Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) -Gabesz- válasza eldiablo (#900) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Szép.
Konkrétan az új kupak mennyit hozott?
Gondolom a régi kupakkal is ment már delidelve a proc.

(#902) eldiablo válasza -Gabesz- (#901) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Újabb 10 fokot hozott mínuszban. Rendelek KabyX-re is kupakot, bár ott nincs baj a hőtermeléssel.

(#903) tom_tol válasza eldiablo (#902) üzenetére


tom_tol
addikt

(#904) eldiablo válasza tom_tol (#903) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Még nincs fent. Ha lesz, rendelek azt is.

(#905) westlake válasza eldiablo (#900) üzenetére


westlake
félisten

Pontosan ugyanolyan rossz a felülete (homorú/domború) mindkét custom példánynak, mint a gyári IHS-é. Ennek akkor van valódi értelme, ha síkba van polírozva (csiszolva). Engem egy pillanatig sem tévesztett meg, hogy viszonylag tükrös a felülete. Felcsiszoltam mindkettőt. Igaz, fel még egyiket sem tettem.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#906) hokuszpk válasza eldiablo (#900) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemtunik epp egy szuperfiniselt feluletnek, ezt meg lehetne simogatni boven.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#907) eldiablo válasza hokuszpk (#906) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Az a baj, hogy a gyárinál ez így is fényévekkel jobb.

(#908) hokuszpk válasza eldiablo (#907) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

igazsagod vagyon.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#910) westlake válasza #26681856 (#909) üzenetére


westlake
félisten

Miért nem lépsz oda neki? Ez a tuning semmi ahhoz képest, hogy nekem levegővel megy 4100 MHz-en 1050mV-tal (allcore). Majdnem mindegyik mag 90°C, de így számolgat két hónapja (0-24). :D
Senki nem akarja megskalpolni a 650k-s CPU-dat? Nem is értem miért. :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#911) #74018560 válasza westlake (#910) üzenetére


#74018560
törölt tag

Miért nem rakod rá a kupakot / vizet?

Mi a helyzet a direct contact "IHS"-el? Nem lenne az sokkal jobb?...

[ Szerkesztve ]

(#912) westlake válasza #74018560 (#911) üzenetére


westlake
félisten

A DC IHS-ben nem hiszek. Csak logikusan végig kell gondolni, hogyan is működik. Mennyi az esély arra, hogy az IHS pontosan olyan magas, mint a mag? Egyáltalán ez hogy kivitelezhető? Azt én értem, hogy IHS nélkül lehet direct contact-ot létrehozni, de egy plusz elem beiktatásával olyan mérésekre és olyan (pontos) gyártásra lenne szükség, amit nem hiszem, hogy "bárki" megold "otthon".
A gyári IHS elképzelés ebből a szempontból tökéletes, mivel "pontosan" felfekszik a mag-ra. Nem kell méregetni, amíg nem ér össze a mag és az IHS alja, addig közelítenek egymás felé.

Egyébként ezt a témát (IHS) itt kellene kibeszélni.

Egyértelmű, hogy jobb lenne custom IHS-sel (és folyékony fémmel) plusz vízhűtéssel. Azért nem nyúlok a rendszerhez, mert lusta vagyok foglalkozni vele. :O

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#913) M@trixfan válasza westlake (#912) üzenetére


M@trixfan
addikt

Szerintem nem is lenne szabad, hogy törekedjen az azonos magasságra, csak a hűtő felhelyezése közbeni learkazás ellen kellene védjen. Anno PIII-ra is direktben ment a hűtő, persze nem ekkora mostrumok voltak. Mondjuk most meg jóval nagyobb a mag. Valahol még meg is van a CU Spacer-em :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#914) westlake válasza M@trixfan (#913) üzenetére


westlake
félisten

A kettő egyáltalán nem ugyanaz. Az említett CPU-nál nem kellett két szinttel és SMD alkatrészekkel törődni. Ott csak egy lapról beszéltünk, ami szimplán felfeküdt a CPU-ra és olyan magas volt, mint maga a mag. Csak egy pótlás volt, amit simán rá lehetett tenni. A Skylake-X felülete jóval bonyolultabb ennél. Jobban belegondolva megvalósítható, csak jóval több mérést igényel, mint ahogy jóval bonyolultabb gyártást is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#915) M@trixfan válasza westlake (#914) üzenetére


M@trixfan
addikt

Igaz, megnéztem hogy néz ki egy delid 7900x, még nem láttam. Mag felületével kapcsolatban mi a véleményed, nem bírná el direktben?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#916) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Bejelentkezem az X299 rendszerről, igaz csupán 7740x, de itt vagyok.
Egyenlőre minden alapon.
Drivert se raktam még fel, de z170 után nem is kér semmit a win10 :)
A z170 Oc formulához képest nagyon kényelmesen elfér a D14 meg a VGA.

