Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cimi+Csabi


Cimi+Csabi
tag

Én mindíg elámulok az embereken, hogy milyen szépen tudja pusztítani magát. Atombomba, biológiai fegyverek, stb. stb.. Most itt az új kedvencem a részecskegyorsító! Mi a büdös ráknak kell ilyet építeni (már bocsánat a kifejezésért)? Ilyen szöveggel jönnek mert, hogy ők elő szeretnék idézni azt a közeget amikor létrejött a föld! Komolyan mondom ilyen hülye is csak az ember lehet. Nem hogy azon fáradoznának hogy valami tisztább energiaforrást kisérletezzenek ki. Neeeem az hülyeség inkább gyorsítsunk részecskét mert az olyan menő! Hát baromira. Meg lehet nézni a videót is! Kiváncsi vagyok a véleményekre.
http://www.youtube.com/watch?v=moEzECvJDas&NR=1

[ Szerkesztve ]

The Unofficial Apple Team! Dual Apple Power! (''Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed'')

(#2) koxx válasza Cimi+Csabi (#1) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem tudom van-e értelme, majd pár év múlva kiderül.

De az LHC neve helyesen írva: Large Hadron Collider

(#3) kicsitomi88 válasza Cimi+Csabi (#1) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ilyen szöveggel jönnek mert, hogy ők elő szeretnék idézni azt a közeget amikor létrejött a föld!

Ilyen szöveggel biztos nem jöttek, ezt funkcionális analfabetizmusnak hívják. A video meg baromság.

90 87.5 87.8 87.5

(#4) Integra válasza koxx (#2) üzenetére


Integra
titán

jaja, lehetne javítani a topic címet:)

én csak olvasom a cikkeket róla, de nekem sok része még magas:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5) glutamin válasza kicsitomi88 (#3) üzenetére


glutamin
őstag

Ez elég tömör és velős oltás volt :DDD

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#6) Cimi+Csabi válasza koxx (#2) üzenetére


Cimi+Csabi
tag

http://tubevideok.com/elpusztithajta-a-vilagot-a-nagy-hardon/
bocs a név elírásért de innen néztem..

The Unofficial Apple Team! Dual Apple Power! (''Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed'')

(#7) And válasza Cimi+Csabi (#1) üzenetére


And
veterán

(Kész szerencse, hogy az a számítógép, amelynek a billentyűzetét használva ezt a 'szörnyűséget' elkövetted, hasonló - bár nyilvánvalóan kisebb volumenű - alapkutatásokra épülve jöhetett létre, mint amire az LHC egyébként való.)

(#8) koxx válasza Integra (#4) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kvantum/atomfizikusi végzettség nem hátrány :D

#6: én ennek jobban hiszek ;) http://lhc.web.cern.ch/lhc/

(#9) Drizzt válasza Cimi+Csabi (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mióta menő a részecskegyorsítás? :D Ez fontos kutatás, nem menőség... Honnan tudod, hogy jobb energiaforrás előteremtéséhez nem járulhatnak hozzá az eredmények?

I am having fun staying poor.

(#10) Wolverine válasza Cimi+Csabi (#1) üzenetére


Wolverine
félisten

Drága barátom, több évtizede vannak részecskegyorsítók, az LHC csak annyiból különleges, hogy jelentősen nagyobb az eddigieknél :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#11) Cimi+Csabi


Cimi+Csabi
tag

Kövezzetek.... :))

The Unofficial Apple Team! Dual Apple Power! (''Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed'')

(#12) fordfairlane


fordfairlane
veterán

kell

x gon' give it to ya

(#13) eziskamu válasza Cimi+Csabi (#1) üzenetére


eziskamu
addikt

Amúgy kiskoradban, vagy akár még most is biztos sokszor láttál néztél részecskegyorsítót. A hagyományos (nem lcd/plazna) tv-k és monitorok képcsöve egy elektrongyorsító szerkezet. Elektromos térrel gyorsítanak és mágneses térrel fókuszálják, és irányítják a száguldó elektronokat, hogy a megfelelő helyen becsapódva felvilanjon a fluoreszkáló réteg.
Amúgy hasonló elven, de más kilakítású anóddal és katóddal rendelkező berendezések a röntgencsövek. Ott a becsapódó elektronok nem pontokat villantanak fel, hanem az elvesztett mozgási energiájuk alakul röntgen sugárzássá, és még sorolhatnánk.

