Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) worxland


worxland
addikt

N36L, 1GB RAM, Win7 Ultimate->Win10 Pro. Tanulság: ne tedd. Services.exe 50%-on pörög, a gép csigalassú, minden egyes távoli asztalos bejelentkezésnél (mivel NAS-nak használom, monitor, bill és egér alapesetben nincs rákötve) az előző belépést logout-olja. Több RAM-mal valószínűleg jobb eredményt értem volna el, de most épp nem volt kéznél. Pozitívum: a Win7-re visszalépés automatikusan és simán ment. Win7 alatt megint minden szép és jó.

Mivel a Win10-frissítéssel eddig pozitív tapasztalataim vannak, több RAM birtokában majd még újra fogok próbálkozni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5302) mukisrác válasza worxland (#5301) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Én 40L-t (4gb ram) próbáltam win7 64 ultimate-ről win10-re upgrade-elni, de miután felment rá, nem látta többé a hálókártyát. Próbáltam driver-t frissíteni sikertelenül.
Majd win 7-re visszaállva minden szépen és jól működik.

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#5303) worxland válasza mukisrác (#5302) üzenetére


worxland
addikt

Az régi probléma, már a Win8.1-nél is előfordult, meg kell szerezni az SP64420.exe-t (2 774 912 byte), ami legyártja kis segítséggel pendrive-ra a BIOS-upgrade-et, ami pont ezt a hálókártya-hibát javítja. Utána lehet (vagyis van értelme) frissíteni 8.1-re, 10-re.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5304) mukisrác válasza worxland (#5303) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Oh,
az jó lenne, ha esetleg tudnál valami linket küldeni erről a BIOS mód - ról, ennyire nem ástam bele magam a témába.
Az exe file-t megtaláltam, de az oldalon lévő doksi linkek amik a HP oldalra mutattak, nem jók már

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#5305) worxland válasza mukisrác (#5304) üzenetére


worxland
addikt

Az alaplapi hálókártyában javít valamit, amitől működni fog 8.1 és 10 alatt.
SP64420.exe-t elindítod, létrehozza a c:\swsetup\sp64420 mappát és abba pakolja a cuccokat.
Utána a c:\swsetup\sp64420\usb key\flash.bat-ot elindítod, az formázza a pendrive-ot és felrakja a BIOS-frissítéshez a fájlokat. Ezután a pen-t bedugod a Microserver-be, és boot-olsz, kevesebb, mint egy perc alatt lefut a frissítés. Reboot és már látod is boot közben, hogy a BIOS dátuma 2013.10.01.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5306) mukisrác válasza worxland (#5305) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Köszönöm, köszönöm, mindjárt ki is próbálom :R

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#5307) Essejó


Essejó
veterán

Sziasztok!
Egy elégé triviális probléma akadt. Van egy cég, pár éve vettek egy Hp Proliant MicroServert. Amit végül sohasem használtak. Most viszont kellene. A HP-t valamilyen T-s akció keretében kapták. Most csomagoltam ki, viszont nem volt kulcs a ház elejéhez a csomagolásban. Tudom kalapács. :) De azt leszámítva, hogy nyitható? Lehet hogy a T úgy gondolta majd ők tartják karban és szándékosan nem adtak kulcsot hozzá?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5308) worxland válasza Essejó (#5307) üzenetére


worxland
addikt

Szerver hátulján nem lóg a kulcs?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5309) Essejó válasza worxland (#5308) üzenetére


Essejó
veterán

Csak egy műanyag biléta, hogy hívjuk a 1422-t. De miután már nem ők a netszolgáltatók így nem tennénk.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5310) zsolt501 válasza Essejó (#5309) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mindegyiknek ugyan olyan a kulcsa, elég egy darabot valahonnan kölcsönkérni, majd azt lemásoltatni, és a probléma meg lesz oldva.

