Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) akaido


akaido
addikt

A felülnézeti autóversenyes játék 1997-ben jelent meg PC-re és DOS-ra a norvég eredetű UDS-től!

A pályák nevei a következők:
Moose Jaw Falls (Moose Jaw, Canada Canada)
Gold Rush (United States USA)
Snake Island (Brazil)
Lost Ruins (Mexico Mexico)
Yodel Peaks (Austria Austria)
Cape Thor (Iceland Iceland) (Ez a pálya csak a "Novice" mód teljesítése után versenyezhető)
JapanTokyo Bullet (Tokyo) (Ez a pálya csak az "Amateur" mód teljesítése után versenyezhető)

A játékban található járművek száma 11:

1. Coop (Mini Cooper)
2. Evac (zöld mentő jeep))
3. Enforcer (LAPD rendőr autó)
4. Redneck (Ford Mustang 68 coupe) [Ezzel nyomulok]
5. School bus (Kedvencem)
6. Bug (Volkswagen Beetle)
7. Smoke (KAMION)
8. Banana (SÁRGA Porsche)
9. Monster (Monster Truck)
10. Vegas ('71 Dodge Demon)
11. Ignition (A leggyorsabb kocsi) (Az ucsó 4 kiemelt jármű, csak a Bajnokságok végigjátszása és egyéb teljesítések után választható!) [Meg ha cheat kódot használsz]

Játékmódok:

Egyjátékos mód:
* Single Race: Ugye egy pályán mérközünk meg, 3 körrel és 5 vetélytárssal.
* Championship: Ez egy kicsit keményebb dolog, hiszen itt a pontokat zsebelhetjük be minden verseny végén, és aki az utolsó meccs legfelső fokán áll (a legtöbb pontot szerző) az nyer. 4 FÉLE SZINT VAN A JÁTÉKBAN: NOVICE-AMATEUR-PRO-MIRROR(minden pályát tükörkép nyomvonallal kell teljesíteni)! Ezek teljesítése után az összes pálya és jármű a miénk lehet.
* Time Trial: Itt az idővel fogunk versenyezni. Minél jobb időt veszünk el a szellemautótól annál több és jobb helyre fúrjuk bele magunkat a "High Scores" listába.
* PURSUE MODE: Ez a kis bónusz játék mód amolyan érdekességnek számít, hiszen a legutolsó kocsi a kör végén sajnos már a túlvilágról fogja üdvözletét küldeni. Törekedni kell arra, hogy kocsink ne az utolsó helyen végezze, ezáltal leküzdjük az 5 ellenfelet, és mi állhatunk a dobogó legfelső fokán! (Ajánlom nektek!)

Többjátékos mód:
* Osztott képernyős játék: 2 játékos számára kialakított lehetőség.
* Internetes lehetőség: Ha a barátunk távol van, ezért osztott képernyős módot nem tudunk választani, akkor lehetőség van Interneten keresztül játszani szerveren keresztül. Nekem nem működött, valszeg nincs már működő szerver. :(

Sokak kedvence volt és még a mai napig is remélhetőleg az. A grafikától nem ájulunk majd el (max. 800 x 600). Minden megrögzött autóversenyzős játékosnak mégis ajánlható az addiktív játékmenet miatt.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2) akaido


akaido
addikt

Képek:

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Nah nee ez a játék rohadt jó nagyon sokat toltuk vele, bár meglepődtem hogy most lett csak neki nyitva fórum.:)

(#4) akaido


akaido
addikt

Legjobb idők amiket elértem: Lehet versenyezni velem, nem annyira ász idők ezek, pláne, hogy 48 múltam, és ilyenkor már kopnak a reflexek. :)

Moose Jaw Falls:
Total time 2:16:22
lap record: 00:43:37

Gold Rush
Total time 1:48:73
lap record: 00:33:49

Snake Island
Total time 2:42:31
lap record: 00:53:09

Lost Ruins
Total time 3:03:31 itt cél a 3 perc alá kerülés. :)
lap record: 00:59:47

Yodel Peaks
Total time 3:02:33 itt is cél a 3 perc alá kerülés. :)
lap record: 00:56:67

Cape Thor
Total time 2:43:35
lap record: 00:51:60

A Novice ligát simán lehet sztem teljesíteni -még így 50-hez közel is- minden pályán győzelemmel. Az Amateur ligában már csak két győzelmem volt, de mivel minden pályán dobogós voltam, azt is teljesítettem.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5) akaido válasza BalaNce87 (#3) üzenetére


akaido
addikt

:R
Köcce a hozzászólást!
A korábban megszűnt Gamer fórumon volt külön topikja, ezért gondoltam "reinkarnálom".
Óriási időháború zajlott, hogy minél jobbak legyünk...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#6) akaido


akaido
addikt

A játékban nagy szerepe van a gyorsító funkciónak a'lá Nitrónak, csak várd ki míg feltöltődik.
A játékban jobb oldalon lehet látni a feltöltöttség állapotát.

