Hirdetés

2024. július 6., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#35751) BÁ Nutrition válasza Boxer001 (#35745) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

fogalmazzunk inkább úgy hogy oda is kevés voltál? :DDD

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35752) Bubee82 válasza deniro2 (#35743) üzenetére


Bubee82
őstag

Elhiszem h sokkal nehezebb dolgod van / lenne és tudom is h miről beszélsz. A barátnőm például ha mondhatjuk azt, akkor az ellentétem. Tehát ő sokkal inkább kötődik a hazához, mint én. De belátta h túl sok választása nincs, ha jobb életet akar élni, mint a szüleinknek van és volt.

A másik dolog még számomra nyomós indok, h a szakmámban otthon olyan reménytelen a helyzet h más választásom nincs is. Az oktatás és az ipar is romokban hever. Márpedig én szeretném továbbképezni magam és mindenhol máshol szépen fel van építve az oktatás és minden más. Nem egyetemi szinten, hanem szakmunkáson. Az ipart már említenem sem kell.

Ma kaptam választ a volt kanadai melóstársamtól, aki jelenleg - és ismét - olajfúró tornyon melózik, napi 12 órában, kanadai fagyban (-30). Rohadt kemény meló, kb. olyan mint az alaszkai rákhalászoké, de naponta nettó 400 dollárral honorálják a munkáját. Már amikor megismerkedtünk, akkor mesélt erről és arról h egy évben lenyom 3-4 hónapot így és a többiben pedig utazgat és azt csinál amit akar. Elég sok mindenre rádöbbentett, pedig egy senki gyakorlatilag, egy redneck aki kinn a vadonban éli az életét, és oda megy ahova veti az élet. Gyakorlatilag nem aggódik semmi miatt, holott otthon börtön is vár rá. Abszolút nyugodt és b@szik a nagyvilágra. Nem gondoltam volna h lehet egy ilyen embertől tanulni, de bizony volt mit :)

Working 12 hour days everyday out in the cold. The coldest was -54 without wind. Longest cold stretch was -36 or colder for two weeks. Fuk me it was brutal. I came back on December 16th and will work until March 12th. I got a week off two weeks ago, and that'll be the only days off all winter. I'm makin $400 bucks a day, after taxes are taken off. No fukin around here! Life is really good-if you're willing to do a few things - work hard towards your goals, be you're best, never stop moving(mentally and physically), don't bitch or take anyone's shit, never be scared, and take risks/have some balls!

Amúgy nem kell feltétlenül leélni máshol az életed.

[ Szerkesztve ]

(#35753) deniro2 válasza Bubee82 (#35752) üzenetére


deniro2
senior tag

Én egyáltalán nem kötődőm a hazához, sokkal inkább a számomra fontos emberekhez...
Vannak akikkel hetente találkozom 15-20 éve és, hogy ezt eldobjam kvázi pénzért... Nem tudom... Még előfordulhat, de igyekszem elkerülni a helyzetet. Érted, 5x ennyit keresek, de nincs egy barátom sem, vagy csak az éppen aktuálisan, felületesen megismert emberekkel csinálok úgy mintha barátok lennénk...

(#35754) Bubee82 válasza deniro2 (#35753) üzenetére


Bubee82
őstag

Részben egyetértek. Mondjuk azért én tennék különbséget egy dán és egy kanadai között. Itt Dániában sosem tudnál úgy beilleszkedni h egyenrangú félként tekintsenek rád, még akkor sem ha beszéled a nyelvüket. Ellenben mondjuk Kanadában, ott ahol mindenki jött valahonnan, simán beilleszkedhetsz és szerezhetsz igaz barátokat.

Szerintem igenis el lehet érni, illetve fel lehet építeni egy hasonló életet, mint amilyet otthon élnél. De h az nem egy skandináv ország, az egyszer biztos.

(#35755) Boxer001 válasza deniro2 (#35748) üzenetére


Boxer001
veterán

Szerintem aki kötődik az itthoni dolgokhoz (ezt veszem ki az írásaidból), az kint sose lesz boldog. Nekem honvágyam nem is volt 1x sem, de mégis már a megérkezéstől számított pár napon belül éreztem, hogy max. pár évig lesz maradás. De embere válogatja.

