Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GD


GD
őstag

Üdv!

A topik nyitásának célja a munkaerőpiac és a végzettségek közti összefüggés feszgetése IT témában.

Elsőként egy saját kérdés azokhoz akik esetleg tapasztalták, látják, dolgoznak benne, megszerezték:

Kb képzési díjában hasonló egy Cisco CCNA hálózati mérnök képzés és vizsga és egy Solaris Master adminisztrator. (1M huf)
Véleményetek szerint melyik keresettebb?
Kb netto mennyiért eladható munkabérben egy ilyen papír?
Azt próbálom felmérni, saját zsebből mennyire érdemes elvégezni ilyesmit, mert úgy veszem észre, hogy általános informatika végzettségekkel elég nehéz eladni magam, a speciális tudásra nagyobb az igény.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#2) GD


GD
őstag

áp vagy mi.. :U

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

CCNA elég alap, sztem nem érdemes pénzt kiadni érte, otthon elég könnyen elsajátítható, az MS cuccokkal kapcsolatban van pár téma:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) tildy válasza GD (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

CCNA főiskolán ingyen van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) GD válasza tildy (#4) üzenetére


GD
őstag

ebből már kiestem, a főiskola megvolt más műfajban, ingyen oktatást már buktam..
akkor solaris?

[ Szerkesztve ]

(#6) GD válasza kraftxld (#3) üzenetére


GD
őstag

ms vizsgát lehet úgy tenni hogy autodidakta módon készülsz fel és csak vizsgáért fizetsz?
elég gyakran kell őket upgradelni, nem?
meg, annyiféle lépcső van, mennyi idő/pénz mire egy vmit érő (munkaerőpiacon) szinten vagy?

[ Szerkesztve ]

(#7) kraftxld válasza GD (#6) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, lehet menni úgy is.
Most vezették be az úgynevezett "szintentartást" 3 évente kell 1 vizsgát lenyomni, és akkor ezzel biztosítva van a címek el nem évülése.
25K+áfa egy vizsga, könyveket is lehet kapni olcsóbban meg drágábban, de már mindent leírtam a linkelt topikban.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) GD válasza kraftxld (#7) üzenetére


GD
őstag

köszi, végignézem, bár a szívem nem igazán húz az ms-hez..

vki solaris ügyben?

(#9) bambano válasza GD (#1) üzenetére


bambano
titán

cisco több helyen van, mint solaris...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) GD válasza bambano (#9) üzenetére


GD
őstag

gazdasági és munkalehetőség szempontokból:
maga a CCNA tanfolyam és vizsga közel 1M huf, asszem a számalk kft foglalkozik pl ilyesmivel, ha ez egy főiskolán ingyen megszerezhető papír, akkor ér valamit? nem szeretnék milliós pénzt kidobni egy gagyi papírra.. vagy mi az a cisco papír ami már eladható munkahelyre?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11) kraftxld válasza GD (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

CCIE már nem rossz :DDD
Mondom, hogy a CCNA nem ér 1M-et, nem nagy a tananyag, a neten található könyvekből, training-ekből virtual labokból simán megtanulható, aztán jelentkezel vizsgára és lehet is tovább menni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) GD válasza kraftxld (#11) üzenetére


GD
őstag

tnx

(#13) Ygg válasza kraftxld (#11) üzenetére


Ygg
senior tag

Neked van CCNA-d, hogy ennyire lebecsülöd?

Amúgy, valamit kevertek.
A CCNA nem egy milla.
300 körüli a tanfolyam, ha a Számalkhoz mész pl, plusz a vizsga.
A CCNP egy kicsivel több, mint egy milla, ez van a számalknál a Cisco hálózati mérnök kérdés keretében.

A vizsga letehető minden self-study anyagból, de tudni nem fogod.
Csak kuszaság a fejedben.

