Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#9101) gipsztigris válasza kisspista (#9093) üzenetére


gipsztigris
addikt

A gyári alap data.zip is tudja a képernyő fényképezést.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9102) kisspista válasza Melanopus (#9100) üzenetére


kisspista
senior tag

m.jeno megoldása is megfelelő, csak nekem sosem jött össze a képernyőmentés ebben a formában, így inkább hagytam. De megpróbálhatod :) Várom a képet! :)

(#9101) gipsztigris: ennek örülök :)

[ Szerkesztve ]

(#9103) gipsztigris válasza kisspista (#9102) üzenetére


gipsztigris
addikt

Egy jó képmentő progi a Vito Screen Capture. PC-re telepítve ActiveSync mellett a PNA látható képéről lehet vele egy kattintással mentést csinálni.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9104) Melanopus válasza kisspista (#9102) üzenetére


Melanopus
csendes tag

Azt hiszem sikerült....

Köszönöm a tanácsokat!

(#9105) kisspista válasza Melanopus (#9104) üzenetére


kisspista
senior tag

Látom sikerült a képet feltenned!
Ezen valóban nem lóg túl, viszont az alsó 3 gomb felirata félkövér, ami nálam nem!

Hogy csináltad a betűtípus cserét? Tahoma.ttf és TahomaDB.ttf-re nevezted át, vagy ugyanazt a fájlt duplikáltad meg? Érdekelne!

(#9106) m.jeno válasza kisspista (#9105) üzenetére


m.jeno
senior tag

A tahomabd -be illene bold betűtípust betenni, szerintem csak akkor kezeli megfelelően a kijelzést.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#9107) kisspista válasza m.jeno (#9106) üzenetére


kisspista
senior tag

Most nem emlékszem az enyém milyen, de utána fogok nézni, mit ronthattam el... illetve Szanyo válaszára várok ez ügyben!

(#9108) zezoka


zezoka
őstag

Na, most megnéztem: Nekem a domborzat Nasa [071128] van, amire azt írja, hogy 2005.07 és 263Mega. Van ennél újabb?Akkor Ti lehet, hogy a kapcsos jelben levő alapján mondtátok, hogy 2007?

Na akkor megpróbálkozok mégegyszer a domborzat szépítéssel. nekiállok visszakeresni.

Szerk.1: Nézelődök Szanyo oldalán, akkor mos6t melyiket érdemesebb felrakni? GJA_v2.26_800x480_zz vagy ZoZo v1.2.7 (800×480)? Vagy ez hogy is műxik? Kell még valami? Ettől már szép lesz a domborzat? Téma és térképcserélővel, időjárásjelzéssel még nem akarok vacakolni, mert csak megkeverem magamat! :)

Szerk.2: Most nézem, hogy én csak a Zozo-t tudom felrakni, mert 9.2.1.178658as verzióm van... Jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#9109) kisspista válasza zezoka (#9108) üzenetére


kisspista
senior tag

GJA_v2.26 az Primo 1.1-hez van, míg ZoZo 1.2.7 az pedig Primo 1.2-höz. Neked az utóbbi kell, Hun-Eng szópár fordítással és utility mappával kiegészítve!

[ Szerkesztve ]

(#9110) Melanopus válasza kisspista (#9105) üzenetére


Melanopus
csendes tag

A nagyobb fájl-t neveztem át TahomaDB-re, a kisebbet Tahoma-ra.

(#9111) zezoka válasza kisspista (#9109) üzenetére


zezoka
őstag

A használati utasítást végignyomtam (az erre vonatkozót), most másolódik, de mit csináljak a szópárokkal?

Szerk.: Na meg is akadtam: "Primo indítása után nyissa meg a Menü/Beállítások/Témacserélő menü pontot" Na nekem nem lett ilyen menüpont (semmi mást nem csináltam, sé szűz volt a Primo mikor elkezdtem). Esetleg kimaradt valami?

[ Szerkesztve ]

(#9112) Melanopus


Melanopus
csendes tag

m.jeno módszerével sikerült a képet elmenteni, de aztán ezt a hibaüzit kaptam, hogy rohadjon meg :

"User interface resolution (800*480) is not supported or comptible skin can not be found. Exiting application."

és nem idul a Primo.

Mit tanácsoltok?

[ Szerkesztve ]

(#9113) kisspista válasza Melanopus (#9112) üzenetére


kisspista
senior tag

Nem cseréltél skint? Save mappát gyomláld ki...

(#9111) zezoka: nem értem, mi pontosan a problémád?
(#9110) Melanopus: értem.