Ez az LHC gyorsító pedig ahhoz kell, hogy bizonyítsanak, korrigáljanak vagy elvessenek elméleteket, ami később biztos hasznos lesz a gyakorlatban is. Most lehet hogy hülyeséget mondok, de pl ha tudnák mi a pontos összefüggés a gravitáció és az elektromágneses terek között, talán normális mesterséges gravitációt hozhatnának létre, vagy épp elenkezőleg antigravitációt, vagy újfajta hajtóműveket űrhajókhoz, vagy........
Tudom elszaladt a ló velem, de hátha lesz valami gyakorlati haszna ....

(#14) BITBOYS válasza Cimi+Csabi (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez talán a legtisztább energiaforrás, csak tudni kell kezelni :)
szerk: És az ősrobbanás utáni körülményeket szeretnék megismerni ezáltal ;) T=0

szerk2: National Geographic 2008. szeptember 17. szerda 22:00 Különleges építmények: A részecskegyorsító

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#15) lúzer


lúzer
veterán

Azért dobjatok egy privit ha megjelenik egy fekete lyuk (és nem miss Afrika) mert húzok provident hitelért!
;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16) peterszky


peterszky
őstag

http://hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/ :D

What else you gonna do on a Saturday?

(#17) Yutani válasza Cimi+Csabi (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ostoba, pánikoló és pánikkeltő ember vagy, vagy csak poénkodás ez az egész topik? :U

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#18) BITBOYS válasza peterszky (#16) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ezt már láttam itt a PH!-n :D
És ez?: [link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#19) lúzer válasza peterszky (#16) üzenetére


lúzer
veterán

mit kéne látni a nope szón kívűl?
vagy ennyi?

legalább a forráskód "kicsit" poénos:
if (!(typeof worldHasEnded == "undefined")) {
document.write("YUP.");
} else {
document.write("NOPE.");
}

fordfairlane: jó, oké

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#20) fordfairlane válasza peterszky (#16) üzenetére


fordfairlane
veterán

:C

lúzer: a title-t, illetve magát az url-t nézd.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#21) fordfairlane válasza Yutani (#17) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én inkább az elsőre szavazok: [link] kettes hsz

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#22) peterszky válasza BITBOYS (#18) üzenetére


peterszky
őstag

Az se rossz :D

What else you gonna do on a Saturday?

(#23) Cimi+Csabi válasza Yutani (#17) üzenetére


Cimi+Csabi
tag

szeretem kelteni a feszültséget...

The Unofficial Apple Team! Dual Apple Power! (''Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed'')

(#24) juliabrilke válasza lúzer (#19) üzenetére


juliabrilke
addikt

Brahiból be kellene tenni egyszer a "YUP"-ot. ;]

(#25) Integra válasza koxx (#8) üzenetére


Integra
titán

van egy anyag/antianyag diplomám is valahol, csak épp nem találom...
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26) bandiras2 válasza eziskamu (#13) üzenetére


bandiras2
senior tag

Addig nem lesz itt gravitációs hajtómű amíg egy csepp olaj is van a földben. Mert az ziher hogy a ketyere áramot fog enni, és nem keveset. Atomerőművet meg nem lehet utána kötni, tehát az egésznek semmi értelme, csak ha kiadják vele együtt a nullpontenergiát is. Ha a hajtómű meglenne,akkora hadsereg kijrná hogy neki legyen erőforrása is hozzá, és ha a hadseregnek van, akkor előbb utóbb valaki ellopja a terveket, és nem lesz többé villanyszámla, és benzindíj, és az a jelenlegi pénzembereknek nem jó, mert még mindig nem elég gazdagok.
Meggyőződésem ogy a prototipusok évtizedek ótarendelkezésre állnak, de mivel az olajban és az elektromos áramban egyre több a lóvé, a büdös életbe nem kerülnek ki. Helyette fejlesztik az ITER-t, ami még 20 év múlva is csak a pézt fogja vinni, de kiváló kirakattermék, hogy megpróbáltuk, de nem megy![ olaj pedig úgy néz ki van még a földben]. Nem megyünk sehová amíg az emberiség jelenlegi vezetése hatalmon van. De a hatalmat akkor se adják ki a kezükből, ha az egész bolygó a képükbe robban.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#27) lúzer válasza bandiras2 (#26) üzenetére


lúzer
veterán

hát kb :R :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#28) lúzer


lúzer
veterán

Hallottátok?

