Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) brumi1024 válasza keIdor (#150) üzenetére


brumi1024
veterán

Az mondjuk picit szomorú, hogy a párja egy feleannyiba kerülő proci (és platform). X99-hez képest szimpatikus az árazás (a 8 magos vonalon pl), viszont a piacot tekintve egyáltalán nem.

(#152) süttyő válasza keIdor (#150) üzenetére


süttyő
tag

Szvsz játékokra jobban megéri a 6 "magvas" ryzen.
Teszt

(#153) bunfi válasza keIdor (#150) üzenetére


bunfi
őstag

Leszámítva, hogy az 1600X nem egészen a párja.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#154) keIdor válasza bunfi (#153) üzenetére


keIdor
titán

Magszám és szálak alapján pedig az. Csíkszélesség alapján is.
Nem azt írtam, hogy melyiknek jobb az ár/érték aránya, hanem, hogy magszám alapján a másik oldal párjánál sokkal erősebb. Ez pedig tény, mivel az 1600X-nek 4GHz körül vége. IPC-ben jobb a Skylake, valamint még +1GHz-el több benne is van, legalábbis ami ezt a példányt illeti.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#155) bunfi válasza keIdor (#154) üzenetére


bunfi
őstag

Buick 3,8 literes LD5-öt is összehasonlíthatom a Nissan szintén 3,8 literes VR38DETT motorjával, hiszen mindkettő motor, mindkettő benzines és mindkettő 3,8 liter. Össze lehet hasonlítani, csak ugyanannyit mondana el, mint a 1600X vs. 7800X összehasonlítás. Keveset, nagyon keveset.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#156) keIdor válasza bunfi (#155) üzenetére


keIdor
titán

Az ár is csak egy tényező, amit figyelembe vesz az ember. Vagy nem, valakinek csak erős(ebb) 12 szál kell.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#157) bunfi válasza keIdor (#156) üzenetére


bunfi
őstag

Egyetértek, sőt inkább az mondanám, hogy amennyire a kerete engedi a nagyobbakat nézze ki az árlistából, ha már a 2066-os platformot választotta. Viszont kisebb keretből az AM4 a legjobb választás általános felhasználást tekintve.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#158) MK VII válasza bunfi (#155) üzenetére


MK VII
veterán

Pontosan, hogy a 3,8 literes motornak a 3,8 literes motor a versenytársa. Az, hogy mennyibe kerül az miért is érdekes? A teljesítményükről van szó nem az árukról... Az, hogy melyik gyártó mekkora összegből hozza ki ugyan azt a teljesítményt az miért releváns?
Miért kéne egy 3,8 literes motorhoz egy 5 literes motort teljesítményét hasonlítani csak azért, mert az 5 literes is annyiba kerül mint a 3,8 literes... :F

Mióta Ryzen van azóta nem értem ezt a dolgot...

Szerk.:
Mire megírtam, látom, hogy lassan közös nevezőre juttok.. :)

[ Szerkesztve ]

(#159) brumi1024 válasza keIdor (#154) üzenetére


brumi1024
veterán

"Ez pedig tény, mivel az 1600X-nek 4GHz körül vége. IPC-ben jobb a Skylake, valamint még +1GHz-el több benne is van, legalábbis ami ezt a példányt illeti."

Kíváncsi lennék mennyire reális az az 5 GHz 7/24-ben. Azért itt custom loopról beszélünk, egy Primoba rendesen fér radi (és adott a jó a szellőzés), de egy kör Cinebench alatt 71 fokon tetőzött a proci. Nálam az 5820K 1.3 körüli magfeszen az Evolv ATX-ben (szellőzésben nagyon-nagyon nem egy kategória a Primoval, restriktív) 55 fok körül tetőzik. És az alaplapi VRM hőmérsékleteket nem is ismerjük (amiből ugye probléma volt). A legtöbb tesztelő AIO-val nem látta reálisnak a 4.5 fölötti értékeket hosszabb távon.

