Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) WiZARD


WiZARD
addikt

na ma szereltem egy sort.
vizes blokk került fetekre, nb-re sb-re...
procit felpolíroztam.

proci hőfok semmit se javult, sőt romlott. 10x szedtem szét, pasztáztam újra...
végül sikerült elérnem hogy csak annyira legyen meleg a proci mint szétszedés előtt :(
szóval maradt a 40 fok a mag és a víz között terhelve...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#2152) Muréna válasza WiZARD (#2151) üzenetére


Muréna
őstag

lehet, hogy a blokkod kevés ide már..

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#2153) hehehehe válasza WiZARD (#2151) üzenetére


hehehehe
tag

hmm hat gondolkodtam egy sort es lehet hibas a kovetkeztetes de azer elmondom.

nah szal sztem ha a radiator lenne tul kicsi hogy leadja a hot, a viz megjobban felmelegedne hisz a proci melegitene, szvsz a radiator nem lehet hibas, de ebbol nekem az derul ki hogy a procin levo blokk nem adja at a meleget a viznek rendesen, szal lehet meg kene probalni egy masik blokkal, nem? :F nem lehet hogy mar tul keves egy quadhoz?


murena a szambol vetted ki a szot:) frissitenem kellett volna a valasz elott...

[Szerkesztve]

(#2154) WiZARD válasza Muréna (#2152) üzenetére


WiZARD
addikt

könnyen lehet hogy a blokk kevés, de terheletlenül is 15-17 fok van mag és víz közt.
ennyire nem lehet kevés a blokk, hisz ilyenkor jóval kevesebb hőt termel...

3 féle hűtőpasztát is próbáltam.
zalman féle kenegetős izé. (tesztek szerint nem rossz)
noname fehér
noname ezüst.

nem igazán volt különbség köztük.


viszont a vista random feldob percenként egy buborékot hogy usb device not recognised. majd eltűnik :( nem tudom mi lehet ez...remélem nem alaplapot nyírtam ki a sok feszítéssel..
nagyon zavaró

[Szerkesztve]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#2155) hehehehe válasza WiZARD (#2154) üzenetére


hehehehe
tag

elotte milyen procin volt?

(#2156) Muréna válasza WiZARD (#2154) üzenetére


Muréna
őstag

milyen cuccaid vannak pontosan?

hehehehe: :))

[Szerkesztve]

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#2157) WiZARD válasza hehehehe (#2155) üzenetére


WiZARD
addikt

utoljára athlon xp-n. előtte volt sokmindenen... :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#2158) WiZARD válasza Muréna (#2156) üzenetére


WiZARD
addikt

asus p5k-e, q6600, adata 1066+, sapphire hd2600xt, asus 450w táp

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#2159) Muréna válasza WiZARD (#2157) üzenetére


Muréna
őstag

Vízre gondoltam.. milyen vízes cuccaid vannak?

[Szerkesztve]

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#2160) hehehehe válasza WiZARD (#2157) üzenetére


hehehehe
tag

hat nemtudom azer egy athlonxp-hez kepest a quad...azer megiscsak 4X annyi mag van benne akarhogy is nezzuk...nincs valami ismerosod akine van valami masik cpu-blokkja amit kitudnal probalni?

(#2161) floxet


floxet
tag

hi
na megvettem ma a q6600-at és hozzá egy ninját. ilyen hűtővel mennyire merjem meg húzni? 3 giga kijön még emberi hőmérséklettel?
Vettem neki egy új házat is, aláírásomban ott is van. Szeretném ha a proci hűlne minnél jobban, de nem tom jó tetem e. A ház bal lapján van 2 ventinek hely. mind a kettőt úgy raktam, hogy a házba befele illetve a procira nyomja a levegőt. Azt ugye nem úgy kel, hogy kiszívja?

(#2162) hehehehe válasza floxet (#2161) üzenetére


hehehehe
tag

sztem igen...amugy meg felhuzod 3ghzre es megnezed:) ha gond van ugyis kikapcsol a geped szal ne aggodj emiatt:) a ket ventinek sztem is befele kell fujnia

(#2163) jugeen válasza floxet (#2161) üzenetére


jugeen
addikt

próbálj arra figyelni, hogy amennyi levegőt befújsz a házba, annyit ki is szívj.

(#2164) floxet


floxet
tag

oksi. köszi. még nem rakatm össze teljesen, azért kérdeztem... bal odlalt 2 jobb oldalt a winchik irányába pedig 3 9cm-es venti van, hátul pedig egy 12cm-es venti kifele. Mondtátok hogy Qazán6600 ezért gondoltam az erőteljes hűtést.
Amúgy mindenkitől bocsi akit reggel leugattam, ideges is voltam, frissen ébredt is, meg idegbeteg is. Szóval sorry. Néha elborulok. Tudnátok nekem arról mondani valamit, hogy ezt a 2*4m chache-t mi tudja kihasználni?



