Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Necc válasza westlake (#598) üzenetére


Necc
addikt

Ennyit tud a PCI-E 3.0 x4 csatlakozó, többet kipréselni nem lehet belőle :(
Nem lehet amúgy hogy a VROC kártyát véletlen x4 sebességen üzemelő slotba raktad? Nálam az alaplap kézikönyvébe több kritérium is meg van fogalmazva ez ügyben, nem mindegy mit hova dugok különben nem megy a SATA port vagy az USB3.1, vagy a PCI-E x16 slot csak kisebb sebességen megy, stb.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#602) westlake válasza Necc (#601) üzenetére


westlake
félisten

A 3.0-ás PCIe lane 985 MB/s-et tud. Az x4-nél 3940 MB/s. Szóval nem tudom miről beszélsz. Esetleg nézz már utána a dolognak, mielőtt leírsz valamit. Nincs olyan, hogy VROC kártya. A VROC egy fogalom (feature). Teljes képzavarban vagy sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#603) Necc válasza westlake (#602) üzenetére


Necc
addikt

Jó, akkor nevezzük kiskutyacicafülcimpának, igazából teljesen édesmindegy mi a neve, pontosan tudod miről van szó:

#598:
"A [kiskutyacicafülcimpá]nál a két darab 960 PRO nem gyorsabb kb. 4000/4000 MB/s-nél"

#602:
"A 3.0-ás PCIe lane 985 MB/s-et tud. Az x4-nél 3940 MB/s."

Tehát úgy tűnik valahogy a sávszélesség tetőződött a kiskutyacicafülcimpán, pont az x4 elméleti sávszélességének környékén, holott teljes x16 sávszélesség lenne ott biztosított, de mivel kötekedős hangulatodban vagy, részemről ennyi is a történet, nem az én problémám. :R
Másnak összejött: [link]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#604) westlake válasza Necc (#603) üzenetére


westlake
félisten

A cikket ismerem, de simán lehet kamu is, mivel más ilyen cikk nincs. Egyébként ő is Windows-os kötetet csinált, mint én, mivel hardverest nem lehet.
Nem vagyok kötekedős kedvemben, csak nem szeretem, amikor valaki badarságokat ír tényként. Szó nincs x4 korlátról, mivel az 1KB-os fileokat is kb. tizedakkora sebességgel írja/olvassa a RAID0-ás kötet, mint egy darab SSD.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#605) Kbhont válasza westlake (#600) üzenetére


Kbhont
senior tag

Mióta van RAID0?
Ja a 80 évek közepe óta, ha jól emlékszek...Akkor még jó kis HDD voltak !
Arról nem is beszélve, hogy ezt ha jól tudom, akkor adatvesztés miatt találták főleg ki!
Most ha nem megy a 100x gyorsabb SSD-kel, akkor mi van?
Bár látom, nálad össze dől a világ...
Kérlek nyugodj meg! Az a gyönyörű vasúti híd ott lesz! hidd el nekem... :D

(#606) ÁdiBá válasza westlake (#602) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Most ha én vásárolok még egy 960EVO M2 500 ast, nem tudtam RAid0-ba beálltani?
De brutál, ebből az SSD-bőlé, RAID0.
Már most is olyan adatokat ir ki.
Brutál....
Csak forró mint az állat, még hűtve is.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#607) westlake válasza ÁdiBá (#606) üzenetére


westlake
félisten

Szerintem minden egyértelmű volt abban a hozzászólásban. :B
De, össze tudod kötni, de semmi értelme nem lenne.

Play nice!

(#608) b0rZ válasza Kbhont (#605) üzenetére


b0rZ
aktív tag

A RAID0-t valoban az adatvesztes miatt talaltak ki. Ha az egyik hdd beszarik, az fixen adatvesztessel jar! :D

(#609) Kbhont válasza b0rZ (#608) üzenetére


Kbhont
senior tag

Had hulljon a férgese... :D :D :D

(#610) ÁdiBá válasza b0rZ (#608) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Az szeret elhalálozni annyi szent. Raid0 kockázatos nagyon.

ÁdiBá

(#611) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

(#612) t72killer válasza ÁdiBá (#610) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem arra való, hogy az asszony szakdolgozatát tartsd rajta, és azt mérd ki, hogy 0.01 vagy 0.007sec alatt nyitja meg a word... Videószerkesztésnél állítólag jól jön (nekem nem volt még szerencsém élesben kipróbálni), de ott a szerkesztett anyag úgyis megvan még pár példányban, max bebuksz némi munkaidőt ha megmurdel a winyó/SSD.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#613) ÁdiBá válasza t72killer (#612) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Igazából megse kell halnija semminek, egyszerűen szét esik a kötet, ez a tapasztalatom a RAid0-val.

