Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20851) lajthabalazs válasza xxlongikaxx (#20847) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Köszi! Akkor csinálok egy mintát, és addig marom amig rájöttem a fortélyra, akkor nekimegyek a hangdoboznak is.

[ Szerkesztve ]

(#20852) fero02 válasza Ebit (#20848) üzenetére


fero02
veterán

Amióta világ a világ, azóta ilyen. Nincs ebbe semmi új. ;) :N

(#20853) perempe válasza shalafi66 (#20845) üzenetére


perempe
addikt

és hallottad-e már? nekem furcsa az egész.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#20854) shalafi66 válasza perempe (#20853) üzenetére


shalafi66
veterán

Pedig ebben tényleg nincs egy furcsa hangú hangszóró sem. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#20855) shalafi66 válasza Ebit (#20848) üzenetére


shalafi66
veterán

Mire gondolsz? :) Az nem trollság, hogy azt mondom, nem amatőrködnék-piszkálnék el hangszórókat, ha van aki megcsinálja normálisan pl. Számomra ez egészen érthetetlen, amennyi időbe belekerül, azalatt megkeresheti bőven a pénzt akár egy újra is.

Mi az a több fórum? Hetek óta nem írtam szinte semmit. Ezt is csak azért, nehogy valaki elhiggye, mekkora troll vagyok.
Megjegyzem ezt privátban illene, mint ahogy Fero hozzászólását is. Na ez a trollság.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#20856) azerazer


azerazer
csendes tag

Sziasztok!

MNC 33354-es driver van beépítve a hangfalaimba. Milyen védelmet ajánlanátok hozzá?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#20857) xxlongikaxx válasza azerazer (#20856) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Milyen vedelem kellene, nem ertem...

(#20858) azerazer válasza xxlongikaxx (#20857) üzenetére


azerazer
csendes tag

Szia!

Túlterhelés elleni védelemre gondoltam.

(#20859) shalafi66 válasza azerazer (#20858) üzenetére


shalafi66
veterán

:) Izzó, PTK, relé?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#20860) azerazer válasza shalafi66 (#20859) üzenetére


azerazer
csendes tag

Pontosan ez lenne a kérdésem. Milyet ajánlanátok?
Mindkét driver lefüstölt. Mielőtt kicserélem őket, szeretném ezt a későbbiekben elkerülni...

[ Szerkesztve ]

(#20861) jolti05 válasza shalafi66 (#20845) üzenetére


jolti05
őstag

Magyar domain-ű oldal (angolul), semmi ár, nagyon kevés infó, viszont egészen jól néz ki. Persze ettől még nem teszek le arról, hogy idővel készítsek egy hordozható hangdobozt, de tény, hogy akadnak csábító, kész ajánlatok.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#20862) shalafi66 válasza azerazer (#20860) üzenetére


shalafi66
veterán

Korrekt hangváltót erősítőt és keverést, torzításba vezérlés nélkül. Ha ez nem megy, én elsőre izzónál maradnék. De te tudod, melyik szimpatikus. A PTK a csúcsokra nem reagál olyan gyorsan, a relé igen, az izzó meg valahol a kettő között, talán még hallgatható. De teljesen biztos megoldás nincs, vigyázni kell a hangszórókra.

(#20861) fs-zsoci
Ne is. ;) Lehet, hogy a te igényeidnek jobban megfelel, amit te csinálsz.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#20863) azerazer válasza shalafi66 (#20862) üzenetére


azerazer
csendes tag

Relé típust tudnál mondani ami ezekhez jó lenne?
Izzóból milyen?

(#20864) Ebit válasza shalafi66 (#20855) üzenetére


Ebit
addikt

Megjegyzem ezt privátban illene, mint ahogy Fero hozzászólását is. Na ez a trollság.
Nyilvános válaszra, csak szerinted illik magán csatornán válaszolni.

