Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) vazimódó válasza Qru (#1200) üzenetére


vazimódó
senior tag

1. A G0-steppingűek állítólag kevésbé melegednek mint a B3-asok.11 fok különbség is lehet terhelés alatt.
Specification number: SLACR = G0
Specification number: SL9UM = B3
[link]

2. Egy Thermalright xp is elég lehet.
Kis összehasonlítás:[link]

3. Nem kell új win-t rakni. :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#1202) arn válasza hunnylander (#1199) üzenetére


arn
félisten

a gyarto azt adja el neked, ami neki gazdasagilag jobban megfelel. a tempo novekedesenek jelenleg strategiai oka van.

ha nem lenne verseny, tennenek a fejlesztesre (vagy legalabbis alacsonyabb koltsegszintre szoritanak) - es azt venned ami van. annyit modositananak, ami kell az eladasok fenntartasahoz. perpill az intelnel ezert is nem sietnek a penrynnel, hanem tologatjak fel az orajeleket meg az fsbt - eladjak ujnak a ''regit'', mikozben hasonlo arszinten tartjak.

architekturalisan kivancsi leszek, hogy mennyire lesz az amd eros, mert skalazhatosagban (is) jocskan le van maradva. szvsz osszessegeben nem lesz nagy durranas, kb hasonlo szintre hozza az amdt, mint amin az intel van/volt. ez keves.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1203) arn válasza vazimódó (#1201) üzenetére


arn
félisten

ugy pontosabb, hogy -20w @2.66gn. ;)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1204) nakos


nakos
senior tag

Nekem B3-asom van és 3 Ghzen járatom (+25%). + Zalman 9700NT cooler.
TAT -tal vizsgálva alapjáraton 48-52 fok között mozog így a 4 mag hőmérséklete.
3D Mark 2006 lefuttatással közben max 65 fokig ment fel (de 66 csak egy pillanatig történt), jellemzően 58-62 fok körül mozgott. Én magasabb értékeket vártam volna a 3D Mark futása alatt hamár a bázis (idle módban) ennyire magasan volt.

Feszültséget csak elhanyagolható mértékben emeltem... (1,38-ig)

Mondjuk a Zalman 9700NT az egyik legbivalyabb teljesítményű léghűtő, lehet hogy egyszerűbb coolereknél ez magasabb érték lenne. Viszont sajna egy picit hangos, hacsak nem 5V-on használom aminél nem hűt annyira hatékonyan már egy húzott procit

(#1205) Qru válasza vazimódó (#1201) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:R

Már csak azt kell kitalálnom, hogy tényleg szükségem van-e egy négymagos csodára... :D

#nincsbennetarcsi

(#1206) Overlocker válasza Qru (#1205) üzenetére


Overlocker
veterán

sztem nem :D Én inkább várnék egy E6850-re ,ami majdnem 4gigán stabil :)

(#1207) Qru válasza Overlocker (#1206) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az igaz, lehet inkább P35+DDR3-as át állás lesz és marad a mostani E6300 3150MHz-en még stabil, elég bőven egyenlőre ekkora teljesítmény is.

#nincsbennetarcsi

(#1208) vazimódó válasza arn (#1203) üzenetére


vazimódó
senior tag

ok.Köszi a helyesbítést. ;) :R
nakos:Eszem ágában sincs elvenni a kedved ,de nézd meg úgy hogy ráküldesz a procidra egy Prime v25.2-t. Fog az a hőmérséklet emelkedni.Az igaz hogy nagyon jó hűtőd van,de 3D mark szvsz nem fogja neked úgy leterhelni a proci mind a 4 magját mint a Prime. :R
[link]

[Szerkesztve]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#1209) Dare2Live válasza R.Zoli (#1197) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jelenleg teljesítményben is Intel vezet HPC fronton és ez nem marketingrizsa. Ez nem vitatéma hanem tény és nem azért van így mert Intelnek nagy a ''marketing ereje''. :)

A 24000es Cray Barcelona rendszerrel ez majd persze változhat.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1211) nakos válasza vazimódó (#1208) üzenetére


nakos
senior tag

Köszi, kitesztelem azt is. De hogy ne érje szó a ház elejét: jövő héten jön rá a vízhűtés :)
Szép lesz, halk lesz és mindenki boldog lesz... remélem onnantól 3,4-3,5Ghz-re tehetem át a héköznapi működési szintet.... :DD

(#1212) vazimódó válasza nakos (#1211) üzenetére


vazimódó
senior tag

:C Vízzel meglehet a 3,4-3,5. Kalappal hozzá!