ÁdiBá

(#614) macgeedy


macgeedy
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy ilyen konfigom:

-7740X 4.30GHz
-G.SKILL 4x8GB Trident Z DDR4 4266MHz
-MSI X299 RAIDER

A gépet 3D tervezői munkára használom. A terveim fájl konvertálásakor sok ideig dolgozik a rendszer, kb 30 perc. Ezt az időt szeretném tovább csökkenteni.
A Revit tervezői progim igényli a 4 GHz proci órajelet, ezért vettem a 7740X-et.

Szerintetek egy proci cserével tudnék időt spórolni? i9-ből mikor lesz 4 GHz változat? Tuning, oc kizárva.

Előre is köszi a segítséget.

(#615) t72killer válasza macgeedy (#614) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt már tudod, hogy a proci a szűk keresztmetszet? (tutira le vannak terhelve a magok?) Kezel a progi normálisan 10+ szálat?

Valamiféle teszt nélkül nehéz megmondani a tutit. Ha gány a párhuzamosítás, akkor semmi értelme 10+magos prociszörnyet (pláne nem AMD-ket) venni, arra kell majd figyelni, hogy 4-6magosból jön-e ki még magasabb frekijű. Ha használható (de nem tökély) a párhuzamosítás, akkor kérdéses, hány magig érdemes elmenni, ez egyensúlyi kérdés freki és magszám között, SzVSz a 10-14magosok lehetnek mostanság ebben a sweet spotban. A progi hardverkövetelményei ("Highest affordable CPU speed rating recommended.") utóbbira enged következtetni.

Amúgy a 7900x turbózik magától 4GHz fölé, ha rendesen le van hűtve.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#616) macgeedy válasza t72killer (#615) üzenetére


macgeedy
csendes tag

2 gépet tudok összehasonlítani ugyanazzal a fájl-al. A kihasználtságot aida-val néztem.

1. notebook: i7 4860hq; 2x8 GB DDR3 1600 MHz
kihasználtság: CPU 80% (minden magot használ) memória 100%
mentési idő: ~70 perc

2. asztali: i7 7740x; 4x8 GB DDR4 4266 MHz
CPU 20% (minden magot használ); memória 80%
mentési idő: ~30 perc

Lehet hogy inkább a memória a kevés, vagy a jelenlegi technika ennyit tud?

Egyébként a progi gépigényénél az alábbit írják:
"Autodesk Revit software products will use multiple cores for many tasks, using up to 16 cores for near-photorealistic rendering operations."

[ Szerkesztve ]

(#617) macgeedy válasza macgeedy (#616) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Még annyi, hogy a 7740x dual-ban kezeli a memóriát, i9 vagy a 7900x pedig quad-ban menne. Ez sokat számítana nekem?

[ Szerkesztve ]

(#618) t72killer válasza macgeedy (#616) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"2. asztali: i7 7740x; 4x8 GB DDR4 4266 MHz
CPU 20% (minden magot használ); memória 80%"

Itt valami egyéb hiánya lesz a proginak, igen, a memória a fő gyanúsított, de az nem lehet, hogy a winyón/SSD-n matat valamit?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#619) macgeedy


macgeedy
csendes tag

sata3 ssd-t használok, az aida csak pár százalék kihasználtságot mutat.

(#620) t72killer válasza macgeedy (#619) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor csak a RAM-ra tudok tippelni. Autodesk fórumokon nem találsz idevágó infót, esetleg tesztelte valaki tuningramokkal?

#617: Bizony, ha nagyon kell neki a ram, akkor sztem a duplázott sávszélt is meg fogja köszönni:R Amúgy a 7800x is 4 memcsatornát kezel és a 7900x árának kevesebb mint feléből megvan. De jó lenne ezt valahol kipróbálni, mielőtt belevágsz...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#621) macgeedy válasza t72killer (#620) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Most már tudom, hogy a memória körül kell kutatni.

Az árról annyit hogy bizonyos kereten belül az összeg nem számít, csak gyors legyen a gép. A masina könnyen megtermeli nekem az árát. A mentés közbeni várakozás nem kifizetődő főleg otthoni munkánál.

A fórummal az a problémám, hogy nem igazán találtam más fórumozót akinek ekkora teljesítmény kell.
A Revit-en az átlagtól nagyobb fájlokkal dolgozok.

(#622) t72killer válasza macgeedy (#621) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Áhá, mentés. Mekkora fájlmennyiségről van szó?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#623) macgeedy


macgeedy
csendes tag

0,3 - 1 Gb Revit .rfa fájlok vannak. Ez önmagában nem nagy, viszont ha exportálom más fájl típusba pl .dwg, akkor jelentkezik az említett hosszú mentési idő. Ilyenkor a gép a 3D modellt 2D-re konvertálja.
A rajzolás önmagában nem igényel nagy teljesítményű gépet, csak ez az exportálás ne lenne...

