Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#101) BlackSoft válasza KAMELOT (#100) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem az 5960X kell. De az 5820k a 6 mag ellenére bőven le van maradva egy 3930k-tól vagy 3960x/70x-től rengeteg mindenben...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#102) KAMELOT válasza BlackSoft (#101) üzenetére


KAMELOT
titán

Hogyan hogy le van maradva?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#103) keIdor válasza KAMELOT (#102) üzenetére


keIdor
titán

Gondolom PCI-E-re gondol pl.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#104) KAMELOT válasza keIdor (#103) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja és a többi?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#105) BlackSoft válasza KAMELOT (#104) üzenetére


BlackSoft
addikt

Sok minden van, játékoknál biztosan nem jön ki, de van ahol az 5930K 60%-ot ver az 5820K-ra, az 5960X pedig 120%-ot :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#106) KAMELOT válasza BlackSoft (#105) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor nemértem ezt a 6 magot. Minek csinálták? Értelmesebb lenne akkor csak 5930K és 5960X procikat árulni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#107) MoP_FX 57 válasza BlackSoft (#105) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nem ártana egy kicsit többet bújni azt a szakirodalmat. :U

Az x264 enkóder köztudottan az egyik legjobban skálázódó feladat, ami szépen használja a legfrissebb utasításkészleteket is:
[link]

(#106) KAMELOT: Isten őrizz, dehogy kell a 40 PCI-E sáv plusz 50e Ft-ért. Négyutas SLI/CF-hez kellhet a 30K/60X, minden másra a 20K.

(#108) KAMELOT válasza MoP_FX 57 (#107) üzenetére


KAMELOT
titán

AZért volt nekem fura! Minek adnának ki olyat ami még xarabb mint az elődje!? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#109) BlackSoft válasza MoP_FX 57 (#107) üzenetére


BlackSoft
addikt

Te most linkeltél egy műveletet, ahol épp az előd extreme szintjén van. De van még 200 féle teszt lehetőség, van ahol a 4790K megelőzi az 5960X-et is... Én összességében beszéltem a dologról.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#110) MoP_FX 57 válasza BlackSoft (#109) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Hol beszéltél összességében?

De az 5820k a 6 mag ellenére bőven le van maradva egy 3930k-tól vagy 3960x/70x-től rengeteg mindenben

Sok minden van, játékoknál biztosan nem jön ki, de van ahol az 5930K 60%-ot ver az 5820K-ra, az 5960X pedig 120%-ot

Melyikben? Összességében 60%-ot ver a 5930K a 5820K-ra? Vagy hogy? :F
Igazság szerint az x264-gyel pont neked segítettem, mert abban jön ki leginkább a 5960X ereje a 5820K-hoz képest, ~30%.

És igen, van olyan egyszálú feladat, ahol a 4790K előzi a 5960X-et a magasabb órajele vagy a gyorsabb cache-e miatt. Releváns? Aki egyszálú programmal tölti a napját, az természetesen ne vegye a 5960X-et.

[ Szerkesztve ]

(#111) BlackSoft válasza MoP_FX 57 (#110) üzenetére


BlackSoft
addikt

Akkor úgy mondom, hogy van sok helyzet, ahol kb akár 60%-ot is ráver...

x264-nél is van kismillió művelet, pont ott lehet látni némely feladatvégzésnél 120%-kal nagyobb hatékonyságot az 5960X javára az 5820K-val szemben.

Nem kell, hogy egy szálon fusson valami, egyszerűen minden processzor különbözik, és vannak olyan dolgok, amik az egyiken valamilyen megoldás miatt sokkal gyorsabbak.

De nem veszekedni akarok. Otthonra, játékra, átlag usernek semmi különbség nem lesz egy 5820k, egy 4820k vagy egy 5960X között.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#112) akoska07 válasza BlackSoft (#99) üzenetére


akoska07
nagyúr

Megkérdezhetem miért van szükséged arra a procira (5960X) ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#113) akoska07 válasza KAMELOT (#106) üzenetére


akoska07
nagyúr

Teljesen jogos volt a kérdésem,vki meg elpoénkodta (nem viccesen).

[link]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#114) MoP_FX 57 válasza BlackSoft (#111) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

x264-nél is van kismillió művelet, pont ott lehet látni némely feladatvégzésnél 120%-kal nagyobb hatékonyságot az 5960X javára az 5820K-val szemben.

