Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Achill3uS


Achill3uS
veterán

sziasztok,
valakinek esetleg van a csoportban 2066-os deliddere aki időben rendelt?
én der8aueresre várok de november előtt nem lesz belőle semmi, az i9-et pedig nem lehet pengézni :(

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#352) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Hamarosan itthon is boltokban lesz az asrock X299 OC formula lapja.
Kíváncsi vagyok mit lehet kihozni belőle. A Ram túlhajtásra különösen figyeltek, emiatt mondjuk csak 4 Slot van benne, de nekem elég lenne. Remélhetőleg a korábbi oc formulához híven, nem jelent gondod neki a 4000+ fölötti ram sebesség sem. Hivatalos oldalon 4600+ támogatottságot írnak. Tudom hogy extreme oc-ra való, de ha én váltanék erre a platformra, el tudnám képzelni magamnak sima hétköznapi használatra és mezei oc-ra ezt a lapot:)

Odakint úgy látom jobb áron beszerezhető, remélhetőleg itthon is lentebb megy az ára.

beharangozó: [link]

(#353) Achill3uS válasza -Gabesz- (#352) üzenetére


Achill3uS
veterán

igy van, az egyik legjobb x299-es lap a piacon. jó választás nem extrém oc-re is vedd meg nyugodtan.
subaruwrc kollégánál már van egy az Asrock jóvoltából, hamarosan meg lesz kínálva ln2-vel ha jól tudom :K

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#354) Achill3uS


Achill3uS
veterán

nézzünk egy kis cinebench mókát ASUS Rampage VI Apex + 7900X-el...
még csak 2 napja ismerkedek a cpuval, eddig kaby lake-x-el használtam a lapot de ez teljesen mas vilag, mintha egy uj platform lenne, eddig nem látott post code-ok és a ramtuning is más részta. 3733mhz felett eddig nem sikerült postolnom de legalább az időzitések mennek szépen úgy ahogy a bdie-hoz illik.

cpu ennyit bir leszoritas nelkuli leghutovel egyelore delid nelkul, nem vagyok elégedetlen :K

rendesen betweakelve a ramokkal sajnos mar csak 4800mhzen fut le, és egyelőre valamiért ott is elmaradnak a nagyobb pontszámok, gyanitom, hogy az elégtelen hütés miatt throttlingol a cpu...
eddig ez a legjobb eredmeny 4500mhz-en throttling nelkul:

nagyon kéne már az a delidder, filozok rajta, hogy rendelek kinabol csak mire az megjön :U

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#355) Kbhont válasza Achill3uS (#354) üzenetére


Kbhont
senior tag

Huha! :Y :C :C

(#356) ffodi válasza Achill3uS (#354) üzenetére


ffodi
veterán

Mennyi VCore-t kapott a CPU a teszteknél?

Egy delid nálam is elférne, akkor legalább simán meglehetne a 5GHz 24/7-re.... ;] csak sajna sem japánból nem lehet jelenleg beszerezni a delid mastert, sem der8auertől a Die-Mate-X-et.. ..

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#357) ÁdiBá válasza ffodi (#356) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Az enyém már 1,100V IBT alatt tehetné kiolvadna a lapból. 97 fok 4,4 GHz 270Gflops.
Uncore 1,000V
VCore 1,100V.

Egy delid nagyon ráférne szerintem 10 lehet még 20 fokot is hozna.

ÁdiBá

(#358) Achill3uS válasza ffodi (#356) üzenetére


Achill3uS
veterán

a 4900 cinebench-hez 1.30vcore kellett neki.
csináltam egy 5ghz boot videot is, itt találjátok a beállitásokat hozzá:

Intel Core i9 7900X boot into windows @ 5GHz aircooled

srácok én mindenképp tervezek deliddert venni, der8auertol meg van rendelve, mivel nem olcso eszköz terveztem hogy csinálok vele delidet másoknak is olcsoért, luxusnak érzem egy 100 euros eszközt 1db cpu delidelésére megvenni szóval beirom majd ide ha megjött.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#359) -Gabesz- válasza Achill3uS (#358) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Gratula az erőműhöz!
Szépen megy!
Lehet láma kérdés, de házilag hozzáfogni a delidhez merész vállalkozás lenne?

Arról van már valami infó, hogy a következő HEDT generáció (coffe lake) ide jön a 2066-ba és erre a chipsetre, vagy új lap kell majd alá?