(#917) eldiablo válasza -Gabesz- (#916) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nincs azzal baj. Random csip? Delid lesz?

(#918) Kbhont válasza -Gabesz- (#916) üzenetére


Kbhont
senior tag

Hajrá!
Kíváncsian várjuk a beszámolót! :))

(#919) -Gabesz- válasza eldiablo (#917) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Random proci, sőt Batch alapján nem túl jónak vélem, mert ebayen ugyanilyeneket láttam legolcsóbban 65-70körül decemberben. Lehet onnan szerezte a bolt?

Ha látok benne fantáziát, hogy léggel 5.3 körül boldoguljon akkor lehet lesz delid+maszek réz kupak.

Szóval minden alapon szépen indul, azóta feltoltam a drivereket meg egy újabb biost.
Aztán felpattintottam az XMP-t és elsőre indul és működik. (ugyanolyan ramunk van Eldiablo)
Annyit csinál, hogy ugye fsb-t feltolja 103.2 körülre, a proci max szórzóját meg 45-ről leveszi 41-re.
Szóval a proci így lassul, de majd úgyis manuál tuning lesz, szóval nem lényeg.

Tápomat akarnám lecserélni, ezen 2x4 pin 12v van, beraktam a 2x8-asba őket (könyv szerint lehet) működik, de majd újítok egy modernebb tápot.

A lap egyébként tágas, ház teteje - D14 - Vga között szépen maradt hely, VGA 2 slottal került lentebb z170 Oc formulához képest.

Majd ha lesz időm apránként tuningolgatom, elsőként lehet a ramot nézem meg, bár érzésre így XMP-n is elég fürge. Aida viszont baromságokat ír ki, az olvasás még ok, de az írás és a másolás szerinte olyan 3000-es ram szintjén van. Igaz az alaplapot nem ismeri fel (unknown), meg lehet szűz win is kellene alá.

Windowst nem akarnám újrarakni, pedig már 1,5 éves tuti megvan (6600k-->6700k--->7700k--->7740x), de jól bírja.

(#920) eldiablo válasza -Gabesz- (#919) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

5.3Ghz léggel, delid nélkül? Szerintem túl optimista vagy. :U TridentZ RGB nálam nem remekel KabyX-el.

(#921) -Gabesz- válasza eldiablo (#920) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Ha látom a fantáziád hogy léggel 5.3 körül boldoguljon a gépem, akkor megy a delid + a maszek réz kupak.
Nemléggel delid nélkül :)

(#922) t72killer válasza -Gabesz- (#919) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Háát nem tudom, csinált már valaki hőtermelés-profilt a 7740x-ről, hogy mennyit fűt 5-6GHz között? Nekem ez már inkább nitrogénes vagy nagyon profi vizes (víz+Peltier, ha van ilyen:F?) tartománynak tűnik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#923) -Gabesz- válasza t72killer (#922) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

7700k megy nálam 5,1-en 24/7 léggel. Eldiablo beszámolója alapján [link] a 7740x jobb mint a 7700k, így némi szerencsével benne van a pakliban 5,2-5,3 léggel hűtve + delid+ custom kupak.

(#924) eldiablo válasza t72killer (#922) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Hőtermelés fémmel nem olyan gáz, de érezhetően nem stabil egy normál, nem herélt OS alatt.
6Ghz szárazjéggel/LN2-vel lehetséges.
5Ghz-hez nálam 1.2V elég de 5.2Ghz már 1.35V. 5.4Ghz 1.42V (HT off), 5.5Ghz 1.45V (HT off, 3 maggal 3D stabil, azaz 3Dmark 01 simán lefut, de W7, W8.1, W10 fagy folyamatosan).