Mire gondolsz? :) Az nem trollság, hogy azt mondom, nem amatőrködnék-piszkálnék el hangszórókat, ha van aki megcsinálja normálisan pl. Számomra ez egészen érthetetlen, amennyi időbe belekerül, azalatt megkeresheti bőven a pénzt akár egy újra is.
A te megértésed, nem megoldás válasz az inkriminált kérdés feltevőjének.
Széljegyzetben megjegyzem, sok profi által elrontott hangszórót láttam.

(#20865) shalafi66 válasza azerazer (#20863) üzenetére


shalafi66
veterán

Valamilyen kisebb feszültségű típus jöhet szóba gondolom, aztán ahhoz is kell egy kapcsolás, ami meghatározza mekkora feszültségen nyit, mekkoránál zár, mekkora a relével párhuzamos ellenállás, ami az aktív védelem mellett sorosan kapcsolódik a hangszóróval.

Izzónál nézni kell a névleges (U/I) és a hidegen mérhető ellenállást, meg azt az áramerősséget, ahol felizzik.

Típust nem tudok mondani.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#20866) xxlongikaxx válasza azerazer (#20860) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Most komolyan hogy lehet elfustolni egy drivert?

(#20867) body007 válasza lajthabalazs (#20851) üzenetére


body007
addikt

Meg kelleni fog egy jó éles maró is!
Mi ehhez hasonlókat használtunk (már nem vagyok a szakmában / cégnél):

[link]

Egyélű HM keménységű maró
d6-os maróval olyan 10 mm / s sebességgel sorja mentesen marta (inkább vágta mivel fa asztalon bele marhatott az asztalba és nem a legvégét használva jobban lehetett neki tolni) a 1,5es alu lemezt :K A fa / műanyag anyagokat gondolhatod, h vágta :) Én úgy csináltam, h külön volt maró készletem alura és műanyagra / fára. Azért mert az alu ette ezt a kemény cuccot is, utána már nem marta szépen a többi anyagot.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#20868) sutyesz96


sutyesz96
őstag

sziasztok!

Abszolút zöldfülű vagyok a témában, de gondolkoztam hogy szeretnék összerakni egy korrekt hangcuccot szobába, és még olcsóbban is jönnék mint egy 5.1 vagy társaival.

Szóval kérdésem, hogy mi szükséges egy legalapvetőbb szobai hangcucchoz, ami szól is valahogy? Tudom elég nyitott ez a kérdés, de tekintve hogy nem értek hozzá, így nem tudok adni paramétereket, elvárásokat. :U

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#20869) villamos válasza sutyesz96 (#20868) üzenetére


villamos
őstag

Bele se kezdj, nem érdemes. Keress jó állapotú használtat, ha spórolni akarsz, mert ez nem erről szól.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#20870) sutyesz96 válasza villamos (#20869) üzenetére


sutyesz96
őstag

És használtak közül milyet érdemes?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#20871) lajthabalazs válasza body007 (#20867) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Köszönöm, megnézem hogy mennyibe kerül egy ilyen fej, nekem csak a hagyományos van.

(#20872) Ebit válasza sutyesz96 (#20868) üzenetére


Ebit
addikt

Szia!
Mekkora a költség kereted, valamint annak a helyiségnek a nagysága, amiben hallgatnád?

(#20873) sutyesz96 válasza Ebit (#20872) üzenetére


sutyesz96
őstag

A szoba olyan 30-40m^2, anyagi keretet nem tudok mondani mert nem ismerem az árakat, de nyilván minél olcsóbban szeretnék kijönni. Egy "belépő" szett gondolom azért nem százezrek. Alap cucc kellene, ami tud szólni azért rendesen.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#20874) lajthabalazs válasza sutyesz96 (#20873) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Én egy használt házimozi erõsítõhöz (15k Onkyo ) építettem egy pár hangfalat(kicsivel 30k fölött munkaórát nem számítva). Egy 4.5*9 m-es 305cm magas szobában használjuk keresztben ( tehát 4m rõl hallgatva ) elfogadható, de az egész szobát nem tölti be torzítás nélkül. Nagy nappaliban nem úszod meg olcsón a hangot.

