Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59023) SupernovaHUN


SupernovaHUN
csendes tag

Sziasztok! Úgy gondoltam megosztom veletek életem első gépház moddingját! :)

Tulajdonképpen a szükség és a pénzhiány miatt kezdtem el fejben tervezgetni a dolgot. Megkerestem a legnagyobb gépházat a házban, és meglestem, hogy mit lehetne kezdeni vele.
Nos, ő lenne az, az eredeti állapotában, benne egy kiöregedett Win XP-s PC :D

Nos, tehát elkezdődött a nyári szünet, nekifogtam. Azt már tudtam, hogy előre legalább egy 12 centis ventilátort szeretnék, a bibi csak az volt, hogy mint azt alább láthatjátok, gyárilag csak két 8 centis ventit fogad a kuckóm.

Szóval fogtam a vonalzót, filcet, fémvágó ollót, csiszolót, és kivágtam egy tisztes hatszög alakot, illetve kivágtam a lyukakat a ventilátor csavarjainak, mivel szerettem volna jól dolgozni, elment rá egy délutánom, de estére elkészültem, felraktam a ventit, és örömmel konstatáltam: majdnem tökéletes lett :DD

Igaz, itt még nincs kivágva a fém, de csak ilyen képem volt, bocsi :P

Na de a munka ment tovább. A merevlemezállványt kiszedtem, és kezdődhetett az előlap farigcsálása. Itt volt egy jó nagy gyártói hiba, ugyanis az elülső venti friss levegőt csak az előlap alján kivágott kicsike lyukon kaphatott, úgyhogy a 12 centis venti elé egy jókora lyukat terveztem vágni, na ekkor ért egy jókora meglepetés, hogy az előlap több részből állt, és ki lehetett pattintani azt a darabot, amin a bekapcsológomb volt, és amit én le akartam vágni :D

Volt már előkészítve egy jókora rácsdarab, amit most szépen méretrevágtam, és megnéztem, hogy áll. Hát így:

Innen úgy látni, hogy egyenetlen a rács, ami igaz is, de a valóságban nem látszik, szóval nincs para :)

Na de ezután következett a bekapcsológomb új helyre rakása. Erre az egyik 5,25-ös fedelet jelöltem ki. Vettem egy vandálbiztos, kék ledes gombot, és eldöntöttem, hogy újraindító gomb nem kell, azt kihagyjuk. Maradt még a vinyó működésjelző LEDje. Kifúrtam egy nagyobb és egy kisebb lyukat, a legnagyobb fúrófejem pont akkora volt, mint ami kellett, szóval tökéletes kör alakú lett :D Erről sajnos nincs képem :/

Ezután még valamit kezdenem kellett a floppy nyílással, tekintve, hogy manapság már aligha lesz rá szükségem :D
Gondolkodtam is jó ideig, aztán arra jutottam, hogy hát igen, ezt ki kell vágni. Na az egy művészet volt. Fél napom + egy délelőttöm ráment, de sikerült :DD

És ezzel hivatalosan is a farigcsálás végére értem, jöhetett a festés! Lerongyoltam a boltba, és megvettem az első noname matt spray festéket. A gond csak az volt, hogy még életemben nem festettem ilyen festékszórós izével. Kicsit megtisztítottam a gépház felületét benzinnel, és fogtam magam, lefestettem. Az előlap olyan rondára sikeredett, hogy azon háromszor át kellett mennem, hogy szép egyenletes legyen.

Mint látjátok, az eredetileg sötétszürke oldalak, világosszürke előlap mind feketére lettek festve, illetve az előlap díszkerete sötétszürkéből ezüst színre váltott.
Megvártam, míg megszáradt, összeraktam mindent, belepakoltam a számítógépem alkatrészeit, itt még volt egy apró bökkenő, hogy a ház kábelei rossz állapotban voltak, és hát a bekapcsgombot csak össze kell kötni az alaplappal nem? Kerestem egy donor gépházat, találtam is egy selejtezett darabot, ami mellesleg egy CM Elite 344, abból kiszedtem a szükséges kábeleket, belekapoltam az új házikóba, mindent a helyéreraktam.

És elindítottam. És bekapcsolt az a szép kék LED gomb. És elindult a gép. Rohadt jó érzés volt :D

Köszönöm, hogy végigolvastad! :)
Dávid

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.