Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) MasterMark válasza gerzsol (#3300) üzenetére


MasterMark
titán

Hát először is az eszközkezelőben addig töröld a drivert ki (azaz ismétled a törlést) amíg csak kérdőjelesként mutatja.
Aztán C:\Users\[Felhasználónév]\AppData könyvtárban mindent megkeresel ami rá vonatkozik.
És akkor utána mehet egy CCleaner, tisztítás (de figyelj mi van kijelőlve amit nem akarsz törölni, az elől vedd ki a pipát!!! pl. jelszavak böngészőben stb.).
Aztán a CCleaner-ben még egy tisztitás a Rendszerleíró résznél is.
És talán utána próbálkozz.

Switch Tax

(#3302) gerzsol válasza MasterMark (#3301) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Eszközkezelőbven töröltem a drivert. Driver eltávolítása és ott pipáltam, hogy törölje is a drivert.
Majd töröltem a mappáját a Program Filesben, kerestem a kapcsolódó dolgokat az AppData mappában, den me találtam semmit, aztán CCleanert használtam. újraindítottam és utána próbáltam telepíteni, de semmi.
Az intel honlapján csak Vista 64bites driver, van ezt használtam eddig is és működött is, mert Win7 alá nincsen driver. Elsőre mindig sikerül felrakni, de utána.. ha valami belepiszkál a programba akkor vége..
Most pl kézzel hozzáadom a IDT driverét az eszközkezelőbe, működik is, csak a segédprogram az nem, nem lehet kapcsolni rajta semmi, hiába kapcsolnám be pl a dolby headphone-t..

Nem értem egy gyártó miért nem képes kidobni win7 drivereke, még ha egy 2008-as eszközről beszélünk is..

(#3303) fradi81 válasza gerzsol (#3302) üzenetére


fradi81
veterán

Csak a dolpy headphone miatt kellene a driver szoftvere? Amiatt felesleges vele szenvedni, mert nem jó semmire.

moto g72, Ninebot d28e

(#3304) gerzsol válasza fradi81 (#3303) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Több szoftveres állítási lehetőség van, dolby, hangszínek, ytb stb.

Igen igazad van, a szoftver nélkül is szól, annyi hogy ha kézzel adom hozzá a drivert, felismeri a kimeneteket,

Speaker/Headphone
Headphone (RTC)
SPDIF digital out
Ati HDMI (VGA)

De hiába váltok a Headphone (RTC) kimenetre amin egyébként szebb hangot ad a fülhallgató mint a speaker/Headphone-on, akár melyik jack-be dugom a fülest sehol nem szól. Eddig szólt, hogy ha előre volt dugva a ház első kimeneti jack-jében. Váltogattam Windows hangbeállításoknál a Seaker/Headphone és a Headphone (RTC) között és hiába ugyanoda volt bedugva, mindkét beállításnál szólt. Most meg a Headphone (RTC) nem működik.. valami miatt..
Ez zavar.

(#3305) fradi81 válasza gerzsol (#3304) üzenetére


fradi81
veterán

Ha ilyen gondjaid vannak, akkor vagy veszel rendes támogatott hangkártyát, vagy újratelepítgeted a windowst.

moto g72, Ninebot d28e

(#3306) gerzsol válasza fradi81 (#3305) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Ebben teljesen igazad van. De Szerintem megéri kicsit szenvedni vele és megtalálni egy megoldást, mint venni egy új alaplapot 40-50k-ért vagy egy hangkártyát 17-18k-ért..
Nem is tudom. Felesleges kiadás. és a mai költséghatékony világban :)

(#3307) fradi81 válasza gerzsol (#3306) üzenetére


fradi81
veterán

Ha elég neked az alaplapi hang minősége, akkor vehetsz költséghatékonyan 2000-ért rendes hangkártyát, és megkíméled a géped néhány windows reinstalltól :)

moto g72, Ninebot d28e

(#3308) cashback válasza MasterMark (#3299) üzenetére


cashback
őstag

Hogy-hogy-hogy? :DDD

Fogtam a jack-et és bedugtam... és lőn hang. :B

Picit hangosabban szól mintha a fülest kifordítanám.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3309) MasterMark válasza cashback (#3308) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor most az egy aktív hangszóró vagy mi? :F

Switch Tax

(#3310) cashback válasza MasterMark (#3309) üzenetére


cashback
őstag

Ebből [link] kötöttem be 2db-ot sztereóba.
Erősítő nincs.