Hol látod te a 120%-kal nagyobb hatékonyságot, ha összességében mégis csak ~30%-kal végez előbb, ami egyébként teljesen szépen korrelál a 30%-kal több feldolgozó és minimálisan alacsonyabb órajel jelentette előnnyel.
Konkrétumokat kérek, nem mellébeszélést.

Nem kell, hogy egy szálon fusson valami, egyszerűen minden processzor különbözik, és vannak olyan dolgok, amik az egyiken valamilyen megoldás miatt sokkal gyorsabbak.

Minden processzor különbözik? :F :U
Az ugye azért megvan, hogy itt azonos generációs Haswell magokról beszélünk? Hovatovább a 20K és a 60X teljesen ugyanaz a lapka, csak az előbbi 2 maggal, 5 MB cache-sel és 12 PCI-E sávval „rövidebb”.

De nem veszekedni akarok.

Én sem veszekedni akarok, de a #101 és #105 kommentjeid gyakorlatilag minden alapot nélkülöző zöldségek. Megfejelve azzal, hogy éppen valaki mást próbálsz „felvilágosítani”.

Még egyszer: Konkrétumokat írjál, hiteles teszttel megerősítve.

(#115) KAMELOT válasza akoska07 (#113) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja hát ez az! Minek van két ugyan olyan proci különböző áron? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#116) akoska07 válasza KAMELOT (#115) üzenetére


akoska07
nagyúr

Több pci-e sávszélesség.
Más "különbséget" nem érdemes észre venni.
Tehát az vegyen 5930K-t aki 3-way sli ill. crossfire-t alkalmazna az adott gépen.
Biztos,hogy az 5820K is megy annyin,mint az 5930K,vagyis kis tuninggal (ami garantálhatóan meg van) kap egy 5930K teljesítményt processzor erőben.

Át kellene fogalmazni a kérdést melyiknek nincs értelme....
Én tudom,hogy az 5930K-nak lenne értelme,csak kicsit jobban beárazva.
Én használtam GTX780 3-way sli-t,szal tudom mi az amikor meg van a megfelelő pci-e sávszélesség.

Viszont a felhasználók többségének esze ágában sincs 3-way sli vagy crossfire-t használni.
Ott az 5930K-nak nincs értelme.

Ha az 5820K procik elég jól tuningolhatók,akkor az 5930K proci-nak nem lesz olyan létjogosultsága az ára miatt,mert ahogy írtam is,nem fogják kihasználni azt a plusz pci-e sávszélességet.

Nagyjából be is határoltam mi az ami használható és "elérhető áron van.
Viszont az alaplap és a memória árak....

Ki kell várni mi esz ennek a vége.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#117) KAMELOT válasza akoska07 (#116) üzenetére


KAMELOT
titán

Mivel MO-n lakunk ezért ezek állnak fent.
1. 5820K jó áron van
2. általában 1 VGA-t használ az illető és azt is a legjobbat
3. általában 1080p-ben tolja mindenki (megjegyzés: azon szoktam röhögni amikor van valakinek HC gépe aztán ilyen xar 1080p monitoron játszik. Ha már van 600-1000euroja kártyákra, miért nincs 600euroja egy rendes minőségi monitorra? Hiszena képernyőt nézed és nem a kártyákat a gépben! :) )
Következtetést levonva, 5930K-nak nincs értelme itt.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#118) beteg válasza KAMELOT (#117) üzenetére


beteg
őstag

Mondj légy szíves egy 5ms alatti monitort, ami legalább 26"-os és nagyobb a felbontása mint FHD!

Csak futni kell!

(#119) keIdor válasza beteg (#118) üzenetére


keIdor
titán

[link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#120) beteg válasza keIdor (#119) üzenetére


beteg
őstag

jól hangzik thx
a témánál maradva, holnap lesz egy 5960x-em. rampage v-öt rendelek hozzá

Csak futni kell!

(#121) k a l o s


k a l o s
csendes tag

Üdv
összeállt a gép,itt tartok.

még nem nagyon állítgattam most így próbálom.

(#122) NoLF_ válasza beteg (#120) üzenetére


NoLF_
csendes tag

Es miert vettél 5960x-et?memoriara meg várhatsz...

