Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57951) LLKobe válasza Sebestyen01 (#57949) üzenetére


LLKobe
veterán

Mert látom csak te vagy itt, aki oszthatja az észt. :U Teljesen igaza van a kollégának, átlag usernek felesleges a mechanikus bill. Sőt, valóban hangos is.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#57952) olle válasza LLKobe (#57951) üzenetére


olle
senior tag

Jó mind1 kinek a pap kinek a paplan. Igen a hangosságra gondoltam elsősorban. Ha család vagy mondjuk barátnő van a környéken erősen zavarja őket a kattogás :D De érdekes módon csak a nőket :D

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#57953) schray válasza Bnorbu (#57943) üzenetére


schray
tag

Ez komoly! Ki kell próbáljam :D Az alaplapon is lenne pár dolog, amit szívem szerint átfújnék fehérre... :)

@Többiek: használjátok az OFF TOPIC opciót!!!
Amúgy van létjogosultsága a mechanikus billentyűzeteknek, tényleg nagyon jók, viszont átlagfelhasználásra nem hülyeség egy jó minőségű, olcsóbb membránost venni. Én sokkal boldogabb vagyok az ergonomikus MS Sculpt billzetemmel, mert sokat írok és a sculpt nagyon kényelmes. Játszani meg egy Tracer keypad van, kevesebb terhelést kap, mintha írásra is használnám és kényelmes használni. Ugyanennyiért csak egy alap mechanikusat vettem volna kb...

71% víz

(#57954) schray válasza olle (#57952) üzenetére


schray
tag

Amúgy - tökéletesen egyetértek, a női nem és a billzet zaja nálam is okozott gondokat, viszont - részben tévedsz, mert sajnos a membránosok pár hónap után megkophatnak és a gombok holtjátéka miatt még hangosabbak is lehetnek, mint egy mechanikus.. másrészt mechanikus és mechanikus között is van különbség, a cherry brown kapcsolós pl nem klattyan és egész csendesen jár... de egy kisebb vagyon, casual gamereknek felesleges, netezgetni meg írni jobb egy multimédiás, ergonomikus, vez.nélküli...

[ Szerkesztve ]

71% víz

(#57955) Sage83 válasza Bnorbu (#57941) üzenetére


Sage83
aktív tag

Hali!!

Szerintem patika lett,grat hozzá!!! :C

(#57956) Bnorbu válasza Sage83 (#57955) üzenetére


Bnorbu
tag

Koszonom :)

schray: jo moddolast :D

[ Szerkesztve ]

(#57957) Atke válasza KAMELOT (#57939) üzenetére


Atke
senior tag

1 dollár.... azt azért nem hiszem

(#57958) Zolka75


Zolka75
tag

Szevasztok bár az én vasam ugyan nem néz ki olyan durván mint amiket itt láttam tőletek de azért megmutatom , és mentségemre szóljon hogy a ház egy Cooler Master N300 as és kicsit tudom zsúfolt is de
ugye mindenki saját kölykére a leg büszkébb , kritikát és javaslatot elfogadok , de azért csak óvatosan :DD
no és a kép

Zolka, Galaxy A5

(#57959) abridabri válasza Zolka75 (#57958) üzenetére


abridabri
veterán

Szerintem kihoztad a maximumot ebbol a hazbol ,ugyes :K

(#57960) olle válasza Zolka75 (#57958) üzenetére


olle
senior tag

Kötegelő extravaganza :C mondjuk ritka szerencsétlen helyen van a kártya csatlakozója. :D De ügyes átlátható. :) :R

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#57961) juve600 válasza olle (#57960) üzenetére


juve600
nagyúr

jó hogy nem a dvi csati mellé rakták a tápcsatit :D :D :D

(#57962) #77081088 válasza olle (#57960) üzenetére


#77081088
törölt tag

Szerintem meg így nem húzza fölösen a nyákot a tápkábel.