A játékban sok a levágás a'lá pályarövidítés van...Azonban akad néminemű akadály is, ahol sok(k) időt veszíthetünk és de szerencsére oda rak vissza a játék ahol "meghaltunk" pl. egy ránk eső sziklától(ez csak összenyom, de időt vesztünk míg "kizippelődünk"), vagy lezuhantunk egy szakadékba!

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#7) akaido


akaido
addikt

A gépigény kimaradt, de mivel '97-es a cájg ezért csak néhány apró megjegyzés:
Elvileg DOS Box-szal kellene futtatni, de nekem simán megy mindkét gépemen(egyik egy láptop!) XP SP3-mal is.
Az obstacle-eket azaz a pályanehezítéseket-akadályokat ki lehet kapcsolni, de sztem lehet fejlődni azáltal is, hogy ezeket bekapcsolva hagyjuk, vagyis figyelni kell a lezuhanó sziklákra, sivatagi forgószélre...

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#8) akaido válasza akaido (#4) üzenetére


akaido
addikt

A két legkönnyebb pályán sikerált a javítás:

Moose Jaw Falls:
Total time 2:11:92
lap record: 00:41:67

Snake Island
Total time 2:32:42
lap record: 00:49:48

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#9) akaido válasza akaido (#8) üzenetére


akaido
addikt

Snake Isand:
Total time 2:31:15
lap record: 00:49:75

Gold rush
Total: 1:44:28

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10) akaido


akaido
addikt

Nem tolonganak a versenyzők, ami érthető is egy illen ósdinak számító játék miatt.

Na lőttem egy képet, hogy nem csalás-nem ámítás...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#11) akaido


akaido
addikt

Amatőr szinten:

Moose Jaw Falls:
Total time 2:08:09

Gold rush
Total: 1:44:28

Snake Island
Total time 2:31:09

Yodel Peaks
Total time 2:55:47 sikerült 3 perc alá kerülnöm.

Lost Ruins
Total time 3:00:71 itt nem jött össze...még.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#12) iwu


iwu
addikt

Nagyon nagy kedvencem!!! most láttam a topicit!!! Parádé játék!!!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#13) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Imadom ezt a jatekot, rengeteget toltam anno. Nem tudom a multi resze mennyire mukodik manapsag (ugy remlik mintha crashelne de lehet hogy az a GTA2) viszont nagyon jo lenne osszejonni paran es tolni vele neha-neha.

(#14) akaido válasza Ilsyde (#13) üzenetére


akaido
addikt

Az Ignitionban a Split screen osztott képernyő(szélesvászon előnyben) :) és az IPX kapcsolattal felépíthető multiplayer játék a két lehetőség. TCI/IP kapcsolattal nem játszható, hacsak nincs a valami patch...na nyomozok is egy kicsit, de mivel abandonware a játék, így nem hinném, hogy lesz...

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#15) akaido


akaido
addikt

Moosejaw Falls pálya: Banana kocsival Pro szinten, Time Trial: 1: 56:78. (Eddig nem volt 2 perc alatti időm, pláne nem pro-n.)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#16) akaido


akaido
addikt

Új eredményeim:
Pro szint, banana kocsegár, Time Trial mode

Moose Jaw Falls:
Total time 1:56:72
lap: 36:66

Gold rush
Total: 1:35:85
lap: 28:90

Snake Island
Total time 2:19:06

Yodel Peaks
Total time 2:43:16
lap:54:15

Lost Ruins
Total time:2:45:75
lap:59:24

Cape Thor
Total:2:32:59
lap:48:84

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#17) akaido válasza akaido (#16) üzenetére


akaido
addikt

Banana kocsi Time Trial Pro szint:

Cape Thor
Total:2:24:19
lap:47:32

Lost Ruins
Total: 2:41:51

Yodel Peaks
total: 2:42:42
lap: 53:68

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#18) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Azta jó mindenit neki, ez mekkora móka volt egykor! Jár neki a hatalmas UP! A mai játék forgatagban és HD korszakban sok nagyszájú grafikahuszár (VérPistike) elővehetné, hogy megismerjen egy IGAZI versenyjátékot! Nagyon szívesen elővenném, ha lenne rá valamilyen multi lehetőség, esetleg a ph tagokkal küzdhetnénk esténként..

