Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) SunMount3r válasza mimic1979 (#5200) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Az, hogy visszavált magától az a HDMI 2.0 szabvány miatt van, ezzel nem tudsz semmit sem kezdeni. Így hiába 420-ás a színtér a legtöbb videóban, ezt SEMMILYEN médialejátszó sem támogatja a kimeneten, technikailag -jelenleg- lehetetlen. Kivéve HA 50 vagy 60 fps-es a videó (ilyet max ritka demok-ban vagy Go-Pro-s videókban találsz). Ott van: 23.976fps-> Ezen max a 444 vagy 422 az opció, ezért vált vissza. Tehát a 420-át "felkonvertálja" 444-re vagy 422-re és így tolja ki, ez a normális működése. Ezért is ajánlom, hogy a színteret rakd inkább 422-re.

Nem járnék jobban hogy ha fixre raknám a képfrissítési frekit/azaz 2160/60 és mehetne 420-ba?-> Ezek szerint sem olvastad el elég jól az összefoglalót. A frekit automatikusan váltja a lejátszó az aktuális videóhoz (ha be van kapcsolva a 24p mód), tehát ezt természetesen ajánlott 60Hz-re rakni, így amint kilépsz a lejátszásból, vissza rakja 60Hz-re (ezért "fix"). A 420-ra pedig írtam, hogy max. csak mikor van értelme.

Annak nem tudom mi a képminőségi deficitje, ha egy HDR-es videót csak SDR-es TV-n nézel. Te magad is összehasonlíthatod a saját TV-den, hogy az SDR verzióval jobb e a kép és rosszabb e a HDR-el.

[ Szerkesztve ]

(#5202) mimic1979 válasza SunMount3r (#5201) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Köszönöm a választ. Egyszer le ha lesz alkalmam meg nézem ezeket egy HDR-r támogató TV-n össze hasonlítás végett. De valószínűleg marad a készülék mert elég nagy a anyagi vonzata, miszerint talán fél árban el tudnám használtan adni úgy hogy nincs semmi baja.

(#5203) Joshi válasza mimic1979 (#5202) üzenetére


Joshi
titán

Milyen tévéről van szó?

(#5204) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!
Vásároltam egy HiMedia q10 pro medialejátszót, beletettem egy WD1TB Green HDDt, de sajnos nem látja a lejátszó... bárhol keresem, csak az SD kártyát mutatja!
Van vmi ötlet vagy beállítás amit elfelejtettem?
Egy külső 3.0USB házból került ki a hdd, nyfs fájlrendszer van rajta.
Köszi a segítséget!

www.windydigital.hu

(#5205) blakey válasza szelesjanos (#5204) üzenetére


blakey
titán

A csatlakozót jobban be kell nyomni, szerintem finoman kezelted első alkalommal, pedig nagyobb erőt igényel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5206) SunMount3r válasza szelesjanos (#5204) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Valószínűleg újra kell formatálni NTFS-re, mégpedig úgy, hogy közvetlen SATA-n keresztül kötöd rá a PC-dre, utána már fel kell, hogy ismerje a Q10 Pro.
Tipikusan akkor szokott ilyen gond lenni, ha külső házban volt formatálva a winyó.

(#5207) blakey válasza SunMount3r (#5206) üzenetére


blakey
titán

2 vinyót tettem úgy bele a Q10 Pro-ba, hogy külső dokkolóban formatáltam, semmi gond nem volt, viszont első alkalommal nekem sem ismerte fel, pedig úgy éreztem, hogy jól csatlakoztattam, aztán újra megpróbáltam és akkor éreztem, hogy még jobban be lehett csúsztatni, szóval szerintem csak nem megfelelő a csatlakozás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5208) SunMount3r válasza blakey (#5207) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Lehet, de nem olyan rég olvastam egy ilyen hibáról és úgy emlékeztem csak pont így lehet megoldani. Nem is értem, hogy miért emlékszem így, de valamiért biztos voltam benne...