(#155) bunfi: Az ár-érték arányról sok minden kiderülhet, ez a legnagyobb baja a vevőknek. Jobb az Intel, de nagyon messze nem annyival, mint amennyivel reálisan (a piac többi részét/precedenseket tekintve) többet kérhetne érte, és nagyon sokan megunták a pofátlan lépéseket (RAID kulcs most utoljára). És azt sem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy stabilabb, kiforrottabb, prémiumabb lenne, mert az első kettőre tökéletes ellenpélda az egész X99 platform, utóbbira pedig a lekvár a kupak alatt már HEDT-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#160) bunfi válasza brumi1024 (#159) üzenetére


bunfi
őstag

A 2066-os rendszereknek jelenleg nincs kihívója, mivel a TR még csak a diákon és a fotókon látható, a hozzá való lapokkal együtt. Játékok alá jelenleg nem kifejezetten jobbak, mint a Kaby-Skylake-Devil's Canyon 4/8-asok. Munkára pedig utána kell számolni, hogy kifizetődik-e ez a plusz, vagy stabil-e már annyira, hogy jobb választás legyen mint az X99 vagy egy Xeon workstation. Ez a tuning pedig akármennyire jó dolog, nem kellene, hogy bármilyen szinten indokként hozzák fel a platform mellett, mert egyrészt abszolút nincs rá garancia, másrészt a többi komponenst is célszerű hozzá igazítani.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#161) keIdor


keIdor
titán

i9-7960X 16 mag/32 szál bench leak

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#162) keIdor válasza brumi1024 (#159) üzenetére


keIdor
titán

Silicon Lottery ez is, AMD-nél is valamelyik CPU csak 3,9GHz-re képes 24/7, de akad olyan is vízzel, ami 4.2GHz-re képes.

Intelnél nagyobb a szórás, de 1,2V alatt maradva szerintem a legtöbb példány menni fog 4,5-4,6GHz-et. Ott a VRM sem izzad annyira még. Persze csak az i9-7900X-ig ismerjük még őket, a nagyobbak gondolom többet fogyasztanak majd, és a hőmérséklet is könnyebben elindul felfele.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#163) bunfi válasza keIdor (#161) üzenetére


bunfi
őstag

Nagyjából erre az órajel szintre lehetett számítani a TDP keret okán.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#164) keIdor válasza bunfi (#163) üzenetére


keIdor
titán

Igen, játékra felejtő az összes, csak munkára érdemes venni. A napokban láttam, hogy az i9-7980XE órajele 2.3GHz lesz úgy néz ki. Turbo: ? még.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#165) bunfi válasza keIdor (#164) üzenetére


bunfi
őstag

Habár nagyon kötik az ebet a karóhoz, hogy ez nem Xeon és nincs hozzá semmi köze, de elég beszédes, hogy a 7960X-el "párban lévő" 125W-os Xeon-hoz képest +200 Mhz alapórajel fért bele. Szerintem a 18/36 turbója 165W-os TDP feltételezve nem nagyon lehet több, mint 2,8 Ghz. Talán még annyi sem.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#166) brumi1024 válasza bunfi (#165) üzenetére


brumi1024
veterán

Xeon az, csak próbálták leplezni a kapkodást.

(#167) keIdor válasza bunfi (#165) üzenetére


keIdor
titán

Pedig Xeon, ha nem jönne a Threadripper, akkor az i9-7920X-nél nem jött volna nagyobb.
Nem véletlen, hogy Computex-en tudta meg az összes alaplapgyártó, hogy jön 14-16-18 magos egység is.
Kapkodás és fejetlenség volt az egész.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#168) gV válasza bunfi (#165) üzenetére


gV
őstag

nem olyan vészes a helyzet lsd Gold 6150

avx2/512-t csak a teljeség igénye miatt, de azért minimális ami hasznája is ezeket

[ Szerkesztve ]

(#169) bunfi válasza gV (#168) üzenetére


bunfi
őstag

Igen, én néztem el, a Platinum szériában kerestem a "párját". Viszont ez elég kövér, ha az all-core 3,4-et tudni fogja.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#170) gV válasza bunfi (#169) üzenetére


gV
őstag

ha Xeon néven tudja akkor Core i9-ként is fogja, főleg h nem is lesz aktív mind a 6 mem csatorna.
a 4/8/12/16 magos terheléses órajeleken még azért emelhetnének.
aztán már csak a árakon kell igazitaniuk...

(#171) bunfi válasza gV (#170) üzenetére


bunfi
őstag

Azon nem nagyon tudnak, mivel hatalmas monolitikus chipek, és gondolom nem fényes a kihozatal. Az alaplapok meg komplexek és amiatt drágák. A RAM meg a telefonok miatt.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#172) gV válasza bunfi (#171) üzenetére


gV
őstag

nem olyan nagyok azok 677mm2 a 28 magos ezek meg csak 18. 450mm2-re tippelem, a SB E 435mm2 és $1000 adták igaz az selejt volt. kihozatal kérdése: pff "száz" éve gyártanak 14nm-en ne bénázanak már vele.

