Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) dudika10 válasza Strictly (#2550) üzenetére


dudika10
veterán

Mivel halk? Fülhallgatóval kapcsold be az erősítőt ha pedig hangfallal akkor tkerd feljebb a hangerőt.
Könnyen előfordulhat, hogy halkabb a kártya mint az előző. DS-nél is voltak erre panaszok.
A mixer fülön ezt is feljebb tekerheted, de NE tedd, a 76 a 100%.
Lehet nem jól emlékszem, de mintha a creativenál a 100% magasabb volt mint 0dB.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2552) Strictly válasza dudika10 (#2551) üzenetére


Strictly
csendes tag

hüüü bakker azt király mert minden maxon van... :U
Vagy már süket vagyok és ezért tűnne halkabbnak? :DD

Asus P6T SE, Core I7 920, Kingston 4GB 1600Mhz, Radeon HD 5770 1GB, Samsung 1TB

(#2553) dudika10 válasza Strictly (#2552) üzenetére


dudika10
veterán

Mivel hallgatod a zenét?
Egyébként nagyon kell vigyázni, a fájdalomküszöbnél jóval halkabb hangok is halláskárosodást okoznak hosszútávon.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2554) Strictly


Strictly
csendes tag

Azt kérdezed lejátszó vagy füles/5.1?
1: Winamp
2: 5.1 Creative Inspire nem tudom mi mert még a creative sb0220-al vettem...
Amúgy a hallásommal nincs gond mert az integráltat most próbáltam ki és bár sztereóba szólal meg a g*ci winamp kb ugyanazt adja le mint a xonar csak kevesebb méllyel... pfff

Asus P6T SE, Core I7 920, Kingston 4GB 1600Mhz, Radeon HD 5770 1GB, Samsung 1TB

(#2555) TechnoCole válasza Strictly (#2552) üzenetére


TechnoCole
csendes tag

A 0220-hoz képes halkabb a DG, így igaz.
Ha a többi ember megnémult és vadul integetnek feléd, miközben a "nemszóleléghangosan" gépedet szereled, menj el orvoshoz :)

(#2556) Strictly válasza dudika10 (#2553) üzenetére


Strictly
csendes tag

Amúgy a zenét a fülemmel hallgatom :D elsősorban :))

Asus P6T SE, Core I7 920, Kingston 4GB 1600Mhz, Radeon HD 5770 1GB, Samsung 1TB

(#2557) NeoExDeath válasza Strictly (#2550) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

A Xonar kezelőfelületén be kell állítani 6 Channel helyett, hogy 2 channel, és akkor a sztereo források is szólhatnak az összes hangfalból.

A hangerő ügyben, ne csak a winamp-ban szabályozd, hanem nézd meg a windows hangereje mire van állítva, lehet hogy majdnem minimumon van azért halk.

(#2558) Peet90 válasza Mihail88 (#2541) üzenetére


Peet90
csendes tag

Halihó! Mihail 88!
Megtaláltam a problémánk kulcsát!
A következőt tedd. Tálcán hangerőszabályzó ikonon jobb egérgomb. Lejátszási eszközök-> Katt a hangszóródra, csak h világos legyen a beállítások gomb. Állítsd 5.1-re. Okézd le. Közbe a hangszóród jack dugóját nyomd be a mikrofon aljzatába. Ezután ne a beállításokra menj, hanem a tulajdonságokra. javítások lapon, pipáld ki a hangszóró-kitöltés.

Virtuálisan kitölti hanggal a hangszóródat. Ha ugyanaz a problémánk, akkor ez megoldja, félig-meddig a gondodat. Bár nálam az a baj, hogy a mikrofon helyén van most ugye. De lehet müködik 4hangszórós beállításnál is line in aljzatba. Még nem próbáltam. Csak örömömben egyből írtam neked. Remélem segítségedre lettem. Kicsit megkésve bár, de törve nem...

(#2559) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Vásároltam egy CREATIVE Sound Blaster X-Fi Extreme Audio PCI hangkártyát.
Rendesen működik, csak a front kimeneten a mikrofon nem.
AC97 módban tudom csak bekötni. Fejhallgató kimenet megy elől.
Hogy lehet működésre bírni Win7 X64 alatt?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2560) concret_hp


concret_hp
addikt

van egy asus xonar hangkártyám, amin winreinstall óta a mikrofon nem akar működni. arra tippelek, hogy szoftveresen van elnémítva valahol, de sehol nem találom a beállítási lehetőséget win 7 alatt, minden más müxik frankón. hol keressem?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2561) concret_hp válasza concret_hp (#2560) üzenetére


concret_hp
addikt

hm driver reinstall megoldotta

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2562) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

kérdésem az lenne, hogy egy mai modern (P67/H67) alaplap hangchipje mennyire veszi fel a versenyt (vagy körözi le) a Soundblaster Audigy 2 ZS-met?