(#9114) Melanopus válasza kisspista (#9113) üzenetére


Melanopus
csendes tag

Nem cseréltem semmit. Most néztem a save mappát, tök üres és nem én töröltem ki, ill. van egy preloads mappa benne, imgr.prl fájl-al.
A Primo gyökérkönyvtárában meg lett egy crash.txt nevű file.

A reset segít? Tanácstalan vagyok... :W

(#9115) zezoka válasza kisspista (#9113) üzenetére


zezoka
őstag

3 prbléma is van:

1.: hova kell másolni a szópárokat tartalmazó fájlt (nincs a leírásban)
2.: Nem jelenik meg a témacserélő menüpont a beállításokban (pedig elvileg a könyvtárak a helyükön).
3.: Mit kell csinálni a Jeno_day_sheme-ben levő zipekkel, mert ha azt belerakom a \content\sheme\ mappába, akkor sem változik (nem jelenik meg) sehol semmi...

[ Szerkesztve ]

(#9116) kisspista válasza Melanopus (#9114) üzenetére


kisspista
senior tag

Nekem is volt ilyen problémám, a branding-el lesz a probléma szerintem! Save mappából ki kell gyomlálni a system.ini fájlt, legalább is belőle az ide vonatkozó részt. Nem nagy a probléma, csupán nem kompatibilis vagy a skin vagy a branding, valami módosítás történhetett, ellenőrizd!

(#9115) zezoka: Válasz:
1. letöltött szópárt kicsomagolod, majd a tartalmát vágólapra helyezed (CTRL+C), majd megnyitod a lang_hungarian.zip fájlodat a content\lang mappában, és az i18n\Dictionary.lang fálj végére bemásolod (CTRL+V)! Nem felülírod, csak a végére beilleszted a vágólap tartalmát! Aztán elmented és visszacsomagolod a fájlt (Fontos: ne a navin csináld a visszacsomagolást, mert elszáll "megtelt a lemez felirattal")

2. Témacserélő menüpont független a témacserélő mappáinak meglététől. Ez pedig ZoZo skinjében benne van, nézd meg figyelmesen Beállítások menüpontban.

3. sémákat bemásolod a content\scheme mappába, majd a Primo-t elindítod, és Beállítások\Térképbeállítások --> Nappali színek-nél betallózod a neked szükségest!

(#9117) zezoka válasza kisspista (#9116) üzenetére


zezoka
őstag

A 3. működik, csak annyi volt, hogy nem sheme volt a mappanév, hanem scheme. Átnevezve a könytárat sheme-re szép domborzat asszem már van (legalábbis szerintem), de témacserélő továbbra sem...

Szerk.: Hülye vagyok, mégse az volt, mert úgy csak két alapértelmezett volt benne. Most visszaneveztem scheme-re, és lett benne 20, bennük a Jenő féle. Csak a Jenő féle cucc olvass el txtje azt mondta sheme mappába kell tenni. Kezdek megkergülni, de már látom a fényt az alagút végén... :)

Szópárokat is berakom, de témacserélőm továbbra sincs, de igazából nem is annyira fontos, jobb nekem ez a Jenő féle cucc.

[ Szerkesztve ]

(#9118) zezoka válasza zezoka (#9117) üzenetére


zezoka
őstag

Na, akkor először mégse a szép domborzatot láttam! Mert Jenőt kiválasztva most tényleg szép! :) Szópárokat is megcsináltam ,de témacserélőm továbbra sincs... De most már nem is izgat, ha ilyen szép a domborzat. :)

(#9119) Melanopus válasza kisspista (#9116) üzenetére


Melanopus
csendes tag

PÜ ment.

(#9120) zsété


zsété
csendes tag

Vki tud nekem segíteni Navon n480-os, hogy játékot lehessen vele kezelni?

(#9121) kisspista


kisspista
senior tag

Megoldottam a problémát! Köszönet: Melanopus-nak!
Zekton betűtípussal is jól működik a kijelzés.

Tahoma.ttf (42 kb)
TahomaBD.ttf (65 kb)

Tahoma.ttf (65 kb)
TahomaBD.ttf (42 kb)

Nem mindegy, melyik típus, mire van átnevezve. Hivatalosan félkövér betűméretet használ mindenhova, de kicsit így zavaró, illetve a font típusában is a Bold, a Regular helyére került.
Szóval érdekes!

