Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) hunnylander válasza Pulsar (#2200) üzenetére


hunnylander
őstag

Azt TDP-re érted? Az úgy az Extreme quad-ok TDP-je lenne; QX6700, QX6800, QX6850.

A B3 stepping-es Q6600-nak 105W-os TDP-je van, a G0-ásnak meg 95W.
Persze zabálhat ennél jóval többet is, ha nagyon leterheled és/vagy tuningolod.

Puding próbája az evés, ami a tápot illeti. :)

www.HunnyF1.com

(#2202) #64791808 válasza Pulsar (#2200) üzenetére


#64791808
törölt tag

Attól függ, milyen videokártyád van, és tuningolsz-e. Egy kisfogyasztású videokártyával nem lesz gond, ha nem tuningolsz. Ugyanis a 130W az a ''tipikus fogyasztás''. Egy rendesebben meghúzott Quad fogyasztása teljes terhelésen eléri a 200W-ot.

(#2203) jugeen válasza AirBooms (#2196) üzenetére


jugeen
addikt

ha akarod ésd a CPU is akarja, akkor igen. ha jól tudom akkor csak az ES-ek ilyenek, de az alaplapok BIOS-a unlock-os és így tudja alacsonyabb szorzón hajtani a Retail CPU-kat is.

(#2204) AirBooms válasza jugeen (#2203) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát remélem, a CPU is akarja, mert én igen! :)
Az alaplapom unlock-os, ez biztos.

(#2205) Pulsar válasza #64791808 (#2202) üzenetére


Pulsar
veterán

hunnylander, Cerebellum:
Köszi :R
ha már itt tartunk. valaki tisztázná bennem mi a TDP? Az amennyi teljesítményt eldisszipál? Tehát a fűtő értéke?

Videókarim egy 7600GT extrem, 610/1670-en. Szóval húzva van. Nemtudom mennyit eszik ez a kari.

(#2206) hunnylander válasza Pulsar (#2205) üzenetére


hunnylander
őstag

Ezt az Intel-nek kellene tisztáznia. Pl. a Prescott és Northwood magos Intel procikról olvastam, hogy a maximális legnagyobb fogyasztás, a TDP értéküknél átlag 10-15 százalékkal több.

Szerintem egy tuning nélküli G0-ás (95W TDP) (felhasználói programmal) 100%-on terhelve sem fogyaszthat többet kb. 130W-nál.

Az Intel TDP korántsem az, amit főleg az AMD rajongók mondanak róla, hogy az az átlagos felhasználás és így maximumon jóval/kétszer többet fogyaszt. Ez így ebben a formában badarság, amit a mérési tesztek is bizonyítanak.


[Szerkesztve]

www.HunnyF1.com

(#2207) robekri válasza Pulsar (#2205) üzenetére


robekri
addikt

Édes kevés lesz a 300Wos tápod! Főleg ezzel a VGAval! :(
420-450 csifit ajánlok a figyelmedbe! (410Wattost kerüld)

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#2208) helkis válasza floxet (#2190) üzenetére


helkis
addikt

gondolom már sokan gondoltak rá, de még nem merték megkérdezni: hány éves vagy?
minden mögöttes gondolattól mentesen.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2209) vazimódó válasza floxet (#2190) üzenetére


vazimódó
senior tag

A speedfan szarul mér,szóval felejtős. Kb 15 fokkal kevesebbet mér minden magra. Core temp beta 94 a nyerő.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#2210) jugeen válasza vazimódó (#2209) üzenetére


jugeen
addikt

már a beta 94 sem, hanem a 95.4 :)

(#2211) vazimódó válasza jugeen (#2210) üzenetére


vazimódó
senior tag

ok :)Akkor az. :DDD :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#2212) floxet


floxet
tag

kipróbáltam a prime95-öt de nem terheli le az összes magot. egy 2 magoson próbáltamki most, az első mahg kb 20százalékkal a 2 kb 90-el melózik.....
összteljesítményben azt írja, hogy 50 százalékot használ a prociból.....
mivel tudom akkor leterhelni a procit?
értem amúgy hogy mindig más a magoknál, csak azt nem értem, hogy miért mindig a 3. mag az amelyik a legkevesebbet dolgozik. Tök mindegy milyen alkalmazást indítok el, a 3. mag mindig kevesebbet melózik vaamenyivel, mint a többi. Ez így normi?

A hűtővel kapcsolatban mivel nem volt még ekkora hűtőm, ezért nem vagyok tisztában vele. mennyire kell egy ilyennek stabilan álni? Lehet a méretéből adódik, de ha kicsit ide odapróbálom nyomni, akkor enged neki, és minimálisan mozog. Mindjuk nem tom egy ekkora valamit le lehetne e szorítani totál anélkül, hogy a lap kettétörne. Szóval lehet kicsit nyomogatni minden irányba, mindig visszamegy az eredeti helyére, el nem lehet onnan nyomni. Na meg azt tapasztaltam, ha kicsit megnyomom egyik irányban akkor valamelyik mag max egy fokkal melegebb lesz.

