Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7401) Backrau válasza nOvOp (#7400) üzenetére


Backrau
aktív tag

Na majd megnézem hétvégén, de ha jól emlékszem azért nincs bekapcsolva, mert nagyon önállóan szeretné kezelni a beltérit.

(#7402) peanar válasza molnar28 (#7395) üzenetére


peanar
senior tag

A tiéd is ki-be kapcsoláskor kattan egy "jó" hangosat?
Kicsit olyan képcsöves tv feelinget ad.
Volt ma egy kifagyása a tévének, kikapcsolt állapotban egyszer csak eltűnt a kikapcsolt állapotot jelző fény és nem reagál a távirányítóra semmit, csak áramtalanítás hozta helyre. Nálad volt már hasonló?

A vodafone mediacard-ra esetleg valaki?

(#7403) rainman72 válasza peanar (#7402) üzenetére


rainman72
nagyúr

A kattanás az ilyen,meg van más márkánál is pl TCL.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#7404) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Vásároltam a BB topickban említett 65-ös hisense tv-t, teljesen jól működik viszont 1db halott pixel van rajta, elég feltűnő helyen.

Ez mennyire elfogadott jelenség ezeknél?
Cserélik emiatt vajon vagy javítják?

(#7405) grafnet válasza Benhill (#7404) üzenetére


grafnet
veterán

Szia,

Gondolom a 14-30-60 napból már kicsúsztál.

Hívd fel a szervizet és megmondják.
Kereső alapján: GTK-s lesz, csereutalványt adtak a kollégának.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#7406) captainnemo


captainnemo
aktív tag

Sziasztok, van tapasztalat a vidaa plex klienssel kapcsolatosan? A DD, DTS hang bitstreamen kimegy, az fps-t is jól váltja, viszont a legtöbb video anyag rángat. A streaming alkalmazások jónak tűnnek. Külső megoldást használok, de egy-egy frissítésnél mindig ránézek, hogyan áll a tv belső megoldása.

(#7407) enginev3.0 válasza captainnemo (#7406) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én használom

Eleinte volt néha rángatás filmek közben
Mostanra elmúlt
Bár csak 720p-ket nézek rajta

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7408) SunMount3r válasza captainnemo (#7406) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én ugyan csak max FHD-t szoktam vele lejátszani (mert ennyit bír a TV dekódolni), de rángatni nem szokott. TV típus függő is lehet, hogy mennyire jó rajta amúgy. A mozgás folyamatosság hiánya pl. nálam előjön, ha lassan svenkel a kamera oldalra, szerintem ez egy külső lejátszóval jobb lenne.

(#7409) Benhill válasza grafnet (#7405) üzenetére


Benhill
senior tag

GTK az micsoda is? Mindjárt rákeresek, de ezt most hallom először.

Határidőben benne vagyok, tegnapelőtt vettem át.
emagos vásárlás. Ne emagot keressem akkor inkább, hanem a hisense szervizpartnert?

(#7410) kispal87 válasza captainnemo (#7406) üzenetére


kispal87
aktív tag

A "közvetlen lejátszás engedélyezése" mellől vedd ki a pipát és nem fog szaggatni.

(#7411) djhir válasza Benhill (#7409) üzenetére


djhir
tag

Én a helyedben azonnal visszavinném, de mi az a BB topik? Egyébként én is az Emagnál vettem a 55U7HQ-t a Westendben, és kérés nélkül kivették a készüléket a dobozból, hogy lássam a képernyő épségét.

(#7412) tigribigri válasza Benhill (#7409) üzenetére


tigribigri
kezdő

Én Gazdasági Totál Kár-ra tippelnék GTK feloldásban :)

(#7413) grafnet válasza Benhill (#7409) üzenetére


grafnet
veterán

Igen, tigribigri megmondta.

Ha még benne vagy a 30 napban, akkor el tudod dönteni mennyire zavar.
Ha zavar küld vissza!
Ne a szervizzel foglalkozz, mert az hónapok...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#7414) SunMount3r válasza kispal87 (#7410) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A miért is segítene? Akkor meg a szerver fog enkódolni, azt meg biztos nem akarja.

(#7415) kispal87 válasza SunMount3r (#7414) üzenetére


kispal87
aktív tag

Nekem segített! Valószínű pont azért nem szaggat mert nem a TV erőlködik vele.

