Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Soak válasza 1face (#1747) üzenetére


Soak
veterán

10 venti? te miről beszélsz? 1 a RAMhoz (ezt a te csoda légáramlatod aztán jol hűti, főleg 4 modullal) 1 az nb-hez és 1 a winyoknak. Ezek közül 2 van amit nem biztos ,hogy oda tesz az ember, két venti ára földhöz vág?

u.i.: fetekhez is szoktam tenni

(#1752) BSOD


BSOD
senior tag

Az utolsó fázis közeledik az új gépem összerakásánál, lassan jön a beszerzés.
Ezeket az alkatrészeket válogattam össze:
-p5k dx
-q6600?
-2*1giga pc 8500
-2*WD3200aaks
-gf8600
-pio212 (megvan)
-infy (megvan)

Azonban felmerült (mint korábban többeknek) a táp kérdése. Jelenleg egy 400-as chieftek-em van. A fenti motyóra legfeljebb egy vinyó, 3 nagyobb venti és 1-2 usb-s eszköz jönne, tuningot sem tervezek.

Nem vágyom extra költségekre. Az egyik belinkelt kalkulátor ~700w körülit javasol, ezt még rátartással is túlzónak tartom... A kis videókárya miatt reménykedem.
Kezdjek el spórolni még egy kicsit?

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#1753) R.Zoli


R.Zoli
őstag

Na nézegettem jobban a cuccost...

Most 1,29 volton Orthos mellett 9-es prioron stabil 3200Mhz-en...Viszont 3300-on már 1,365 Volt kell neki minimum...1,4 V-on 3400-a viszi a proci...Azért ez annyira nem rossz szerintem...Feljebb nem néztem...

Most 3200-on járatom 1,3-1,32 Volton (nem lehet konkrét értéket írni a drop miatt :( ezek is csak load esetén érvényes feszek ) így 70,70,66,65 fokosak a magok,szobahő 28 fok, ez mind Orthos mellett terhelt érték... Ha lekapcsolom a 4 mag terhelését akkor 1,36-ra ugrik a fesz fel...Mellesleg 1,4 Volt van beállítva a BIOS-ban...Tisztán 0,1 Voltot drop-ol Orthos alatt 4 magra terhelve....Rettenetes...

Egyébként a polírtól ti nyertetek a tuningban is? Szal volt olyan ,hogy annyit esett a hőmérséklet ,hogy tuningban is jobban ment a proci?

(#1754) Soak válasza R.Zoli (#1753) üzenetére


Soak
veterán

A polir azért jó mert több feszt tudsz neki adni és még mindig elég hideg

1,4V-n 3400-en mennyi orthos után hány fokos?

[Szerkesztve]

(#1755) R.Zoli válasza BSOD (#1752) üzenetére


R.Zoli
őstag

Jobb 400-as táp bőven elég ha nem akarsz valami brutális tuningot és a későbbiekben egy ronggyá húzott 88000 Ultrát venni....Ha szándékodban állnak ilyen vad dolgok akkor egy 500-as tápot vegyél...Minden ami 500 watt felett van csak pénzkodobás...

Enermax, FSP, Seasonic, CM, Zalman,Corsair, Antec...Ezek közül válassz egy újabb típust és biztos nem lesz gondod...

(#1756) R.Zoli válasza Soak (#1754) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nem menettem túl sokáig , ilyen 10-15 percig nyomtam csak neki...3400-on 1,4 Volton 76,75,71,71 valami ilyesmi volt a hőmérséklet... Az a helyzet ,hogy külön-külön 2-2 magra elindítottam mindig az Orthost és úgy kisebb volt a drop, így be lehetett lőni melyik mag mekkora feszen stabil adott órajelen és mindig a gyengébbik maghoz állítottam a feszt, illetve a dropolt feszt... Nálam inkább a drop a legnagyobb korlátozó mint bármi más...

Polírral gondolom legalább nyernék 6-8 fokot... Nomeg most készül a D-TEK Fuzion moddolt változata és azzal is jobb hőfokok lesznek legalább 4-5 fokkal :) De így is elégedett vagyok :)

(#1757) R.Zoli válasza Soak (#1754) üzenetére


R.Zoli
őstag

Jah egyébként itt vízzel nincs nagy különbség az Orthos alatt hőmérsékletben ha 2 napot futtatod sem mintha 10-15 percet...Ha hibázik a proci tapasztalatom alapján 10 perc alatt biztosan kidobja az Orthos ,főleg ,hogy mindig közbe valami kisebb másik szar alkalmazások is futnak és valami tuti kifagy ha nem stabil...

