Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsikét off, de itt is megkérdezném, lévén itt fordul meg a legtöbb x299-es motoros:

A lapom (Asus Prime x299-a) QVL listája elég szűkös, nincs benne a kiszemelt ramom:

G.SKILL Trident 4*16GB, F4-3600C17Q-64GTZR

Számíthatok inkompatibilitási problémákra, pl hogy nem megy csak JEDEC órajeleken?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#752) woros válasza t72killer (#751) üzenetére


woros
őstag

Általános érvényű a dolog, (de egyébként rajta van a G.Skill QVL listáján a lapod), hogy 2666-tól felfele semmire sincs garancia, hogy menni fog. Olyat is olvastam valakitől, hogy hiába volt rajta mindkét gyártó honlapján a ramja, mégsem ment adott sebességen. :U

[ Szerkesztve ]

(#753) barnibal válasza t72killer (#751) üzenetére


barnibal
tag

Szerintem igen, én úgy belehúztam a lehetetlenbe bár az ASUS deszkák kevésbbé érzékenyek a RAMokra... Nekem MSI x299 Gaming Pro Carbon van és G.Skill TridentZ F4-3200C16Q-32GTZW volt és csak 2133Mhz-n voltak hajlandóak elindulni, de ezek pl: Ryzen 1500 mellett vígan mentek 2993-on de onnan sehova feljebb! Mindenki leszólta a Corsair Vegenance LPX-eket de nekem 3733-on XMPvel megy simán és még neki sem álltam optimalizálni tesztelni, hogy manualban hogy mennek e feljebb, de tuti!

Jah és nekem fent volt mindkét gyártó listáján minkét termék a kompatibilitási listán! Meggondolnám, helyedben azért,... :)

[ Szerkesztve ]

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#754) t72killer válasza woros (#752) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#753, Á, köszi, nem is figyeltem, hogy a RAM-gyártónak is van QVL-listája :DDD :R

#753: Meglátom, érdekes, én is először a Corsair-eket néztem, csak a RAM-os topikokban mindenki inkább a G.skillt tanácsolta. Azért szeretném, ha 3200 felett bírnák...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#755) barnibal válasza t72killer (#754) üzenetére


barnibal
tag

Szerintem ha anyagilag belefér csináld azt, hogy több üzletből több féle RAMkitet berendelsz online és óvatosban bontogatod ki és amelyik megy jobban azt megtartod amelyik meg nem azt meg visszaviszed, hogy szeretnél elállni a vásárlástól. Tudom ez nagyon nem etikus az üzletekkel szemben, de szerintem fordítva sem mutatnak jobb etikát az üzletek a vevőkkel szemben...

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#756) t72killer válasza barnibal (#755) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyesével lesz, de ha nem viszi a ráírt frekit, visszaküldöm.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#757) b0rZ


b0rZ
aktív tag

(#758) barnibal válasza t72killer (#756) üzenetére


barnibal
tag

Az is rendben van csak kicsivel lassabb mint az én verzióm,... az a baj máshogy nem lesz már megoldás, de amúgy meg spórólhatsz magadnak egy kis időt, ha beteszed a RAMokat és van fent win egyből HWinfo indít és meg is mutatja milyen chipesek a Modulok,... ha SKhynix akkor nem is kell tovább tesztelned mert 2993-nál feljebb kizárt, hogy menjen és kurva sok idő ha össze is jön a 2993.
Samsung Chipes tuti megy 3000 felett, hogy felette mennyivel az meg tötymörgős meló, de lehet szerencsécs leszel ahogy én is és még simán XMP Profillal is megy frankón!

Kívánom, hogy sikerüljön hamar belefutnod valami frankóba, mint Eldiablo kollégának is :C

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#759) t72killer válasza barnibal (#758) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A chip típusát elvileg már a modulon látni, nem:F? Elég gáz, hogy összevissza válogatnak a modulgyártók a chipek közül:(((

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#760) barnibal válasza t72killer (#759) üzenetére


barnibal
tag

Igen nagyon gáz, ugyanis cl14 elhagyása után már minden gyártó vegyes chipekkel gyárt modulokat, a múlt héten világosítottak fel egy szervizben és bizony most már lehet minden márkánál Hynix / Samsung / Micron is... Samsung / Micron azok stabilabbak főleg ugye a Samsung, de van cimborámnak HyperX 2666 Micron chipes ami simán megy 3200-on is cl15-ben.

