 3...2...1...fagyás :D

Jah hát persze, még nem elég meleg a rendszer, előbb fel kell fűteni, mindig ez van, attól függetlenül, hogy most 4,2Ghz-en van, 3,6-on ezt csinálja, mert hát tuning, ez alap dolog ilyenkor :U

Szerk.: Reggel 6:14 Fórum olvasgatás, új hsz írására való felkészülés egy topicban. Még mindig nem elég meleg a kazán ;]

De ez teljesen normális, tegnapi zavartalan 16 óra működés után, de ma már ugye egy másik nap van, és minden kezdet nehéz, főleg ilyen hideg 26 fokban :B Neked mi a véleményed erről Players? :U Gondolom én vagyok a buta user, és az elektromágneses sugárzásom okozza, hogy valami megy pár napig, aztán felrobban random ;)

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#213) #35434496 válasza BlackSoft (#212) üzenetére


#35434496
törölt tag

Bekk ha ez így megy akkor vidd be egy szervizbe, hogy ránézzenek. Blekk amiket írsz az alapján próbálunk segíteni de nem vagyunk ott! Igy elég nehéz kitalálni mi a baj. Milyen hibakóddal fagy ki?

(#214) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

Bocs az off miatt.

Nincs itt valaki Dorog környékéről, aki segítene kipróbálni a lapom? Még mielőtt beleölök egy vagyont a prociba :)

A lap egy MSI Big Bang X Power II 2011

Köszi!

(#215) bajnokpityu válasza perecKING (#214) üzenetére


bajnokpityu
félisten

1 magos számítási teljesitmény melyik új 2011es procinál a legjobb?
sajnos csak egy magot használ a végeselemes programom,mátrixokat kell szorozni,osztani,stb..
sok cache kell, gyors ram elérés, és minál nagyobb turbo órajel.
tuning nem játszik.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#216) BlackSoft válasza #35434496 (#213) üzenetére


BlackSoft
addikt

Elég sok hibakód szokott lenni, van ami a Cache-re mutat, van ami VRM-re. De Win közben általában AA-val fagy ki, és reset gomb megnyomására kikapcsol a gép, majd végtelenszer újraindul, és vagy beindul a sokadik után, vagy ki kell kapcsolni a tápot, és 1 perc után újra be. BIOS-os fagyás általában CE-vel szokott kifagyni. (Ne is keresd, mert nem létezik ilyen hibakód :U) Meg van, amikor nem jut el a BIOS-ig, és ki be kapcsolgat, akkor elmegy 92-94 (ami után 96 szokott lenni, aminél megvan a BIOS check), majd 02-re, onnan 00-ra ahol azonnal kikapcsol, majd 1-2 sec után megismétlődik a dolog.

Viszont tényleg nagyon sokan írják, hogy vannak hasonló gondjaik (igaz nem az összes, ami nálam együtt jelentkezik néha), épp ezért nem tudom, hogy ez hiba-e, vagy csak várni kell még mire lesz normális BIOS... R4E-hez is kismillió BIOS jelent meg, és voltak hasonlóan instabilak. Ehhez is kijött már 4, és mind csak növelt stabilitás címkével lett illetve az ASUS-tól, tehát voltak/vannak gondok.

Ami miatt viszont azt gondolom, hogy lehet valami a "hiba" dologban is, hogy ezek mellett az előlapi USB 3.0-k nem működnek. Egyik csatiba dugva sem akar működni, ha bedugok valamit, akkor azonnal hibát jelez a Win, és BIOS-ban sem látszik pendrive, ha oda van bedugva, csak a hátsó kivezetéseken.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#217) helkis válasza BlackSoft (#216) üzenetére


helkis
addikt

érdekes a 00-s hibakód, nálam akkor jött elő, mikor a 4930k-t raktam az R4E-be, de a bios még csak a sandy-E-t tudta kezelni.. :B nem irigyellek :O , de már az usb3 hiba miatt is garis csere a lap szvsz..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#218) BlackSoft válasza helkis (#217) üzenetére


BlackSoft
addikt

Vagy gari, vagy béna vagyok, és valami ott nem jól van beállítva. Bár semmit nem láttam USB-t illetőleg, csak ki-bekapcsolási lehetőséget.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#219) helkis válasza BlackSoft (#218) üzenetére


helkis
addikt

egyszerű az usb3 próba, biosban tolj egy "load optimal defaults"-ot aztán a telepítő lemezről tegyél fel mindent egy szűz rendszerre, ennyit kell tudnia egy usernek, ha ezek után nem megy, akkor gari.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#220) BlackSoft válasza helkis (#219) üzenetére