(#5204) szelesjanos: Próbáld előbb azt amit Blakey írt. Ha úgy nem megy akkor írj és megyünk tovább. Közben megtaláltam hogyan lehet formatálni a winyót a Q10 Pro-ban is.

(#5209) szelesjanos válasza blakey (#5205) üzenetére


szelesjanos
tag

Ennél jobban nem tudom rányomni, akadásig van...

www.windydigital.hu

(#5210) szelesjanos válasza SunMount3r (#5206) üzenetére


szelesjanos
tag

A baj az h csak laptop van itthon, még az ismerőseim közt is csak olyan van, akinek tablet vagy laptop van otthon... ha rádugom a laptopra a q10-et, akkor csak annyit ír ki h usb meghajtó, de nincs lemez... sőt még fel sem pörög a motor a hddben. Kivettem, visszatettem az usb házba, ott gond nélkül felusmeri a laptop...
Most akkor mi van? 😵

www.windydigital.hu

(#5211) blakey válasza szelesjanos (#5209) üzenetére


blakey
titán

Ha biztos vagy benne és úgy érzed, hogy valóban jó a csatlakozás akkor formázd le a géppel és próbáld meg még egyszer, persze előtte csinálj egy másolatot a fájlokról.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5212) szelesjanos válasza blakey (#5211) üzenetére


szelesjanos
tag

Rendeltem egy 4TB-os HDD, holnap után megjön, ha azzal se boldogulok, akkor nem tudom... de most nincs annyi helyem h lementsek 1TB-ot. Jelentkezek h mi lett a megoldás!
Köszi a segítséget!

www.windydigital.hu

(#5213) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Vennék egy média lejátszót,Hi mediára esett a választás.Nas-ról nézem a filmeket,5-ös és 10 -es között a belső merevlemez a különbség?
Mi az ajánlottabb?

(#5214) magicbox


magicbox
senior tag

Tudom, az ördögtől való, de frissítettem OTA-n 2.0.5-re. Hibát nem találtam eddig, és segédprogram nélkül újra van működő fizikai billentyűzet. Nem kellett mókolni vele. Felirattal kapcsolatban hibát még nem vettem észre, igaz csak. srt-t használok.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#5215) SunMount3r válasza Rbert (#5213) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Q5 Pro: 8GB belső tárhely
Q10 Pro: 16GB belső tárhely + HDD rekesz. ->A + tárhely akkor jöhet jól, ha sok Andropid-os app-ot, esetleg játékot is akarsz rá telepíteni. Sima media lejátszó funkciókra, néhány plusz app-ra elég a Q5 Pro is. A belső HDD rekesz pedig egyértelmű.

Más különbség nincs. :N

(#5216) Rbert válasza SunMount3r (#5215) üzenetére


Rbert
aktív tag

Köszi
Elvileg holnap kapom meg,mi az ajánlott firmware?

(#5217) SunMount3r válasza Rbert (#5216) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Attól függ... De a legfrissebb 2.0.5-össel valószínűleg rendben leszel. (Ebben nekem csak a beágyazott felirat kezelés nem stimmel, sajna azt megint elszúrták). Ha te is csak letöltött .srt-ket használsz, akkor persze nincs gond. Viszont az Imprex bug (összefoglaló) ismét sokaknál előjött vele.

Ha nem kell a 4K HDR (egyelőre), akkor viszont továbbra is az 1.0.9-est ajánlom (beágyazott felirat, minden egyéb fontosabb rendben).