Én tudnák adni kulcsot, de Szegedi vagyok.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5311) *Ropi* válasza Essejó (#5309) üzenetére


*Ropi*
félisten

Elvileg mindegyikbe ugyanaz a kulcs jó, hacsak le nem cserélték a zárat.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5312) Essejó válasza zsolt501 (#5310) üzenetére


Essejó
veterán

Én meg Bp. de azért köszi :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5313) worxland válasza Essejó (#5312) üzenetére


worxland
addikt

Én kölcsön tudok adni egyet.
Megy privát.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5314) mukisrác válasza worxland (#5313) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Nekem is van egy (9.kerület)

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#5315) Rick4 válasza zsolt501 (#5310) üzenetére


Rick4
félisten

És a vezetékneved miért fontos a kulcskérdésben? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5316) zsolt501 válasza Rick4 (#5315) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Talán csak annyiért, mert senki nem ajánlotta először fel a kulcsot, én meg igen, de mivel nem ott lakom így kicsit bonyolította a dolgot.
De ha zavar törölheted :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5317) Rick4 válasza zsolt501 (#5316) üzenetére


Rick4
félisten

Majd szólj, ha a kérdésre is lesz válasz. :P

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5318) #95590400 válasza Rick4 (#5317) üzenetére


#95590400
törölt tag

leesett... nem elsőre, de leesett. :DDD

(#5319) Rick4 válasza #95590400 (#5318) üzenetére


Rick4
félisten

;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5320) Essejó


Essejó
veterán

A kulcskérdés pillanatnyilag megoldva! Nagy köszönet worxland kollégának a gyors segítségért! :)

Valamint köszönöm mindenki másnak is akik ajánlkoztak.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5321) Essejó válasza Rick4 (#5315) üzenetére


Essejó
veterán

Ismertem egy Szegedi Pétert anno, Kecelen lakott. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5322) Rick4 válasza Essejó (#5321) üzenetére


Rick4
félisten

Pont ez az, ő Szegedi volt, de nem szegedi. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5323) *Ropi* válasza Rick4 (#5322) üzenetére


*Ropi*
félisten

Biztos van egy Csabai Gyula, aki Gyulán lakik és egy Gyulai Csaba, aki Csabán. De lehet, hogy összekevertem... :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5324) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Látom most jót élveztek, ez legyen életetek legnagyobb élvezete... :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5325) Essejó


Essejó
veterán

Az összes fikázónak!
Nesze itten van az úly hejesirási szótárad bamme... Vigyed mán!

:DD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5326) tm5


tm5
tag

sziasztok,

van egy N36L-es konfigom amiből kihalt az alaplap. Ezt ahogy látom, lehetetlen és gazdaságtalan pótolni, mert csak gyári megy bele, és az vagy drága ha új, vagy csak használt konfiggal együtt van 30-40k-ért, és annyit meg nem adnék egy 4 éves lapért. Illetve akkor megint lenne egy fölösleges ház+táp kombóm :)

Elég sokat böngésztem a netet, hogy esetleg valakinek sikerült mondjuk egy mini-itx lapot belefaragni, de gyakorlatilag nem találtam ilyen.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy hallottatok-e már olyanról aki látott olyat akinek a szomszédja állítólag újra tudott hasznosítani egy alaplap-halott mikroszervert? :)

A enyém 4 évig működött hibátlanul. Évente 1x volt leállítva 1-2 hétre. Most is csak egy villámlás végzett vele. Viszont sajnálom kidobni, mert eddig nagyon királyságos volt.

(#5327) Rick4 válasza tm5 (#5326) üzenetére


Rick4
félisten

Vagy megpusztult pár kondi, esetleg egy FET, én megnézném előbb ezeket, a javítás költsége elenyésző bármilyen más megoldáshoz képest..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5328) tm5 válasza Rick4 (#5327) üzenetére


tm5
tag

Járt már egy srácnál akinek ez a szakmája, de nem akadt a hiba nyomára. :(

Esetleg Debrecenben tudtok valakit ajánlani aki vállal alaplap javítást?