Jugeen ezt nem tom neked megmondani. 5db 9cm-es venti megy be és egy 12-cm-es venti viszi ki 1600rpm-el illetve a tápegység amiben szintén egy 12cm-es venti van. ez így korrekt?


[Szerkesztve]

(#2165) hunnylander válasza kvarc (#2146) üzenetére


hunnylander
őstag

Akkor most elmondanék egy igaz történetet, mert a helyzet adja, és ki tudja talán segíthet.

De mégsincs kedvem anekdótázni, egyébként erről [link] az esetről van szó. (Azon a zeneszerzéssel kapcsolatos fórumon Lance a nick-em, mert Laci vagyok.)


Szóval, volt valami védőbevonat/fóliaszerűség a blokkon, és mivel alig volt látható, a srác először nem vette le, és meg is volt az eredménye. Szerencsére rájött maga, mert nekem csak egyszerűen trének és kisteljesítményűnek tűnt az a vízhűtés.

www.HunnyF1.com

(#2166) kvarc válasza hunnylander (#2165) üzenetére


kvarc
tag

Koszi a finom fogalmazast. :C Mar hasznalva volt a huto. ott jol ment. Amikor uj volt volt rajta ilyen folia es leszettem. Azert koszi az otletett.

(#2167) floxet


floxet
tag

mennyire kell ezt a q6600-at lepasztázni? milyen vastagon?

(#2168) jugeen válasza floxet (#2164) üzenetére


jugeen
addikt

milyen házat vettél? a HDD hűtés nem releváns, ha a ventik keresztbe kifújják a levegőt.

(#2169) jugeen válasza floxet (#2167) üzenetére


jugeen
addikt

ne úgy mint egy vajaskenyeret :) vékonyan kenjed, ha el akarod oszlatni az egész kupakon.

(#2170) floxet


floxet
tag

jah, sajna így halunk majd meg 50 évesen szívszarságokban én is így vajazom a dolgokat:D
oks, finom leszek mint egy nővel, bőőfff.
azt a házat vettem ami az aláírásomban van. egy nagy serverház. 3 venti megy a winchikre. kettő bal oldalon megy be és hátul egy 12cm-es ki illetve táp ki. ennyi össz.

(#2171) jugeen válasza floxet (#2170) üzenetére


jugeen
addikt

ha a bal oldalon lévők befele táplálnak, akkor nem lesz gond.

(#2172) hunnylander válasza kvarc (#2166) üzenetére


hunnylander
őstag

:))

De ha egyszer így volt, megemlítettem. Én azt nem tudhatom egy olyan típusú szetten amit még életemben nem láttam, milyen trükkös bevonatok lehetnek. Lehet, hogy tényleg alig volt észrevehető. De happy end lett belőle, remélem neked is lesz happy end. Elég drága szettnek tűnik a PH! cikk szerint, működnie kéne. Annak a srácnak a gagyi és sokkal olcsóbb hűtője remekül működött, miután megszüntette a probléma okát.

www.HunnyF1.com

(#2173) Muréna válasza floxet (#2170) üzenetére


Muréna
őstag

az a chieftec ház nem éppen szerverház, főleg nem nagy :DDD

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#2174) WiZARD válasza Muréna (#2159) üzenetére


WiZARD
addikt

innova eheim hpps pumpa
homemade cpu blokk. (marva, csillag alakban középre megy be a víz, az ágain távozik, borda szerű kiemelkedések vanna belemarva)
radiátor az valami autóból van, házon kívül 2 ventivel
nb/sb az zalman blokk, nbw1 vagymi
fetekre www.subcooling.hu - Zolkától van a blokk
vga-ra is Zolkától, az valami univerzális vga blokk...
8as csövek.


lehet (valószínű) hogy kéne másik proci blokk. csak kipróbálás nélkül venni nem akarok. kipróbálni meg nem nagyon lehet...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#2175) floxet válasza Muréna (#2173) üzenetére


floxet
tag

nem nagy:DDDDDDDDDD
most hozták meg. bocsi a kifejezésért de KURVA nagy. iszonyatos.
majd belinkelek képet ha kész lesz

(#2176) Muréna válasza floxet (#2175) üzenetére


Muréna
őstag

[link]
nekem ilyenem van ^^

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#2177) Atlantis


Atlantis
veterán

Megkésve bár, de....Takarítva.

Az érintettek vonják le a megfelelő tapasztalatot, remélem, nem kell leírnom, hogy mit.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2178) BSOD válasza jugeen (#2163) üzenetére


BSOD
senior tag

Mert még a végén eldurranna... :DDD

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#2179) jugeen válasza BSOD (#2178) üzenetére


jugeen
addikt

:DDD és jönne a kékhalál.....

