Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #Morcosmedve válasza mgabi (#100) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

? kint sincs a másik. Legalább offba tedd.

Jelenleg Rizsa, S1151 és ez játszik (X99-et engedjük el). Ezek közül az X299-nek még kell idő mire beáll az ár, kiderül melyik lap vehető. Utána esetleg el lehet gondolkodni, hogy hol áll az újabb, a jelenlegi mainstream és az árak minden említett platformon.

Az biztos, azzal én sem értek egyet, amit hackeeeee ír, mert most bőven drágább lenne a belépő i9, aminél semmi mást nem lehet elmondani mint az 5820k vs i7 mainstream k esetében. Akinek megéri a felárat (mint konfig) vegye. Teszem hozzá ehhez kell, hogy olyan stabil legyen mint a másik 2 platform, Rizsa miatt az 1600X eléggé eltalált pl. és olcsóbb a másik kettőnél, a maga gyengébb egy szálával. De kétszer annyit nem ér jelenleg a 7800X.

PCIE, pedig ugyan úgy kevés 1000$ alatt.

© asszongya'hogy

(#102) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#101) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Őőő.. A 7800x az i7, és nem i9.

Én még mindig a 6700k/7700k nyitó árához viszonyítóm a 7800x árát, amiben ~20k különbség van jelenleg, és nem 4/8, hanem 6/12. Sanszos, hogy le fog menni a proci ára a start után pár héttel 120-130k körülre, ami szerintem már elég jó, sőt később lehet olcsóbb is.

Az 1600x jó, csak kérdés, hogy mondjuk játékban mennyi lesz az érdemi különbség 2 proci között. Főként abból kiindulva, hogy néhol semmi különbség nincs a mostani i7-ek és az 1600x között játékok alatt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#103) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#102) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ja, igen, még szokni kell ezt az elnevezést.

Én értem, de hiába, ha az egyik 100k a másik meg 160k :D Aztán, hogy mikor mennyire csökken, passz.
Ettől függetlenül nem hinném, hogy 130-140k közti tartománynál lentebb menne nagyon, de ugye ez megint jövő. Lapok is drágának tűnnek, plusz a 4 stick.

És továbbra is igazából egy ~1600X-nél vagy, kivéve FHD játék (vélhetően ott is max FPS-ben), ha ennyire kell, amúgy máshoz a több szál. De lehet csak én látom így.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#104) keIdor válasza #Morcosmedve (#103) üzenetére


keIdor
titán

44 PCI-E száltól i9, szóval 7900X már az, meg amik majd fölé jönnek.
7800X, 7820X meg csak i7, mert 28 PCI-E van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#105) #Morcosmedve válasza keIdor (#104) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Persze, csak szoknom kell h nem mind i9 lett, hanem hagytak bent "belepoket", az meg maradt i7. i5-el nem foglalkozok :DDD illetve az jellemzo számú Kaby Lake ről.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#106) Maelephant válasza hackeeeee (#90) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Azért ezek hajmeresztő árak. Az i7-7820X 599 USD-je nettó, 1000 db-os ár, tehát az ÁFA+kisker+haszonkulcs miatt lesz ennyi, vagy csak az amcsi árak szokásos "felszorzódása" emeli meg a 180K-t 235K-ra?

Amúgy meg rettenetesen cikinek tartom, hogy egy szakmai online magazin a most már 3+ napja elérhető Core-X teszteredményekről, észlelésekről, problémákról (Intel minősíthetetlen hozzáállása az EU tesztoldalakhoz, BIOS-gondok, hűtési para stb.) egy betűt nem közöl, miközben a Ryzen várható, új steppingjéről szóló hír rögtön olvasható. Még ha jobb is a Ryzen, ez a kirívó AMD-elfogultság egyszerűen nem méltó a PH-hoz (vagy akár más, hasonló profilú médiatermékhez).

(#107) hackeeeee válasza Maelephant (#106) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem véletlen szoktam azt mondani, hogy amiket dollárban beharangoznak árakat, bármilyen új hardverre, azt Nálunk euróbana kell számolni, szorozva áfával, utána még egy kicsivel, és megvan a polcos kisker ár, nagyjából.