3,5mm-es jack az egyik vége, a másik pedig a hangszóró.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3311) MasterMark válasza cashback (#3310) üzenetére


MasterMark
titán

Hát ez így nem a legjobb. :U

Switch Tax

(#3312) gerzsol válasza fradi81 (#3307) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Hát ha vennem kellene akkor biztosan nem elégednék meg egyszerűen, és egy belépő szintű kártyát vennék legalább.. pl egy xonar DSX-et..
Némi próbálkozás árán sikerült helyrepofoznom a rendszert, nem 100%-os, de mostmár működik a Headphone (RTC) kimenet és ez megfizethetetlen.. :)
Szal siker.
Mindenkinek köszönöm az ötleteket.

(#3313) kgergo23


kgergo23
tag

Sziasztok !

Olyan problemam volna, hogy a hangero rendszertelenul fel es le "ugral"...Egyszer elhalkul, maskor felhangosodik...Ossze vissza, van amikor jo vagy egy oraig, maskor pedig percenkent "ugral" ide oda...Eleg idegesito filmnezes kozben...

Alaplapi audio van, VIA Vinyl Audio V1718S es a legfrissebb driver, ami hozza kell.

Otletek, mi lehet a gond ?

Elore is koszi !

Amilyen a fogadj Isten, olyan az adjon Isten...

(#3314) MasterMark válasza kgergo23 (#3313) üzenetére


MasterMark
titán

Helo
A csúszka is ugrál? Teljesen véletlenszerűen? Nem lehet, hogy a billentyűzeten valami kontaktos? (Persze ha ilyen multimédiás.)

Switch Tax

(#3315) kgergo23 válasza MasterMark (#3314) üzenetére


kgergo23
tag

Szia,

A csuszka nem ugral. A billentyuzet valoban multimedias, vezetek nelkuli, mar beraktam egy vezetekes, multimedia nelkulit is tesztre, de igy is produkalja a dolgot...

Mintha valami auto leveling menne ugy spontan...Beallitasokat mar atneztem, de az otleteket szivesen fogadom...

Amilyen a fogadj Isten, olyan az adjon Isten...

(#3316) MasterMark válasza kgergo23 (#3315) üzenetére


MasterMark
titán

Teljes driver és szoftver reinstall? Esetleg op.rendszer reinstall is. :D

Switch Tax

(#3317) kgergo23 válasza MasterMark (#3316) üzenetére


kgergo23
tag

A teljes driver es szoftver reinstall megvolt, az op rendszer reinstallt szeretnem meguszni... :D

Amilyen a fogadj Isten, olyan az adjon Isten...

(#3318) emberman88


emberman88
csendes tag

:Y szevasztok lenne egy kérdés szerű izéhez hasonló vamólami cuccosom
Szóval a gépemen win7 van van integrált video kártyám de a gép (se a driver telepítők) nem találják meg miért van ez mit lehet ellene tenni?
mert már a fejemet verem a falba dühömbe előre is köszi a válasz szerű gezemicét[P :W

(#3319) fradi81 válasza emberman88 (#3318) üzenetére


fradi81
veterán

Hogy jön ide az integrált videókártya? Másik topik.

moto g72, Ninebot d28e

(#3320) localhost válasza emberman88 (#3318) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Talán megpróbálhatnád gezemice helyett értelmesen leírni, hogy mi a gondod... vagy pedig : :W

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3321) MasterMark válasza emberman88 (#3318) üzenetére


MasterMark
titán

Talán erősebben: :W :C

Switch Tax

(#3322) lajosx válasza MasterMark (#3299) üzenetére


lajosx
őstag

kösqzi a választ,természetesen 5.1es bd filmel probáltam és nem ment át csak 2.0-ás hang 5.1 helyett.Akkor ilyenkor mit tehetek?Köszi:R amugy valahol olvasgattam és valami ac3 filtert irtak hogy felkell telepiteni és abban valamit állitani.De nem igazán értettem,meg gondolom azért alapból tudnia kellenne a lapnak.Egy Asus Sabertooth x58 rol van szó hogy 5.1 be adjon ki optikánm hangot.Vagy legalábbis azt gondolom.

(#3323) MasterMark válasza lajosx (#3322) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilván tudja alapból, de jól kell beállítani.
Ez alapján állítsd be.

Switch Tax

(#3324) Touch


Touch
csendes tag

Üdv!