[ Szerkesztve ]

(#57963) schray válasza #77081088 (#57962) üzenetére


schray
tag

Pedig pont jó nehezebb kártyáknál, ha fentről kötöd be, nem fog lehajlani a sarka :DD

@Zolka75: Le a kalappal a profi kábelmenedzsment előtt :R

[ Szerkesztve ]

71% víz

(#57964) Petyyyyy válasza Zolka75 (#57958) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tiszta és rendezett, teljesen rendben van. :)
Annyit talán változtatnék a helydben, hogy a sárga kötözők helyett feketével csinálnám.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#57965) Zolka75


Zolka75
tag

:C :R Szevasztok köszi urak , meg próbáltam kihozni amit tudtam , pedig ez az első olyan gép amibe
úgy igazából ( rendet raktam ) a régebbiekben csak úgy be voltak szórva a zsinórok mint a szalma :D
de ez most ugye az első normális gépem gondoltam legyen rend :K de ha itt a szakértők is
azt mondják rendben van akkor megnyugodtam :R :C

Zolka, Galaxy A5

(#57966) schray válasza Zolka75 (#57965) üzenetére


schray
tag

A következő lépcső meg legyen olyan ház, ahol el tudod vezetni a cuccost az alaplaptálca mögött, meg egy moduláris táp és még patikább lesz :)

71% víz

(#57967) Zolka75 válasza schray (#57966) üzenetére


Zolka75
tag

jelenleg kiapasztottam az erre fordítható büdzsét :D de ahogy mondani szokták rajta van a listán :K

Zolka, Galaxy A5

(#57968) schray


schray
tag

Nem tudom mennyire off, ha az akkor elnézést kérek, de szeretném kikérni a véleményetek egy vizuális hatást illető kérdésben :DD

Hamarosan új processzorhűtőt szerelek be és lesz egy rakás különféle ventillátor is itthon. Eléggé tanácstalanná váltam, hogy melyiket hova szereljem be a legjobb esztétikai és színkoordinációs élmény érdekében :DDD Egy-két venti eladására és új vételére még nyitott vagyok, de nagy mérvű átalakításba most nem mennék bele.

Szóval adottak a következő hardverek:
Fractal R4 ház
Asus H87Pro (sötétbarna, majdnem fekete alapon halványsárga portok és bordák)
Crucial Ballistix Ram modulok (2db, sárgák ezek is)
Thermalright Silver Arrow SB-E hűtő
Gigabyte 970Xtreme kártya (backplate van, a Windforce logó és a ventik körüli gyűrűk állítható RGB színben világítanak)

Több LED szalag, mindenféle színben (fehér, kék, zöld, narancs van kéznél)

Egy rakás ventilátor:
2x be quiet pw2 14cm (fekete/fekete)
2x lepa bol.quiet red 12cm (fekete, piros led)
2x thermalright ty143 14cm (12es furathely, piros keret, narancs lapátok)
1x enermax cluster 14cm (fehér/fehér, fehér leddel)
1x phantex ph-f140hp II 14cm (12es furathely, fehér/fehér)

A ház 2db 12/14es ventit fogad elől, ezekből semmi se látszik, úgyhogy ide vagy a be quieteket vagy a piros-narancs thermalrightokat gondoltam. Alulra a táp mellé fér egy 12/14, ebből csak akkor látok valamit, ha megfelelő szögből nézem, de pl egy fehér LED-es lehet egész jól kirajzolná a videókártyát.
A gép hátuljába egy 12/14-es megy, ezen a téren tanácstalan vagyok.
Felülre két 12/14es megy, de a furathelyek elég idiótán vannak kialakítva, így a 12es furathelyű 14centis ventik nem mennek fel ide - drótozás vagy egyéb elegáns megoldások most nem játszanak :D A 12esek se néznek ki túl jól az üres résszel körbe, így ide inkább 14est raknék. Jelenleg a két be quiet vagy a két thermalright menne ide, de ha veszek még egyet az enermax clusterhez, párban felmehetnek, megintcsak érdekes hatása lenne a felülről jövő fehér fénynek.

