Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) Sárpac válasza Soak (#2950) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Vga, hdd, odd nincs használatba a memónak és chipsetnek állandó a fogyasztása a fullra levett kijelzővel együtt 10watt a noti fogyasztása óránként idleben ha primeot nyomok neki egyből felszökik 58Wattra!

[Szerkesztve]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2952) Soak válasza Sárpac (#2951) üzenetére


Soak
veterán

azért a HDD is fogyaszt kicsit idle, nem?valamiről az OP rendszer is fut, vagy ez ilyen flash-es hdd?

(#2953) hunnylander


hunnylander
őstag

Az egy 105W TDP-jű B3-asról kreált adat, és még az is kérdéses, hogy mennyi köze lehet a valósághoz.

www.HunnyF1.com

(#2954) Sárpac válasza Soak (#2952) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hogyne fogyasztana az mind benne van a 10 wattba a lényeg az, hogy a terheletlen és a terheléses különbség jóval több mint 35Watt!
Tdp ha jól tudom 50% használatra van kitalálva pl idleben mondjuk egy quad 35watt terhelve 155Watt akkor ennek a tdpje 95watt lesz!A G0-ások idleben kevesebbet fogyasztanak így jön ki a -10Watt a B3-hoz képest.
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2955) floxet válasza Sárpac (#2951) üzenetére


floxet
tag

speedstep meg minden egyéb ki van lőve, elvileg nem veszi vissza a szorzót hanincsen semmi. eddig is ment a cucc semmit sem váloztattam meg, kiv hogy thermal control ki lett kapcsolva ma. De akkor is. Vírusírtottam, kikapcsoltam minden háttérben futó szart. ha nincs semmi csak win megy akkor 0 százalék. game közben 30-40 de 2-3 napja és elötte max 20 százalék volt. valamiért most többet melózik a proci de nem tudom miért. annyit csináltam még, hogy kikapcsoltam a win hülyeségét, hogy mindent betömörít és ha kell csak akkor nyúl hozzá. Nekem minden fontos cucc ki van tömörítve, elvileg pont hogy ettől is csak gyorsabb lenne a dolog. Na de egy procinál ha stabil, megy, nem esik a szorzó akkor lehet gubanc? létezik hogy kiírja 3 gign megy közben meg mégis le van lassúlva? vagy ha egy proci szar akkor el sem indul?
mondom 2-3 napja még 10-20 százalék használat volt cod2 alatt. mpost ment fel 30-40-re és nem tom miért, mert elvileg minden működik minden okés a gépben. Nem esik le a szorzó, stabilan megy 2,88gz-en alapfeszen. egyszerűen nem lehet baj, de akkor ez mi? megint x akta ügy lett a gépemből? már kezd unalmas lenni, hogy folyton nem létező dolgokat csinál a gép.

[Szerkesztve]

(#2956) floxet


floxet
tag

amúgy 100 fok a határa, maglassúlás 85 fok felett jön elő elvileg

(#2957) Achill3uS válasza floxet (#2956) üzenetére


Achill3uS
veterán

a régi Q66 B3 ES-em, 94 fok körül volt 3.6ghz-en léggel prime alatt, és nem volt semmilyen maglassulás :D de láttam conroe-t is stabilan 130 fokon müködni, szarul volt rajta a hütö, mégse sült el.. (válasz gombot igazán megtanulhatnád már használni)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2958) floxet válasza Achill3uS (#2957) üzenetére


floxet
tag

fő problémámra van ötleted?
vagy hívjam muldert?
esetleg format c és friss win?

(#2959) Achill3uS válasza floxet (#2958) üzenetére


Achill3uS
veterán

egy öreg / szemetes / férges / virusos windows simán csinálhat ilyesmit.. én azt mondom, hogy végre tuti legyen tegyél egy ujat, vagy xp-t vagy vista-t, mind1, ez absz. nem hardware-s probléma sztem..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2960) floxet válasza Achill3uS (#2959) üzenetére


floxet
tag

hát ez az, hogy hardweres nem lehet, mert ha gond lenne bármivel is akkor látnám vagy nem indulna el a cucc.
a win eléggé régi most már. vírus egy szál se...csináltamma egy alapos írtást.
retek win egyik napról a msikra ezek szerint fogta magát és kitalálta hogy gamenek adjon plussz herzeket és ugyan azt a teljesítményt érjem el vele. rohadna meg:D legalább ha több procit eszik a cod2 akkor lenne több fps-em, de nem lett jobb:D

(#2961) jugeen válasza Achill3uS (#2957) üzenetére


jugeen
addikt

prime mellett nem nagyon lehet észrevenni a maglassulást. :)

(#2962) Soak válasza jugeen (#2961) üzenetére


Soak
veterán

CPU-Z-n elég feltünő :)

(#2963) WiZARD


WiZARD
addikt

nagyon úgy néz ki hogy a 450es asus táp kevés a quad normál tuningjához.
sőt járt ma nálam egy 500as fsp bluestorm2 is, és az is kevés.