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#1213) Nyugdíjas válasza vazimódó (#1212) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én 3,6-nál nem adom alább,remélem meglesz :D
Addigis bőszen polírozgatok,hátha az segít :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1214) vazimódó válasza Nyugdíjas (#1213) üzenetére


vazimódó
senior tag

Hol tartasz most vele? Mennyit megy? Viszi a 450-es FSB-t?
Polír sokat segít. :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#1215) Andrew74


Andrew74
csendes tag

Sziasztok

Nekem a QUAD procim 3401 Mhz-en ketyeg: 8x szorzo, 425 FSB, 1,4000v Es nincs rajta vizhuto, hanem egy egyszeru ''Asus silent knight'' huto. stabil mint atom. Es nem G0 steppinges hanem B3 -as. Ezekben is van jo szeria.

Ezzel nem felvagni akartam, csak kicsit ugymond szerencsesnek kell lenni ahoz hogy ilyen, vagy ehez hasonloan jol tuningolhato CPU-t kifogjon az ember.

Es ha meg informatikai teruleten is dolgozik valaki akkor..... :):):)

Udv.

(#1216) vazimódó válasza Andrew74 (#1215) üzenetére


vazimódó
senior tag

Az nagyon szép. Jól kifogtad. :C Prime alatt milyen hőmérsékleteket kapsz a hűtőddel az említett órajelen és 1,4V fesz mellet?

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#1217) Nyugdíjas válasza vazimódó (#1214) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Még sajna nem volt összerakva,mióta megvettem a procit,mert nem volt rá megfelelő blokkom. Tegnap érkezett meg a Fuzion,most polírozgatom össze őket,szerintem este lesznek képek a polírról,holnap meg tesztelgetek,reményeim szerint,ha nem jön közbe valami.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1218) Nyugdíjas válasza Andrew74 (#1215) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha esetleg eladó lesz,akkor rám számíthatsz. ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1219) Andrew74 válasza vazimódó (#1216) üzenetére


Andrew74
csendes tag

Szia

A core temp 0.95 os progival mertem es akkor:

Core0: 68C
Core1: 68C
Core2: 65C
Core3: 65C

Termeszetesen Winxp alatt lett merve. Par fok difi biztos van a valoshoz kepest +/- iranyban

Udv:

(#1220) vazimódó válasza Andrew74 (#1219) üzenetére


vazimódó
senior tag

Ezek nagyon jó hőmérsekletek az biztos.Feljebb nem nézted a procit?
Nyugdíjas:Várom a képeket. :R Szorgalmas és sikeres polírozást kívánok!

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#1221) tlac válasza Qru (#1205) üzenetére


tlac
nagyúr

nem elég forró most is a procid? :D

(#1222) C.Brigante válasza Qru (#1200) üzenetére


C.Brigante
veterán

hali, wint nem kell újra tenni, de viszont a legújabb BIOS nem árt 4 magra váltáskor.
(bár nem tudom mire akarod a ''majdnem'' 4 magos Q6600-ot használni de ha csak játékra akkor szinte teljesen felesleges.) szvsz

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1223) Soak válasza Andrew74 (#1215) üzenetére


Soak
veterán

EZ nem meglepő ,hogy vannak jo példányok, G0 elött is volt élet :)

szerk: Bár vannak ettől is sokkal jobbak a szerencsésebb példányok

[Szerkesztve]

(#1224) jugeen válasza Andrew74 (#1219) üzenetére


jugeen
addikt

PLS linkelj screenshotot 1 óra Prime95V253-ról

(#1225) Andrew74 válasza jugeen (#1224) üzenetére


Andrew74
csendes tag

Szia

Igerem teszek fel kepeket. Jelenleg a balcsi partjan pihenunk, es a nb-al a vizparton szoktam neteznigetni. uhhhhh :):)

Amint hazaertunk a csaladommal, lesz egy kis idom csinalok tesztet. Kitartas.