(#5329) Rick4 válasza tm5 (#5328) üzenetére


Rick4
félisten

Lehet, hogy nem ez a baj, és tényleg kuka, én a helyedben simán elintézném a lakásbiztosításom terhére. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5330) tm5 válasza Rick4 (#5329) üzenetére


tm5
tag

Azon már túl vagyunk. :)

(#5331) #95590400 válasza tm5 (#5326) üzenetére


#95590400
törölt tag

én nézegettem anno, mert egy időben keveselltem a teljesítményt (már elmúlt :D ), a házat meg megszerettem.
anno vettem egy komplett belsőt tartalékba, potom pénzért, mert belebotlottam. a házak kellettek valamire, szóval hasznosítani biztos lehet más úton.
nézegettem a hátlapot, amire mennek a tápkábelek meg a minisas huzalok. nem mondom, hogy lehetetlen, de...
inkább akkor elölről közelíteném meg a kérdést, és a műanyag keretekről vágnám le a peckeket és úgy kábelezném be.
kérdés, hogy milyen itx lapot lehet beletenni, ami elfér, meg a kábelekkel is meg lehet közelíteni.
csak az alaplap szállt el? más táppal is halott?
ha nagyon unod nézegetni, én megveszem csak a házat... de sokat nem adok érte :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5332) tm5 válasza #95590400 (#5331) üzenetére


tm5
tag

A szerelő szerint csak a lap ment ki, a táp él.

Némi faragásba biztosan belekezdenék, ha találnék a neten egy konkrét leírást, amiből kiderül, hogy mit raktak bele és az pontosan mekkora munkával járt. De magam kísérletezgetni, őszintén szólva, nincs kedvem, meg erőforrásom se.

(#5333) Honkydoo válasza tm5 (#5332) üzenetére


Honkydoo
őstag

Én gondolkodtam hasonlón, de több probléma van:
- Egyedi méretek. (amiről te is írtál)
- A hátlap sata csatlakozói is egyediek, vagyis kell venni egy közdarabot, hogy normál sata csatlakozót csinálj belőle (ha jól emlékszem 20-30 ezer forint/darab)
- A házban rengeteg az egyedi csatlakozó, amit át kell alakítani.. Bár talán ez a legkisebb gond a fentiek mellett.

Úgyhogy nem egyszerű az átalakítás.. :(

A legjobb megoldás szerintem vagy eladni a házat, vagy használtan venni bele alaplapot. Szerintem mind a kettővel olcsóbban és egyszerűbben jössz ki mintha te moddolnád. :)

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5334) Szomj4s


Szomj4s
tag

Sziasztok!

Eléggé válaszút elé értem most, és segítségre lenne szükségem, Ti vagytok az embereim:
Jelenleg rendelkezem egy zyxel nas-sal, de elég gyenge a teljesítménye, és gondolkodom a cserén, de a következő tények, gondolatok irányítanak:
- már régóta nézegetem a microserverek világát, nagyon tetszenek,
- nas-ként, és plex serverként működne, transcodolni is kellene, de egyelőre max két eszköz részére.
(gondoltam htpc-re is, de ha tárhely bővítésre kerül sor, akkor ott már nehezebb.)
- transmission, akár 50 torrenttel is.

Erre szerintetek melyik lenne a jó megoldás? (Gen7 vagy 8?)
Vagy erre nekem felesleges egy microserver?

Köszi előre is a segítő válaszokat!

(#5335) peternac válasza Szomj4s (#5334) üzenetére


peternac
tag

egy kis info/segitseg, sajat tapasztalat:
N40L, 8GB RAM, rendszer SSD-n, mellette egy WD red es egy WD green (ezeken a letoltes, egyeb adat)
Win2012R2, utorrent 100+ torrent fut folyamatosan
plex es serviio + smb share
akar ket/tobb 1080p-s filmet is nezhetek rajta egyszerre, viszont csak transcode nelkul...
szoval az n40l nem birja procival a transcode-olast (kiprobaltam ugy is, hogy semmi mas nem futott)

(#5336) Csarlee válasza peternac (#5335) üzenetére


Csarlee
tag

Igen, nálam is kábé ez a HW, csak 2012R2 helyett Ubi van, és szintén beleizzad a transzkódolásba...