3.3 ghz-n 1.33 V-n stabil a proci.
ha asussal elkezdem emelni a feszt, akkor 1.41 V felett azonnal resetel amint terhelem a 4 magot.
fspvel 1.51V körül van a határ, felette resetel amint terhelem rendesen.

remélem sikerül minél hamarabb emberi áron valami normál tápot szereznem...

szóval aki feszt akar emelni 1,4-1,5 fölé, az készljön valami erősebb táppal.
(igazából 1.5 már elég lenne nekem, nem akarnám tartósan magasabb feszen használni, sőt ennyin se feltétlen, de nem akarok olyan tápot, amit ennyire a határon járatok, ezért akarok erősebbet)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#2964) sanyi677


sanyi677
csendes tag

Valaki nem tudja hol lehet G0 Q6600-as veni.

(#2965) Sárpac válasza sanyi677 (#2964) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nagyjából ezidőtájt sehol!:)
B3 asok érkeztek a nagykerekhez! :O

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2966) rankesz válasza jugeen (#2961) üzenetére


rankesz
veterán

Hali!
Nem emlékszel véletlenül hogy a volt procid (mine) mennyit megy alapfeszen? :)

(#2967) floxet


floxet
tag

jugeen neked sincsen ötleted arra, hogy az a game ami eddig 10 százalékot evett a procimból most miért mászott fel 30-40-re? se vírus se semmi baj nincsen elvileg...

(#2968) tlac válasza floxet (#2967) üzenetére


tlac
nagyúr

a win eléggé régi most már. vírus egy szál se...csináltamma egy alapos írtást.

(#2969) aTom_DJ válasza Sárpac (#2965) üzenetére


aTom_DJ
tag

Akkor én nagyon ráéreztem, mert kedden rendeltem iponból, és szerdára meg is lett a G0.

Más: Ha terhelem mind a 4 magot(3,6ghz, 1,45V), és semmi hiba, de egyszer csak újraindul, akkor valószínű kicsi a táp neki ugye? Egy 350-es FSP-m van csak :(!

(#2970) Alvin_ti4200 válasza aTom_DJ (#2969) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

az tuti táp.

(#2971) aTom_DJ válasza Alvin_ti4200 (#2970) üzenetére


aTom_DJ
tag

Szomorú, de azért kössz!

(#2972) jugeen válasza floxet (#2967) üzenetére


jugeen
addikt

telepítsd újra a géped. vindóznak sosem árt, sőt csak használ. mint a fogorvost évente látogatni :DDD

(#2973) jugeen válasza rankesz (#2966) üzenetére


jugeen
addikt

passz :(

(#2974) Nyugdíjas válasza jugeen (#2972) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

kiszállni,beszállni....:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2975) beteg válasza Nyugdíjas (#2930) üzenetére


beteg
őstag

egy 650 es Taganra. kb 24k+fa
és nem teszem off-ba, mert azon kívűl, hogy ez a táp gyakorlatilag néma, simán bootolok vele 470 -en is! az fsp-vel eddig csak 450 volt a max.
megnézetem, adok 1,6 ot a procinak... mint az álom! meg sem állok 4GHz-ig! :DDD

Csak futni kell!

(#2976) Nyugdíjas válasza beteg (#2975) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát azért nálam ez a hang téma nagyon sarkallatos pont... De most megmozgattad a fantáziám... tartok tőle hogy jó ez a 850es chieftec,de hogy halk nem lesz az is biztos... :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2977) rankesz válasza Nyugdíjas (#2976) üzenetére


rankesz
veterán

Írtam má 1x hogy úton van a Corsaired. Ha ezt visszamondod akkor oda a renomém oszt nix netto áron vásárlás... Meg minek a 850w :F

(#2978) Alvin_ti4200 válasza Nyugdíjas (#2976) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

iszonyat hangos a ventije, én nem venném meg (mondom ezt abból, hogy láttam, hogy közel 1A(!)-es 14 centis venti van benne)

Szerk: előttem szólóra hallgass, Corsair atomhalk.

[Szerkesztve]

(#2979) rankesz válasza Alvin_ti4200 (#2978) üzenetére


rankesz
veterán

:R

(#2980) beteg válasza Nyugdíjas (#2976) üzenetére


beteg
őstag

nekem is azt mondták, hogy a corsair a legjobb, csak azt ma nem tudtam hírtelen

Csak futni kell!

(#2981) Nyugdíjas válasza rankesz (#2977) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

:DDD no para,tecsak borozgassá

[Szerkesztve]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2982) Soak válasza beteg (#2975) üzenetére


Soak
veterán

Hát ez lol, tápot kell vennem? :( Mondjuk még csak 7300gt , de késöbb :F :(

(#2983) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Nemtom föl-é tűnt a kedves főrumtársaknak,hogy átlényegültünk tápos topicá. Azért durva,nem ,hogy új tápot kell mindenkinek venni,hogy tudja húzni a prociját :D LOL...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2984) Sárpac válasza Nyugdíjas (#2983) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Valaki tápért fut valaki prociért kajtat!:D
Nekem 500asom 2*22A majd csak elég lesz 240Wattig nyomathatom a procit az elvileg 1.55V 3800Mhz!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2985) Soak válasza Sárpac (#2984) üzenetére


Soak
veterán

Ami tartósan elvileg csak 32A , táptestvérek vagyunk.

