Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) t72killer válasza KAMELOT (#850) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Ezért is adok pár hónap kupakos nyúzást a kicsikének, ha köhög vmi miatt, akkor gond és rinya nélkül viszem vissza. Nehéz elhinni, h fél év után bukna ki valami...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#852) eldiablo válasza KAMELOT (#848) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Milyen gyártó, mit bontott meg? :DDD

Összefoglalva:
Csak azt mondom, hogy az Intelt nem áll neki tüzetesen megvizsgálni a visszaküldött cuccot, ha nem lóg ki a lóláb, akkor legarozza. Aki fosik, az meg ne rizikózzon, menjen biztosra.

(#853) westlake válasza eldiablo (#845) üzenetére


westlake
félisten

Sajnálom, hogy nem ment át, amit mondani szerettem volna. Azt látom, hogy van egy kis világod, amiben élsz, és ahol minden úgy működik, ahogy gondolod. Ezzel nincs nagy baj(?), de tényleg nem kellene más számára úgy beállítani, mintha ez a világ lenne a normális.
Nagyon ügyes vagy, hogy le tudtál garanciáztatni két delid-elt CPU-t. Egyszer majd kérdezzük meg erről azokat a szervizeseket/ügyfélszolgálatosokat is, akiknek esetleg nem írják jóvá azt a CPU-t, amit neked adtak a hibás helyett, mert az Intel (disztribútor) utólag megtagadta a garanciáját. De neked ehhez már semmi közöd. Téged odáig érdekelt, hogy kicseréljék a hibás darabot, ami nyilvánvalóan valamilyen gyártási hiba miatt ment tönkre.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#854) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Ezeket a processzorokat a gyártó szerintem könnyen tudná javitani is, számomra az is fura, hogy teljesen elzárkozik a javitástól, némi összegért cserébe.
Végülis ha van egy processzorod aminek a garancia ideje lejárt akkor dobhatod ki a kukába ha megdöglött.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#855) eldiablo válasza westlake (#853) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Jó, rendben, a delid rossz, legyen neked igazad. :C

A beszélgetés margójára: három évet dolgoztam garanciális pultban és egy évet szervizvezető helyettesként. Köszönöm a felvilágosítást, hogy hogyan működnek a dolgok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#856) ÁdiBá válasza eldiablo (#855) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én eddig szétkaptam az összes procimat...
20 fokot nekem megér...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#857) Aram


Aram
tag

Egyet értek azokkal, akik szerint nem teljesen etikus megbontott procit garanciáztatni, főleg úgy, hogy az ember nem szól róla. De a legnagyobb bajom nem ezzel van, hanem azzal, hogy az Intel workstation szériás processzorait, ami elvileg munkára van teremtve, nem lehet out-of-the-box kihasználni, hanem még egy hozzáértő szakival meg kell csináltatni...
Szerintem ez rémesen gagyi. Elmondhatatlanul gáz a világ vezető processzor gyártójától! Kb. Arany Jánosnak kellene lennem, hogy megfelelő súllyal érzékeltetssem ennek a hibának a jelentőségét. :)
Egy példa:
Persze, vedd meg ezt azt a prémium autót, csak vigyázz, mert ha autópályán akarsz döngetni rendszeresen, akkor el kell menned a Józsihoz, hogy ő előtte feltuningolja a kocsid hűtőjét, hogy bírja a terhelést és ki tudd haszálni azt, amit a gépkönyvbe írtak. Val'szeg utána már csak a Józsihoz viheted a kocsit, ha bajod van, mivel a gyártó nem szereti, ha nyitogatod a motorburkolatot...
Az más kérdés, hogy van konkurencia, aminek nincs ilyen baja, bizonyos helyzetekben ugyan kicsikét lassabb, viszont kevesebbet is fogyaszt, amellett, hogy nem fog túlhevülni, mert nem spórolták el az összeszerelést.

Szerencsére (ebben a helyzetben épp az Intel szempontjából), a világ nem az észszerűség mentén működik, hanem mindenféle rajongás, tartozni akarás nyomja rá a bélyegét a technikai indíttatású vásárlásokra is, ami elég nagy butaság.
Természetesen nem az itteni PC hobbistákra gondolok, mert ez egy hatalmas szórakozás, részben én is ezért csinálom, de valljuk be az emberek igen kis százaléka fog HEDT procit arra használi, amire mi használjuk. Ezekkel a rendszerekkel kőkemény pénzeket lehet termelni és komoly anyagi befektetést jelentenek egy egyéni vállalkozónak, vagy egy induló VFX cégnek. Ennek megfelelően kellene helyén kezelni a dolgokat.