Nem rajtam múlt, hogy haza jöttünk, de mindegy...bazzeg ezt a rosszindulatot már komolyan... :U
Szerinted minden embernek egyforma élethelyzetei vannak? Én a másik felemmel mentem ki, nem egyedül. Közös döntést kellett hozni...de ez is mindegy, gondolom ilyet még nem tapasztaltál. :U

(#35756) BÁ Nutrition válasza deniro2 (#35753) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

figy, pár évet azért megérheti lehúzni azért hogy segíts magadon, és ne kelljen 30 évig tartozni a banknak :U nekünk legalább van ez a lehetőség de egy dán nem tud hová menni 5x annyit keresni :U

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35757) BÁ Nutrition válasza Boxer001 (#35755) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

;] sértődj már meg b+ :DDD

viszlát van az iJen kislányoknak itt:)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35758) runner 125 válasza deniro2 (#35753) üzenetére


runner 125
nagyúr

Unokabátyám egyedülállóként azt mondta nekem egyszer; "Legyél légiós, ne hazafi!" - Mára egy országos vállalat részlegigazgatója.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35759) God Vazzeg válasza runner 125 (#35758) üzenetére


God Vazzeg
veterán

És? :F

(#35760) LOTR válasza Bubee82 (#35754) üzenetére


LOTR
addikt

nekem egy barátom dolgozik norvégia egyik legészakibb részén informatikusként, a srác amúgy egy zseni, tehát a szakmájában simán megállja a helyét bárhol, ennek ellenére mondta, hogy esélytelen beilleszkedni, jobban lenézik a kelet európaiakat, mint el tudnánk képzelni, sokszor németnek vagy osztráknak állította be magát, különben szóba sem álltak volna vele, sőt van olyan kolegája aki azt sem tudja, hogy mi az a "magyarország"
barátkozni is főleg külföldiekkel tud csak, helyiekkel szinte 0 esély

egy másik angol ismerősöm, aki járja csak a világot ha épp nem tanul, mondta, hogy ő dolgozott már szinte minden hol az egész világon és neki is az a meglátása, hogy pl Mo-ról és végülis bárhonnan kanadába kell menni, az a legjobb

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#35761) runner 125 válasza God Vazzeg (#35759) üzenetére


runner 125
nagyúr

Arra céloztam, h el kell húzni, küldetésként kell felfogni, és hazajönni x idő után.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35762) kpal válasza deniro2 (#35748) üzenetére


kpal
veterán

Ez igy unkatesóm is az elmúlt 4évböl évente 2-3hetet volt itthon és nagyon honvágya volt végül vett Angliába egy kocsit és haza jött lehet többet nem is fog innen elmenni.

(#35763) Kidus


Kidus
őstag

Engem meg nem is kerdez senki....
Szaradjon ki a befottetek :DDD ;]

Assuming Control

(#35764) cerkarobi válasza deniro2 (#35705) üzenetére


cerkarobi
csendes tag

Ez az ár a mostani, vagy két évvel ezelőtti?!?!
Mert az sem mindegy!!!

(#35765) cerkarobi válasza do3om (#35708) üzenetére


cerkarobi
csendes tag

Na igen...
Ez már jóval hihetőbb ár!!!
Bár ezt is már kétlem?!?

(#35766) cerkarobi válasza cerkarobi (#35765) üzenetére


cerkarobi
csendes tag

...de egyébként továbbra is azt mondom minőségit a lehető legjobb áron 3.700Ft körüli kg árért [az Alpha Whey], bár múltkor láttam egy 5kg-osat is, amiről lemaradtam [de ez ahogy olvasom csak koncentártum, nincsenek benne plussz dolgok]

[ Szerkesztve ]

(#35767) Boxer001 válasza Kidus (#35763) üzenetére


Boxer001
veterán

Egy nőt :F
Ne viccelj már. ;] :D

(#35768) Kassadin válasza runner 125 (#35758) üzenetére


Kassadin
addikt

Ennél azért ez összetettebb. 5 évre írsz alá szerződést, a fizetésedhez nagyrészt hozzá se férsz az elején, másrészről nincs is mire költened:ruha,kaja,tető a fejed felett(már ha nem szabad ég alatt sátoroztok) :DDD.Max kurvára kell költened.... Ha végigcsinálod, milliomosként térsz haza, csak nem biztos hogy olyan egyszerűen visszailleszkedsz a társadalomba. Ott fizikálisan és lelkileg is megtörnek, ezt se mindenki bírja ki.