(#2986) WiZARD válasza beteg (#2980) üzenetére


WiZARD
addikt

nekem is corsairt ajánlgatják. de 520astól félek hogy elég lesz-e. 620as meg nagyon drága.
750es chieftec meg 650es fsp amit nézegetek...

imho nem off amíg ezen múlik az adott proci húzása :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#2987) deicide válasza Nyugdíjas (#2983) üzenetére


deicide
veterán

érdekes, én kb másfél éve nyúzom az Enermax Liberty 500at és most, a G0-val és 8800Ultraval sincsen semmilyen problémája, legalábbis szerintem. Ugyan a proci nem megy 3.7-nél többet, de nem hiszem, hogy a tápra kellene fognom.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2988) jugeen válasza deicide (#2987) üzenetére


jugeen
addikt

nekem is volt Enermax Liberty 500-am, de a B3-mal már szenvedett pedig csak egy 88Ultra volt mellette, meg egy HDD!

(#2989) Sárpac válasza jugeen (#2988) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Talán nem 3600/1.5V kellene hajtani!:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2990) #64791808 válasza Sárpac (#2989) üzenetére


#64791808
törölt tag

Akkor lehetséges, hogy az amúgy alapfesz alatt 3,2-n szaladgáló B3-am, azért nem akar sehogy 3,6-ot menni, mert a táp nem bírja? 5 vinya + 7900 GT

(#2991) Nyugdíjas válasza deicide (#2987) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha eladó lenne,akkor szólj :))

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2992) vazimódó


vazimódó
senior tag

Megvan Pietrosztól a proci(q6600 g0).Köszönet érte ez úton is. :R :R
Ő már elég alaposan letesztelte így tudtam hogy egy jó kis procival lesz dolgom.. A 3600Mhz 1,4V-al kiválóan stabil. Vízzel ilyenkor 62fokos a legmelegebb mag.
Pietrosznál viszont játékok alatt sajnos nem volt stabil ez az órajel,nálam nincs semmi gond.Minden játék rendesen fut.
3D mark 06 3950Mhz-en még lemegy terhelés alatti 1,53V valós fesszel.
BIOS-ból 1,6V -ot nyomatva a proccnak 1,55V-on ra esik le terhelés alatt a fesz. Csináltam cpu-z validot: 4150Mhz volt a vége.
FSB-ben 8x szorzón 450-ig jutottam.Egyelőre eddig néztem.Kb 1óra Prime alatt satbil volt.
Képeket az eredményekről linkelek majd. :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#2993) Pietrosz válasza vazimódó (#2992) üzenetére


Pietrosz
addikt

:Y :C :O
Csak a Dirt szarakodott, mert az nem csak egy magot használ, illetve a prime95+atitool kocka teszt se ment. Ha nálad ezeket is simán bírja akkor már rendelem is meg az 520-as Corsairt :))
Grat a procihoz! :Y :R

(#2994) Sárpac válasza Nyugdíjas (#2991) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Conroe-ja van nem quadja!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2995) Sárpac válasza Pietrosz (#2993) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Tök jól jártál ahogy látom az eladással!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2996) Pietrosz válasza Sárpac (#2995) üzenetére


Pietrosz
addikt

Nem buktam rajta semmit szóval annyira nem jártam azért rosszul. Csak sajna nincs arra keret most, hogy a procit felrakjam a polcra míg veszek alá olyan lapot/tápot amivel ki is lehet hajtani normálisan ;) :(

(#2997) pentium4


pentium4
senior tag

hali!

ahogy olvasgattam a forumot, látom táp kérdésbe is nagyon profik vagytok igy feltenném kérdésem:
asus p5k dlx lapka, q6600 proci, felhuzva 2.8-3.0ghz-re, 4giga geil p8500, 5-6 vinyó, 8800gts 320mb videó, 4-5 venti, 1 optika lenne a gépem!
ehez választottam az enermax liberty 500-as tápot, elég lenne hozzá vagy nézzek erősebb után???
köszi

P4

(#2998) Dare2Live válasza Pietrosz (#2993) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

érdemes elolvasni a phs tesztet erröl a táprol. Sokkal inkább 600w azaz 520w.

btw ha nekem mégegyszer erömü gépem lesz (vmikor jövöre) akkor tuti seasonic alapu táp lesz benne és nem véletlen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2999) WiZARD válasza pentium4 (#2997) üzenetére


WiZARD
addikt

keress erősebbet

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3000) zolee0307 válasza pentium4 (#2997) üzenetére


zolee0307
őstag

Nekem a tápajánlós topicban az fsp bsII 500W-ost ajánlották, és azt is mondták, hogy bőven elég a konfigomnak, még tuningra is. Néztem fsp epsilon 600 W-ost, arra azt mondták, hogy felesleges ekkora táp.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.