(#5337) Rick4 válasza Szomj4s (#5334) üzenetére


Rick4
félisten

Sok éve vannak a piacon olcsó, 10K alatt újonnan megvehető, asztali gépbe való procik, amik csúnyán otthagyják a microservert teljesítményben, szerintem már 1.5 éve is írtam árban azonos, de teljesítményben sokszorosát nyújtó konfigokat, amik ma már még olcsóbban megvehetőek, de a nagyságrendi teljesítménykülönbség nem változott. A fő szempont akkor is az volt, hogy mit szeretnél? Ha saját magad nem akarsz gépet építeni, akkor leírom, a művelet egészen pontosan 4 csavarral több, mint amikor a microserverbe merevlemezt szerelsz, talán percekkel tart tovább, mert az alaplap csavarjainak betekerése mellett a procifoglalatba is be kell rakni a procit. A dolog ott bukhat el, hogy ha több merevlemezt szeretnél, aminek egyébként évekkel ezelőtt sem volt sok realitása otthonra, akkor is voltak 3-4, ma már vannak 6TB-os merevlemezek, minden itx lap tud belőle kezelni legalább kettőt, és 1-2 lemez le kellene fedje az otthoni igényeket, plusz méretben, fogyasztásban kettő mindig jobb, mint négy, de házfüggő, ahova ennyi, kell oda olyan ház kell. Tehát a logikus válasz, hogy döntsd el, mennyi vinyó kell, ennek megfelelően nézz házat, lapot, procit, ramot, olcsón meglesz, bés összességében jobb is lesz.

A rendszer mindkettőn mehet ugyanaz, de pl egy komolyabb teljesítményű gépen egy win7 win8 + kodi mellett virtualizálhatsz egy nas szoftvert is, a gép bírni fogja, transzkódolással, sebességgel nem lesz gond, és nem utolsósorban egy ilyen gép a microserver 30W-jával szemben eszik 12-15-öt, nem sok különbség, 130KWh egy évben, talán 4.5K, de 3 év alatt azért marad annyi, amiből modernizálni lehet a gépet, vagy bármire költhető, de mégiscsak ott van.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5338) worxland válasza Rick4 (#5337) üzenetére


worxland
addikt

Csak abban a gépben nem lesznek 24/7-re méretezett alkatrészek (táp, venti, kondik).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5339) Rick4 válasza worxland (#5338) üzenetére


Rick4
félisten

Igazad van, az én szerverem se ilyen alkatrészekből épült, és az se megy 1.5 éve 24-ből 24 órában, ugye? Na akkor majd kinyomtatom a hozzászólásodat, és megmutatom a kondiknak, hadd folyjanak ki a kedvedért reggelre, jó? :D

Most komolyan, ébredj már fel, tényleg azt hiszed, hogy létezik még olyan alaplap, ami nem megy el állandóan bekapcsolva 10 évet? :D Pont hogy az állandó bekapcsolás a legjobb, ami történhet, nincs folyamatosan kihűlés- felmelegedés- kihűlés- felmelegedés....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5340) worxland válasza Rick4 (#5339) üzenetére


worxland
addikt

1,5 év. Hűha.
Az N36L 3,5 éve megy nálam és én már használtan vettem. És még legalább ennyit időre tervezem megtartani.
Alaplap: SZVSZ igenis létezik. Táp és venti meg pláne.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5341) Rick4 válasza worxland (#5340) üzenetére


Rick4
félisten

Most írhattam volna 10 évet, de ha csak 1.5 éve vettem, akkor nem mehetett többet, csak egy kis képzelőerő kellett volna, hogy ettől függetlenül léteznek régebben vásárolt termékek, amik ugyanúgy mennek ma is, mint tegnap is. Viszont az a lap, mait kb 7-8 éve vettem, az is megy a mai napig. a probléma csak az a marhaság volt, miszerint a mikroszerver bármivel is többet bír. Mégis melyik része? Mutassak 10 éves codegen tápot? Vagy mutassak 3 éves halott microserver tápot?

Az, hogy neked mi a véleményed, és mik a tények, úgy néz ki, két egymástól elég távol álló dolog. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5342) worxland válasza Rick4 (#5341) üzenetére


worxland
addikt

Vadász, vadász...
Többiek ugorhatnak, némi logisztika és/vagy szemantika ismereti pót-óra következik.