Én Network Academy studentként 2 szemeszterig tanultam a CCNA-t. Ezt oktatják a főiskolákon 4 szemeszterig. Ha rendesen csinálod, kicsit többet lehet tanulni, mint egy 4 napos tanfolyamon.

És egy dolog, hogy egyes főiskolákon a szak keretében leoktatják ingyen, de pont azért, hogy a papírnak értéke legyen, csak független vizsgáztatónál szerezhető meg.

Amúgy a CCNA, ha értesz is hozzá, mondom, értesz, akkor + 100000 Buttó, az alap értékedhez képest, ha megfelelő céghez mész. A CCNP + 200. Jó helyen.

Én a jelen helyem a CCNA-mnak köszönhetem -meg az öt év releváns tapasztalatomnak, mert azzal ér valamit- és szerintem nagyon jó, ha van. Önmagában nem minden, de jó dolog.

Erről is annyit, hogy ha nem Cisco eszközökkel/hálózattal foglalkozol, akkor nincs annyi értelme.

A CCIE meg nem, hogy nem rossz, akinek az van, az egyetemi doktornak érezheti magát minimum a témából. Kb az tudja letenni, aki istentelen nagy ISP-nél vagy egyéb providernél állandóan ebben él.

[ Szerkesztve ]

(#14) GD válasza Ygg (#13) üzenetére


GD
őstag

köszi a hsz-t, asszem bebillegek a számalkhoz és tisztázom mit mennyiért..
az egy dolog hogy ad valami pluszt a bérhez, de eleve magát az állás megszerzését is könnyíti.. őszintén remélem..igaz hogy a friss papír mögött még releváns cisco tapasztalat nincs, de legalább tudják hogy nem 2oldalas pdf-et olvastál a cisco-ról

(#15) kraftxld válasza Ygg (#13) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs CCNA-m, de tervezem megcsinálni, és teljes mértékben tisztában vagyok a tananyaggal. Nem tartalmaz semmi olyasmit amit az ember önszorgalmából és otthoni gyakorlással munka mellett 1 év alatt ne tudna elsajátítani.

Nem becsültem egyáltalán le, szvsz több tudást ad mint egy főiskolai vagy egyetemi oktatás, és ezzel a csodálatos honi oktatást jellemzem :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) escie válasza tildy (#4) üzenetére


escie
őstag

szia tildy!

ezt egy kicsit arnyalnad? ugyanis epp foiskolas vagyok (megmindig,marmegint), es erdekelne ilyesmi.
nalunk nem latni semmifele mozgast ezugyben... (NYF)

link, beszamolo jol jonne, ha van...

koszi!

I'm back, baby!

(#17) GD válasza kraftxld (#15) üzenetére


GD
őstag

nekem nincs egy évem rá .-) kicsit fel akarom pörgetni az IT "karrierem" mert kezdek "aggastyán" lenni.. nomeg, közben éhenhalok mint munkanélküli.. tesco polcot meg nem akarok tölteni, ahhoz úgy érzem túl sok időt és energiát fektettem tanulásba..nem mintha lenézném a fizikai munkát..

(#18) kraftxld válasza GD (#17) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egyik napról a másikra pedig nem fog menni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19) GD válasza kraftxld (#18) üzenetére


GD
őstag

4x4-5 napban ahogy látom a tanfolyam elég intenzív

(#20) Ygg válasza GD (#19) üzenetére


Ygg
senior tag

Az a CCNP.
A SZÁMALK-os CCNA-val kezd, de az uccsó CCNP vizsga, az ONT nincs a képzésben.

A CCNA egy 4 napos képzésből megáll náluk.

De ajánlom a Testkinget és társait...

Meg jó lenne először eldönteni, mire van kereslet.
Meg egyáltalán, h mivel akarsz foglalkozni...

Továbbá annak nincs párja, ha a cég kifizeti a képzést:).