[ Szerkesztve ]

(#35769) Tamoo válasza Kassadin (#35768) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem átvitt értelemben gondolta :DDD

(#35770) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

van egy tavaly októberben lejárt kilós dym creatinom, azon kívül, hogy egy kicsit "összeragadt", úgy tűnik semmi baja. azért megerősítést szeretnék kapni, hogy nyugodt szívvel elfogyaszthatom-e, avagy kuka, esetleg postázzam valakinek?
:R

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#35771) kovsol válasza Kidus (#35763) üzenetére


kovsol
titán

te mit dolgozol amúgy a messzi kontinensen amúgy?

May the Force be with you!

(#35772) BÁ Nutrition válasza kovsol (#35771) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

egy raktárban csomagol:)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35773) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#35772) üzenetére


Bubee82
őstag

Szerintem fitness instruktor :) ;]

(#35774) tween válasza Boxer001 (#35755) üzenetére


tween
őstag

mivel foglalatoskodtál külhonba Boxibá ?

[ Szerkesztve ]

(#35775) God Vazzeg válasza tween (#35774) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Felszo*ó volt állatos filmeknél :K :D ;]

(#35776) Woodslave válasza God Vazzeg (#35775) üzenetére


Woodslave
nagyúr

pam-pam :C

ja nem ban-ban ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#35777) Bubee82 válasza God Vazzeg (#35775) üzenetére


Bubee82
őstag

Te állat :C :D

(#35778) deniro2 válasza God Vazzeg (#35775) üzenetére


deniro2
senior tag

Die-die ;] :D

(#35779) BÁ Nutrition válasza God Vazzeg (#35775) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

először azt hittem ezt a Kidának írtad:D mondom ejj de bátor vagy ;]
de mivel nem így tlán megúsztad :)

közbe meg rájöttem hogy Boxi volt csomagoló vagymi fene:)
(állítólag nehéz meló ;] )

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35780) Kassadin


Kassadin
addikt

Volt kar edzés, jó volt. :K

Más: vállra vállnyomás, állig húzás, oldalemelés tökéletesen megfelel? Ti mit szoktatok vállra nyomatni?

(#35781) mocsanisi válasza Kassadin (#35780) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Döntött törzsű oldalemelés, hogy a hátsó vállad is megdolgoztasd. Állig húzás helyett vállvonogatás.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#35782) Woodslave válasza mocsanisi (#35781) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az állgi húzást lehet csinálni csuklyára, szerintem is jobb a vállvonogatás. Illetve most olvastam egy olyan gyaksiról, hogy fej felett tartott súlyzóval "vállvonogatás" - inkább csuklyából való emelés.
De ha az állig húzást kézisúlyzóval csinálod, és az oldalsó vállra koncentrálsz, szerintem nagyon jó gyaksi vállra. :D MOndjuk superszettezed oldalemeléssel :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#35783) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Múltkor láttam 2 srácot akik az állóvádlit használták vállvonogatásra.
Gondoltam nem szólok nekik, ha ők nem kérdeznek akkor úgy sincs meg az a befogadókészségük, hogy megérje... ;]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#35784) Yeffy válasza Bubee82 (#35752) üzenetére


Yeffy
veterán

Nem semmi. Mondjuk elég durva meló, de meg tud belőle élni. Érdekes.
"... Az oktatás és az ipar is romokban hever. ..." Igen,ez is nyomós érv lenne a dobbantásra.
Köszi minden eddigi infót! :R Este folyt... :DD
deniro2: szintén zenész, meg tudlak érteni. Engem ami visszatart még, az a 3 fős "kiccsaládom", meg kb 2 ember, amolyan jóbarát-féleségek :DD Nem tudom. Sokat fogok még agyalni ezen.

Kidus: elnézésedet kérem drága moderátornőnk, lennél olyan kedves, hogy ajkaid által néhány mondatot elmormolsz nekünk a kinti létről? ;] (Am olvastam a blogod meg Tivét, én ezért nem intéztem kérdést feléd.) De persze írj nyugodtan, ha van kedved, szívesen olvasom. Ja, és nincs most befőztem. :DDD

Na go back 2 work, majd később felnézek még.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#35785) Woodslave válasza Zomb€€ (#35783) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és azt gondoltad hogy te vagy az okos, mi? ;]

írd már be a gugliba, nem ők találták fel....