(#360) Achill3uS válasza -Gabesz- (#359) üzenetére


Achill3uS
veterán

csak a kaby lake-x-et lehet delidelni házilag, nekemis sikerült: Intel Core i7 7740X "Kaby Lake-X" delid with razor

de nem volt könnyű rendesen oda van ragasztva a kaby lake-x...
az i9-et pedig a szendvics nyák miatt nem lehet pengézni....

egyébként ma rendeltem végül kínából egy 2066 deliddert express shippinggel jövő hétre meg is jön ha minden igaz, nem várok der8auer-ére még 1 hónapot...

majd megírom a tapasztalatokat és vállalkozó kedvűeknek vállalok majd delidet...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#361) ffodi válasza ÁdiBá (#357) üzenetére


ffodi
veterán

Jah, de ez AVX-es terhelés alatt ahogy látom.

Achill3uS:

Jó procinak ígérkezik. :K

Neked sikerült már Skylake-X mellett 4GHz-es RAM órajellel bootolni BDie-okkal? Nálam 3800MHz felett valamiért nem lát hol 1, hol 2 channelt. :(

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#362) ÁdiBá válasza ffodi (#361) üzenetére


ÁdiBá
addikt

az IBT az AVX es?

ÁdiBá

(#363) ffodi válasza ÁdiBá (#362) üzenetére


ffodi
veterán

Újabb verziók szerintem igen. 200+GFlops-ot AVX nélkül aligha megy.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#364) Achill3uS válasza ffodi (#361) üzenetére


Achill3uS
veterán

egyelőre 3733 fölé én sem jutottam. :( viszont az megy jo alacsony idozitéssel is. :K
egyébként érdekes mert postoláskor néha nekemis azt irja, hogy csak 24giga ramot lát a 32bol de windows alatt "visszatér"...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#365) #Morcosmedve válasza Achill3uS (#364) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

X99-ből örökölhette...

© asszongya'hogy

(#366) ffodi válasza Achill3uS (#364) üzenetére


ffodi
veterán

Nálam a 3800 MHz ilyen. 1,35V-tal CL17 van belőve 24/7-re, de így léggel CL15 is megy, ha 1,45-1,5V magasságába feszelem.

A CPU-Z pl. nálam is mutatja az összes modult, viszont maga a rendszer (pl. rendszer-tulajdonságoknál) csak kevesebbet lát, annyit, mint amennyit a BIOS is kiír.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#367) ffodi


ffodi
veterán

Pl.:

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#368) MiklosSaS válasza ffodi (#366) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nálam is 3800 a vég CL18-al a kicsike 7800X-nek.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#369) Achill3uS válasza ffodi (#366) üzenetére


Achill3uS
veterán

szerintem a 4000 imc függő is. akinél láttam hasonló ramórajelet vagy superbinned ES proci volt, vagy ln2 alatt vitte. de állitolag (ramgyartonal dolgozo ismeroseim szerint) ram orajelre jelenleg leginkább az Asrock OC Formula van kihegyezve. de személyes tapasztalatom nincs. viszont egy average joe-nak a 3200-3600 is már több mint elég szerintem.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#370) westlake


westlake
félisten

Semmi különöset nem "látok" az OC Formulában. A 8+6 pines kiegészítő csatlakozókat viszont igen. :U
Nálam APEX, vagy DARK jöhetne csak szóba.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#371) ÁdiBá válasza ffodi (#367) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Az időzítés vagy a memória sebesség számít többet egy OC-nál?

ÁdiBá

(#372) #Morcosmedve válasza ÁdiBá (#371) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Is-is, de az órajel jobban látszik.

© asszongya'hogy

(#373) ffodi válasza Achill3uS (#369) üzenetére


ffodi
veterán

Persze, alapvetően IMC függő. Én már láttam mezei retail procit léggel, amivel simán ment a 4GHz-es RAM órajel.

Az Asrock az OC Formula-val kb. ugyan azt csinálta mint az ASUS a Rampage Apex-szel. Összesen 4 foglalat, a trackek pedig -jobban- ki vannak optimalizálva. Ettől még egy szar IMC-s CPU-val veszett fejsze nyele.

Nekem nem elég a 3600 MHz... ;]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#374) Achill3uS válasza westlake (#370) üzenetére


Achill3uS
veterán

fizikailag semmi extra különbség nincs, szerintem a bios a kulcs. Asrockék régebb óta fókuszálnak az x299es oc lapra mint a többi gyártó mivel ők kihagyták a z270 chipset oc lapját pont ennek az okán, ezt elsőkézből tudom.
de párszáz mhzről beszélünk, biztos vagyok benne, hogy az Asus is le fogja dolgozni rövid időn belül ezt a hátrányt legalább az Apex-ben.

ffodi: pontosan :K

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#375) Achill3uS


Achill3uS
veterán

közben megérkezett a delidderem, és meg is örökitettem a sikeres delidet egy video keretein belül akit érdekel itt elérheti:

egyelőre idle-ben 6 fok nyereséget tapasztaltam, de még tesztelem....