(#925) tom_tol


tom_tol
addikt

Érdekesek ezek a CPU-k, 7820X Lekaptam a kupakot, IHS talán még "púposabb" mint westlake-é ezért közvetlen a magra került a hűtő. Meglepően keveset nyertem, talán 20-22 fokot az eredeti állapothoz képest. Hiába a direkt kontakt, nem tudja elvezetni a keletkezett hőt a blokk. Lehet valamit rosszul csinálok de kétszer is ellenőriztem a pasztázást.

(#926) westlake válasza tom_tol (#925) üzenetére


westlake
félisten

Ezt hogy oldottad meg? Van valamilyen kiegészítő? A blokkot meg csak simán ráhúztad, mintha lenne a CPU-n IHS?

Play nice!

(#927) tom_tol válasza westlake (#926) üzenetére


tom_tol
addikt

Levettem a leszorítót. Egy R4E hátlapot használtam.

(#928) #74018560 válasza tom_tol (#927) üzenetére


#74018560
törölt tag

Valós DC az lenne ha a chip "vízzel" érintkezne, nem rézzel / heatpipe-al.
Ezt oldjátok meg valahogy :D
De inkább befogom, mert a végén még kikapok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#929) westlake válasza tom_tol (#927) üzenetére


westlake
félisten

Atya ég! Mit tettél te azzal a szegény párával? Mit ártott neked a NYÁK? Mintha vésővel estél volna neki. Nehogy azt mondd, hogy ezt a delidder csinálta. :(
A szigszalagos megoldás kimondottan tetszik. :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#930) t72killer válasza eldiablo (#924) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, egy idő után nagyon elszalad a feszigény. Kiváncs leszek meddig tudom majd a 7900x 2-3 magját cibálni, kevésszálas appoknál.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#932) -Gabesz- válasza -Gabesz- (#921) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Hát ez nem lett egy golden chip, de a 7700k-nál azért valóban jobb.
Úgy látom delid nélkül is hűthető léggel az 5ghz, be is lőttem 24/7-re.
5.2ghz-ig mentem el,stabilnak tűnik ott is, de oda már kell a delid.

A lappal maximálisan meg vagyok elégedve eddig. 60k körül best buy.

(#933) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Megérkezett.
Majd jelentkezem, hogy sikerült.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#934) t72killer válasza ÁdiBá (#933) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jól nézem, delidder?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#935) ÁdiBá válasza t72killer (#934) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Igen. :)
Megvan a hővezető paszta, az új ROG STRIX monoblock a procira, a kupaktalanitó szett, a szigető kapton ragasztó szalag, holnap neki állok megcsinálni.
A tapasztalataim i7 4770K - 4790K - 6700K - 7700K processzoroknál ilyen 20-25 fok zsinorba.
Simán elképzelhetőnek tartom, hogy itt is hoz annyit a folyékony fém.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#936) t72killer válasza ÁdiBá (#935) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én pasztát még nem szereztem, viszont kaptam kölcsön/örökbe egy der8auer c. fémpocséklást (die mate X). Nekem kicsit logikátlannak tűnik a felépítése, de ha lekapja a kupakot, lesz@rom.

Ebből a "folyékony fémből" melyiket érdemes venni? Sztem valami jó sima custom ihs-t is megvárok a projekttel, addig marad az intel trutyi...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#937) #Morcosmedve válasza t72killer (#936) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Thermal Grizzly Conductonaut

© asszongya'hogy

(#938) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Brutál, végeztem vele....
Prime95 tesztelem, eddig azonnal 91 fok, hiába pörgettem 100% a vizet, pumpát mindent. :D most meg 51 fokot ir ha 100% pörgetem a vizet. Felment keményen 55 - 60 fokra.
Hát fiúk beszarok, mit művel ez a folyékony fém a kupak alatt.
Az is feltünik már hogy melegszik a radiátorom, végre!

Most elég hideg van a szobába, úgy hogy ez még változni fog, de amit mondtam az bejött.
25-30 fokot hoz a kupaktalanitás.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#939) Kbhont válasza ÁdiBá (#938) üzenetére


Kbhont
senior tag

:C :C :C

(#940) #Morcosmedve válasza ÁdiBá (#938) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Welcome to the hood. Azaz van hőátadás végre...

