Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#18451) laszlohu válasza OldMike (#18449) üzenetére


laszlohu
addikt

Ami sokakat érdekel az az ingyenes Szülinapp - nak (Topmap- NNG ) a térképhibabejelentője a Naviextras - on

[ Szerkesztve ]

(#18452) OldMike válasza laszlohu (#18451) üzenetére


OldMike
őstag

Sajnos azt egyáltalán nem ismerem, nincs olyan eszközöm, amivel használhatnám. Nem tudom, hogy a SzülinApp esetében egyáltalán képbe jön-e a Naviextras, vagy minden a Play Áruházon keresztül megy?

Azt gondolnám, hogy ha a rengeteg különböző mobiltelefon - amire az appot feltették - nem szerepel a támogatott eszközök között, akkor valószínűleg eszközzel együtt nem lehet a Naviextras honlapon regisztrálni. Ez az eset meg kizárhatja a térképhiba bejelentő elérését.

Nem tudom hogy valóban így van-e, és azt sem hogy mi lenne ezzel az NNG célja.

42LM660S

(#18453) laszlohu válasza OldMike (#18452) üzenetére


laszlohu
addikt

A Play áruház fórumát nem arra találták ki, hogy a térképhibákat bejelentsd,
hanem a szoftverrel (szülinapp ) kapcsolatos gondokat lehetne jelezni,

[ Szerkesztve ]

(#18454) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Sajnos a wayteq fóruma cenzurás és napok alatt jelenik meg egy-egy válasz, de hátha ér valamit ott is felvetni a waze témát...

http://www.wayteqforum.hu/wayteq-xtab-50-gps/315-wayteq-x995

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#18455) DM43 válasza SzaboZE (#18454) üzenetére


DM43
Topikgazda

Ezt biztos, hogy ebbe a topicba akartad írni?

(#18456) SzaboZE válasza DM43 (#18455) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem, a wayteqesbe :D Elnézést :B

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#18457) zsiga68 válasza parafly (#18450) üzenetére


zsiga68
senior tag

Akkor már meg is adtad a választ..

(#18458) Vyndree válasza parafly (#18450) üzenetére


Vyndree
őstag

Van rá megoldás, hogy a külső kártyán legyenek az állományok. A building, car, dem, hitspeed, map, phoneme, poi, skin, scheme és a raster mappa.

A sys.txt-be a következő szerepeljen:
[Interface]
save_checksum = 0

[Folders]
linked_root_list= (ami itt van azon ne változtass ha jól működik)
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/storage/(OFF)external_SD(/OFF)/iGO"
Az szürkén hagyott rész készülékenként változhat, annak nézz utána a gépeden.

Amennyiben az a gond, hogy túl nagy helyet foglal a belső memóriában, akkor lehet belőle faragni, nekem jelenleg 80 Mb alatti a komplett iGO mappa és nincs minden kiszedve belőle.
Nem szeretném tovább taglalni, nem tudom meddig lehet itt elmenni, azaz honnantól tilos.

[ Szerkesztve ]

(#18459) DM43 válasza Vyndree (#18458) üzenetére


DM43
Topikgazda

Nem szeretném tovább taglalni, nem tudom meddig lehet itt elmenni, azaz honnantól tilos.

Határeset :)
Viszont nem az volt a kérdés, amire válaszoltál ...

(#18460) DM43 válasza laszlohu (#18445) üzenetére


DM43
Topikgazda

Már működik. Regisztrált és bejelentkezett usereknek ez a direkt linkje

(#18461) laszlohu válasza DM43 (#18460) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi
Mióta műkszik, mától, vagy korábban is működött?

[ Szerkesztve ]

(#18462) DM43 válasza laszlohu (#18461) üzenetére


DM43
Topikgazda

Én ma találtam rá - viszont amit a múltkor kértél, azt még nem tudtam megcsinálni és most egy pár napig szintén nem tudom. De most már szerintem neked is megy ...