Teljes hangerő mellett tapasztalható halk háttérzúgást meg lehet valahogy szüntetni fejhallgatónál? (alaplapi hangkártya + sennheiser pc 161)

(#3325) MasterMark válasza Touch (#3324) üzenetére


MasterMark
titán

Sajna ilyenek ezek az alaplapi hangkártyák. :(

Switch Tax

(#3326) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

Windows 8-at feltelepítettem a gépemre, de nincs hang. alaplapi hangkártyám van.
Először az alap CD-jén lévő programot telepítettem fel, derestart után azt írta, hogy nem megfelelő op. rendszer.
Ezután a VIA oldaláról letöltöttem egy win 8 drivert, de azzal se működik. Még hibát sem ír ki.

Alaplap: ASrock N68C-S UCC

(#3327) MasterMark válasza szcsaba1994 (#3326) üzenetére


MasterMark
titán

A Win 7-es drivert próbáltad?

Switch Tax

(#3328) szcsaba1994 válasza MasterMark (#3327) üzenetére


szcsaba1994
tag

Végülis sikerült megoldani, egy rendszer -visszaállítrással a gyári állapotba. Ezután az új, win8-as driverrel sikerült.

(#3329) nagy.laurent


nagy.laurent
tag

Sziasztok!

Integralt hangkartyam van, most viszont bekrapalhatott valamitol, mert ha bedugom a jack-dugot csak zorgest kapok valaszul, illetve ha ide-oda mozgatom a vezeteket, akkor egyszer csak lesz hang, de ugyis csak az egyik hangszorobol (neha a balbol neha a jobbol, attol fugg, hogy forditom a vezeteket). A hazon elol is, hatul is van bemenet. de mindketton ugyanezt csinalja. A gep kapott mar nehany utest, ne mtudom ez szamit-e, de ezen kivul semmi baja nincs.

Mi lehet a problema, illetve mit lehetne csinalni, hogy megoldjam?
Kosz elore is a segitseget!

(#3330) fradi81 válasza nagy.laurent (#3329) üzenetére


fradi81
veterán

hello

Nem lehet hogy a kábellel van valami?

moto g72, Ninebot d28e

(#3331) nagy.laurent válasza fradi81 (#3330) üzenetére


nagy.laurent
tag

Tobb eszkozzel is kiprobaltam (fejhallgato, fulhallgatok, hangszorok), ugyanaz. Mas eszkozokon mukodnek a fulesek.

Elso dolgom volt, hogy kiprobaltam massal, de biztos, hogy nem a kabel a ludas, hanem a gepben van valami.

[ Szerkesztve ]

(#3332) fradi81 válasza nagy.laurent (#3331) üzenetére


fradi81
veterán

Ha ki akarod zárni hogy szoftvres gond, akkor kipróbálod másik oprendszeren, bebotolsz egy ubuntu dvd-ről, ha ott se jó jöhet az új hangkártya.

moto g72, Ninebot d28e

(#3333) MasterMark válasza nagy.laurent (#3329) üzenetére


MasterMark
titán

Tuti a csatlakozó kontakt hibás. Ha tudod próbáld meg átirányítani a hangot egy másik csatlakozóra.

Switch Tax

(#3334) 14Spike88


14Spike88
tag

Segítséget szeretnék!
Elég összetett, csak profiknak :D
Régi alaplapom, régi fülesem->
Kattogot a mikrofon hangja(panaszkodtam, aztán megnéztem hangrögzítővel, és tényleg), kipróbáltam másik mikrofont, az is ilyen volt, de azért elvittem a boltba a fülest, elküldték szerelni, nem tudták megcsinálni, adtak egy újat. Egy ideig jó volt, semmi probléma nem volt vele. Meghalt az alaplapom, vettem újat.
Új füles, új alaplap.
Megint panaszkodtak, hogy kattog a hangja a mikrofonnak. Mondtam infósoknak melóban, azt mondták, hogy driver hiba lehet. Chipset és hangkártya drivert is frissítetem, semmi. Ugyanaz a kattogás hallatszik. Mind2 fülesemmel.
Átvittem anyum laptopjára, ott nem kattog, csak "nyekereg", valami generált digitális zaj lehet. Lényeg,hogy szerintem nem hibás a füles.
Bárki használható tipp? :R

Ha írok, illik válaszolni. -Ez egy autómatikus aláírás, akinek nem inge nem veszi magára-

(#3335) localhost válasza 14Spike88 (#3334) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Valóban.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3336) 14Spike88 válasza localhost (#3335) üzenetére


14Spike88
tag

?