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#35786) Tomics válasza Yeffy (#35784) üzenetére


Tomics
addikt

Én el akarom végezni a főiskolát, aztán dobbantani. Akarok valami értékes papírt a kezembe, nem mennék így ki zsákbamacskára. Sok ismerősöm panaszkodik hogy itt milyen szar, itt nem lehet haladni és mégsem tesznek semmit. Amikor havi 20 ezret elfüvezik és utána panaszkodik hogy le van égve mert kevés a fizu az no comment kategória. Ahol én dolgozok ott a mérnökök kb 30-40 ezerrel kapnak többet mint egy szakmunkás aki ugyanott van :Y Hát a helyükben úgy otthagynám őket mint a sz@rt...szerintem már a fővárosban is dupla annyit keresnének.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#35787) Zomb€€ válasza Woodslave (#35785) üzenetére


Zomb€€
őstag

Hm tényleg van ilyen.
Na mind1 a srácok az 50 kilós kezdő kategóriába tartoztak, nem gondoltam volna hogy újat fognak mutatni...:-/

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#35788) Yeffy válasza Tomics (#35786) üzenetére


Yeffy
veterán

Uhh, az kemény. Hát én is tépnék a helyükben. Ők tudják.
Te amúgy mit tanulsz, merre mennél? (jöhet PÜ is)

A füves részben igazad van, ekkora bitrkákkal nem nagyon tudsz mit kezdeni. Lehet, nem is kell...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#35789) Woodslave válasza Zomb€€ (#35787) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hát ja, de attól még hogy van lehet valami hülyeség :K :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#35790) Tomics válasza Yeffy (#35788) üzenetére


Tomics
addikt

Neki pl hollandia az álma, nem is tudom miért :U :C

PH! addikt since 2004

(#35791) Kassadin válasza mocsanisi (#35781) üzenetére


Kassadin
addikt

Döntött oldalemelés, vállvonogatás és vállnyomás így megfelelnek uraim? :P

Szerk: vállra 4 gyakorlat kell vagy akkor mennyi? :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35792) Tomics válasza Kassadin (#35791) üzenetére


Tomics
addikt

csukját külön szokták kezelni, szóval vállra kevés 2 gyakszi.

PH! addikt since 2004

(#35793) Woodslave


Woodslave
nagyúr

nem tudom biztos nekem magas ma az ösztrogénszintem, de csak én unom ennyire ezeket az offokat? 3 oldal a külföldi munkavállalásról, korábban a diszkóbaleseteről :U
Ráadásul ez is off... ;]

Legalább annyit, hogy voltam tegnap edzeni és megint jó volt. Ez a Herschel Walker nem hülye... :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#35794) kovsol válasza Tomics (#35786) üzenetére


kovsol
titán

aki helyhez kötött az nem fogja otthagyni a munkáját, mert máshol többet kapna, hanem örül annak amije van, ha van már családja akkor nem mondja azt na gyerekek most költözünk bp re mert ott többet kereshetek

May the Force be with you!

(#35795) Tomics válasza kovsol (#35794) üzenetére


Tomics
addikt

jó, de nekik nincs családjuk, mind fiatal és pár éve van ott. szülők miatt meg nehogymá meg legyen kötve a kezük... ők is panaszkodnak a pénzre, mégsem tesznek semmit.

PH! addikt since 2004

(#35796) Kassadin válasza Woodslave (#35793) üzenetére


Kassadin
addikt

Én kifejezetten örülök neki, hogy szó esik ilyesmi is itt. :K Ha az átlagemberek nem tudnak normálisan megélni, persze hogy megfordul a fejükben a külföld. Én már most gondolkodom rajta és még nem is vagyok hm élettapasztalt ember. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35797) Yeffy válasza Tomics (#35790) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD
Kassadin: +1

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#35798) Woodslave válasza Kassadin (#35796) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jó de már mondtam, hogy ez nem egy testépítő fórum off topicja, hanem egy számtech fórum Fáradt gőz gyúrósók ide topcicja ami egy tematizált off topic. Gondolom van munkavállalás külföldön topic is, qrvára nincs szó benne gyúrásról.... :U

de nekem qrvára mindegy, többet nem pattogok ezen :K

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#35799) macikos válasza Woodslave (#35793) üzenetére


macikos
addikt

Az semmi, hogy 3 oldal arról szó, de már 35.000-nél is több hozzászólás van a topikban és még mindig nem lett senki izmos :D

(#35800) Kassadin válasza Woodslave (#35798) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem tudom van-e munkavállalós topic itt a ph-n, de ez a topic egy nagy család nem? Mivel relatíve mindig ugyanazok az emberek írnak ide, merem feltételezni, hogy meglehet osztani a "problémáidat" a másikkal. :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.