Már az is felmerült bennem, hogy kellene egy külön topic a hobbira és a munkára. :D
Anno a Hasswell-E fórumon húztam fel magam, hogy mindenkinek a Gigabyte SOC Champ-et ajánlották, holott csak 4 RAM foglalata van!?!?! AIDA és Cinebench használaton kívül ki az, aki HEDT platformot választ és lemond a fele memória foglalatról??? És probléma nélkül mindenki barom volt, aki nem ezt választja, vagy ajánlja, holott a HEDT platform egyik legnagyobb előnye, hogy nem 64 GB (korábban 32 GB) a RAM limit, hanem i7-tel 128 GB, Xeonnal pedig 1,5 TB! ThreadRipper - Ryzen hasonló a helyzet.
Csak a ROG champion és a Trident Z!!! :)

Beszélgessetek el olyanokkal, akik 4K-t próbálnak vágni After Effects-ben, úgy, hogy közben fut még 3-4 másik program... Vagy akik CPU-t, vagy GPU-t programoznak és szeretnének megcímezni minnél több memóriát. A régebbi AE-ben még szálanként memória mennyiséget kellett hozzárendelni a rendelelés beállításainál, tehát egy "csak" 12 szálas procihoz minimum kellett a 32 GB RAM, hogyha csak 2 GB-ot rendeltél 1 szálhoz. Számoljátok ki, hogyha egy 10 magos i7-et akartak 3 GB RAM-mal használni szálanként... Már akkor 60GB-nál járunk. És akkor hol vannak még a Xeon-ok, azzal a hihetetlen számítási sűrűséggel?
De mondhatnám a virtualizációt is. Munkára a világ RAM-ja nem elég, erre itt a PROhardveren meg se kérdezik az okosak, hogy mire kell a HEDT... Srácok, ami itt a fórumban is megy, az AmateurHARDVER. És ez nem pejoratív, hanem tény, a kifejezés minden előnyével és hátrányával együtt. :)

PEACE!

Ez a felirat 20byte!

(#858) hokuszpk válasza t72killer (#849) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Én még életemben nem láttam hibás/meghaló procit,

++, utoljara a lesarkazos idokben Athlont, P3 Celeront, de amin kupak van, olyat sose.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#859) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Másik topicban is olvastam már egy külföldön élő honfitársunk posztjában, hogy ő bizony már több delidelt procit gariztatott és nem volt gond belőle, ha szépen meg van csinálva észrevehetetlen külső szemrevételezéssel. Ellenben polírozott kupakkal már nem megy a gari.
Én azt gondolom, hogy etika ide-vagy oda, ha működik a dolog akkor csinálni is fogják a népek.
Az egész dolog elindítója pedig maga az intel, aki megtisztelte vásárlóit még a felső kategóriában is pasztának nehezen nevezhető trutyival (forrasztás helyett).

(#860) #Morcosmedve válasza hokuszpk (#858) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Menjetek át a 2011-V3 topikba. Nemrég 2-3 proci is meghalt.

© asszongya'hogy

(#861) ÁdiBá válasza -Gabesz- (#859) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Engem is személy szerint az bánt, hogy kifizettem a processzoért a nem kevés kp. és az ember elvárja ezen, legalább ezen a szinten, hogy ne kelljen hozzányúlni, de aztán kiderül hogy egy paszta 20 fokot hoz egy CPU-n terhelés alatt... Azt nekem ne mondja senki hogy normális dolog...
Az intel nyilván úgy fogja fel hogy 3,3 Ghz bir a proci gond nélkül, mind a 10 mag. De többet ne akarj belölle, vegyél drágábbat, magasbb órajelen üzemelő CPU-t, és ennyi az üzlet.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#862) KAMELOT válasza ÁdiBá (#861) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát igen ez egy igenxar dolog. Delid meg nem drága. Szerintem annyit megtehett volna a intel, hogy rendes pasztát tesznek oda.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#863) t72killer válasza Aram (#857) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a kérdés, hogy egy 360mm radis aio vízzel, jó pasztával de kupak alatt a gyári trutyival összes mag leterhelés mellett 95 fok alatt marad-e pl egy 7960x hőfoka stabil 4.2GHz-nél (ez ugye még nem tuning)?

Saját tapasztalat nincs, de elég pesszimista vagyok, azaz az 1500$-os proci gyárilag throttlingol, a lehető legjobb körülmények között is.

#861: ja, csakhogy nincs magasabb órajelű. Majd lesz, 2év múlva, amikor "nagy fejlesztés" címszó alatt "feltalálják" a forrasztott kupakot és természetesen egy új foglalatot. Így megy ez, pénz pénz és mégtöbb pénz.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#864) KAMELOT válasza t72killer (#863) üzenetére


KAMELOT
titán

Ilyen játékvízzel jobb nem hűteni ezeket a procikat! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#865) ffodi válasza t72killer (#863) üzenetére


ffodi
veterán

Ezek a kívánalmak még talán teljesíthetők, de sajnos meg kell barátkoznod a tudattal, hogy -ebben az esetben-
delid nélkül nem lesznek normális órajeleid és hőfokaid.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#866) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!