[ Szerkesztve ]

(#173) bunfi


bunfi
őstag

7800X 1,25V mellett elégett kontakt pont: [1] [2]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#174) mgabi válasza bunfi (#173) üzenetére


mgabi
senior tag

Lehet alaplap vagy vrm hiba is, de 1,25-ös fesz az nem sok. Habár ha 200watott felvesz a proci ilyen kis felületen, ott történhetnek érdekes dolgok, plusz a vrm se lehetett a helyzet magaslatán, ahogy nézem. :(

(#175) westlake


westlake
félisten

Hogy múljon az idő. ;]
A CPU-val nem bántak valami finoman.. Egyébként i9 lesz, csak a C2C teszt miatt vettem 8/16-os CPU-t (is).

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#176) #Morcosmedve válasza westlake (#175) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na, ideje volt már, hogy beszállj :C Grat. Próbálgassad csak. :K

© asszongya'hogy

(#177) westlake válasza westlake (#175) üzenetére


westlake
félisten

Xeon E5-1660 v3 (i7-5960X), i7-6900K, i7-7820X

Play nice!

(#178) mgabi válasza westlake (#175) üzenetére


mgabi
senior tag

:R Nem egy átlagos magyar config...

(#179) tipuka válasza westlake (#175) üzenetére


tipuka
addikt

erre kíváncsi leszek. :))

(#180) brumi1024 válasza tipuka (#179) üzenetére


brumi1024
veterán

Dettó, megy-e vajon annyit, mint a 7800X.

Ja és hogy hány napot bír a VRM a lapon. ;]

(#181) tipuka válasza brumi1024 (#180) üzenetére


tipuka
addikt

nem akarok köcsög lenni, de engem is a VRM izgat. :DDD

(#182) mgabi válasza tipuka (#181) üzenetére


mgabi
senior tag

engem is :DD , 2db 8pin azért biztató. Rakjál rá pici ventit, állítólag sokat segít

(#183) core i7 válasza westlake (#175) üzenetére


core i7
addikt

i9 re kíváncsi leszek :)

(#184) gV


gV
őstag

(#185) Morph76


Morph76
aktív tag

Üdv!
A 7740X tényleg nem kezeli a 4 csatornás memóriát ?
Ha nem, mi az előnye( hátránya) a sima 7700K-val szemben?

(#186) #Morcosmedve válasza Morph76 (#185) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Drágább :F ;]

Egyelőre sennki se érti... elvileg nagyobb a TDP limit, ezért jobban húzható, de én szkeptikus vagyok, valamint az intel akar adni "olcso" procit a drága HEDT platformhoz.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#187) bunfi válasza Morph76 (#185) üzenetére


bunfi
őstag

Nincs benne IGP és 112W-ra emelték a TDP keretét. Valamint, ha ez előnynek számít, akkor bele lehet rakni a 2066-os foglalatba. De nagyon negatív volt a Kaby-X-ek visszhangja, úgyhogy nagy valószínűséggel nem lesz belőle nagy tétel gyártva (legalábbis én ezt hallottam).

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#188) Morph76 válasza bunfi (#187) üzenetére


Morph76
aktív tag

Köszönöm ,tehát nem kezeli...
Akkor az igp hiánya miatt lehet nagyobb a TDp-je,magyarul tök ugyanaz ,mint a 7700K ,csak valami selejt áttokozva 2066-ra. Basszus ,pedig ,de jól hangzott volna ,ha kezeli a 4 csatornát.Akkor ez felejtős ,tekintve a drágább deszka árakat a 2066-nál. Akkor játékra 1 szálas teljesítménynél még mindig nem éri meg sem a Ryzen sem ez a HEDT?

[ Szerkesztve ]

(#189) mgabi válasza Morph76 (#185) üzenetére


mgabi
senior tag

X299-es lapok elvileg jobb VRM-et kapnak, és jobban terhelhetőek tuning esetén, de ezért akkora felárat kell fizetni, hogy semmi értelme. Illetve 7740X-ben nincs GPU sem, vagy inaktivált. X299-nek szerintem 10 magtól van értelme kb, mert Rzyen 7 1700X ár értékben annyira jó, illetve 1 hónap múlva itt a 8700K: 6mag/12szál.