BlackSoft
addikt

Gyárin van minden az USB-knél. Win-be fent van az asus oldaláról a driver (mintha a 8.1 nem ismerné az usb-t XD), de hibát jelez, ahogy mondtam, BIOS-ban sem látszanak az előlapi USB 3-ba dugott eszközök (ellenben az előlapi 2.0-ákkal)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#221) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Na lehet elviszem gariba, hogy nem dögölne meg. Most épp 96-nál állt 10 sec-re majd kikapcsolt :(((

(#198) players111: Amúgy a linkelt képen mi a tököm az a BIOS? Mert hogy nem létező BIOS van azon a lapon :U Erről nem tudsz valamit? Mert megtaláltam a 0007-est, de ezt ilyen mediafire, és egyéb oldalakra feltöltve osszák meg tuninggal foglalkozó fórumokon :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#222) BlackSoft


BlackSoft
addikt

So benchmark running, 15 mins or so hitting between 70-75 depending which bit of software i look at, only 58 according to AISuite, yup dont think ill trust that one. Oop one core hit 76. Still ok for now. Seems stable, sweet. Never hit above 65 in day to day use (gaming etc).

Off to bed......wake up next day and my PC is rebooting over & over, never posting just failing to boot over and over. Ok weird...PC must have crashed (while idle) and is now stuck unable to reboot. I say strange because i sat there all evening benchmarking varios things, playing intensive games and stressing the machine. Not a single glitch let alone a crash.

So ive now lowered my settings, now CPU is 4000 using 32x Ratio and a 1.2vcore. Benchmarking temps around 65-70 full load, never above 55c in day to day use. Total stable right? Well after 2-3 days i wake up one morning, reboot loop again. ***? Reset BIOS, set settings exactly the same, been about 4 days now without issue running 24/7

Vagy mégsem rossz itt semmi, csak tényleg ez a legszarabb lap? Most találtam fórumon...
Pont amiről beszélek. Minden jó, reggel felkelek, instabilabb mint egy WWII-es bomba.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#223) helkis válasza BlackSoft (#222) üzenetére


helkis
addikt

R4E-ben, van egy két olyan opció, ami a boot-olási feszeket hivatott beállítani (vcore, vccsa), utána áll helyre a "rendesen kért" ugyanilyen fesz.. azokat ne hagyd autón hanem fixáld valamivel a kért érték fölé.. ill. ne sok mindent hagyj auto-n, az is sokszor segített nekem giga lapoknál, amikor nem akart ugyanúgy menni valami.. ha nem tudod mire állítsd akkor rakd a leggyengébbre, leglazábbra, stb.. de az is lehet, valamelyik védelem próbál védeni feleslegesen.. ezeket ki kéne kapcsolni a teszt idejére..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#224) BlackSoft válasza helkis (#223) üzenetére


BlackSoft
addikt

Azt mondod korrigáljak az indulási értékeken? Ilyenre sosem volt szükségem, és úgy tudtam, csak extrém esetekben érdekes... Ami gyári bullshit hülyeség, az ki van kapcsolva, így védelmek nincsenek.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#225) gyiku válasza BlackSoft (#224) üzenetére


gyiku
nagyúr

RAMPAGE V EXTREME BIOS 0901 2014/12/01 update [link]
Fix the issue that the card installed on PCIE_X4_1 may be not detected if ASM106SE controller is disabled in BIOS.

hatha javit ezen kivul mast is.

hüllő

(#226) BlackSoft válasza gyiku (#225) üzenetére


BlackSoft
addikt

Köszi, már szedem is :R

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#227) #35434496 válasza BlackSoft (#226) üzenetére


#35434496
törölt tag

Majd írd meg hozott e javulást.

(#228) BlackSoft válasza #35434496 (#227) üzenetére


BlackSoft
addikt

Amióta feltettem, nem tudom bekapcsolni a gépet

Az eddigi tuning beállításokkal fagy. Cache művelettől azonnal. Biztos kicsi a fesz. Ha az AUTO által beállított cache fesztől magasabbat állítok be, akkor 00 kód van, nem pörögnek fel a ventik, tehát "döglött lap/cpu effektus van". Ha kisebb feszt állítok be, akkor még azelőtt lefagy, hogy lefagyhatna :C

Most komolyan, mi a halált lenne már állítanom?! :W

Teszek fel pár képet, aztán ha valaki tud valamit ajánlani, akkor hajrá :R

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#229) BlackSoft


BlackSoft
addikt



---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#230) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Na most valamiért megemberelte magát.