(#21) GD válasza Ygg (#20) üzenetére


GD
őstag

mivel állást keresek épp (nem is olyan egyszerű mint hittem)
, nincs aki kifizesse, jómagamon kívül..
ha mégis csőre jön, senior lista alapján küldik a dolgozókat.. nem a zöldfülű mehet először a drága tanfolyamra.. kicsit 22-es csapdája.. előző cégemnél is a tűzközeli és nyallerkodós emberek jutottak be, én már csak a pályázat után értesültem..

a javaslatok alapján a cisco versenyképes befektetés lenne, mert közép és nagyvállalati szinten előbb utóbb kikerülhetetlen, mivel elég egyeduralkodó a piacon, ahogy én látom eddig..

holnap valószínűleg betipegek a számalkhoz és élőszóban tájékozódom, kicsit tömény és nem teljesen egyértelmű a weblap infója nekem ez ügyben

[link]
róla van szó? khm, gondolom dollár nélkül is hozzá lehet jutni :U

(#22) Ygg válasza GD (#21) üzenetére


Ygg
senior tag

Igen, dolcsi nélkül is megy.
Ha meg bírod tanulni egyedül, akkor nem kell a tanfolyam.
De mondjuk egy tanfolyásra elmenni kapcsolatépítési céllal is jó...

(#23) GD válasza Ygg (#22) üzenetére


GD
őstag

meg én szeretem ha jó tanár/előadó tanít.. autodidakta módon ismeretlen témát hamarabb feladok ha elakadok.. illetve ha felmerülő kérdéseim van akkor van kit nyaggatni

(#24) kraftxld válasza GD (#23) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor sajna elég drága dolog lesz :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25) Blaise válasza kraftxld (#15) üzenetére


Blaise
veterán

"több tudást ad mint egy főiskolai vagy egyetemi oktatás"

Tapasztalat ? :U

(#26) kraftxld válasza Blaise (#25) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen. Elég jól ismerem a CCNA anyagát, valamint volt tapasztalatoma magyar informatikai felsőoktatással 2+3 évig.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27) Zordkaszás válasza GD (#10) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

A CCNA egy olyan vizsga, amire letöltöd a CCNA intro és CCNA ICND könyveket, meg mondjuk testkingről vagy pass4sure-ról a teszteket és 1 hónap alatt megvan önerőből.
Feltéve, hogy konyítasz valamit hálózatokhoz.
Amit fent leírtam abból kb. 30k HUF a vizsga, a többi ingyen van csak keresni kell.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#28) Zordkaszás válasza Blaise (#25) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Többet ad kisebb témáról. Ha a CCNA nem is, de magasabb vizsgák, a megpályázott állástól függően, többet érhetnek, mint egy diploma. Ez utóbbi már tapasztalat...

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#29) kraftxld válasza Zordkaszás (#27) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jó, csak ha bevágod testking-et, akkor nem igazán lesz használható tudásod, csak sikerül a vizsga.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30) Blaise válasza kraftxld (#26) üzenetére


Blaise
veterán

hol ? GDF ? :D

Sztem azért diploma 20 év múlva is diploma lesz, egy ilyen papír meg....

(#31) kraftxld válasza Blaise (#30) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SZTE

Egy ilyen papírt azért karban is kell tartani, az MS-nél is most jött be, hogy legalább 3 évente 1 vizsgát le kell nyomni, a cisco-nál pedig már régóta érvényben van.
Nem is tudom mi ér többet mint egy 20 éves ős diploma, vagy egy rendesen frissített IT certification.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32) Blaise válasza kraftxld (#31) üzenetére


Blaise
veterán

Hát ha vmi jobb helyen tanultál informatikát és elvégeztél pár évet akkor rá kellett volna jönnöd, hogy nem véletlen a tekintélyes alapozás...lehetsz például programozó diploma és mindenféle papír nélkül is, de 20 év múlva ha át kell állni más nyelvre vagy technológiára akkor meglesznek a szilárd alapjaid, amire tudsz építeni.