[ Szerkesztve ]

(#9122) kisspista válasza kisspista (#9121) üzenetére


kisspista
senior tag

Még annyival egészíteném ki, hogy nincs szükség a Zekton Bold-ra :) Mindegyiket, a 65 kb-os fájlból kell képezni, és akkor ez a végeredmény :C

Tahoma.ttf (65 kb)
TahomaBD.ttf (65 kb)

(#9123) nyhcseta válasza kisspista (#9122) üzenetére


nyhcseta
csendes tag

Akkor a Zekton első file-t nevezed át kétszer a Tahoma.ttf-re és TahomaBD.ttf-re majd berakod a főkönyvtárba és ilyen lesz?

• Regisztrált 2006-01-19.

(#9124) kisspista válasza nyhcseta (#9123) üzenetére


kisspista
senior tag

Zekton 65 kb-os fájlját nevezem át mindkettőre és ilyen lett!
Még van egy alternatív megoldás is: a félkövér betűtípust le kell tiltani a green_route_info panelen, csak nem tudni, hogy hol kell :)

[ Szerkesztve ]

(#9125) m.jeno válasza zsété (#9120) üzenetére


m.jeno
senior tag

Tegyél fel SI-t és akkor mindent tudsz kelezni.
Ezen az oldalon nézz körül.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#9126) dodo007 válasza kisspista (#9007) üzenetére


dodo007
csendes tag

Most tudtam kiprobálni, sajnos esztike nem engedelmeskedik,ujratervezésnél azt irja ki a kijelzőre amit irtam a , de eszter ujratervezést mond.van rá valami ötleted? :W

[ Szerkesztve ]

(#9127) nyhcseta


nyhcseta
csendes tag

Rá lehet bírni Esztert hogy a "Túllépted a megengedett sebességhatárt" helyett a Boritól megszokott "Túl gyorsan mész" mondatot mondja csak? :U

• Regisztrált 2006-01-19.

(#9128) Tomasek


Tomasek
csendes tag

Lenne egy problém amit nem tudok kikapcsolni. Ha talál GPS jelet akkor kiirja, hogy "belépett ebbe az országba.. meg akarja tekinteni az ország információit". Ezt minden bakpcsolásnál, amikor gps jelet talál eljátsza.

Ezt hol tudom kikapcsolni, vagy a sys-ből kéne kitörölnöm valamit?

(#9129) m.jeno válasza Tomasek (#9128) üzenetére


m.jeno
senior tag

Én a hangfelolvasásra gondoltam, de most nézem ez csak szöveges megjelenítés, azt per pillanat nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#9130) Tomasek válasza m.jeno (#9129) üzenetére


Tomasek
csendes tag

Bocs azt elfelejtettem mondani, hogy nem Esztert hanem Borit használok, tehát a tts kizárva.

(#9131) m.jeno


m.jeno
senior tag

Az autópálya infokat szeretném beállítani, de nemhajlandó ezen a képernyőn lévő beállításokat megvűltoztatni:

Honann mit kellene tötölnöm - tudom az egész 1.2, mert sz@r.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#9132) Lomas válasza m.jeno (#9131) üzenetére


Lomas
tag

Nálam ugyanez volt a gond, a problémát egyszerűen egy olyan branding okozta, ami nem tudta a készülékemhez szükséges felbontást. (POI ikonok alkalmazásához rossz felbontású brandinget töltöttem le) Szerintem érdemes ellenőrizni...

(#9133) Celtis


Celtis
veterán

Hiába állítom át a nyelvet, újraindítás után mindig Eszterke beszél. Ezen hogyan lehetne segíteni?
Honnan tudok még hangokat letölteni?

(#9134) stancy válasza m.jeno (#9131) üzenetére


stancy
tag

előttem nem tiszta, mit szeretnél beállitani? és hogyan?

(#9135) m.jeno válasza stancy (#9134) üzenetére


m.jeno
senior tag

A #8749 hsz-ben lévő alsó kép, autópálya infon, hogy mik jelenjenek meg, akkor az az állapot volt, most meg semmi, mert nem tudom paraméterezni az előzőleg bemuatott menü alapján.
Csináltam egy branding cserét, most a következő üzenet beadja és elszáll:

Failed to open:
$speedwarm.spr exiting application

Ez mi?

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#9136) stancy válasza m.jeno (#9135) üzenetére


stancy
tag

ne szidd te is az 1.2-est, gyönyörűen müködik minden benne..

a megjelenést a poi_.icons fájlban lévő sorokkal tudod szabályozni. ha jól rémlik az 5-6ik sor az autópálya ikon. ha csak 2-3 sorból áll. akkor nem is fog sose itt látszani. Én ezért csak a fő kategóriákat rendeltem ide, mert ha ráböksz az autópályán a következő pihenőre, akkor új ablakban úgy is részletesen megmutatja mi fog következni. jelzi hogy burgerking az étterem, shell a benzinkút.. stb

A branding cserét ha csináltál, akkor a poi_visiblitiest is töröld.