[ Szerkesztve ]

(#624) t72killer válasza macgeedy (#623) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, a 3D->2D-t számolja akkor a procival. A nagyobb cache-méret is jól jöhet esetleg (a 7900x-nek 13.75MB, a mostani 7740-ednek 8MB van)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#625) macgeedy válasza t72killer (#624) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Ezek szerint a 20%-os CPU kihasználtság nálam nem jelent semmit?

(#626) t72killer válasza macgeedy (#625) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Esetleg azt jelentheti, hogy csak egy procimag dolgozik. Ezt úgy lehet kinyomozni, hogy egy szálra korlátozod a progit és úgy nézed meg, mennyit változik az eredmény. (Task manager, jobbklikk, "set affinity")

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#627) macgeedy válasza t72killer (#626) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Kipróbáltam amit írtál.

Vettem egy 3d fájlt 4 maggal 16 percig exportált. 1 maggal 18 percet dolgozott.
Ezek szerint csak az órajel számít nálam, felesleges a több mag?

(#628) t72killer válasza macgeedy (#627) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nagyon úgy néz ki. Akkor órajel és RAM.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#629) macgeedy válasza t72killer (#628) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Még egyszer köszi a segítséget.

(#630) clyvejhamma válasza macgeedy (#629) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

i7 8700k kell neked 4.8-5 Ghz-re húzva. Tuning nélkül is 4.7-ig turbóz.
Vagy venni egy másik gépet amivel csak exportálsz.....

[ Szerkesztve ]

(#631) Necc válasza t72killer (#628) üzenetére


Necc
addikt

Míg a #616 szerint a notebook úgyszintén 4mag/8szálas processzorát meg rendesen (80%) kihasználja? :F

Ha procicserére kerülne mégis a sor, az i7-7820X -re is rá lehetne vetni egy pillantást: magasabb alap és turbó órajel, és tapasztalatból tudom, hogy 2 magot 4.5GHz-en tud járatni, ha a mellékelt turbo boost 3 programban be van rakva a listába az adott alkalmazás.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#632) eldiablo válasza clyvejhamma (#630) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Egy maggal éri el a max turbo órajelet, szóval azt a hajára kenheti.
Arról nem is beszélve, hogy delid nélkül nem igazán fog neki 24/7 5ghz-et menni. Sikerült az Intelnek még tovább rontani a pasztát. Kb 0 a hőátadása mert 90 fok körül még csak nem is langyosak a hűtők.

(#633) clyvejhamma válasza eldiablo (#632) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Mindezek ellenére is ennek a procinak van az elérhető legnagyobb egyszálas teljesítménye.
Én mondjuk beraknék egy másik gépet exportálni.

(#634) t72killer válasza Necc (#631) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nekem is fura, a két proci között, ha normálisan be vannak hűtve és nem throttlingolnak(!!) akkor nem sok különbség van. 4x egészen biztosan nem, tehát az a 80% kicsit gyanús nekem, hogy throttlingolt frekiből jött esetleg ki - ennek utána kell szintén nézni, hogy a lapos valójában hány GHz-en futott a munka alatt. A másik egyértelmű különbség a fele-duplája RAM volt ÉS a szintén jelentős RAM-sávszél előny az asztali számára..

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#635) eldiablo válasza clyvejhamma (#633) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Húzva egy 7800X pont annyit fog menni, vagy többet a quad channel miatt.

(#636) macgeedy


macgeedy
csendes tag

Amit írtatok abból az jön le nekem, hogy a jelenlegi 7740x-et lecserélve érdemi változás nem fog történni.
Nekem a cél kb az lenne hogy pl a 30 perc exportálás helyett csak 5 perc legyen. Sajnos egy projekt során akár 10 db A0 méretű tervet is exportálok ami 10x30 perc is lehet (a tervek tartalmától függően). Ha pedig elrontok vmi beállítást, kezdhetem előről.
Ezek miatt egy külön export géppel sem jutnék előre.

(#637) clyvejhamma válasza macgeedy (#636) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

(#635) eldiablo:
OC nélkül...

(#636) macgeedy:
Már hogyne jutnál? Elindítod az exportot és dolgozol tovább... :) 30 percig tudsz melózni, ha elromlik valami akkor 30 perc múlva újra próba az export gépen. De ez már nagyon OFF...