Amennyibe egy normális X299-es alaplap kerül, abból veszel egy ASUS IX Apexet, ami az abszolút csúcs. Pattintasz bele egy delidelt 7700K-t, felrántod 5.0 Ghzra, és mehet a móka. vagy ha a pénz nem számít: [link]

[ Szerkesztve ]

(#190) Laraxior válasza westlake (#177) üzenetére


Laraxior
titán

Na, le is égett a vrm vagy mi történt? ;] :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#191) #Morcosmedve válasza Morph76 (#188) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Lapok elvileg jobbak, de szerintem nem igen... inkább más. HEDT jobb egyszálban, mint a Ryzen c-c, és elvileg az i9-ek c-c is kb egálban vannak a 7700k-val.

mgabi: VRM sokat nem számít, ha el akarnak sülni.. :DDD De újra kell gap-padezni, vagy rendesen szellőztetni...

© asszongya'hogy

(#192) keIdor válasza mgabi (#189) üzenetére


keIdor
titán

5GHz sem kell, észre sem veszed. Placebo az egész.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#193) mgabi válasza keIdor (#192) üzenetére


mgabi
senior tag

Tudom, placebo az egész. 5Ghz-et álomhatárnak képzeli mindenki. 6700K-m simán megy 4,7-en, de visszavettem 4,5-re, és így hajtom csak. CSGO benchmark 330fps helyett csak 324 :) na bumm. der8auer lezérgravírozott ezüst kupakos 7700k-ja azért erős, csak ezért linkeltem

(#194) Drizzt válasza Morph76 (#188) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Jatekra semmikepp. Atszerveztek a cache-et, legalabbis a Skylake-x valtozatokban es a jatekokra jelentosen negativ a hatasa.

I am having fun staying poor.

(#195) core i7 válasza Drizzt (#194) üzenetére


core i7
addikt

komolyan rosszabb játékokban ,hogy több az l2 mint az l3?

(#196) syIex


syIex
veterán

Ezek normál / átlag felhasználásra teljesen feleslegesek ugye? :D Tehát nincs értelme rá váltani, ha tényleg csak hétköznapi dolgokat csinál az ember. :U

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#197) Drizzt válasza core i7 (#195) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Határozottan úgy fest! Sajnos összegző teszteket angolul nem nagyon találok, de kb. csak a GTA5 az, ahol a több mag és a cache-átszervezés összességében többlet teljesítményhez vezet, mindenhol máshol 7700K >> 7800x, 7700K ~= 7900X. Bár most hogy nézem nem egyértelműen a cache átszervezésről írnak, a QPI -> mesh bus átállás is lehet a gyengébb teljesítmény oka játékokba. Én nagyot csalódtam amikor megláttam a játék benchmarkokat.

I am having fun staying poor.

(#198) joysefke válasza core i7 (#195) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az L3-mat csökkentették, ezért olyan programokban, ami jelentős szálak közötti kommunikációt kíván, gyengébb lett az IPC. Az L2 cache egy maghoz van dedikálva, az L3 cachen a magok osztoznak. Tehát ha két szál két külön magon fut és adatok segítségével kommunikál/szinkronizál (hogy máshogy) akkor a csökkentett L3 cache méret könnyebben eredményez cache misst. Játékoknál ez nyilván előjön.

Olyan jól párhuzamosítható programoknál, ahol a feladatot jól szét lehet osztani a magok között anélkül, hogy azoknak nagyon kéne kommunikálni, ott nem lesz az L3 méretének csökkentése különösebben negatív hatással, cserébe az L2 (L3 kárára történő) növekedése előnyt hozhat IPC-ben. elméletileg a mindenféle renderelő alkalmazások ebbe a kategóriába esnek, de bevallom konkrét benchmarkot nem néztem erre vonatkozóan.

[ Szerkesztve ]

(#199) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Ezeket az i5 és i7-es X verziókat melyik Ryzennel lehet pariba állítani? Nem az ára, hanem a teljesítménye érdekel inkább, nem nagyon találok semmi infót ezekről, bár nem is biztos, hogy jó helyen keresgélek.

előre is köszi az infót!

(#200) oravecz56 válasza ubyegon2 (#199) üzenetére


oravecz56
aktív tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.