Szerintem a modulon is rajta lehet, de hogy hol vagy nem e takar rá a borda fene tudja...

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#761) Necc válasza t72killer (#759) üzenetére


Necc
addikt

Rajta van a borda, hogy látnád? :U
Az hogy milyen chip van rajta gyártó oldalról teljesen mindegy, nekik csak a ráírt specifikációk működését kell garantálniuk. Sokan csinálják amúgy ezt, egy termékre több beszállítótól rendelnek chipeket.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#762) t72killer válasza barnibal (#760) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eszerint a lista szerint a kiszemeltemhez csak samu chipeket használ a g.skill. :R

#761: váá, jogos, a röntgenszem nem jött még meg;] :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#763) eldiablo válasza t72killer (#756) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ne szórakozz, vegyél single b-die ramokat. Ezen a listán van egy pár opció: [link]

Ezek tuti mennek mint a vadbarom, bár a 4266-os TridentZ RGB eléggé meg fingatott KabyX-el, mert 3800 felett nem postol, SkyX meg quadban megy vele 4000-felett. :DDD

(#764) barnibal válasza t72killer (#762) üzenetére


barnibal
tag

Valóban a listában ez van, nekem is az volt aztán mire a gépembe került már hynixes lett és még, hogy "habos legyen a torta",... HWinfo egy csomó infót nem látott a modulokról, pl: gyártási dátum, hol gyártották, stb,... így sajnos lista ide vagy oda de kaphatsz mást is sajnos.

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#765) t72killer válasza eldiablo (#763) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 16-os modulok mind kétoldalasak, tartok tőle hogy a jövőben RAMdisk-re leszek kényszerülve, ahova nem lesznek elegek a 8gigás darabok.

#764:((( :(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#766) barnibal válasza t72killer (#765) üzenetére


barnibal
tag

Mindenképpen halgass Diablo-ra szerintem és inkább vegyél 8x8-as single kitet tudom sokkal drágább lesz, de ha páratlant veszel tuti menni fog!

[ Szerkesztve ]

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#767) eldiablo válasza t72killer (#765) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

B-die van kétoldalasban is, csak nem olyan gyors.

(#768) t72killer válasza eldiablo (#767) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, az időzítései kicsit lassabbak a kétoldalas/16gigás moduloknak.

#768: nem is az árkülönbség a fő baj, hanem az, hogy single modulokkal lehetetlen lesz a későbbiekben az upgrade 128gigára (ha kellene).

Amúgy konkrétan nem tudom, mennyi előnyük származik (egyáltalán van-e bármennyi előnye egy tuningramnak) a videófeldolgozó progiknak a RAM-sebességből, a mennyiséget azt eszik, az bizonyos.

Azért nem vennék valami "alap" 2400MHz-es memóriát, mert ha hosszúéletű lesz a lap, esetleges prociupgrade esetén már nem akarok RAM-cserével vacakolni/fizetni érte.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#769) Necc válasza t72killer (#768) üzenetére


Necc
addikt

Jelentem x264 enkódolónál igenis számít, rádob az enkódolás tempójára a RAM sebesség, nagyjából lineárisan, 2133, 2666, 3000 órajel között. (Én legalábbis ezeken teszteltem).
Teszt oldalak is kb. ugyanezt hozzák le eredményül, a bibi csupán azzal van, hogy a RAM árazása már nem lineáris, és a vele nyert sebességtöbblet nem éri meg a drága, nagy sebességű memóriák megvételét, szerintem.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#770) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Tudja valaki hogy offset módban hogy tudom beállitani úgy a processzort hogy ne adjon 1,3V értéket a magoknak, és a VID és alacsony maradjon?

CPU Manual . - Folyamatos FIX feszültség...
CPU Offset - alapon túl lövi mint az állat....