Véleményem szubjektív...

(#108) Maelephant válasza hackeeeee (#107) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Hát igen, szíven ütött. Kíváncsian vártam a teszteket, adatokat, akár még az árakat is, de jelen állapot szerint ez úgy ahogy van, felejtős. Otthoni, nem pénzteremtő (szórakozási célú) felhasználásra egyszerűen nem éri meg 100+230+50 --- közel 400E Ft annak az esetleges kockázatnak a fedezését, hogy az akár közeli jövőbeli alkalmazások, játékok (multiplayer) már több mint négy fizikai magot igényelnek majd, különben "nemhajcsaki".

(#109) Maelephant válasza hackeeeee (#107) üzenetére


Maelephant
aktív tag

És fentebb ráadásul elfelejtettem a (tesztek szerint combos, lehetőleg folyadék) hűtés kb. 30-40E Ft-jával számolni, mert csak a mobo+CPU+mem járt a fejemben :(. Hát akkor majd talán egy Coffe Lake. Vagy az sem. i7-4790K és akkor csak erősebb hűtő kell.

(#110) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok!

Sajnos nekem nem bejövős az 1800X ezért váltani szeretnék. MSI X299 gaming carbon pro AC és egyelőre egy 7800X kombóban gondolkodom. Valakinek valami tapasztata a lappal vagy a CPU-val?

Másik alternativa kb 35 %-al olcsóbban egy giga X99 SOC Champion egy 6800K-van bontatlanul garanciával.

Szerintetek?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#111) Drizzt válasza MiklosSaS (#110) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mire akarod használni?

I am having fun staying poor.

(#112) MiklosSaS válasza Drizzt (#111) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jatek, kicsi munka ahol meg van mozgatva a 12 szal (kesobb majd cserelnek egy 8-10 magos CPU-ra) meg neha par virtualis gep futtatasa.

Csak azon gondolkodom hogy inkabb ideiglenesen jobban jarnek egy X99 platformal ami mar ki van forrva, es a processzor is forrasztva van es nem szamaca lekvarral ragasztva mint a 7800X. Ugye azon gondolkodom hogy varok fel-egy evet az X99-el, aztan amikor erdemes lesz a csere meglepem..

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113) mgabi válasza MiklosSaS (#110) üzenetére


mgabi
senior tag

Szerintem varjal a cserevel. Vrm hutessel minden lapnal gond van, kiveve a rampage vi apexnel. Illetve a sok magos cpuhoz 2db 8tűs cpu csati kell. Proci pasztazas tenyleg rossz, de casekinge.de-rol tudsz delidelt clu-s procit rendelni.

(#114) Drizzt válasza MiklosSaS (#112) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Játékra kifejezetten gyenge lett a 7800X az eddigi 1-2 teszt alapján. 7700K erősebb. A cache átszervezést sejtik fő oknak, ami valószínűleg szerver piacra alkalmasabbá teszi. Tessék. Tessék 2. Szóval bár engem is meglepett, de játékra kifejezetten gyengébb a Skylake-X, mint a sima Kaby Lake.

I am having fun staying poor.

(#115) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Tehat akkor en vagyok az elso X299 tulaj a forumon?

Csak igy elso kulcsra, keso van..majd a napokban piszkalgatom/tesztelgetem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#116) Laraxior válasza MiklosSaS (#115) üzenetére


Laraxior
titán

Csinos.. mondjuk az elérési idő lassabb, de elég durva ez a quad channel, lesz ott olyan érték amiből meglesz a 100k :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#117) MiklosSaS válasza Laraxior (#116) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez minden első kulcsra. Semmi finomitás....majd holnap.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#118) Laraxior válasza MiklosSaS (#117) üzenetére


Laraxior
titán

Mondjuk ha 1.16-al tételezzük fel hogy stabil 4.5GHz-en... :D Akkor azért oda lehet neki pakolni...
Bár ez pasztás, tehát kell okosítás neki. De azért kíváncsi vagyok mennyivel "rosszabb" a játékokban.
Mondjuk BF1 multi, ahol azért kell a mag.. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#119) MiklosSaS válasza Laraxior (#118) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kicsit emeltem a feszen mert nem tetszxettek az eredmenyek.