(#20875) Ebit válasza sutyesz96 (#20873) üzenetére


Ebit
addikt

A leírtak alapján minimum, egy 50W-os sztereo erősítőt javaslok, és valószínűleg, nem lesz gondod az elhelyezéssel, ezért álló hangsugárzókat.
Amit érdemes ide megvenni,az 50-100 ezer között megoldató.
Természetesen, ennél lényegesen többet is rá költhetsz./ pl AVX-en is árulnak komplett rendszereket, érdemes
körülnézni, valamint átgondolni, milyen műsorforrásról használnád elsődlegesen.

(#20876) Doki85 válasza lajthabalazs (#20841) üzenetére


Doki85
tag

[link]
és ez csak 3 ezer pár száz forint! :)
A célnak mármint kivágni ez is megfelelne, feltéve ha tudsz neki adni legalább egy 3000 es fordulatot. Én ilyennel martam dekort 4500 as fordulaton!! A 3000 egy kicsit karcsú, de elmegy.. viszont ha jól értem már kimartad előre a besüllyesztést is??!! ha igen akkor bajban vagy ,mert furnérozás után szokás marni. Úgy nehezebben szakad fel! Ha jó a ragasztásod akkor simán marható...
Viszont ha ott a süllyesztés :S akkor én valamit méretre marnék és bele ragasztanám. Utána lehet síkba csiszolni és mehet a furnér majd furnérral együtt marhatod ki újra ;)
egyébként esélytelen vagy :)

alu maró tömör keményfémben horror árú!! viszont ha van rendesen fordulatot még lehet kisebb szerszámot is venni!

[link]

[ Szerkesztve ]

ÜDV: DOKI85

(#20877) Doki85


Doki85
tag

(ha kisebbet veszel úgy még "olcsóbb") viszont csökken a vágód könnyebben szaggat...

[ Szerkesztve ]

ÜDV: DOKI85

(#20878) lajthabalazs válasza Doki85 (#20876) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Igen, jól olvastad a sorok közt, amikor kimartam, nekem is megfordult a fejemben, hogy nem így kellett volna. A következőt nem így fogom csinálni :)

Összeszedem a lendületet, és belvágok egy rétegelt lemezt.

(#20879) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv,

Ebben tudna segíteni valaki beárazni ezt a használt hangszórópárt?

(#20880) shalafi66 válasza gabor128 (#20879) üzenetére


shalafi66
veterán

Kb. 2500,-/db.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#20881) Ebit válasza gabor128 (#20879) üzenetére


Ebit
addikt

Szia!
187BodyGuard forumtárs a hobbielektronikán, ő keres.

(#20882) xxlongikaxx válasza sutyesz96 (#20868) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Szerintem nem eri meg foleg zoldfulukent epiteni. Eleve rohadt sok ido mire osszehozol egy normalis hangfal part, nem beszelve hogy egy jo hangfalat merni kell ahhoz meg kell meromiki es egyebek. Arrol nem beszelve hogy egy 5.1 meg foleg iszonyu munka. Csak akkor van ertelme ezzel foglalkozni ha ez a hobbid es tanulasnak fogod fel. En is most epitek, de mar majdnem egy eve megy a projekt, de eleve ugy indultam neki hogy ez csak egy tanulo hangfal lesz, ha minden stimmel akkor lehet elgondolkozom egy komolyabb driverrekkel keszult paron. En is 5.1 et akartam epiteni de mar letettem rola, en csak akkor fogok megint epiteni ha kesz lesz a csoves vegfokom, es akkor egy OB vagy egy horn-t epitek.

(#20883) lajthabalazs válasza xxlongikaxx (#20882) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Egy év? A hangszórókat is te tekercseled?