Diploma nélkül "sima" certification-el nem tudsz azért olyan zsíros állásokat megcsípni

(#33) Zordkaszás válasza kraftxld (#29) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Na igen, mondjuk nekem csak a papír kell, mert a főnök rágja a fülemet. Egyébként meg már rég túl vagyok a CCNA szinten. Nem akarom, hogy valami idióta kérdéssel vagy megfogalmazással elvágjanak, ezért nézegetem pl. testking-et. :))

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#34) Zordkaszás válasza Blaise (#32) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Ha valami jobb helyen tanult informatikát az ember, akkor lehet, hogy ő kapja az állást, nem aki egy kevésbé jó hírű iskolában.
Ha viszont arról kell dönteni, hogy pl. 5 éves tapasztalattal rendelkező jelöltek közül, a diplomást vagy a certificate-est vegyék fel, akkor már lehet, hogy a diplomás bukik. Főleg ha több certificate-tel megy valaki. Hangsúlyozom, a megszerzett tapasztalat ugyanannyi, csak az egyiknek van róla papírja is.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#35) kraftxld válasza Blaise (#32) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az utolsó állításodra majd 1-2 év mulva visszatérünk ;)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36) kraftxld válasza Zordkaszás (#33) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy testking rossz! Hanem, hogy a csak testkingen alapuló tudás az rettentően kevés. Amúgy én is használom a vizsgára való felkészülés utolsó fázisában :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37) Ygg válasza kraftxld (#36) üzenetére


Ygg
senior tag

Ezzel nagyon egyetértek.

Zordkaszás

Kell a diploma is...önmagában az sem sok, de ha jó helyről származik, ad valamennyi látásmódot (a jó helyet úgy értem, hogy nyomtak is valami tudást a fejekbe...).
Ha mást nem is, legalább azt bizonyítja, hogy voltál elég ügyes szerezni egyet.

[ Szerkesztve ]

(#38) Zordkaszás


Zordkaszás
senior tag

kraftxld
Hát akkor kb. ugyanarra használjuk :)

Ygg
A diploma kb. arra jó, hogy megmutassa képes volt tanulni is az ember. (vagy legalábbis átmenni a vizsgákon :DDD) Szvsz ez viszont csak pályakezdőknél jelent előnyt. Néhány év tapasztalat az adott területen többet érhet. Persze vannak munkahelyek, ahol törvény írja elő a megfelelő végzettséget vagy éppen a cég hozzáállása olyan, hogy nem vesz fel diploma nélküli embert a pozícióba. Mondjuk ilyen helyekre nem is biztos, hogy akarnék menni.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#39) GD


GD
őstag

örülök hogy felpörgött a topik, pár hasznos infót kaptam tőletek..
de még gondolkodás fázisban vagyok, lehet a sors megoldja, ha közbejön egy főállás most, akkor időm sem lesz tanfolyamozni.. akkor jön az autodidakta képzés :B

legtöbb örömet nekem egyébként az a tudás ad, amit saját kutakodás árán, (net, fórum, doksik) pl egy adott problem körben sikerül megoldani és működik, bár erre sokszor több idő elmegy, de jobban be is rögzül

(#40) Ygg válasza Zordkaszás (#38) üzenetére


Ygg
senior tag

Erre azt mondanám, hogy tapasztalata és diplomája válogatja.

Tőled is azt kérdezném: van Neked?

(#41) _seth_ válasza Ygg (#40) üzenetére


_seth_
veterán

Igen, lásd pl orvosi állásokat nehéz betölteni néhány év hentes tapasztalattal :D

Egyébként sok diploma valóban nem sokat ér ha csak azt tudja az illető amit tanult ugyanakkor hátránynak semmiképpen sem lehet nevezni a diplomát :)

Jah, persze rengeteg olyan állás van ahol a tapasztalat valóban többet ér mint egy kartonpapír :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#42) Zordkaszás válasza Ygg (#40) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Nincs diplomám (utolsó előtti félévben kiléptem :DDD)
Eddig csak a Raif... bank volt az, amelyik mindenképpen diplomát akart, de ők is felvettek volna, ha bevállalom, hogy x éven belül szerzek egy diplomát. Persze tanulmányi szerződés meg minden...
Megköszöntem a lehetőséget és elváltak útjaink. :))

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#43) GD


GD
őstag

esetleg cégekről lehetne még írni ide, akiknél képzésről van tapasztalat, mennyire oktatnak jól, mennyire adnak anyagot a felkészüléshez,milyen a környezet/felszereltségük, van e részletfizetés..