(#18463) Vyndree válasza DM43 (#18459) üzenetére


Vyndree
őstag

Arra gondoltam nem így csinálta azért megy el a hang, de gondolom megoldódott. :)

(#18464) laszlohu válasza DM43 (#18462) üzenetére


laszlohu
addikt

Nem sürgős, igazából megnyugtat a tudat, hogy műkszik,
ha nem én, akkor majd valaki biztos, hogy bejelenti a csornai elkerülőt,

így,hogy műkszik, sokkal több hiba be lesz jelentve és javul a térkép is,
és a köv. térképfrissítésben remélhetőleg kijavítják.

Én valószínű nem fogok regisztrálni a Naviextras - ra, nekem túl bonyinak tűnik, de lehet,
hogy nincs igazam.

Többet ezügyben a Primo topikba nem fogok írni, átköltözök a direkt erre szánt topikba.

(#18465) lali81


lali81
tag

Sziasztok!
Egy naviboxba, ami IGO-t futtat kellene egy kis segítség,
a típusa Axion ANV 2010. Utólag beépített navi box.
Van valakinek ötlete hogyan lehet frissíteni?
2010-es SD kártyát használ. Full EU érdekelne.
Köszi!

(#18466) juhlaci válasza juhlaci (#18448) üzenetére


juhlaci
tag

Érdeklődnék, hogy a GJmpp_v1.12 skin hol elérhető? 800X480 felbontású a GPS és térképet szeretnék cserélni. A másik kérdésem, ha a sys.txt beírásainak megfelelően felcserélem a mappák tartalmát akkor újra indítás után melyik térkép mappát fogja elérni ill. TO , vagy TA ,vagy TN mappába kell, hogy tegyem amit használni akarok? Primo 1.2 van most fent!

Itt szép lehetsz ,de okos nem! Motto: "akinek nincs esze, legyen GPS e"

(#18467) zsiga68 válasza juhlaci (#18466) üzenetére


zsiga68
senior tag

A primo mindig a MAP mappát tölti be..

(#18468) juhlaci válasza zsiga68 (#18467) üzenetére


juhlaci
tag

Köszönöm megoldódott a problémám ! A legújabb NNG magyar van a belső memóriába és a HERE 2015Q2 a micro SD kártyán. Te egy Úr vagy! :R De azért még a skin a jövőre nézve érdekelne!!!!!!! VALAKI ????

[ Szerkesztve ]

Itt szép lehetsz ,de okos nem! Motto: "akinek nincs esze, legyen GPS e"

(#18469) kirillhun válasza kirillhun (#18414) üzenetére


kirillhun
csendes tag

Senkinek nincs ötlete android primot hangossabbá tenni???

(#18470) SzaboZE válasza kirillhun (#18469) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hangerőgomb felfele :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#18471) kirillhun válasza SzaboZE (#18470) üzenetére


kirillhun
csendes tag

primitiv :)

(#18472) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
A sys.txt-be milyen bejegyzést kell tenni, hogy a navigációs képernyőn a tervezett útvonal vastagabb legyen, esetleg a színe megváltoztatható legyen?

(#18473) zsiga68 válasza Jabby (#18472) üzenetére


zsiga68
senior tag

[3d]
planned_route_contour_width=5 ;A gyári 2
A színeket a scheme fájl color.ini fájlja tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#18474) forma69


forma69
tag

Sziasztok
Mindkét legfrissebb térkép NNG,HERE fent van a Wayteq készüléken, de a földutakat,kisebb mellék utakat csak a HERE mutatja elég részletesen Mo-ról.. Kérdezném az NNG-hez is létezik ilyen részletes térkép? Jöhet priviben is.
Köszönöm

(#18475) Gernyo104


Gernyo104
újonc

Sziasztok segítsetek kérlek!A problémám az,hogy eddig WayteQ 960 BT volt,ezt most lecseréltem WayteQ 985BT-re,primo 2.0 van rajta ZoZo v2.0.12 skin.Tökéletesen működött a 960-on de a 985-ön az FM Transmitter gomb a navigácioban nem irányít át és ugyan igy tesz a bluetooth gomb is.Megnyomva nem történik semmi.Mi a teendöm mit tegyek,hogy működöképes legyen!Nem szeretném lecserélni a skint sem,mert nekem ez nagyon tetszik.Segítségeteket KÖSZÖNÖM!

(#18476) Gernyo104


Gernyo104
újonc

És még egy kérdés vhonnan. letölthetö még a ZoZo 2.0.13 skin?