(#20884) sutyesz96 válasza xxlongikaxx (#20882) üzenetére


sutyesz96
őstag

Jólvan, úgy érzem hallgatok rátok, és nem kezdek bele olyanba amihez nem értek. :D

Akkor számomra elfogadhatóbb megoldás lenne egy mély+közép+magas+erősítő kombó?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#20885) lajthabalazs válasza sutyesz96 (#20884) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A sztereó erősítőknek ritkán van sub kimenete, és akkor is aktív mélyláda kell hozzá. A közép meg a magas általában nem külön van, hanem egy hangfalba építve, kétutasba (mélyközép + magas) vagy háromutasban (mély + közép + magas). Tehát a lehetőségeid:

A. Sztereó erősítő + sztereo hangfalpár megfelelő mélytartománnyal
B. Ritka sztereó erősítő sub kimenettel + sztereo hangfalpár (nem kell annyira mélyre mennie) + aktív mélyláda
C. 5.1 házimozi erősítő + sztereo hangfalpár
D. 5.1 házimozi erősítő ami támogat 2.1-es leosztást + sztereo hangfalpár + aktív mélyláda
E. 5.1 házimozi erősítő + 5.0 hangfalszett
F. 5.1 házimozi erősítő + 5.0 hangfalszett + aktív mélyláda

Amikor én kértem tanácsot a házimozi fórumban házimozi szettre, akkor 40e -ért ajánlottak erősítőt, és 60e-ért 5.0-ás szettet, ezért végül a sztereo mellett döntöttem, vettem egy erősítőt meg egy pár hangfalat, de nem voltam velük elégedett, ezért döntöttem az építés mellett, aztán most azért építek újra, mert jó famegmunkálási tapasztalat, főleg ha szépet is akar az ember, nem csak dobozt.

(#20886) xxlongikaxx válasza lajthabalazs (#20883) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Nem, csak eleve mire az ember kivalasztja a jo drivereket, lemodelezzi a dobozt, megtervezi a dobozt, megcsinalja az asztalos munkat, a csillapitast, a festest. Mindezt ugy hogy heti par oraja van minderre.

Nem egy facsavarozott talalomra szinre kivalasztott hangszorokkal osszeepitett dobozrol beszelunk.

Ket allo 41 literes 2 utas 2 melykozeppel szerelt merevitett csapolt dobozrol beszelunk, darabja lesz kb 30 kilo. Plusz epitetettem meromikrofont, meroerositot, es impedancia mero kapcsolast is.

(#20887) xxlongikaxx válasza sutyesz96 (#20884) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Hat ha ilyen kerdest teszel fel akkor jobb is ha nem epitesz:) Vagy vegyel egy 5.1 hazimozi "bögre" szettet, vagy vegyel egy erosito+5.1 hangfalszett. Elobbi olcsobb.

(#20888) Ebit válasza xxlongikaxx (#20886) üzenetére


Ebit
addikt

Ez így korrekt, ahogy leírtad.
Kész tervek alapján hamarab megy, de ahol komolyabb , igényesebb a famunka, ott megy az idő, és a mérések, meghallgatások, sem mennek egyik napról a másikra.
Nem beszélve a szerszám anyag besszezésekről.

(#20889) xxlongikaxx válasza Ebit (#20888) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Es nekem szerencsem is volt meg az asztalos munkat egy asztalos csaladtag csinalta akinek segitettem, igy minden gep es szaktudas megvolt hozza. Eleve 29mm es MDF bol van, es egy csavar sincs benne mindenhol bekellett marni a csapolast.