Hasonló kategóriában a micro machines V4 és a Death Rally okozott sok kellemes pillanatot jópár éve, azt még rá lehetett szedni hamachi-val, hogy menjen neten.. kicsit utánnaolvasok, hogy ignitionnak van-e még valahol a világon "multis rajongó tábora"!

Sajnos nem sok infót sikerült találnom:
wikipedia - angol infóval
bobulous/ignition - hivatalos honlap
hivatalosan is letölthető - 17MB zipben = 42Mb
hivatalos fórum - sajnos elég kihalt

Sajnos nem sikerült előrelépnem, de ha bárki talál hasonló gyöngyszemet, multi támogatással, akkor dobjon egy pü-t rám!

Zárnám soraimat egy megemlékező videóval: ignition - gameplay l

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#19) akaido válasza olbaidhun (#18) üzenetére


akaido
addikt

Üdv!
Támogatom egy Ignition multi összehozását. Nekem XP- profin és egy FuSi 1546 láptopon (is) fut a játék.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#20) olbaidhun válasza akaido (#19) üzenetére


olbaidhun
őstag

Sajnos hiába olvasgattam több helyen is utánna, nem támogatják már a multit, azonban dobok rád egy privit és egy másik hozzáértő cimborámra is, aki teljesen átlátja a helyzetünket! :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#21) akaido válasza olbaidhun (#20) üzenetére


akaido
addikt

A youtube.com egyik bemutató videójában valami olyasmit gagyogott az egyik hozzászóló: hogy az általad is említett hamachival talán összejöhet:
"Join my room in Hamachi if u wanna play some of this game online. I'm wating.
room:Ignition Game
pass:123 2 hónappal ezelőtt"

#
"To all Ignition lovers, join in my room in hamachi, and restore ur good oldfashioned memories, online ^^ imagine playing with 5 people all around the world. Awesomeness beyond imagination (also, a friend told me there is up to 8 people max in a race)
12NiBer12 5 hónappal ezelőtt"

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22) akaido válasza olbaidhun (#20) üzenetére


akaido
addikt

Ment a RePÜ! :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23) olbaidhun válasza akaido (#22) üzenetére


olbaidhun
őstag

Hoplá! Ez nagyon jó hír, valahogy akkor csak rá lehet kényszeríteni hamachival, hogy menjen hálózatban..

Megpróbálod majd ezt is? Akár velem is kipróbálhatnád!

Ma este már alszok, de szerda és szombat egész nap szabad leszek.

:R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#24) akaido válasza olbaidhun (#23) üzenetére


akaido
addikt

Vezetékes hálózaton 3 gépre telepítve az IPX/SPX kapcsolattal működött a hálózati játék az Ignitionban! :))

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#25) olbaidhun válasza akaido (#24) üzenetére


olbaidhun
őstag

Hoppá! A nemvárt fordulat! És egy hamachi-t még rápróbálunk ma délután? Mert igaz melóhelyen vagyok, de egy esélyt megérdemel!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#26) akaido válasza olbaidhun (#25) üzenetére


akaido
addikt

A kérdés, hogy műxik a hamachi :F

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#27) akaido válasza olbaidhun (#25) üzenetére


akaido
addikt

Készítettem egy accountot a LogMeIn oldalán. Innen hogyan tovább?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#28) akaido


akaido
addikt

Pro szint, Banana autó, Snake Island Time Trial: 2:17:84

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#29) kenwood3


kenwood3
őstag

gyerekkorom kedvenc játéka volt ...aki nem ismeri annak ki kell próbálnia , nagyszerű játék :R

Mi az az ekezet dragasag??