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#376) MK VII válasza Achill3uS (#375) üzenetére


MK VII
veterán

:C

(#377) #Morcosmedve válasza Achill3uS (#375) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szép pattintás! Ismételten sikeres kis szerkezet :)

© asszongya'hogy

(#378) woros


woros
őstag

Sziasztok régi fórumtársak az X99 topikból! Elég nagy az esély arra, hogy a döglött 5820k-m helyett nem fognak tudni cseredarabot adni, így beszállok egy 7800X-el, a SOC-Champion-t meg eladom. Kedves régi kollégám segített eme megvilágosodásra jutni, illetve ajánlott egy alaplapot. Itt is megkérdezem azért, hogy az ASRock OC formulán kívül (láttam ezt mondtátok a top lapnak), milyen 100k max. értékig lehet nagyon jó lapot venni? Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#379) MiklosSaS válasza woros (#378) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

MSI Gaming pro carbon. Nekem nagyon bejött, rendes BIOs, semmi bug...processzor 5.0 GHz (7800X) és 4.7 GHz (7900X) ramok meg 3800 MHz-en mennek (sima mezei 3200-as Corsair).
Szóval lehet egy alternativa.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#380) westlake


westlake
félisten

Akinek van ASUS (vagy Intel) support ismerőse, írjon már rám. Kezdek állapotba kerülni a VROC mizéria miatt. :(((

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#381) ÁdiBá válasza Achill3uS (#375) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nagyon jó lett video.
IBT vagy egyég komolyabb terhelő program alatt mennyivel lett hűvősebb?
Gondolom CLU használsz te is a kupakra, vagy a Grizzlit?!

ÁdiBá

(#382) ffodi válasza Achill3uS (#375) üzenetére


ffodi
veterán

Szuper!

Lehet rendelek én is egy ilyen toolt. :)

Relid-et mivel/hogyan csináltad? (a pillanatragasztót én biztosan skippelném, helyette inkább valami szilikon tömítőanyagot használnék, ami hőálló, úgy mint ahogy a SiliconLottery csinálja)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#383) ÁdiBá válasza ffodi (#382) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ahogy nézem itt megint célszerű lekenni valami szintelen körömlakkal az SMD-ket, hogy ne zárja véletlenül se rövidre a CLU vagy a Grizzli.

ÁdiBá

(#384) Kbhont válasza Achill3uS (#375) üzenetére


Kbhont
senior tag

:C :R

(#385) #Morcosmedve válasza ffodi (#382) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Uhu vagy loctite szilikon ragasztó. Sky/Kaby-ba már írtam pontosat.

Ádi: Szilikonnal le kell azt is, ha félős vagy. Inkább a belső ragasztott kört szívás rendesen megcsinálni.

© asszongya'hogy

(#386) Achill3uS válasza ffodi (#382) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem relid-elek soha. így idővel a paszta mindig frissíthető gond nélkül és egyéb funkciója nincs a ragasztásnak ami miatt indokolt lenne. max eladáskor vagy gar esetén de ez már más lapra tartozik.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#387) Achill3uS válasza ÁdiBá (#383) üzenetére


Achill3uS
veterán

A Grizzly nem vezeti az áramot más elven működik mint a CLU. utóbbi folyékony fém kvázi míg a Grizzly magas gyémántpor tartalmú nagyon rugalmas paszta ezért alkalmazható az extrém körülmények között is hatásosan.
én alapvetően nem daily use miatt delideltem, hanem extrém tuning miatt ahol még fontosabb a hőátadás mint az átlag tuningnál, delid nélkül a -100 fokos rézblokk ellenére a maghőfokot terhelésre lazán visszanyomja pluszba míg ez a delid után a megfelelő hőtűrésű pasztával (mint a Grizzly) nem okoz gondot minuszban tartani. ez ugye a cpunak is egészséges és a maximális terhelt órajel elérésében rengeteget számít.

*szerk: még egy kis kiegészítés a relid ellen, nagyon kritikus a ragasztó és a paszta viszonya láttam már olyan cput aminél a paszta és a ragasztó összeveszett a kupak alatt mivel utóbbi folyamatosan elszívta a paszta nedvességét és idővel kőkemény fűrészpor állagúra száradt majd meg is döglött alatta a cpu. szóval mindenképp valami semleges szilikonragasztót ajánlok, de konkrét tipust én sem tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#388) #Morcosmedve válasza Achill3uS (#387) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Conductonaut vezeti, nem?

