Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 18:07:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11721) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok.
A panel lakásunk bejárati ajtaja fölé és közvetlenül mögötte az előszobába szeretnék kamerát. Így: [link] . A két kamera pont egy ponton lenne, kívül és belül.
Áramvezeték pont ott van, vezeték nélkül kapcsolódjon laptopra (bluetooth, WIFI), ne HDD-s legyen hanem memória kártyás, vagy SSD-s, rejtett kamera kivitelű legyen, ne ordítson róla hogy kamera, éjjellátós és mozgásérzékelős legyen, csak akkor csináljon felvételt ha mozgás történik, a felesleges videókat automatikusan törölje, helyet készítve az új videóknak. 1-2 Megapixeles felbontású legyen.
Ár/érték arányban a legjobb nem kínait tudnátok ajánlani?

Köszi a választ,

[ Szerkesztve ]

(#11722) Tothgera30 válasza ph2012 (#11721) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Panel lakásban a wifi-s kamerákat nem erőltetném, ha nem nagy gond, behúznék egy lan kábelt a nyugalom fenntartása érdekében. A memória kártyás verziók elég gyakran nyírják a kártyákat, itt érdemes SDHC kártyákat használni (bár ha már kábelen menne akkor egy WD Purple egy dobozba, és nincs gond). Felbontás terén minimum 2mp-t érdemes választani, de inkább 4-5mp felé kacsingatni (ha anyagilag belefér). Nem kínai alatt mit kell érteni?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11723) jézusom válasza Tothgera30 (#11722) üzenetére


jézusom
addikt

Na ezen jót röhögtem, nem kínai :DD

(#11724) Tothgera30 válasza jézusom (#11723) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ahogy faterom mondaná: "Amit nem ott gyártanak, az már hamis."

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11725) ph2012 válasza Tothgera30 (#11722) üzenetére


ph2012
senior tag

Ne kínai cég terméke legyen, hanem európai, amerikai, japán.

(#11726) ph2012 válasza jézusom (#11723) üzenetére


ph2012
senior tag

Nem bízok a kínai dolgokban. Az más hogy nyugat európai, amerikai, japán cégek ott gyártanak.

(#11727) Tothgera30 válasza ph2012 (#11725) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A #11725-ös és #11726-os hsz.-ed felülírja egymást. Tehát ha egy adott kínai céget felvásárol egy nyugat európai tulajdonos, akkor a megbízható? Tekintve hogy ugyan azok a dolgozók és a minőség-ellenőrzés, sőt még a büfés nénit sem cserélik le? Milyen konkrétumok vannak, ami miatt ki lett zárva egy távol keleti cég (Japán kivételével)?

Elfogadom az általad felállított kritériumokat, meddő vitát sem akarok kezdeményezni, így viszont jó keresést a CCTV rendszerhez, sajnos (csak) ennyit tudtam segíteni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11728) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Köszi a válaszokat srácok. :R

Santino nem lenne gond a Reolink-kel, de nem tudom meddig elég a 64-es kártya. Van erre esetleg valami részletesebb infód? Pölö ha mondjuk éjfél és reggel 6-7 között menne csak minden nap, szerinted meddig bírja? Persze tudom, hogy függ a mozgás mennyiségétől is. De mondjuk legyen a legrosszabb eset, ha folyamatos rögzítés van. Úgy meddig bírná? A helyzet az, hogy 30-40k körül jó lenne megúszni, akár 128-as SD kártyás verziók is szóba jöhetnek, de azok inkább noname kamerák, legalábbis angol amazonon. Valószínüleg ott venném, lévén, hogy itt lakom kint.

Köszi előre is, ha tudsz ebben segíteni :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#11729) bigrock válasza ph2012 (#11725) üzenetére


bigrock
Topikgazda

AXIS
Basler
Jelen állás szerint (2019. 11. 30., 13:22) még Made in Sweden ill. Germany.
Vagy hogy magyart is említsek: Intellio.
Ja, hogy az ára? Hát, igen...