(#7416) enginev3.0 válasza SunMount3r (#7414) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mert a szerver átalakítja olyan formátumra az mkv-t amit a tv jobban szeret

Ez a folyamat amúgy annyira nem erőforrás igényes

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7417) SunMount3r válasza enginev3.0 (#7416) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tényleg csak ennyi lenne, nincs átkódolás? Mondjuk fura, hogy pont a legelterjedtebb mkv konténer fog ki egy mai TV-n.

(#7418) SztiviVander válasza SunMount3r (#7417) üzenetére


SztiviVander
őstag

de, atkodolja. es a kontener egy dolog, nem azzal van a baj hogy mkv hanem azokkal a levelekkel meg kodekekkel meg a sok.1-es hangsavokkal ami az mkv kontenerben lehet.

(#7419) captainnemo válasza SunMount3r (#7414) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Persze, hogy nem "akarom", hiszen egy 4K felbontású film röptében transzkódolása brutálisan erőforrás igényes. Apple TV-t használok amúgy már évek óta, csak érdekességképpen nézek néha ráa dologra mennyire működik. LG WebOs-en jól működött a plex, attól eltekintve a DTS hangot nem engedte ki. De amúgy ott sem használtam a tv lejátszási képességeit. Ez az egész kizárólag kíváncsiságból érdekel. Mondjuk tényleg szánalmas, nem képesek rendesen megoldani.

(#7420) SunMount3r válasza SztiviVander (#7418) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor csak jól gyanítottam. Bár nekem még mindig kicsit átláthatatlan a Plex működése, mert nekem pl. a server-en ki van kapcsolva az átkódolás engedélyezése, de úgy látszik nem elég csak ott. Eléggé belépő Hisense TV-nk van amúgy és a Közvetlen adatfolyam, lejátszás be van kapcsolva a kliens-ben, de ilyen akadós gond eddig nem volt vele. Legfeljebb a nagyon nagy bitrátás videókkal, mert 2.4GHz-es Wi-Fi-n lóg, az pedig már nem bírja el, lehet ott is ez a gond?

(#7421) kispal87 válasza SunMount3r (#7420) üzenetére


kispal87
aktív tag

Bár alapjában véve a Plex alkalmazást használom, de ha 4k filmet akarok nézni, akkor a tv bemenet választónál van olyan, hogy tartalom megosztás, ha jól emlékszem. Ott kiválasztom a Plex szervert és hibátlanul működik a lejátszás, akadásmentesen!
Ebben az esetben már nem terheli a gépet egyáltalán.
Hisense 65E7HQ
Digi 1000/300 net
Asus RT-AX55 router

A tv wifin, a szerver gép kábelen van.

(#7422) kispal87 válasza kispal87 (#7421) üzenetére


kispal87
aktív tag

Azt hozzátenném, hogy 4k HDR és DoVi HDR filmek, szóval amit támogat a tv, de 720 vagy 1080p filmekkel sincs gondja ebben az esetben.

(#7423) SunMount3r válasza kispal87 (#7421) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Átkódolásnál nem csak a sever terhelődik, hanem a képminőséget is ronthatja. Ezt csak végszükség esetén ajánlott használni, vagy ha pl. valami mobil eszközre stream-elsz, ahová a sokkal alacsonyabb minőség is megteszi, de akkor azt meg ahhoz az eszközhöz úgy kell beállítani.

Eddig én nem vettem észre, hogy a bemenet választó->tartalom megosztásban ott lenne a Plex server nekem, de majd kipróbálom. Bár nálam úgyis a TV Wi-Fi-je a szűk keresztmetszet valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#7424) Benhill válasza grafnet (#7413) üzenetére


Benhill
senior tag

Írtam eMAGnak azt a választ kaptam amit tőled, hogy küldjem vissza 30 napon belül, ha zavar.
Kérdeztem javítást, nem javasolják...vajon azért mert sokáig eltarthat? Vagy csak szimplán azért mert olcsó volt?

Lehet hogy akkor visszaküldés lesz hiába volt jó áron, ezt fogom nézni több évig és csak legyen már pixelhiba mentes képe..

(#7425) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Az alany egy 55U88KM. Tartalmak alatt nem feltűnő de szürke teszten ilyen:

Ti cseréltetnétek? Félek kicsit a panel lottótól, hogy még ennél is rosszabb jön. :D

(#7426) tigribigri válasza stickermajom (#7425) üzenetére


tigribigri
kezdő

Ez nekem nagyon gáz én mindenképp megkockáztatnám a cserét...