(#5218) kezo0 válasza SunMount3r (#5215) üzenetére


kezo0
addikt

Plusz a Q10-es előlapján vannak érintős vezérlőgombok, a hátoldalán pedig koax és egy USB3-as csatlakozó is, ami a Q5-ösön nincs. Ja, és a ventillátor is egy plusz a Q5-höz képest. ;)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5219) embe válasza kezo0 (#5218) üzenetére


embe
nagyúr

Mondjuk a venti csak a HDD miatt van benne, ami ugye egy szükséges rossz.
A Q5pro-ban nincs HDD, így felesleges bele. Nem hiszem hogy annyira melegedne.
Így én inkább előnyként értékelem, hogy egy esetleges zajforrással kevesebb.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5220) magicbox válasza SunMount3r (#5217) üzenetére


magicbox
senior tag

Ez az imprex bug annyira felhasználó függő, hogy hihetetlen. Azért vicc, hogy egy csomóan soha nem láttuk, és nagyon sokan meg folyamatosan kínlódnak vele. Én még mindig fenntartom, hogy vagy TV beállítás (esetleg típus) okozza, vagy az erősítő kever be. Én direktbe kötve a lejátszót a Philips tv-el (ahol minden varázslat ki van kapcsolva) soha nem láttam a hibát.

(#5218) kezo0

Én is szándékosan a q5-t választottam, előre tudtam, hogy folyamatosan jönni fog a ventilátor probléma. A két külső hdd-t egy elegáns dobozban rejtettem el, így teljesen hangtalan a rendszer.

(#5217) SunMount3r

Annyival kiegészíteném a bug listát, pontosabban módosítanám, hogy 2.0.4 óta nincs mountolási sorrend hiba a q5-nél. Mindig ugyanúgy csatolja fel a külső merevlemezeket. Lehet áramtalanítani, bármit csinálni, ugyanaz marad a sorrend.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#5221) kezo0 válasza embe (#5219) üzenetére


kezo0
addikt

Ja, én nem állítottam sem azt, hogy a venti egy jó dolog, sem azt, hogy rossz, de a belső HDD miatt szükséges, ezért VAN az is a Q10-ben. A Q5-ben pedig nincs. Így értendő, hogy az is egy plusz a Q5-höz képest. Ezzel számolni kell, mert van, akinél hallható a hangja működés közben, és bizony mindig működik. Nálam viszont abszolút csendes és észrevehetetlen, legalábbis eddig.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5222) embe válasza kezo0 (#5221) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem is hangtalan. Egyelőre - de remélem így is marad!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5223) rajzol01


rajzol01
tag

sziasztok,
HIMEDIA H8 Plus készüléken hol vannak a hangbeállítások? Nem találom, és talán ez az oka, hogy csak 2.0 ban szólalnak meg a filmek, mivel mediaplayerben nincs átálláítva a hangkimenet pl Raw-ra. Csak nem látom hol kell.

köszi

(#5224) Rbert válasza SunMount3r (#5217) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
Sajnos nem hozták ma ki,gondolom holnap már a kezemben lesz.Leírnád a frissitések menetét,hogy hogyan kell végrehajtani? Android 7 -est külön kell ,aztán meg a 2.05-ős verziót? 4K HDR miatt is vettem a lejátszót.

(#5225) embe válasza Rbert (#5224) üzenetére


embe
nagyúr

Az összefoglalóban részletesen le van írva, linkekkel. ;)

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5226) SunMount3r válasza Rbert (#5224) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Először a 2.0.4-est kell majd felrakni, de figyelj nagyon oda az összefoglalóban leírtakra és az épp rajta levő firmware verziója szerinti "utat" kövesd és ne keverd őket össze. Utána a 2.0.5-ös mehet rá a "szokásos" módon.

Szerk.: Szóval az épp rajta levő verzió számának a csekkolásával kezd majd, de ha utána esetleg bizonytalan lennél, akkor írj inkább és részletezem...

[ Szerkesztve ]

(#5227) AlexRounon1 válasza Gtaati (#49) üzenetére


AlexRounon1
csendes tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha a Media Center-ben játszom le a DD vagy DTS filmet, akkor nem ismeri fel az erősítő az 5.1 hangot, ha a KODI-val játszom le, akkor ott igen. A KODI-ba beállítottam a továbbítás engedélyezést, a Media Centerben nem lehet semmit sem beállítani. A HIMEDIA S8 Plus lejátszóban a Playback beállítás HDMI-n van, egyéb beállítás nincs hanggal kapcsolatban. A másik kérdésem az lenne, hogy az miért van, ha KODI-ban belepörgetek egy filmbe, akkor a hang elmegy. Köszönöm.