[ Szerkesztve ]

(#11730) GrooveHero válasza bigrock (#11729) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ezek az Intellio kamerák hogyé mennek? Gondolom drágák, ugye? :O

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#11731) Janos250 válasza ph2012 (#11725) üzenetére


Janos250
őstag

"Ne kínai cég terméke legyen, hanem európai, amerikai, japán."

Akkor Hikvisiont se vegyél!
"Hangzhou Hikvision Digital Technology Co., Ltd. is a Chinese manufacturer and the world's largest supplier of video surveillance products and is based in Hangzhou, China. "

A tulajdonosok közt sincs kínain kívül senki.
"Owner:
Chinese Central Government (via China Electronics Technology Group) (41.55%)
Gong Hongjia and related parties (17.09%)
Hu Yangzhon and related parties (7.07%)"
(Wikipedia)

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#11732) jézusom válasza Janos250 (#11731) üzenetére


jézusom
addikt

De dahuát se. Érdekes provision kamerát nem látok alin, tudom izraeli cég, de hol gyártatnak?

(#11733) Santino válasza GrooveHero (#11728) üzenetére


Santino
aktív tag

Sajnos nincs infóm, hogy folyamatosan rögzített anyag milyen idősávot ölel fel. Ha van lehetőséged nagyobbat belerakni, rosszul nem jársz vele.
Valamelyik nap esetleg megnézem, hogy adott rögzítmény hány mp és mennyi az adatterjedelme.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#11734) BPeter01


BPeter01
tag

Segítséget kérek! Megakadtam a Novus rendszeremmel, ami évek óta zokszó nélkül tette a dolgát, de most szívat a következő módon:
Itthon minden rendben, szépen rögzít, (vissza)nézhető, stb.
De távolról nem.
Goolink nevü programmal tudtam telefonról hazapillantani, de ez bedobta a kulcsot csak kapcsolódik, kapcsolódik, de kép nem jön be.
Belemélyedtem a leírásba és ott írták, hogy milyen portokat kell kinyitni, ezért megtettem. Érdekes, hogy eddig működött és nem voltak kinyitva.....
Van itt aki használja a goolink.apk-t? Működik rendesen? Esetleg a kínaiak lekapcsoltak volna valamit?
Novus NVR-5304POE NVR, és NVIP-3DN3011H/IR-1P kamerák.

Üdv: BPeter

(#11735) jézusom válasza BPeter01 (#11734) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem vss mobile appal megy egy novus most is.

(#11736) BPeter01 válasza jézusom (#11735) üzenetére


BPeter01
tag

Köszönöm a segítséget, de nem jó így sem.
Pontosabban föltelepítettem a vss app-ot, de nem fogadja el a QR kódot, begépelve pedig hibásnak tartja.
Lehet a 3404-es rögzítőnek más progri kell mint nekem a 5304-el?

Nem találtam a rögzítőhöz firmware frissítést, neked van valami forrásod esetleg?

Üdv: BPeter

(#11737) jézusom válasza BPeter01 (#11736) üzenetére


jézusom
addikt

Nincs forrásom.

(#11738) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok,
Az egyik hikvision kamera pdf-es adatlapján találtam egy ilyen bekezdést a Behavior Analysis menüpontnál: "When H265+, three streams or motion detection is enabled, the behavior analyses (including line crossing detection, intrusion detection, region entrance detection and region exiting detection) are not supported." Ezek szerint a fentebb írt smart tulajdonságok nem műkődnek együtt a mozgás érzékelővel? Ez szerintetek minden hikvision kamerára érvényesek? Vagy csak erre?

(#11739) bupemko válasza Nova91 (#11738) üzenetére


bupemko
senior tag

A lenti szerintem csak akkor probléma, ha h265 a video codec. Gondolom h264 esetén tudja csak.

(#11740) bigrock válasza Nova91 (#11738) üzenetére


bigrock
Topikgazda

H265+ esetén csak 2 stream működik, a ROI, SVC, Main Stream Smoothing funkciók nem működnek.
Működik a mozgásérzékelés, behatolás-érzékelés, vonalátlépés-érzékelés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.