(#2213) Pulsar válasza hunnylander (#2206) üzenetére


Pulsar
veterán

de akkor most mi az a TDP? :)

(#2214) Pulsar válasza robekri (#2207) üzenetére


Pulsar
veterán

nem sok az egy kicsit? :) A mostani konfigom lenne, amibe a proci most is TDP 84W-os, ami azt jelenti, hogy a két proci TDP-je között van kb 50W különbség. Ez a táp a mostani konfigomat melegedés nélkül elviszi. tehát 50W plusz fogyasztásért miért vennék 100-150 wattal erősebb tápot?

(#2215) jugeen válasza floxet (#2212) üzenetére


jugeen
addikt

hányas prime95-öt használsz?

(#2216) floxet válasza jugeen (#2215) üzenetére


floxet
tag

version 24.14


és ez most mi? core tmp és speed fan eredmények:
http://pi3x.extra.hu/out.php?i=6306_ezmi.jpg

(#2217) hehehehe válasza floxet (#2212) üzenetére


hehehehe
tag

orthos-sal le tudod terhelni mind a 4 magot.azt probald ki.keress ra a forumban, nem is olyan regen leirtak hogy kell vele mind a 4 magot leterhelni. ;)

(#2218) jugeen válasza floxet (#2216) üzenetére


jugeen
addikt

ezt használd [link] a 24.14 nem terheli le a 4 magot.

mi mi? :)

(#2219) jugeen válasza hehehehe (#2217) üzenetére


jugeen
addikt

hagyjuk már az orthost 4 magra. ez a 2x2 sokszor nem dobja ki a hibát. ha négy ag, akkor prime95.

(#2220) floxet


floxet
tag

megnéted a linket?
melyik az igazi??? eéggé nagy a különbség speed fan és core temp között, melyik valós?

ilyen ha vegasban kódolok:
http://pi3x.extra.hu/out.php?i=6307_terhels.jpg

(#2221) keIdor válasza jugeen (#2219) üzenetére


keIdor
titán

Egyetértek...
Egyébként az Orthos-t azt ne fejleszik már? Valami 2006.04-es kiadás a legújabb és az is beta. Prime-ot legalább még csinálják, foltozgatják...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2222) jugeen válasza floxet (#2220) üzenetére


jugeen
addikt

használd a legújabb CoreTemp-et [link] ez áll legközelebb az igazsághoz. :)

(#2223) floxet


floxet
tag

igen most mind a 4 mag 100%
ezek szerint mind a 4 mag korrektűl működik akkor?
Meddig futassam? megy 5 perce
core temp szerint a legmelegebb mag 75 fokos és 2,8gigára van húzva

(#2224) keIdor válasza floxet (#2223) üzenetére


keIdor
titán

Ez a 75°C alapfesz még? (1,32V)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2225) jugeen válasza keIdor (#2221) üzenetére


jugeen
addikt

orthos stress prime 2004 alapon működik, ami meg 24.14-es Prime95-ön.

[Szerkesztve]

(#2226) floxet válasza keIdor (#2224) üzenetére


floxet
tag

alapfeszültség igen és 2,88Ghz-re húztam...korrekt?

Jugeen elkérhetném az msn címedet? Kivételesen olyan embert látok benned akiben bízom számtech téren és ott gyorsabban megtudnál asszem nyugtatni

(#2227) hunnylander válasza Pulsar (#2213) üzenetére


hunnylander
őstag

Thermal Design Power [link] [link] (Bocsi, ha nem jó az angol anyag.)

Az Intel doksikba nincs kedvem most belemászni, hogy ezt ők hogyan számolják ki. Az AMD TDP-je állítólag kicsit eltérő rendszerű, máshogy származtatják. De a különbség nem olyan egetverő. A lényeg hogy a TDP Watt értéknél a maximális fogyasztás több szokott lenni, de hogy a Q6600-nál ez pont mennyi azt nem tudom. Ha a kazán P4 és Pentium D-knél ez csak 10-15%-kal volt több a TDP értéküknél, akkor a C2Q-nál sem lehet jelentősen más arány.

[Szerkesztve]

www.HunnyF1.com

(#2228) Pulsar válasza hunnylander (#2227) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszi, jó az angol anyag :)

Aha, tehát a 130W TDP-t ír a procira, akkor 150W fogyasztást lehet számolni.
Miért nyomik, és miért nem képesek megadni normálisan a fogyasztást? :)

(#2229) jugeen válasza floxet (#2226) üzenetére


jugeen
addikt

nincs msn :(( megpróbálok itt segíteni.