- no es importante -

(#2563) PuMbA válasza Sixkiller6 (#2562) üzenetére


PuMbA
titán

Alaplaptól függ, de általánosságban elmondható, hogy hangfalas használat esetén elég közel van a kettő, de az Audigy nyer (a tér 100%, hogy jobb). Ha fejhallgatók szemszögéből nézzük akkor pedig az Audigy előnye még nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#2564) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok!!

A segitségeteket szeretném kérni.Van itt nállam egy régebbi 775 gép, asus p5pe-vm lappal.
Raktam rá a win7 lite op rendszert.De a hang nem müködik.
Ad1888 ac97 van benne everest szerint.Találtam hozzá egy drivert, az fel is települ, de hang az nincs.Tud valaki nekem segiteni honnan tudok leszedni hozzá?Probáltam külföldi forumokat is olvasni, annyit láttam hogy sok mindenkinek baja van vele.Eredeti lemez megvan de csak xp driver van rajta.Realtek honlapján se találok semmit,és az asus-on se.Köszi:R

(#2565) quiny23


quiny23
csendes tag

Helló!

Én naggyon amatőr vagyok. Légyszi ne nevessetek ki... NAGYON!
Szóval: Szeretném, ha segítene valaki.
A Vezérlőpult Hang és audióezközök nevű izékéjében azt írja ki, hogy nincs hangeszköz.
Most mi van?
Tönkrement a hangkártya?

Jah és hogy tudom megjavítani?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2566) PuMbA válasza lajosx (#2564) üzenetére


PuMbA
titán

A buherált Windows 7 miatt nem megy.

quiny23: Eddig ott volt? Mozgasd meg vagy szedd ki és rakd vissza a hangkártyát egy portalanítással egybekötve.

(#2567) PuMbA válasza PuMbA (#2566) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt próbáld meg:
"Remove all previous sound drivers (I had tried Realtech, other AC97, several SoundMax versions). Reboot.
Go to Windows Update, and disable automatic download and install (otherwise, your work may be undone by an automatic Windows Update of the carefully-installed driver).
Go to Asus website, search for the motherboard and download the SoundMax drivers for Windows XP - for me, the one originally used was version 5.12.01.3665 - don't use anything more recent.
Unpack the ZIP file, find the setup.exe, right-click and go to Properties and mark it as Window XP compatible. Then run the executable, reboot, etc."

[ Szerkesztve ]

(#2568) quiny23 válasza PuMbA (#2567) üzenetére


quiny23
csendes tag

Miért nem válaszolsz nekem?

(#2569) Zeller01


Zeller01
tag

Egyet kérdeznék én is:

Audigy 1 hangkártya van már jó pár éves, de nagyon szeretem. Most kezdte, hogy játék alatt de csak mikor kedve van, a mély hangok helyett az egész szergcseg, csereg, csörög, leírhatatlan hangot próbál kiadni :) De jó szándék megvan, valahol ezek alatt hallani, hogy próbálja követni a játék hangját :) A lényeg, próbáltam most új drivert, de azzal is előjöna hiba. Kilépek win-be egyből jó. Vissza játékba kb 2 perc és újra fos lesz a hang...
ajaj
olyankor-ilyenkor mi a teendő?

. : Z E L L E R : .

(#2570) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Sziasztok! felmerültek további problémáim mióta win7-re váltottam xp-ről egyrészt sikerült felraknom drivert a hanghoz.. nah most valamiért halk lett nagyon, ez miért lehet?(úgy látom minden max-on van).Lehet normális driver kellene neki?

Hangkártya: Creative EMU10K1 SB Live! Audio Processor

Illetve a videokártyámat felismeri( Ati R. M9600), valamilyen drivert fel is raktam hozzá, nem igen vált be, mert az eszközkezelőbe felkiáltó jelet rak az ikon mellé..és ezt írja hozzá : A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)

CD-im vannak csak ugye xp-re valók ,mert a gépem eléggé régi már:/

remélem jó helre írtam!
valami ötlet?

köszönöm!