Csatlakozom 7820X R6 Apex párossal.
Első nekifutásra nem megy egy hátsó USB csatlakozó sem. Ez bizonyára user error de nem tudom mi lehet az oka.
0601 a BIOS, néztem Asus oldalán 1004 a legújabb. Szükséges frissíteni vagy sem ?

Köszönöm

(#867) eldiablo válasza tom_tol (#866) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Gondolom drivereket feltoltad.
Nekem az összes verzió alatt megy mindegyik port.

(#868) tom_tol válasza eldiablo (#867) üzenetére


tom_tol
addikt

Nem. Asus oldalán nincs semmi, egyenlőre keresem. Ezt letöltöttem, de nem oldotta meg. Tele van az eszközkezelő ismeretlen eszközökkel.

(#869) eldiablo válasza tom_tol (#868) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ismerős. Chipset driver kell neked: [link]

(#870) tom_tol válasza eldiablo (#869) üzenetére


tom_tol
addikt

Ezt is telepítettem, de semmi. Kínomban előástam egy dvd olvasót, még szerencse, hogy egyet megőriztem. Lemezről telepítve rendben van.

Köszönöm

(#871) t72killer válasza ffodi (#865) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kívánalmak éppen azok, hogy legyenek normális (=max turbó minden magon, semmi tuning =4.2GHz) órajelek, még működőképes (<95°C?) hőfokok mellett.

#864: egy épített víz sokkal jobb pl egy be quiet silent loop 360-nál vagy hasonlónál:F? Építettből se gyakran tesznek 360asnál nagyobb radit procihűtésre.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#872) ffodi válasza t72killer (#871) üzenetére


ffodi
veterán

Értem. Ez így tippre nagyon határeset kategória szerintem. (főleg ha még AVX-szel is terheled)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#873) Hubba12 válasza t72killer (#871) üzenetére


Hubba12
senior tag

Az egy jó kis kompakt víz még is csak 3-5 fokot hoz egy fele annyiba kerülő 240-eshez képest:/

Csak az ASUS!

(#878) Kbhont válasza t72killer (#871) üzenetére


Kbhont
senior tag

Nem a Radi ott a szűk keresztmetszet, hanem minden a radi kivételével!
A Cső, a csatlakozók, a pumpa és nem utolsó sorban a block!
Nekem is volt régen vagy 3-4 fajta ilyen "játék" vizem, de igazából ár érték arányban semmire nem valók!
Max arra, hogy elmondhatod, hogy vízhűtéssel tolod...
Meg sajnos mint itt sokan elmondták "delid" nélkül ez hosszútávon nem működik!

(#879) t72killer válasza Kbhont (#878) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R. Őszintén lusta vagyok egyedit építeni, pedig elég sok alkatrész megvan hozzá, meglássuk mire megyek az aio-val. Ha a munkára elég lesz így a rendszer, akkor nem bolygatom.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#880) Kbhont válasza t72killer (#879) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szerintem ne gondolkozz rajt, hanem vágj bele!
Az a néma csend és a tudat, hogy a CPU max 60-70C' poroszkál az mindent megér!
Nekem legalább is!

(#881) #74018560 válasza westlake (#816) üzenetére


#74018560
törölt tag

Síknak tűnnek, de azért felpolírozom őket.

Egyenletes nyomást mivel éred el, hogy valóban sík maradjon (nem pedig féloldalas)?

(#882) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Nálam a lap!
Jónak tűnik, Ebben az árfekvésben szerintem nincs jobb, sőt drágább lapokkal szemben is megállná a helyét.
- 2x8 pines cpu tápcsati
- 11 fázisú power phase.
- Dual-stack mosfetek (DSM) Ezek hivatalosan 60A bírnak. Ez mennyi lehet Wattban?
- XXL Aluminium VRM hűtés! Kap egy kis légáramlatot majd a D14-től.

Proci késik....

(#883) Kbhont válasza -Gabesz- (#882) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szia!
Gratulálok az új laphoz!
Nekem is tetszik ez!
A teljesítmény a feszültség és az áram szorzata!

(#884) -Gabesz- válasza Kbhont (#883) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

köszi!
Na, hát akkor az nálam nem lesz kihasználva (60A)
Oda már egy igazán izmos táp is dukálna, azt még lehet be is szerzem hamarosan, öreg már a 750-esem.
Léghűtéssel fogom hűteni, 20A-nál többet nem hiszem hogy le fogok szívni, a belépő procival meg még annyit sem.