Tegnap futtattam 1 órát Orthost s 1 fokkal ment feljebb a vízhőmérséklet... Boinc alatt is elég jól le vannak terhelve a magok és ha 1 hét alatt egy darab hibás csomagom sem lesz akkor tuti hibátlan ezen a feszen :D

(#1758) Soak válasza R.Zoli (#1756) üzenetére


Soak
veterán

Amig rossz a kupak szvsz semmilyen blokkal nem fog javulni. Hamar le lehet polirozni és sokat számit. Prime V254Et használj

(#1759) helkis válasza R.Zoli (#1757) üzenetére


helkis
addikt

ahogy Soak is mondja az új prime egyszerre csűri mind a 4 magot, nálam 3150-on léggel gyakran csak 1 óra után hibázott a prime, a hőmérséklet léggel eléggé változékony, annak fügvényében, hogy éppen kicsi vagy nagy FFT-kel bombázza a progi a procit, lehet hogy pont ezért hibázott 1 óra után vagy a drop miatt leeső fessz miatt, végülis mindegy, léggel szvsz 3200-fölé nem érdemes menni, persze nálad hiánycikk ez a faktor.. :DDD

ismét egy pcmark05, immár 3300-on a teszt erejéig, kis órajelemelés is elég nagy pontszámnövekedést hozott: [link]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1760) Achill3uS válasza helkis (#1759) üzenetére


Achill3uS
veterán

léggel szvsz 3200-fölé nem érdemes menni
azért ha ezt ujra elolvasod :D és akinek megy 3.6-ot? :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1761) WiZARD


WiZARD
addikt

bevallom nem nagyon olvastam végig a topicot (de ami késik nem múlik)

q6600om van, asus p5k-e wifiben.
procin egy 4 éves homemade vörösréz blokk van. nem tudom hogy mai jobb blokkokhoz hogy viszonyul, de anno nem volt rossz.
innova eheim 12V pumpa. 8as belsejű csövek.
radiátor házon kívül, így melegben meleg, hidegben hideg.
zalman kis üveges pasztával (valami stg1 vagymi)

1,344 volt körül (drop után ennyi, biosban 1,3875 van beállítva + ''antidrop'') 3.3ghz-n stabil, de terhelve 40 fokkal melegebbek a magok, mint a víz. tehát az aktuális kánikulában 38-39 fok körüli vízzel 78-80 fokosak a magok.
terheletlenül 15-19 fok a különbség.
3,4 ghz-n 1.4 volt körül stabil, de akkor elég meleg már...
3.6on vista még bebootol de utána elszáll.
(alap freki/órajelen 28/14 fok a különbség)

nem tudom miért ennyire meleg a proci a vízhez képest :(

jobb blokkal mennyit lehetne nyerni hőfokban (és az mennyit jelenthet órajelben)? milyen blokkot ajánlotok?
procit polírozni mennyire érdemes? mennyit lehet nyerni vele?(bár akkor gari ugrik, bár nem nagyon szoktak procik elromlani) ahogy néztem homorú és a 4 sarka van a legmagasabban, tehát azokon valószínüleg felfekszik a hűtőblokk.

p5k-e -n a p5k deluxe/ws64 féle 8 phase power izé van, de ezeknek csak a felére jutott gyári borda, másik fele nagyon forró. mit érdemes erre rakni? apró vga ramokra való borda elég? vagy esetleg ezekre is víz kéne?
SB/NB/VGA vizet fog kapni rövidesen (hang miatt, csak egy 2600xt)

sőőt abban se vagyok biztos hogy magasabb órajelen mitől száll el. lehet kipróbálom ma magasabb fesszel hátha drop miatt hal le, mert nem orthos hibázik, hanem egyszerű reset. (orthos sose hibázott még. vagy lement 5-10 órákat, vagy 5 percen belül reset lett a vége. nem volt semmi átmenet)