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#2571) ProdyG


ProdyG
senior tag

hi,
adott 2 hangkártya, egy alaplapi integrált, és egy X-Fi Xtreme Gamer.
mindkettőnek a digitális kimenetét használnám. a kérdésem, hogy a digitális kimeneten is van minőségbeli különbség a 2 hangkártya között, vagy csak akkor van különbség, ha az analóg kimeneteket használom.
mert ha digi kimenet tekintetében teljesen mindegy, hogy melyiket használom, akkor az Xtreme gamert eladnám, mivel felesleges.

(#2572) superecneB


superecneB
őstag

Üdv!

Vettem egy Asus Xonar DG hangkarit. Beraktam, bedugtam mindent (jól.), biosban letiltottam az AC97-et, majd Windowsban feltelepítettem a hozzá adott Driver CD-vel a Driverét, idáig minden rendben, majd a driver tesztnél, se a center se a sub se a két hátsó hangszóró nem szól az 5.1-ből, csak 2 speaker szól. Ez mitől lehet?

(#2573) superecneB válasza superecneB (#2572) üzenetére


superecneB
őstag

További tesztelgetés során kiderült, hogy csak a driverben a hangtesztnél nem hajtja meg a hangszórókat egyébként zene lejátszáskor vagy film közben tökéletesen szól mind, szóval ez a legkisebb gond de azért érdekelne meg lehet -e oldani ezt a dolgot.
A következő probléma viszont az, hogy a mikrofon nem szól, ha hátulra van bedugva. Ha a frontpanelba dugom akkor tökéletes. Illetve lenne még egy olyan kérdésem is, hogy az eszközkezelő/hang/felvételnél van egy Mikrofon Asus Xonar DG és van egy Mikrofon Avnex Virtual Audio Device. Ez az Avnex ez mi lenne?
Az Asus oldalán fenn lévő legfrissebb driver van fenn.

(#2574) Teaway válasza quiny23 (#2568) üzenetére


Teaway
veterán

Válaszolt, nem vetted észre?

Nincs itthon csokid??

(#2575) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

Akinek van AUDIOTRAK prodigy hd2 hangkártyája az már használta linux alatt? Probléma nélkül ment?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#2576) HUNRONIN


HUNRONIN
tag

HELP PLEASE!!!!!

Van egy szájbatekert Creativ Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer Hangkarim, most raktam össze az új konfigom (Asus P8P67 Deluxe; Intel® Core™ i5-2500K (6M Cache, 3.30 GHz); Corsair H70; Asus ENGTX460 1GB; WD SSC-D0064SC-2500 64GB; G.Skill Ripjaws-Series 1333Mhz 2x4GB; Creativ Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer) és az istennek sem hagyja magát telepíteni, full nincs hang a gépemen és már nagyon Takk vagyok hogy nem tudok normálisan gamézni :W :W :W :W :W
Segítsen valaki please...... :O :O :O :O :O

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#2577) sklopp válasza HUNRONIN (#2576) üzenetére


sklopp
őstag

Milyen Win-t használsz, és a kártya PCI vagy PCI-E ?

[ Szerkesztve ]

(#2578) HUNRONIN válasza sklopp (#2577) üzenetére


HUNRONIN
tag

WIN7 Ultimate 64bit SP1-et....de mint kiderült nem a WIN7-el volt a gond hanem az alaplapom kusza IRQ kiosztásával. :DDD

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#2579) sklopp válasza HUNRONIN (#2578) üzenetére


sklopp
őstag

Akkor megoldódott.

(#2580) HUNRONIN válasza sklopp (#2579) üzenetére


HUNRONIN
tag

Igen megoldódott és ismét remekül "bömböl"a hagrendszerem :DDD

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#2581) EmperorDraco


EmperorDraco
csendes tag

Hali!

Gondolom (vagy legalábbis remélem), hogy nem csak én vagyok vájt fülű...

A problémám a következő:
Egészen apró kis eltéréseket képes vagyok meghallani sajnos. Ez bizony költségnövelő tényező, de most nem ez a lényeg.

Van egy frankó hangkártyám. Minden eddiginél szebben szól a jelenlegi beállításokkal is. De...

Nos:
Asus Xonar HDAV 1.3 Deluxe - hangkártya
Creative Labs Inspire T7900 - hangrendszer

Természetesen 7.1 üzemmódban.

