Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) Ygg válasza kraftxld (#11) üzenetére


Ygg
senior tag

Neked van CCNA-d, hogy ennyire lebecsülöd?

Amúgy, valamit kevertek.
A CCNA nem egy milla.
300 körüli a tanfolyam, ha a Számalkhoz mész pl, plusz a vizsga.
A CCNP egy kicsivel több, mint egy milla, ez van a számalknál a Cisco hálózati mérnök kérdés keretében.

A vizsga letehető minden self-study anyagból, de tudni nem fogod.
Csak kuszaság a fejedben.

Én Network Academy studentként 2 szemeszterig tanultam a CCNA-t. Ezt oktatják a főiskolákon 4 szemeszterig. Ha rendesen csinálod, kicsit többet lehet tanulni, mint egy 4 napos tanfolyamon.

És egy dolog, hogy egyes főiskolákon a szak keretében leoktatják ingyen, de pont azért, hogy a papírnak értéke legyen, csak független vizsgáztatónál szerezhető meg.

Amúgy a CCNA, ha értesz is hozzá, mondom, értesz, akkor + 100000 Buttó, az alap értékedhez képest, ha megfelelő céghez mész. A CCNP + 200. Jó helyen.

Én a jelen helyem a CCNA-mnak köszönhetem -meg az öt év releváns tapasztalatomnak, mert azzal ér valamit- és szerintem nagyon jó, ha van. Önmagában nem minden, de jó dolog.

Erről is annyit, hogy ha nem Cisco eszközökkel/hálózattal foglalkozol, akkor nincs annyi értelme.

A CCIE meg nem, hogy nem rossz, akinek az van, az egyetemi doktornak érezheti magát minimum a témából. Kb az tudja letenni, aki istentelen nagy ISP-nél vagy egyéb providernél állandóan ebben él.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.