Udv.

(#1226) Geller72 válasza Overlocker (#1206) üzenetére


Geller72
veterán

A négy magot sztem sem használja ki az, aki játszik..Overlockernek igaza van, a mhz, az mhz..nem mind1, hogy 2,4, vagy 3.0..:D..én úgy érzem, hogy a jelenlegi szegmensben a mai c2d-k, c2q-k bőven elegek a mai játékokhoz..a Barcelona szvsz ha meg is jelenik, és mondjuk tudja azt, amit pl a q6600, az az AMD-nek sima bukta..mert ugye egy cpu-t, amibe ennyi lóvét öltek, és nem tudnak olyan áron adni, mint bevezető áron bejövő 4 magos cpu-t, akkor konyec..és ugye a q6600 ára megfeleződött..szal egy új amd 4 core cpu-t bevezető áron adni majd 60k körül igen nagy bukta lesz...kiváncsi leszek, mi lesz itt..

(#1227) Pulsar válasza jugeen (#1182) üzenetére


Pulsar
veterán

ahha... és akkor mi az x? mert nem mindenhol látom odaírva.

(#1228) jugeen válasza Pulsar (#1227) üzenetére


jugeen
addikt

az extreme rövidítése. quad extreme 6xxx

(#1229) Qru válasza tlac (#1221) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dehogy nem, túlságosan is. Pont most néztem, C1E+EIST-el alapon (1600/1,1V) 34-35fokos. Alapfeszen 3150-en üresjáratban már 45fokos. Végülis annyira nem rossz (ha nem terhelem :D).

Brigante: Azt hiszem inkább majd vmi P35-ös deszka+DDR3 kombó lesz előbb mint 4mag. Meg talán vga, ha végre kiderül mit is tudnak/érenk dx10-ben mostani karik.

#nincsbennetarcsi

(#1230) rankesz


rankesz
veterán

Milyen márkájú p35-ös lapot ajánlotok quazán 6600 alá?
Nemsoká indulok jugeen prockójáért és addigra képbe kellene lenni hogy milyen lap lesz alá mert akkor azt is ma megvenném.

Köszi

(#1231) Nyugdíjas válasza rankesz (#1230) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mondjuk egy ASUS P5K,vagy ugyanebből a Deluxe,esetleg a KC változat,ha tervezel DDR3-at is a későbbiekben.

Most jött ki a DFI igen jó kis P35 Lanparty-ja,de arra még itthon várni kell,és amúgy is elég drága.

[Szerkesztve]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1232) rankesz válasza Nyugdíjas (#1231) üzenetére


rankesz
veterán

Okés köszi szépen.
ASUS-ragondoltam én is

Segítenél majd jövő7en (vagy amikor megjönnek a cumók) vízhűtést építeni?
Közvetve ismerjük ám mi egymást ;)

Góranga!

[Szerkesztve]

(#1233) Nyugdíjas válasza rankesz (#1232) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

''Közvetve ismerjük ám mi egymást''- Tudom,azért is írtam ;)

''Segítenél majd jövő7en (vagy amikor megjönnek a cumók) vízhűtést építeni?''-Igen,dobj majd egy pü-t és megbeszéljük. :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1234) keIdor válasza Geller72 (#1226) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem már csak a natív 4 mag miatt és érdemes lesz AMD-t venni Q6600 helyett.:) Ráadásúl ott külön állíthatók lesznek a magok órajelei, de a K10 ellenfele a Penryn lesz és nem a jelenlegi 65nm-es C2D/Q-k.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1235) arn válasza keIdor (#1234) üzenetére


arn
félisten

csak konnyen megeshet, hogy a jelenlegin sem tesz tul. plane ha hozzavesszuk a skalazhatosagat is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1236) R.Zoli válasza arn (#1235) üzenetére


R.Zoli
őstag

Szerintem az a 3Ghz amin múlt héten a Phenomot demóztatták elég lesz bőven a penry reggelire való megevéséhez... Feltéve ha a Penryn nem ér el mondjuk 3,8 Ghz-et, de ezt kétlem a 12 mega kess tekintetében...