Cache/Ram tesztnél nem fagyott ki, legalábbis a képen látható tesztnél nem. (És win-be vagyok, tehát bootolt, igaz nehezen, mert a win recovery jött be elsőként, ami akkor szokott, ha valami nagyon nem jó)

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#231) BlackSoft válasza BlackSoft (#230) üzenetére


BlackSoft
addikt

Utána egyből BSOD lett, amikor Stress Test-et is adtam a cache-re... Így hát felemeltem neki a feszt még jobban, és 3,4Ghz-re vittem az órajelet is ;]

Szerk: Most még talán okés is, mert bírta a tesztet :P

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#232) Hulot válasza helkis (#167) üzenetére


Hulot
tag

Szia helkis, van már 4960x-ed?

(#233) helkis válasza Hulot (#232) üzenetére


helkis
addikt

ment pü

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#234) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.Már egyszer kérdeztem,de most jött össze ugy kis extra pénz,hogy tudjak variálni,ezért kétném újra a segítségetek.
CPU ez lenne:Intel Core i7-5820K, 6x 3.30GHz, boxed ohne Kühler (BX80648I75820K)
Alaplap választottjaim: MSI X99S SLI Plus
Gigabyte GA-X99-UD4
MSI X99S MPower
Ram DDR4 válsztottak: GeIL EVO Potenza DIMM Kit 16GB, DDR4-3000, CL16-16-16-36
G.Skill RipJaws 4 rot DIMM Kit 16GB, DDR4-2666, CL15-15-15-35
TeamGroup Vulcan Series blau DIMM Kit 16GB, DDR4-2666, CL15-15-15-35

Zalman Z11plus ház,PC r9 290pcs,Sharkoon WPM600 táp ezek fixen megvannak.

Kérném a lehetséges variációkat,melyik lenne a legmegfelelőbb osszátok meg velem,ebből az összeállításból.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#235) layax74 válasza t72killer (#17) üzenetére


layax74
újonc

Jó kis vágó gépet csináltam belőle, Premiere és az After effects hasít.
Asus X99-A 95e
i7 5820K 105e
Kingston HyperX Predator DDR416GB Kit (4x4GB) 2133MHZ CL13 95e
ASUS GTX970 OC 4GB DDR5 114e
Samsung SSD 850 PRO 33e

ASUS X99-A, i7-5820K, Kingston HyperX Predator DDR4 16GB Kit 2133MHz CL13, ASUS GTX 970 DC2 OC 4GB DDR5, SAMSUNG 850Pro, Seasonic 850W EVO, SCYTHE Grand Kama Cross 2, Chieftec UNI Bigtower – BA-02B-B

(#236) #Morcosmedve válasza layax74 (#235) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Minek olyan draga lap? :U aszep lehet! Grat!

© asszongya'hogy

(#237) layax74 válasza #Morcosmedve (#236) üzenetére


layax74
újonc

Elírtam, az ASUS X99-A "csak" 75e volt, de azért jól tuningol.

Azért, mert amíg az After Effects renderel, addíg a CoD Ghosttot full beállításokkal tudjam tolni :D

[ Szerkesztve ]

ASUS X99-A, i7-5820K, Kingston HyperX Predator DDR4 16GB Kit 2133MHz CL13, ASUS GTX 970 DC2 OC 4GB DDR5, SAMSUNG 850Pro, Seasonic 850W EVO, SCYTHE Grand Kama Cross 2, Chieftec UNI Bigtower – BA-02B-B

(#238) #Morcosmedve válasza layax74 (#237) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

75k mar oke :)

Laphoz vajmi koze van :D de legalabb nem unatkozol kozben :)

© asszongya'hogy

(#239) FX9 válasza layax74 (#237) üzenetére


FX9
tag

mennyi mhz-ez allitott be az 5way optimalization mind a hat magra es mekkora feszen?

(#240) Cole86


Cole86
senior tag

Üdv emberek!

Összeraktam a konfigomat nagy nehezen, elsőre egy Asrock Fatality Killer jött ,de sajnos a biosa csak első indításkor volt hajlandó elő ugrani, mivel nem érzékelte valamiért a billt biosban sehol.. :W (legújabb biossal sem, de amúgy jó lapnak tűnt, viszonylag könnyű kezelhetőség/tuning és stabilitás.. persze ha menne..)