A hangzás már így is gyönyörű, pedig 48 kHz-re van állítva.
Aztán van egy olyan ASIO nevű izé is, az 24 biten és 10 ms-al dolgozik.

Ezekkel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

ASIO állítási lehetőségei:
16 bit, 24 bit, 32 bit
Feltételezem (kísérletek alapján, hogy a hangkártya a mérvadó, az meg 24 bitet ír), hogy 24 bit a legjobb. 16 biten nem az igazi a hangja, 32 biten meg csend van.
Na de a 10 ms mire jó nekem? Még az előző telepítésnél kísérleteztem, de sikerült elérnem azt, hogy lényegében egyetlen softwer adott ki végül hangot a gépemen, a winamp. Ne kérdezzétek, nem tudom, hogynan csináltam! Még a windows is elcsendesedett.

Aztán a hangkártya azt állítja, hogy ő 192 kHz-en is szépen szól.
A gond itt kezdődik.
96 kHz-en nem mindig tökéletes a hangzása.
És 192 kHz-en pedig csapnivaló.

Ezt mi okozza? Szerény véleményem szerint nem a hangkártya. De ha mégis, még van rá garancia.
Nem hiszem, hogy a kábelek, mert már aranyozott csatlakozós duplán árnyékolt kábeleim vannak...
Hangszóró nem bírná?

Annyi bizonyos, hogy pl a notebook minden további nélkül viszi a 192 kHz-et.

(Mellesleg a régi gépemen Creative Audigy 2 hangkártya volt, az sem bírta a 192 kHz-et, holott kellett volna. Akkor azt hittem, hogy azért, mert már öreg és haldoklik a kártya... - nos, most úgy tűnik, más a gond - ott egy Creative Inspire T6600 volt a hangrendszerem. Otttis az lett volna a gyenge láncszem?)

Mi tévő legyek, ha 192 kHz-et akarok?

Draco

(#2582) dudika10 válasza EmperorDraco (#2581) üzenetére


dudika10
veterán

A felvételeid 44,1kHz-esek és 16 bitesek (javíts ki ha tévedek, de egyelőre szinte az összes felvétel így készül, feltéve, hogy zenéről beszélgetünk).
Ha ez a helyzet akkor neked ezekre a beállításokra van szükséged és nem a nagyobb számokra.
ASIO szabvány szerint egyszerre egy dolgot támogat, ha használod (pl foobarral) minden más elnémul. Akkor van értelme ha felvenni szeretnél, zenehallgatásnál nem sok, de biztos lesz aki ebben nem ért velem egyet.
10ms az a késleltetés. Van a programnak egy késleltetése és a hangkártyának egy saját késleltetése. Akkor jó ha minél kisebb mert annál hamarabb hallod a zongorabillentyűt amit leütöttél. Ha pl 1000ms lenne az összes késleltetés akkor 1 másodperccel később hallanád a billentyűt ami ellehetetlenítené a zongorajátékot.

Ha zenét akarsz hallgatni akkor sokkal jobb hangfalakat is kaphatsz arra a célra. Ehhez a hangfalhoz ez a hangkártya az "ágyúval verébre" tipikus esete.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2583) EmperorDraco válasza dudika10 (#2582) üzenetére


EmperorDraco
csendes tag

Gyárilag 10 ms-os az ASIO benne...

És egyelőre nem merem állítgatni, bár le lehet vinni elvileg egészen 1 ms-ig, kérdés, hogy akkor mi történik... :D

Aztán a másik állítási lehetőség benne, mint mondtam, hogy 16, 24, vagy 32 bit. A 32 tuti nem jó. Amúgy a 24-el tökéletes, én azon hagytam, mert vagy szebb volt a 16-nál, vagy ugyanolyan. Már nem emlékszem.

Viszont nem csak zenét hallgatok vele, lényegében mindent itt csinálok. Tehát játszok, zenét hallgatok, filmet nézek, tv-zek, stb... Nekem mindenre 1 darab célszerszámom van, a PC.

Ami a hangszórókat illeti, idővel ki lesz majd cserélve, a kérdés, a mire?

Mindenesetre 7.1-es rendszerre lesz szükségem.

Azt viszont még mindig nem tudom, hogy a hangkártyámat miért nem tudom felnyomni 192 kHz-re?