(#18477) plajos válasza forma69 (#18474) üzenetére


plajos
aktív tag

Szántani szeretnél az autós navigációddal? Szerintem jobb hogy csak a legszükségesebb földutak vannak az NNG térképen. A két cég más technikával készíti a térképeit. A HERE térképek légifelvételek alapján készülnek, így minden út rajta van, gyakran földút szilárd burkolatú útként. Az NNG-sek mérőautóval ténylegesen bejárják az utat, és földúton a sárba benne ragadnának :)

(#18478) forma69 válasza plajos (#18477) üzenetére


forma69
tag

Kösz :D ,persze hogy nem!
De a munkám során néha nem lenne rossz, ha azok is rajta lennének, előnyt jelentene. Viszont ezt kivéve, az NNG Mo-ra használhatóbb.
Akkor létezik ilyen,avagy nem?
Köszi

(#18479) Gernyo104


Gernyo104
újonc

Ugy hiszem,bár nem biztos a SYS TXT-ben kellene elérési ut hozzá.... x985HD :F

[ Szerkesztve ]

(#18480) DM43 válasza forma69 (#18478) üzenetére


DM43
Topikgazda

Akkor létezik ilyen,avagy nem?

Egy gyártótól nincs többféle tartalmú térkép - tehát nem létezik.

(#18481) forma69 válasza DM43 (#18480) üzenetére


forma69
tag

Bővített változatra gondoltam, akinek az is kell felteszi címmel.

Értem, ha az kell váltok HERE térképre.
Köszi

(#18482) Bálint85


Bálint85
senior tag

UX Plajos féle melyik a legújabb és hol találom? :F

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#18483) Vyndree válasza Bálint85 (#18482) üzenetére


Vyndree
őstag

(#18484) egy sofőr


egy sofőr
újonc

Üdv!
Igo primo_honda programban lévő menüpontban “Útvonaladatok”-ban található összesített “Statisztika” adatokat, hogyan tudom törölni? Szeretném lenullázni az útvonaladatokat, de sehol sem találtam rá lehetőséget!
Előre is kösz a segítséget!

(#18485) DM43 válasza egy sofőr (#18484) üzenetére


DM43
Topikgazda

Például az előtted levő hsz-ben linkelt csomagból a StatisticsReset_WinCE ux-szal.

(#18486) egy sofőr válasza DM43 (#18485) üzenetére


egy sofőr
újonc

Sikerült. Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#18487) Diesel83


Diesel83
újonc

Sziasztok androidos primora térkép választot honnan tudok beszerezni? Köszi előre is !

(#18488) SzaboZE válasza Diesel83 (#18487) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az internetről.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#18489) tolnaizoltan válasza SzaboZE (#18488) üzenetére


tolnaizoltan
csendes tag

Tessék : [link]

(#18490) Bálint85 válasza Vyndree (#18483) üzenetére


Bálint85
senior tag

köszi :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#18491) Joci73


Joci73
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy volt már róla szó, de sok idő lenne végignézni az egész fórumot.
iGo8-nál a kijelző bal felső sarkán látható volt a következő teendő (pl. 300m tarts jobbra), közvetlenül alatta egy kisebb körben pedig az azt követő teendő (pl. 100m tarts balra).
A Primonál az utóbbi nincsen. Tudom, hogy létezik valami megoldás arra, hogy a Primonál is elérhető legyen ez a lehetőség, mivel láttam egy másik GPS-en.
A kérdés, hogy hol, melyik mappában és mit kell keresnem, ami ezt tartalmazná?

[ Szerkesztve ]

(#18492) OldMike válasza Joci73 (#18491) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!

Az én Primo-m (2.0) leírásában a következő szerepel:

Ennek alapján úgy tűnik, hogy csak akkor jeleníti meg, ha számára elég közel van.