(#2230) keIdor válasza floxet (#2226) üzenetére


keIdor
titán

Akkor nemgyengék ezek a B3-asok.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2231) floxet


floxet
tag

köszi jugeen. szóval sped fan és core temp között étezik ekkora különbség? akkor core temp a reális?
szóval fesz emelés nélkül 2,88ghz és legmelegebb mag 77 fokos 25 perce futtatom. ez így korrekt?
ha most minden megy 100 százalékon ugye akkor mindegyik mag korrekt? tehát ha vegasban a 3. mag kevesebet melózik végig demost ez is 100 százalékon van akkor ugye korrektnek kell lennie?
Ja és a hűtő.... szóval egy ekkora nagy hűtőnél nem gon, hogy ici picit mozog? illetve ha nyomogatom ide oda akkor néha valamelyik mag max 1 fokkal melegebb lesz vagy hidegebb..hm?


itt a terhelésről egykép:
http://pi3x.extra.hu/out.php?i=6308_terhels.jpg



[Szerkesztve]

(#2232) jugeen válasza floxet (#2231) üzenetére


jugeen
addikt

korrekt a CPU-d. az viszont nem egy jó dolog, hogy mozog a hűtő. ne nyomogasd, mert még megrepeszted a deszkád. vi mod-ot találj inkább ki. ha jobb a leszorítás az jelenthet még pár fokot. de neked inkább a polír segítene.

(#2233) DeepDish


DeepDish
őstag

Hogyan tudom mind a 4 procit leterhelni,mert orhossal nembirom,hiaba inditok 2ot egyszerre!! Fsx game egesz jol kihasznalta 4 magot!! Giga P35-DS4 -en winxp alol tudok vmivel fsb-t allitani,hogy ne kelljen mindig biosban rohangalni?! :R

(#2234) floxet válasza jugeen (#2232) üzenetére


floxet
tag

a hűtő alja az ami nem egyenes, szerintem azért csinálja, hiába szorítanám le még jobban. Szóval 100százalékos terhelés alatt 2,88ghz-en, plussz fesz emelés nélkül a 77maximális fokocska az korrekt?

Jugeen volt már dolgod 4 magossal, vagy honnan tudod amúgy?

Ja és akkor az hogy vegasban a 3. magot mindig genygében használja mint a másik 3-at ezek szerint programfüggő és nem a cpu hibája akkor?


deepdish pont erről volt szó nem olan régen olvass vissza max 10hsz-el ezelött lehetett még egy link is a progihoz amit jugeen adott

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2235) floxet


floxet
tag

prime95 alattmit kell futtatni amúgy? smallFFT
In-place larga fft
Blend
melyiket?

én a In-place large FFT futattam




[Szerkesztve]

(#2236) keIdor válasza DeepDish (#2233) üzenetére


keIdor
titán

Prime95-el.
SetFSB.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2237) keIdor válasza floxet (#2234) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem azért nem használja ki teljesen a 3. magot, mert a program nincs annyira jól megírva.
Korrekt a 77 fok.

SmallFFT-t futass.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2238) floxet válasza keIdor (#2237) üzenetére


floxet
tag

small FFT esetén 82 fokot értem el....ígymár baj? ez több......

http://pi3x.extra.hu/out.php?i=6309_terhels2.jpg



azt értem hogy a progi nincsen teljesen jól megírva csak azt nem miért pont a 3. mag.....
amúgy úgy vettem észre hogy általába az első és a 3. mag illetve a 2. és a 4. mag azonosan dolgoznak



[Szerkesztve]

(#2239) floxet


floxet
tag

ha éppnem is csinálok semmit miért ugrál amúgy 0 és 3 százalék között a proci terhelés?

(#2240) keIdor válasza floxet (#2238) üzenetére


keIdor
titán

Az már nagyon közel a maglassúlási küszöbhöz...:( SmallFFT-ben stresszeli legjobban a procit a program.
Meg kéne polírozni azt a prockót...

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2241) keIdor válasza floxet (#2239) üzenetére


keIdor
titán

Háttérben dolgoznak a programok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2242) floxet


floxet
tag

smallFFT-ben mértem. ilyen szinten egy programmal sem használom ki majd a procit sosem nem? Futattam 20 percig, 81 és 82 fok között ugrált az első 2 magom. Szóval ezt így békénhagyhatom? Vagy ez vészes már?

(#2243) floxet


floxet
tag

lefutattam a 3dmarkot:D vicces volt. a legelső magot mindig használja. attól függ melyik megy éppen, va hogy a 4 mag segít be, van hogy a 2. van hogy a 3. Mindig másik:D Persze proci tesztnél mindegyik...