De mar tenyleg megyek aludni. Jo ejt/reggelt!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#120) Laraxior válasza MiklosSaS (#119) üzenetére


Laraxior
titán

Köszi az eredményt. Ez delidgyanús lesz :D :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#121) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Gondolkozok 2 Platform között. - 1800X-től megváltam Most akkor Intel vonalon melyik Procitól felfele nem kell Delidelni? 7900X- már forrasztott? (nem szeretnék garit kockáztatni)

[ Szerkesztve ]

(#122) #Morcosmedve válasza Laraxior (#120) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Minek? IBT alatt 71-2 fok. Az a kérdés, hogy mennyire átlagos ez a CPU órajel+fesz. páros. Ha kb az, akkor picit jobb a paszta mint s1151-ig, illetve keveset eszik/alacsony a fesz, nagyobbak a felületek, ezért hűthető (igaz itt is épített víz van, de nem kerítenék nagy feneket neki). :K

Miklós:
Grat hozzá! :)
Jó kis eredmények, nem néztem utána, de memóriában 5960X-hez van közelebb, ugyan 200MHz-el gyorsabbak a ramok, amilyen teszten láttam, ahogy látom végre nincs kínlódás velük...ez fájó volt X99-en. Kérdés, hogy mi fér még ki belőle. Egyszálban elég korrekt, 6/7700k-nál van, ami király.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#123) #Morcosmedve válasza Walter_White (#121) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Előző hozzászólásomban leírtam a delidre vonatkozó részt, szerintem nincs mit kockáztatni, mert így elsőre ez jónak tűnik pasztával is (az persze évek kérdése, hogy kiderül mennyire-hogyan szárad).

i9-7900X-ig pasztásak. Állítólag volt szó/pletyka róla, hogy majd lehet, hogy valamikor nekiállnak forrasztani a maradék i9-et is, de utána kéne nézni, nem annyira maradt meg ez a lehetőség.

© asszongya'hogy

(#124) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#122) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csak igy reggeli kozben 4.7@1.215 V-al stabil, most fut a 6-ik kor IBT-ben.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#125) drsanya válasza MiklosSaS (#124) üzenetére


drsanya
aktív tag

Szép értékek, nem gondoltam, hogy lesz komolyabb előrelépés s platformmal, de úgy látszik mégis. :C :R

I am iRacer

(#126) brumi1024 válasza MiklosSaS (#115) üzenetére


brumi1024
veterán

1800X-hez képest mik a tapasztalatok? Gondolkodok én is merre kéne lépni az 5820k-ról.

(#127) MiklosSaS válasza brumi1024 (#126) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pörgősebb és kevesebb a nyűg.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#128) Laraxior válasza MiklosSaS (#124) üzenetére


Laraxior
titán

Ne szarozzunk, menünk egyből az 5GHz-re :D
Aztán asszem húzok az amazon-ra körbenézni a lehetőségekről :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#129) MiklosSaS válasza Laraxior (#128) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lassan, apro lepedekben. Most teszteltem 4.8-on, Cine15, es IBT stabil, vagyis most fut az 5-ik kor.

Azt sem tudom mennyi a max fesz ami meg "safe" neki.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#130) tipuka válasza MiklosSaS (#129) üzenetére


tipuka
addikt

te jó ég, ez nagyon állat. :D

laraxior: árakról számolj be minél előbb :D

(#131) Laraxior válasza tipuka (#130) üzenetére


Laraxior
titán

Összeadtam...

Még kell 2x8GB ram: 210EUR
Alaplap, ami ugye nem a javított verziós: Asus X299-E: 360EUR
vagy az X299-A 300EUR-ért.
...és akkor a CPU: Mivel nekem nem kell 6 magos, akkor a 8 magos: 620EUR
Mondjuk a 6 magos az pont annyiba kerül mint amennyiért én vettem a 7700K-t.
..és ha esetleg már fejlesztettem volna 32GB ramra, akkor lejönne 210 EUR..