[Szerkesztve]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1762) helkis válasza Achill3uS (#1760) üzenetére


helkis
addikt

jogos! :R kimaradt egy nálam! :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1763) Sárpac válasza WiZARD (#1761) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ha homorú 10-15C-t biztosan!
Tolómérő és máris látszik, hol fexik fel, hol nem, de elég a blokk is nagyon vékonyan bepasztázod a procit és ráteszed a blokkot megnézed hol lesz kenőcsös ott fexik fel ahol nem ott nem!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1764) WiZARD válasza Sárpac (#1763) üzenetére


WiZARD
addikt

tolómérővel néztem. sarkain megáll, és ''átlátni'' alatta. (átlátni túlzás, de a fény átjön alatta)
direkt csak a közepét pasztáztam, hogy a sarkainál ne nőljön a ''vastagság'' így talán közelebb van. (ezzel nyertem 6-8 fokot, mert első összerakás után még melegebb volt)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1765) jugeen


jugeen
addikt

már volt, de sose árt újra átvenni. szóval aki nem akar Quazán polírozni, a pasztát az alábbi módon kenje az IHS-re [link]

(#1766) WiZARD válasza jugeen (#1765) üzenetére


WiZARD
addikt

olvastam, és nagyjából így kentem. (zalman az ecsetelgetős és egész vékony rétegben fel lehet hordani, proci közepét, keresztben kentem be vele)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1767) jugeen válasza WiZARD (#1766) üzenetére


jugeen
addikt

igaz ez AS5-re vonatkozik, ami kicsit sűrűbb. én használtam zalman ''körömlakk''-ot, de sokat nem ér, mert viszonylag hamar elillan, mint a kámfor. lehet, hogy csak ennek volt silány a minősége. én javasolnám az IHS egyenetlensége miatt, hogy használj valami sűrűbb megoldást, ha az egy-csík módszert szándékozod alkalmazni. ha a körömlakknál maradsz, akkor lehet, hogy nem ártana egy polír.

(#1768) R.Zoli válasza Soak (#1754) üzenetére


R.Zoli
őstag

80 fok fölött kezd kicsit ibázgatni a proci...Nem vészes, igazából túlmelegedési problémája lehet mert 75 fokon full stabil 3400-on majd feljebb megy a hőmérséklet és hibázik...Sajnos polír nélkül nem úszom meg a dolgot :( Pedig rohadtúl nincs kedvem hozzá... Ahogy elnéztem ezt a procit sokkal jobban húzható mint a régi E6300-am...

Egyébként mi a max fesz amit adtani szoktatok a Quazának?

Nekem ez a 3400 Mhz 1,4 Volt páros tetszik ,de azért érezhető ,hogy keményen 150+ watt környékén van a fogyasztása mikor terhelem az Orthost... Új blokk + polír hozni fog talán 15 fokot is akkor 3400-on 1,4 volton olyan 70 fokos lesz a proci...Jah és 29 fokos szobában...

Jugeen:

Amit én most már régóta ki akarok próbálni az a Collaboratory...Állítólag az AS5-höz képest 4-5 fokot tud csökkenteni a terheléses értékeknél...

(#1769) jugeen válasza R.Zoli (#1768) üzenetére


jugeen
addikt

említetted amikor odaát voltam :) én tartok egy kicsit a Collaboratory-tól. ha ''beég'', akkor csak pajszerral tudod szétszedni. a pajszert természetesen képletesen kell érteni. több helyen írták, hogy feszíteni kellett. ha kisérleteznél akkor javaslom az Arctic Cooling MX-2 pasztát. na ez is ráver az AS5-re 2-4 fokot. és nem ezüst alapú :)

adhatsz a Quazánnak nyugodtan 1.5V-t. csak bírd hűteni :)

(#1770) R.Zoli válasza jugeen (#1769) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nálad mennyit hozott a polír?

MX-2? Utánanézek tudok-e szerválni ilyet...