Gyárilag hibás? Vagy a kábelek szarok? Esetleg a hangszórók miatt nem tudom?
Mert 48kHz-en jó. 96 kHz-en szebb ugyan, de néha berecseg. Az meg elrontja, magyarul nem tökéletes. És 192 kHz-en meg OMFG hangzása van. És nem tudok rájöönni, hogy miért. Segítsen valaki! Plíz!

Draco

(#2584) HUNRONIN válasza EmperorDraco (#2583) üzenetére


HUNRONIN
tag

mp3-at akarsz hallgatni 192kHz-n???

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#2585) schawo válasza EmperorDraco (#2583) üzenetére


schawo
titán

Itt az elején el kell oszlatni pár tévhitet.

1. Az ASIO késleltetésnek bármi jelentősége volna lejátszásnál. Tök mindegy, hogy ez mekkora, de semmiképp se legyen olyan alacsony, hogy pattogjon. A lehető legalacsonyabb késleltetés akkor fontos, ha egymás után akarsz felvenni több sávot, vagy ha szoftveres szintit, esetleg villanygitárt használsz. Ezek zenész és stúdió igények, otthon nincs jelentősége a késleltetésnek.

2. A hangkártya nem szól jobban attól, hogy magasabb mintavételezéssel (kHz) használod. SŐT! A forrásanyagnak van egy saját mintavételezése (44.1kHz), ha ettől eltér a hangkártya beállítása, minőséget vesztesz, mert egy szoftveres algoritmussal át kell alakítani az anyagot. Szóval optimális beállítás a 44.1kHz.

3. A hangkártya nem szól jobban attól sem, ha nagyobb bitmélységet használsz, mint a felvétel bitmélysége (16 bit). Itt legalább nem okoz magátólértetődő minőségromlást az átalakítás, de annyi kár mindenképpen éri a rendszert, hogy a hangkártya jobban le lesz terhelve, könnyebben előjöhet pattogás, recsegés. (Amúgy ez a feleslegesen nagy mintavételezésnél méginkább gond). Szóval az optimális bitmélység 16 bit.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2586) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

Vettem a minap, egy Logitech X530-as hangrendszert. Eddig leginkább online játékos révén fülest használtam. Na most, ugye bekötöttem mindent a megfelelő helyre az 5.1 számára. A helyzet az, hogy a fejhallgatót is bekötöttem, szól is meg minden, de van egy problémám. Ha mikrofonba beszélek, azt hallani mind a hangszórókban mind a fejhallgatóban... és nem tudom kikapcsolni sehogy sem, pedig régen valahogy sikerült az ilyen hibát orvosolni.. mit kellene szerintetek kikapcsolni ahoz, hogy ne halljam amit beszélek a mikrofonba? :F

Üdv.: Zoli

kép

[ Szerkesztve ]

(#2587) dudika10 válasza BudaiZoli (#2586) üzenetére


dudika10
veterán

Vindóz hangbeállítások a vezérlőpultban, felvételi eszközök vagy mi a neve magyarul, mikrofon, és itt ki kell kapcsolni a listening-et vagy a monitoring-ot, nem tudom mi a magyar nevük, de megtalálod őket. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2588) BudaiZoli válasza dudika10 (#2587) üzenetére


BudaiZoli
tag

ilyent nem találtam XP-n :DD de azért sikerült megoldani! Köszönöm azért a válaszodat!

Üdv.: Zoli

(#2589) Attila8006


Attila8006
aktív tag

Sziasztok!
nem tudjátok véletlenül mit lehetne kezdeni az alábbi gondommal?
Vettem egy Logitech Z-5450Digital hangrendszert..de ha bekapcsolom a hátsó hangfalakat,elmegy a netem,mivel wifizek :U
nincs valami megoldás?
a másik: optikain kapja a jelet..de játék közben is néha kiirja no data..ami elég zavaró ha folyamatosan játszom..1 példa: Counter strikeozom..és van olyan hogy néha elbujik az ember..csendes helyre,és figyelne..de mivel ha nincs hang azt irja ki no data így eltelik pár pillanat mire ujra hangot adna..így ha valaki trappol és későn kapcsol be a rendszer,behalok :C tudom ez utobbi egyedi gond,de nem lehet késlelteni a kikapcsolását vagy milyét? bizti értitek mire gondolok :)
köszi a segítséget előre is!
üdv:Attila

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#2590) gkozak


gkozak
tag

Sziasztok!