Illetve ugye három venti megy magára a hűtőre, 12es rögzítőkapoccsal, de méreteiből adódóan a 12es furathelyű 14centis ventik néznének ki jól rajta. Személy szerint a fehér Phantekset tenném ide és a másik két oldalára semmit - vagy megpróbálni a 2x lepa-t... hm, nem tudom... :F

Kérdésem tehát:
Ti hogy rendeznétek a cuccokat? Esetleg mit adnátok el / vennétek helyette?
Melyik színes LED szalagot és hova tennétek be?

Köszi előre is annak aki ezt a sokat végigolvassa és leírja az ötleteit! :R

Itt egy kis illusztráció a fent tárgyalt dolgokhoz segítségképp:

[ Szerkesztve ]

71% víz

(#57969) abridabri válasza schray (#57968) üzenetére


abridabri
veterán

Ha a kinezet a fontos szamodra ,es nem baj ha kicsit hangosabbak a ventik mint a BQ , akkor mindenkeppen Enermax TB Apollish ventit raknek mindenhova, van 12-18cm meretben . Brutalisan jol neznek ki. Nekem van 2db 18asom ,es nem gyozom csodalni oket ha megy a gep :C

(#57970) nandi17


nandi17
tag

meg van a következő projekt
valahogy meg kellene oldanom elhelyezését :DDD
csak nem tudom hogy lásitana ralyta a riser kábel
meguntam h mindig a csúnyább felét látni a vidókártyáknak :(((
HDD foglalatot kivenném ,kártya teljesen a lap mellet lenne ,

(#57971) shteer válasza nandi17 (#57970) üzenetére


shteer
titán

1 órája olvastam, most dekódoltam tudat alatt:

lásitana ralyta = lassítana rajta

..szerintem jónak tűnik

(#57972) olle válasza shteer (#57971) üzenetére


olle
senior tag

:R Napok óta nem tudom hol a helyem :DD Végre nyugodtan alhatok.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#57973) nandi17 válasza shteer (#57971) üzenetére


nandi17
tag

elnézést kérek ha valamit nem jól irtam le
de nem magyar az erősségem

(#57974) DR|FTK|NG válasza nandi17 (#57973) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ahogy egyik ismerősöm mondja:
Három dologból soha sem voltam jó: matematikából és hejesirásbol. :DDD

A gép az jó lesz, a ventin levő piros matricát is át kéne színezni.

(#57975) zolee5016 válasza schray (#57968) üzenetére


zolee5016
őstag

Ti hogy rendeznétek a cuccokat? Esetleg mit adnátok el / vennétek helyette?
Melyik színes LED szalagot és hova tennétek be?

Minden válasz szubjektív,a hsz-adó szempontjából.....A ti hogy csinálnátok kérdésre meg kérdezek.: A mi gépünk vagy a tied?...csakmert én a képeken szerepelő cuccok 90%-át kukáznám......
Ha elemekről darabokról kérdeznél haladósabb lenne a dolog,de egy egész gépről..... :U

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#57976) shteer válasza nandi17 (#57973) üzenetére


shteer
titán

Semmi gond, nem ártó szándékkal javítottam.

..szerintem jónak tűnik

(#57977) lotTóni válasza zolee5016 (#57975) üzenetére


lotTóni
tag

Szigorú vagy,de minden szavaddal egyetértek.

Valami lehet a levegőben,az utóbbi 1-2 hétben nem egy olyan gépet volt alkalmam látni ami kikapcsolt állapotban is repked.Szükséges ventilátor mennyiség + 2 a fiókba szvsz.

....two beer or not to be....

(#57978) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok, szeretnem a velemenyeteket kerni, elso ilyen munkam, szerintetek rendben van? Holnap este erkezik meg elvileg a Gigabyte Windforce GTX750 Ti OC.

Lenne egy kerdesem meg, a haz Zalman Z3 Plus, van egy IDE-s LG DVD RW-m feher szinu, ti beletennetek a hazba? Most nincs penzem mar ODD-re...