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#771) t72killer válasza Necc (#769) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, köszi, erre nem számítottam:R az x.264 nálam nagyonis releváns:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#772) ÁdiBá válasza Achill3uS (#387) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szia,
Ez a hővezető paszta akkor nem vezeti az áramot?
i9 7900X szeretném majd delidelni.

ÁdiBá

(#773) #Morcosmedve válasza ÁdiBá (#772) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mivel Ő TG Kryonaut-al “relidelte”, ezért nem, az nem vezeti. Ha romlana a képessége a pasztának ujrakeni, ezért sem ragasztja vissza. TGC vagy CLU párossal nem kellene ujrapasztázni, cserében azok vezetnek. Jól kell applikálni, majd szigetelni és visszaragasztani és nem lesz gond.

© asszongya'hogy

(#774) eldiablo válasza ÁdiBá (#772) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Medvezsír nem vezető. Mindent azzal kenek.

(#775) ÁdiBá válasza #Morcosmedve (#773) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Na de a gyári takonynál biztos jobb...

ÁdiBá

(#776) #Morcosmedve válasza ÁdiBá (#775) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Egy ideig biztosan.

© asszongya'hogy

(#777) eldiablo válasza #Morcosmedve (#776) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Még nem száradt ki egyszer sem. A KPC paszta száradt ki, meg az MX4.

(#778) t72killer válasza eldiablo (#774) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gelid extreme-re gondoltam, azzal kenem a cuccaimat általában. Nem korrozív, áramot nem vezet a gyártó szerint.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#779) #Morcosmedve válasza eldiablo (#777) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Még nem :D Főleg, ha nem szárazat küldtek eleve.

© asszongya'hogy

(#780) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Bartxstore:

Direkt érintkezés a hűtővel.
Mindjárt írok is neki. :))

(#781) -Gabesz- válasza eldiablo (#780) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Mennyibe fájhat 1 ilyen?

(#782) t72killer válasza eldiablo (#780) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezaz:R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#783) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Mivel érdemes leszigetelni a kondikat a folyékony fém ártalmai alol?
Gondolkodtam ragasztón, a hőálló szilikon ragaszton, illetve valami ragasztószallaggal ami kellően vékony, és szépen a mag körül körbe lehetne ragasztani. vagy nem tudom... Jobb nem jutott eszembe még.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#784) ffodi válasza ÁdiBá (#783) üzenetére


ffodi
veterán

Én így csináltam. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#785) ÁdiBá válasza ffodi (#784) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nagyon szépen köszönöm... jelentkezem ahogy sikerült beszereznem a kellékeket, egyenlőre minden megvan rendelve.
Megcsinálom, mert lényegesen jobb lesz a hőleadás, és akkor már a 4,6-4,5 gond nélkül menni fog úgy hogy nem pörög fel a ventilátor, hogy néha eléri a 85 fokot, azt csak pörgeti...
Ugyan azt a jelenséget csinálja a gép mint ami nálad produkált.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#786) t72killer válasza eldiablo (#780) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Belegondolva így nem is kell folyékony fémpasztákkal vesződni, mehet a die hátára a nem-vezető gelid GC extreme, amit a kupakra tennék.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#787) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!

Lenne egy 7820X kedvező áron. (kb. 117E pénz használt, augusztus végi vásárlás).
Amiért idejöttem: 8700K volt tervben, de ez az ár elgondolkodtatott. Jobban járnék LGA 2066-al és ha igen, miért ?

Tuning komoly szempont mint mindig.

Köszönöm

(#788) ÁdiBá válasza tom_tol (#787) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Véleményem szerint több potencia van egy LGA 2066 ban mint egy LGA1151 v2 deszkában.

ÁdiBá

(#789) tom_tol válasza ÁdiBá (#788) üzenetére


tom_tol
addikt

Persze, ez igaz. 1151 v2 átmeneti foglalat, talán fél év és jön a következő. De a kérdés a két processzorra vonatkozott.

(#790) ÁdiBá válasza tom_tol (#789) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Na, bármelyiket is választod, az biztos hogy a komolyabb tuninghoz delidelni kell.
Ez adott.
Én maga a PCI sávok miatt és a DDR vezérlő miatt is az LGA2066 szavazok, főleg ha mást is csinálsz a gépen.
Csak játékra a 8700K jó választás lehet, főleg ha 5,0 ghz fölött járatod.
Az emlitett processzor is simán megy 4,7-4,8 körül delidelve, ez miatt én inkább a LGA 2066 választanám.