(#1771) jugeen válasza R.Zoli (#1770) üzenetére


jugeen
addikt

az X3230 ES már polírozva került hozzám. a Q6600-nél 12 fok!!!

vicces, hogy az összes Arctic Cooling hűtőre az MX-2 elődjét, az MX-1-et kenték a gyárban. azért teljesítenek ilyen jól. :)

ha tudsz MX-2-t, akkor egyre már be is neveztem :) [link]


[Szerkesztve]

(#1772) WiZARD válasza jugeen (#1767) üzenetére


WiZARD
addikt

tesztekben jól szerepelt zalman, plusz ez volt közeli boltban, ezért lett ez...
hogy érted hogy elillan? hogy kenés közben megszárad? ezt tesztben is írták. nekem is megszáradt. összeraktam, pár nap múlva szétszedtem és nem volt száraz...
vagy hosszabb távon szárad ki proci és hűtő közül?

most már szét nem szedem újra, csak ha polírozok vagy blokkot cserélek :)

szóljatok hogy MX-2 -t hol lehet szerezni.

Collaboratory-n én is gondolkoztam, de szét akarom még majd 1x szedni :)

viszont előbb próbáltam fsb-t emelni, és furcsa eredményeim lettek:
9*367en tökéletes.
8*412-t próbáltam. coretemp szerint ennyin megy. viszont cpuz és asus ai suite szerint ekkor csak 8*367en megy, és változtatgatja a szorzót, bár biosban fixre van állítva.
3dmark pontszám azonos a 2 esetben. viszont superpi több mint fél másodperccel gyorsabb 9*367en mint az állítólagos 8*412ön.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1773) R.Zoli válasza jugeen (#1771) üzenetére


R.Zoli
őstag

Mindent tudok szerezni csak annyit kell rendelni ,hogy megérje, az a gond ezzel az MX-2-vel ,hogy nagyon kevés helyen kapni...Mondhatjuk úgy ,hogy szinte sehol...

Collaboratorym van de most nem akartam felkenni rá mert úgyis hamarosan blokk csere és a rendszer is át lesz építve...

(#1774) R.Zoli válasza WiZARD (#1761) üzenetére


R.Zoli
őstag

Ez normális...Nálam víz hő + 30 fokot tud hasonló órajelnél mint nálad...Kb. ennyivel is jobb egy Apogee egy sima blokknál... D-TEK Fuzion-nel 15 fok lenne kb. a küölnbség egy alap blokkhoz képest...

(#1775) WiZARD válasza R.Zoli (#1774) üzenetére


WiZARD
addikt

thx, így picit ''megnyugodtam''. lehet neki esek egyik nap és polírozok (bár még nem biztos hogy akarom), kiváncsi vagyok mennyit változik/változna.

(bedobtam hűtőbe 1-2 jégakkut, hátha radiátornak támasztva jobban le tudom hűteni a vízet, és nyerek fél órát próbálgatásra)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1776) WiZARD válasza WiZARD (#1772) üzenetére


WiZARD
addikt

elnéztem, 9*367en 3dmark is több. (minimálisan)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1777) jugeen válasza R.Zoli (#1773) üzenetére


jugeen
addikt

dobd fel, mint a labdát, és jó páran rá fognak repülni (lényegesen olcsóbb mint az AS5). ;)

(#1778) jugeen válasza WiZARD (#1775) üzenetére


jugeen
addikt

ha a radid házon kívül van, akkor jöhet a vödör mód! :D

(#1779) WiZARD válasza jugeen (#1778) üzenetére


WiZARD
addikt

úgy van házon kívül, hogy a lakóházon kívül van, az ablakban :)
tehát télen jó hideg, nyáron meg meleg. de cserébe nulla hangja van :)
és van rajta 2 venti... bár azokat lehet le tudom szedni és mehet vödörbe... hmmm :)

[Szerkesztve]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1780) WiZARD válasza WiZARD (#1779) üzenetére


WiZARD
addikt

nem tudom miért, de nem akart a víz 25 fok alá hülni :F
nem mondom hogy a vödörben folyékony nitrogén volt, de szerintem simán 10 fok körüli/alatti víz volt. na mind1. holnapra full megfagynak a jégakkuk. bár nem biztos hogy lesz időm holnap ezzel szórakozni :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1781) jugeen


jugeen
addikt

Up to 4GHz! How to Overclocking for Core 2 Quad Q6600(G0)
[link]

(#1782) R.Zoli válasza jugeen (#1777) üzenetére


R.Zoli
őstag

Ha rendelek akkor kb. 100 darabot kellene rendelnem ,hogy megérje a dolog...Ennyit tudod mennyi idő alatt adnék el? Inkább hagyjuk :)