Tegnap éjjel egy kontrollálatlan kísérlet következtében fekete lyuk keletkezett a LHC-ban! A mintegy 0,000000001 nm átmérőjű jelenség leesett a föld középpontjába.
Ha 0,000000002 nm-el nagyobb lett volna akkor a Föld ugrik a fekete lyuk gravitációs terébe.
Az azonnali megsemmisülést megúsztuk, de fokozatosan elnyeli a Földet a fekete lyuk.
Először a folyékony anyagok tűnnek el értelemszerűen, mint a tiszta víz meg a kőolaj.
Aztán titokzatos viharok jönnek, meg földrengések.

Már csak egy remény maradt:
Küldd tovább ezt a levelet másik 20 embernek.
A sötétséggel nem tud megbirkózni a sötét anyag, ez az ellenszer!
Bill Gates is segít, ez is bizonyítja hogy komoly az ügy, szept. 31-én szétosztja a vagyonát azok között akik továbbküldik az üzenetet, valamint vista kódokat is osztogtni fog azok között akik segítenek megmenteni az univerzumot!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29) Integra válasza lúzer (#28) üzenetére


Integra
titán

a sötétség határtalan

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30) peterszky válasza lúzer (#28) üzenetére


peterszky
őstag

:O :O :O

Már csak az hiányzik belőle, hogy ha nem küldöd tovább a levelet, akkor téged is elnyel majd a fekete lyuk :(

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#31) Ndruu válasza lúzer (#28) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Akkor még gyorsan rendelek a nigériában élő kisfiamnak egy tucat laptopot, hadd örüljön szegény gyerek... Amíg el nem nyelődik a Föld, addig játszhat a krájsiccel...

És még mindig
http://hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/

Harrrr!!!!

(#32) Winner_hun válasza lúzer (#28) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33) lúzer válasza peterszky (#30) üzenetére


lúzer
veterán

senkinek nem esik le hogy hoax-gúnynak szántam? :O :O

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#34) koxx válasza lúzer (#28) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

szeptember csak 30 napos :DDD
ez a legjobb :) "A sötétséggel nem tud megbirkózni a sötét anyag, ez az ellenszer!"

(#35) Integra válasza koxx (#34) üzenetére


Integra
titán

én azért páros lábbal rúgdosnám a sötét anyagba a sötéteket... :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36) lúzer válasza koxx (#34) üzenetére


lúzer
veterán

nem véletlenül írtam
köss még bele, hogy BG nem is osztja szét a pénzét :F

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#37) lúzer válasza Integra (#35) üzenetére


lúzer
veterán

Tőled többet vártam, de én vagyok a hülye, én kérek elnézést

jó, ennyi volt

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#38) Dalai Láma válasza bandiras2 (#26) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez azért lehet hülyeség, mert az olajtársaságok sem csőlátók, és ha nagy pénz van a fúziós erőőművekben, egyszerűen abba teszik a nagy pénzt. Nincsenek ők összenőve az olajjal. Amint tudnak nmás nagy hasznot hozó dologról, ráugranak, nem hiszem, hogy nehezítenék, vagy titkolnák, mintsem hogy piacra dobják és keresseneke veke.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#39) PazsitZ válasza Cimi+Csabi (#1) üzenetére


PazsitZ
addikt

Rengeteg tudományos kisérlet hülyeségnek tünhet egy laikusnak, de a tudományos kisérletek nélkül, sokkal hátrébb lennénk, nem gondolod?

- http://pazsitz.hu -

(#40) #95561216 válasza bandiras2 (#26) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ezeken az összeesküvéseken mindig jót röhögök. Mitől lenne a nullponti energia ingyen? Ahhoz szerinted ingyen osztogatnák a szükséges berednezést, ami a büdös életben nem romlik el? Mert kérlekalássan ott van a szél, meg a nap is szerteszét, bárki ingyen használhatja. Hja hogy mégsem, mert az ahhoz szükséges berendezés élettartamra leosztott ára két-háromszoros költséget jelent, mint pl az atomenergiáé?