(#7427) captainnemo válasza SunMount3r (#7420) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Nálam vezetékes lanon van a tv is, de a probléma jelentkezik 1080p, 4K anyagoknál is. Annyit sikerült most megnéznem, hogy H265 kódolással nincsen gond legyen az 4K, míg 1080p-vel igen ha az H264. Azaz a H264-et kezeli rosszul a plex, de azt még nem derítettem ki milyen level esetén. Szerintem attól sem függ, mert egy régi 1080p anyag is szaggat.

(#7428) SztiviVander válasza kispal87 (#7421) üzenetére


SztiviVander
őstag

Az csak akkor jelenik ott meg ha engedélyezve van a plex szerverben a dlna funkció is. Olyankor dlna -n küldi a cuccot és a TV-n nem a plex app hanem a tv saját media playere játsza le a direkt stream-et. Én is többnyire azt használom mert sokkal gyorsabb mint a plex app, amit nem ismer a TV azt szoktam plexben átkódolva nézni. De én mondjuk nem a plex dlna -ját használom mert az csak ilyen van benne mert legyen, de nagyon buta is meg lassú is. serviio az jól konfigurálható és gyors.

(#7429) captainnemo válasza SztiviVander (#7428) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Szerintem a plex kliens kezeli rosszué a dolgokat. Megnéztem az egyik 1080p anyagot konkrétan 16 380 kbps ez kb 16 Mbit/s. Ez ha jól azonosítom kb. level 2.1. A tv kliensmaximálisan 4.1-et mond ami 200 Mbit/s, azaz ezt bőven vinnie kéne. De könnyen lehet mással van a baja. Az biztos, a plex kliens gyakorlatilag használhatatlan offline tartalomra.

(#7430) SunMount3r válasza SztiviVander (#7428) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A DLNA meg már egy nagyon régi szabvány erre, attól is tartok. A feliratokat Serviio-val rendesen kezeli?

(#7431) SztiviVander válasza SunMount3r (#7430) üzenetére


SztiviVander
őstag

Persze. Egymás mellett azonos névvel (film.mkv és film.srt) és rögtön mutatja is a TV. Vagy mobilon/pc-n pl a vlc is.

(#7432) SunMount3r válasza SztiviVander (#7431) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És a beágyazott feliratok, hangsávok? Lejátszás közben lehet váltani közöttük?

(#7433) zseko válasza captainnemo (#7427) üzenetére


zseko
veterán

Én úgy tapasztaltam hogy függ a level szinttől. Egy sorozatnál vettem észre, hogy egyes részek szakadozva mennek, míg más részei a sorozatnak nem. Kínomban már megnéztem a kódolását, és eltért a kettő, és mindig ugyanazon kódolású volt a rossz. Most nem emlékszem hova, de valamelyik topikba be is írtam, talán pont a Plexesbe.

HR24.hu

(#7434) zseko válasza captainnemo (#7427) üzenetére


zseko
veterán

Megkerestem mit írtam:

"Megnéztem, minden egyes olyan rész szaggat a Plex klienssel, ami High@L4, és jól megy az ami Main@L4.
A tévé mindent jól játszik le. Direktben, pendrive-ról lejátszva meg se röccen, nem akad, csak Plex-en keresztül. Tehát a tévé lejátszójának nincs vele gondja ezek szerint.
A következő rész viszont ugyanabból a sorozatból jól megy Plex-el is.
Szóval egyértelműen a (tévén lévő) Plex app a rossz.

Ami fő különbséget amatőr szemmel látok a kettő között, hogy ami akad az High@L4, ami nem az meg Main@L4. Van még pár másik is (Pl. RefFrames 4 vs. 3, vagy Max bitrate 20Mbps vs. 5Mbps, és még az Encoding settingsben térnek el) de ezeket nem értem."

HR24.hu

(#7435) enginev3.0 válasza zseko (#7434) üzenetére


enginev3.0
félisten

Plex fórumon van külön hisense rész
Ott tuti segítenek vagy ha valaki leírja angolul a fejlesztőnek hogy mi a gond, akkor nekiállnak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7436) zseko válasza enginev3.0 (#7435) üzenetére


zseko
veterán

Az angolul fogalmazás közel sem megy annyira mint a szövegértés, de egyébként számításba vettem már vásárláskor hogy esetleg nem lesz tökéletes minden, így már előtte volt egy 4K Max stickem. Gyakorlatilag azt használom minden streamingre - Netflix, Disney, stb. - mivel ugye a tévén eleve nincs sem HBO, sem SkyShowtime (többek között). De jó tudni hogy van ilyen fórum.