(#885) westlake válasza #74018560 (#881) üzenetére


westlake
félisten

Egy ujjal "szorítom", pont középen. Nincs más választása, mint hogy sík legyen.
Egyébként nincs ebben semmi bonyolult. ;]

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#886) #74018560 válasza westlake (#885) üzenetére


#74018560
törölt tag

Azért kérdezem, mert én 1x csináltam meg a műveletet és akkor jöttem rá, hogy hu ezt el is lehet cseszni szépen :DDD .... de aztán egész elfogadható lett.
Probléma lehet az is ha nem elég nagyok a mozdulatok, akkor a reszelék begyűlhet a kupak alatt és homorúra csiszolódik :o

(#887) Hubba12


Hubba12
senior tag

Na nemsokára tesztelek én is:) Delid megtortent:) köszönöm a delidet Achill3uS kolleganak:)

Csak az ASUS!

(#888) ÁdiBá válasza Hubba12 (#887) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Kiváncsi vagyok mit megy, nekem is ilyenem van csak még nincs Delidelve! ;)

ÁdiBá

(#889) Hubba12 válasza ÁdiBá (#888) üzenetére


Hubba12
senior tag

amint lesz időm le tesztelem és nekem is aioval fog menni :) 280-as radival:) legalább Nagyából tudsz majd viszonyítani milyen lenne ha delidelve lenne. eddig egy teszt volt 4.5ön prime max 75 fok:)

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#890) t72killer válasza Hubba12 (#889) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pöpec:R. Delid nélkül egyáltalán 4GHz felett tud maradni a prime?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#891) Hubba12 válasza t72killer (#890) üzenetére


Hubba12
senior tag

Nem tudom nem néztem delid előtt :DDD

Csak az ASUS!

(#892) westlake


westlake
félisten

Herr der8auer megadja a módját...

Most már azt is eldönthetem, hogy ezzel (mármint a bal oldalival), vagy a Rockit 99-cel skalpolom meg a CPU-t. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#893) Achill3uS válasza westlake (#892) üzenetére


Achill3uS
veterán

OFF anno vagy 3 emailt irtam der8auernek még októbertben, füt fát igért, máig nem érkezett meg a deliddere.
rockittel azóta megcsináltam 3-4 procit is, gond nélkül. hiába állitotta, hogy más delidder nem birja ezt a megterhelést még csak meg sem látszik rajta. kétségtelenül brutál minőségben gyárt mindent, de néha ez szükségtelen és az igények időbeli kielégitése jobban számit.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#894) westlake válasza Achill3uS (#893) üzenetére


westlake
félisten

Nem tőle kellett volna venni, hanem shop-ból. Persze, ha éppen nem volt elérhető sehol sem, akkor nem volt választásod.
Egyébként pedig simán lehetne már egy delid topik, mivel van annyira elterjedt.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#895) ÁdiBá válasza t72killer (#890) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Persze. Megy a 4,2 Ghz - 80 fok majd 4,4 Ghz 90 fok majd 4,5 Ghz - simán 100 fölött van.
Ahhoz képest a 75 fok nagyon jó ilyen cpu nál.

ÁdiBá

(#896) t72killer válasza ÁdiBá (#895) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátigen, ha tudnám, hogy a proci stabil lesz 4.8GHz-en deliddel és megfelelő hűtéssel, már esnék is neki. A néha előjövő 80-90fokkal nekem nincs bajom, 10% többletért viszont nem delidelnék, az, hogy egy render 50 vagy 55perc, még nem lépi át az ingerküszöböm, mondjuk 20%-ért már tuti lekanáma kupakot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#897) ÁdiBá válasza t72killer (#896) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nálam 4,5 Ghz eléri a 87-90 fokot úgy hogy igazából nem is igazán terhelem a 10 magot, személy szerint ez idegesit.
Ugy hogy hamarosan delid.
Most ráépitettem egy vizet, ami kb 5 fokot szomitott... a Nepton 280L hez képest.
De véleményem szerint, a kupak a ludas.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#898) t72killer válasza ÁdiBá (#897) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"De véleményem szerint, a kupak a ludas."

Bizony:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#899) Kbhont


Kbhont
senior tag

Boldog Új Évet Nektek! :))

(#900) eldiablo válasza eldiablo (#823) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Megérkezett a custom ISH SkyX-hez:

Valahonnan innen indulva:

és az új IHS-el:

(Igen, kevesebb a pont, jó megfigyelés. ;] )

Szilveszter miatt csúszott a szállítás ezért egy hét alatt ért ide lengyel barátunktól.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.