(#57979) drunkyboy válasza lotuska (#57978) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Szépen elrendezted, a lehetőségekhez mérten. Én még a maradék tápkábeleket hátra eldugnám valahova a vinyók mögé, valamint a procihűtő ventijét elforgatnám, hogy a vezetéke alul jöjjön ki, így nem látható az sem, de amúgy szép.
ODD az felhasználótól függ, ha nem használod gyakran (mint manapság általában), akkor nem kell és a kinézet is jobb lesz kívül belül.

[ Szerkesztve ]

(#57980) Sebestyen01 válasza lotuska (#57978) üzenetére


Sebestyen01
őstag

3k egy satas DVD író, ides cuccot már kukába max.

(#57981) zolee5016 válasza lotTóni (#57977) üzenetére


zolee5016
őstag

Szigorú vagy,de minden szavaddal egyetértek.

.

:))

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#57982) schray válasza zolee5016 (#57975) üzenetére


schray
tag

Tudom, hogy szubjektív, de gondoltam meghallgatom a véleményetek. Jól jöhet... Például egyszer megpróbáltam narancs és kék világítást kombinálni, a fotókon jól néz ki a két szín megy egymással... csakhogy ha keveredik a fényük csúnya rózsaszínes lilás árnyalatot kapsz, erre már a gyakorlat mutatott rá... :O

És az én gépem, de a vélemenyetekre vagyok kíváncsi, szóval írd le nyugodtan miért kukáznád a cuccok 90%-át! Viszont ésszerű keretek közötti javaslatokat várok... nyilván megtehetném, hogy a hardverek nagy részét kidobom és építek egy új gépet valamelyik krait alaplapra, csak fekete, fehér és ezüst elemekkel... valóban nagyon jól nézne ki és ízlésesebb is lenne. De ennyit most nem akarok költeni, inkább a hozzámkerült cuccokból kihozni valamit.

@lotTóni - amikor 30+ fok van a szobában, akkor nincs olyan, hogy felesleges ventillátor. Amúgy meg van vezérlő, attól, hogy be van szerelve a gépbe, nem fog folyton járni. (az meg a másik, hogy említettem: egy-két dolog eladásában, lecserélésében benne lennék, ha indokolt.)

Amúgy jogos, konkrétabb kérdéssel is előállhattam volna, de egyelőre halvány elképzelésem sincs, hogy mit merre rakjak... majd ha hozzámkerül minden, kipróbálgatok több verziót, de gondoltam pár tanácsot begyűjtök addig is, hogy megspóroljak néhány felesleges kört... mindegy.

[ Szerkesztve ]

71% víz

(#57983) lotTóni válasza schray (#57982) üzenetére


lotTóni
tag

Nos,a hatékonyságot helyezném a mennyiség elé prioritásban.
Másrészről meg 30+ fokos szobában nincs az a ventilátor,amely csodát tudna tenni.

....two beer or not to be....

(#57984) schray válasza lotTóni (#57983) üzenetére


schray
tag

Csodát nem, csak a természeti katasztrófát enyhíteni :D (amúgy most van 22 fok átlag és terhelés alatt 70 fokok... ha jobb hűtéssel elérhetek 10 fokkal kevesebbet, akkor nyáron 30fokban se lesz talán gond)

Amúgy vízhűtést nem akartam, sokáig fontolgattam, de nem szeretnék belevágni, a silver arrow meg a léghűtések között azért már talán hatékonynak nevezhető :)
A pozitív nyomást szeretném fenntartani, így az erősebb ventiket tenném a három befúvó helyre, amiből csak egy van látható helyen, így csak annál "kell" az esztétikával foglalkozni, szerintem ez belefér,mint kompromisszum. Szóval konkretizálva a kérdéseim: a lehetőségek közül melyik ventillátort tennétek alulra a táp mellé, folyamatos befúvásra üzemelve?

A kifúvó oldalon meg hőmérséklet függvényében vezérelve terveztem a ventiket, hogy megmaradjon a pozitív nyomás és itt mind a három hely látható, így ide szeretnék valamilyen esztétikusabb kombinációt, pl fehéreket, vagy két fehér-egy piros kombináció... de nem tudom, hogy fognak kinézni, ilyet még nem csináltam. Két fehér enermax felülre és egy piros lepa hátulra? Két lepa felülre és egy enermax hátulra? Esetleg mindhárom fehér vagy piros? Esetleg teljesen máshogy?