[ Szerkesztve ]

(#44) kraftxld válasza GD (#43) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A NetAcademiáról és a Számalkról jókat hallottam. Én eddig a NetA-hoz jártam vizsgázni (tanfolyáshoz még nem volt "kedvem" $$), teljesen korrektek voltak. Most sajna máshol kell vizsgázzak 12-én, mert nem indult még be a Prometric náluk, és ugyebár MS vizsgát már csak a Prometric központokban lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45) GD válasza kraftxld (#44) üzenetére


GD
őstag

köszi

(#46) kz86


kz86
újonc

SCSA(solaris) szerintem többet ér. Mégpedig azért, mert sokkal kevesebb embernek van. Ha hálózati mérnök akarsz lenni, ahoz minimum ccnp kell. az scsa viszont nagy előny ha solarisos embert keresnek. 2 elméleti vizsgát kell letenni aminek az ára 60k. Én is tervezem megcsinálni. Gyakorlati vizsga nincs de az elméleti vizsga nagyon részletes. Mindenféle kis apróság benne lehet. Onnan tudom, hogy kitöltöttem jópár teszt vizsgát. Igaz, hogy nincs gyakorlati vizsga de rengeteg parancsot ki kell próbálni élesbe, hogy megértsük a működését, ezért elengedhetetlen hozzá a gyakorlati tudás is.

ccna megvan, és hát nem volt egyszerű. Pl. volt olyan gyakorlati vizsga amin az egész csoportot meghúzták volna, ha kijönnek a központból ellenőrizni, mert a megengedett idő duplája alatt csinálta meg mindenki. Írták páran, hogy meg lehet csinálni tanfolyam nélkül is. Hát kiváncsi lennék rá, hogy hanyadik nekifutásra lenne meg. Pl egy gyakorlati vizsga. Mondjuk egy szimulátoron nevelkedett vizsgázót odaállítanak a rackszekrény elé, hogy kösse össze a 3 routert meg a 3 switchet esetleg még trönkbe is legyen a 3 switch akkor nemtudom mit csinálna. Elméleti vizsgán meg olyan mocskos kérdések vannak, hogy aki nem csinált előtte pár próbavizsgát az nagyot koppanhat, hiába bemagolta a tananyagot. Szerintem csak azoknak érdemes tanfolyam nélkül belevágni, akik már 1-2 éve dolgoznak cisco eszközökkel, vagy akiknek sok idejük van és ismernek olyat aki segíthet.

(#47) GD válasza kz86 (#46) üzenetére


GD
őstag

solaris-hoz honnan szerzel vizsgakérdéseket/felkészülési anyagot?

(#48) kraftxld válasza GD (#47) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bármelyik filemegosztóba beírod a keresőbe, hogy scsa :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49) Chieftec


Chieftec
őstag

Helo

Most vok 3. os kozepsuliban, jovore indul a sulinkban a 2 eves ccna. Tehat 5. ev vegere meglenne ez meg az okjs papir. Tanar szavaival elve ez baromi nagy elony, el lehet vele helyezkedni es "jol lehet vele keresni". Mikor rakerdeztem mi neki a jo akkor kicsit huzta a szajat, nemnagyon valaszolt. Szal mennyi az annyi?

(#50) concret_hp válasza Chieftec (#49) üzenetére


concret_hp
addikt

ez azért elég sok mindentől függ. de egy átlagfizut biztos meg lehet vele keresni :)

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.