Szóval a 82 fokos maximum smalFFT-ben tesztelve gáz, vagy használhatom így a gépet? mpg2-be szoktam kódolni ott 90 százalékát használja a procinak. Néha játszom, amúgy meg photoshop, illustrator, flash. ezekkel dolgozom.

(#2244) keIdor válasza floxet (#2242) üzenetére


keIdor
titán

Azt mondom rá, hogy tűrhető mivel valóban nem fogod más programmal ennyire leterhelni a procit. Maradhat és még növelheted is a MHz-eket (ha bírja 1,32V-n), csak a feszültséget ne babráld. A Ninjádon 2 venti van?

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2245) floxet válasza keIdor (#2244) üzenetére


floxet
tag

1 venti van rajta, egy 12cm-es ami 1600rpm-el megy. a másik oldalára akartam még egyet tenni, de nem fért el mert a ház seggében egyből ott van egy 12cm-es ami szívja ki. Kb 3cm-re van tőle. Maximum egy 9cm-est tudnék belecsavarozni még a bordákba ami szinte érintkezne a házban levővel, de akkor az egész ház melege a procin keresztül menne ki...

mi az a határ amit akkor nem szabad elérni? meddig vihetem a herczeket ami fölött már túl meleg lenne?Gondolom ha most alapon járatbán és nem 2,88ghz-en akkor kicsit hidegebb lenne még ha pussz fesz nincs is rajta.
Amúgy tőled is megkérdem amúgy. egy ilyen nagy hűtő estében normi, ha minimálisan mozog? kicsit meg lehet dönteni, de csak icipicit, mivel kurva nagy, már a lap is mozogna vele és az alja nem egyenes, a szélein kicsit elkezd tojásded alakú lenni. Nem szívesen políroznám ha nem kell amúgy. Szóval az hogy egy ilyennagy hűtő minimálisan megtud dőlni, ha nyomkodom, az baj? vagy én vagyok a pöcs és ne nyomkodjam:D


jugeen amúgy azt mondta hogy a 85 fokot ne érjem el, mert felette vannak a gondok

[Szerkesztve]

(#2246) floxet


floxet
tag

ez a max amit elértem vele
itt vanminden adat.
kinnt 27 fok van az ablak nyitva

http://pi3x.extra.hu/out.php?i=6310_adatok.jpg



arra nincs ötletetek a tápom miért cicereghet nagyon halkan? fél éves chieftec 500 wattos.

[Szerkesztve]

(#2247) floxet


floxet
tag

CPU hűtő...
ha döntögetem változik 1 fokkal a dolog. pl a magok most 81 81 80 80
ha felfelenyomom kcisit akkor 82 82 79 79
ha lefele nyomom akkor 81 81 81 81

szóval attól függ meyik riányba nyomo az első kettő vagy a 2. kettő mag 1 fokkal kevesebb vagy több lesz:D

baj ez? tutinem gond hogy egy kicsit ilyen dölésszögérzékeny lett a dolog?:D

[Szerkesztve]

(#2248) vazimódó válasza floxet (#2246) üzenetére


vazimódó
senior tag

A cicergés honnan jön?
Nem véletlenül az alaplapi 4 pin-es csatinál adja a hangot?
Nálam így égett le a táp csatija. Prime terhelésnél elkezdőtött a cicergés kb 15perc után,aztán abbamaradt majd megint. Így használtam hagytam a tesztet,majd amikor gépet szereltem akkor vettem észre hogy a 4pin.es csati megégett.Csak azért szólok hogy nehogy te is így járj.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#2249) keIdor válasza floxet (#2245) üzenetére


keIdor
titán

Igen egy kicsivel hidegebb lenne, de nem sokkal. Szerintem próbáld meg azzal a 9-es ventivel is! Már akkor megéri, ha 80 fok alá viszi a hőmérsékletet... a bordáktól szívja a levegőt és ''adja át'' annak, ami a ház ''seggében'' van.:) A gyári venti meg a bordákra fújja a levegőt!
A hűtő tényleg nem túl jó, ha mozog.. hatásosabb lenne, ha rendesen megálna a helyén! Az a baj a Ninjával, hogy ugyanolyan pattintós rögzítője van, mint a gyári hűtőnek. :(

Igen 85 fok a maglassúlási küszöb és mint írtam én is, azt ne lépje át! Ha túlépi elkezd hibázni a proci nagy valószínüséggel...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2250) keIdor válasza floxet (#2246) üzenetére


keIdor
titán

Egy kondi adja azt a hangot. Nekem is ad egy kis hangot még akkor is, ha nincs bekapcsolva a gép. Nem kell vele foglalkozni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.