(#30) akaido válasza kenwood3 (#29) üzenetére


akaido
addikt

THX a postot és további jó játékot!
(A magam részéről 49 leszek májusban és még mindig tolom.) :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#32) szaffos


szaffos
csendes tag

Én így nyomom az Ignition nevű ultimate kocsival:

Moosejaw Falls: 1:43:82
Gold Rush: 1:25:51
Snake Island: 1:57:23
Lost Ruins: 2:27:36
Yodel Peaks: 2:28:56
Cape Thor: 2:05:69
Tokyo Bullet 2:30:37

(#33) olbaidhun válasza szaffos (#32) üzenetére


olbaidhun
őstag

Nemgyenge cool a verda! Esetleg nem tudsz valamit a multiplayer megoldásról? Jó lenne valahogy összehozni..

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#34) akaido válasza olbaidhun (#33) üzenetére


akaido
addikt

A korábbi hamachis kísérlet nekem nem jött be: fagyott mint a jég az xp alatt. A laptopomon a W7 64bites op.rendszeren pedig csak virtuális gépen telepített xp alatt működik az Ignition.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#35) akaido válasza szaffos (#32) üzenetére


akaido
addikt

:R Gratulálok! ez nem sömmi.
Ezekkel az időkkel nem tudok versenyre kelni.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#36) Chaser


Chaser
titán

Ha megy W7-en én is beszállok:) annak idején sokat toltam, de állandóan beállítási gondjai voltak a gamenek az akkori gépemmel. Valami p100 ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) Chaser


Chaser
titán

Nem indul sajnos :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) Wolverine válasza Chaser (#37) üzenetére


Wolverine
félisten

Kompatibilitási módban sem?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#39) Chaser válasza Wolverine (#38) üzenetére


Chaser
titán

Úgy se. De majd ha meglesz az új vinyóm noteszba akkor xp megy rá és ott valszeg nem lesz gond..legalábbis remélem, én csak W98-on toltam:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) akaido válasza akaido (#17) üzenetére


akaido
addikt

Ignition autó, Pro Time Trial:
Moose Jaw Falls:
Total time 1:56:72 volt mától 1:51.07 az egyéni spicc

Gold rush
Total: 1:35:85 mától 1:27.80 az új időm

Snake Island
Total time 2:19:06 2:11.09 -re javítva

Lost Ruins
Total time:2:45:75 ma 2:36.57-et mentem.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#41) szuzi80 válasza olbaidhun (#18) üzenetére


szuzi80
tag

ReVolt játékra emlékszel? Kifejezetten többjátékosban frankó, szivathatod a mögötted lévőt :D
Még nem kerestem rá, de hátha van portable ReVolt is, amivel lehet hálóba jáccani ;)

(#42) olbaidhun válasza szuzi80 (#41) üzenetére


olbaidhun
őstag

Van. De nem az igazi. Ez a kis ignition pont elég lenne esténként. Azonban ami izgalmasabb lehet, az a nfs mw portable multi szerverekkel. Ha érdekel valakit dobjon pü-t!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#43) akaido válasza Chaser (#39) üzenetére


akaido
addikt

Igaz, hogy egy évnyi késéssel megy ez a válasz, de nekem műxik win7 home premium 64 bit alatt is az ignition.

Két fájlt kell letölteni:
dgVoodoo1.40plus.zip
ignition_3dfx.exe
"Kopi evriszing" Ignition mappába majd futtasd a dgVoodooSetup.exe-t.
A vooodoo setup ablakában a Glide fülön megváltoztatni a "Resolution" -t pl 640x480-ra.

Ezután az ignition_3dfx.exe-vel indul a játék.
Előtte windows mappába bemásoltam a glide.dll fájlokat.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#44) csaabz


csaabz
őstag

Fúú, mekkora játék volt... Nincs valami folytatása? :)

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#45) akaido válasza csaabz (#44) üzenetére


akaido
addikt

Nincs folytatása...sajna. :O
A játékot fejlesztő svéd UDS cég is megszűnt már 2004-ben.
Az alternativeto.net oldal is csak olyan játékokat ad meg amelyek hasonlítanak, pölö: Lego racer, SuperTuxKart, ReVolt...

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#46) Ilsyde válasza csaabz (#44) üzenetére


Ilsyde
őstag

Volt? Még mindig a legjobb :)

(#47) akaido válasza Ilsyde (#46) üzenetére


akaido
addikt

Esetleg szóba jöhet még az RC Cars és a Smash Cars játék is. Nekem az RC demója van meg, látszik a grafikán a korkülönbség....