(#5228) SunMount3r válasza AlexRounon1 (#5227) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A H8-okról kevés a tapasztalat, még az -egykori- legnagyobb forgalmazó fórumán is. Egyáltalán nem egy ajánlott típus, bizonyára ezért is.

A gyári lejátszó hangjával többet nem tudsz kezdeni, legföljebb kipróbálod LPCM-en is.

Esetleg próbáld meg újrarakni a jelenlegi firmware-edet (a "gombbenyomós tiszta" telepítéssel), végső esetben frissíteni egy újabbra (bár azt olvastam a legfrissebb 1.1.7-el is vannak gondok, ott is akadozik/recseg a hang).

(#5229) LEON_01 válasza AlexRounon1 (#5227) üzenetére


LEON_01
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#5230) embe válasza AlexRounon1 (#5227) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem a Pi3-al, a Zidoo-val, és a Q10po-nál sincs hang ha belepörgetek. Igaz RAW beállítással használom.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5231) SunMount3r válasza AlexRounon1 (#5227) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Hanyas KODI verzió van fent?! 16.1-el, vagy 15.2-vel lehetne még próbálkozni. A 17.x-esen tuti nem lesz DD és DTS hang sem.

Továbbá az SMPC-t vagy FTMC-t is ki lehet próbálni, hátha.

(Kadenciahelyes viszont nem lesz egyikkel sem, az tuti...)

Vagy érdemes először az MX Player-rel tenni egy próbát (tegyél fel hozzá egy File böngészőt, Pl. Total Commander-t vagy ES-t és onnan tallózd be a videókat). Ha beválik akkor "integrálható" ez is a KODI-ba.

(#5230) embe: Zidoo-n a sima KODI-val és a ZDMC-vel is elmegy ilyenkor a hang? Sima KODI hanyas verzió?

(#5232) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Az összefoglalóban mik az X Y-s verziók? 1.03 van a lejátszón melyiket tegyem ?Sorban az összeset?

(#5233) SunMount3r válasza Rbert (#5232) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

1. Először telepíted az 1.07-es verziót: C.2-es pont, majd az A pont.

2. Majd telepíted a 2.0.4-es verziót innen: Q5 Pro-hoz, vagy innen Q10 Pro-hoz. A PRO RUNNING ANDROID 5.1 FIRMWARE VERSION 1.0.7 - 1.1.0: -rész alatti firmware-t tölts le és ne a másikat! Kövesd tovább a C.3-as pontot.

3. Töltsd le a 2.0.5-ös fw-t (amelyik a lejátszód típusának megfelelő!) és kövesd a szokásos "gémkapcsos, gombbenyomós" telepítési eljárást.

Ha így sem tiszta valami, vagy elakadtál, írjál...

[ Szerkesztve ]

(#5234) Rbert válasza SunMount3r (#5233) üzenetére


Rbert
aktív tag

Köszi
2.05 fent van.Hogyan tudom használni a médialejátszót? Eddig MED 600 volt,NAS-ról mentek a filmek NFS-en keresztül.
Hogyan tovább?

(#5235) SunMount3r válasza Rbert (#5234) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Összefoglalóban le van írva az is. Csak a Media Centerben és a KODI-ban is az NFS-t kell hozzá keresni az SMB helyett.

(#5236) Rbert válasza SunMount3r (#5235) üzenetére


Rbert
aktív tag

Hogyan tudom magyar nyelvűre állítani? A több..beállitásban nem tudok rákattintani...mármint magyarra.

[ Szerkesztve ]

(#5237) kezo0 válasza Rbert (#5236) üzenetére


kezo0
addikt

Ott egy picit varázsolni kell: a távirányítót kapcsold át egér módba arra az időre, amíg a nyelvi beállításokon variálsz. Én legalábbis így szoktam.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5238) Rbert válasza kezo0 (#5237) üzenetére


Rbert
aktív tag

Sajnos így sem reagál..egyszerűen nem lehet kijelölni.Valami App kell hozzá?