ÁdiBá

(#791) t72killer válasza tom_tol (#787) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tuningolni az LGA2066-ot is lehet, és ugyanúgy, mint 1151-en, komolyabb tuninghoz delidelni kell. Kupak nélkül jó hűtővel reális elvárás a 4.7, akár 5GHz-is.

A rendszerben mindenképp több potenciál van, ugyanis a z370-es chipset, amit a 8700k alá mostanában kapsz (majhogydnem x299 árakon...) egészen biztos, hogy egylövetű, míg x299-es lapba jó eséllyel a Cascade Lake is belemegy majd, de ha nem is megy bele, x év múlva vehetsz bele egy használt 7940-60-80x(e)-t erősítésképp.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#792) Necc válasza tom_tol (#787) üzenetére


Necc
addikt

Ha nem banod hogy egy komolyabb x299-es alaplapra durvan 100K koruli osszeget kell raforditanod (emlitetted hogy a tuning szempont, igy beleposzintu lapok korul nem nezelodnek), es jatekon kivul vagy jatek mellett masra is hasznalod a geped, vagy 16-nal tobb PCI-E sav kell (pl. multi-gpu), akkor en mindenkepp a 7820X-ra szavazok.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#793) tom_tol válasza Necc (#792) üzenetére


tom_tol
addikt

Nagyjából 40 ezerrel több az X299. Lap vagy Apex vagy OC Formula lenne. Mi pénzünkben CPU 7820X 3700,- vs 8700K 4000,-. Lap x299 4500,- vs M X Hero 3000,-. Ez nem nagy különbség.

t72killer/Ádibá Delid alap, eddig mindegyik pasztás proci így járt nálam.
Ami visszatart: bizonyos alkalmazásokban talán az átvariált caches miatt nem annyira jó.

(#794) t72killer válasza tom_tol (#793) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Keress rá, h bárki tesztelte-e a procikat a leggyakrabban használt alkamazásaiddal. Nemrég olyan derült ki egy kollégánál, hogy a progi egy szálon fut...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#795) -Gabesz- válasza tom_tol (#793) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Igen, de összességében még így is több cache van pl. egy 7800x-ben, mint egy 8700k-ban. Hogy csak a 6 magosakat vessük össze.

(#796) t72killer válasza -Gabesz- (#795) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Viszont megnő tőle a késleltetés. Hogy ez mennyiben befolyásolja a progik teljesítményét, dunsztom nincs.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#797) keIdor válasza tom_tol (#787) üzenetére


keIdor
titán

8 mag/16 szál, még mindig jobb, mint 6 mag/12 szál.
Az az ár nagyon jó érte, én az i7-7820X-en 117 ezer forintért nem sokat gondolkoznék...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#798) tom_tol


tom_tol
addikt

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :R
Kinek milyen lapja van és mennyire elégedett ?

(#799) t72killer válasza tom_tol (#798) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Asus prime x299-a, és rettenetesen elégedetlen vagyok vele, mert még mindíg nem hozta meg a postás :DDD ;] (hamarosan elutazunk, úgyhogy januárban lesz már csak legózás)

Hogy miért ezt választottam:

- 8+4pines EPS, minőségi VRM (létezik jobb, 8+8-as lap több mosfettel, de sztem a 7900x-em baráti tuningolgatásához ez elég lesz)
- a kiszemelt g.skill 3600-as ramjaim QVL-listáján szerepel (és viszont)
- 2db m.2 csati elvileg hűtőbordával <- ennek a hatékonyságára azért még kíváncsi leszek
- elöl-hátul usb 3.1 gen2 <-ehhez meg kell a házkómon faragni egy kicsit, ha jól értelmezem a szitut.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#800) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezen a képen mi a hiba? 4.8GHz-re húzott (=+11%) 7900x csak 2.5% előnyt produkál?? Nem delidelték a guru3D-s srácok, ezekszerint tuning alatt throttlingolt?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.