Ha írok, illik válaszolni. -Ez egy autómatikus aláírás, akinek nem inge nem veszi magára-

(#3337) fradi81 válasza 14Spike88 (#3334) üzenetére


fradi81
veterán

Gondolom az integrált hangkártya ennyit tud. Új hangkártya megoldja.

moto g72, Ninebot d28e

(#3338) 14Spike88 válasza fradi81 (#3337) üzenetére


14Spike88
tag

Szerintem azért egy integráltnak is képesnek kéne lennie sima 1chaneles mikrofon hang feldolgozásra, nem stúdióminősgben persze, csak úgy natur.. főleg egy ilyen drága alaplapon (Asus Sabertooth x58)

Ha írok, illik válaszolni. -Ez egy autómatikus aláírás, akinek nem inge nem veszi magára-

(#3339) fradi81 válasza 14Spike88 (#3338) üzenetére


fradi81
veterán

Azt írtad meghalt az alaplap, és vettél új alaplapot. Ugyan olyat vettél?

moto g72, Ninebot d28e

(#3340) 14Spike88 válasza fradi81 (#3339) üzenetére


14Spike88
tag

nem. P6T volt és sabertooht lett helyette

Ha írok, illik válaszolni. -Ez egy autómatikus aláírás, akinek nem inge nem veszi magára-

(#3341) fradi81 válasza 14Spike88 (#3340) üzenetére


fradi81
veterán

A ház előlapi bemenetén és közvetlenül a hangkártya bemenetén is ilyen?

moto g72, Ninebot d28e

(#3342) 14Spike88 válasza fradi81 (#3341) üzenetére


14Spike88
tag

hátul ilyen, elől nem néztem

Ha írok, illik válaszolni. -Ez egy autómatikus aláírás, akinek nem inge nem veszi magára-

(#3343) fradi81 válasza 14Spike88 (#3342) üzenetére


fradi81
veterán

Akkor még megnézheted elől, meg egy másik windowson vagy egy ubuntu livecd-n, ami nem a mostani drivert használja. Tényleg az új alaplapnál másik drivert használsz a realtek chiphez vagy ugyanazt?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#3344) 14Spike88 válasza fradi81 (#3343) üzenetére


14Spike88
tag

a régin nem tudom milyen volt, ezzel már 3 félét kipróbáltam, mind ugyanaz.

Ha írok, illik válaszolni. -Ez egy autómatikus aláírás, akinek nem inge nem veszi magára-

(#3345) fradi81 válasza 14Spike88 (#3344) üzenetére


fradi81
veterán

Hát én még kipróbálnám egy ubuntu live cd-vel a mikrorfont, aztán ha ott is ilyen akkor hardverhiba.

moto g72, Ninebot d28e

(#3346) Thomaskaaa


Thomaskaaa
csendes tag

Sziasztok!

A hangkártyám folyamatosan súg. Hogyha felemelem a Hangerő szabályozóba a Hanghullámot és a Hangerőt akkor semmit nem lehet hallani akármilyen hang csak súgás. Viszont, hogyha leveszem nagyon alacsonyra az utolsó kis csíkhoz mind a kettőt, akkor egész jó a hang de viszont van halkan egy alap súgás és hamondjuk kiabálnak egy filmben akkor is torzul így is a hang.
Néha van olyan, hogy halk hangerőn elmegy a hang, utána visszaállítok mindent max-ra és akkor működik minden, még halk súgás sincs. Utána elromlik és alacsony szinten működik újra.

Hangfalakat kicseréltem már, nem az volt a probléma. Mi lehet a baj?

Kérlek titeket segítsetek, mert ez így botrány! :W

(#3347) MasterMark válasza Thomaskaaa (#3346) üzenetére


MasterMark
titán

Másik driver? Hogy van rákötve, és mi?

Switch Tax

(#3348) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Creative Au4-em van, SPDIF-et használok.
Ami sajnos csak úgy működik, hogy ha a hangbeállításoknál tiltom az analóg eszközt.
Viszont most szeretném a hi-fimet is rákötni sztereóban, mert a házimozi rendszerem vagy nagyon hangos éjszaka és reggel vagy nagyon halk.
Így ha az asztalra tenném a hi-fim 2 hangfalát, akkor bőven elég lenne zenehallgatásra analóg módban.
Viszont a fenti probléma miatt nem tudom működne-e ez a felállás, hogy filmezésre SPDIF és házimozi, zenére pedig a hi-fi analóg sztereó módban.
Válaszokat előre is köszi. :)

(#3349) MasterMark válasza #54715584 (#3348) üzenetére


MasterMark
titán

Annyi a megoldás, hogy kézzel állítgatod az alapértelmezett kimenetet.

Switch Tax

(#3350) #54715584 válasza MasterMark (#3349) üzenetére


#54715584
törölt tag

Óóó....köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.