Szilikon, melyeket felsoroltam másik topikban, nem vesznek össze. De home usage, illetve extreme más, ennek ellenére, meghagytam én is a NYÁK-on maradt gyári ragasztót és csak rátettem a kupakot, persze CLU ment közé és így használtam a 6700k-t. Mikor eladtam megcsináltam gyárira a ragasztást és kész (3-5fok így azeért benne marad).

© asszongya'hogy

(#389) Achill3uS válasza #Morcosmedve (#388) üzenetére


Achill3uS
veterán

bocsánat ha félreérthetően fogalmaztam a kryonautra szoktam gondolni "grizzly" cimszó alatt, a condactonaut nálam=CLU :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#390) #Morcosmedve válasza Achill3uS (#389) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jó, én gondoltam, hogy tudod, csak ne értsék esetleg férre. :K

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#391) ÁdiBá válasza #Morcosmedve (#385) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Erre a szintelen körömlakk nem jó megoldás?
Asszonynak van, én csináltam már 4770K ilyet.

ÁdiBá

(#392) #Morcosmedve válasza ÁdiBá (#391) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Azért az egy elég erős maró anyag, nem annyira csinálnám azzal, főleg egy 1k€ procinál drága próba lehet. Korábban használt lakk szerencsésen nem csinált semmi gondot, fene se tudja, hogy most mit csinál.

© asszongya'hogy

(#393) Kbhont


Kbhont
senior tag

Elnézést, hogy megzavarom a témát, de kellene nekem egy egyszerű "paraszti" magyarázat lapok terén!
Megy a dilemma , Z370 és X299 között! A Qvad miatt ez egyre inkább X299 felé dől!
Azonban nem értem a lapoknál a TUF ill a Prime tipusok közötti különbséget!
Amit szeretnék, az egy 7820X + Monoblok és mindezt ha egy mód van rá, akkor Asus lapra! Nagyon lényeges a CPU sebessége ezért szeretném OC-t kihasználni!

(#394) mgabi válasza Kbhont (#393) üzenetére


mgabi
senior tag

TUF, Prime lapokat kerülném. ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING jó lap nagyon 65ért. Mindent tud ami kell, korrekt tuninghoz is bőven elég. Az ASUS ROG MAXIMUS X HERO top lap, extrém tuninghoz, de 90 ezer forint :( ezekhez van vizes full-cover monoblock is.

X299 systemet akkor vegyél, ha mindenképpen kell a Quad ram és a 10 magos 7900X. Delidelt 8700K 5.0 Ghz-en normál körülmények között alig marad el a 7820X-től.

[ Szerkesztve ]

(#395) #42706048


#42706048
törölt tag

Sziasztok!

i5-7640X,i7-7740X,i7-7820X. Valaki nem tudja esetleg ,hogy ezeken kívül jön-e még más fajta processzor ebbe a foglalatba? És érdemes vétel lenne? Mert akkor egy i5 7640X re beruháznék,ha még esetleg jönne ebbe a foglalatba processzorok. köszi :)

(#396) mgabi válasza #42706048 (#395) üzenetére


mgabi
senior tag

Mire kellene a gép? Ezek a x299.es i5 és i7 procik nagyon nem erik meg az arukat.

(#397) #42706048 válasza mgabi (#396) üzenetére


#42706048
törölt tag

Játékra,word,excel, ilyenekre. Igen már le is beszéltek róla,hogy tényleg nem éri meg.Úgyhogy maradok a 8600K nál amint lesz elérhető normális áron :)

(#398) #Morcosmedve válasza #42706048 (#397) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jó döntés.

© asszongya'hogy

(#399) mgabi válasza #42706048 (#397) üzenetére


mgabi
senior tag

okos döntés. Ha nem vagy hardcore gamer és tunigos, akkor a 8400 is elég.

(#400) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tegnap meglett a 7800X. Egyenlőre csak dual rammal használom, mert párt kell találnom egy megfizethetőbb b-die kitet a másik mellé.
Az már biztos, hogy nem egy KabyX a mem kezelés dualban de, így is megy 24/7 4000 C17 1.4V-al.
Egyedüli problémám a hőtermelése, amin ma Achill3uS és az Ő profi delid toolja segített. 4.8Ghz @1.266V Cinebench r15 alatt 105 fok fölé szaladt, delid és újrapasztázás után már "csak" 88 fok. Ezúton is köszönöm neki! Örök hálám! :R

Rendszer tempóban semmi új, semmi extra 5Ghz 7740X és a 4.8Ghz-es 7800X között.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.