Majd pont egy csúcstechnikás, futurisztikus, a vákuumból energiát kinyerő berendezés lesz olyan olcsó, és persze tartós, hogy szinte ingyen lesz az energia. Megsúgom azt is elektromos energiaként fogjuk felhasználni, ha eljutunk oda, úgyhogy az ellen kár lázadnod:)

Gondolkodjunk is, ha lehet, mielött a hétvégén olvasott összeesküvéselméletet mondjuk vissza, mint valami zombi.

(#41) #95561216


#95561216
törölt tag

A topikinditóról meg csak annyit, hogy nem kellett volna átaludni a fizikaórákat. És hogy mi értelme van pl a CERN-nek? Hát csak annyi, hogy a World Wide Webet is ott fejlesztették ki, hogy megoszthassák a kísérleti adatokat a szerte a világban lévő tudósokkal. Lehet, hogy kár volt.

(#42) Kephamos válasza Cimi+Csabi (#1) üzenetére


Kephamos
addikt

Uhh! :W Remélem te is érzed, hogy csöppet erős ez a topik.

(#43) peterszky válasza lúzer (#33) üzenetére


peterszky
őstag

Az az igazság, hogy el tudnám hinni, hogy ez valódi :D Amúgy nagyon jó volt! :R

What else you gonna do on a Saturday?

(#44) Cimi+Csabi


Cimi+Csabi
tag

A CERN hivatalos honlapján olvasható, egyelőre csak néhány soros bejelentés szerint a nagy hadron ütköztető (LHC) gyorsítógyűrűjének 3-4. szektorában baleset következett be, aminek következtében nagy lyuk keletkezett a csőrendszerben, és ezen keresztül a mágnesek hűtését biztosító hélium távozott el. A károk felmérése folyamatban van. Az eset nagy valószínűséggel jelentősen késleltetheti az első ütköztetéseket, amelyeket csütörtökön még a jövő hétre terveztek.

The Unofficial Apple Team! Dual Apple Power! (''Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed'')

(#45) eziskamu válasza Cimi+Csabi (#44) üzenetére


eziskamu
addikt

És?! Most örülsz vazze?! Nem fekete lyuk, csak csőtörés! Akkora bazi nagy az egész hóbelebanc, hogy már csak statisztikai alapon is nagyobb a meghibásodás esélye. A legroszabb ami történhet, ha nincs közelbe senki, hogy nem tudják elvégezni a kisérletet. A hélium meg nemesgáz (kémiai reakcióba nem lép semmivel), és ha nem szorít ki túl sok levegőt és nem túl hideg, max magasabb hangon fognak beszélni a közelben :) . Asszem mélyebb búvárkodás esetén használják a búvárok is oxigénhez keverve, a keszon betegség kivédésére.

[ Szerkesztve ]

(#46) Wolverine válasza Cimi+Csabi (#44) üzenetére


Wolverine
félisten

Erről a hűtőrendszerbeli problémáról legalább 3 napja hallottam, és tudtommal tegnapra már ki is javították :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47) #72042496 válasza Wolverine (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ne csináld ezt, még elrontod a játékát!

:D

(#48) bandus válasza #72042496 (#47) üzenetére


bandus
veterán

aztaaaaa :DDD

közben kicsiben nézem a happy, a flúgos golfost, és amikor bejött a hsz-od, ott a következők hangzottak el:
"nem fogom hagyni, hogy egy ilyen flúgos bohóc, mint te, elrontsa a játékomat"

:C

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49) Kobe


Kobe
veterán

én mindig meglepődöm, hogy vannak még egypáran akik szerint a sötét középkorban élni lenne a legegyszerűbb :)
Az LHC szinte már a valléási fanatizmus felé terlei a babonás, tudatlan embereket, indiában már valaki öngyilkos is lett miatta, hát.....einsteinnek igaza volt, az emberi hülyeség végtelen :)
Mellesleg miért pont ez miatt aggódik valaki.....ránéz az íróasztalára, meglátja a nyomtatót, a nyomtatási folyamat egyik része például nagyon hasonlít arra a folyamatra, ami a mi Napunkban lezajlik - azonos működési alapokon, most akkor mindenki kezdjen el teóriákat gyártani hogy fog a nyomtatója supernovává válni ? :)

(#50) lúzer válasza Kobe (#49) üzenetére


lúzer
veterán

mire gondolsz?
ismerek 3-4 nyomtatóípust, egyiknél sem emlékszem hogy hidrogénatomok egyesülnének héliummá ^^ :-))

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.