A harmadik kérdés, hogy melyik ventit lenne érdemes a silver arrow-ra tenni. Átlagos méretű RAM moduljaim vannak és csak kettő, így talán mind a három helyet ki tudom használni rajta. Viszont nem tudom mennyire lenne hatékony, ha nem három ugyanolyan és azonos fordulatszámon dolgozó venti van rajta... Szóval vagy vennem kell valamit még, vagy nem lesz rajta három. Mondjuk egy Phanteks középen? Vagy két piros 12centis lepa a két oldalán?

[ Szerkesztve ]

71% víz

(#57985) lotTóni válasza schray (#57984) üzenetére


lotTóni
tag

10 fokot semmiképpen nem tudsz faragni csupán ventilátorokkal.Főleg nem a procin.A Silver Arrow jó hűtő ez tény.Első körben talán 2 (3) bitang static pressure ventivel támogatnám meg a cpucooler bordát.A procipaszta megválasztása is jelenthet 1-2 fokot.Az alufeszelés is hozhat a konyhára (már amennyiben alapon használod)
Aztán a házon belül tennék egy alapos rendet.A szabad légáramlás útjába ne álljon semmi.Pl. moduláris táp nagy előny.
Hogy ezek után mennyi és milyen ventit teszel be,szíved (és füled) joga.

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#57986) schray válasza lotTóni (#57985) üzenetére


schray
tag

Elmentünk javában léghűtés témába, nem erre irányult a kérdésem, de legyen...
Arctic MX-4 megy alá, meg egyelőre megpróbálkozok egy Phanteks PH-F140HP-vel, aztán ha nem lesz elég, akkor Thermaltake Riing talán, még meglátom. A zaj... hja, szép és jó lenne, ha csendes lehetne mindig, tapasztalataim szerint több, jó, de erősen leszabályzott venti jobb kompromisszum, mint kevés, csendesnek mondott, de max fordulaton még sem annyira az...
A házban rend van, max az alsó winchesterketrecet lehetne felszámolni. A jelenlegi hőfokok inkább abból fakadnak, hogy a zalman cnps10x optima nem i7re való és ráférne az újrapasztázás erősen, illetve a 970 is erősen befűt, a hűtést anno egy 650hez állítottam be, ezért is a ventivásárlás és a dilemmázás mi merre legyen.

71% víz

(#57987) lotTóni válasza schray (#57986) üzenetére


lotTóni
tag

"Elmentünk javában léghűtés témába"
A raklap ventilátor melyik témába vág?

Mint említettem,nem a ventilátor mennyisége lesz a megoldásod.De ahogy gondolod.
A 2 fő fűtőelemet kellene valahogy reguláznod.A procit már kitárgyaltam az előző postban.A vga-t szándékosan kerültem el.Nem foglalok állást,mivel nem ismerem a 2 típust.

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#57988) schray válasza lotTóni (#57987) üzenetére


schray
tag

Mert nem azt kérdeztem, hogy milyen ventit vegyek, hogy hűvösebb legyen, hanem az innen-onnan hozzám kerülő, már adott ventikkel, kifejezetten kinézet szempontjából mit tudok kihozni. És mindenféle okosságot hallottam már tőled, de ez az egy kérdés, amire még egyetlen gondolatot sem mondtál... :U

Amúgy köszi a tanácsokat, de elég egyértelmű a helyzet hűtés szempontjából, ezért nem is a léghűtés topicba mentem: beteszem a silver arrow-t, meg elrendezem a ventiket pozitív nyomásra, a csendesebbek mennek befúvónak, mert többet fognak üzemelni, amelyiknek meg nagyobb a statikus nyomása, az megy a bordára. Azon gondolkodok csak, hogy szín, méret és alak szempontjából ilyen öszvér felhozatalból, hogyan lehetne valami olyat kihozni, ami nem emlékeztet egy barokk karácsonyfára a kínai piacról...