(#123) helkis


helkis
addikt

uncore-wall-mod OC-socket nélküli lapokhoz: [link] ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#124) KAMELOT válasza helkis (#123) üzenetére


KAMELOT
titán

Megéri nekik így karcolgatni ezeket a procikat? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#125) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Kicsit lehet lámaság, de milyen felfogató kell most akkor valójában? H110-et fel lehet tenni egy lga-2011-3-ra, ugye?!

© asszongya'hogy

(#126) helkis válasza #Morcosmedve (#125) üzenetére


helkis
addikt

lyuktávolság szempontjából az s2011-3 felfogatás ugyanakkora, mint az s2011, ami ugyaakkora mint az s1366-os.. csak az utóbbinál ármenő csavarokkal kell, addig az újaknál, egy-egy tüskét szokás becsavarni a lefogatóba, de pl a R4E-n le lehet cserélni a foglalatot olyanra, hogy felszabadulnak a lyukak, ergo használható moddolás nélkül az 1366-os blokk/lefogató.. a H110 mindegyikre jó..

(#124) KAMELOT - sajnos ott tartunk, hogy aki WR közeli eredményt akar magának/csapatának összetuningolni, vagy nyerni valamilyen versenyen, annak muszáj ilyen eszközökhöz nyúlnia, nyilván ezek közül sokan gyári támogatottságot élveznek, tehát nem baj, ha elpukkan egy proci, vagy ha nem is, akkor sem fognak felkerülni a helyi apróba.. aki meg saját zsebből állja a cehhet, ott az utóbbiak lényeges visszatartó erők, ha nem akarja lenullázni magát egy proci/vga/alaplap eldurrantásával..

és aki vacsi új vga-kat moddol +tápkártyával? [link] :)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#127) #Morcosmedve válasza helkis (#126) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Köszönöm! Akkor H110-et simán rárakom bármelyik lapra :R

© asszongya'hogy

(#128) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Csatlakozom az 5xxx procival rendelkezők táborához :K :D

Lapot meg már láttátok (többnyire), de az is itt van, mielőtt valaki kérdezi majd a jövőben :)

Unboxing videó róla

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#129) #Morcosmedve válasza BlackSoft (#128) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Állat! Grat! :Y :C

© asszongya'hogy

(#130) BlackSoft válasza #Morcosmedve (#129) üzenetére


BlackSoft
addikt

Csak legyenek már meg a memóriáim hozzá :R

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#131) #Morcosmedve válasza BlackSoft (#130) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

milyen lesz a felállás? :)

© asszongya'hogy

(#132) BlackSoft válasza #Morcosmedve (#131) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ram-ra gondolsz? :)

Elsődleges cél Corsair Dominator Platinum 2800mhz+ CL15. De abnormálisan drága, és nem kapható, még külföldön sem... És nem azért, mert nem jelent meg, hanem mert a zöld manók elvitték a gyárból?! Senki sem tudja, de nincs készleten sehol, és nem is nagyon rendelhető, ha meg igen, akkor az ígért "ajánlott fogyasztói ár"-ra +100ezer forint van számolva, és én bizony 32GB ramot 400ezerért nem fogok venni.

Valószínű Kingston HyperX lesz, 2800mhz-nél már van CL14-es időzítéssel ramjuk, és 200k alatt jön ki 2db 16GB-os KIT. (sajnos corsair-el ellentétben, nincs 4db modulból álló 32GB-os KIT, ami negatív számomra)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#133) #Morcosmedve válasza BlackSoft (#132) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen!

Hat..nincs sehol semmi! En 100-ert se...

Akkor igy 4x4 plusz 4x4 lesz?

© asszongya'hogy

(#134) BlackSoft válasza #Morcosmedve (#133) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen, összesen 8db modul lenne, tehát ki lenne töltve az összes slot :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#135) #Morcosmedve válasza BlackSoft (#134) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ertem, de akk vegre valaki elmondja h miert is rosszabb, mint, ha 2x2 ben oldod meg? :U

© asszongya'hogy

(#136) helkis válasza #Morcosmedve (#135) üzenetére


helkis
addikt

mármint 4x4-ben?
mert jobban megterheli a memóriavezérlőt a sok modul, ergo több fesz kell neki a stabiliításhoz, vagy tuningban fog kevesebbet menni.. meg ilyen apróságok, amit jobb ha elkerül az ember, ha teheti..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#137) #Morcosmedve válasza helkis (#136) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jah, oksi, koszi!
Erre gondoltam egyébként, de pl.: 2x8Gb hoz is kevesebb fesz kell mint a 2x4-hez, szoval ez igy eleg buko az extra tuning vagy az Imc vedelme erdekeben...