HR24.hu

(#7437) Cipas válasza Benhill (#7404) üzenetére


Cipas
csendes tag

Pixel tesztet,vagy esetleg a lentebbi szürke tesztet hogy tudom elvégezni szerinted?
55u8hq hisense

(#7438) Cipas válasza stickermajom (#7425) üzenetére


Cipas
csendes tag

Szürke tesztet hogy tudom megnézni?
Nekem már tartalmak alatt is látható néhol
Illetve vmi jó beállítást nem tudtok u8hq-hoz?
Netflix, streaming, PS 5, MKv, néha tv adás, főleg sport ami megy

(#7439) rainman72 válasza Cipas (#7438) üzenetére


rainman72
nagyúr

Youtube beírod h grey test.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#7440) Morph76


Morph76
aktív tag

Hello.
Van esetleg valakinek 85UXKQ a tulajdonában? Esetleg 65? Tényleg ads pro paneles? Kíváncsi volnék személyes tapasztalatokra... Köszönöm. :R

(#7441) Cipas válasza rainman72 (#7439) üzenetére


Cipas
csendes tag

Én semmi ilyesmit nem tapasztaltam mint amit fent fényképet mutatott stickermajom, habár külföldi fórumokon olvastam, 100 rol a háttér fényt levettem 60ra..teljesen más a feeling.... kicsit így "oledesebb" a hatás pedig nem az volt a cél, így a fekete, világos kontraszt jobban viselkedik.. gyárilag 100on van, ajánlott vele kísèrletezni

(#7442) rainman72 válasza Morph76 (#7440) üzenetére


rainman72
nagyúr

A 85" mindenhol VA.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#7443) Morph76 válasza rainman72 (#7442) üzenetére


Morph76
aktív tag

Én sehol nem láttam róla hivatalos adatot. Aflatpanels hd oldalán sincs kitöltve. Azért köszönöm, ha így van.

(#7444) rainman72 válasza Morph76 (#7443) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az 50" meg a 85" VA panel,még azoknál a márkáknál is ahol az IPS a meg szokott például Lg.A 86" az IPS.
De ugyanígy fixre VA a 60 és 70" is.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#7445) tigribigri válasza Morph76 (#7443) üzenetére


tigribigri
kezdő

A displayspecifications oldalon írják, hogy VA. Egyébként a hivatalos Hisense oldalon meg írják, hogy a natív kontraszt 4000:1, az pedig egyértelműen VA panelre utal.

(#7446) Morph76 válasza tigribigri (#7445) üzenetére


Morph76
aktív tag

:R :))

(#7447) Vhiktor válasza tigribigri (#7445) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ezen az oldalon többször volt hibás specifikáció/információ feltüntetve. Szóval azért én nem fogadnék rá.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#7448) rainman72 válasza Vhiktor (#7447) üzenetére


rainman72
nagyúr

A 85" VA a 86" meg IPS.
Az rtings tesztek is megemlítik pl a Samu teszteknél ahol ADS az alany hogy az 50" meg a 85" VA lesz.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#7449) Cipas válasza rainman72 (#7448) üzenetére


Cipas
csendes tag

Igazából ez a va VS ips mennyire releváns?
Laikuskent kérdezem, árban tudásban mi az a különbség ami egyértelműen az egyik oldalára billenti a mérleg nyelvét

[ Szerkesztve ]

(#7450) rainman72 válasza Cipas (#7449) üzenetére


rainman72
nagyúr

Mind2 használok folyamatosan.
Az alap IPS panelek feketéje durván rossz sötétben,nappal nem feltünő.
Illetve a kontraszt szintén,de ez eléggé egyénfüggő ki mennyire veszi észre,aki 10 évente vesz tv-t meg szinte csak tv adás megy rajta annak szinte mind1.
De aki állandóan full sötétben használja meg csak filmekre az lehet eret vág magán egy IPS paneles tv vásárlás után.
A mini ledek megjelenésével az IPS paneles tvk is jobbak lettek de az meg más ársáv.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.