(#1237) Játékos válasza R.Zoli (#1236) üzenetére


Játékos
addikt

Szia Zoli!
Összesen egy igent, vagy egy nemet kéne válaszolnod a PÜ-re...
Előre is köszönöm! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1238) arn válasza R.Zoli (#1236) üzenetére


arn
félisten

a sebessegerol te kb annyit tudsz, mint en. semmit :DDD
de ha tippelni akarunk a c2d kb 20-30%ot ver az x2re. a penryn talan 10et a corera (vhol joval tobbet is). amit irsz az tobb mint 25%. minimalisan szamolva +65%ot kellene architekturalisan kihozni a k10bol. szerinted ez realis?

a masik: a phenom messze lesz az elejen a 3 gigatol... es ezen az orajelen baromi kazan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1239) arn


arn
félisten

bar nem is tudom minek futok meg par kort - veled amdrol vitazni... :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1240) R.Zoli válasza arn (#1238) üzenetére


R.Zoli
őstag

120 wattos TDP 3 gigán :) Mint a mostani Q6600-ok...A csúcsprocik mindig is nagy fogysztásúak lesznek mert a gyártók a végletekig húzzák...És ez a véglet olyan 120-130 watt környéke...

Ez azért még nem kazán...FPU teljesítményben meg lehet az 50-60%...Integerben elég lesz 10% clock-to-clock is ennyit már csak a javított IMC és a natív quad core miatt is nagyrészt oda írhatunk a számlájára :)

Az a helyzet ,hogy a K10 SSE2 és 3 alatt hasonlóan fog teljesíteni mint a C2D és a Penryn mert végre ez is 128 bites lett... Minden másban el fogja kenni ilyen órajelen a Penryn száját :) Ne azt vedd alapul ,hogy most 2 Ghz-es Barcelonák jönnek mert most ezt tudják nagy mennyiségben nyomni hanem 4-5 hónap múlva mikor beindul a móka :) Én most veszek pár hónap erejéig egy q6600-ot aztán amint jön a Phenom elötte eladom mert buknék rohadt sokat :D

(#1241) arn


arn
félisten

tudod mit? legyen igazad...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1242) Soak válasza R.Zoli (#1240) üzenetére


Soak
veterán

Mostani Q6600 alatt a G0-át érted? [link] :U

(#1243) Nyugdíjas válasza Soak (#1242) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Úgysincs igazad! :P

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1244) Soak válasza Nyugdíjas (#1243) üzenetére


Soak
veterán

Van benne valami :D

Mondjuk azt már meg sem merem emliteni ,hogy a B3-masok is csak 105W-sek :B

szerk : amugy meg csokishoember vagy mi :F

[Szerkesztve]

(#1245) Nyugdíjas válasza Soak (#1244) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

ananászos-kóbászos :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1246) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ha már nekem nincs Q6600-om akkor beteszem Helkis kolléga eredményét. :)

[link]

és mint utóbb kiderült: [link] de azért van eredmény is: [link]

mod: pcmark: [link]

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#1247) #95904256 válasza Andrew74 (#1186) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hali Andrew74!

Andrew74: Bizony.Az intelnek mar kintvan a 4 magos server procija tesztelesen a gyartoknal, es van mar olyan alaplap amibe negy proci epitheto.

Ez a négy processzoros Inteles alaplap érdekelne, de sajnos eddig csak dual socket 771-es lapokat találtam. Te hol találkoztál ezzel a négy procis lappal? Ki gyárt, illetve ki fog ilyet gyártani még az idén?

(#1248) jugeen válasza R.Zoli (#1240) üzenetére


jugeen
addikt

csak annyiban javítanálak ki, hogy a penryn 2 magos. a yorkfield a 4 magos.

(#1249) keIdor válasza jugeen (#1248) üzenetére


keIdor
titán

Mind a kettő Penryn, a 2 magost Wolfdale-nek nevezték el.:)

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1250) jugeen válasza keIdor (#1249) üzenetére


jugeen
addikt

én kérek lenézést :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.