Kicsit elegem lett és belenyúltam, így egy MSI Gaming 9 AC érkezett helyette...

A korábbi lappal nem volt ennyi gond, hozzá kell tennem, ez sokkal összetettebb, rengeteg beállítási mód, finomhangolást igényel még a memória is! Nekem 16gb (4x4)Kingston Predator 2800as van cl 14-15-15-38 1,35v (ez volt messze a legjobb vétel), de ebben a lapban valamiért quad channelben csak 2666on képes üzemelni cl 14ben, max a feszből leveszek kicsit vagy felrakom 3000mhzre... :Y :Y

Bios frissítés előtt még tudta a 2800at ,de csak 2 modullal, amúgy nem jött be a win, menet közben gány.. támogatja amúgy a lap ezt a memóriát is.

Fsből képes hozzá igazítani, írták ,h mekkora királyság ez a lap, mert itt már lehet szabadon fsbvel hangolni mindent és mennyire ki lehet így élezni a dolgokat.. hát nekem nem jött át ez sajnos még túlzottan, szerintem max a stabilitásból vesz le.

A végeredmény az lett ,h 4300 mhz 1,22v feszen, input voltage 1.80, 4400hoz már 1,3v kell, ott már egy 6 magos kurva sokat kajál egyenlőre 1 kari van a gépbe, de 2 kártyához is lesz benne elég kraft 4300on egy 4k kijelző mellé. Jelenleg 290 vapor-x szolgál ,de lehet 970esek jönnek helyette a fogyasztás és melegedés miatt, mivel együtt fognak szolgálni mégis csak.. (amúgy szerintem jóval jobb a 970nél a 290es, ha minőségi darab hűtésben és tuningpotenciában is, de a fogyasztás és melegedés miatt cf-ben nem ajánlott, a driver a másik dolog.. :( )

Mások is írhatnának véleményeket ,h kinek mennyire tetszik a platform és mennyire szenvedős volt a dolog összerakni ,h minden flottul menjen, esetleg a tuningról, bár hogy néztem ezek átlag 4.2-4.6 körül mennek 1.2-1.4v fesz körül.

H110el hűtöm, azért sokkal jobbnak hittem a forrasztott kupak miatt a mag és a kupak hő diffet, sokszor 30fok körül is láttam már... :Y :Y :Y (40 kontra 70 a mag, ha megbízható a sensor benne, gondolom az..)

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#241) westlake


westlake
félisten

A 240 hozzászólásból ~200 BlackSoft problémájáról szól. Sajnálom, hogy ilyennel kell szenvednie, de ez a topik nem egy konkrét alaplapról szól. Ezeket a dolgokat egy specifikus topikba kellett volna leírnia.

Végre összeraktam a '"gépet", ami körülbelül egy hónapja áll az alaplap dobozában. ASUS X99-DELUXE, i7-5930K, 4x4GB Crucial BallistixSport. Nyilván nem tapasztalok semmi kirívót a "régi" i7-3930K (4.4GHz) processzoros gépemhez képest. Tegnap óta számolgat a vas (Rosetta@home) 4.0GHz-en (1.099V), így stabilnak minősíthető. Raijintek EreBoss hűtőt használok, de szobahőmérsékleten terhelés alatt ~80C fokosak a magok. A komolyabb tuningot persze el lehet ezzel felejteni. ;)
Az i7-3930K egy Corsair H100-as vizhűtéssel megy 4.4GHz-en (1.4V), valószínűleg veszek egy H110-et az i7-5930K-ra is, és akkor az is megy majd annyit.

Egyébként ennyire nincs a fórumon i7-5xxx gépe az embereknek, vagy ennyire nem ínak róluk tapasztalatokat?

[ Módosította: CoolMan ]

Play nice!

(#242) #Morcosmedve válasza westlake (#241) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Grat! majd irj a tapasztalatokrol...még! Koszi!

Szerintem ennyire nincs, főleg mert eléggé kettészakadt a tábor. Gondolok itt arra, hogy a 4790k azért elég jó már kb. mindenre... valójában az árkülönbség nem indokolt. Foleg a masik tabor, akinek van X79-e es azert a DDR4 onmagaban nem hoz annyit h kukazza a regit.

Illetve van a nagyon kis tabor, aki mindig megveszi az ujat oket kihagyom, mert az egy hobbi.