© asszongya'hogy

(#138) BlackSoft válasza #Morcosmedve (#135) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ahogy már írták...

Például a Kingston 1,2V/1,35V fesz mellett kínál stabil működést. Az alapvető fesz X99-nél 1,2V (mint X79-nél az 1,5V volt a szokványos)

Tehát 8 modul esetén valószínű 1,35V-ot kell majd adnom nekik, hogy stabilan menjenek, míg 4 modul esetén biztosan elég lenne az 1,2V...

(ilyen magasabb fesz, több modulnál, volt az X79-nél is, ott 1,65V volt ez.)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#139) Landon


Landon
őstag

Sziasztok!

Elgondolkodtam én is, hogy csatlakozom egy 5xxx CPU-val a táborhoz de nagyon bizonytalan vagyok még. Mennyi értelme lenne egy 4790K-t egy 5820K-ra cserélni? Én úgy terveztem, hogy majd csak jövőre váltok Broadwell-K-ra és akkor lesz teljese lap+RAM csere is. :F Lehet most már több értelme lenne inkább kivárni a Broadwell-K-t és nem most beleugrani a 9-es chipset-be DDR4-be + 5gen-es intel-be?

Köszönöm! :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#140) beteg válasza Landon (#139) üzenetére


beteg
őstag

Én a ddr 4 miatt gondoltam meg magam az utolsó pillanatban. Azért nem vagyok hajlandó annyit fizetni. Majd ha lejebb megy az ára...

Csak futni kell!

(#141) Landon válasza beteg (#140) üzenetére


Landon
őstag

Igen, többek közt e miatt is gondolkodom erősen. Lehet jövőre több lehetőség lesz már memória téren, jobban elterjedt lesz és alacsonyabb lesz az ára is.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#142) BlackSoft válasza Landon (#139) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én is a ram árak miatt mondom, hacsak nem feltétlen szükséges az erősebb hardver, akkor felesleges bőven...

Akkor már inkább használtan egy 3930K vagy 4930K (még többet is tudnak, mint az 5820K...), egy csúcs lappal, 32GB DDR3-mmal sokszorosan jobb ár/érték arányú :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#143) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

üdv mindenkinek.
olyan kérdésem lenne ha beleteszek 1db i7 4820k-t, egy asus x99-a lapba mien
veszteségekre számithatok?illetve érdemes eggyátalán,vagy rakjak bele rendes Haswell-t.
köszi a választ

(#144) hszilard666 válasza halhatatlan (#143) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia!
x99 es lapba csak haswell E megy. Ha haswell vagy devil's canyon procit szeretnél használni, akkor z87 vagy z97 es lap kell neked.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#145) halhatatlan válasza hszilard666 (#144) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

köszi a választ.
amugy az új 2011-3 mas Haswell-E re gondoltam.
csak azt gondoltam,hogy bele megy a sima 2011-es proci is a 2011-3 mas foglalatba,és nem tudtam biztosra a veszteségeket.

(#146) BlackSoft válasza halhatatlan (#143) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ha beleteszel valahogy, egy 4820K-t, akkor veszteség minimum a lap, és/vagy a proci lesz, de a ramot is kinyírhatja rossz esetben :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#147) halhatatlan válasza BlackSoft (#146) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

rendben értettem.

(#148) Hulot


Hulot
tag

Mikor várható itt az aprón, hogy valaki x99 lapot vagy Haswell-E procit vagy DDR-4 ramot hírdetne?

(#149) hszilard666 válasza Hulot (#148) üzenetére


hszilard666
veterán

Hát használtan szerintem egy bő évig nem nagyon fognak, ha csak Black Rá nem un az 5960x re ;]
Újonnan meg biztos lesz a nagyobb aprósoknál egyszer csak. Nem szeretnék turkálni a zsebedben, de ha az x99 platformot választottad, akkor tisztában vagy vele hogy k.rva drága, szóval én a helyedben nem sajnálnám a zsetont új motyóra.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#150) BlackSoft válasza Hulot (#148) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ahogy már írták :B

Kb 2 év múlva fel fogom tenni az 5960X-et, jegeljem már most neked? ;]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.