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#48) csaabz válasza akaido (#45) üzenetére


csaabz
őstag

A Revolt is komoly! Anno köpni-nyelni nem tudtunk öcsémmel a grafikájától. Meg azok a zenék verseny közben... Régi szép idők. :K

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#49) enterlaci


enterlaci
senior tag

:Y Atyaéég micsoda game-ek! "Ezen nőttem fel" én is. Ignitionnal sokat multiztunk - egyszer szilveszterkor :DDD is nyomtuk a srácokkal, ejjj de rég volt!

A ReVolt-ot nem ismertem, de nagyon jónak néz ki a youtube vidi alapján, igazi ötletes, hangulatos játékok amik ma már nagyon ritkán vannak sajna.

Látom nem épp a pörgésről híres a topik, de ha összejönne itt lassan egy brigád - mostantól jelentkező vagyok én is a multira!

Mi az elképzelés, vagy hogy működik? Pl. Hamachin?

:C :C :C

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#50) akaido válasza enterlaci (#49) üzenetére


akaido
addikt

Üdv!
Részemről mehetne a multi, de:
a hamachival kapcsolatban továbbképzést kellene tartanotok nekem -mint közel 51 felé baktató vén atyafinak- hogyan kell konfigurálni...etc...etc...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#51) enterlaci válasza akaido (#50) üzenetére


enterlaci
senior tag

Aham, akkor jók leszünk, mert én is egyszer konfigoltam ilyesmit netes útmutatóval és már régen. :DDD
4-en lehet az Ignitiont játszani ha jól emlékszem? Van más jelentkező is?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#52) Ilsyde válasza enterlaci (#51) üzenetére


Ilsyde
őstag

En is negyre emlekszem. Jonnek de elegge ossze-vissza 12 orazom mostanaban ugyhogy fene tudja mi lenne belole.

Rengeteget toltuk mi is anno (suliban) meg egymagam a gep ellen. Tobbszor is vegigvittem az egeszet. Tukrozott palyak poenosak voltak, mert addig betanultad az eredetieket ugyhogy reflexbol rossz iranyba kanyarodtal :D

GTA2 multija is komoly, rengeteget szivattuk benne egymast.

(#53) olbaidhun válasza Ilsyde (#52) üzenetére


olbaidhun
őstag

Na ez nagyon jól hangzik, szerintem 4en meg is vagyunk!

Ne feledkezzünk meg az ignition mellett a micro machines-ről sem, minden versenyjáték alapja le lett benne fektetve és van ebből is 3D verzió!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#54) enterlaci válasza Ilsyde (#52) üzenetére


enterlaci
senior tag

Akkor meg is lennénk 4-en ez nagyszerű! A nehezebb lesz az időpontok egyeztetése, de rögtön hozzá is tenném, nálam általában hétköznap 18-22óra közötti sáv működhet elsősorban. Persze ha nem ma kezdjük, az sem baj :) egyébként is utána kell nézni, hogyan tudjuk technikailag kivitelezni.

Amikor megjelent, komolyan megfogott a grafikája is - elég látványos az időjárás-változás a villámlás, az eső..stb :K

Szerintem ha ezzel a game-vel összejövünk, utána kipróbálhatunk mást is.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#55) akaido


akaido
addikt

A hétköznap 18-22 óra közötti időpont nekem is megfelel. :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#56) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Nekem megfelel a ma is.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#57) enterlaci


enterlaci
senior tag

Nekem a ma nem jó. :(

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#58) akaido


akaido
addikt

Feltelepült a hamachi. Hogyan tovább?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#59) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Még nem tudom, de kellene egy jó kis forrás a játékra is. A blogomba meg fokom osztani az összes, összeszedett linket, lépésenként lebontva, hogy mit kell tenni annak, aki csatlakozni szeretne! Nehogy bizonyos elveket megsértsünk itt a ph-n. :R

Most azonban rohanok melóba. :U

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#60) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Megcsináltam a játékhoz tartozó leírást és természetesen feltöltöttem lépésenként a multiplayer beállításokat. [ www.olbaidhun.blogspot.hu ]

itt megtaláljátok a részletes leírást és még sok mást is... :R

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#61) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Szóval ott tart a multiplayer, hogy megpróbáltam hamachival és Tunngle-val is összehozni itthon, helyi hálózatba egy notit és asztali pc-t. Mondanom sem kell, hogy mindkettőn win7 van és a hamachival is bügykölni kellett egy kört, hogy egyáltalán a "pingelés" működjön.

De sajnos minden esetben egy fekete képernyő az eredmény. Nincs működő LAN, maximum osztott képernyő...