Először is szeretnék elnézést kérni mindazoktól, akik rendszeresen látogatják és hasznos infókkal látják el a fórumot, mert én a problémám megírása előtt nem olvastam végig az összes hozzászólást. :D

A probléma:
Egyik pillanatról a másikra az egyik hangszóróm nem szól. A hangszóró jól működik a TV fejhallgató kimenetére csatlakozva. Továbbá a fülesnek is csak egyik fele szól a gépbe dugva. :(((

Azonban, ha nem teljesen dugom be a számítógép csatlakozójába, akkor lehet találni olyan pontot, amikor mind a két hangszóró szól, bár a hangot levéve, erőteljes búgó hang hallatszik.

Esetleg tudja vki, hogy milyen probléma áll fenn?

(A drivert már újraraktam, és nem változott a helyzet, csak az egyik oldal szól!)

Előre is köszönöm a segítséget, :)

Üdv, gkozak

[ Szerkesztve ]

(#2591) dudika10 válasza gkozak (#2590) üzenetére


dudika10
veterán

Egyik oldal elhalálozott. :(
Megoldás: új hangkártya.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2592) gkozak válasza dudika10 (#2591) üzenetére


gkozak
tag

Köszönöm a gyors választ!

MSI alaplapra integrált hangkártyáról van szó.

Ez is cserélhető???

(#2593) EmperorDraco válasza schawo (#2585) üzenetére


EmperorDraco
csendes tag

Na most nekem az a gondom, hogy mivel én mindent a PC-n csinálok, szóval nem csak CD-t hallgatok vele, ezért nálam előfordulnak olyan dolgok, amiken sajnos igenis hallani a különbséget. Szóval nem véletlenül várom el tőle, hogy tudja azt, amit kitaláltak neki.

Mellesleg rohadtul idegesít, hogy egy notebook-on pl be tudom állítani, vagy a másik gépen, ahun integrált hangkártya van, dettó, ezen meg nem...

Draco

(#2594) Teaway válasza gkozak (#2592) üzenetére


Teaway
veterán

Nem, csak alaplapcserével.
Vagy veszel bele vmi egyszerű PCI-os hangkártyát, az alaplapi hibásat meg letiltod a BIOS-ban.

Nincs itthon csokid??

(#2595) gkozak válasza Teaway (#2594) üzenetére


gkozak
tag

Köszönöm a választ!

Egyébként melyik verzió a legjobb:

1. Alaplap csere ( vagy egy ugyanilyen (MSI P6N SLI Platinum) vagy egy új)

2. Hangkártya vásárlása

(3. Integrált hangkártya cseréje ugyanilyen alaplapról (ha lehet ilyet)) :F

Mit gondoltok?

(#2596) Teaway válasza gkozak (#2595) üzenetére


Teaway
veterán

Nem tudom, melyik lenne a legjobb.

3. Integrált hangkártya az az alaplap része, arról házilagosan nem levehető, csak spec. forrasztástechnikai eszközökkel. (Tulajdonképpen egy IC, egyéb járulékos alkatrészekkel.)

Nincs itthon csokid??

(#2597) sklopp válasza gkozak (#2595) üzenetére


sklopp
őstag

Mivel az alaplap csere jóval drágább megoldás, vegyél inkább egy Creativ PCI csatolós hangkártyát, akár használtan, itt a PH-n elég nagy a választék, 5000 alatt megúszod.

(#2598) gkozak válasza sklopp (#2597) üzenetére


gkozak
tag

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat! :R

A barkácsolás nem az én asztalom, ezért marad a mindkettőtök által javasolt pci csatolós hangkártya.

Mi a vélemények melyik márkát részesítsem előnyben az alábbiak közül:

Asus, Creative, Delock, Genius, Speeddragon, Trust. (hirtelen ezeket találtam az ipon.hu-n)

Maximum 5.000.-Ft-ot szeretnék rákölteni, inkább újat, mert ahhoz garancia is jár.

Üdv, gkozak

[ Szerkesztve ]

(#2599) dudika10 válasza gkozak (#2598) üzenetére


dudika10
veterán

Passzírozz bele a keretbe egy Asus Xonar DG-t. Az hosszú ideig a barátod lehet még és van rajta egy egész használható fejhallgató erősítő is. Picit drágább, de driverek terén egyelőre az Asus áll talán a legjobban. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2600) gkozak válasza dudika10 (#2599) üzenetére


gkozak
tag

Jól hangzik, nem is olyan vészesen drága! :)

Ha jó a megbízhatósági tapasztalatod, akkor szívesen fogom megvenni! :K

Köszi a tanácsot! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.