[Szerkesztve]

(#2180) jugeen


jugeen
addikt

itt a CoreTemp 0.95.4 beta [link]

(#2181) SzlobiG válasza jugeen (#2180) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nah végre ezt is frissítik.

(#2182) subaruwrc válasza jugeen (#2180) üzenetére


subaruwrc
félisten

mit frissítettek rajta?

[Szerkesztve]

(#2183) WiZARD


WiZARD
addikt

hol kapok Arctic Silver 5-öt budapesten, raktárról?
coolaboratory liquid pron is gondolkozok. mennyire eszi össze procit a hűtővel?

napokban mindenképp minimum még1x szét kell szednem az usb miatt a cuccot, megpróbálnék valami más pasztát hátha csoda történik. 20K-s proci blokkra egy ideig nem akarok költeni...

jah fetekre hiába ment a hűtő, nem az igazi, alulról megfogva rohadt forróak.
picit (najó nagyon) hajlik a nyák a proci hűtő miatt, és a középső fetek nem nagyon érnek a blokkhoz. egyik sorra tudtam valami gumilap szerű izét tenni (ez volt a gyári borda és fetek közt), másikra meg a vgabólkimaradt lapot tettem, de az rövid. valami picit vastagabb, puha hővezető izé kellene. (vga-n volt ilyesmi a ram és a hűtő közt, csak kevés az ide)...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#2184) subaruwrc válasza WiZARD (#2183) üzenetére


subaruwrc
félisten

artic silver ;) [link]
mod: off :W :W



[Szerkesztve]

(#2185) WiZARD válasza subaruwrc (#2184) üzenetére


WiZARD
addikt

thx.

zalman stg1-el kinek van tapasztalata? mert nekem az van most. nem tudom érdemes-e pöcsölni vele hogy as5-re cseréljem. tesztek alapján zalman is legalább olyan jó, sőt olvastam olyan tesztet is ahol jobb, de azt nem találom...

http://www.obengware.com/uji/zalmanzm-stg1.htm
http://www.tweaknews.net/reviews/zalmanthermalgrease/

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#2186) Achill3uS válasza jugeen (#2180) üzenetére


Achill3uS
veterán

:R végre rendesen kiirja a QX-et :D
és ahogy nézem pontosabban is mér..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2187) floxet válasza Muréna (#2176) üzenetére


floxet
tag

na nekem pedig ebből a 02-es van de amúgy full ugyan ez. neked mennyire hűti a cuccokat.



szóval akkor egy idevágó kérdés. holnap tákolom össze a gépet.
mi az a hőfok ami nyugalmi állapotban normi egy 4magosnál? És mi az ami ha hajtom akkor egészséges. Na meg mi az ami a legfelső határ és afölé neeeem szabad...???

illetve még annyit kérdeznék meg, hogy egy ilyen házzal, hűtéssel és prockó hűtővel amire 2db 12cm-es fogok tenni, van esélyem rá, hogy a q6600-at 3 gigára húzzam plussz feszültség emelés nélkül egészséges hőhatárok mellett?

Köszönöm azoknak akik válaszolnak majd.
Jó éjt!
Gab

[Szerkesztve]

(#2188) floxet


floxet
tag

jajj. mége gy kérdés. szeretném ha szellőzne az a proci...

a ház ilyen oldalt
http://www.chieftec.eu/images/highlights/ca/ca4.jpg
ahol az a csíkozott rácsos rész van, avval szemben van 3 venti de csak egy winchi lesz benne. ha leszigetelőszallagozom belülről a 2/3-át és csak ott hagyok helyet ahol a winchi, akkor nem megy ki annyi levegő és esetleg nem szellőzik jobban a ház belül? mivel akkor a másik ét veni nem jön ki a túloldalt egyből, hanem többet mozogna benne. de nem értek hozzá, nekem a 4 mag kíváló hűtése lenne a cél. szóval hagyjam békén vagy ahol nincsen winchizárjam le a több levegő miatt?