A játék kidob a kis ablakhoz, ami kínál tárcsázós és más lehetőségeket is, de sajnos függetlenül attól, hogy milyen klienst használok és ki a host, mindig egy fekete kép a "jutalom"... eddig ennyi, ha valakinek esetleg van ötlete, írjatok és én is meglépem! :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#62) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Most már kezdem feladni, sokadik gépen nézem, sokadik játék telepítés után és gyanítom az ignition lesz a hunyó, ugyanis a LAN-ban már elértem, hogy lássuk a kreált játékot, de vélhetően kifagy a fekete képernyőre lépés után...

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#63) akaido válasza olbaidhun (#61) üzenetére


akaido
addikt

Mint korábban jeleztem, nekünk -egy általános iskola diákjaival- IPX kapcsolatot engedélyezve sikerált 4 gépen játszanunk az Ignitiont vezetékes LAN hálózatban.

Ezen túlmenően a köv. linken olvasható:[link]

12NiBer12 2 évvel ezelőtt
Join my room in Hamachi if u wanna play some of this game online. I'm wating.
room:Ignition Game
pass:123

Erre hostra megpróbáltam "joinolni" de azt kaptam, hogy a szerver túlterhelt vagy foglalt. Ma már lefagyasztotta a gépet is(win 7 64 bit), lehet azért mert nem üzemelt.
Itthon nekem sem sikerált a házi hálózatban még nem is láttuk egymást.

szerki: Valszeg azért fagy mert a ign.win patch is rá lett zúdulva a progira plusz még a 3dfx moddal is indul a játék.
De hát win 7-es gépek tömkelege van már most, nem win 98...régi szép idők. :U

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#64) olbaidhun válasza akaido (#63) üzenetére


olbaidhun
őstag

igen, akkor révbe értünk... xp-vel még korrekten megy, de sajnos a win7-nél gondok vannak. Talán egy frissebb patch kellene a játékhoz, vagy patch nélkül kellene próbálni simán a 3dfx kütyüt...

Vagy virtuális winXp-vel, megnyitott portokkal... vagy nem tudom. Szeretem a kihívást, de sajnos nehéz rá szakítani a kevés szabadidőmből... :O

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#65) akaido válasza olbaidhun (#64) üzenetére


akaido
addikt

Nekem is az a meglátásom, hogy TCP protokollon és Win 7-en nem fog működni, ezért személyes összejövetel javasolt. XP-s gépeken a tcp/ip fölötti IPX/SPX NEtBios telepítésével lehet próbálkozni, hátha összejön.
Ebben az utóbbiban pedig sajna pont a kevés idő faktora az ami gond lehet. Lehet lenne aki Nyékládházáról, lenne aki Mosonmagyaróvárról (én Gödöllőről) jönne össze... :F ölég kérdéses....

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#66) olbaidhun válasza akaido (#65) üzenetére


olbaidhun
őstag

"Nekem is az a meglátásom, hogy TCP protokollon és Win 7-en nem fog működni"

nem ezzel van a gond, hanem egyértelműen a játékot megkavaró 3dfx és glide cuccok fagynak... keresni kellene egy frissebb programot, ami nem fagy ki egy windózba ugrástól és akkor még sikerülhet.

Én már újra telepítettem a progit, de amennyire belelkesültem, ma már tutira fogok egy kis multiplayer-t nyomni, ha más nem akkor a micro machienes-t vagy split second-ot... fő hogy emberi ellenség legyen és akció is alakuljon verseny közben!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#67) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Ez lehet a kulcskérdés: [dgVoodoo V1.40+] amit mi használunk vélhetően bugos... de már nézem a 2.0-t is... sőt 2.11

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#68) akaido válasza olbaidhun (#67) üzenetére


akaido
addikt

Na én is töltöm lefelé. :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Van nGlide is amit néhány játékhoz használtam, nem tudom mennyit segítene.

(#70) olbaidhun


olbaidhun
őstag

dgVoodoo v2.1 (released: 01.24.2013)

ez a verzió nagyon ígéretes, vissza lép lan választás után a játékba és ráadásul az alt+Enter ablakba váltást is bírja. Minden lépést ugyan úgy kell tenni mint eddig... már csinálom is a párom netbookjára! :DDD

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#71) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Sajnos én kiestem a házi próbálkozásból, méghozzá azért mert a dgVoodoo 2.0 verzió már első sorban a dedikált vga-kat támogatja. Namost a kis netbook, amin az 1.5 még korrekten fut, már nem tud olyan direct3D api-t nyújtani...

szóval jöhet az alternatív megoldás a párom netbookjára is, de előtte próbáljunk már egyet a fórumozókkal játszani!