A speedwarn pedig a speedcamera adatbázishoz tartozó figyelmeztető képek listája. A skinek tartalmazzák általában.. nem lehet hogy branding skined volt, és abba tették a speedwarnt, és a brandinget is. Te meg lecserélted, és ezért a skin hibás lett?

[ Szerkesztve ]

(#9137) kisspista válasza stancy (#9136) üzenetére


kisspista
senior tag

m.jeno-nek is az a problémája, mint nekem korábban: nem jelenik meg az autópálya infóban a színes ikon, és még csak rá sem lehet kattintani! Rob 1.7 branding-ot használok, de nem jelenik meg vele. Mit kell módosítani, hogy jó legyen?

(#9138) m.jeno válasza stancy (#9136) üzenetére


m.jeno
senior tag

Az, hogy az 1.2-es gyönyörűen működik, enyhe túlzás, de hagyjuk. :Y

Elöször TRob féle ikonok voltak fennt, azzal produkálja, amit a kép mutat, aztán feltettem a Te brandingodat, a heyzet annyiban változik, hogy be lehet állítani, csak a sztrádára hajtás után minden ikont szinesben mutat, attól függetlenül, hogy a követkető kutnál található vagy nem, azt meg hogy milyen kút abszolut nem mutatja, csak, hogy kút is lehet.

Na erről ennyit. A poi_visiblitiest minden egyes váltásnál töröltem.

A speedcamos hülyeség megoldódott, mert valamelyik baranding cserénél egy +ini fájt is bemásoltam, azt töröltem és így helyre állt a lekivilága.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#9139) SimonYana válasza m.jeno (#9138) üzenetére


SimonYana
addikt

Én hamar feladtam az 1.2-esel való küzdelmet!
Nekem erre nincs időm és energiám! Még a végén eljárom az indián táncot a Wayteq-n , miközben nem is tehet róla!
Beérem az 1.1-el! Az legalább rendesen megy a Plajos extraival.
Remélhetőleg nem kell enyit kinlódni a 2.0-al ha kijön!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#9140) stancy válasza kisspista (#9137) üzenetére


stancy
tag

Az én verziómban mindig is működött az autópálya poi menü, és csak az aktuálist mutatja színesben, ami nem lesz a pihenőnél, az fekete-fehér marad. Szimulációban, nem müködik ez a rá kattintok és felhozza a poi-kat, de élesben, igen. (ezt csak a múlthéten próbáltam ki, én sem tudtam hogy ez hogy van.)

Hogy Rob hol rontotta el, azt nem tudom, mivel nem én csináltam.

Annyit tudok javasolni, próbáljátok ki az én verzióm..

M,jenő.

Ha neked nem volt fekete-fehér, és színes a poi mutatás, akkor valamit nem jól csináltál. tessék kitörölni a bennlévő azonos fájlokat, és újból feltenni.

Nem tudom mikori letöltésed van, mert javítottam mindkét verzión. szóval a frisst ajánlatos leszedni.

(A 800x480-as brandingem igo8 alatt is müködik már rendesen, de ugye az itt off)

és az OldSpice:

(#9141) formasu válasza SimonYana (#9139) üzenetére


formasu
tag

Én is Plajos GJA_226_PL_mod4a Brandingjával az 1.1-et használom, 480x272-es felbontással, Wayteq 950-en, és semmi gondom vele! Nagyon hiányzik Plajos! Csinálhatna az 1.2-höz is egy jó Brandingot, és gondolom, megoldódnának a gondok. Olvasom, hogy szinte naponta jönnek az 1.2-höz a javítások, Plajosé meg 4 hónapja működik, javítás nélkül. / Persze az is lehet, hogy a sok Skin, Branding, stb. keveredése miatt is jönnek elő a problémák az 1.2-vel. Jó lenne talán megjelölni, hogy ez-és ez melyik alap programmal, Brandinggel, Skinnel, Sys.txt-vel működik jól!

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#9142) stancy válasza m.jeno (#9138) üzenetére


stancy
tag

Lejárt az időlimitem..

Szóval most olvastam el újból hogy neked mi a bajod a brandinggel.
Az autópálya poi mutatás csak a kategóriát tudja mutatni, de szerintem ezt már múlthéten is leírtam. Azt nem tudja hogy shell, vagy mol, ezt csak akkor látod, mikor rányomsz erre a részre a navin ahol a aktív ikon van. Már bánom hogy nem csináltam képernyö mentést erről, pedig szépen megmutatta milyen kút..stb következik..