(#5239) kezo0 válasza Rbert (#5238) üzenetére


kezo0
addikt

Semmilyen plusz app nem kell hozzá, szerintem csak nem jó helyen kattintasz...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5240) Rbert válasza kezo0 (#5239) üzenetére


Rbert
aktív tag


Lőnél egy képet?

[ Szerkesztve ]

(#5241) Rbert válasza Rbert (#5240) üzenetére


Rbert
aktív tag

Siker!

(#5242) kezo0 válasza Rbert (#5241) üzenetére


kezo0
addikt

Szuper. :) Én még azt is el szoktam játszani, miután felvettem a magyart a listára, hogy törlöm az angol nyelvet, aztán felveszem újra. Így az angol kerül a második helyre, és a magyar lesz az elsődleges nyelv.
Gondolom, egy légegérrel egyszerűbb lenne (?) felcserélni a sorrendjüket, de mivel ezt egy fw felrakása után mindig csak egyszer kell eljátszani, ezért nekem nem éri meg beruházni egy légegérre...
(Ahol még néha szükség van rá, hogy a távot inkább egér módban használjuk, az a Play Store, de ott is elég ritkán matatok. Legutóbb pl. akkor kellett, amikor a 2.0.5-ös fw-rel feltelepülő 17.0-ás Kodit egyből frissítettem a 17.4-re.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5243) Rbert válasza kezo0 (#5242) üzenetére


Rbert
aktív tag

A Kodit is frissitsem 17.4- re? Azt a play áruházból kell? Vagy van más módja?

(#5244) SunMount3r válasza Rbert (#5243) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

PlayStore-ból is jó lesz.

(#5245) Rbert válasza SunMount3r (#5244) üzenetére


Rbert
aktív tag

Fentebb írod,hogy 17.X-es verzióknál nincs DD és DTS hangsáv? Akkor ne frissítsem?

(#5246) kezo0 válasza Rbert (#5245) üzenetére


kezo0
addikt

Én pl. általában frissíteni szoktam mindig a legújabb stabil verzióra, mert én a Kodit csak jukebox-nak használom: a segítségével tallózok a filmek és sorozatok borítói között ill. nézem meg a filminformációkat. Aztán indításkor a wrapper átvált a HiMedia saját, belső lejátszójára, ami minden formátumot lejátszik. Ha valaki csak nagyfelbontású anyagokat néz, akkor ez az ajánlott beállítás. A Kodit ezen a boxon csak kivételes esetekben van értelme a jukebox funkción túl lejátszóként is használni. Jukeboxnak viszont sokkal jobb, mint a HiMedia saját fejlesztésű megoldása, ami egyelőre gyerekcipőben jár.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5247) embe válasza Rbert (#5245) üzenetére


embe
nagyúr

Én HD hangok lejátszására használom a gyári lejátszót, a Kodi meg jukeboxként működik. megszoktam a PI-n, illetve szerintem erre a célra jobb mint a gyári médiaplayer.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5248) Rbert válasza kezo0 (#5246) üzenetére


Rbert
aktív tag

Akkor frissítek?..(A Himedia oldalán írták,hogy A firmware-ben lévő KODI-t NEM JAVASOLJUK automatikusan frissíteni a Play Store-ból, mert az ott elérhető általános verzió,nem működik együtt a chip szettel).

(#5249) SunMount3r válasza Rbert (#5248) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Konkrétan hol írják ezt?!

Esetleg arra vonatkozhat, hogy KODI 16.1-ben még működött a DD és a DTS hang, míg a 17.x-ekben már nem. De mivel úgy sincs kadenciahelyes lejátszás (alapból) KODI 16.1-en sem, így nincs jelentősége, mivel csak Jukebox-ként használnád úgy is.

(#5250) Rbert válasza SunMount3r (#5249) üzenetére


Rbert
aktív tag

Itt a Hi Media oldalán:
[link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.