En mar eleg reg ota nezegetem az x99 cuccokat, de valahogy nem lenne kihasznalva, csak erdekel, de ez mar nekem draga hobbi lepes lenne.

© asszongya'hogy

(#243) westlake válasza #Morcosmedve (#242) üzenetére


westlake
félisten

Egyet kell, hogy értsek veled. Egy alaplap-CPU-memória kombinációért túl sok az a ~350k forint. Egy régebbi konfigurációval szemben (i7-39xx, i7-49xx) egyáltalán nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#244) #Morcosmedve válasza westlake (#243) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hát igen... :R Neked milyen órajel/időzítés kombóval futnak a RAM-ok, gyárilag?
Nekem a fő érv, amivel lebeszéltem magam, az az volt, hogy egy 3000-es RAM legalább kellene, ha már X99 és "csúcs i7", de csak az 100k+ :( Meglepően a lapokból van jó áron érelmes, illetve a CPU, sincs elszállva (most tegyük férre a jelenlegi árfolyamot).

Kiváncsi vagyok, hogy a H110-el mi tudsz megengedni a CPU-nak! :)

© asszongya'hogy

(#245) ffodi válasza westlake (#243) üzenetére


ffodi
veterán

Pontosan.

Én is végiggondoltam, hogy érdemes lenne -e váltanom 4930k-ról, de arra jutottam, hogy csak akkor érné meg, ha 5960x-et veszek. ;] 4930k vs, 5930k nem sok difi van teljesítményben, árban viszont igen (összességében).

Másrészről ahogy elnézem ritka a jó példány, értsd 4,5 GHz 1,25 V-on vagy alatta, ami még hűthető is, így ha kiadok 300k-t egy CPU-ért és az az 1,4 V-ot bekéri 4,5 GHz-en vagy alatta, akkor lekaparom a falat.....

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#246) westlake válasza westlake (#241) üzenetére


westlake
félisten

Mégsem stabil teljesen 4.0GHz-en (1.099V), mivel a két nap alatt egyszer újranidult a gép. :(
Ahogy elnézem, ennek a processzornak se valami nagy a tuningpotenciálja. Aztán az is lehet, hogy az ötödik generációnál ez átlagosnak számít.

Play nice!

(#247) Cole86 válasza westlake (#246) üzenetére


Cole86
senior tag

Nálam 4400 1,3v fesz kell ,de ez azért erősen lap és beállítás függő is , nem csak a chipen múlik..

Előző asrock fatality killerben gyári tuningal vitte a 1,3v feszen a 4400at úgy ,h nem finomhangoltam a lapot.. az msivel meg majd meg döglöttem ,h stabil legyen végre.. ez sokkal komplexebb, nehezebb lap.. több tudással ,de több szopással is..

Kicsit laikusabb az ember, akkor nem ajánlom neki ezt a típust, de a tudása és az arzenál amivel fel van szerelve, az elképesztő..! A kinézetéről ne is beszéljek..

Az árra visszatérve valóban nem éri meg sok embernek ez az x99es platform ,de ez az első ddr4es platform, lehet sokat fognak még gyorsulni újabb gameknél és programokban.

Az ára a procinak elképesztő jó volt, én minimális ráfizetéssel cseréltem a 3770k-m, de a lapnál már +55kban voltam, a ramnál pedig kb 30k + volt a 16gb 2800as predator (ami csak 2666on képes cl13ban menni ebben a lapban, de bios frissítés után, előtte még volt benne 2800as beálíltás, mik vannak ..) ,de csak mert saját vonalon vásároltam és mert akkor még "jobb" volt a forintocskánk.. :W

Összességében nekem nagyon bejön ,de én 4k kijelzővel fogom folytatni és 2db csúcs kari társaságában, oda már azért kell a kraft és extra erős tervező programokhoz.. :K

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#248) matteo_szg


matteo_szg
őstag

Új BIOS jelent meg a Rampage V Extreme laphoz.

[link]

RAMPAGE V EXTREME BIOS 1001
Improved system compatibility

jupiiii

(#249) BlackSoft válasza matteo_szg (#248) üzenetére


BlackSoft
addikt

:R

Grat az Asus-nak az új BIOS-hoz. Annyit változott a dolog, hogy a korábbi verzióhoz képest több fesz kell, hogy egyáltalán be lehessen kapcsolni :C

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#250) #Morcosmedve válasza BlackSoft (#249) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Biztos rájöttek, hogy a feszemeléssel stabilabb lesz az egész..

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.