Egyébként volt már korábban ilyen sok venti a gépben, kevésbé minőségiek, picit zajosak, de mégis HATÁROZOTTAN javított a helyzeten. Nem is értem miért írod, hogy a ventik ne lennének megoldás... Azt bőven el fogják érni, hogy nem lesz semmi 80 fok felett tartósan se a gpu, se a cpu... és erre most a rendszerem a jelenlegi hűtővel és három ventivel nem képes ha 30fok az ambiens = megoldás. De most már sokadjára, de utoljára leírom: a kérdés nem ez volt.

[ Szerkesztve ]

71% víz

(#57989) elfelejtette válasza lotTóni (#57987) üzenetére


elfelejtette
veterán

"Mint említettem,nem a ventilátor mennyisége lesz a megoldásod."
Pont ezt próbálom megértetni én is egyik haverral, aki az alapján akar házat venni, hogy beleférjen 8db venti... Mondtam neki, hogy eleve olyan házat vegyen, ami a tesztek alapján eleve jól teljesít kevés ventivel is, ÉS arányosan jobban teljesít még plusz 3-4 ventivel. Már ha ennyire melegedő alkatrészei vannak/lesznek.

Tényleg, egyébként mi az értelme a pozitív nyomásnak? Nem fog kavarogni a házban a pluszban benyomatott levegő? Én eddig azt hittem, hogy a negatív nyomás a jó, mivel az egyértelműen irányítja a levegőt a nagyobb teljesítményű kifúvó ventik irányába...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#57990) schray válasza elfelejtette (#57989) üzenetére


schray
tag

Ebben igazatok van, és talán én fogalmaztam ködösen, mert mintha senki se értené a kérdést... Egyetértek, hogy egy jó házban kb három venti, két friss levegő, egy elöl, egy meg a videókártya felé, meg egy kiszellőztető bőven elég kell legyen, és plusz öt nem fog érdemben segíteni, ha a három se éri el a célját... Ez tény... Namost nálam ebből a háromból eddig EGY volt beépítve és most érkezik egy rakás, van amit vettem, van amit kapok. ADOTT még egy raklap venti, amik ha már itt vannak, felhasználnám őket valahogy, nem egy ledes közülök, szóval design szempontjából is bemehet a házba, van vezérlő, hogy leszabályozzam és ne legyen zajos. Csak ekkora hűtőm még nem volt, nehéz körülötte szerelni, nem akarok 25 verziót végigpróbálni, ezért érdeklődtem, de már látom, hogy hiba volt...

Pozitív nyomás: Nem telik meg porral két hét alatt a ház, mert csak azokon a nyílásokon áramlik be levegő, amik előtt van porszűrő (már ha ésszel rakod össze) Kavarogni nem fog jobban, mint negatív nyomásnál. Negatív nyomásnál minden szabad résen, nyíláson áramlani fog be a levegő, egy rakás porral egyetemben. Másfél év alatt egyszer kellett takarítanom a gépház belsejét sűrített levegővel, akkor se azért, mert annyira poros volt, csak csináltam pár fotót... :DDD A porszűrőkről ellenben kéthetente levakarok egy falka macskát kb...

[ Szerkesztve ]

71% víz

(#57991) lotTóni válasza schray (#57988) üzenetére


lotTóni
tag

A kinézet az a része a dolognak,ami csak és kizárólag téged érint.Te használod,Te nézed.A saját véleményem fogalmaztam meg,a döntés a tied.Ebben nem foglalhatok állást,mindennemű okosság mellett.

De most már sokadjára, de utoljára leírom: a kérdés nem ez volt.

A kérdésedre fent a válasz.
Houston kiszáll.

....two beer or not to be....