© asszongya'hogy

(#941) eldiablo válasza #Morcosmedve (#940) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Rettenetes, vissza pasztáztam fém után a procit, de elmelegszik pár pillanat alatt. Custom IHS meg kb nitró alatt fog hozni egy kis pluszt.
Ha egyszerűen akarom megfogalmazni, inkább egy tubus Condonaut mint egy IHS csere.

(#942) #Morcosmedve válasza eldiablo (#941) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez valahol várható is volt. :K Custom IHS-t én nem érzem erős témának, de lehet, nitro alatt jó, olyat én nem. :D

© asszongya'hogy

(#943) t72killer válasza ÁdiBá (#938) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindez alapfrekin? Van előtte+utána szkrínshot?

#937: köszi:R megnézek majd azért pár videót, hogy kell vele nyakonönteni a procit.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#944) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

7740x-nél egyenlőre nem érzek kényszert a delidre. Hőfokban nyernék vele ugyan, de órajelben nem sokat. 100, vagy talán max 200mhz-et, mert magas lenne a vcore, amit 24/7-re nem akarok.Gondolom ezen a platformon is maximum 1,4-1,45v ami ajánlott tartós használatra.

Delid nélkül, léggel hűtve így néz ki fél óra prime95 (26.6) 5.1ghz-en. (Hwinfo Vcore baromságokat mutat)

(#945) eldiablo válasza -Gabesz- (#944) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nálam a CPU-Z is a CPU Input feszt mutatja.

(#946) t72killer válasza -Gabesz- (#944) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A képlet nagyon egyszerű:a négymagosok 5GHz környékén mondjuk 300W-ot fűtenek, a 8-10magosok meg 600at. Előbbit ha nyögvenyelősen is, de még kibírja az intel takony, utóbbihoz esélye nincs. A hőfok és az elért freki kérdéskörre azért úgy július vége táján, amikor a csajok a cérnabikiniből is kibújnának, térjünk vissza.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#947) -Gabesz- válasza t72killer (#946) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Persze ezzel tisztában vagyok, az előző posztom nem is ezt firtatta, hanem a saját konfigommal kapcsolatos elmélkedés folytatása volt. A 7700k delidelését megcsináltattam, hogy meglegyen 24/7 az 5Ghz. Most a 7740x-et nem kell, mert így is meg van és ez menni fog nyáron is. (5.1 csak a teszt miatt ment, de még az is vállalható így télen) Mondjuk ha majd szikkad az intel trutyi, lehet emelkedni fognak a hőfokok.

Későbbiekben ha 8-10 magos proci beszerzésére vetemedem, nem kérdéses, hogy delideltetni fogom.

A wattokat kicsit sokallom, 4 magra olyan 120-150w körül/alatti 5Ghz, 8-10 magra meg 250-300w talán, de ez számomra nem is lényeges, mert ugye csak léggel hűtök, így 8-10 magnál az 5ghz már nem játszik.

(#948) t72killer válasza -Gabesz- (#947) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, a wattokat erősen hasraütésre mondtam be, kb 2-3hét múlva lesz időm gépet szerelni, akkor majd meglátjuk mennyit esznek kupakkal, majd 2-3hónap futás után (ha kibírom addig:DDD) lekapom a kupakot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#949) ÁdiBá válasza t72killer (#943) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nincs sajnos, most nagyon nem méricskéltem, de a különbség szembetűnő.
Mai nap folyamán épitettem rá az X299-E Gaming EK monoblokkot is.
A 4,8 kitaposom az i9 7900X ből, annyi a célom.

Az elsődleges tapasztalataim a kupaktalanitással kapcsolatban az, hogy megszünik a ventilátor, pumpa pörgetések.
Mikor nem volt delidelve, gondolt egyett felugrott 80-90 fokra, minden felpörgött, majd vissza.
Most hogy delidelve van, nem csinál ilyet.
Most 4,8 Ghz tesztelem 1,235V mellett 65 fokos, ez gyári beállitások mellett már kiégett volna az alaplapból.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#950) ÁdiBá válasza ÁdiBá (#949) üzenetére


ÁdiBá
addikt

4,7 Ghznél álltam meg az i9 7900X el. Valami vicc hogy mennyit zabál.
1,2V kap most...

ÁdiBá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.