1. matematikai logikai, alapismeretek, 2. óra: "csak egy kis képzelőerő kellett volna, hogy ettől függetlenül léteznek régebben vásárolt termékek, amik ugyanúgy mennek ma is, mint tegnap is." != "Most komolyan, ébredj már fel, tényleg azt hiszed, hogy létezik még olyan alaplap, ami nem megy el állandóan bekapcsolva 10 évet? ", avagy a létezik (van olyan) és a mindegyik különbsége
2. 10 éves Codegen vs 3 éves Microserver-táp: igen, és melyikben van több üzemóra?
3. A fenti még akkor sem lenne végső bizonyíték a kommersz vs brand vitában, ha a kodegány lett volna jobban használva (egy-egy esetből nem általánosítunk - nekem is volt Codegen tápom, 2 is, mindkettő megköszönte a közreműködést és felmondott)
4. "Viszont az a lap, mait kb 7-8 éve vettem, az is megy a mai napig. a probléma csak az a marhaság volt, miszerint a mikroszerver bármivel is többet bír." - bocsánat, biztos én nem figyeltem, de milyen lapról is van szó, mert az számomra nem derült ki. Majd ha néven nevezzük a gyereket, akkor jöhet az, hogy mivel is hasonlítod össze a HP-t. Nehogy kiderüljön, hogy a lapod többe került, mint az egész Microserver, amit vettem (24 ezer jómagyar rénus sztotyinkánál van a léc). - esetleg a felhasználói adataidnál feltüntetett Asrock Q1900B-ITX-ről van szó, ami 19-23 ezer között kapható jelenleg?
5. Véleményem olyan, amilyen. Szubjektív, a magam csökött rögvalóságából fakad. A tények kizárólagos birtoklásának joga viszont kétlem, hogy Nálad lenne. Amennyiben mégis, akkor add ki könyvben, lehetne a neve mondjuk "42".

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5343) Rick4 válasza worxland (#5342) üzenetére


Rick4
félisten

Ez amit most művelsz, a topic teleszemetelése, semmi más... A véleményed a szűklátókörűségből, szemellenzősségből, és a szándékos félreértelmezés mellé rakott kötekedésből fakad, teljesen nyilvánvaló. Innentől kérlek kímélj meg bárminemű választól. Köszi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5344) worxland válasza Rick4 (#5343) üzenetére


worxland
addikt

Érveid megint lehengereltek.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5345) #95590400 válasza worxland (#5338) üzenetére


#95590400
törölt tag

gyanítom a méretezés annyi volt a táp esetében, hogy megadta az fsp-nek a méreteket, a csatik számát, kiosztását, hosszát, stb. na meg az árat. az alaplap esetén meg mondjuk a foxconn-nak ugyanezt.
a ventiben sem láttam benne nagy csodát.
kétlem, hogy jelen esetben irdatlan különbség lenne egy tucatalaplap, egy szimpla hp/dell vagy egyéb desktop gép meg egy microserver összetevőinek minősége, ne adj isten származási helye között.
arról nem is beszélve, hogy összesen átlagban egy 60 wattos, hőt alig termelő kisgépről beszélünk. innentől miről is beszélünk...
ha már tervezés, a kialakítása viszont sallangmentes, funkcionális.

[ Szerkesztve ]

(#5346) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Valaki esetleg talált már Win10 frissítés után működő hálózati kártya meghajtót N40L-hez? Akármit találtam eddig a neten, mindenre azt mondja, amióta frissítettem Win7-ről Win10-re, hogy hálózati kábel nincs bedugva. Azóta egy wifi usb dongle-vel használom, de a távoli hozzáférésen és a videók steamelésén is azért erősen meglátszik a dolog, nagyobb fájlok mozgatásának meg inkább neki sem merek így állni...

p

[ Módosította: radi8tor ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5347) parandroid válasza parandroid (#5346) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sry, N40L.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5348) radi8tor válasza parandroid (#5347) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem oszt vagy szoroz szerintem (csak CPU-ban különböznek az alaplapok), de javítottam.

⭐ Stella

(#5349) worxland válasza parandroid (#5346) üzenetére


worxland
addikt

Firmware-t frissítettél?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5350) radi8tor válasza worxland (#5349) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

BIOS-ra gondolsz? :)

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.