(#57992) schray válasza lotTóni (#57991) üzenetére


schray
tag

Megkérdeztem egy nyilvános fórumon... (egy topicban, ahol a gépeink KINÉZETÉT mutogatjuk egymásnak és erről beszélgetünk)... célzottan utaltam rá, hogy érdekel a véleményetek... már mérne foglalhatnál állást?! uramatyám... :C

"Houston kiszáll" - A döntés a Tied. :DDD

[ Szerkesztve ]

71% víz

(#57993) lotTóni válasza schray (#57992) üzenetére


lotTóni
tag

Látod,erre számítottam.Cinikus lettél a segítségre.

Akkor leírom még egyszer :

Nem száz ventilátor fogja megoldani a melegedő komponensek problémáját.De szíved joga.A kinézet meg olyan lesz,amilyen lesz.Ha neked teszik....
Megépíted,belinkelsz róla egy képet és örül a topik is,meg Te is.

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#57994) olle


olle
senior tag

Sziasztok Srácok.

A videókártyát szeretném át festeni. A garanciát szerintetek ez mennyiben befolyásolja?

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#57995) schray válasza lotTóni (#57993) üzenetére


schray
tag

Most nem azért, de megkérdeztem, hogy milyen színre fújjam a lakást, hogy menjen a függönyhöz, te meg elmagyaráztad, hogy ez nem segít a penészedésen és ablakot kéne cserélnem.
Az tökéletesen igaz és teljesen használhatatlan,hogy megállapítod "olyan lesz, amilyen lesz".

Cinikusságot félretéve, nem javasoltál semmi rosszat - bár az alulfeszelés nekem kizárt dolog - csak nem értem, hogy ha már vetted a fáradtságot, hogy ennyit írj, miért nem mondtad el a véleményed a kérdésről, például valami ilyesmit, hogy "én próbáltam fehér-piros ledes kombinációt, nem jött be, mert a fehér elnyomta a pirosakat, inkább menj full fehérrel és a lepa-k helyett próbáld meg az xy ventit, a phantekset meg semmiképp se rakd hátra, mert a borda teljesen kitakarja" Vagy valamit, ezt most kitaláltam, fogalmam sincs, hogy a fehér elnyomná-e a pirosat, mert még nem próbáltam... igen, mindenkinek más az ízlése, de azért lehet róla beszélgetni. Nyilván nem fogok senkinek se nekirontani, hogy márpedig hülyeséget mond, mert nekem nem úgy tetszik. Épp hogy fogalmam sincs mi tetszene, és nem akarok ötvenszer átszerelni, ezért gyűjtenék javaslatokat. Ha nincs, ne írj, de ne lepődj meg ha cinikusak az olyan segítségre, amit nem kértek és nem tartozik a témához.

De mondom, valószínűleg nem fogalmaztam meg jól mit szeretnék, elnézést ezért. :) Komolyan. :B :R

Hagyjuk is, megoldom. Köszi a véleményeket, majd hozok képet. :))

71% víz

(#57996) tailor74 válasza olle (#57994) üzenetére


tailor74
őstag

Elég rendesen... konkrétan ugrik a gari. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#57997) olle válasza tailor74 (#57996) üzenetére


olle
senior tag

Igazándiból csak a venti burkolatot kéne. Ez olyan mint az aftermarket vízhűtés. Vagy lehet hogy rosszul látom a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#57998) schray válasza olle (#57997) üzenetére


schray
tag

Ha tönkremegy később és beviszed így, megmondják, hogy a festékszóró befújt valamit, ami túlmelegedett. Ha azt mondod, hogy esélytelen, mert leszedted a burkolatot, akkor szakszerűtlen szétszerelés... bukta mindenképp, hacsak nem extra jófejek... :(

71% víz

(#57999) olle válasza schray (#57998) üzenetére


olle
senior tag

:DD Szerintem egy gariztatásnál észre sem vennék hogy más a színe. :D

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#58000) bombibmw válasza olle (#57994) üzenetére


bombibmw
veterán

Ugrik a gari, legalábbis akkor, ha a hűtőn van csavarmatrica.
Vagy nem szeded le a hűtőt és kitakarsz mindent, bár ez nem 100%-os megoldás.
Ha ilyennel fújod le, később el tudod távolítani.[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.