(#2189) Lalaboy válasza jugeen (#2180) üzenetére


Lalaboy
őstag

Koszonjuk, jol jon a frissites! :R

(#2190) floxet


floxet
tag

uhha............
lenne pár kérdésem a 4 magossal
fontos az, hogy melyik mag hány fokos? Mármint a 2. mag mindig a legmelegebb.
sony vegasban filmet kódoltam, mert az majdnem 100 százalékosan kihajtja a procit. megnéztem a feladatkezelőben is, ott azt mutatta, hogy a 3. mag egészen picit de kevesebbet melózik, mint az első, második és negyedik mag. Nem tom hogan hűtötem így le mert csak léghűtést használok. A proci most alapállapotban 26 fokos. az első mag 25 fokos. a második 30 fokos, a 3. 27 a 4. 27. Ez így korrekt? Mármint hidegnek hideg azt tudom, de létezik, hogy ennyire nagy a különbség a magok hője között? Na és az létezik, hogy video kódolásnál a 3. mag pl nem megy csak 80 százalékkal a másik 3 meg 97százalékkal kb? Ez így mind normi?
Amúgy ha hajtom akkor max 50 fokot értem el.
Ja és 9-szer 320 azaz 2880Mhz-en megy most. 800-as ramjaim vannak és azt akartam menjenek 800-al de azt vagy 2880mhz-en vagy csak asszem 3600-on viszi. Illetve az nagy probléma ha a 800-as ramok másmegaherzen mennek? geil ramok.
ja és az egészet speed fan-al néztem meg, nem tom az mennyire hiteles.
megköszönném ha minden kérdésemre tudnátok válaszolni, mert kicsit aggaszt, hogy a 3mag miért nem melózott úgy mint a többi, illetve hogy létezik e ilyen nagy hőkülönbség a magok között e....


most megint futattam a vegast. a 3.mag változatlan a legkevesebbet dolgozik, a 4 mag melózik a legtöbbet, de az mégis hidegebb 4 fokkal mint a 2. mag, ami mindig a legmelegebb.......
nem értem...........
és rajtam a para hogy valami gázos..........

[Szerkesztve]

(#2191) jugeen válasza floxet (#2187) üzenetére


jugeen
addikt

nyugodj meg, két 12-essel a ninja-n egészséges hőfokot fogsz elérni 3G-n. :) 85 fok környékén már képes hibázni a Quazán. természetesen ez a 85 fok teljes 4magra terhelt Prime95 blend v. large FFT mellett értendő. ha itt nem mész 85 fok fölé, akkor nem valószínű , hogy lesz olyan alkalmazásod ami a 80 fokot elérné.

(#2192) jugeen válasza floxet (#2188) üzenetére


jugeen
addikt

a winhestereknél található rostély nem befolyásoló tényező a rendszer hűtésénél.

(#2193) jugeen válasza floxet (#2190) üzenetére


jugeen
addikt

nem mondhatjuk, hogy fontos melyik mag hány fokos. ami fontos, hogy a legmelegebb ne érje el a határt. a magok közti hőfok különbséget sajnos csak polírral lehet csökkenteni. belinkeltem a CoreTemp-et, azzal mérd a magok hőfokát. talán az a ''leghitelesebb''. ne aggódj a magok egyenetelen terheltésge miatt. az op. rendszer szépen skálázza a magokat az alkalmazások igényének függvényében. ha leterheled Prime95-tel, akkor ott fogsz látni 100%-os terheltséget minden magon.

(#2194) AirBooms


AirBooms
addikt

Szia Jugeen!

Érdeklődnék, tudod-e, hogy az E6850 procban lehet-e állítani a szorzót (ugyanúgy, mint az ES procikban)?

Előre is köszi! :R :R

(#2195) jugeen válasza AirBooms (#2194) üzenetére


jugeen
addikt

lehet állítani 6-9 között.

[Szerkesztve]

(#2196) AirBooms válasza jugeen (#2195) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszi! :R
Akkor tehát, ha akarom tudom hajtani 9x400-on is, de 8x450-en is? Vagyis én nem az automatikus szorzóállításra gondolok (amikora proci nincs terhelés alatt).
Ilyet nem csak az ES procik tudnak? :R

(#2197) WiZARD válasza subaruwrc (#2184) üzenetére


WiZARD
addikt

tts csak postázni hajlandó, nincs rendes bolt :(

bár még mindig nem tudom kell-e as5 nekem, várhatok-e bármi javulást...

[Szerkesztve]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#2198) subaruwrc válasza WiZARD (#2197) üzenetére


subaruwrc
félisten

nemtom mennyivel jobb a zalman körömlakknál.döntsd el. :)

(#2199) #72042496 válasza WiZARD (#2197) üzenetére


#72042496
törölt tag

[link]

Keresd R.Zoli-t (övé a bolt, de nem garantálom, hogy egyszerű lesz elérni), Neki van belőle dögivel. Talán OC is tud segíteni ezzel kapcsolatban. A vízhűtés topicban mindkettejüket megtalálod.

[Szerkesztve]

(#2200) Pulsar


Pulsar
veterán

na még lenne egy problémám. :)

Elolvastam a PH!-s quados cikket, és ott olvasom, hogy ez a proci 130W-ot eszik? Tényleg ilyen sokat? Most vettem egy 300-as FSP Zent, kb 1 hünapja. Az még elviszi a konfigot (max két wincsi és egy optikai drive)
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.