Összesen: ~1200EUR :Y

A mostani alaplapom, és a CPUm, max talán ha elmegy 450-500EUR-ért.

Szerencsére meg vagyok elégedve a mostani cuccokkal, így nem ugranék bele cserébe, járt utat, járatlanért... :D
De tetszik, hogy ilyen "jó" áron van már az Intel 6magosa... (AMD nekem nem opció)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#132) tipuka válasza Laraxior (#131) üzenetére


tipuka
addikt

azzzz, nagyon sok... főleg a lap . majd későbbre marad akkora fejlesztés gondolom? :D

[ Szerkesztve ]

(#133) Laraxior válasza tipuka (#132) üzenetére


Laraxior
titán

:K
Igen, mivel most a 775-ös gépet akarom befejezni. Úgyfest sikerült szereznem egy nagyon ritka EVGA alaplapot.

Ez ráér.. úgyis csak csökkennek az árak.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#134) tipuka válasza Laraxior (#133) üzenetére


tipuka
addikt

hacsak nem történik megint valami katasztrófa, ami miatt sajnos proci árakat meg kell emelni.... ;]

(#135) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#129) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Alakul es szep lassan :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#136) mgabi válasza MiklosSaS (#135) üzenetére


mgabi
senior tag

Gondolom delid és vízhűtés combód van, hogy 4,9en így m1 a 6mag, vagy nem?

(#137) MiklosSaS válasza mgabi (#136) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Víz igen, delid nincs.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#138) tipuka


tipuka
addikt

valaki vegyen egy 8 magosat, megöl a kíváncsiság :D

(#139) MiklosSaS válasza tipuka (#138) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Két hónap mulva jövök egy 7820X-el.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140) MiklosSaS válasza Laraxior (#128) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Parancsolj :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#141) Laraxior válasza MiklosSaS (#140) üzenetére


Laraxior
titán

:C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#142) MiklosSaS válasza Laraxior (#141) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Stabil 10x IBT very high-on, max 90 fok a legmelegebb mag. De ugy hogy a ventik es pumpa csak a felen jartak. :C

Mennyi lehet a max fesz amit ezek elbirnak? 1.35 ? 1.40 ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#143) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#140) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Od@basz. Mindegyik megy ennyit vajon?

© asszongya'hogy

(#144) joshua7 válasza MiklosSaS (#140) üzenetére


joshua7
veterán

Ez már valami! :) Érdekelne, mennyi van még benne innen.

Semper Fi

(#145) MK VII válasza MiklosSaS (#140) üzenetére


MK VII
veterán

Te jó ég..
Gratulálok.. Jól belenyúltál. :)

(#146) arabus válasza MiklosSaS (#142) üzenetére


arabus
addikt

Grat hozzá!
Látom megváltál a szecskavágótól.
Kerüld a sünt!
;)

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#147) tipuka válasza MiklosSaS (#140) üzenetére


tipuka
addikt

nyomjad neki, lássuk hol a határ :D

(#148) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Amig nem tudom mennyi a max fesz addig nem nyùzom tovább. Érdekelne ha 1 4 V körûl sikerülne legalább egy stabil cine15-öt dobjak 5.2 GHz-en. Majd szabadság után még piszkálgatom.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#149) mgabi válasza MiklosSaS (#140) üzenetére


mgabi
senior tag

:Y :R

6mag, ohne delid, 5Ghz, 1,34Vcore. Nem gondoltam volna. A végén jobban fog menni, mint egy 7700k 4 maggal. Külföldi OC forumokban biztos megmondják neked a max biztonságos Vcore-t.

(#150) keIdor válasza MiklosSaS (#140) üzenetére


keIdor
titán

Ennyin már nagyon elveri a Ryzent. Főleg ha a párját, az 1600X-et nézem...
Kiváncsi leszek, hogy az i7-7820X is megy-e ennyit.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.