42LM660S

(#18493) Joci73 válasza OldMike (#18492) üzenetére


Joci73
csendes tag

Köszönöm szépen!
Nekem is mutatja néha, viszont nem alul, hanem oldalt. Tehát a "tarts jobbra 500 m után" jelzés mellé. Csak az a baj, hogy ha a következő útvonalesemény azt jelzi, hogy tartsak jobbra 500 m után és azután rögtön balra kellene tartanom 100 m-t követően, akkor ezt nem jelzi ki. Nekem így mutatja, ahogy ebben a videóban is:
https://www.youtube.com/watch?v=O_0eKSwupmo
Ismerősömmel mentünk Ausztriába és neki folyamatosan alul jelezte a következő útvonaleseményt. Ha 500 m volt addig, ha 80 km. Nem tudta megmondani, hogy miért. Valahogy így:
https://www.youtube.com/watch?v=1FpNr7Q3dHs
Ráadásul neki a kijelzőn is ugyanilyen elrendezésben vannak a feliratok. Ezek szerint az övé Primo 2.4-es verzió lehet?

Ezért is próbálom kideríteni, hogy ez miként lehetséges, mert ezek szerint be lehet valahogyan állítani.

[ Szerkesztve ]

(#18494) OldMike válasza Joci73 (#18493) üzenetére


OldMike
őstag

Kíváncsi vagyok mire sikerül jutnod. A YT-on láttam néhány videót, ahol ugyanúgy működik a dolog, mint a második videódon. Ezek - bár nem mindnél lehetett megállapítani - valószínűleg 2.4-es verzióval készültek, és külföldiek voltak. Lehet hogy van magyar is, de nem találtam. Még az sincs kizárva, hogy a térkép gyártójától függ :( .

Nem volt viszont egyértelmű, hogy milyen távolságnál mutatta a következő manővert. Volt olyan, amikor az első 1,7 km-re, a második meg 5 km-re volt, és mutatta. Viszont amikor az első 6,5 km-re volt, akkor egyáltalán nem mutatta a következőt, pedig az csak 600 m-re utána volt. Igaz hogy amikor az első lecsökkent 2 km alá, akkor már mutatta a következőt is. Ebből úgy tűnik, hogy fontosabb az első távolsága, mint a másodiké. Gondolom azért, hogy ne zavarjon meg a két adattal, amikor még az elsőtől is messze vagy.

Viszont láttam olyat is, ami biztosan 2.4-es volt, és még a következő manővert sem mutatta sehogyan, nemhogy távolsággal. Lehet hogy beállítástól függ.

A 2.0 verziós videóknál viszont nem láttam egyet sem, aminél távolsággal mutatta volna a következő manővert.

Én is szívesebben használnám a következő manővert távolsággal mutató megoldást.

42LM660S

(#18495) #91193856


#91193856
törölt tag

Hello!
Valaki tudna abban segiteni h vettem egy 7" Tabletet aminek a felbontasa 1024x600, feltettem az IGO-t es mar eljutottam addig h elinduljon fuggoleges helyzetben de ha elforditom vizszintesen a tabletet a kepernyom elfeketedik es nem jelenit meg semmit! :/
Pedig a txt-ben mar vacakoltam eleg sokat de semmi...

Koszonom

(#18496) laszlohu válasza #91193856 (#18495) üzenetére


laszlohu
addikt

Én ezt az appot használom, hogy le lehessen tiltani a képernyőforgatást, de a gyorsbeállításokban is lehet :

[link]

valahol azt olvastam, hogy erre csak a fenti a megoldás.

auto rotate off - ra állítással

[ Szerkesztve ]

(#18497) DM43 válasza #91193856 (#18495) üzenetére


DM43
Topikgazda

Ugye az oldal jobb felső csücskében levő piros szöveget elolvastad?

(#18498) Jabby válasza zsiga68 (#18473) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi szépen, ez 3D-s megjelenítésnél tökéletesen állítható.
Viszont 2D-nél nem működik, hiába ismétlem meg a sys.txt-ben [2D] alatt. :(((

(#18499) Mcfery válasza #91193856 (#18495) üzenetére


Mcfery
tag

PÜ !

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg tele vagyunk kételyekkel! :-)

(#18500) Mcrazy válasza Joci73 (#18493) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia!
Androidon is és WinCE Primon is működik, de ha jól tudom ez skin függő.
Amennyiben messze van a következő manőver, akkor nem csak a km-t, de azt is mutatja, hogy hány óra vagy perc múlva érek a következő és az azt követő manőverhez.

Üdv: Mcrazy

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.