(#20890) lajthabalazs válasza xxlongikaxx (#20886) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Tényleg nem semmi! Gondolom az idő és a pénz nagyobbik része a mérésekre ment el. Én ennyire nem akartam belemenni, kellett a hangszóró is, nem csak az élmény, és azt hittem, nem fogok másodikat csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#20891) xxlongikaxx válasza lajthabalazs (#20890) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Az atviteli gorbek meresevel meg sehogy nem allok, csak az impedancia meres volt meg es a relfex hangolas. A legtobb ido egyelore az asztalosmunkara ment el (ragasztas, tomites, csillapitas, csiszolas lakkozas). Most tartok ott hogy rakerult a masodik lakk reteg, igaz a design miatt kicsit sok idot elvett a furnerozas. De mar most ott tartok hogy ha tudom hogy ennyi munkam van benne akkor veszek jobb mely kozepeket:)

Egyebkent mar most sokat tanultam az egeszbol, es meg a rendes mereseket, hangvalto paramterezest meg sem csinaltam. Mondjuk az is igaz hogy nem epitek 5.1-et, pedig az volt a terv. Inkabb epitek majd az egyszer elkeszult csoves vegfokom melle valami szelessavut vagy OB-t vagy horn-t, amit az ember nem tud boltban megvenni nem sokkal dragabban.

[ Szerkesztve ]

(#20892) Ebit válasza xxlongikaxx (#20889) üzenetére


Ebit
addikt

Itt van a kutya elásva, szaktudás+ gépek+ spéci szerszámok.
Egyedi épitéshez, csak ezeket megszerezni lehetetlen, és sokszor előfordul, hogy a profinak, sem sikerül elsőre.

Itt is, valamint az AVX-en folyamatosan látható, néhány, minden részletében igényes hangsugárzó, amivel öröm, együtt élni.

(#20893) gabor128 válasza gabor128 (#20879) üzenetére


gabor128
aktív tag

Üdv,

az előző hsz-ra még valaki?

(#20894) paye válasza gabor128 (#20893) üzenetére


paye
tag

Shalafi szerintem még sokat is mondott, ne feledd ezek legalább 20-25 éves darabok... :Y

(#20895) mekker


mekker
őstag

Üdv!
Egy Orion Mambót próbálgatok most. Az a baj, hogy van valahol a magasabb tartományban egy kissé fülsértő kiemelés. Ha kisebb kapacitású kondit rakok bele, akkor ha jól tudom feljebbre kerül a vágási frekvencia. Ez segíthet a gondon?
Illetve milyen fajtájú kondenzátort ajánlott ezekbe a hangfalakba építeni?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#20896) Ebit válasza gabor128 (#20893) üzenetére


Ebit
addikt

Üdv!
Írtam, konkrét személyt beszéltél vele?

paye
Az ár kereslet-kínálat függvénye, és az eladó- vevő megegyezésen múlik.

[ Szerkesztve ]

(#20897) Ebit válasza mekker (#20895) üzenetére


Ebit
addikt

[link]
Ezt olvasd át.
A benne lévő elkot, én mindenképpen cserélném.
pl Remix bipoláris tökéletes bele.
logitech-H2000 postán is rendelhető,de a legtöbb településen , még elérhetőek.

(#20898) mekker válasza Ebit (#20897) üzenetére


mekker
őstag

Köszönöm a gyors választ!
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy az enyém egy 8 Ohmos változat, és ezt találtam még hozzá:
http://www.retronom.hu/files/dollerakos/Orion_HS_9_hangvaltok.JPG
A sajátomban is ez a hangváltó van. Ez a lerajzolt átalakítás ésszerű, nem?

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#20899) Ebit válasza mekker (#20898) üzenetére


Ebit
addikt

Szívesen, igen kipróbálható.
Az ellenállás, 5 w -s legyen legalább, és a két hangsugárzóba, azonos értékűeket tegyél, kondit is.

(#20900) gabor128 válasza Ebit (#20896) üzenetére


gabor128
aktív tag

Üdv,

Írtam neki, de még nem válaszolt.
A HE-n is próbáltam beárazást kérni fórumon, de frankón letörölgetik a hozzászólásaimat ebben a témában a moderátorok. Náluk ez már adok-veszek-nek minősül és azért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.