[ Szerkesztve ]

(#638) eldiablo válasza clyvejhamma (#637) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

"i7 8700k kell neked 4.8-5 Ghz-re húzva."
Csak a 8700K-t húzhatja, a 7800X-et nem? :DDD

(#639) Necc válasza macgeedy (#636) üzenetére


Necc
addikt

Ugyanaz az alkalmazás futtatható töbször? Ha igen akkor csak ledobod a tálcára és nyitsz egy másikat, vagy több monitoron dolgozol egyszerre így gáz esetén látod ha valami nem stimmel. Vagy virtuális gépet futtatsz. A lényeg hogy párhuzamosítással ki lehet sajtolni egy nagyobb prociból is többet.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#640) barnibal


barnibal
tag

Szevasztok,

Szeretnék segítséget kérni, bár még csak éppen bekapcsoltam mert nincs időm nagyon vele foglalkozni, de este folytatni akarom,...

Szóval, összedobtam a masinát végre, és valami szar van a palacsintában,... A vas darabjai:

MSI x299 Gaming Pro Carbon + 7800x + 32 GB TridentZ 3200/cl16 + MSI SeaHawkX 1080Ti + Plextor M8Pe128GB M.2 PCIe SSD + Plextor 512GB PCIe SSD card Seasonic 1000W Platinum

Összerakás után, első bekapcsolás után BIOS-ba be és már egyből kiégtem mikor megláttam 3 perc után 99 fokos lett a CPU, ( amit nem írtam ideiglenesen egy Corsair H80iV2-vel hűteném + MX4 paszta ), mivel míg belerázódok a HEDT platform rejtelmeibe és építek egy vizet magamnak.

Nem tudom én vagyok béna és ez normális, valamint nem frissítettem BIOS-t még lehet az megoldaná? Vagy nem jól lehet rajta a CPU hűtő? nem tudom, esetleg találkozott valaki ilyennel már?

Lécci valaki HELP!!! :R :R :R

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#641) drsanya válasza barnibal (#640) üzenetére


drsanya
aktív tag

Első olvasatra meghalt a pumpa a játékvízben...

I am iRacer

(#642) barnibal


barnibal
tag

Igen sanszos, hogy igen. Szerintetek milyen játékvizet vegyek ideiglenesen helyette, ami elbír ezzel a 7800x-el?

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#643) clyvejhamma válasza barnibal (#642) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Miért nem egy nagy Noctuát veszel?
Alig jobbak a gagyivizek, és ha elromlik csak ventit cserélsz...

(#644) barnibal válasza clyvejhamma (#643) üzenetére


barnibal
tag

Egy Thermaltake Core P3 nyitott házam van és nagyon hülyén néz ki a nagy fémtömb, meg nekiállok hamarosan megépíteni egy normális vizes szajrét, csak most kicsit kifogytam a garasokból :DDD :DDD

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#645) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

sziasztok!

Nézegetem az olcsóbb x299 lapokat. Látom hogy van amelyiken 2db 8-as csati van, némelyiken csupán 1. Gondolom a tuningolás végett célszerű 2 csatisat választani. Viszont ha jól emlékszem a tápomon van egy 8-as és egy 4-es. (este otthon megnézem) létezik amúgy valami elosztó hozzá?
Ezt nézegettem kedvező ár miatt: [link]

(#646) ÁdiBá válasza -Gabesz- (#645) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én nem tapasztalom a negativ hatását.
Nálam pedig +4 es van a lapon.
ASUS X299 Gaming-E - 7900X el használva, semmi limitációt nem tapasztaltam.

ÁdiBá

(#647) eldiablo válasza -Gabesz- (#645) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Alap órajelhez elég lehet a 8, de tuninghoz legalább 8+4. Nem véletlen, hogy van 8+8-as kivitel is.

[ Szerkesztve ]

(#648) -Gabesz- válasza eldiablo (#647) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Megnéztem, jelenlegi gépemen csak 1 nyolcas van felrakva.
Úgy látom ez ugyanaz a csati ami a VGA-kra is megy, vagy tévednék?
Ha így van nincs gond, tudok még feldugni a tápra még egyet.

(#649) KAMELOT válasza barnibal (#644) üzenetére


KAMELOT
titán

Éppen azért vegyél egy hűtőt, aztán ha kész a víz akkor eladod!

(#648) -Gabesz-: CPU--- 4+4, VGA 6+2 Azért össze nem lehet keverni! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#650) barnibal válasza KAMELOT (#649) üzenetére


barnibal
tag

Igen ez lett,... csak közben meg atom mód szívok a rammal. Ma be kell vigyem az egész gépet a boltba szervízbe, hogy tudjunk találni olyat ami megy egyáltalán 3000 vagy az fölött! Komolyan mondom besírok ettől a ramháborútól! Totál kiégek!

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.