Itt ülök a gépem előtt és várom, hogy kik lépnek be egy kis ignition versenyre....

A játék telepítése itt olvasható [link]

Hamachi szobám:

név: ignition12345
pass: 123

Próbáljatok először pingelni, ha nem sikerül, vagy én sem tudlak visszapingelni, akkor addig nincs hálózat közöttünk, míg a következő lépéseket meg nem csinálod: [ hamachi fix ]

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#72) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Úgy látom, te már bent vagy "akaido" néven, próbálj meg pingelni, aztán próbáljunk egy játékot. Leszek a host.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#73) akaido válasza olbaidhun (#71) üzenetére


akaido
addikt

Üdv!
Nem tudok csatlakozni hozzád. Pedig a ping tökéletes.
Kikapcsoltam a tűzfalat viruszargatót is

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#74) olbaidhun válasza akaido (#73) üzenetére


olbaidhun
őstag

Frissítettem a letöltési linket, ahogy megbeszéltük!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#75) akaido válasza olbaidhun (#74) üzenetére


akaido
addikt

Köcce töltöm is. :R
Nekem meg eközben virnyaproblemom akadt a 2.11 Glide fájlokkal. Jajonganak rájuk a virnyazargatóim (közben lecseréltem egy másikra, majd egy harmadikra is) ezért az 1.5b-val játszok most.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#76) olbaidhun válasza akaido (#75) üzenetére


olbaidhun
őstag

Ezek false negatív jelzések, én kivettem a fütyülőt a vírusirtóm képéből. Működik és nem okoz gondot. Akárcsak egy korrekten beállított hamachi....

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#77) akaido válasza olbaidhun (#76) üzenetére


akaido
addikt

No a virnyakergetőben hozzáadtam a kivételekhez a 3 glide.dll-t.
Viszont a most frissiben letöltött és feltelepített Igniton rettentően szaggat, élvezhetetlen a játék. Az 1.5beta glide-dal települt verzióval semmi gondom sincs. :U Csak hogy 1szerűbb legyen az élet... :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#78) olbaidhun


olbaidhun
őstag

felbontást, élsimitást próbáld kicsivel lentebb venni... vélhetően a dedikált VGA apuját próbálja használni ez az új wrapper...

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#79) akaido válasza olbaidhun (#78) üzenetére


akaido
addikt


Szinte alap beállításokon van, és így is szaggat.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#80) olbaidhun válasza akaido (#79) üzenetére


olbaidhun
őstag

Esetleg nézted másik "3dfx kártyával"? Én már akkoriban is a voodoo banshee-ra esküdtem és ez most sincs másként.

Lehet, hogy fel kellene vennünk a kapcsolatot a sráccal, aki ezt az alkalmazást készíti....

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#81) akaido válasza olbaidhun (#80) üzenetére


akaido
addikt

Végigpróbáltam az összes beállítással, és sajna mindegyiknél szaggat 2.11-es glide-dal. A kanyarokat alig tudom bevenni, mintha darabos lenne a benya... :))

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#82) akaido


akaido
addikt

Egyéni csúcsok:
Ignition autó, Pro Time Trial:

Moose Jaw Falls pálya:
1:50.47 az egyéni spicc

Gold rush
1:27.10 az új időm

Snake Island
2:10.38 -re javítva

Lost Ruins
2:36.01-et .

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#83) akaido


akaido
addikt

"Új" szerzemény, végre! Eredeti CD-n az Ignition. Ma rendeltem a https://www.retro-games.hu oldalról. :C
Véletlenül találtam rá remake játékok után keresve.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#84) akaido


akaido
addikt

Egyéni csúcsok karácsony előtt:

Ignition autó, Pro Time Trial:

Moose Jaw Falls pálya:
1:48.32

Gold rush
1:24.16

Snake Island
2:08.21

Lost Ruins
2:34.52-et .

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#85) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Ide is: Ignition - árkád autóverseny

Tiszta Windows rendes ház

(#86) akaido válasza Gyok2 (#85) üzenetére


akaido
addikt

Nem nagyon látogatják már a totyikot, de köcce szépen! :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.