(#9143) SimonYana válasza formasu (#9141) üzenetére


SimonYana
addikt

Egyet értek!
Plajos hól vagy????

® SimonYana ®

(#9144) stancy válasza formasu (#9141) üzenetére


stancy
tag

:Y Ilyenkor látszik mennyire értetek hozzá...

PLajos sosem csinált brandinget. 2 lehetősége volt Primo esetén.. Trob-ét használta, vagy az enyémet tette bele. Jó lenne ha legalább a fogalmakkal tisztába lennétek hogy mi a branding, mi a skin.. mi mit jelent, nem butaságokat beirkálni ide.

(#9145) Gaberking válasza Tomasek (#9128) üzenetére


Gaberking
senior tag

nekem is ugyanez a problémám
:F

(#9146) formasu válasza stancy (#9144) üzenetére


formasu
tag

Bocs, biztosan Te tudod jobban, és Te értesz hozzá!
Én csak azt vettem észre, / nem értek hozzá, ez igaz! / hogy az 1.1-es Brandingok, amiket Plajos publikált / talán így már jó? / azokkal nem olvastam , vagy alig, problémát, míg ezzel az 1.2-vel minden oldal a hibákkal van tele, és állandóan javítjátok. Az előbb céloztam rá, hogy lehet hogy az 1.2 is jó, de nem biztos, hogy bármelyik alapprogram fut bármelyik Data-val, Branding-al, stb. Mi, a nem hozzáértők, talán mi vagyunk többen, és hozzászoktunk, elkényelmesedtünk, hogy amit Plajos publikált, feltettük és működött. Nem kellett naponta javítgatni, mint ezt az 1.2-est. Ha azt is Te csináltad, akkor nem értem, hogy az miért jó, és ezzel meg miért vannak, főleg a kezdőknek szinte naponta problémáik? Lehet, hogy sok keveredés, választék, stb. miatt, vagy tényleg az 1.1-es stabilabb volt?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#9147) juhlaci válasza stancy (#9144) üzenetére


juhlaci
tag

Igazad van ! Én 58 évesen és :W A legtöbben a plajos nyomdokain indultunk de már itt vagytok ti. neveket nem sorolok. az 1.2 nekem nagyon jól működik két skinnel sd és belső memorián aki meg nem elégedett és állandóan belenyúl annak a GPS ét megöli a pontosság :DD

[ Szerkesztve ]

Itt szép lehetsz ,de okos nem! Motto: "akinek nincs esze, legyen GPS e"

(#9148) stancy válasza formasu (#9146) üzenetére


stancy
tag

A problémák nem a brandinggel és a skinekkel vannak, hanem hogy mindenki fel tesz mindent, tele írja a sys mindennel, fájlokat cserélget, átírkál..ilyenek. nekem február vége óta van 1.2-es. azóta több ezer km megtettem vele. és soha semmiféle gondom nem volt vele.. az 1.1nél viszont volt hogy eszter 28 órai munka után elnémult, restart, és utána megint szövegelt. Ilyet az 1.2-es sosem csinált. pedig a múltkor szerencsétlen 3 napig egyfolytában ment.. már féltem hogy tényleg bemondja az unalmast. európa tulsó felén..

Hozzá tartozik a dologhoz hogy csak 128 megás készülékre ajánlom, a többi "szerintem" kevés hozzá. úgy meg főleg, ha teli pakolják épületekkel, és mindenféle a tényleges navigációt zavaró, és lassitó dolgokkal.

ilyet nem illik ide írni de az aláirásomban szereplö oldalon lehet hogy megtalálható elég sok dolog..ami talán még müködik is.

[ Szerkesztve ]

(#9149) TRob1


TRob1
veterán

Cak a tisztánlátás végett, mindenkinek (de főleg Stancy-nek, mert nem tudja "Hogy Rob hol rontotta el") --> Asszem látszik a lényeg a képeken. Semmit nem módosítottam, ez az a branding ami hónapok óta "közkézen forog" (A képek most készültek).

¤ R'n'R ¤

(#9150) dodo007


dodo007
csendes tag

1 segítséget szeretnék kérni,primo 1.2 esztike ujratervezés szüvegét szeretném átírni más szövegre ! hogyan kell? elöre is ksz!
Dictionary.lang fájlt.Recalculating...="Újratervezés…"átírtam de mégsem mondja csak kiírja ujratervezéskor ,valakinek van 5 lete?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.