[Szerkesztve]

(#1783) jugeen válasza R.Zoli (#1782) üzenetére


jugeen
addikt

azé' ha rendelsz magadnak, gondolj az MX-2-re éhező árvákra is :DDD

(#1784) helkis válasza R.Zoli (#1782) üzenetére


helkis
addikt

még egyel kevesebbet kell már csak találni! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1785) helkis válasza drako76 (#1710) üzenetére


helkis
addikt

ma levettem a zalmit meglestem tolómérővel és hát igencsak púpos a kicsike, pont mint a proci kupakja, így érthető hogy mi a probléma.. jelenleg egy átalakított silent tower van a procin ez egy kissé homorú, de sajna rosszabb eredményeket érek el vele mint a zalmival.. :F h2o-comming..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1786) R.Zoli válasza jugeen (#1783) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nekem Collaboratory lesz rajta...De elgondolkodok ezen az MX-2-n...Nem értem egyébként ha ennyire jó akkor europában és mért csak olyan kevesen forgalmazzák... Embargó alatt van Svájc és csak ennyit tudnak kicsmpészni vagy mi ? :D

[Szerkesztve]

(#1787) dbius válasza jugeen (#1771) üzenetére


dbius
veterán

Klavio Kft, és a Mistral elvileg tud(hat) ilyet szerezni...: [link], [link]

(#1788) M3kk válasza jugeen (#1781) üzenetére


M3kk
őstag

Valami lama csinalhatta azt a filmet..

2.4ghz -> 3.5 ghz 145% , LOL ..

Csak 45%.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1789) ^Boss


^Boss
őstag

na ma vgre az uj hutovel megranthattam kedvemre az X3230 ES G0-amat.. 3.8-on neztem elsore 1.5V-on, winrar teszt 2308at nyomott.. folykov ;)

(#1790) jugeen válasza dbius (#1787) üzenetére


jugeen
addikt

thx dbius! :R

klaviot ismerem. kérdeztem őket még az MX-1-ről és sajnos nem tudták megmondani, hogy ha lesz, akkor mikor lesz. gondolom ez igaz a S-re is, egy telefont megér.

mustárba be nem teszem a lábam!

(#1791) Nyugdíjas válasza R.Zoli (#1782) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is benevezek egyre. Amúgy szerintem itt a ph!-n megfelelő topicokba elhinted,hamar elfogy az(persze relatív a hamar...).

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1792) jugeen válasza M3kk (#1788) üzenetére


jugeen
addikt

hát ja :) legalább te kiszúrtad :DDD

(#1793) jugeen válasza ^Boss (#1789) üzenetére


jugeen
addikt

mit tettél rá?

(#1794) Nyugdíjas válasza ^Boss (#1789) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Húvazz az negyon szép,ha eladó szólj,vagy ha tudsz még ilyet. ;) Megoldjuk okosba :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1795) strebacom


strebacom
senior tag

Az igaz hogy sok progi föleg játék, el sem indul Q6600-al, hanem valamilyen hibát dob..... :F :F :R

(#1796) Soak válasza strebacom (#1795) üzenetére


Soak
veterán

nem

(#1797) M3kk válasza jugeen (#1792) üzenetére


M3kk
őstag

En jartam suliba is ;).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1798) ^Boss válasza jugeen (#1793) üzenetére


^Boss
őstag

term. tr ultra120 ex-et ;)

(#1799) strebacom válasza Soak (#1796) üzenetére


strebacom
senior tag

Köszi, kérnék még egy tanácsot mindenkitöl, tudnék venni q6600-ot G0-t és B3-at is, de félek mert az alaplapom uj biosa amely támogatja a G0-át nagyon instabil, szóval szar, a régebbi biosok, viszont csak a B3-at támogatják, mit tegyek van egy számtech.boltos barátom és ő hozná, vagy hadjam a francba az egészet és hadjam meg a 6700-et, lehet hogy felesleges a q6600-t úgysem használom ki??? :F :F
Nemtom....... :F :R :R :R
Köszi!!! :R

(#1800) Soak válasza strebacom (#1799) üzenetére


Soak
veterán

Vegyél másik lapot :) . Már lehet olcsón kapni P35-ös lapokat amik szépen viszik a quadokat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.